Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20/Artilla/Juliperla - wątek zbiorczy! - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-27, 15:28   #661
zzuuzzkkaa
Raczkowanie
 
Avatar zzuuzzkkaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 64
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

Sa grupy leków które maja wpływ na przyjmowanie tabletek wszystkie są wypisane na recepcie Harmonetu głównie sa to antybiotyyki doustne
__________________
życie depcze wyobraźnię.
zzuuzzkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 22:55   #662
shee18
Przyczajenie
 
Avatar shee18
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Siemka. Mam pytanie. Skończyłam brać 1opakowanie kontraceptu. Mam teraz 7-dniową przerwę. Czy podczas tej przerwy jestem niepłodna.. ? W pierwszym dniu przerwy kochalam sie z chlopakiem. Ale nie jestem pewna czy było to bezpieczne.
shee18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 08:52   #663
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez shee18 Pokaż wiadomość
Siemka. Mam pytanie. Skończyłam brać 1opakowanie kontraceptu. Mam teraz 7-dniową przerwę. Czy podczas tej przerwy jestem niepłodna.. ? W pierwszym dniu przerwy kochalam sie z chlopakiem. Ale nie jestem pewna czy było to bezpieczne.
A przeczytałaś ulotkę?
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 11:33   #664
shee18
Przyczajenie
 
Avatar shee18
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Tak ale już nie pamiętam czy tam cos takiego bylo..
shee18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:03   #665
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez shee18 Pokaż wiadomość
Tak ale już nie pamiętam czy tam cos takiego bylo..
Mimo, że tabletek jest 21, to zabezpieczają przed ciążą cały czas, nawet podczas 7-dniowej przerwy. Oczywiście, jeśli są brane zgodnie z instrukcją i żadna nie była pominięta. Następnym razem dokładnie się upewnij jaki lek bierzesz, jakie ma działanie itp...
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 20:28   #666
kas1815
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 47
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

Moje Drogie! Mam pewien roblem. Dokłądnie trzy dni temu zaczelam brać harmonet. I nie czuje sie dobrze. Mam nudnosci, to znaczy nie wymiotuje ale cały czas jest mi niedobrze.
Kolezanka mowila ze organizm musi sie przystosowac do hormonow (to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne).
Ja czuje sie na tyle niedobrze ze jestem w stanie je rzucic z dnia na dzień, czego robić mi nie wolno:/
I stąd moje pytanie, czy Wy też miałyście taki okres "przystosowania sie" organizmu do tabletek?
Czy to jest juz powod zeby poprosic lekarza o inne(wizyte mam za trzy tygodnie bo przepisał mi tylko jedno opakowanie:/)
Pozdrawiam!
kas1815 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 20:56   #667
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

jeśli do wizyty lekarza Ci nie przejdzie, to poproś o zmianę! Ja akurat nie miałam skutków ubocznych, mój organizm od razu je przyswoił, ale każdy organizm inaczej reaguje.
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 10:50   #668
Weronika09
Raczkowanie
 
Avatar Weronika09
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 86
Dot.: Logest - wątek zbiorczy!

Ja z kolei odstawiłam Mercilon na rzecz Logest, ze względu na skok wagi i baaaardzo obniżony nastrój.

Logest nie wpływał znacząco na samopoczucie, za to bardzo poprawił moją cerę. Z kolei libido mi zmalało, więc po 1,5 roku brania tabletek odstawiłam je. Mój organizm najwidoczniej źle znosi hormony.
__________________
Szczęśliwa narzeczona

Edytowane przez Weronika09
Czas edycji: 2009-02-10 o 11:16
Weronika09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 11:38   #669
Arlusia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

A w jakich aptekach można kupić te tabletki? Bo ja byłam już w kilku i nigdzie nie mają...
Arlusia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 11:48   #670
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez Arlusia20 Pokaż wiadomość
A w jakich aptekach można kupić te tabletki? Bo ja byłam już w kilku i nigdzie nie mają...
Ja zawsze proszę, żeby mi zamówili- przychodzę na drugi dzień i mam. Poproś w jakiejś aptece, żeby Ci sprowadzili, myślę, że nie będą robili problemów.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 11:53   #671
Arlusia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

A zamawiałaś kiedyś w aptece internetowej? bo ja zamówiłam i tam pisze że realizacja w ciągu 24 godzin niby powinna być, ale czy tak będzie to nie wiem... A w taki sposób mogę tylko zamówić w aptece do której mam kawał drogi, więc nie chce tak ciągle tam jeździć i sie dowiadywać....
Arlusia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 16:28   #672
kas1815
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 47
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

kurcze. nie wiem co robić.
Dziewczyny powiedzcie czy to normalne ze miesiączka ciągnie mi się ósmy dzień? a własciwie dziewiąty? Biorę pierwsze opakowanie harmonetu i nie wiem.
Chyba jeszcze wcześniej trafie do lekarza...:/
kas1815 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 18:20   #673
m@rtynka
Zadomowienie
 
Avatar m@rtynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 507
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

U Mnie miesiączka trwała czasami bite 7 lub 8 dni ale jak nie brałam tabletek.
Też brałam Harmonet i nie mniewałam zbytnich skutów ubocznych tylko czasami humor miałam taki dziwny,ale tak to dobrze się przyjmowało.
__________________
the pain that was eating me inside






Razem! KCKM
m@rtynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 09:53   #674
aNn:]
Przyczajenie
 
Avatar aNn:]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 21
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

Ja sie jednak przerzucam na yasminelle od nastepnego miesiąca. Byłam u mojego gina i powiedziałam mu o tym jak bardzo mi się pogorszyła cera po harmonecie i dlatego uznał że tak nie moze być więć zmieniam. swoja droga pamietam jak to zawsze mówili ze tabletki antykoncepcyjne sa idelane na pozbycie trądziku;/
aNn:] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 10:02   #675
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kas1815 Pokaż wiadomość
kurcze. nie wiem co robić.
Dziewczyny powiedzcie czy to normalne ze miesiączka ciągnie mi się ósmy dzień? a własciwie dziewiąty? Biorę pierwsze opakowanie harmonetu i nie wiem.
Chyba jeszcze wcześniej trafie do lekarza...:/
przeczytaj ulotke albo chociaz pare stron tego watku.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 19:36   #676
madziamkk
Raczkowanie
 
Avatar madziamkk
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 268
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

Ja bralam Harmonet ponad 3 lata, z kilkoma przerwami. Moj organizm dobrze go znosil na samym poczatku. Jednak po kazdej przerwie bol glowy byl nie do zniesienia. Pozniej doszedl do tego brak ochoty na sex. Poszlam do innego lekarza i biore Yasmin. Drogie, ale bardzo dobre
madziamkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 20:22   #677
rodzynek
Raczkowanie
 
Avatar rodzynek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 86
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
zdajesz sobie sprawe ze miesieczna przerwa to krzywda dla organizmu a przerywanie po dwoch tabletkach tym bardziej?
No nie wiem. Też miałam taką sytuację teraz, że nie zadążyłam isć do gina po receptę na Harmonet i poszłam po tygodniu jak miałam brać. Ginka powiedziała, że mam normalnie wziąć w 1 dzień okresu i nie robić dłuższych przerw np. 3 miesięcznej. I nic się nie stanie jak zrobię miesięczną przerwę, że nie powinno się nic rozregulować w organizmie. I dodała, iż ogólnie lepiej nie robić przerw, bo dawka hormonów jest niska. Ja jej wierze... W sumie nic mi sie nie stało, a okres i tak dostałam tydzień wczesniej niż jakbym brała tabletki, bo przed braniem miałam własnie cykl 21 dni a nie 28.
rodzynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 12:32   #678
Marina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 115
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

Dzis ginekolog przepisal mi odpowiednik harmonetu - kontracept. Okres mam dostac w najblizszych dniach, wiec wtedy wezme pierwsza tabletke. Powiedzcie mi o co chodzi z tym plamieniem miedzymiesiaczkowym? Czy kazda to ma w pierwszym miesiacu stosowania, czy to plamienie jest obfite i jak dlugo trwa?
No a poza tym, to zapomnialam powiedziec ginekologowi, ze mam tradzik rozowaty. Czy te tabletki mi nie zaszkodza na cere, bo czytalam w ulotce, ze jednym z efektow ubocznych moze byc tradzik. Troche sie zdziwilam, bo wiem,ze hormony sa stosowane w leczeniu tradzika. Bardzo prosze o pomoc i z gory dzieki . Pozdrawiam serdecznie!
__________________
Marina25
Marina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 12:36   #679
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marina25 Pokaż wiadomość
Dzis ginekolog przepisal mi odpowiednik harmonetu - kontracept. Okres mam dostac w najblizszych dniach, wiec wtedy wezme pierwsza tabletke. Powiedzcie mi o co chodzi z tym plamieniem miedzymiesiaczkowym? Czy kazda to ma w pierwszym miesiacu stosowania, czy to plamienie jest obfite i jak dlugo trwa?
Nie kazda to ma, moze trwac kilka dni a moze nawet przez 3 opakowania.

Cytat:
Napisane przez Marina25 Pokaż wiadomość
No a poza tym, to zapomnialam powiedziec ginekologowi, ze mam tradzik rozowaty. Czy te tabletki mi nie zaszkodza na cere, bo czytalam w ulotce, ze jednym z efektow ubocznych moze byc tradzik. Troche sie zdziwilam, bo wiem,ze hormony sa stosowane w leczeniu tradzika. Bardzo prosze o pomoc i z gory dzieki . Pozdrawiam serdecznie!
Mogą zaszkodzic a mogą pomóc. To sprawa indywidualna, podobnie jak plamienia.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 12:43   #680
Marina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 115
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Dzis ginekolog przepisal mi. Okres mam dostac w najblizszych dniach, wiec wtedy wezme pierwsza tabletke. Powiedzcie mi o co chodzi z tym plamieniem miedzymiesiaczkowym? Czy kazda to ma w pierwszym miesiacu stosowania tych tabletek, czy to plamienie jest obfite i jak dlugo trwa?
No a poza tym, to zapomnialam powiedziec ginekologowi, ze mam tradzik rozowaty. Czy te tabletki mi nie zaszkodza na cere, bo czytalam w ulotce, ze jednym z efektow ubocznych moze byc tradzik. Troche sie zdziwilam, bo wiem,ze hormony sa stosowane w leczeniu tradzika. Bardzo prosze o pomoc i z gory dzieki . Pozdrawiam serdecznie!
__________________
Marina25
Marina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 12:43   #681
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

mozesz nie spamowac?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 12:53   #682
Marina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 115
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Sorki! Tak sie przejelam, ze moze troche sie zagalopowalam ;-) Ale dzieki za odpowiedz!
__________________
Marina25
Marina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:44   #683
szkrab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Logest - wątek zbiorczy!

witam
poczytalam troche forum, pomoglo mi w niektorych kwestiach niestety calego chyba nie jestem w stanie przeczytac
ja zaczynam moja przygode z logestem i w ogole z tabletkami i mam takie pytanie: okres dostalam okolo 12 w nocy a pierwsza tabletke wzielam dopiero rano tzn kolo poludnia 12 [czyli niecala godzine temu xD ] czy w takim razie moge policzyc ze tebletke wzielam w pierwszym dniu okresu i jak myslicie czy w ciagu tego pierwszego opakownaia powinnam stosowac dodatkowe zabezpieczenia?
wiem, ze pytanie może i jest banalne ale wolalabym sie upewnic
z gory dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam!
szkrab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 20:50   #684
katilyszys
Przyczajenie
 
Avatar katilyszys
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

ja brałam harmonett i nie za dobrze się czułam. Szczerze mówiąc fatalnie. Nabrzmiałe i bolące piersi, huśtawki nastrojów (potrafiłam się śmiać, a za moment popaść w głęboką depresję ) no i wspomniany brak ochoty na jakiekolwiek igraszki
no ale zmieniłam tabsy i jestem szczęśliwa, że nie mam już kontaktu z harmonett, a były to moje pierwsze tabletki ^^
katilyszys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 19:31   #685
me myself & I
Raczkowanie
 
Avatar me myself & I
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 195
Dot.: Logest - wątek zbiorczy!

Ja też mam pytanie. Biore Logest już od 2 tygodni. Pierwszą tabletkę powinno się brać w dniu okresu. Problem w tym że okres ciągnie mi sie już prawie 2 tygodnie(!!!!) Tydzień miałam silne plamienie, a kolejny tydzień(do dziś) mam lekkie krwawienie(ale nie natyle lekkie żeby nie nosić podpasek).
Zaczyna mnie to powoli denerwować. Czuje sie zdezorientowana;/
Czy to normalne? Tak sie zdarza że przy pierwszym braniu tabletek tak sie dzieje?
Jakieś półtorej roku temu brałam Yasminelle i nie zarejestrowałam czegoś takiego....
me myself & I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 21:40   #686
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Logest - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez me myself & I Pokaż wiadomość
Ja też mam pytanie. Biore Logest już od 2 tygodni. Pierwszą tabletkę powinno się brać w dniu okresu. Problem w tym że okres ciągnie mi sie już prawie 2 tygodnie(!!!!) Tydzień miałam silne plamienie, a kolejny tydzień(do dziś) mam lekkie krwawienie(ale nie natyle lekkie żeby nie nosić podpasek).
Zaczyna mnie to powoli denerwować. Czuje sie zdezorientowana;/
Czy to normalne? Tak sie zdarza że przy pierwszym braniu tabletek tak sie dzieje?
Jakieś półtorej roku temu brałam Yasminelle i nie zarejestrowałam czegoś takiego....
przeczytaj ulotkę i użyj wyszukiwarki bo juz ze 100 razy to pytanie padało...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 09:03   #687
szkrab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Logest - wątek zbiorczy!

z tego co wiem to jest normalne
szkrab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 14:13   #688
alkya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

witam!Dzis mi ginekolog przepisal lek Kontracept i powiedzial ze musze go brac od pierwszego dnia okresu przez 21 dni.potem bedzie 7-dniowa przerwa.i powiedzial tez ze ma przyjsc po 3 tygodniach by zrobic cytologie.po przeczytaniu ulotki zobaczylam ze w ciagu tych 7 dni ma wystapic krwawienie.czyli nie moge przyjsc do lekarza na cytologie?Jestem dopiero początkującą z tymi pigulkami i byc moze zle cos zrozumialam.Prosze o rade
alkya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 07:04   #689
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

Jestem jak bomba zegarowa... czasami to sama nie wiem o co się wściekam... Ale da się przeżyć

Edytowane przez 6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Czas edycji: 2009-05-13 o 08:32
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 09:28   #690
Marina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 115
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Mam bardzo pilne pytanko! W sobote o 16:30 wzielam ostatnia tabletke i teraz powinnam miec przerwe. Wczoraj juz nie wzielam, a dzis dowiedzialam sie, ze wieczorem przyjezdza moj mezczyzna i nie chcialabym dostac okresu. Czy jesli dzis wezme tabletke z nowego opakowania, to nie dostane? I jesli tak to czy powinnam wziac jedna czy dwie (za wczoraj i za dzisiaj)? Tak bardzo mi zalezy na dzisiejszym wieczorze,ze sama juz nie wiem czy mi sie wydaje, czy nie ale mam wrazenie,ze dzis dostane okres. Bardzo prosze o szybka odpowiedz, bo nie wiem czy lykac te tabsy czy nie, a czas leci.
__________________
Marina25
Marina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 00:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.