Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-20, 11:00   #181
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

http://kosmetykidlarodziny.pl/index....katalog&k_id=5 dziewczyny co myślicie o tych kosmetykach? Jak się kliknie na jakiś produkt, to pokazany jest od razu skład słownie.
Są to niby naturalne kosmetyki, z upraw ekologicznych, wegańskie.
Opisy kusząco brzmią i nie wiem czy opłaca się coś zamawiać.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 20:36   #182
Dork
Raczkowanie
 
Avatar Dork
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 92
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mam włosy tłuste u nasady a suche na końcach.Boje się że ten szampon może mi wysuszyć jeszcze bardziej włosy na końcach.Doradźcie mi i oceńcie szampon SCHAUMA ZIOŁOWY DO WŁOSÓW NORMALNYCH I PRZETŁUSZCZAJĄCYCH SIĘ Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Rosmarinus Officinalis, Chamomilla Recutita, Equisteum Arvense, Salvia Officinalis, Urtica Dioica, Melissa Officinalis, Humulus Lupulus, Panthenol, Niacinamide, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycol Distearate, Laureth-4, Cocamidopropyl Betaine, Polyquaternium-10, Citric Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, CI 42090, CI 47005
Dork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-20, 23:37   #183
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
Estelle dziękuje za analize Kerastase a możecie mi jeszcze powiedzieć czy ten cement ma skutki od mycia do mycia czy może bardziej długotrwałe?
Hm, nie do końca wiem, jak jest z trwałością jego działania... ale i tak wyznaję teorię roboczo nazwaną " teorią doniczkowego kwiatka". Włosy, jako martwa tkanka niezdolna do samodzielnej regeneracji, prędzej czy później, po odstawieniu odżywek wrócą do stanu sprzed ich użycia, odcięte od ochronnego bodźca - podobnie jak kwiat w doniczce, który przestaje być podlewany.

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Nivea baby, szampon nadający połysk:

Aqua, decyl glucoside, sodium myreth sulfate, PEG-200 hydrogenated glyceryl palmate, PEG-80 sorbitan laurate, PEG-90 glyceryl isosterate, disodium peg-5 laurylcitrate sulfosuccinate, polyquaternium-10, niacinamide, hydrolyzed silk, PEG-40 hydrogenayed castor oil, laureth-2, citric acid, sodium laureth sulfate, sodium benzoate, parfum.

Bardzo proszę o analizę tego składu, wydaje mi się że silikonów nie ma, skład dość dobry ale trochę innych "obklejaczy" chyba jest?
Hm, obklejaczy tu raczej nie widzę... sporo substancji powierzchniowo czynnych, właściwie cały początek składu, oprócz PEG-200 hydrogenated glyceryl palmate - który ma dzialanie zmiękczające.
Pod koniec składu jedwab, niacinamide [witamina b3].
Powinien ładnie oczyszczać.

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość

Wella professionals, LifeTex curl shampoo
:

Aqua, Sodium laureth sulfate, PEG-3 Disterate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, sodium benzoate, parfum, panthenol, sodium salicylate, citric acid, sodium formate, polyquaternium-10, maris sal, sodium hydroxide, peg-35, castor oil, polysorbate 20, tocopheryl acetate, glyoxylic acid, butylphenyl methylpropional, formic acid, ninalool, hexyl cinnamal, benzyl salicylate, citronellol, geraniol, prunus armeniaca, olea eropaea, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, paba, phenoxyethanol, methylparaben, propyl paraben, ethylparaben, isobutylparaben, butylparaben.

Pewnie zrobiłam jakieś literówki.. A moje pytanie brzmi, czy nadaje się toto do użytku? Może podrażniać lub wysuszać? Składu w większości nie rozumiem.
Co do podrażnienia - to owszem. Wysoko w składzie SLS, zapach, chlorek sodu, na końcu jeszcze nielubiane konserwanty - litania parabenów i phenoxyethanol. Inne "pojedyńcze" zapachy przed wyciągami w składzie . Raczej nie dla wrażliwców.
Na plus - łagodzący panthenol, tównież wysoko.
Z "fajniejszych" składników - maris sal, tocopheryl acetate,prunus armeniaca, olea eropaea, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, paba.

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Nive Hair Care, brillant brown, odżywka z filtrem UV.

Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium chloride, aesculus hippocastanum, theobroma cacao, behentrimonium chloride, oryzanol, benzophenone-4, hydroxypropyl methylcellulose, propylene glycol, sodium citrate, lactic acid, glucose, PEG-40 hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, caramel, triethanolamine, sodium benzoate, methylparaben, propylparaben, parfum.
Co w tym składzie dobrego (złego) siedzi, co pełni rolę tego filtru UV?

Z góry dziękuję za zajęcie się tymi trzema składami i przepraszam za ewentualne literówki.
Nie jest straszna ta odżywka skład wydaje się być całkiem w porządku. wyciągi roślinne wysoko [kasztanowiec, kakaowiec] + oryzanol, o tórym w wątku już była mowa, potem filtr benzophenone-4 - zatrzymuje i UVA i UVB. reszta składu niegroźna, chyba, że ktoś źle reaguje na propylene glycol albo parabeny.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
http://kosmetykidlarodziny.pl/index....katalog&k_id=5 dziewczyny co myślicie o tych kosmetykach? Jak się kliknie na jakiś produkt, to pokazany jest od razu skład słownie.
Są to niby naturalne kosmetyki, z upraw ekologicznych, wegańskie.
Opisy kusząco brzmią i nie wiem czy opłaca się coś zamawiać.
Składy wyglądają bardzo ciekawie, aczkolwiek zastanawiam się, czy ten opis odzwierciedla faktyczny skład ICNI. Nie ma w nich np. słówka o konserwantach, a na moje oko to powinny być konserwowane...

Cytat:
Napisane przez Dork Pokaż wiadomość
Mam włosy tłuste u nasady a suche na końcach.Boje się że ten szampon może mi wysuszyć jeszcze bardziej włosy na końcach.Doradźcie mi i oceńcie szampon SCHAUMA ZIOŁOWY DO WŁOSÓW NORMALNYCH I PRZETŁUSZCZAJĄCYCH SIĘ Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Rosmarinus Officinalis, Chamomilla Recutita, Equisteum Arvense, Salvia Officinalis, Urtica Dioica, Melissa Officinalis, Humulus Lupulus, Panthenol, Niacinamide, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycol Distearate, Laureth-4, Cocamidopropyl Betaine, Polyquaternium-10, Citric Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, CI 42090, CI 47005
Hm... Skład ma całkiem przyzwoity, zaskoczona jestem, na plus, ilością wyciągów ziołowych w środku. Zioła te są znane ze swoich "odtłuszczających: i regulujących właściwości. Do skóry głowy jak najbardziej, ale końcówki może wysuszać... Może zabezpieczać je olejami albo odżywką na czas mycia, to powinno chociaż po części zniwelować wysuszające działanie szamponu
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 11:39   #184
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jolie
dziękuję Ci bardzo

Po Twoim opisie postanowiłam nabyć sobie ten pierwszy szampon
Dobrze, że jest w Naturze - nie musze daleko szukać

Mam tylko nadzieję, że uniknę tego ewentualnego podraznienia, o którym wspomniałaś.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2008-04-21 o 12:15
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 12:10   #185
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jolie
dziękuję Ci bardzo

Po Twoim opisie postanowiłam nabyć sobie ten pierwszy szampon
Dobrze, że jest w Naturze - nie musze daleko szukać ;D

Mam tylko nadzieję, że uniknę tego ewentualnego podraznienia, o którym wspomniałaś.
Jest to bardzo prawdopodobne- bo po pierwsze tych substancji może być tam bardzo mało, a po drugie wcale nie muszą Cię podrażniać- oby dobrze się spisywał [no i zdaj relację np. w "walce o ...]
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 12:15   #186
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Jest to bardzo prawdopodobne- bo po pierwsze tych substancji może być tam bardzo mało, a po drugie wcale nie muszą Cię podrażniać- oby dobrze się spisywał [no i zdaj relację np. w "walce o ...]
Jeszcze raz dzięki
Zdam relację na pewno
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 13:54   #187
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Aloe Vera (Mypa)
Szampon do włosów bardzo suchych i łamliwych
Czy to ten szampon?
http://torebka.kafeteria.pl/katalog....=view&id=14101
Po recenzji składu jest bardzo kuszący

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
http://kosmetykidlarodziny.pl/index....katalog&k_id=5 dziewczyny co myślicie o tych kosmetykach? Jak się kliknie na jakiś produkt, to pokazany jest od razu skład słownie.
Są to niby naturalne kosmetyki, z upraw ekologicznych, wegańskie.
Opisy kusząco brzmią i nie wiem czy opłaca się coś zamawiać.
Widziałam kiedyś te kosmetyki w sklepie ze zdrową żywnością, niestety nie miałam czasu zerknąć na INCI, który przydałby się do potwierdzenia działania, które obiecują
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 15:08   #188
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Serum do koncówek włosów - Joanna, rzepa

Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclomethicone, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Dimethiconol, Polyaquaternium-37, Phenyl Trimethicone, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Polyaquaternium-10, PPG-1 Trideceth-6, Hydroxyethylcellulose, Raphanus Sativus Estract, Alcohol Denat., Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Silk, Triethanolamine, Disodium EDTA, Parfum, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl, Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonete, Linalool, [+/- DMDM Hydantoin, Iodopropynyl, Butylcarbamate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone]



Nadaje się ?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 15:32   #189
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Widziałam kiedyś te kosmetyki w sklepie ze zdrową żywnością, niestety nie miałam czasu zerknąć na INCI, który przydałby się do potwierdzenia działania, które obiecują
Lavera sa certyfikowane, na stronie znajdziecie też składy
www.lavera.com.pl
tiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 15:47   #190
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wiele dziewczyn pyta o serum joanny, wiec wklepuje jego sklad.

Serum wygładzająco-regenerujące do końcówek włosów, Joanna, Z apteczki babuni

Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclomethicone, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Dimethiconol, Polyquaternium-37, Phenyl Trimethicone, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Polyquaternium-10, PPG-1 Trideceth-6, Mel Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Triethanolamine, Desodium EDTA, Parfum, Coumarin, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Serum do koncówek włosów - Joanna, rzepa

Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclomethicone, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Dimethiconol, Polyaquaternium-37, Phenyl Trimethicone, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Polyaquaternium-10, PPG-1 Trideceth-6, Hydroxyethylcellulose, Raphanus Sativus Estract, Alcohol Denat., Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Silk, Triethanolamine, Disodium EDTA, Parfum, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl, Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonete, Linalool, [+/- DMDM Hydantoin, Iodopropynyl, Butylcarbamate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone]


Skład bardzo podobny do wersji "z apteczki babuni" przy czym nie ma miodu ale jest rzepka, zamiast protein mlecznych są pszeniczne i do tego jedwab. Nie ma też pantelonu- za to dorzucili alkohol (denat). Reszta praktycznie taka sama [szczegóły tutaj kilk! ] Niepokojący może być ten alkohol- ciężko powiedzieć ile go tam jest- widnieje w połowie składu więc może być go niewiele- w przypadku przesuszenia końcówek (mimo stosowania serum) radziłabym odstawić.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 17:34   #191
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle, dziękuję
W takim razie szampon z nivei nie powinien włosom zaszkodzić? Tak czy inaczej jest raczej najłagodniejszy z tych, które posiadam.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 21:27   #192
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez tiare Pokaż wiadomość
Lavera sa certyfikowane, na stronie znajdziecie też składy
www.lavera.com.pl
Dziękuję za info, poszukam w wolnej chwili
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 10:05   #193
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Vitality so nice, natural energy (szampon energetyzujacy do wlosow kreconych)

water, sodium lauryl sulfate, PEG-7 glyceryl cocoate, lauramidopropyl betaine, lauramidopropylamine oxyde, cocamide dea, cocamidopropyl betainamide MEA chloride, hydrolyzed silk, guar hydroxypropyltrimonium chloride, cystine bis-PG-propyl silanetriol, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein, citric acid, phenoxyethanol, methyldibromo glutaronitrile, methylparaben, ethylparaben, propyloparaben, butylparaben, parfum


Bardzo prosze o analize. Tak jak ostatnim razem zalezy mi zeby szampon nie obciazal wlosow i je odzywial
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 347082458.jpg (43,7 KB, 8 załadowań)
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 10:21   #194
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
Vitality so nice, natural energy (szampon energetyzujacy do wlosow kreconych)

water, sodium lauryl sulfate, PEG-7 glyceryl cocoate, lauramidopropyl betaine, lauramidopropylamine oxyde, cocamide dea, cocamidopropyl betainamide MEA chloride, hydrolyzed silk, guar hydroxypropyltrimonium chloride, cystine bis-PG-propyl silanetriol, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein, citric acid, phenoxyethanol, methyldibromo glutaronitrile, methylparaben, ethylparaben, propyloparaben, butylparaben, parfum

Bardzo prosze o analize. Tak jak ostatnim razem zalezy mi zeby szampon nie obciazal wlosow i je odzywial
Na początku skłądu SLS, ale mam nadzieję, że Ci nie przeszkadza oraz inne substancje powierzchniowo czynne -łagodniejsze detergenty.
lauramidopropyl betaine i lauramidopropylamine oxide - to antystatyki mające również właściwości oczyszczające i odżywcze.
W składzie dodatkowo i to całkiem wysoko - hydrolizowany jedwab, nieco niżej cystyna i proteiny zbożowe - to substancje odpowiedzialne za odżywienie.
Nie ma w składzie silikonów i emolientów, więc na moje oko nie powinien obciążać.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 10:43   #195
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość
Na początku skłądu SLS, ale mam nadzieję, że Ci nie przeszkadza oraz inne substancje powierzchniowo czynne -łagodniejsze detergenty.
lauramidopropyl betaine i lauramidopropylamine oxide - to antystatyki mające również właściwości oczyszczające i odżywcze.
W składzie dodatkowo i to całkiem wysoko - hydrolizowany jedwab, nieco niżej cystyna i proteiny zbożowe - to substancje odpowiedzialne za odżywienie.
Nie ma w składzie silikonów i emolientów, więc na moje oko nie powinien obciążać.
dzieki czyli narazie ten szampon jest u mnie pierwszy do kupna
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:01   #196
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
dzieki czyli narazie ten szampon jest u mnie pierwszy do kupna
Nie ma za co mam nadzieję, że się sprawdzi, skład ma naprawdę całkiem porządny, bez zbędnych wypełniaczy
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 14:47   #197
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Skład bardzo podobny do wersji "z apteczki babuni" przy czym nie ma miodu ale jest rzepka, zamiast protein mlecznych są pszeniczne i do tego jedwab. Nie ma też pantelonu- za to dorzucili alkohol (denat). Reszta praktycznie taka sama [szczegóły tutaj kilk! ] Niepokojący może być ten alkohol- ciężko powiedzieć ile go tam jest- widnieje w połowie składu więc może być go niewiele- w przypadku przesuszenia końcówek (mimo stosowania serum) radziłabym odstawić. __________________
Dziękuję . Już wiem,że raczej będzie to pierwsza i ostatnia tubka. Końcówki po tym serum są posklejana, jakieś dziwnie sztywne. a szkoda, bo serum z apteczki babuni służyło baaardzo ...
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 15:34   #198
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Dziękuję . Już wiem,że raczej będzie to pierwsza i ostatnia tubka. Końcówki po tym serum są posklejana, jakieś dziwnie sztywne. a szkoda, bo serum z apteczki babuni służyło baaardzo ...
Nie ma za co
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 16:44   #199
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Estelle, dziękuję
W takim razie szampon z nivei nie powinien włosom zaszkodzić? Tak czy inaczej jest raczej najłagodniejszy z tych, które posiadam.
Nie ma sprawy
Teoretycznie szamponik nie powinien szkodzić, wszystko wyjdzie w praktyce, wiesz jak to bywa z tymi wlosami-złośnikami

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Dziękuję . Już wiem,że raczej będzie to pierwsza i ostatnia tubka. Końcówki po tym serum są posklejana, jakieś dziwnie sztywne. a szkoda, bo serum z apteczki babuni służyło baaardzo ...
Ja uwielbiam to serum, od czubków tubki po zakrętkę, łącznie z zapachem nic mi nie skleja, pozostawia fajny, nietłusty film.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-22, 18:05   #200
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Ja uwielbiam to serum, od czubków tubki po zakrętkę, łącznie z zapachem nic mi nie skleja, pozostawia fajny, nietłusty film.
a na jakie włosy nakładasz? Mokre, suche? Zapach uwielbiam, oczarował mnie,

jeszcze jedno pytanie:

Cytat:
Szampon wygląda całkiem OK, ma 3 substancj3 myjące na początku składu, w tym SLS, zapach tylko trochę wysoko, odprócz tego ma w składzie witaminy, kwas linolowy, który powinien dobroczynnie działać na włosy [odżywia, zmiękcza, antyskatyk] i olejek sosnowy oraz bisabolol - łagodzący.
Wygląda na nieobciązający.

Natomiast odżywka faktycznie jest ciężka i może powodować przetłuszczanie - roi się w niej od silikonów i emolientów, substancji odżywczych niestety mało - na końcu składu jedynie proteiny, olejek arganowy i masło shea...
Czyli rozumiem,ze szampon mogę spokojnie używać, bez obawy o końcówki? a " odzywkę" zostawię mamie, chyba ,ze ja ją będę używać ewentualnie przed myciem,żeby zabezpieczyć końce włosów, ale nie wiem,czy to dobry pomysł...

Dziekuję jeszcze raz , dla mnie te składy to czarna magia
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 18:24   #201
Dork
Raczkowanie
 
Avatar Dork
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 92
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Farmona, Radical, Mgiełka ochronna do włosów

Skład: aqua, alcohol, herba equiseti arvense extract, cetrimonium chloride, cameliaa sinensis extract, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein and lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat starch, PEG-25 PABA, d-panthenol, laureth-10, perfume


Co sądzicie o tej mgiełce?Troche boje się tego alkoholu że będzie wysuszał.Proszę o interpretacje składu.
Dork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 18:38   #202
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Dork Pokaż wiadomość
Farmona, Radical, Mgiełka ochronna do włosów

Skład: aqua, alcohol, herba equiseti arvense extract, cetrimonium chloride, cameliaa sinensis extract, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein and lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat starch, PEG-25 PABA, d-panthenol, laureth-10, perfume


Co sądzicie o tej mgiełce?Troche boje się tego alkoholu że będzie wysuszał.Proszę o interpretacje składu.

Z tego co wiem, była oceniana, na 5 stronie. Poszukaj
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 18:38   #203
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mgiełka była już analizowana, przeszukaj wątek.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 18:57   #204
Dork
Raczkowanie
 
Avatar Dork
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 92
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Rzeczywiście jest.Sorki.
Dork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 19:09   #205
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle widzę, że się nowy wątek tworzy- dobra robota [i przydatna] teraz tylko pasuje co by Truskawkowa go przypięła i będzie sexy
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 19:15   #206
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Estelle widzę, że się nowy wątek tworzy- dobra robota [i przydatna] teraz tylko pasuje co by Truskawkowa go przypięła i będzie sexy
super pomysl, az wstyd, ze sama sie za to nie wzielam

zaraz podkleje u gory
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 19:21   #207
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
super pomysl, az wstyd, ze sama sie za to nie wzielam

zaraz podkleje u gory
Pomysł bomba tylko często w jednym poście jest po kilka skladów i opinii więc trochę zonk
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 19:53   #208
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle, genialny pomysł z wątkiem z linkami do postow ze składami. Fakt faktem, że w jednym poście bywa analizowanych kilka rzeczy, ale i tak wielki dla Ciebie za tą mrówczą pracę.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 20:15   #209
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dzięki Kobietki

Tam gdzie kilka składów w jednym poscie, porozdzielałam, linki się powtarzają, kto zechce ten się doczyta
Widzę Truskawkowawiosna już podpięła wątek
W razie czego - proszę o pw, gdybym coś pominęła, przekręciła itp. w miarę możliwości postaram się go uzupełnić.
Ufff... a teraz troszkę odpoczynku
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 20:29   #210
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle, przepraszam, teraz juz nie bedziesz miala odpoczynku

ale za to mysle, ze w nowym kolorze bedzie Ci ładnie
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.