Panny Młode 2021 cz. II - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-20, 09:48   #2521
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

U nas za parę dni będzie pół roku
Za to mieszkanie się przedłuża, deweloper to jakaś porażka 🤦☠♀️ chcieliśmy w tym roku się przeprowadzić ale marne szanse, że się uda. Ale wykończeniowiec wszedł i zaczyna robotę. Nie mogę się doczekać chociaż co chwilę zmieniam koncepcję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 11:18   #2522
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My zdecydowalismy ze wywołamy zdjecia i znalazłam fajne drewniane pudelka na allegro i tak mysle czy wymiary 13x18 powinny być okej

Zazdroszcze Wam tych przeprowadzek, my niestety ze względu na rosnace ceny juz kompletnie odpuściliśmy sobie temat kupna większego mieszkania bądź domu, na max 5 lat zostajemy na obecnym, a co pozniej to zobaczymy, oby gorzej nie bylo 🤯🤯

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 11:51   #2523
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My już też zaczynamy intensywniej myśleć nad swoim, bo mieszkanie nie jest dla mnie. Brakuje mi zwierzaka, ogródka, braku sąsiadów Nadal jednak nie podjęliśmy decyzji czy kupimy dom w stanie deweloperskim, czy przeprosimy się z naszą działką. Bardzo nie chce się nam budować, ale ceny lekko zwalają z nóg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 16:04   #2524
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Oprócz cen, to przerażające jest też to, że jest problem z materiałami.

Ja się cieszę, że mieszkanie kupiliśmy przed pandemia, bo później ciężko byłoby się zdecydować. I że większość prac wykończeniowych odbyła się też przed pandemia.
Uzupełnialiśmy ostatnio wyposażenie kuchni - nawet kubków w Ikea brakuje. 🤷☠♀️ Ja od trzech miesięcy poluje na fronty do szafek w salonie, bo wymyśliłam sobie, że chce inne niż mamy, i też ciągle brak dostępności. A wiem, że w budowlance i ogółem wykończeniówce wielu rzeczy po prostu brakuje lub są z opóźnieniem.

Docelowo kiedyś pewnie będziemy chcieli mieć dom, ale to za parę lat raczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 10:14   #2525
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

U nas dziś 2 miesiące od ślubu
My w czerwcu wpłaciliśmy zaliczkę/rezerwację na bliżniaka, we wrześniu zrezygnowaliśmy bo cena wzrosła o 60 tysięcy i kolejna aktualizacja ceny na początku roku.... Wszystkie domy im wróciły do oferty, każdy się wycofał, bo nie przewidzisz ile to będzie finalnie kosztować. Teściowa budowała dom, w październiku się wprowadziła, ostatecznie budżet przekroczony o 300 tysięcy, taki wzrost cen i robocizny...
My właśnie remontowaliśmy kuchnię i 3 lata temu robiłam sobie kuchnię a dziś, to ceny minimum dwa razy w górę. Chcemy zostać w obecnym mieszkaniu do czasu końca szaleństwa cenowego. A, że na razie nie planujemy powiększania rodziny to się bez problemu zmieścimy jeszcze z 3-4 lata.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 10:45   #2526
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
U nas dziś 2 miesiące od ślubu
My w czerwcu wpłaciliśmy zaliczkę/rezerwację na bliżniaka, we wrześniu zrezygnowaliśmy bo cena wzrosła o 60 tysięcy i kolejna aktualizacja ceny na początku roku.... Wszystkie domy im wróciły do oferty, każdy się wycofał, bo nie przewidzisz ile to będzie finalnie kosztować. Teściowa budowała dom, w październiku się wprowadziła, ostatecznie budżet przekroczony o 300 tysięcy, taki wzrost cen i robocizny...
My właśnie remontowaliśmy kuchnię i 3 lata temu robiłam sobie kuchnię a dziś, to ceny minimum dwa razy w górę. Chcemy zostać w obecnym mieszkaniu do czasu końca szaleństwa cenowego. A, że na razie nie planujemy powiększania rodziny to się bez problemu zmieścimy jeszcze z 3-4 lata.
Zazdroszczę, że możecie próbować to przeczekać. My co odłożymy prawie na wkład, to ceny rosną strasznie I w sumie nie wiem, kiedy wreszcie nas będzie stać. A chciałabym też jak najszybciej brać się za dzieci, żeby zdążyć przed 30, a przy tych cenach to nie wiem, czy się uda...

Szczególnie, że to auto mi strzeliło i szukamy czegokolwiek, też ceny poszły w górę o kilka tysięcy...

Jedyne co, to zdjęcia nam przyszły i wczoraj włożyliśmy do albumu. I były w promocji, jedyna rzecz, która była tańsza niż droższa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 10:58   #2527
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My kupowaliśmy auto w wakacje i ostatecznie ściągnęliśmy z Niemiec, bo w PL wyszłoby nas to około 10 tysięcy drożej szukaliśmy kilka miesięcy, w zasadzie od ślubu i nie było kompletnie nic. A jak zaczęły się powodzie w sierpniu to szybko zdecydowaliśmy się szukać za granicą, bo zaraz w PL sprzedawaliby nowe świeżo wysuszone popowodziowe 🤣

Co do mieszkań to też zdecydowaliśmy się przeczekać, bo po pierwsze nie wiemy gdzie ostatecznie chcemy mieszkać, czy dom czy mieszkanie i w sumie na razie nam się nie spieszy, bo mamy świeżo wyremontowane swoje dwa, więc w którymś możemy mieszkać a kupowaliśmy w 2015/2016 i teraz jak patrzyłam, to ten sam metraż jest o 200 tys droższy... I to niezależnie od lokalizacji, bo ja mam mieszkanie przy metrze, Tż na obrzeżach i wszędzie jest taki wzrost

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-21, 11:18   #2528
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My na szczęście nasze mieszkanie kupiliśmy 4 lata temu i patrząc na to co się dzieje dziś z cenami to trafiła mam się perełka.. chcieliśmy po ślubie kupić dom, pół bliźniaka co kolwiek co by miało kawałek ogródka no ale teraz przeczekamy ta sytuację, robimy remont i dopieszczamy mieszkanie, całe szczęście że mamy 3 pokoje no i kawałek balkonu więc jakoś przeżyjemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 12:02   #2529
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

No ceny mieszkań to masakra. My kupiliśmy na początku tamtego roku jak pandemia ruszała więc w ostatnim momencie. Obecnie cena tego samego mieszkania poszła o 110 tys w górę.
Gorzej z wykończeniem bo idzie co chwilę do góry wszytsko a dwa brakuje rzeczy. Jaki mieliśmy problem z kupnem baterii/umywalki itp. No masakra! Zamawialiśmy a po miesiącu się dowiadywaliśmy że akurat też rzeczy nie ma i nie będzie do końca roku szok. I widać, że co idziemy do sklepów z agd, płytkami itd to ceny co chwilę wyższe :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 12:14   #2530
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

właśnie widziałam ogłoszenie sprzedaży mieszkania w Krakowie... rynek wtórny, parter, bez garażu, bez komórki, bez piwnicy, 39 m2 cena.... 509 000 zł (mieszkanie nie za nowe, niby da się zamieszkać, ale generalnie to wymaga solidnego odświeżenia, wymiany podłóg, łazienka bardzo brzydka, stare meble)
no wtf.


my tez myśleliśmy o kupnie na początku przyszłego roku. szeregówkę najchętniej. ale kurcze marnie to widzę


zostaje mi tylko zazdrościć wam, co już własne mieszkania macie ja mam już serdecznie dosyć wynajmu

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-21 o 12:15
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 12:18   #2531
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My dwa lata wstecz kupowaliśmy, trochę żałuję,że nie ma trzech pokoi, tylko dwa, ale za to mamy spory ogródek i chwilę spacerkiem nad morze. Ale teraz te ceny nas wystraszyły, w okolicy wszystko niesamowicie podrożało. A chcemy mieszkać w tej konkretnej dzielnicy i ceny zaczynają zwalać z nóg... Chociaż oboje jesteśmy już po 30 -stce, to na razie starczają nam dwa koty Od biedy z niemowlakiem się pomieścimy, więc nie ma ciśnienia.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik

Edytowane przez Personal_Jesus
Czas edycji: 2021-10-21 o 12:21
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-21, 12:45   #2532
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja 5 lat temu kupowałam mieszkanie jako singielka, teraz na stanie mąż i dwa koty więc brakuje tego dodatkowego pokoju niestety...
Choc ostatnio doszlam do wniosku, że moja kolekcja kwiatow zajmuje za duzo miejsca w ostateczności zabudujemy loggie i tam zrobimy ogród 🤣 nie wiem jak u Was ale mnie doluje to ze pensje stoją w miejscu a wszystko drożeje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 14:08   #2533
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Ja 5 lat temu kupowałam mieszkanie jako singielka, teraz na stanie mąż i dwa koty więc brakuje tego dodatkowego pokoju niestety...
Choc ostatnio doszlam do wniosku, że moja kolekcja kwiatow zajmuje za duzo miejsca w ostateczności zabudujemy loggie i tam zrobimy ogród 🤣 nie wiem jak u Was ale mnie doluje to ze pensje stoją w miejscu a wszystko drożeje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie zabiła ostatnio pani od paznokci - coś tam sobie rozmawiamy, że inflacja, że ceny benzyny, że fryzjer za podcięcie końcówek wziął ode mnie 100 zł, a ona: no właśnie inflacja, u mnie też będzie, tak z 10 zł muszę wprowadzić
I tak sobie myślę, że chyba zrezygnuję z paznokci, taka eliminacja inflacji i problem z głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 14:20   #2534
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My mamy każde po mieszkaniu które dostaliśmy od rodziców, ale obydwa po 50 m więc robi się już trochę ciasno- ja mam mega dużo sprzętów kuchennych i powoli się z tym serio nie mieszczę. Planowaliśmy sprzedać jedno mieszkanie, wynająć drugie, zysk z pierwszego potraktować jako wkład własny na dom i kredyt spłacać z wynajmu ale te ceny jednak mnie trochę przerażają. Plus podobno w ciągu dwóch najbliższych lat przewiduje się krach na rynku kredytowym, wibor może wzrosnąć i okaże się zaraz że zostaniemy z jakąś gigantyczną ratą Sama nie wiem co zrobimy, na razie nie chce mi się tego planować.

Póki co oddajemy się przyjemniejszym obowiązkom i planujemy podróż poślubną na zanzibarze Teściowie nam fundują, wybraliśmy już hotel, pozostaje tylko zaklepać termin
__________________
Wymiana

Edytowane przez Gwiazdeczka223
Czas edycji: 2021-10-21 o 14:22
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 14:49   #2535
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
My mamy każde po mieszkaniu które dostaliśmy od rodziców, ale obydwa po 50 m więc robi się już trochę ciasno- ja mam mega dużo sprzętów kuchennych i powoli się z tym serio nie mieszczę. Planowaliśmy sprzedać jedno mieszkanie, wynająć drugie, zysk z pierwszego potraktować jako wkład własny na dom i kredyt spłacać z wynajmu ale te ceny jednak mnie trochę przerażają. Plus podobno w ciągu dwóch najbliższych lat przewiduje się krach na rynku kredytowym, wibor może wzrosnąć i okaże się zaraz że zostaniemy z jakąś gigantyczną ratą Sama nie wiem co zrobimy, na razie nie chce mi się tego planować.

Póki co oddajemy się przyjemniejszym obowiązkom i planujemy podróż poślubną na zanzibarze Teściowie nam fundują, wybraliśmy już hotel, pozostaje tylko zaklepać termin
Zazdroszcze ! My byliśmy w Kenii i na safari ale poleciałabym gdzieś jeszcze raz 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-22, 09:30   #2536
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
My mamy każde po mieszkaniu które dostaliśmy od rodziców, ale obydwa po 50 m więc robi się już trochę ciasno- ja mam mega dużo sprzętów kuchennych i powoli się z tym serio nie mieszczę. Planowaliśmy sprzedać jedno mieszkanie, wynająć drugie, zysk z pierwszego potraktować jako wkład własny na dom i kredyt spłacać z wynajmu ale te ceny jednak mnie trochę przerażają. Plus podobno w ciągu dwóch najbliższych lat przewiduje się krach na rynku kredytowym, wibor może wzrosnąć i okaże się zaraz że zostaniemy z jakąś gigantyczną ratą Sama nie wiem co zrobimy, na razie nie chce mi się tego planować.

Póki co oddajemy się przyjemniejszym obowiązkom i planujemy podróż poślubną na zanzibarze Teściowie nam fundują, wybraliśmy już hotel, pozostaje tylko zaklepać termin
też bym uciekła od pogody! Dwa dni z deszczem i wiatrem i Zanzibar byłby idealny Ale brak urlopu
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-23, 09:21   #2537
pitrasiaa
Raczkowanie
 
Avatar pitrasiaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
też bym uciekła od pogody! Dwa dni z deszczem i wiatrem i Zanzibar byłby idealny Ale brak urlopu
My nie pojechaliśmy jeszcze nigdzie po ślubie, bo od poniedziałku do piątku chodzę na terapię grupowa. Poza tym mój mąż uważa że takie podróżowanie to marnowanie pieniędzy :/

W piątek widziałam już stacje gdzie benzyna była za ponad 6zl. Zaraz się okaże że kupimy bilet na wycieczkę do innego kraju i to w jedną stronę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pitrasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-23, 13:40   #2538
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My podróży poślubnej jeszcze nie planujemy. Na październik nie było sensu planować + ja powiedziałam, że nigdy więcej nie biorę urlopu dopiero pod koniec roku (raz sobie to zrobiłam i nigdy wiecej). Zatem dwutygodniowy urlop mieliśmy w sierpniu i pojechaliśmy nad morze, bo przez zbieranie na wesele nie było przestrzeni na jakieś dalsze klimaty. Ale pomyślimy o podróży w przyszłym roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-23, 17:52   #2539
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My dopiero na marzec ale ja taka jestem że zawsze muszę wszystko planować długo wcześniej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-23, 22:16   #2540
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My byliśmy prawie dwa tygodnie na krótkim urlopie - pojechaliśmy w Polskę, Poznań, Wrocław, Toruń i Warszawa, było fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-24, 08:51   #2541
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My byliśmy we wrześniu we Władysławowie, zwiedziliśmy też Hel, Rozewie i Gdynię. Pogoda była piękna, ludzi mało. Pooddychałam trochę bryzą morską

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-24, 09:08   #2542
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

my byliśmy na tydzień na kujawach.
choć nie ukrywam, że myślimy jeszcze o jakimś zagranicznym ciepełku ale to już raczej na wiosnę. i to już takie poślubne, z bombelkiem
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 19:54   #2543
e m o c j a
Raczkowanie
 
Avatar e m o c j a
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 151
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dziewczyny mam pytanie czy po weselu składałyście oświadczenie do urzędu skarbowego o darowiźnie? Nam niedługo mija pół roku od ślubu, a taki jest termin na to oświadczenie, zastanawiam się czy to naprawdę potrzebne i jakie jest ryzyko kontroli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e m o c j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 20:35   #2544
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez e m o c j a Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie czy po weselu składałyście oświadczenie do urzędu skarbowego o darowiźnie? Nam niedługo mija pół roku od ślubu, a taki jest termin na to oświadczenie, zastanawiam się czy to naprawdę potrzebne i jakie jest ryzyko kontroli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, bo też niby jak coś mają nam udowodnić? Nie dostaliśmy jakoś dużo i pieniądze szybko się rozeszły, nic nie weszło na konto.

Robiłabym tak jedynie w przypadku dużej kasy, gdzie jest szansa, że się ktoś zainteresuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 20:43   #2545
pitrasiaa
Raczkowanie
 
Avatar pitrasiaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez e m o c j a Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie czy po weselu składałyście oświadczenie do urzędu skarbowego o darowiźnie? Nam niedługo mija pół roku od ślubu, a taki jest termin na to oświadczenie, zastanawiam się czy to naprawdę potrzebne i jakie jest ryzyko kontroli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas od gości nie dostaliśmy tyle pieniędzy żeby e ogóle musieć zgłaszać. Za to darowiznę od mamy zgłaszam, bo 10 tysięcy mi przelała na wesele, a jeśli nie zgłosi się do US to trzeba płacić podatek (jeśli jest zgłoszona to nie płaci się nic przy tym stopniu pokrewieństwa)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pitrasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 20:58   #2546
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja nawet nie wiedziałam że tak trzeba ale fakt my też nie mieliśmy tej kasy na koncie więc chyba dam sobie spokój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 21:17   #2547
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My też nie dostaliśmy, aż tak dużo zeby to zgłaszać choc nie wiem jak bym miala przedstawić dowody przelewów bankowych od gości, bo jak kiedyś zgłaszałam to us wymagał potwierdzenia przelewów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 21:37   #2548
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Żadna pojedyncza koperta nie miała wielkości, która wymagałaby zgłaszania do US, bo o to się rozchodzi w sumie (koperty wszak od różnych ludzi). Do 4902 zł można dostać od dowolnej obcej osoby bez zgłaszania, przy rodzinie te limity są wyższe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 06:40   #2549
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Tak dokładnie od rodziców, dziadków to ok. 9700 zł, ale trzeba pamiętać ze to jest limit który można dostać przez ostatnie 5 lat i nie wymaga zgłoszenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:36   #2550
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My nie wpłacaliśmy na konto kasy bo robimy remont więc to zaraz wydamy - nie zgłaszaliśmy nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-13 11:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.