Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-23, 22:04   #3931
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Takie ziółka dziś mi przyszły (m.in. rozmaryny zimujące, szałwia kulinarna, tymianek limonkowy i kminkowy, melisa o aromacie mandarynkowym, werbena cytrynowa):
Jakie cuda nie wiedziałam, że istnieje tymianek limonkowy.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Kurczaka w kostkę podsmażam na oliwie. Osobno na klarowanym maśle smażę pieczarki i pora (dużo, teraz na 400g kurczaka użyłam jednego wielkiego i jednego mniejszego), podlewam winem, potem dodaję kurczaka, doprawiam solą, pieprzem, suszoną pietruszką i wlewam słodką śmietankę. I już ale Marza też robi takiego kurczaka, więc niech też się wypowie
Ja robię odrobinkę inaczej Filety z kurczaka marynuję w szałwii, rozmarynie, papryce soli i oleju. Układam na blasze, włączam piekarnik na 180 stopni. Na patelni podsmażam na maśle drobno pokrojonego pora, dodaję sól i pieprz, zalewam śmietanką kremówką i duszę, aż się zredukuje. Na każdego fileta nakładam łyżkę duszonego pora w śmietance, rozsmarowuję po filecie, wstawiam do nagrzanego piekarnika i piekę około 25 minut.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Lego kiedyś podawał przepis na fajną sałatkę z kapusty spiczastej. Do tej pory nie zrobiłam, bo nie udało mi się kupić tej kapusty
Często widuję w Kauflandzie.

U nas dziś ćwiartki kurczaka zapiekane w ziołach, pieczone ziemniaki i surówka z kiszonej kapusty z marchewką i jabłkiem. Na deser sernik, który specjalnie przełożyłam do większej foremki, bo w przepisie było, że bardzo rośnie (a potem opada). Po pól godziny okazało się, że sernik tak urósł, że uciekł z foremki (oczywiście potem opadł dość sporo) i jest piekarnik do mycia Dobrze, że mąż się zlitował i umył.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-24, 07:03   #3932
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Nie była tzn. do obiadu jeszcze całkiem całkiem, ale potem na kolację zrobiłam sałatkę z tuńczyka i fasoli czerwonej i już się zrobiła kapciowata





Jestem absolutnie pełna, ale powiecie słowo i lecę na grilla do jednej i drugiej

U nas dziś na szybko, TŻ moje pierogi z mięsem z zamrażalnika z cebulową okrasą, ja kupne tortellini polane masłem i posypane cheddarem z chili. Do tego oczywiście sałatka

Potem pojechaliśmy do mojego taty, który ma dziś spotkanie z przyjaciółmi. Upiekłam mu muffinki z borówkami i kruszonką cynamonową, ale na siłę upchnęłam do 12 dołków no i mam piekarnik do czyszczenia
Zrobiłam też sałatkę z tortellini, tata przygotował przekąski i razem zrobiliśmy kawę mrożoną z rumem - świetną!
Jutro jestem cały dzień sama i aż nie wiem co sobie zrobić na obiad, czy coś ze śmierdzącym serem czy może z łososiem wędzonym
Ale pyszności u taty na imprezie

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Mniam

Ja dziś zrobiłam kolorowy makaron z wędzonym łososiem, koperkiem i śmietaną + surowe pomidorki i rukola.
Pycha!

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
.

Smacznie i ten sosik

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jakie cuda nie wiedziałam, że istnieje tymianek limonkowy.



Ja robię odrobinkę inaczej Filety z kurczaka marynuję w szałwii, rozmarynie, papryce soli i oleju. Układam na blasze, włączam piekarnik na 180 stopni. Na patelni podsmażam na maśle drobno pokrojonego pora, dodaję sól i pieprz, zalewam śmietanką kremówką i duszę, aż się zredukuje. Na każdego fileta nakładam łyżkę duszonego pora w śmietance, rozsmarowuję po filecie, wstawiam do nagrzanego piekarnika i piekę około 25 minut.



Często widuję w Kauflandzie.

U nas dziś ćwiartki kurczaka zapiekane w ziołach, pieczone ziemniaki i surówka z kiszonej kapusty z marchewką i jabłkiem. Na deser sernik, który specjalnie przełożyłam do większej foremki, bo w przepisie było, że bardzo rośnie (a potem opada). Po pól godziny okazało się, że sernik tak urósł, że uciekł z foremki (oczywiście potem opadł dość sporo) i jest piekarnik do mycia Dobrze, że mąż się zlitował i umył.
Nienawidze czyścić piekarnika .

U mnie dzis chyba bedzie pomidorowa. Wczoraj ugotowałam rosol z zamrożonego kurczaka ktorego miałam. Rozmroziłam tez piers z kurczaka i mysle zeby jakis kotlety zrobic moze dziecko cos zje chociaz pewnie nie...
Regres snu. Cztery dni nie było drzemki w dzien, wczoraj usnął o 23 . Pocieszam sie ze to juz ostatni regres ktore moj niestety przechodzi ksiazkowo...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-24, 11:57   #3933
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Słuchajcie
Zrobiłam wczoraj smalec z fasoli. Juz dawno dawno go miałam wypróbować ale nie było okazji. Dzis zjedliśmy z chlebem na lunch. Jakie to dobre . Jesli nie robiliście to polecam!
Dałam mężowi i kazałam zgadnąć co to (maz jadł prawdziwy smalec tylko raz w życiu i mu smakował). Mowi ze ziemniaki z kurczakiem i cebula potem mowi ze jak foie-gras . Nie przyszło mu do głowy ze to z fasoli
Bardzo mu smakowało
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1C229314-6367-4156-B17C-0E8BEA0B69AF.jpg (148,5 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg A0262D8B-7CEF-4111-B776-B4DC30D84C4B.jpg (127,5 KB, 35 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-24, 11:57   #3934
evea94
Raczkowanie
 
Avatar evea94
 
Zarejestrowany: 2020-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 37
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Wczoraj i dziś: ryż + piersi kurczaka i warzywa z patelni grillowej
evea94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-24, 13:57   #3935
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Karolina brzmi fajnie. Miałam kiedyś probowac , jak i pasztet z selera , ale u mnie takie wynalazki to ryzyko. Pasztet z cukinii okazał się fe , wiec strach ryzykować

Ja dziś w gościach. Jak wróciłam to na szybko pierogi ruskie z biedronki. TZ jadł resztę kurczaka , mizerii i ziemniaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-24, 15:25   #3936
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Karolina brzmi fajnie. Miałam kiedyś probowac , jak i pasztet z selera , ale u mnie takie wynalazki to ryzyko. Pasztet z cukinii okazał się fe , wiec strach ryzykować

Ja dziś w gościach. Jak wróciłam to na szybko pierogi ruskie z biedronki. TZ jadł resztę kurczaka , mizerii i ziemniaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lulka wg mnie to smakuje jak nadzienie do pierogów ruskich bo tam sporo cebulki.
Chyba kiedys zrobie takie pierogi ruskie .

Ja dzis gotuje. Nie moge isc biegać wiec wyzywam sie w kuchni . Pomidorowa na wczorajszym rosole z makaronem jeszcze dodam kremowke jak Tesco mi dowiezie zakupy do mojej izolatki, z miesa jest potrawka z rodzynkami ale niestety nie wyglada za apetycznie dlatego fotki nie wstawię . Zrobiłam tez kotlety siekane... nie wiem jeszcze jak smakują bo nie smakowałam.

Pelagia tak oczywiscie u mnie w rodzinie tez większość dzieci uwielbia pomidorowa. Ja tez uwielbiałam tylko moj syn to wyjątek ale probuje kolejne podejscie dzis
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg AE4D966C-D964-479B-830C-1483881BC466.jpg (227,2 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg AAA7E025-5ED6-4428-B8D6-1BB86F26B34E.jpg (140,3 KB, 38 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-24, 16:13   #3937
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Tesco dowiozlo juz zapasy i zrobiłam błąd zamiast 6 jabłek zamówiłam 36 . W paczkach po 6.

Jak je wykorzystać? Co zrobic oprócz szarlotki i crumble???
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-24, 16:13   #3938
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ja w końcu w domu
Na Mazurach przepięknie i pysznie- te kartacze, sękacze i babki ziemniaczane, ale dziś domowy rosół na wiejskiej kurze!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200822_144557.jpg (115,5 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200822_092244.jpg (132,7 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200823_125803.jpg (100,3 KB, 42 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-24, 18:25   #3939
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Tesco dowiozlo juz zapasy i zrobiłam błąd zamiast 6 jabłek zamówiłam 36 . W paczkach po 6.

Jak je wykorzystać? Co zrobic oprócz szarlotki i crumble???

Kompot


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-24, 20:10   #3940
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dziś na obiad cukinia podsmażna z kiełbasą jagnięcą, wyciągniętą z zamrażalnika.

Jutro na obiad z zamrażalnika wyciągnę "burgera" warzywnego z przepisu Jadłonomi, dokoptuje do niego ziemniaki i kiszoną kapustę i będzie obiad bezwysiłkowy
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-24, 21:23   #3941
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Tesco dowiozlo juz zapasy i zrobiłam błąd zamiast 6 jabłek zamówiłam 36 . W paczkach po 6.

Jak je wykorzystać? Co zrobic oprócz szarlotki i crumble???
Lody, mus jabłkowy, dżem?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-24, 21:37   #3942
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ryz z jablkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-24, 23:55   #3943
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Słuchajcie
Zrobiłam wczoraj smalec z fasoli. Juz dawno dawno go miałam wypróbować ale nie było okazji. Dzis zjedliśmy z chlebem na lunch. Jakie to dobre . Jesli nie robiliście to polecam!
Dałam mężowi i kazałam zgadnąć co to (maz jadł prawdziwy smalec tylko raz w życiu i mu smakował). Mowi ze ziemniaki z kurczakiem i cebula potem mowi ze jak foie-gras . Nie przyszło mu do głowy ze to z fasoli
Bardzo mu smakowało
Robie go czasem, jest naprawde przepyszny, w ogole nauczylam sie otwierac czasem puszke np. z groszkiem i fasola, rozdrabniac widelcem i robic z tego paste na chleb, ktora jem zamiast wedlin.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-25, 07:37   #3944
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Ja robię odrobinkę inaczej Filety z kurczaka marynuję w szałwii, rozmarynie, papryce soli i oleju. Układam na blasze, włączam piekarnik na 180 stopni. Na patelni podsmażam na maśle drobno pokrojonego pora, dodaję sól i pieprz, zalewam śmietanką kremówką i duszę, aż się zredukuje. Na każdego fileta nakładam łyżkę duszonego pora w śmietance, rozsmarowuję po filecie, wstawiam do nagrzanego piekarnika i piekę około 25 minut.
Ooo, szałwia i rozmaryn, super! Zapisuję

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Słuchajcie
Zrobiłam wczoraj smalec z fasoli. Juz dawno dawno go miałam wypróbować ale nie było okazji. Dzis zjedliśmy z chlebem na lunch. Jakie to dobre . Jesli nie robiliście to polecam!
Dałam mężowi i kazałam zgadnąć co to (maz jadł prawdziwy smalec tylko raz w życiu i mu smakował). Mowi ze ziemniaki z kurczakiem i cebula potem mowi ze jak foie-gras . Nie przyszło mu do głowy ze to z fasoli
Bardzo mu smakowało
Uwielbiam, ale nigdy nie robiłam sama. Za to regularnie kupuję taki gotowy z WellWell

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Tesco dowiozlo juz zapasy i zrobiłam błąd zamiast 6 jabłek zamówiłam 36 . W paczkach po 6.

Jak je wykorzystać? Co zrobic oprócz szarlotki i crumble???
Jabłka prażone do słoików i potem jak znalazł na szybką szarlotkę albo do naleśników.
To mi przypomina, że sama mam dwa takie słoiki i muszę coś z nimi zrobić... może właśnie naleśniczki

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ja w końcu w domu
Na Mazurach przepięknie i pysznie- te kartacze, sękacze i babki ziemniaczane, ale dziś domowy rosół na wiejskiej kurze!
Padłam wygląda wszystko bosko i kartacze i sękacze i ten widok

A ja wczoraj zrobiłam zapiekankę na dwa dni https://www.kwestiasmaku.com/dania_d...a/przepis.html niestety po podanym czasie wyciągnęłam z piekarnika zupę a nie zapiekankę na szczęście piekłam w żeliwnym garnku to postawiłam go na płytę i przez 15 minut jako tako odparowała
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200824_194043.jpg (210,5 KB, 42 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-25, 08:04   #3945
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

A jakie plany na dzisiaj?? Ja dziś chyba zrobię łososia z batatami, bo mnie ostatnio na rybkę wzięło
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-25, 08:48   #3946
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ryz z jablkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to mi sie podoba

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88091201]Robie go czasem, jest naprawde przepyszny, w ogole nauczylam sie otwierac czasem puszke np. z groszkiem i fasola, rozdrabniac widelcem i robic z tego paste na chleb, ktora jem zamiast wedlin.[/QUOTE]

Swietny pomysl. Mi nigdy to do glowy nie przyszlo ale Po tm smalcu widze ze swietnie sie sprawdza!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ooo, szałwia i rozmaryn, super! Zapisuję


Uwielbiam, ale nigdy nie robiłam sama. Za to regularnie kupuję taki gotowy z WellWell


Jabłka prażone do słoików i potem jak znalazł na szybką szarlotkę albo do naleśników.
To mi przypomina, że sama mam dwa takie słoiki i muszę coś z nimi zrobić... może właśnie naleśniczki


Padłam wygląda wszystko bosko i kartacze i sękacze i ten widok

A ja wczoraj zrobiłam zapiekankę na dwa dni https://www.kwestiasmaku.com/dania_d...a/przepis.html niestety po podanym czasie wyciągnęłam z piekarnika zupę a nie zapiekankę na szczęście piekłam w żeliwnym garnku to postawiłam go na płytę i przez 15 minut jako tako odparowała
Ciekawa ta zapiekanka!

Tz mowi zeby szarlotke zrobic ale mam tylko 220 g cukru

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2020-08-25 o 08:50
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-25, 09:08   #3947
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pelagia Ty to lubisz ta kwestie smaku

U mnie dzis tez zapiekanka ryżowa, ale kebab gyros.

Dla syna robię osobno zupę z pomidorów z makaronem , bo on nie przepada za zapiekankami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-25, 13:32   #3948
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

O Bosze zjadł troche pomidorówki . Nie duzo ale troche. Chociaz najpierw musiałam go przekonywać 30 minut ze sie nie otruje . Inaczej nie dałby sobie wsadzić łyżeczki do buzi...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-25, 13:49   #3949
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ja w końcu w domu
Na Mazurach przepięknie i pysznie- te kartacze, sękacze i babki ziemniaczane, ale dziś domowy rosół na wiejskiej kurze!
Zazdro.

Wczoraj była bułka ze śledziem i prawdę mówiąc znowu dzisiaj mam ogromną ochotę na śledzia (zawsze tak mam, gdy zaczynam chudnąć). Lub ewentualnie makaron z sosem pomidorowo-czosnkowym. Ale śledź chyba wygra.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-25, 13:56   #3950
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ja w końcu w domu
Na Mazurach przepięknie i pysznie- te kartacze, sękacze i babki ziemniaczane, ale dziś domowy rosół na wiejskiej kurze!
Bosz, ale zjadłabym takiego sękacza do kawy </3
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-25, 14:01   #3951
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Meal prep na najblizsze dni juz prawie gotowy.

- pokrojone w pojemnikach marchewki, papryki, ugotowana cukinia, pieczone bataty
- domowy hummus
- jajka na twardo
- upieczona piers z kurczaka pokrojona w plastry
- salatka grecka
- pudding chia + jagody
- jeszcze zrobie zupe golabkowa, ktora najprawdopodobniej pojdzie do zamrazarki.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-25, 17:02   #3952
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pelagia robie Twoje papryki nadziewane .
Szarlotka gotowa, zrobiłam z połowy przepisu ale dałam prawie dwa kilo jabłek. A pozniej pomyslałam ze przecież mogłam dodać puder. No ale zobaczymy jak to wyjdzie.
Ćwiczę w domu ale z tych nudów w zamknięciu ciagle cos gotuje . Za tydzien bedzie pewnie z 5 kilo więcej . Od wrzesnia ide na dietę.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-25, 18:57   #3953
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Szarlotka gotowa, zrobiłam z połowy przepisu ale dałam prawie dwa kilo jabłek. A pozniej pomyslałam ze przecież mogłam dodać puder. No ale zobaczymy jak to wyjdzie.
Ćwiczę w domu ale z tych nudów w zamknięciu ciagle cos gotuje . Za tydzien bedzie pewnie z 5 kilo więcej . Od wrzesnia ide na dietę.
mogłabym zabrać z pół szarlotki, mam taką ochotę na szarlotkę, że hej!

Cytat:
Napisane przez Sariah Pokaż wiadomość
Bosz, ale zjadłabym takiego sękacza do kawy </3
uwielbiam! Dlatego przywiozłam dwa

Wczoraj rosół, to dziś pomidorowa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200804_175623.jpg (113,3 KB, 40 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-25, 19:25   #3954
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
mogłabym zabrać z pół szarlotki, mam taką ochotę na szarlotkę, że hej!


uwielbiam! Dlatego przywiozłam dwa

Wczoraj rosół, to dziś pomidorowa
Pychasnie! Ja nigdy rosołu nie jem . Rosol gotuje jedynie na base do zupy na następny dzien .

Wszystko wyszło pyszne . Pelagia papryki palce lizać!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 74807F52-3A0F-4E8E-A162-45D36D7CFF37.jpg (106,2 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BCB785F2-A2B2-4862-8F92-59115ECF1735.jpg (115,4 KB, 35 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-25, 20:06   #3955
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ja jestem na urlopie u rodziny, więc jem co mi dadzą
Dziś wciągnęłam dwa obiady, u babci pomidorowa i gołąbki, w domu pierogi ruskie
Wrócę szersza niż dłuższa
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 07:26   #3956
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pelagia Ty to lubisz ta kwestie smaku
Haha, no lubię najbezpieczniejszy wybór i najmniejsza szansa, że TŻ będzie narzekał, że coś jest udziwnione

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
O Bosze zjadł troche pomidorówki . Nie duzo ale troche. Chociaz najpierw musiałam go przekonywać 30 minut ze sie nie otruje . Inaczej nie dałby sobie wsadzić łyżeczki do buzi...


Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Wszystko wyszło pyszne . Pelagia papryki palce lizać!!!
Cieszę się! Wyglądają super smacznie, ale ta szarlotka cudna!

Ja resztę zapiekanki zawiozłam wczoraj do taty, a sama wciągnęłam to co dali w stołówce w pracy - krem marchewkowy z nachosami i zapiekankę - bakłażan, cukinia, papryka, marchewka, sos pomidorowy, feta i rokpol. Potem u taty mieliśmy rodzinne spotkanie i były niesamowite (kupne) takie okrągłe jakby ptysie wypełnione bitą śmietaną.
Na dziś rozmrażam polędwiczkę, ale jeszcze nie wiem co i jak z nią będzie.
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 08:52   #3957
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ja znowu sie bawię w zakwas. Kilka tygodni temu udało mi sie dorwać make żytnia 720 wiec moze nie bedzie tak kwaśna jak ta 2000. I spróbuje zrobic bagietkę pol na drożdżach pol na zakwasie.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 10:15   #3958
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Gochujang noodles z kurczakiem
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 10:19   #3959
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Gochujang noodles z kurczakiem
Boskie jest to danie, ja robiłam z krewetkami

Dziś zrobię chyba placki z cuknii po prostu. Jutro wyjeżdżam na parę dni i muszę zużyć jakieś niedobitki warzyw, które mi zalegają, czyli np. połowę cukinii
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 10:32   #3960
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Boskie jest to danie, ja robiłam z krewetkami

Dziś zrobię chyba placki z cuknii po prostu. Jutro wyjeżdżam na parę dni i muszę zużyć jakieś niedobitki warzyw, które mi zalegają, czyli np. połowę cukinii
Ja zawsze robie z kurczakiem, albo takim pokrojonym w kostke, albo z panierowanym filetem
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.