Kredyt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-27, 15:38   #1
Kasandrac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1

Kredyt


Witam. Partner podczas dyskusji że mną powiedział, ze weźmie kredyt ponieważ mamy dziecko i trzeba zrobić chrzest i powiedział, ze też od razu kupimy obrączki jak już bierzemy kasę. Ale później uparl się, ze to ja mam wsiąść ten kredyt, a nawet zaplanował to, alby wyszła mi mniejsza rata... Sam zaznaczył w swoim polu kredyt na 36 msc , a jak ja mówiłam na ile zaznaczyć to powiedział tak jak on 96 msc i logiczne, ze mi rata wyszła mniejsza, ponieważ na dłużej. Jednak powiedziałam, ze ja nie chce brać, bo jeszcze nawet nie mam zalatwionego urlopu, bo mój pracodawca się ociaga. Nie wiem, on najwyraźniej nie wie, ze ja wiem, ze zaznaczył krótszy okres. A nawet mu o tym nie będę mówić. Tylko zastanawia mnie jedno, on zaproponował wzięcie kredytu, nie ja, a mi karze go brać. I zastanawia mnie dlaczego akurat mi karze go brać, żeby później jakby coś nie wyszło żebym ja płaciła, a nie on? nie wiem może szukam dziury w całym i przesadzam i powinnam wziasc? Ale to przeciez on proponowal nie ja
Kasandrac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 18:27   #2
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Kredyt

Cytat:
Napisane przez Kasandrac Pokaż wiadomość
Witam. Partner podczas dyskusji że mną powiedziałďťżďťż, ze weźmieďťżďťżďťżďťżďťż kredyt ponieważ mamy dziecko i trzeba zrobić chrzest i powiedział, ze też od razu kupimy obrączki jak już bierzemy kasę. Ale później uparl się, ze to ja mam wsiąść ten kredyt, a nawet zaplanował to, alby wyszła mi mniejszaďťż rata... Sam zaznaczył w swoim polu kredyt na 36 msc , a jak ja mówiłam na ile zaznaczyć to powiedział tak jak on 96 msc i logiczne, ze mi rata wyszła mniejsza, ponieważ na dłużej. Jednak powiedziałam, ze ja nie chce brać, bo jeszcze nawet nie mam zalatwionego ďťżurlopu, bo mój pracodawca się ociaga. Nie wiem, on najwyraźniej nie wie, ze ja wiem, ze zaznaczył krótszy okres. A nawet mu o tym nie będę mówić. Tylko zastanawia mnie jedno, on zaproponował wzięcie kredytu, nie ja, a mi karze go brać. I zastanawia mnie ďťżdlaczego akurat mi karze go brać, żeby później jakby coś nie wyszło żebym ja płaciła, a nie on? ďťżnie wiem może szukam dziury w całym i przesadzam i powinnam wziasc? Ale to przeciez on proponowal nie ja
nie brać żadnego kredytu.
chrzest dziecku zrobić mały. albo bez żadnej imprezy tylko zaproście np dziadków i chrzestnych do siebie na obiad.

obrączek nie kupować teraz. niech każde z was odkłada co miesiac 100 zł, wyjdzie taniej niż rata jakiegokolwiek kredytu, a za rok kupicie sobie dobre obrączki bez zadłużania się.

cały ten pomysł jest poroniony i nie powinnaś się pod żadnym pozorem na to zgadzać. z resztą jaki wy kredyt chcecie brać na ten chrzest i obrączki że aż 3 lata (albo o zgrozo 8!) chcecie go spłacać? obrączki i niemałą imprezę po chrzcie to się da w 4 tys. zamknąć.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 18:31   #3
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Kredyt

Cytat:
Napisane przez Kasandrac Pokaż wiadomość
Witam. Partner podczas dyskusji że mną powiedział, ze weźmie kredyt ponieważ mamy dziecko i trzeba zrobić chrzest i powiedział, ze też od razu kupimy obrączki jak już bierzemy kasę. Ale później uparl się, ze to ja mam wsiąść ten kredyt, a nawet zaplanował to, alby wyszła mi mniejsza rata... Sam zaznaczył w swoim polu kredyt na 36 msc , a jak ja mówiłam na ile zaznaczyć to powiedział tak jak on 96 msc i logiczne, ze mi rata wyszła mniejsza, ponieważ na dłużej. Jednak powiedziałam, ze ja nie chce brać, bo jeszcze nawet nie mam zalatwionego urlopu, bo mój pracodawca się ociaga. Nie wiem, on najwyraźniej nie wie, ze ja wiem, ze zaznaczył krótszy okres. A nawet mu o tym nie będę mówić. Tylko zastanawia mnie jedno, on zaproponował wzięcie kredytu, nie ja, a mi karze go brać. I zastanawia mnie dlaczego akurat mi karze go brać, żeby później jakby coś nie wyszło żebym ja płaciła, a nie on? nie wiem może szukam dziury w całym i przesadzam i powinnam wziasc? Ale to przeciez on proponowal nie ja
a na co chcecie te pieniądze przeznaczyć? jaka kwota kredytu?

ślub można wziąć za 80 zł, srebrne obrączki drugie tyle, chrzest - może warto żeby dziecko zdecydowało czy chce zostać ochrzczone.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 18:47   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kredyt

Nie rozumiem po co wam ten kredyt. Chcecie być na minusie, żeby zrealizować jakieś rzeczy, które w ogóle nie są niezbędne do życia.
Jeszcze bardziej nie rozumiem dlaczego nie chcesz własnemu partnerowi powiedzieć, że widziałaś jak robi się w uja z tą różnicą pomiędzy 36 a 96 miesięcy ani zapytać wprost o co mu chodzi z tym, że to niby ty masz realizować jego pomysł z pożyczaniem kasy na trywialne rzeczy. Komunikacja leży i kwiczy.
Najważniejsze - czego TY chcesz? Potrzebny ci do czegoś ten chrzest i obrączki? Naprawdę nie stać was na to, a na spłatę kredytu już tak?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 18:59   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kredyt

Oboje jesteście niepoważni. Branie kredytu na takie rzeczy to głupota. Sto razy lepiej oszczędzić kasę i wtedy bawić się w imprezki. Zresztą, o jakiej kwocie kredytu mowa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-28, 12:00   #6
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kredyt

Cytat:
Nie wiem, on najwyraźniej nie wie, ze ja wiem, ze zaznaczył krótszy okres. A nawet mu o tym nie będę mówić.
Nie dość że niepoważni to jeszcze rozmawiacie ze sobą jak dzieci i jedno chyba drugie ma za przygłupa. Nie ma czegoś takiego jak ty masz mniejszą ratę on większą przy takiej samej kwocie, bo ty jesteś ty a on jest on. Wiadomo że musiał zaznaczyć w symulatorze inne okresy.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-28, 12:33   #7
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Kredyt

Kredyty bierze się na konkretne rzeczy np. mieszkanie, a nie na imprezę rodzinną, żeby pieniążki przejeść. Na takie rzeczy się oszczędza, albo robi skromną uroczystość.
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-29, 21:53   #8
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Kredyt

To ja się zastanawiam czy kiedykolwiek zdecyduję się na mieszkanie, bo mnie kredyt przeraża, a ktoś nie potrafi uzbierać kilka stów na chrzest dziecka i obrączki i chce na to brać kredyt....


Może to fejk?
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-30, 20:09   #9
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Kredyt

Ale gdzie jest problem?


Jak rozumiem dziecko jest małe, zanim przyjdzie czas na chrzest to powinno minąć jakoś paręnaście lat.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-30, 21:49   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kredyt

Albo facet nie ma kasy, albo liczy na to, ze Ty wszystko oplacisz, bo Tobie bardziej zalezy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 19:10   #11
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Kredyt

partner a nie mąż plus kupimy obrączki czyli wnioskuję że ślubu nie ma no ale chrzest musi być


jak dla mnie branie kredytu na wesele to głupota - nie stać mnie nie robię wielkiej impry, a co dopiero na chrzciny
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-02, 08:56   #12
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Kredyt

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
partner a nie mąż plus kupimy obrączki czyli wnioskuję że ślubu nie ma no ale chrzest musi być


jak dla mnie branie kredytu na wesele to głupota - nie stać mnie nie robię wielkiej impry, a co dopiero na chrzciny
Jak dla mnie to tez glupota, "zastaw sie, a postaw sie"
Rozumiem kredyt na mieszkanie, auto, edukacje czy ratowanie zycia/zdrowia, ale na impreze?
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-02, 09:45   #13
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Kredyt

Słyszałam o kredytach na wesele. Nie popieram, ale trochę rozumiem, bo jak ktoś chce typowe polskie przaśne weselicho na 100 osób to to w tysiące idzie. W naście pewnie albo i więcej (nie wiem ile dokładnie może tego być).


Chrzest nie jest jednak tak drogi, plus nieumiejętność odłożenia takiej sumy jest moim zdaniem niepokojąca.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-02, 09:51   #14
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Kredyt

Cytat:
Napisane przez Kasandrac Pokaż wiadomość
Witam. Partner podczas dyskusji że mną powiedział, ze weźmie kredyt ponieważ mamy dziecko i trzeba zrobić chrzest
Oj tam. Okna życia są czynne całodobowo, a jak małe jeszcze jest, to nawet kolanem upychać nie trzeba
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-02, 12:33   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kredyt

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Słyszałam o kredytach na wesele. Nie popieram, ale trochę rozumiem, bo jak ktoś chce typowe polskie przaśne weselicho na 100 osób to to w tysiące idzie. W naście pewnie albo i więcej (nie wiem ile dokładnie może tego być).


Chrzest nie jest jednak tak drogi, plus nieumiejętność odłożenia takiej sumy jest moim zdaniem niepokojąca.
A później zdarza się, że kredyt jest spłacany dłużej niż trwało małżeństwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-02, 14:30   #16
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Kredyt

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Słyszałam o kredytach na wesele. Nie popieram, ale trochę rozumiem, bo jak ktoś chce typowe polskie przaśne weselicho na 100 osób to to w tysiące idzie. W naście pewnie albo i więcej (nie wiem ile dokładnie może tego być).


Chrzest nie jest jednak tak drogi, plus nieumiejętność odłożenia takiej sumy jest moim zdaniem niepokojąca.
niezbyt wystawne wesele na 100 osob to się raczej od 30 tys. zaczynało będzie wiem co mówię, jestem na tym etapie co się do ślubu przymierza
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-02, 14:51   #17
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Kredyt

O dżizas! To ja się nigdy nie będę tradycyjnie chajtać.



Za to to ja mogę mieć miejsce w parkingu podziemnym do przyszłego mieszkania
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-02 15:51:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.