Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-15, 12:33   #811
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ślicznei dziękuję Estelle
Juz od jakiego czasu przymierzałam sie do zakupów w naturalnych kosmetykach, bo miałam krem z masłem kakowym QH i był genialny - polecam zwłaszcza po kapieli słonecznej Zwlekałam, bo nie mogłam znaleźć składów ich kosmetyków. No ale teraz dzięki Tobie w końcu szkusze się na odżywke z placenta i choleterolem Składy szamponów tez wyglądają całkiem przyjemnie
Co myślicie o składach INCI?

QUEEN HELENE Ginseng & Tea Tree Shampoo for All Types of Hair
Ingredients
Water, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Propylene Glycol, Stearamide MEA Stearate, Polyquaternium 7, Panax Ginseng Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Keratin Amino Acids, Panthenol, Polyquaternium 10, Fragrance (Parfum), Citric Acid, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Disodium EDTA, FD&C Blue No. 1 (Cl 42090), Ext. D&C Yellow No. 7 (Cl 10316).
Pomijając barwniki wyglądają ciekawie. Szkoda tylko, że maja ASL
Zgadza się - całkiem przyjemne w tym składzie elementy. Cieszy zwłaszcza dosyć wysoka pozycja składników aktywnych: ekstraktu z żeń-szenia i olejku z zielonej herbaty [ma bardzo silne działanie przeciwbakteryjno-grzybiczo-zapalne, więc tym samym zbawienny wpływ na skórę] a także keratyny i panthenolu.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 12:42   #812
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość

QUEEN HELENE Unscented Natural Garlic Shampoo

Ingredients
Water (Aqua), Ammonium Lauryl Sulfate, Cocoamidopropyl Betaine, Cocoamide DEA, Allium Sativum (Garlic) Bulb Extract (Deodorized), Propylene Glycol, Disodium EDTA, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid, Fragrance (Parfum)
Hm, ten szampon znacznie skromniejszy od poprzednika, właściwie jedyną jego zaletą jest ekstrakt z czosnku. I tyle. Akurat w tym przypadku szkoda byłoby mi wydać 29 zł na szampon, którego sklad porównywalny jest z hipermarhetowymi tanimi markami w cenach po 4-5 zł za litr.
Po analizie poprzednich produktów ten jest po prostu rozczarowaniem .
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 13:01   #813
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
QUEEN HELENE Placenta Acid-Balanced Conditioning Shampoo Concentrate with Panthenol

Ingredients
Water, Ammonium Lauryl Sulfate, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Placental Enzymes, Panthenol, Hydrolyzed Animal Protein, Lactic Acid, Guanine, Methylparaben, Fragrance, FD&C Red No.4, D&C Red No.33, FD&C Yellow No.5, FD&C Blue No. 1.
Oh yeah, kolejny produkt dla miłośników placenty
Treściwy, krótki skład, bardzo odżywczy.
Temu szamponowi mówię zdecydowane TAK.
Zawiera placentę, panthenol oraz hydrolizowane proteiny.
Nie muszę chyba dodawać, jak bardzo są to pożądane składowe we wszelkiego rodzaju mazidłach do włosów
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 13:08   #814
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle, dzięki wielkie Na innej stronie czytałam same ochy i achy na temat tej maski i tak się właśnie zastanawiam, czy nie wysłać mamy po nią
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 14:01   #815
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Estelle, dzięki wielkie Na innej stronie czytałam same ochy i achy na temat tej maski i tak się właśnie zastanawiam, czy nie wysłać mamy po nią
Jak za tą cenę [o ile sobie przypominam, coś ok. 5 zł] to można spróbować .
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 15:59   #816
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Priłabym o dwie analizy:
Nivea Hair Care, Brilliant Blonde, Balsam bez spłukiwania 'Olśniewajacy blond' http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=20020


Skład: Aqua, C12-13 Alkyl Lactate, Polyquaternium-37, Helianthus Annuus, Triticum Vulgare, Benzophenone-4, Oryzanol, Polyquaternium-4, Cetrimonium Chloride, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Hydroxyethylcellulose, Laureth-4, Propylene Glycol, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Sorbitan Oleate, PPG-1 Trideceth-6, C10-12 Alkane/Cycloalkane, Sodium Citrate, Tin Oxide, Mica, Sodium Benzoate, Citral, Limonene, Parfum, CI 77891, CI 77492 (1.08.2007.)

recenzje niezłe, zastanawia mnie czy rzeczywiście dobrze będzie chronił włosy przed "sianem" po plażowaniu i czy ich nie obciąży (mam cienkie, przetłuszczające się- silikonów nie lubię ale silikonów tu nie widzę. Czy może znajdzie się coś o działaniu podobnym jak silikony właśnie? czy nie zmyje go woda morska?)

I drugi:
Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Potrójna moc ziół, Szampon do włosów przesuszonych, blond i po rozjaśnianiu Rumianek, lipa, nagietek

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=19268

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocoamide DEA, Chamomilla Recutita extr, Tilia Vulgaris Extr., Calendula Officinalis Extr., Parfum, Disodium Undecylenamido Mea- sulfosuccinate, Peg-75 lanolin, niancinamide, panthenol, DMD hydratoin, Lactic Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Tetrasodium EDTA, Cl 1585, Cl 1914

Podoba mi się krótki skład, czy jest dobry na mieszanie go z jakimiś mazidłami? widze kwas mlekowy, chce go mieszać z większa jego ilością- dla nawilżenia włosów i skóry głowy. To dobry pomysł? Będzie w stanie na dłuzej zakonserwować większe ilosci kwasu mlekwoego? Szampon mam, używam, jestem ciekawa obiektywnej o nim opinii na podtsawie oceny samego składu.

Z góry ślicznie dziękuję
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 08:29   #817
bronsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Hej dziewczyny!
Mam pytanko. Czy taki cosik nie zamorduje mi włosów? Nie przesuszy ich i nie poniszczy? Szukam czegoś takiego do stylizacji, żeby nie szkodziło. Niekoniecznie musi odżywiać i pielęgnować Od tego mam tooonę maseczek
Z góry dziękuję!

Wella, Shock Waves, Krem 'Artystyczny nieład'

Skład: Aqua, Propylena Glycol, PVP, VA/Crotonates Copolymer, Glycerin, Aminomthyl Propanol, Carbomer, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoil, Parfum, Styrene/VP copolymer, PPG-1_PEG-9 Lauryl Glycol Ether, PEG-40 Hydrogenated Castror Oil, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Linalool, Sodium Laureth-40 Sulfate, Sorbic Acid, Polyaminopropyl Biguanide, Tocopherol

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ny-nielad.html


bronsee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 10:27   #818
Porcelainnn
Zadomowienie
 
Avatar Porcelainnn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 555
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Czy mogłabym prosić o analizę kremu Wella system Professional Sunset?

aqua, ceterayl alcohol, lanolin, cetrimonium chloride, isopropyl alcohol, panthenol, buxus chinensis, polysorbate 20, parfum, glycerin, proylene glycol, quatremonium-80, methylparben, histidine, hexyl cinnamal, glyoxylic acid, limonene, retinyl palmitate, hydrolyzed collagen, hydrolyzed silk, hydrolyzed elastin, tocopherol, linoleic acid, paba, phenoxyethanol, ci 15510, ethylparaben, butylpharaben, isobutylparaben, propylparaben.
__________________
'Jak gdyby znajome szlaki wyznaczone na letnim niebie mogły równie łatwo prowadzić do więzienia, jak do niewinnych snów' (Camus)

I need perfection, some twisted selection that tangles me to keep me alive
Porcelainnn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 14:48   #819
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Na poczatek dodaj pełną nazwę produktu (najlepiej pogrubione)- takie tu mamy zasady

A teraz skład:
nie jest tak tragicznie. Cetearyl alc to emolient (działanie nawilżające) cetrominum to owszem konserwant (ale stosowanie go w tym celu nie jest dozwolone) ma właściwości antstatyczne, zmiękczające, lekko emulgujące. dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate to humektant i 'zmiekczacz', a jednoczesnie substancja zapobiegajaca elektryzowaniu wlosow. Parfum to zapach- trochę za wysoko (może podrażniać). PEG-5 Cocomonium Methosulfate to nie silikon a pochodna glikolu polietylenowego- ogólnie PEGi pełnią różne funcje- od detergentów poprzez zmiekczacze po emulgatory. Alkohol benzylowy- rozpuszczalnik, konserwant, subst zapachowa. Są odżywcze proteiny mleka i kazeina. Methylchloroisothiazolino ne- to konserwant- może podrażniać i jest moim zdaniem trochę za wysoko w składzie. Methylisothiazolinone też konserwant. Sodium Cocoyl Glutamate- substancja myjąca, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride- substancja o działaniu odżywczym, ułatwia rozczesywanie, uelastycznia i wzmacnia włosy. Będzie nawilżał, odżywiał, nabłyszczał

A czy ta odżywka będzie obciążać włosy?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 19:39   #820
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Sunsilk, Odbudowa i Pielęgnacja, Odżywka do włosów zniszczonych suszeniem i modelowaniem



Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethiconol, Isostearamidopropyl Dimethylamine, Cetrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Parfum, TEA-DodecylbenzeneSulfonate, Disodium EDTA, Helianthus Annuus, Oleic Acid, Ceramide 2, BHT, Citric Acid, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.



Co w tej odżywce jest takiego, że zebrała miano jednego z najlepszych kosmetyków do włosów suchych i zniszczonych?
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 21:44   #821
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Priłabym o dwie analizy:
Nivea Hair Care, Brilliant Blonde, Balsam bez spłukiwania 'Olśniewajacy blond' http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=20020

Skład: Aqua, C12-13 Alkyl Lactate, Polyquaternium-37, Helianthus Annuus, Triticum Vulgare, Benzophenone-4, Oryzanol, Polyquaternium-4, Cetrimonium Chloride, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Hydroxyethylcellulose, Laureth-4, Propylene Glycol, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Sorbitan Oleate, PPG-1 Trideceth-6, C10-12 Alkane/Cycloalkane, Sodium Citrate, Tin Oxide, Mica, Sodium Benzoate, Citral, Limonene, Parfum, CI 77891, CI 77492 (1.08.2007.)

recenzje niezłe, zastanawia mnie czy rzeczywiście dobrze będzie chronił włosy przed "sianem" po plażowaniu i czy ich nie obciąży (mam cienkie, przetłuszczające się- silikonów nie lubię ale silikonów tu nie widzę. Czy może znajdzie się coś o działaniu podobnym jak silikony właśnie? czy nie zmyje go woda morska?)
Nie oglądam meczu to poanalizuję wam trochę
Podoba mi się wysoko umieszczony w składzie wyciąg ze słonecznika i pszenicy - odżywcze, naturalne składniki Dalej też jest fajnie - bo filtr i oryzanol też są bardzo przydatne. Filtr wysoko + odżywka bez spłukiwania => można się spodziewać całkiem niezlej ochrony przeciwsłonecznej.
Z innych składników - antystatyk, zmiękczacze, emolient.
Reszta składu wlaściwie nieistotna dla kondycji włosów.
Silikonów nie ma, ale trudno jest odpowiedzieć czy odżywka nie obciąży, gdyz to jest bardzo indywidualna sprawa. Nie ma w niej standardowych emolientów [po których czasem niektóre wizażanki też skarżyły się na obciążenie], ale sam fakt, że odżywkę pozostawia się na włosach może do tego doprowadzić [nie każde włosy tolerują odżywki bez spłukiwania w tym zakresie]. Aczkolwiek to tylko moje przypuszczenia.

Co do zmywania, podejrzewam że jednak woda morska będzie wymywać odżywkę, dlatego wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłyby nierozpuszczalne w wodzie silikony, które tworząc powłokę w jakimś stopniu zabezpieczyłyby włos.

Najlepszą kombinacją byłoby nakładanie tego mazidła, dodatkowo sprywskanie włosów sprayem z silikonami a po kąpieli szampon z SLES + coś do regeneracji ...
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 22:02   #822
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
I drugi:
Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Potrójna moc ziół, Szampon do włosów przesuszonych, blond i po rozjaśnianiu Rumianek, lipa, nagietek

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=19268
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocoamide DEA, Chamomilla Recutita extr, Tilia Vulgaris Extr., Calendula Officinalis Extr., Parfum, Disodium Undecylenamido Mea- sulfosuccinate, Peg-75 lanolin, niancinamide, panthenol, DMDM hydratoin, Lactic Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Tetrasodium EDTA, Cl 1585, Cl 1914

Podoba mi się krótki skład, czy jest dobry na mieszanie go z jakimiś mazidłami? widze kwas mlekowy, chce go mieszać z większa jego ilością- dla nawilżenia włosów i skóry głowy. To dobry pomysł? Będzie w stanie na dłuzej zakonserwować większe ilosci kwasu mlekwoego? Szampon mam, używam, jestem ciekawa obiektywnej o nim opinii na podtsawie oceny samego składu.
Z góry ślicznie dziękuję
Mi też się skład podoba, chociaż zestawienie SLES + sól [sodium chloride] może sugerować podrażnienie.
Zgodnie z zapowiedzią " potrójna moc ziół" są i trzy zioła : rumianek, lipa, nagietek
Dodatkowo lanolina, niacinamide i panthenol
Kwas mlekowy również - aczkolwiek w tym przypadku, jeśli chcesz dodawać go do szamponu, proponowałabym jednorazowe porcje. Dodanie większej ilości zdestabilizuje określone Ph, bo wydaje mi się, że w tym kosmetyku pełni on rolę regulatora kwasowości. I koniecznie trzeba uważać ze stężeniami.
Do "tuningu" skład się nadaje, aczkolwiek jestem raczej zwolnniczką poprawiania odżywek, które dłużej działają na włosy, a co za tym idzie, mają większą szansę zadziałać na nie w widoczny sposób.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 22:16   #823
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez bronsee Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Mam pytanko. Czy taki cosik nie zamorduje mi włosów? Nie przesuszy ich i nie poniszczy? Szukam czegoś takiego do stylizacji, żeby nie szkodziło. Niekoniecznie musi odżywiać i pielęgnować Od tego mam tooonę maseczek
Z góry dziękuję!

Wella, Shock Waves, Krem 'Artystyczny nieład'

Skład: Aqua, Propylena Glycol, PVP, VA/Crotonates Copolymer, Glycerin, Aminomthyl Propanol, Carbomer, Phenoxyethanol, DMDM Hydantonin, Parfum, Styrene/VP copolymer, PPG-1_PEG-9 Lauryl Glycol Ether, PEG-40 Hydrogenated Castror Oil, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Linalool, Sodium Laureth-40 Sulfate, Sorbic Acid, Polyaminopropyl Biguanide, Tocopherol

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ny-nielad.html
Na niszczyciela mi to nie wygląda, chociaż jako włosomaniaczka wystrzegam się kosmetyków stylizacyjnych [i tak wątpię, czy któryś dalby mi radę , więc tym bardziej nie uzywam ].
Co my tu mamy...
Ano mamy PVP = substancja o działaniu antystatycznym, błonotwórczym, o właściwościach utrwalających fryzurę.
Takowoż samo działa jej sąsiad: VA/Crotonates Copolymer - czyli na początku składu mamy esencję tego, co odpowiedzialne jest za utrzymanie kształtu ułozonej pieczołowicie fryzury.
Carbomer - ma właściwości żelujące.
Ethylhexylglycerin - to substancja o właściwościach odżywczych. Na końcu postać witaminy E.
Jest i pożądny nawilżać, glicerina, a nawet dwa - propylene glycol.

Krem ma w składzie drażniące konserwanty, więc należy unikać jego kontaktu ze skórą. Ale ogólnie nie wypada źle
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 23:34   #824
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
(...)
Najlepszą kombinacją byłoby nakładanie tego mazidła, dodatkowo sprywskanie włosów sprayem z silikonami a po kąpieli szampon z SLES + coś do regeneracji ...
Hmm, no trudno, jak będzie obciążał to zaplotę w warkocz i tyle. Może nawet bezpieczniej na niektórych plażach miejscach nie rozpuszczać długich blond włosów
Spray z silikonami- czy rozpuszczony w wodzie mój nielubiany jedwab farouk nada się jak warstwa wierchnia?
A i dziękuję ślicznie za wskazówki, na pewno zdecyduję się na odzywkę

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Mi też się skład podoba, chociaż zestawienie SLES + sól [sodium chloride] może sugerować podrażnienie.
(...)
Kwas mlekowy również - aczkolwiek w tym przypadku, jeśli chcesz dodawać go do szamponu, proponowałabym jednorazowe porcje. Dodanie większej ilości zdestabilizuje określone Ph, bo wydaje mi się, że w tym kosmetyku pełni on rolę regulatora kwasowości. I koniecznie trzeba uważać ze stężeniami.
Do "tuningu" skład się nadaje, aczkolwiek jestem raczej zwolnniczką poprawiania odżywek, które dłużej działają na włosy, a co za tym idzie, mają większą szansę zadziałać na nie w widoczny sposób.

Na szczęście nie podrażnił
Właśnie, jak to jest z PH szamponu? Tez się zaczęlam zastanawiać czy nie jest on tutaj regulatorem kwasowości, pomysł z dodawaniem kwasu do szamponu wpadł mi przy okazji reklamy szamponu z kwasem mlekowym (nawilża, przyspiesza porost, tralala) a ponieważ kwas ten uwielbiam i mam nieco na zużyciu- chlup!
Ze stężeniem- jakie może być maksymalne? Dotąd przygotowywałam jednorazowe porcje "na oko", włosy były po nim milsze ale wczoraj zmierzyłam i wychodziło mi PH...! czy szampon w niższym PH traci swoje właściwości myjące? Dosypałam sody tak, żeby otrzymać znowu ph 6. Po tych eksperymentach zabójczo się pienił a włosy mam jak u niemowlaczka- mięciutkie jak puch. To dobrze czy źle? Ciekawi mnie metoda, która stosowano na labolatoriumurody (niestety wątek umarł, na moje pytania brak odpowiedzi) mianowicie dosypywanie sody do szamponu w celu definitywnego zmycia wszelkich silikonów i innych "oblepiaczy", ciekawa jestem, czy soda ma jakieś specjalne właściwości czy chodzi tu wyłącznie o podniesienie PH szamponu.

Sorry za OT, ale pozwól ze Cię pomęczę bo nie ma kogoś kto odpowie na moje pytania. Poza tym dołączam Cię do grona 4 osób które znam, nie pasjonująaych się meczami
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 12:28   #825
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

ZAMORDUJĘ
Tyle sie opisałam z analizami, a tu logowanie siadło
No to od nowa...

Cytat:
Napisane przez Porcelainnn Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o analizę kremu Wella system Professional Sunset?

aqua, ceterayl alcohol, lanolin, cetrimonium chloride, isopropyl alcohol, panthenol, buxus chinensis, polysorbate 20, parfum, glycerin, proylene glycol, quatremonium-80, methylparben, histidine, hexyl cinnamal, glyoxylic acid, limonene, retinyl palmitate, hydrolyzed collagen, hydrolyzed silk, hydrolyzed elastin, tocopherol, linoleic acid, paba, phenoxyethanol, ci 15510, ethylparaben, butylpharaben, isobutylparaben, propylparaben.
Dobrze oceniam skład tego kremu. Ma drobne niedoskonałości, ale mimo tego myślę, że jest godny uwagi.
Zawiera sporo substancji odpowiedzialnych za zatrzymanie wody we włosie i nawilżenie - cetearyl, alc, glycerin, propylene glycol.
Spora zawartość lanoliny - działa ona anstystatycznie i zmiękczająco, odżywia włosy i skórę a także mniejsz napięcie powierzchniowe.
Histidine - utrzymuje we włosach wilgoć, ma właściwości odżywcze.
Pod koniec składu kolejna porcja dobrodziejstw - witamina A, kolagen, jedwab, witamina E, kwas linolenowy i filtr - taki zestaw powinien odżywić włosy i nieco je nawilżyć.
Reszta składy dla włosów mało istotna. Warty wypróbowania, bo składowo treściwy, zwłaszcza pod kątem nawilżania.

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Hmm, no trudno, jak będzie obciążał to zaplotę w warkocz i tyle. Może nawet bezpieczniej na niektórych plażach miejscach nie rozpuszczać długich blond włosów
Spray z silikonami- czy rozpuszczony w wodzie mój nielubiany jedwab farouk nada się jak warstwa wierchnia?
A i dziękuję ślicznie za wskazówki, na pewno zdecyduję się na odzywkę
Myślę, że można spróbować takiego eksperymentu, chociaż nie do końca jestem pewna, czy ów jedwab, z uwagi na dośc gęstą konsystencję dobrze się w wodzie rozpuści. Do tej mieszanki warto dodać również jakieś proteiny, jeśli masz pod ręką - od razu zapewni to działanie odżywcze, takie dwa w jednym.

Cytat:
Napisane przez agacior89
Na szczęście nie podrażnił
Właśnie, jak to jest z PH szamponu? Tez się zaczęlam zastanawiać czy nie jest on tutaj regulatorem kwasowości, pomysł z dodawaniem kwasu do szamponu wpadł mi przy okazji reklamy szamponu z kwasem mlekowym (nawilża, przyspiesza porost, tralala) a ponieważ kwas ten uwielbiam i mam nieco na zużyciu- chlup!
Ze stężeniem- jakie może być maksymalne? Dotąd przygotowywałam jednorazowe porcje "na oko", włosy były po nim milsze ale wczoraj zmierzyłam i wychodziło mi PH...! czy szampon w niższym PH traci swoje właściwości myjące? Dosypałam sody tak, żeby otrzymać znowu ph 6. Po tych eksperymentach zabójczo się pienił a włosy mam jak u niemowlaczka- mięciutkie jak puch. To dobrze czy źle? Ciekawi mnie metoda, która stosowano na labolatoriumurody (niestety wątek umarł, na moje pytania brak odpowiedzi) mianowicie dosypywanie sody do szamponu w celu definitywnego zmycia wszelkich silikonów i innych "oblepiaczy", ciekawa jestem, czy soda ma jakieś specjalne właściwości czy chodzi tu wyłącznie o podniesienie PH szamponu.

Sorry za OT, ale pozwól ze Cię pomęczę bo nie ma kogoś kto odpowie na moje pytania. Poza tym dołączam Cię do grona 4 osób które znam, nie pasjonująaych się meczami
Jeśli chodzi o kwas mlekowy, to faktycznie posądza się go o wpływ na porost włosów i nawilżanie
Zalecane stężenie to 2-15%, przy czym wyższe stężenia z tego przedziału raczej stosuje się tylko w pielęgnacji skóry. W szamponie raczej trzymałabym się zawartości nie przekraczającej kilku procent [właściwie wystarczy lekkie zakwaszenie]. Często po myciu stosuje się kwaśne płukanki - w zależności od "patentu" mówi się o łyżce octu na litr wody, czasem jest to dosłownie kilka kropel soku z cytryny.
Kwaśne środowisko sprzyja domknięciu łusek włosa a tym samym wpływa na polepszenie jakości połysku i wygładzenie jego powierzchni.
Ph szamponu oscylować powinno w okolicach wartości 5,5, czasem spotkać się można z kosmetykiem o innym Ph w przedziale od 3,5 do 7.
Zmiana Ph nie powinna prowadzić do utraty właściwości myjących, ale przy sporządzaniu mieszanki ograniczyłabym się do wykonania porcji do szybkiego zużycia [np. w przeciągu tygodnia], nie dodając kwasu od razu do całej butelki [nie wiadomo w jaki sposób wpłynie on na inne składniki i czy nie zdestabilizuje kosmetyku/nie doprowadzi do jego szybszego zepsucia etc.]

O dodawaniu sody do szamponu również słyszałam [podobne działanie ma dodanie aspiryny]. Ma to na celu silne oczyszczenie włosa z wszelkich osiadłych na nim substancji. Soda ma właściwości rozpulchniające i pieniące. Aczkolwiek i przy tej metodzie należy zachować umiar, zbyt częste oczyszczanie włosów w ten sposób może im zaszkodzić - oprócz niepożądanych silikonów włos traci również swoją naturalną otoczkę lipidową, po dłuższym okresie takiej pielęgnacji może dojść do wysuszenia i zachwiania pracy gruczołów w skórze, zatem taką kurację polecałabym raz na kilka tygodni.
Do wymycia silikonów dobrze nadaje się szampon z SLS/SLES.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 13:13   #826
Porcelainnn
Zadomowienie
 
Avatar Porcelainnn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 555
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość

Dobrze oceniam skład tego kremu. Ma drobne niedoskonałości, ale mimo tego myślę, że jest godny uwagi.
Zawiera sporo substancji odpowiedzialnych za zatrzymanie wody we włosie i nawilżenie - cetearyl, alc, glycerin, propylene glycol.
Spora zawartość lanoliny - działa ona anstystatycznie i zmiękczająco, odżywia włosy i skórę a także mniejsz napięcie powierzchniowe.
Histidine - utrzymuje we włosach wilgoć, ma właściwości odżywcze.
Pod koniec składu kolejna porcja dobrodziejstw - witamina A, kolagen, jedwab, witamina E, kwas linolenowy i filtr - taki zestaw powinien odżywić włosy i nieco je nawilżyć.
Reszta składy dla włosów mało istotna. Warty wypróbowania, bo składowo treściwy, zwłaszcza pod kątem nawilżania.
Dziękuję Estelle . Wygrałam ten krem wraz z szamponem w tamtym roku. Szampon zużyłam, kremu mam jeszcze połowę, pieknie nabłyszczał włosy, ale ciężko się je rozczesywało. Ale teraz wiem, że warto wrócić do niego i regularnie stosować.
__________________
'Jak gdyby znajome szlaki wyznaczone na letnim niebie mogły równie łatwo prowadzić do więzienia, jak do niewinnych snów' (Camus)

I need perfection, some twisted selection that tangles me to keep me alive
Porcelainnn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 14:13   #827
evilpinky
BAN stały
 
Avatar evilpinky
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 98
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam, bardzo proszę o analizę składu szampony YUNG- sieci Rossmann. Jest to szampon z kofeiną (coffein shampoo).
SKŁAD: aqua, sodium laureth sulfate, disodium laureth sulfosuccinate, laureth-2, sodium chloride, caffeine, tocopherol, panthenol, hydrolyzed wheat protein, menthol, disodium edta, sodium lauroyl glutamate, polyquaternium-7, peg-120,methyl glucose dioleate, parfum, hexyl cinnamal, phenoxyenthanol, methylparaben, propylparaben, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid, cl42051

Wydaje mi się, że skład jest podobny do składu szamponu ALPECIN, droższego niż ten (za ten zapłaciłam 7 zł/250 ml) a reklamowanego jako wyjątkowy szampon, którego receptura jest wzbogacona o kofeinę- i specjalne nośniki- ułatwiające jej przeniknięcie do cebulki włosowej. Tymczasem widzę, że skład- przynajmniej początek jest bardzo podobny- a kofeina jest na miejscu wyżej.
wklejam skład szamponu ALPECIN:Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Laureth-2, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Chloride, Caffeine, Panthenol, Parfum, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Sodium Citrate, PEG-40 Hydrogenated C

Bardzo proszę o podpowiedź, czy jest szansa, ze kofeina zawarta w tym produkcie będzie mieć jakichś wpływ na cebulkę włosa. Z góry dzięki ogromne!!!!!
evilpinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 18:54   #828
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o kwas mlekowy, to faktycznie posądza się go o wpływ na porost włosów i nawilżanie
Zalecane stężenie to 2-15%, przy czym wyższe stężenia z tego przedziału raczej stosuje się tylko w pielęgnacji skóry. W szamponie raczej trzymałabym się zawartości nie przekraczającej kilku procent [właściwie wystarczy lekkie zakwaszenie]. Często po myciu stosuje się kwaśne płukanki - w zależności od "patentu" mówi się o łyżce octu na litr wody, czasem jest to dosłownie kilka kropel soku z cytryny.
Kwaśne środowisko sprzyja domknięciu łusek włosa a tym samym wpływa na polepszenie jakości połysku i wygładzenie jego powierzchni.
Ph szamponu oscylować powinno w okolicach wartości 5,5, czasem spotkać się można z kosmetykiem o innym Ph w przedziale od 3,5 do 7.
Zmiana Ph nie powinna prowadzić do utraty właściwości myjących, ale przy sporządzaniu mieszanki ograniczyłabym się do wykonania porcji do szybkiego zużycia [np. w przeciągu tygodnia], nie dodając kwasu od razu do całej butelki [nie wiadomo w jaki sposób wpłynie on na inne składniki i czy nie zdestabilizuje kosmetyku/nie doprowadzi do jego szybszego zepsucia etc.]

O dodawaniu sody do szamponu również słyszałam [podobne działanie ma dodanie aspiryny]. Ma to na celu silne oczyszczenie włosa z wszelkich osiadłych na nim substancji. Soda ma właściwości rozpulchniające i pieniące. Aczkolwiek i przy tej metodzie należy zachować umiar, zbyt częste oczyszczanie włosów w ten sposób może im zaszkodzić - oprócz niepożądanych silikonów włos traci również swoją naturalną otoczkę lipidową, po dłuższym okresie takiej pielęgnacji może dojść do wysuszenia i zachwiania pracy gruczołów w skórze, zatem taką kurację polecałabym raz na kilka tygodni.
Do wymycia silikonów dobrze nadaje się szampon z SLS/SLES.
Protein niestety nie mam, z mazideł to praktycznie tylko kwas mlekowy- mój ukochany i niezastąpiony
hmm może szampon pozostawię tak jak jest, a kwasu mlekowego będę dodawała do płukania po umyciu ( sok z cytryny, nie wiem czemu, powoduje, że są przyklapnięte). Marzy mi sie przerzucenie na mycie odżywką, powoli staram się eliminować wszelkie silikony- ale tymczasowo do nich wrócę, jako dodatek do ochrony na wakacje. Acha, z kwasem rozrabiałam jednorazowe porcje, ale dodaję jeszcze olejek cytrynowy (wzmacnia blask włosów blond), ten chyba można dodać od razu do całej butelki?
Właśnie to mnie dziwiło- soda albo aspiryna. Jedna zasadowa, druga kwaśna. Czyli chodzi o coś innego. Po wczorajszej kuracji jakby się nieco przesuszyły- być może za długo trzymałam ten szampon na włosach, dziewczyny ostrzegały, żeby była to dosłownie chwila.

Cytat:
Napisane przez evilpinky Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o analizę składu szampony YUNG- sieci Rossmann. Jest to szampon z kofeiną (coffein shampoo).
SKŁAD: aqua, sodium laureth sulfate, disodium laureth sulfosuccinate, laureth-2, sodium chloride, caffeine, tocopherol, panthenol, hydrolyzed wheat protein, menthol, disodium edta, sodium lauroyl glutamate, polyquaternium-7, peg-120,methyl glucose dioleate, parfum, hexyl cinnamal, phenoxyenthanol, methylparaben, propylparaben, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid, cl42051

Wydaje mi się, że skład jest podobny do składu szamponu ALPECIN, droższego niż ten (za ten zapłaciłam 7 zł/250 ml) a reklamowanego jako wyjątkowy szampon, którego receptura jest wzbogacona o kofeinę- i specjalne nośniki- ułatwiające jej przeniknięcie do cebulki włosowej. Tymczasem widzę, że skład- przynajmniej początek jest bardzo podobny- a kofeina jest na miejscu wyżej.
wklejam skład szamponu ALPECIN:Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Laureth-2, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Chloride, Caffeine, Panthenol, Parfum, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Sodium Citrate, PEG-40 Hydrogenated C

Bardzo proszę o podpowiedź, czy jest szansa, ze kofeina zawarta w tym produkcie będzie mieć jakichś wpływ na cebulkę włosa. Z góry dzięki ogromne!!!!!

Evilpinky jak na moje oko.... Na SLSach i środkach myjących/ wypełniających się nie znam, ale patrząc pod względem właściwości odzywczych:Obydwa mają kofeinę, pantenol, proteiny pszenicy, YUNG jeszcze witaminę E. Z drugiej strony, choć pierwszy ma wyżej w składzie, skład ma dłuższy wiec mimo to może się okazać, że ich stężenie jest mniejsze. Ale tylko niewiele i "może się okazać"- więc ja bym wybrała tańszy
Acha, kofeina podobno działa wówczas, jeśli szampon pozostawimy trochę na włosach i jej właściwości to poprawa ukrwienia skóry głowy. Dlatego lepsza byłaby kofeina w odżywce (ale mogę się mylić)
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 18:55   #829
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Sunsilk, Odbudowa i Pielęgnacja, Odżywka do włosów zniszczonych suszeniem i modelowaniem

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethiconol, Isostearamidopropyl Dimethylamine, Cetrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Parfum, TEA-DodecylbenzeneSulfonate, Disodium EDTA, Helianthus Annuus, Oleic Acid, Ceramide 2, BHT, Citric Acid, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Co w tej odżywce jest takiego, że zebrała miano jednego z najlepszych kosmetyków do włosów suchych i zniszczonych?
NIC
Skład jest przeciętno-słaby
Nie wiem, może te ceramidy odwalają całą robotę i są tak rewelacyjne w działaniu, że wystarczy jedynie odrobina [są dopiero w połowie składu] a efekt spektakularny???
Może to unikatowa receptura ilościowa, dzięki której przeciętne składniki zysują niesamowitą moc regeneracyjną ale to tylko moje gdybanie...
A prawda taka - że składniki takie jak cetearyl alc. dimethiconol, czy wyciąg ze słonecznika zawiera wiele odżywek, to standardowy wsad właściwie i co w niej działa tak rewelacyjnie - pojęcia nie mam jedynie te ceramidy przychodzą mi do głowy
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 20:59   #830
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 478
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

zakupiłam Nivea hair Care " odzywka elastyczność i blask" i mam ogromną prośbę aby doswiadczone wizażanki określiły jej skład :


Aqua, Glycerin, cetearyl alcohol, bis-diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium chloride, panthenol, hydrolyzed rice protein, Nelumbium speciosum, oryzanol, hydroxypropyl methylcellulse, sodium citrate, propylene glycol, methylparaben, propylparaben, parfum
__________________
62->61->60->59->58->57
OliwiaAnita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 17:42   #831
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziewczyny do analizy idą szampony Klorane:

Klorane Witalność i Połysk - szampon na bazie wyciągu z cederatu:
Skład: Water (Aqua), Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Citrus Medica Extract (Citrus Medica), Decyl Glucoside, Sodium Chloride, Citric Acid, D & C Yellow No. 10 (CI 47005), Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Fragrance (Parfum), Panthenol, Polyquaternium-10.

Klorane, Mocny Włos - szampon na bazie wyciągu z chininy i witaminy B:
Skład: Water (Aqua), Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Dea, Cocamidopropyl Betaine, Cinchona Succiruba Bark Extract (Cinchona Succiruba), Biotin, Blue 1 (CI 42090), Butylparaben, Ethylparaben, Fragrance (Parfum), Isobutylparaben, Methylparaben, Panthenol, Phenoxyethanol, Polyquaternium-22, Propylparaben, Pyridoxine Hcl, Red 33 (CI 17200), Sodium Chloride, Triethanolamine, Yellow 10 (CI47005).

Klorane, Kojąca łagodność - szampon na bazie wyciągu z mleczka owsa
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, avena sativa (oat) kernel extract, disodium cocoamphodiacetate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, citric acid, fragrance, imidazolidinyl urea, polyquaternium-10, styrene/acrylates copolymer.

Klorane, regeneracja i kolor - szampon na bazie wyciągu z granatu
Skład: water (aqua), sodium laureth sulphate, ceteareth-60 mirystyl glycol, punica granatum extract (punica granatum), citric acid, peg-7 glyceryl cocate, propylene glycol, cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, disodium cocoamphodiacetate, disodium edta, fragrance (parfum), glycol palmitate, glycol stearate, guar hydroxypropyltrimonium chloride, red 4 (ci 14700), sorbic acid

Oraz też parę innych:

Bioderma, Node Shampooing Fluide [Fluid Shampoo] (Szampon do częstego mycia włosów i wrażliwej skóry głowy)

Skład: Water (Aqua), Caprylyl/Capryl Glucoside, PEG-150 Distearate, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, PEG-15 Cocopolyamine, Disodium EDTA, Quaternium-80, Propylene Glycol, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance (Parfum) (18.09.2007.)

John Frieda, Brilliant Brunette, Shine Release Moisturizing Shampoo (nawilżający szampon dla brunetek)

Skład: Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Dimethicone, Laureth-16, Glycol Distearate, Cocamide MEA, Lauramidopropyl Betaine, Myristyl Alcohol, [Camellia Sinensis Leaf Extract*] [Theobroma Coca Extract**], Pearl Powder, Polyquarternium-7, PPG-9, Malic Acid, Laureth-4, Polyquaternium-10, Laureth-25, Laureth-10, Benzyl Alcohol, Sodium Chloride, Glycine, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Iodopropynyl Butylcarbamate, Diazolidinyl Urea, Fragrance, Caramel.
* wersja "Amber to Maple"
** wersja "Chestnut to Espresso"

Joico, Silk Result, Smoothing Shampoo (Szampon wygładzajacy)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocamphodiacetate, Cocamide Mipa, Hydrolyzed Keratin (Quadramine Complex), Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Sodium Lauroyl, Hydrolyzed Silk, Silk Amino Acids, Arginine Hcl, Hydrolyzed Silk Pg- Propyl Methylsilanediol, Amodimethicone, Dimethicone, Hexylene Glycol, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Acrylates/ Aminoacrylates/ C10-30 Alkyl Peg-20 Itaconate Copolymer, Glycol Sterate, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzoic Acid, Citric Acid, Sodium Citrate, C11-15 Pareth -7, Laureth-9, Glycerin, Trideceth-12, Disodium Edta, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Sodium Chloride, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Alphaisomethyl Ionone, Limonene, Parfum, Yellow 5 (Ci 19140), Red 40 (Ci 16035).

Proszę o analizę składów (uczula mnie najbardziej chlorek sodu i cocamidepropyl betaine. Dziękuję z góry i pozdrawiam
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 18:32   #832
evilpinky
BAN stały
 
Avatar evilpinky
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 98
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo dziękuję za analizę szamponu z kofeiną. Wersja Yung jest czterokrotnie tańsza od innych produktów tego typu. Co do skuteczności- przetestuję i dam znać w katalogu KWC. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki
evilpinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 18:46   #833
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Hola, hola! Decydujące słowo ma Estelle, jam dopiero raczkująca

A używałaś obydwu szamponów? Jak wrażenia? Ja próbowałam tylko samodzielnego dodawania kofeiny do szamponu, ale w końcu zrezygnowałam- nic nie pomogło, tylko śmierdziało :P
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 18:55   #834
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez OliwiaAnita Pokaż wiadomość
zakupiłam Nivea hair Care " odzywka elastyczność i blask" i mam ogromną prośbę aby doswiadczone wizażanki określiły jej skład :


Aqua, Glycerin, cetearyl alcohol, bis-diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium chloride, panthenol, hydrolyzed rice protein, Nelumbium speciosum, oryzanol, hydroxypropyl methylcellulse, sodium citrate, propylene glycol, methylparaben, propylparaben, parfum
Nivea ogólnie ma fajne, krótkie składy, to co cenne dla włosów zazwyczaj jest umieszczone bliżej początku niż końca.
Tutaj oprócz humektanta, emolienta i zmiękczacza[początek] dodano panthenol, Hydrolizat protein ryżu [wiadomo jak proteiny to odżywienie i regeneracja] wyciąg z lotosu indyjskiego oraz oryzanol [reszta nieistotna dla włosów] - czyli skład ładnie zrównoważony i jak na tą dłogość całkiem treściwy, zasadniczo powinien dobrze nawilżyć włosy .


A tak ogólnie to straszliwego lenia analizatorskiego złapałam hihi
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 19:59   #835
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę maseczki:

Inter fragrances: Nano Effect: Intensywna kuracja Nano Effect. Maska przeciwko wypadaniu włosów

Skład: Aqua, Panax Ginseng Root Extract (and) Arginine (and) Acetyl Tyrosine (and) Articum Majus Root Extract (and) Hydrolyzed Soi Protein (and) Polyquaternium -11 (and) Dimethicone Copolyol (and) Calcium Pantothenate (and) Zinc Gluconate (and) Niacinamide (and) Ornithine HCl (and) Citruline (and) Glucosamine HCl (and) Biotin, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Lecithin (and) Sorbitol (and) Xanthan Gum (and) Hammamelis Virginiana Extract (and) Diathomeaceous Earth (and) Disodium EDTA (and) Tocopheryl Acetate (and) Glyceryl Linoleate (and) Retinyl Palmitate (and) Panthenol (and) Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Parfum, Jojoba Oil, Citric Acid

Dziękuję
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 20:20   #836
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Dziewczyny do analizy idą szampony Klorane:

Klorane Witalność i Połysk - szampon na bazie wyciągu z cedratu:
Skład: Water (Aqua), Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Citrus Medica Extract (Citrus Medica), Decyl Glucoside, Sodium Chloride, Citric Acid, D & C Yellow No. 10 (CI 47005), Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Fragrance (Parfum), Panthenol, Polyquaternium-10.

Proszę o analizę składów (uczula mnie najbardziej chlorek sodu i cocamidepropyl betaine. Dziękuję z góry i pozdrawiam
Cocamiopropylu betainu nie ma, za to sól tak - pogrubione.
Szampon o dość przeciętnym składzie,za to krótkim, co wskazane. Zgodnie z nazwą zawiera wyciąg z cedratu - czyli cytronu. Jeśli jego obecność daje lekko kwaśny odczyn szamponu, to faktycznie można mówić tu o zwiększonej szansie na połysk, dzięki domknięciu łusek włosa. Na końcu składu jeszcze jest panthenol, malutko, zazwyczaj bywa go więcej.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 20:31   #837
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Klorane, Mocny Włos - szampon na bazie wyciągu z chininy i witaminy B:
Skład: Water (Aqua), Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Dea, Cocamidopropyl Betaine, Cinchona Succiruba Bark Extract (Cinchona Succiruba), Biotin, Blue 1 (CI 42090), Butylparaben, Ethylparaben, Fragrance (Parfum), Isobutylparaben, Methylparaben, Panthenol, Phenoxyethanol, Polyquaternium-22, Propylparaben, Pyridoxine Hcl, Red 33 (CI 17200), Sodium Chloride, Triethanolamine, Yellow 10 (CI47005).
No - tu jest i jeden i drugi podrażniacz.
Zgodnie z obietnicą producenta - stwierdza się chininę i biotynę [czyli wit. z grupy B] - zaraz za detergentami i pantenol [też grupa B], trochę dalej w składzie, na końcu dodatek antystatyczno-odżywczej Pyridoxyne Hcl [szkoda, że tak malutko].
Szampon jak szampon, do mycia. Kolejny z w miarę krótkim składem. Przeciętny.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 20:38   #838
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Klorane, Kojąca łagodność - szampon na bazie wyciągu z mleczka owsa
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, avena sativa (oat) kernel extract, disodium cocoamphodiacetate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, citric acid, fragrance, imidazolidinyl urea, polyquaternium-10, styrene/acrylates copolymer.
Czy taki on łagodny - ja nie wiem
Ciebie Weroniko niestety ma spore szanse podrażnić
Skład ma w sumie całkiem przyjemny, krótki, mleczko owsiane w dużej ilości - w pewnej mierze będzie łagodziło działanie detergentów w tym szamponie, podziała kojąco i odżywczo na skórę i włosy, ale skoro źle reagujesz na zestawienie składników pogrubionych to raczej lepiej nie próbować.
Dla osób mniej wrażliwych może się okazać dobrym rozwiązaniem.

Jeszcze trochę psuje tu wredny konserwant - pogrubiony na czerwono.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 20:52   #839
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Klorane, regeneracja i kolor - szampon na bazie wyciągu z granatu
Skład: water (aqua), sodium laureth sulphate, ceteareth-60 mirystyl glycol, punica granatum extract (punica granatum), citric acid, peg-7 glyceryl cocate, propylene glycol, cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, disodium cocoamphodiacetate, disodium edta, fragrance (parfum), glycol palmitate, glycol stearate, guar hydroxypropyltrimonium chloride, red 4 (ci 14700), sorbic acid
Fajnych składników jest tu 4:
* wyciąg z granatu - naprawczy, odżywczy, podobno wpływa na utrwalenie kolory w tkance włosa
* cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein - hydrolizowane białko pszenicy - znany regenerator włosa o dodatkowym działaniu antystatycznym
* disodium cocoamphodiacetate - pełni w kosmetykach kilka funkcji: zmniejsza napięcie powierzchniowe kosmetyków, ma działanie oczyszczające ale i odżywcze zarówno dla włosów jak i skóry
* guar hydroxypropyltrimonium chloride - to element odpowiedzialny za odżywienie, wygładzenie i ułatwienie rozczesywania, tworzy na włosach powłoczkę, działa antystatycznie
* i jeszcze możńa dodać propylene glycol - nawilżający

Spośród wszystkich wypisanych przez Ciebie szamponów ten jest najlepszy pod względem składu - zawiera w miarę sporo substancji odżywczych a także nie ma składników, które wywołują u Ciebie podrażnienie.

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Hola, hola! Decydujące słowo ma Estelle, jam dopiero raczkująca
Ale całkiem nieźle już w tych składach "raczkujesz"
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 21:01   #840
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle dziękuję - tak pewnie go wybiorę a dodatkowo granat jest dobry dla rudzielców farbowanych, bo zawiera czerwony barwnik, pewnie jeszcze coś wrzucę - najpierw muszę zużyć wstrętnego hippa - ma oba składniki (choć jest bez SLS).
Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.