Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-01, 23:22   #61
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Mamusie a powiedzcie mi jak jest z nocnym karmieniem??nosicie maluszki az im sie odbije??a jesli sobie nie bekna to co na boczku kladziecie do snu??przeraza mnie to.boje sie zeby mi sie mala nie zachlysnela jak nie bedzie umiala bekac po posilkach.i chyba dlatego na poczatku bedzie spala ze mna i z TŻ w lozku bo bede spokojniejsza majac ja z boku.wogole wszystko zaczyna mnie przerazac.boje sie ze nie bede sobie umiala poradzic.jak bylam teraz w szpitalu i zwiezli malenstwo na oddzial po porodzie to ono strasznie plakalo a ja sie zastanawialam co ja bym w takiej sytuacji zrobila, po wielu nieudanych probach uspokojenia przez mame i polozne chyba rozbeczalabym sie razem z corcia.im blizej tym wiecej rozterek obaw wszytskiego:/
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 07:59   #62
astrzyk
Raczkowanie
 
Avatar astrzyk
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 289
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Ja kąpie codziennie, staram sie o tej samej porze. Ale ja małego budze do kąpania, dzięki temu nie płacze. Jak wyczekaliśmy aż sie sam obudzi to strasznie płakał że głodny przez całą kąpiel. A tak lekko się przy kąpieli wybudza, potem ładnie zjada i śpi dalej.
A kiedy przewijacie swoje maluchy, po karmieniu czy przed? Bo ja zwykle w trakcie, czyli między jednym cycem a drugim, ale czasem okazuje się że to za wcześnie bo przy drugim cycu też coś zrobi i musze go przebierać jeszcze raz. Ale przewijanie go rozbudza i potem nie może zasnąc.
astrzyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 09:56   #63
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU!!!

Widze, ze Wy wszystko w miare wedlug jakiegos rytmu robicie. U mnie totalny chaos narazie panuje. Mala je na rzadanie i bardzo czesto w ciagu dnia i nocy, a czesciej w nocy. Dzisiaj obudzila sie o 3ciej, 4tej i 5tej i od piatej nie spala do 6.30. W Sylwestra plakala caly dzien i prawie nie spala. Mojego pokarmu jej troszke malo, wiec musze ja dopasac butelka i troche mnie to denerwuje. Ale ogolnie jakos leci, Antonia przybrala juz pol kilograma i teraz wazy juz 3kg, wiec nie jest juz taka drobniutka i malenka, ale i tak jej jeszcze daleko do Waszych bobaskow. Dzisiaj mam zamiar zrobic jej drobna sesje zdjeciowa, to powklejam fotki na forum.
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 10:07   #64
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Kamilko a dalej sciagasz mleko czy mala ssie cyca??
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 10:53   #65
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Schatzi,dzieki, zaraz spróbuje wkleić cosik.
A co do nocki i odbijania to u nas własnie były nocne "tańce"nie tylko nazwę to ulewaniem, ale chlustało na metr! Tzn-1 karmienie oki, beeek jak jelonek na rykowisku i spanko słodkie, a 2 karmienie zero beka i chlusty kilka razy i 2 godziny tańcowania i zastanawiania sie o co chodzi i co dolega, bo był płacz i prężenie,a potem znowu głód, jedzenie i znowu płacz i again and again and again.... Możemy brać udział w konkurencji haftowania na odległość-mistrzostwo murowane.Efekt- wszyscy zaspali, został ból głowy po imprezowej nocce. A co do zachłysnięcia, to u nas też dziś było,niby główka na bok, ale dzidzia sie wierci i umie odkręcić główkę na prosto. Śpi w leżaczku obok mojego łózka, ale byłam tak zmęczona, że nie usłyszałam "gulgotania".Mąż na szczęście się zerwał i podniósł malutka do pionu...ufff.
Co do przewijania, to ja przed jedzeniem, bo kupki saraczej podczas spania, jesli zrobiccos w trakcie jedzonka i zasnie ,to już nie przewijam, to u nas grozi chlustem i wybudzeniem.Jesli pupcia będzie cierpiała to sie będe zastanawiać, narazie stosujemy Sudocrem i jest super.
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 10:56   #66
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Marti, spanie z dzieckiem w jednym łóżku to nie takie hop siup. Ja na początku też tak robiłam ale powiem Ci szczerze, że to nie spanie ale czuwanie. Ja się bałam, że przygniote Małego i spałam bardzo czujnie. A co do odbijania to u nas nie ma problemu jakoś zawsze sie odbije. Jeśli nie to kłade Małego i podnosze za chwilę i mu sie najczęściej odbija. A z tym ulewaniem na leżąco to są dwie szkoły (jak zwykle) jedni mówią, że dziecko intuicyjnie odwraca głowę na boczek a inni że należy kłaść na boczku.
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 11:01   #67
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Kamilko, z tym karmieniem na rzadanie to trzeba uważac, bo Maluchy nie zawsze manifetują głód. Ja staram sie najpierw uspokoić Synka w inny sposób a jak nie skutkuje to dopiero daje cyca. Zauważyłam, że najczęściej jego płacze to nie na głód tylko tak sobie, bo coś mu jest. Jak jest głodny to steka i szuka cycka po prostu.
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 11:24   #68
schatzsi
Wtajemniczenie
 
Avatar schatzsi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 481
GG do schatzsi
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Marti u nas z nocnym karmieniem jest tak:jak mały zje jednego cycunia podnosze go do bekania, potem daje drugiego zazwyzaj zasypia wtedy i już go nie budze tylko kłade na boczku w łóżeczku(zdarzyło mu się ulać ale się nigdy nie zachłysnol)
|No i kochana ni martw się tak i nie obawiaj, wszystko bedzie dobrze.Takie sytuacje jak ta w szpitalu się na początku zdarzają, przeciez najpierw musicie się z bobaskiem poznac i nauczyć siebie.Ja na początku też miałam taka jedna nocke w szpitalu że nie umiałam małego uspkoic,a teraz już się poznaliśmy i nie ma z tym problemu.

Małego w nocy zazwyczaj przewijam między karmieniem, albo przed jedzeniem(żeby nie rozbudzać)W dzień po karmieniu, bo wtedy mały kupkuje.A smarujecie czymś pupki maluchą,jakimiś maścimi zasypkami????
Bo mi nie kazali nic używać, narazie tak robie i na szczęście mały nie jest odparzony.

Kamilka a właśnie napisz jak tam, czy mała już nauczyła się ssać cycusia.

Edytowane przez schatzsi
Czas edycji: 2007-01-02 o 11:46
schatzsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 11:31   #69
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Próba wklejania fotek, no ciekawe, czy sie uda, oto moje Skarby
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PC181993.JPG (47,3 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PC191999.JPG (44,3 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PC202001.JPG (43,9 KB, 70 załadowań)
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 11:35   #70
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

I jeszcze jedno ze szpitala
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PC171978.JPG (50,0 KB, 48 załadowań)
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 12:21   #71
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Śliczne Baby Instruktorka!

Ja karmie dokładnie tak jak Schatzsi. Ale przewijam prawie zawsze miedzy jednym a drugim cyckiem.
Ja też miałam jedną noc w szpitalu co Mały płakał i płakał a ja razem z nim I tak sie denerwowaliśmy oboje...W końcu oddałam go na 2h do położnych bo nie miałam już siły i odebrałam śpiącego a ja sie troszkę przespałam i uspokoiłam też. Prawdą jest że cała trójka musi sie do siebie przyzwyczaić i zapoznać.

Co do pupy to ja sporadycznie smaruje sudokremem. Szczególnie na noc, bo ciężko mi go przewijać na spąco iwydaje mi sie że myje ten tyłek tak na łapu capu. Ale też nie mamy odparzeń. Jakich pieluch uzywacie? Bo te najmniejsze pampki to chłona te rzadkie kupy. Tylko ze na nas juz powoli za małe i trzeba bedzie kupic rozmiar 2.
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 12:29   #72
schatzsi
Wtajemniczenie
 
Avatar schatzsi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 481
GG do schatzsi
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Ja używam Pampers new born,tutaj są one w 3 rozmiarach. Na 1 mały się nie załapał odrazu były za małe, teraz używam 2 ale to już ostatnia paczka i kupuje 3.Taki z niego wielki facet
Instruktorka fajne te Twoje dzieciaczki.A jak córcia się zachowuje,zazdrosna troszkę????
schatzsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 13:06   #73
watka
Rozeznanie
 
Avatar watka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 925
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

To ja się jeszcze wtrącę
Kładłam Mariankę spać na boczku, bo tak zasypiała przy cycu, no i żeby się nie zachłysnęła - i spała mi pięknie całe noce. Natomiast na kontroli bioderek ok. 6-8 tyg. kazano mi pieluchowac szeroko - profilaktycznie, na rozwój stawów biodrowych. Pewnie niejedną z was też to spotka, bo to bardzo częste zalecenie. W każdym razie taka rozkraczona dzidzia z pieluchą musi spać na plecach i tu się zaczyna problem, bo mała zaczeła spać FATALNIE - myślę że jest jej niewygodnie, bo przyzwyczaiła się być taka skulona na boczku, a nie rozwalona na wznak, w dodatku często ją muszę wręcz przekręcić jak uśnie przy piersi na boku, i wtedy się rozbudza. W ogóle spanie na boczku nie jest dobre na stawy biodrowe, więc obawiam się że lepiej od razu przyzwyczajać dziecko do spania NA PLECACH.
__________________
Mój kotek - psotek - huncwotek: MARIANKA
A tu Wiewiórek plumpa sobie w brzuszku
watka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 14:08   #74
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

hmmmm, myslałam ze juz się posypały gratualcje a ja będę ostatnia.... wiecie że Aranka ma juz 2 córeczki?
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 14:11   #75
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Schatzsi, Marti Antonia juz umie pic z piersi, ale ostatnio jakas taka nerwowa jest przy niej, nie najada sie do konca i potem budzi sie po godzinie z glodu.

Malgogaj masz racje, ze trzeba uwazac z tym karmieniem, ale Tosia wlasnie manifestuje glod, ssie paluszki, otwiera buzie i kreci glowa w poszukiwaniu cycucha
Ostatnio ma ogolnie faze na jedzenie i efekty juz widac, w ciagu 5 dni przybrala kolejne 300g i wazy juz 3300g!! Szkoda, ze musze ja butelka dokarmiac, po pierwsze, ze to mleko smakuje okropnie, a po 2gie, ze obawiam sie, ze przyzwyczai sie do butelki i znow nie bedzie chciala piersi. Dlatego staram sie jej dawac butelke tylko w ostatecznosci.

Marti juz nie odciagam pokarmu i mam nadzieje, ze nie bede juz musiala, bo to nic przyjemnego.

Instruktorka ale masz slodziutkie coreczki, wydaje mi sie, ze nawet podobne troche sa do siebie.

Co do ukladania na boczku to Watka ma racje, sama sie martwie tym ukladaniem, ale ze wzgledu na to, ze mala raczej nie odbija tez klade ja na bok, dla bezpieczenstwa. Na szczescie Tosia jest zdolniacha i po pewnym czasie sama odwraca sie na plecki, a glowe prawie zawsze sama na bok przekreca, albo lewy albo prawy. Mam nadzieje, ze bedzie z tym lezeniem wszystko ok .

A to nowe fotki mojej Tosi, teraz jest juz troche bardziej okragla niz na poczatku . Heh mozecie zobaczyc jaka z niej coreczka tatusia, tylko oczy ma moje .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2542.JPG (115,1 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _MG_2590.JPG (115,0 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2510.JPG (113,0 KB, 107 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2517.JPG (114,1 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2552.JPG (112,2 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2498.JPG (117,1 KB, 106 załadowań)
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 14:13   #76
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Aranka GRATULACJE , wreszcie sie doczekalas!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2644.JPG (115,7 KB, 55 załadowań)
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 14:15   #77
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Aranko, gratuluję raz jeszcze! Zdrówką zyczę i przespnych nocy
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 14:16   #78
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Dzewczyny śliczne te Wasze maleństwa. Wpadam tylko popatrzeć i popodziwiać Ja jeszcze troszkę muszę poczekać. Pozdrawiam zadowolonych rodziców
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 14:46   #79
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Aranko!!! Moje gratulacje!!! Jesteś jednak styczniówką, elementem łączącym, ale nie jedynym- to tak na pocieszenie. Czekamy na Twój powrót i fotki dzieciątka!
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 14:54   #80
schatzsi
Wtajemniczenie
 
Avatar schatzsi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 481
GG do schatzsi
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Aranko gratulacje wszystkiego naj naj i czekamy na Ciebie i fotki malutkiej.
schatzsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 15:58   #81
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Arankogratulu je

dziewczyny dziekuje za poradynapewno sie przydadzaa jak bedzie to sie pokaze w praniu gdyz nie wiem jakie dziecie mi sie urodzi moze bedzie grzecznie jadlo bekalo i spalo<marzycielka>mi ostatnio kazdy mowi ze niedlugo zacznie mi mala krzyczec itp itd a ja odp ze skad moga wiedziec moze bede miala w domku aniolka

Dziewczyny dzieci sliczneKamilko Twoja corcia ma taka bluzeczke jak moja ta w paseczkiz h&m zdaje sie
usciskajcie swoje pociechy
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 16:04   #82
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Aranka! GRATULACJE, wracaj szyko!
Schatzi, dzieki,starsza córcia sprawuje sie superowo, oczywiście musze teraz uwazac, żeby jej nie zaniedbywac, więc chyba poświecam jej teraz więcej czasu niz wczesniej, ale zazdrosna chyba nie jest przynajmniej nie okazuje tego i kocha Olę jak szalona tuli,głaszcze, kołysze i jest b dumna
Kamilka23, tak,sa podobne obie czarnulki- podobne do siebiei chyba do mnie...

Dziewczyny była dzis u mnie połozna - super babka. Uspokoiła mnie, powiedziała, że prawdopodobnie Ola to mały żarłoczek, je łapczywie i objada sie za duzo, stąd te ulewania i chlusty. Poradziła nie karmic tak długo.Poza tym mam duzo pokarmu i chyba "zalewam" ją dlatego sie krztusi przy jedzeniu. Mam mniej pić na razie, to pokarmu nie będzie tak dużo. Aha...i mniej nosić na rękach, bo niedługosie przyzwyczai i nie da mi spokoju.Podała tel do siebie do domu,mam dzwonić, jakby mnie coś niepokoiło. Super babka, na prawdę.
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 16:09   #83
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Aranko Gratulacje
Chyba wychodzi na to, że jesteś pierwsza stycznióweczką

Teraz kilka kwestii jak to było u nas:
Pępek - tutaj obmywa sie tylko wodą, odpadł chyba po 10 dniach
Kleszcze i próżnociąg nie są zabronione (zresztą nei słyszałam o tym, zeby w Polsce były) ale używa sie tylko w ostateczności.
Karmienie na żądanie tutaj zalecane. Karmiłam młodą kiedy tylko chciała, na poczatku było to nawet co 45 minut, potem zwykle co 1-2 godziny w dzień i co 2 godziny w nocy. Jak zaczynała płakac to sprawdzałam, czy nie trzeba zmienić pieluch, czy nie jest jej za zimno lub za ciepło i potem dopiero piers. Bardzo szybko nauczyłam się odróżniać płacz z głodu od innych.
Ulewanie i odbijanie - córcia na początku często ulewała, nie raz były to chlusty na metr. Z czasem zaczeło przechodzić, chyba tak po 3 miesiącach. Jej najbardziej pasowało jedzenie mniej ale częściej, dla mnie to nie był problem.
Zwykle odbijałam ją w trakcie karmienia (na poczatku ssała bardzo łapczywie i łykała dużo powietrza) po zaspokojeniu perwszego głodu - do pionu - i potem znowu do piersi. Zawsze podnosiłam ją do odbicia jeśli w trakcie karmienia zaczynała się kręcic czy pręzyć. Czasem było to nawet 2-3 razy.
Kąpiel - tutaj na początku też nie zalecają kąpać codziennie. Pierwszy raz córcia była wykąpana chyba w czwarty dzień. Zwykle kąpałam ją co drugi, chyba że mocno ulała.
Płakała w kapieli tylko za pierwszym razem, potem kąpiel była przyjemnościa a płakała jak ją wyciagaliśmy

Zwykle rano mleko lało sie ze mnie strumieniami i wtedy odciągałam i chowałam do lodówki. Potem miałam na wyjścia albo jak córcia wieczorem była głodna a ja miałam mniej pokarmu.
Czesto wieczorem karmiłam ją bez przerwy nawet 2 godziny. Najpierw z jednej, potem z drugiej piersi, potem z powrotem i tak czasem do 8 dochodziłyśmy. Jak podałam odciągnięte mleczko to już potem nie denerwowała się tak mocno, ze mleko z piersi słabiej leci i nie ulweała tak mocno.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 16:12   #84
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Cytat:
Napisane przez malgogaj Pokaż wiadomość
Jaga dlaczego piszesz że kleszcze są zabronione? Ja nie jestem za bardzo w temacie, ale u nas uzyto właśnie kleszy. Wydaje mi sie że jeśli dziecko jest już w kanale rodnym w połowie drogi to troche za póżno na cesarke.
Poniewaz w latwy sposob mozna dziecku zrobic krzywde, jesli robi to ktos niekompetentny. Nie raz czytalam o beldzie lakarskim polegajacym na niewlasciwym odebraniu porobu uzywajac vaccum lub kleszczy. Dzieci sa teraz jak roslinki, bo zostal uszkodzony mozg (zbyt mocny ucisk kleszczy lub powstanie krwiaka, ktory sie nie wchlona i uciskal na mozg w przypadku vaccum). A gdy dziecko jest w polowie kanalu rodnego i nie moze wyjsc samo to juz swiadczy o niekompetencji lekarzy, ktorzy juz wczesniej powinni byli to ocenic i zrobic cc. Czasem krzywde mozna zrobic podajac kroplowke na przyspieszenie porodu. Tak zrobili mojej mamie, kiedy rodzila mego mlodszego brata. I teraz do konca zycia moj brat bedzie nepelnosprawny, bo jego mozg nie byl odpowiednio dotleniony. Cierpi na dzieciece porazenie mozgowe. Na szcescie jest malo widoczne. Intelektualnie rozwija sie dobrze, a nawet za dobrze ale niestety ma problem z poruszaniem sie. Porazona zostala cala prawa czesc ciala Musi pisac lewa reka, kiedy jest praworeczny, ale w prawej rece nie da rady utrzymac dlugopisu Utyka na prawa noge

Kleszcze i vaccum w Polsce zabronione zostaly juz w pierwszej polowie lat '80. W ten sposob to mozna zwierzeta rodzic, ale nie male dzieci
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 16:13   #85
Assiunia
Raczkowanie
 
Avatar Assiunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
GG do Assiunia
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Cytat:
Napisane przez instruktorka Pokaż wiadomość
Witajcie w 2007 roku!!!
Jak tam noc Sylwestrowa?
U nas noc super, wyjatkowo spokojna i przespana,ALE ranek był cięzki. Generalnie mamy problem stały - ulewanie,przebieranie,pła cz,cyc,ulewanie,przebiera nie...itd
Wiem, że problem jest w tym, że trzeba odbić po jedzonku, i jak nam sie udaje to jest super usypianie i spanko, ale...b często sie nie udaje odbić nawet po 20 min "pionu". Z pierwszą córcią nie było problemów, a tym razem robi się z tego koszmarek mały.
Ola nie umie sobie z tym poradzić, a potem chlusta...
Może mi poddacie jakiś sposób na odbijanie po (a może lepiej w trakcie) jedzenia? Czasem ulewa jeszcze zanim zabiorę cyca i nie zdążę nawet podnieść do pionu A potem przytulam do ramienia, siedzę, albo chodzę,kołyszę, a ona raz odbije pięknie, a innym razem stęka,pręży się,jakby coś ja bolało i...nic, a potem oczywiście chlust...Wiem, że ulewanie to norma, ale może macie sposoby na odbijanie...
Słonko niezawodny sposób na takie problemy to albo położycz na rece ciepłą pieluszkę a na niej bezposrednio maluszka tak żeby główka była oparta na rece koło łokcia a dłonia masowac brzusio bardzo delikatnie i przez pieluszkę to i baczki pujdą i bekac tez bedzie-a moze taka jej uroda??ja np tez nie potrafie bekac wcale...
__________________
...::Aby człowiek czuł siebie,
konieczne jest,
by się w jakikolwiek sposób
ustosun kował do ludzi. ::...
Assiunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 16:32   #86
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Cytat:
Napisane przez Assiunia Pokaż wiadomość
ja np tez nie potrafie bekac wcale...
Ja też nie bardzo, zdaży sie kilka razy w roku (w ciaży znacznie czesciej) ale tylko samo z siebie bo na życzenie nie umiem
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 18:06   #87
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Dzięki Assiunia,spróbuje Twojego sposobu, w ogóle masowanie delikatne brzuszka dzieci lubią.Tylko tak dla formalności - z bączkami i kupkami nie ma u nas problemu, kolka tez to nie jest. Ja jestem juz prawie pewna, że robie błąd,bo zalewam ją nadmiarem jedzonka, mam tego dlacałej druzyny piłkarskiej, a powinnam np zciagnąć przed karmieniem troszkę.A leci jak z butelki, w nocy zalewam nawet siebie
Efekt jest taki,że Ola sie krztusi i łyka za dużo, razem z dużą ilościa powietrza.
Najwazniejsze, to się nie denerwować, bo dziecko to czuje i tez się denerwuje.Będę odciągać trochepokarmu przed karmieniem i przed pójściem spać.
A jak tonie pomoże,to będe mojego śpioszka budzic częściej na jedzonko.Teraz śpi 3-4 godziny.
No i mam śliniaczki fajne, zapinane na rzepy- nie trzeba przebierać co chwilkę,super pomysł,to chyba Watka dzięki
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 18:19   #88
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość

Kleszcze i vaccum w Polsce zabronione zostaly już w pierwszej polowie lat '80. W ten sposob to mozna zwierzeta rodzić, ale nie male dzieci
Jaga, ja pierwszy raz o tym słysze Wydaje mi się, że nie ma takiego prawa, narzędzia położnicze typu próżnociąg, czy kleszcze stosuje się w wypadkach wysokiej konieczności np zapobiega mocnemu urazowi krocza podczas gdy dziecko sie zaklinuje, w momencie nagłej konieczości wyjęcia dziecka /np ciasne, wielokrotne okręcenie pępowiną/, w konieczności oszczędzenie matki podczas kolejnych wysiłków partych /wyobraź sobie nagły atak astmy? naprawdę trudno mi uwierzyć w taką decyzję prawną/itd.
No chyba, że coś się zmieniło, ale z tego co wiem studenci ginekologii , położnictwa nadal uczą się prawidłowej obsługi tych narzędzi.

Aranka gratulacje
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 18:58   #89
Assiunia
Raczkowanie
 
Avatar Assiunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
GG do Assiunia
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

Właśnie sobie przypomniałam jedną rzecz jeśli masz za dużo pokarmu i pierś jest za pełna to maleństwo przy piciu może połykać wiecej powietrza

Może jak odciagniesz ten nadmiar to maleństwo bedzie mogło ciagnąć(lepiej złapie pierś-tzn zassie się) i nie nałyka sie niepotrzebnie powietrza

Jeszcze jedno chciałam napisac -wiecie jak sie nosi worki z kartoflami na ramieniu??
taka pozacja z maluszkiem też pomaga: jak się naje przełożyc je na swoim ramieniu tak żeby przylegało główka na samej górze i jedna ręka trzymac za plecki -lekko przycisnąc-sztywno trzymać; a drugą poklepywac pupkę -tak od spodu tez powinno wyjść całe powietrze którym sie małe opiło-tylko klepac delikatnie bo sie uleje

Ale powiem jeszcze jedno niektóre dzieci maja większe predyspozycje do ulewania bo np dzieci mojej Bratowej karmione z butelki i piersia zawsze ulewały (i pierwsze i drugie) ( córcia i synuś)
__________________
...::Aby człowiek czuł siebie,
konieczne jest,
by się w jakikolwiek sposób
ustosun kował do ludzi. ::...
Assiunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 19:03   #90
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7

w NL też używa się kleszczy i próżnociągu, jeśli jest taka konieczność
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.