Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-12, 21:27   #1561
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam serdecznie wszystkie Wizażanki
jestem tu nowa szukałam szukałam i nigdzie nie znalazłam analizy odżywki do włosów, chodzi o:

Oriflame, Multi Recharge Conditioner for dry/damaged hair
Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Cetearyl Alcohol,Polyquaternium-67, Propylene Glycol, Parfum, Methylparaben, Dimethiconol, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Vegetable Protein Pg Propyl Silanetriol, Silk Amino Acids, Sodium Chloride, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Copper Aspartate, Manganese Aspartate, Zinc Aspartate, Coriandrum Sativum Seed Oil

czy ta w ogóle jest coś warta?? nie ma jej na KWC więc nawet nie można poczytać nic na jej temat a dostałam ją lecz jeszcze nie używałam jako kompletny laik widzę tylko że ma parfum wysoko w składzie i jakies bodajże rośline ekstrakty na samym końcu składu...
z góry dziękuję za analizę i pozdrawiam

Edytowane przez nynka87
Czas edycji: 2008-11-25 o 11:54 Powód: pomyłka
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 13:21   #1562
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
Mogłabym prosić o analizę pod wyglądem tego czy faktycznie ten szampon nadaje sie do włosów przetłuszczających i cienkich

Clear, Scalp Oil Control Shampoo (Szampon do włosów przetłuszczających się oraz do pielęgnacji skóry głowy)


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Zinc Pyrithione, Dimethiconol, Dimethicone, Carbomer, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Chloride, TEA-DodecylbenzeneSulfonate, C12-15 Pareth-3, C12-15 Pareth-23, Poloxamer 407, Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Polynaphthalenesulfonate, Menthol, Lysine Hydrochloride, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Retinyl Palmitate, Citrus Medica Limonum, Sodium Laureth Sulfate, Pyridoxine HCl, Zinc Sulfate, Citric Acid, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, PPG-12, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 42090, CI 47005
Hm, jeśli chodzi o włosy cienkie, to mam mieszane uczucia, gdyż obawiam się, że mogą zostać obciążone silikonami.
Co do przetłuszczania natomiast - skłonna jestem powiedzieć, że skład ma szanse [chociaż nie ma 100% gwarancji] podziałać. Zawiera substancje o działaniu regulującym/przeciwłojotokowe i przeciwdrobnoustrojowe oraz kilka składników odżywczych, które podziałają na cebulki i pozytywnie wpłyną na kondycję włosów.
Spora liczba konserwantów na końcu składu - może pdrażniać [ale nie musi - jeśli np. stężenia poszczególnych konserwantów będą małe]
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 13:32   #1563
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez rare bird Pokaż wiadomość
czy ktoś mógłby przeanalizować tą piankę pod kątem silikonów? czy ona ma jakieś właściwości odżywcze i czy zaszkodzi moim włosom, jeśli będę jej używać codziennie (np. obciąży je, będzie ją ciężko zmyć)?

Timotei, Natural Style, Lekka pianka


Aqua, Propylene Glycol, PVP/VA Copolymer, PVP/Dimethylaminoethylmethacr ylate Copolymer, PEG-12 Dimethicone, Commiphora Myrrha Extract, Ficus Carica Extract, Polysorbate 20, Cocamidopropyl Betaine, Laurtrimonium Cholride, Sorbitol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Sodium Beznoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool
Pogrubiłam silikon - nalezy on do grypy zmywalnych samą wodą, znany również pod nazwą dimethicone copolyol - pełni funkcję kondycjonera.
Na zielono - pielęgnujące ekstrakty: z krzewu mirry i figowca.
W piance nie widać substancji wysuszających [alkohol], a propylene glycol na początku sugerowałby nawet jej właściwości nawilżające. Podobne właściwości ma sorbitol.
Wydaje się być bezpieczna.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 13:48   #1564
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez rare bird Pokaż wiadomość
i jeszcze ten szampon - czy nada się do suchej, wrażliwej skóry głowy, czy nie jest agresywny?

Nivea Baby, Szampon nadający połysk z proteinami jedwabiu
Był już analizowany. Zerknij na listę.

Cytat:
Napisane przez Karmelka87 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize dwoch szamponow:
Eva Natura szampon z ekstraktem z czarnej rzepy do wlosow slabionych, wapadajacych, lamliwych
Sklad: Aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamide dea, raphanus sativus (radish) root extract, equisetum arvense extract, arctium lappa root extract, parfum, disodium undecylenamido mea-sulfosuccinate, peg-75 lanolin, dmdm hydantoin, lactic acid, methylchloroisothiazolino ne/methylisothiazolinone, benzyl salicylate.
Wydaje mi się, że to dobry skład - wyciągi ziołowe - wzmacniające cebulki - wysoko w składzie [rzepa, skrzyp, łopian], skład jest klarowny, bez zbędnych wypełniaczy.
Należy jednak podkreślić, że dość wysokie jest ryzyko podrażnienia - SLES i sól wysoko w składzie - taki zestaw to dodatkowo czynnik wysuszający, drażnić mogą tez konserwanty.
Z uwagi na regulujące zioła - powiedziałabym, że to szampon bardziej do włosów przetłuszczających się.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 09:25   #1565
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ślicznie proszę o rozszyfrowanie składu: EMO-FARM BALSAM DO WŁOSÓW EL PE LO

Aqua, acorus calamus, arctium lappa, linolenic acid, carbomer, urtica dioica, glycol distearate (and) Sodium laureth (and) cocamide mea (and) laureth-10, sodium hydroxide, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ethylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, linalool, citronellol

Sposób użycia: wcierać we włosy oraz skórę głowy i pozostawić bez spłukiwania.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=27394

I mam jeszcze pytanie czy wszystkie przeanalizowane tu kosmetyki znajdują się w http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250024 ???

Z góry bardzo dziękuje
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-14, 14:13   #1566
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle, bardzo dziekuje za poswiecony mi czas
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 08:52   #1567
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Szukałam, nie znalazlam, więc pytam

Oriflame - szampon do włosów kręconych CURLY AND SMOOTH

Skład: Aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, coco-glucoside, sodium chloride, glycol distearate, laureth-4, parfum (fragrance), hydroxypropyltrimonium hydrolyzed corn strach, 2-bromo-2nitropropane-l,3-diol, panthenol, formic acid, tocopheryl acetate, peg-35 castor oil, slik aminoacids, citrik acid, phenoxyethanol, zinc aspartate, copper aspartate, manganese aspartate, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, imidazolidinyl urea, propylparaben, isobutylparaben, benzoic acid.

P.S - dobrze wiedziec o tej piance z Timotei. Apropo tej pianki - nie widze jej jeszcze na liście przeanalizowanych kosmetyków - Estelle lepiej ją tam dodac, bo znowu jakies duble sie pojawią..
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-17, 15:52   #1568
willy wonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 148
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam, rosilabym o analize skladu tej maseczki
Kallos maska z pszenicy i wit. E+F

aqua,cetearyl alcohol, myristyl alcohol, cetrimonium chloride, lauridimonium hydoxypropyl hydrolyzed, wheat protein, hydrolyzed wheat protein, sodium cocoyl glutamate, magnesium nitrate, magnesium chloride, methylchloroisothiazolino ne, methylisoothiazolinone, parfum, CI 19140, CI 14720, CI 16255, CI 73015, CI 28440

z gory bardzo dziekuje
willy wonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 09:01   #1569
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Karmelka87 Pokaż wiadomość
Barwa ziołowa szampon pokrzywowy do wlosow przetluszczajacych sie
Sklad: Aqua, sodium laureth-2 sulfate, lauramidopropyl betaine, cocamide dea, peg - 75 lanolin, sodium chloride, cocamidopropylamine oxide, hydrolyzed keratin, propylene glycol, urtica dioica extract, citric acid, parfum, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, 2-(4-tert-butylbenzyl) propionaldehyde, d-limonene, CI 10020.
Szampon powinien dobrze oczyszczać włosy.
Jednocześnie może pełniś funkcję lekko odżywczą, z uwagi na obecność regenerującej keratyny i regulująco-pielęgnacyjnego ekstraktu z pokrzywy.
Wrażliwcy powinni uważać - połączenie SLES i soli orz drażniący konserwant.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 09:09   #1570
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez figa23 Pokaż wiadomość
BARDZO PROSZĘ o rozszyfrowanie tego składu:
to produkt do stylizacji włosów kręconych
Tigi, Catwalk, Curls Rock, Curl Amplifier



Skład: Water, VP/DMAPA Acrylates Copolymer, Cyclomethicone, Polyquaternium-11, Polyqauternium-37, Styrene/Butadiene Copolymer, Parfum (Fragrance), Polysorbate 60, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetearyl Alcohol, PPG 1 Trideceth 6, C12-15 Alkyl Benzoate, Helianthus Annuus (Hybrid Sunflower) Oil, Panthenol (provitamin B5), Bacopa Monniera Extract, PVP/Dimethylaminoethylmethacr ylate Copolymer, Cinnamidopropyl Trimethyl Ammonium Chloride, Chitosan, Butylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Acid, Methylisothiazolinone, Methylcholoroisothiazolin one
Produkt ma właściwości utrwalające, widzę w składzie również substancje działające antystatycznie i powłokotwórczo - zapewne taka mieszanka ma wspomagać loki.
Oprócz tego kilka ekstraktów roślinnych i olejków, co sugeruje działanie odżywcze i nawilżające.
Jak na środek stylizujący - całkiem pożyteczny skład.
Warto wypróbować.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 09:31   #1571
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez niziutka~ Pokaż wiadomość

L'anza Kukui Nuit conditioner

water, cetearyl alcohol, quaternium-91, cetrimonium methosulfate, behentrimonium chloride, glycerin, aleuritis moluccama seed oil (hawaiian kukui nut), keratin healing system (nano-10) keratin amino acids, macadamia integrifolia seed oil (hawaiian macadamia nut), saccharum officinarum (hawaiian sugar cane) extract, tahitian sea water, chlorella vulgaris extract (sea kelp), hydrolyzed algin (sea kelp), sodium hyaluronate (hyaluronic acid), tocopheryl acetate, sodium pca, magnesium pca, zinc pca, manganese pca, dimethicone peg-8 meadowfoamate, polyquaternium-71, sodium benzotriazolyl butylphenol sulfonate, ethylhexyl methoxycinnamate, buteth-3, trimethylsiloxyamodimethi cone, tributyl citrate, glyceryl stearane, peg-100 stearane, silicone quaternium-16, undeceth-11, butyloctanol, undeceth-5, c11-15 pareth-7, c12-16 pareth-9, trideceth-12, silicone quaternium-14 cetyl phosphate, stearalkonium chloride, ceteareth-20, methylchloroisothiazolino ne, methylparaben, fragrance(parfum), butylphenylmethylpropiona l (lilial), limonene, linalool.
Na czarno wyróżniłam składniki, które roboczo nazywam "chemią odżywczą" - to emolienty, składniki odżywcze itp. które "dobrze robią" włosom, silikony [w kosmetyce często klasyfikuje się je jako kondycjonery] oraz filtr UVB.

Zielone - to substancje, które możńa nazwać naturalnymi - oleje, ekstrakty, algi, keratyna, składniki mineralne, witaminy i kwas hialuronowy - one odpowiedzialne są za dogłębne odżywienie i regenerację włosa, oleje, algi i kwas mają działanie nawilżające.

Jak to bywa przy kosmetykach o wysokiej zawartości substancji pochodzenia naturalnego, potrzeba konserwantów. Sa one w końcówce składu. Ich ilości jednak nie da się ocenić bez podania stężeń.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-20, 09:50   #1572
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez niziutka~ Pokaż wiadomość
Prosiłabym o analizę trzech odżywek, która z nich jest najlepsza pod względem odżywiania i nawilżania, która ma najwięcej chemii, konserwantów?

L'anza reconstructor:
water, Keratin Bond System (Keratin Amino Acids 150 M.W.), Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycol Stearane, Acetamide MEA, Birch (Betulis Alba) Bark Extract, Stearic Acid, Cetrimonium Bromide (Cetimidum), Wheat (Triticum Vulgare) Germ Oil, Safflower (Carthamus Tintrius) Oil, Apricot (Prunus Armeniaca) Kernel Oil, Algae Extract, Comfrey (Symphytus Officinale) Root Extract, Nettle (Urtica Dioica) Extract, Sodium Hyaluronate, Glycolic Acid, Ceteth-2, Methylparaben (methylis), Propylparaben (proplyis), Fragrance, Caramel

Skład trochę podobny do Joico, może nawet nieco lepszy od niego z uwagi na większe nasycenie olejami i ekstraktami roślinnymi [zielone]/chociaż z kolei w Joico "na oko" jest więcej odbudowującej keratyny.
Pogrubiłam pozytywne składniki chemiczne.

Trudno porównywać te trzy odżywki - właściwie każda wydaje się być dobra i treściwa, konserwowane są podobnymi skłądnikami.
Ta Kukui ma najwięcej chemii w sobie, ale z uwagi na długi skład i substancje w niej zawarte taka receptura zdaje się być konieczna, bo wymaga np. większej ilości emulgatorów z uwagi na większą zawartość olejów roślinnych, a te przecież determinują skuteczność kosmetyku.
Tak więc nie podejmuję się jednoznacznego wyboru.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 10:05   #1573
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ewa112 Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę szamponu Natur Vital - Champo Henna Reflexos Pretos

Skład: Aqua, SLS, Cocamidopropyl Betaine, Lawsonia inermis extract, helianthus annuus seed extract, panthenol, sodium PCA, Polyquaternium 10, Glycol Distearate, Propylene Glycol, cocamide DEA, PEG-55, propylene Glycol oleate, Citric Acid, sodium chloride, Benzophenone-4, Parfum, citronellol, linalool, hexyl cinnamal, benzyl salicylate, phenoxyethanol, Methylaraben, Ethylparaben, prophylparaben, Butylparaben, Disodium EDTA, CI60730, CI17200, CI19140, CI42090

Mam ciemne włosy i lubię używać szamponów i odżywekz wyciagami z henny, w przypadku tych specyfików zastanawia mnie na ile są one naturalne? Zakupiłam je Portugalii, u nas chyba nie są dostępne.
Z tzw. naturalnością tego szamponu to bym polemizowała
Zielone to składniki naturalne, a reszta niestety chemia. Część owej chemii przydatna dla włosów, bo np. nawilża, znalazły się również filtry chroniące kolor przed płowienien, trochę konserwantów i barwniki na końcu składu.
Szampon na moje oko nie jest zły, ale... wpisałaś w składzie SLS [nie SLES, który jest łągodniejszy] - co może odbić się czasem na skórze niekorzystnie. Chyba, że to pomyłka i chodzi jednak o laureth [nie lauryl] - wtedy całkiem do rzeczy jest.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 10:08   #1574
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ewa112 Pokaż wiadomość
Natur Vital - Mascara Cor Cabelos Pretos
Skład:Aqua, Cetearyl alcohol, cyclomethicone, cetrimonium chloride, Lawsonia inermis extract, triticum vulgare (wheat) germ oil, panthenol, amodimethicone, trideceth-12, phenoxyethanol, Methylaraben, Ethylparaben, prophylparaben, Butylparaben, mica, CI56059 (basic blue 99), CI12245 (basic red 76), CI77891 (TiO2).

Mam ciemne włosy i lubię używać szamponów i odżywekz wyciagami z henny, w przypadku tych specyfików zastanawia mnie na ile są one naturalne? Zakupiłam je Portugalii, u nas chyba nie są dostępne.
Taka niczego sobie odżyweczka - plus za ekstrakt z henny i olej z kiełków pszenicy umieszczone teoretyczne dość wysoko.
W odżywce również panthenol, z którym włosy się lubią, oraz dwa silikony.
Skłąd może nie powala, ale zły nie jest całkiem spore prawdopodobieństwo, że na włosach się sprawdzi.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 10:16   #1575
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez reveerie Pokaż wiadomość
Aloesowy balsam do włosów Herbal & Aloe Vera
Leo
skład: Aqua, Cetearyl Alcohol (and) Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate (and) Ceteareth-20, Cetrymonium Chloride, Hydrolyzed Keratin, Aloe Barbadensis Extract and Herbal Extract, Citric Acid, Methylisothiasolinone and Methylchloroisothiasolino ne, Parfum.

Bardzo proszę o analizę i z góry pięknie dziękuję (i jeszcze takie pytanko: czy można tych wynalazków używać do mycia włosów?)

Balsam wydaje się byc całkiem sensowny. Krótki skład stanowi połączenie emolientu, kondycjonerów [Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Cetrimonium Chloride], regeneracyjnej keratyny i nawilżającego aloesu.
Nic dodać, nic ująć - minimum składu/maksimum treści.
Fajne.

Co do mycia, hm... wydaje mi się, że niekoniecznie, z uwagi na brak łagodnych detergentów i obecność keratyny, która może nieco obciążyć.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 10:29   #1576
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez reveerie Pokaż wiadomość
Conditioner Moisturising and Disentangling for Dry Hair - with Linseed Oil
Odżywka do włosów suchych

Allwaves

skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Linum Usitatissimum, Citric Acid, Parfum, Methylparaben, Cinnamal, Limonene, CI 19140.

Bardzo proszę o analizę i z góry pięknie dziękuję (i jeszcze takie pytanko: czy można tych wynalazków używać do mycia włosów?)

Odżywka minimalna: emolient, kondycjoner, olej lniany [reszta nieistotna].
Nie wiem, czy to nie za mało, jak na przeznaczenie do włosów suchych.

Mycie odżywką można przetestować, aczkolwiek tutaj również obawiam się, że z powodu braku substancji myjących i obecności oleju, rezutlat może odbiegać od oczekiwanego.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 10:52   #1577
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez SBZW Pokaż wiadomość
Proszę o analizę...
szampon hm... dla dzieci;-) CORINE de FARME łagodny szampon "Kopciuszek" do wszystkich rodzajów włosów o zapachu czerwonych owoców.

AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, SODIUM CHLORIDE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, CITRIC ACID, POLYQUATERNIUM-10, PARFUM, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, CL 16255, CL 19140, CL 14720, CL 28440
No nie bardzo łagodny nawet substancji uznawanych za łągodzące nie ma w składzie. Takie zwykłe, najzwyczajniejsze myjadło, zero dodatków odżywczych, z wrednym konserwantem i armią barwników.
Raczej nie dla dzieci
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 10:58   #1578
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez najlepszynicknaswiecie Pokaż wiadomość
Proszę o analizę SPRAY BALM-HAIRCARE SYSTEM-MARIA NILLA BALSAM W SPAYU


AQUA,CETRIMONIUM CHLORIDE, HYDROXYPROPYL TIRMONIUM HONEY, PROPYLENE GLYCOL, PEG-40 CASTROL OIL, COCODIMONIUM HYDROXYPROPYL HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, PHENOXYETHANOL (AND)METHYLPARABEN (AND) ETHYLPARABEN (AND) BUTYLPARABEN (AND) PROPYLPARABEN (AND) ISOBUTYLPARABEN, PARFUM, PANTHENOL.
Podoba mi się ten skład - wygląda na nawilżający i odżywczy - zawiera miód, proteiny i panthenol [chociaż jego akurat jest mało], nawilżanie wspomaga propylene glycol.
Treściwie. Polecam.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 11:08   #1579
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez najlepszynicknaswiecie Pokaż wiadomość

John Frieda- Frizz-ease-(critical care)- MIRACULOUS RECOVERY- do wlosów,sychych,zniszczony ch,łamliwych MASECZKA[/B]

AQUA,CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, CYCLOOPENTASILOXANE, BEHENYL ALCOHOL, DIMETHICONOL, LECITHIN, PERSEA GRATISIMA, TOCOPHERYL ACETATE, MAGNESIUM ASCORBYL, PHOSPHATE, RETINYL PALMITATE, ALCOHOL, BIS(C13-15 ALKOXY)PG-AMODIMETHICONE, BENZYL ALCOHOL, PHYTANTRIOL, PEG-14M, HYDROLZYED MIL PROTEIN, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE, pARFUM, BUTYPHENYL METHYLPROPIONAL.

Dziękuję
Pogrubiłam substancje aktywne - lecytyna, awokado [olej? ekstrakt?] i witaminy oraz proteiny mleczne, niestety na końcu składu.
Maseczka w składzie średnio mi się w podoba, ale nie jest zła. Oparta jest na wygładzającym i wyrównującym powierzchnię działaniu silikonów.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-20, 11:11   #1580
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę dwóch nabłyszczaczy do włosów.
Z góry dziękuję za pomoc.
JOHN FRIEDA-SHINE SHOCK LEAVE-ON PERFECTING GLOSSER
Nabłyszczający żel do ciemnych włosów.

Propylene Glycol,Cyclopentasiloxane ,Water,Phenyl Trimethicone,Hexylene Glycol,Dimethiconol,Polya crylamide,Ethylhexyl Methoxycinnamate,Laureth-7,C13-14 Isoparaffin,Titanium Dioxide,Tin Oxide,Fragrance,Mica,Cara mel
Jak to nabłyszczacz - silikony. Propylene glycol może nawilżać. Użycie filtru UVB ma zapobiec płowieniu.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 11:16   #1581
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
HASK-PURE SHINE SPRAY-ON LUMINATOR

Cyclomethicone, Isododecane ,Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylparaben, Fragrance
Silikony i filtr.
Isododecane zapobiega utracie wody.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 12:36   #1582
olunek
Zadomowienie
 
Avatar olunek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 169
GG do olunek
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

bardzo prosze o opinie o tej masce do wlosow czy faktycznie jest taka organic po uzyciu moje wlosy ( bardzo zniszczone )sa jak nowe odzywione lsniace, miekkie niemniej jednak jestem ciekawa co o niej sadzicie z gory wielkie dziekuje

farouk CHI Olive Nutrient Therapy Treatment Paste
Odżywcza Regeneracja Oliwkowa


sklad:

olea europaea(olive)leat extract*,cetearyl alcohol*(cocout or palm),cetyl esters*(cocout),dicetyldi monium chloride,olea europea(olive)fruit oil*\**,behentrimonium chloride,,amodimethicone, olive oil PEG-7,esters*,dimethicone,hyd rolyzed silk*,guar hydroxypropylitrimonium chloride*,vinegar*(aplle cider),tocopheryl acetate( vit E acetate)*vit a palmitate*panthenol*,phen ylyimethicone,anthemisnob ilis flower oil**,cymbopogon schoenantus oil**,geranium maculatum oil**,origanum majoranaleaft oil**,pepermint oil**,basil oil**,thyme extract**,nasturium officinals extract**,trigonellafoenu m-graecumseed extracts**,nettle extract**,orange peel oil**,jasminofficinale flower extract**,lime oil**,lemon peel oil**,polysorbate60,octox ynol-40,isolaureth-6,propylene glycol, hydrolyzed wheat protein*, hydrolyzed wheat starch*, benzophenone-4,sodium benzotriazolyl butyl phenol sulfonate, buteth-3, tributl citrate, phenoxyetanol, caprytyt glycol, hexylane glycol,tetrasodium EDTA***,potasium sorbate***,chlorophylin-cooper complex*

* natural sourca
**certified organic
***food grade


Odżywcza Oliwkowa Kuracja Regenerująca nie zawiera parabenu.
Zawiera organiczne olejki eteryczne z certyfikatem jakości, naturalne oleje i specjalny zestaw regenerujący.
Odbudowuje suche i zniszczone, osłabione trwałą ondulacją lub farbowaniem włosy.
Kuracja rekonstruuje, odnawia i odpowiednio nawilża włosy, które po jej zastosowaniu nabierają miękkości i świetlistego blasku.
Stosowanie: po umyciu szamponem nanieś sporą ilość Oliwkowej Kuracji Regenerującej i rozprowadzić równomiernie na włosach. Zostawić na ok.3 minuty, po czym spłukać. Dla zwiększenia intensywności zabiegu, zostawić maskę na włosach przez ok. 15 minut. Można ogrzewać włosy suszarką lub zawinąć w gorący ręcznik. Spłukać.

Linia Odżywcza Terapia Oliwkowa charakteryzuje się czystym zapachem, który zawiera olejek z palczatki cytrynowej.
Mieszanka organicznych olejków składa się z bazylii, rumianku, geranium, palczatki cytrynowej, majeranku i mięty pieprzowej.
Mieszanka naturalnych ekstraktów zawiera pokrzywę, tymianek, rzeżuchę i kozieradkę.
Naturalny organiczny olej zawiera czystą oliwę z oliwek pochodzących z naturalnych plantacji oraz ziarno czarnego kminku i działający przeciwzapalnie olejek tamanu.
Wyciąg z liści drzewa oliwnego, naturalna substancja przeciwutleniająca i antybakteryjna, zawiera 10% oleuropeiny, potężnej substancji fitoodżywczej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg min3_ONT 2oz Treatment Paste (Large).jpg (13,5 KB, 7 załadowań)
__________________
cierpliwość to geniusz ...


DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55

Edytowane przez olunek
Czas edycji: 2008-11-20 o 12:38
olunek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 12:36   #1583
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za zanalizowanie kosmetyków. I proszę o ocenienie szamponu: NIVEA BRILLIANT BLONDE. SZampon olśniewający blond. Włosy blond farbowane, naturalne, z pasemkami.

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-3 Distearate, Sodium Chloride, Helianthus Annuus, triticum Vulgare, PEG-40 Hydrogenated castor Oil, Polyuaternium-10, Benzophenone-4, Panthenol, Guar hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid Oryzanol, Sodium Benzoate, Sodium salicylate, Parfum, CI13015, CI15985, CI47005.

Wzbogacony cennym Wyciągiem z ziaren ze słonecznika przedłuża kuszący blask i świeżość koloru blond.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Niegłupi ten szampon, w sumie może być - skład nie za długi, posiada odżywiające substancje w postaci słonecznika i pszenicy [olej? ekstrakt?], oryzanol i panthenol a także filtr.
Może podrażnić osoby, których skalp nie lubi SLES i soli.

Aktualizacja +1
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...


Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2009-04-09 o 11:08
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 12:08   #1584
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
Ślicznie proszę o rozszyfrowanie składu: EMO-FARM BALSAM DO WŁOSÓW EL PE LO

Aqua, acorus calamus, arctium lappa, linolenic acid, carbomer, urtica dioica, glycol distearate (and) Sodium laureth (and) cocamide mea (and) laureth-10, sodium hydroxide, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ethylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, linalool, citronellol

Sposób użycia: wcierać we włosy oraz skórę głowy i pozostawić bez spłukiwania.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=27394

I mam jeszcze pytanie czy wszystkie przeanalizowane tu kosmetyki znajdują się w http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250024 ???

Z góry bardzo dziękuje

W innym wątku Estelle troszkę na mnie się zdenerwowała, więc za Jej namową sama przeanalizowałam ten balsam:

Aqua – woda
acorus calamus - Tatarak zwyczajny (nadając włosom puszystość i połysk, a ponadto wzmacnia ich cebulki włosowe, przeciwdziała wypadaniu włosów. Służy do leczenia różnych schorzeń skóry głowy, jak łojotok, łupież)
arctium lappa - Łopian większy (świąd skóry, hamóje wypadanie włosów spowodowane łojotokiem czy łupieżem)
linolenic acid – kwas linolenowy inaczej olej lniany (Wykazuje działanie regenerujące, hamuje zapalenia skóry)
carbomer - zagęszczacz
urtica dioica – pokrzywa zwyczajna (zapobiegający wypadaniu włosów i poprawiający ich wygląd )
glycol distearate – jakiś wypełniacz, emulgator
(and) Sodium laureth - detergent
(and) cocamide mea – substancja myjąca, gruntownie oczyszczająca skóre
(and) laureth-10 - detergent
sodium hydroxide - detergent
acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer - wypełniacz
ethylparaben - konserwant
2-bromo-2-nitropropane-1 – barwnik
3-diol - barwnik
parfum - perfumy
linalool – alkohol pozyskiwany z olejków eterycznych
citronellol – wyciąg z drzewa cytrusowego

Poproszę tylko o sprawdzenie czy zrobiłam to poprawnie i o podsumowanie.
Na moje oko nadaje się ten balsam na skóre głowy bo włosy chyba może przesuszać. Nie za dużo w nim chemi?
Z góry dziękuje
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 18:52   #1585
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Seba Med, pH 5.5, Szampon do codziennej pielęgnacji włosów


Skład: Aqua, Decyl Glucoside, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauryl Sulfoacetate, PG-120 Methyl Glucose Dioleate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Parfum, Polyquaternium-10, Sodium Citrate, Sorbic Acid


Chcialam poprosic o analize wyzej wymienionego specyfiku. Wpisywalam do wyszukiwarki w opcji "przeszukaj watek" a tym oto watku, oraz w watku z lista zanalizowanych kosmetykow, no i nie znalazlam.

Z gory dziekuje!

Polecila mi ten szampon fryzjerka. Podobno swietnie wplywa na kondycje skory glowy.
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 09:47   #1586
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Hej dziewczyny, a co z tą listą przeanalizowanych kosmetyków do włosów? W sumie niedługo stanie się bezużyteczna. Zostało przeanalizowanych mnóstwo kosmetyków od czasu jej ostatniej aktualizacji. Rozumiem, że to kłopotliwe, ale może przydałoby się ją aktualizować częściej, hmm? W sumie większy kłopot sprawiają osoby, które pytają po raz wtóry o to samo i zaśmieca się wątek niepotrzebnymi dyskusjami i wzajemnymi pretensjami.
To tylko taka mała sugestia.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 11:14   #1587
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ananonda, a nie przyszło Ci do głowy, że gdybym dysponowała odpowiednią ilością czasu, to już dawno zanalizowałabym wszystkie kosmetyki i uaktualniła listę?
Dyskusje rodzą się przede wszystkim przez nieznajomość regulaminu i lenistwo, gdyby każdy stosował się do jego zapisów - nie byłoby problemu.
Pomyśl, zanim coś następnym razem zasugerujesz.
I proszę nie robić offtopa. Zaśmiecasz wątek.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 12:14   #1588
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, a co z tą listą przeanalizowanych kosmetyków do włosów? W sumie niedługo stanie się bezużyteczna. Zostało przeanalizowanych mnóstwo kosmetyków od czasu jej ostatniej aktualizacji. Rozumiem, że to kłopotliwe, ale może przydałoby się ją aktualizować częściej, hmm? W sumie większy kłopot sprawiają osoby, które pytają po raz wtóry o to samo i zaśmieca się wątek niepotrzebnymi dyskusjami i wzajemnymi pretensjami.
To tylko taka mała sugestia.
tylko modzi fryzjerskiego moga edytowac cudze posty, ale jaki to problem, aby ktos inny bawil sie w segregowanie

a ja w ramach wdziecznosci za to co Estelle zrobila dla dziewczyn w tym watku proponuje, abys sama ją uaktualnila skopiuj sobie na brudno to co jest, pouzupelniaj nowymi analizami, a potem wklej E. na PW

a ona szybciutko wklei to wtedy do pierwszych postow. caly czas robi analizy i ma jeszcze odwalac czarna robote, bo ktos tego wymaga

i tak podziwiam ją za cierpliwosc, gdy widze, ze watek sie rozrasta, kosmetyki staja sie juz do siebie podobne, wystarczy poczytac pare stronek, a w razie czego zadawac krotkie pytania, jezeli sa watpliwosci, a nie prosic o analize od zera, troche samodzielnosci dziewczyny

Estelle, jestes naprawde aniołem, poswiecasz kupe wolnego czasu bezinteresownie, a Tobie obrywa sie najczesciej, no pojąc nie moge
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 12:20   #1589
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
W innym wątku Estelle troszkę na mnie się zdenerwowała, więc za Jej namową sama przeanalizowałam ten balsam:

2-bromo-2-nitropropane-1 – barwnik
3-diol - barwnik
to jedna substancja, a nie dwie, konserwant, a nie barwnik, czesto stosowany w polskich kosmetykach

linalool – alkohol pozyskiwany z olejków eterycznych konserwant
citronellol – wyciąg z drzewa cytrusowego konserwant

Poproszę tylko o sprawdzenie czy zrobiłam to poprawnie i o podsumowanie.
Na moje oko nadaje się ten balsam na skóre głowy bo włosy chyba może przesuszać. Nie za dużo w nim chemi?
Z góry dziękuje
pozwolilam sobie na zielono dodac cos od siebie

ciezko stwierdzic jak skora zareaguje, ale mysle, ze nie powinno byc tak zle, wlascicielki wlosow tlustych ze sklonnoscia do lupiezu powinny byc zadowolone
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 18:34   #1590
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo Ci dziękuję Estelle
niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.