Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 ! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Wybieramy temat do nowego wątku !
. Chwyty, obroty i pierwsze zęby – letnie maluszki robią postępy! 5 8,93%
Pierwsze miesiące szybko zleciały, a dzieci jeszcze nam wypiękniały. 0 0%
Drodzy państwo, oto wątek najpiękniejszych na świecie dzieciątek! 6 10,71%
Pierwsze ząbki i w głos śmiechy - cudnie rosną Nam pociechy. 16 28,57%
Nasi chłopcy i dziewczęta, już czekają kiedy święta. 1 1,79%
Pierwsze ząbki dzieci mają i już zupki zajadają. 3 5,36%
Już tak dobrze się wszystkie znamy, ze swoje dzieci wesoło swatamy! 1 1,79%
To już pierwsze ząbki i zabawy, a my dalej się wspieramy. 0 0%
Pierwsza zupka, pierwszy ząbek. Tu najlepszych mam jest wątek. 24 42,86%
Głosujący: 56. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-04, 14:03   #31
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

shira - w ksiedze rekordow guinnesa jakis krol mial za noworodka dwa takie zeby, wiec to musi byc rzadkos
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2011-10-05 o 08:30
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 14:12   #32
CookieMonsters
Rozeznanie
 
Avatar CookieMonsters
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 647
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

scio, margaret82, bartessa, lady, ela_84, kalinkap13, chelsea91, kmat, justpi, lili83, agulaa, babonik, oliweczka i dziewczyny spoza listy dusia i iwona
gdzie one są? i Beatka?
CookieMonsters jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 14:46   #33
iustyna1
Wtajemniczenie
 
Avatar iustyna1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 674
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Zuziakowi odbija - jak leży na plecach to odpycha się stopami i robi prawie mostek, lekko się przemieszcza. Jak leży w leżaczku to podnosi klatkę piersiową. Jakaś się mobilna robi. Dzisiaj w nocy w łóżeczku pierwszy raz się przesunęła.

Brumuś jak wizyta - kciuki były trzymane

Shira wklejaj w klubie Krzysztofa
__________________
Leniwiec przy mnie to ma ADHD
Kto rano wstaje ten jest niewyspany
- Co robisz?
- Szukam szczęścia.
- W lodówce???
- Gdzieś kur*a musi być!!


iustyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 15:12   #34
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Moje kochane psiapsiółki, dziękuję za kciuki Jesteście niezastąpione, wiecie? :cmok

Tymek ważył dziś 3920g, czyli od poprzedniej wizyty przybrał 370 g A w przeciągu tego naszego pierwszego miesiąca ponad kilogram, a od wyjścia ze szpitala 1250g

Cytat:
Napisane przez aania_20 Pokaż wiadomość

Wadę mam w sumie od zawsze, słabsze lewe oko, jako małe dziecko okulary nosiłam, ale potem miałam dłuuugo do nich wstręt, no i wreszcie chyba zmądrzałam A tak serio to długo siedzę przy kompie i dużo czytam, więc przydadzą się.
Wyszło mi dziś że +0,75 na lewym oku.
O, to faktytycznie malutka Alez drugiej strony - chociaż teraz wydaje mi się malutka bo mam duuuużo większą - to pamiętam, że na początku jak miałam coś koło tego -0,75 to jednak przeszkadzało. Znajomych na ulicy nie rozpoznawałam z pewnej odległości

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Byliśmy dziś do szczepienia. Płaczu było dużo, ale głównie dlatego, że dziecko obudzili, bo przy wkłuciach to swoją drogą. Uspokoił się dopiero w samochodzie (czy Wasze dzieci też szybko zasypiają w foteliku w aucie? My czasem nie zdążymy wyjechać z parkingu). Zdecydowaliśmy się na szczepionki refundowane i nikt nawet słowem nie wspomniał nam o tych płatnych.
To na fajną przychodnię trafiliście, że nie stara się przeforsowac tych płatnych i pozwala decyydować rodzicom bez wpędzania w poczucie winy
A w aucie nasz też w sekundę zasypia Też czasem jeszcze w garażu

Cytat:
Napisane przez karolinee1983 Pokaż wiadomość
Widziałam, że w klubie się tylko odezwała, a na głównym jej ni ma
O, to dobrze że gdzieś jednak jest, bo się martwiłam Zaneczko - daj znać i tutaj!!!

Cytat:
Napisane przez DaKaro Pokaż wiadomość
Rano bylysmy na szczepionce, Malwinka praktycznie nie plakala, dzielna dziewczynka.
Malwinka wazy juz 4540g, co oznacza, ze od wyjscia ze szpitala przybrala 1670g i 1490g od dnia urodzenia (dokladnie 6 tygodni dzisiaj dd).
Ale cudowne wieści Czyli MAlwinka to okaz zdrowia. Brawo

Cytat:
Napisane przez CarmelaSoprano Pokaż wiadomość
Byłam u gina na pierwszej wizycie po porodzie. Wszystko tam mam ok, antykoncepcje dobierzemy jak juz przestane ściągać mleko.
Czyli możesz się szykować na romantyczny wieczór


A mnie dziś trochę ani doktor nasza zdenerwowałą. Właściwie to nawet nie zdenerwowała, ile zniecierpliwiła Bo Tymek już skończył 6 tygodni a o szczepieniu nic. Tzn. już dawno zapowiedziała że w związku z tym że nie ważył dużo przy porodzie, to ona go chce później zaszczepić, żeby "podrósł". I zapisałam= nas na 9 tydzień. A dziś mówi, że i wtedy pewnie jeszcze nie :/ Choć jest okazem zdrowai i wszystkie wyniki ma ok. I sam neurolog też powiedział, że nie ma najmniejszych przeciwskazań żeby szczepić już. A ona jakaś taka strasznie jest asekurancka...
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 15:22   #35
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

witamy sie z Hanią na nowym wątku
a ja jeszcze starego nie nadrobiłam, ale nie dam raczej rady więc odpuszczam... nie bylo mnie cały weekend (znowu na weselu balowałam
...) i nazbierało mi się 10 stron lub lepiej zaległości...
ale w tym wątku postaram się być na bieżąco
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 15:29   #36
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
A mnie dziś trochę ani doktor nasza zdenerwowałą. Właściwie to nawet nie zdenerwowała, ile zniecierpliwiła Bo Tymek już skończył 6 tygodni a o szczepieniu nic. Tzn. już dawno zapowiedziała że w związku z tym że nie ważył dużo przy porodzie, to ona go chce później zaszczepić, żeby "podrósł". I zapisałam= nas na 9 tydzień. A dziś mówi, że i wtedy pewnie jeszcze nie :/ Choć jest okazem zdrowai i wszystkie wyniki ma ok. I sam neurolog też powiedział, że nie ma najmniejszych przeciwskazań żeby szczepić już. A ona jakaś taka strasznie jest asekurancka...
Patryk w sumie był mniejszy od Tymka, gdy się urodził (2700 g)ł, ale nam nikt słowem nie wspomniał, żeby go później z tego powodu szczepić W niedzielę skończył 8 tygodni, a szczepiliśmy się później, bo dwa tygodnie temu miał mały katar. Nawet trochę byłam zła, że nam się to tak przesunęło, ale widocznie tak miało być...
I dla Tymka, że szybko rośnie

Edytowane przez mamad1
Czas edycji: 2011-10-04 o 15:33
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 15:38   #37
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Patryk w sumie był mniejszy od Tymka, gdy się urodził (2700 g)ł, ale nam nikt słowem nie wspomniał, żeby go później z tego powodu szczepić W niedzielę skończył 8 tygodni, a szczepiliśmy się później, bo dwa tygodnie temu miał mały katar. Nawet trochę byłam zła, że nam się to tak przesunęło, ale widocznie tak miało być...
I dla Tymka, że szybko rośnie
No właśnie... Dlatego mnie to wkurzyło trochę
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-04, 15:43   #38
ellika
Rozeznanie
 
Avatar ellika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 749
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość

poza tym moja tez ostatnio rączkowo-smoczkowa, wieczorem ryczy i bez powodu ma "podkówke" np. zaraz po jedzneiu, odbija ciagle i ulewa masakrycznie, tyje w oczach i nie tylko. chyba taki wiek...
jakbym o swojej Karolci czytała i też purka przy odkaszliwaniu

Cytat:
Napisane przez nerola Pokaż wiadomość
Oj my miód pochłąniamy litrami
Mam tu pszczelarza i nieźle na nas zarabia

Aaniu,mieszkamy blisko lasu i różniaste zwierzaki do nas przychodzą.
Ostatnio:sarna,dzik,kurop atwy,bazanty,żaby,zaskroń ce,lis.
Ale nie wszystko wchodzi do domu.
Kiedyś nasz koń wsadził zadek do ganku i ją wypychałam.To poszła od strony tarasu w kuchni i łeb mi wsadziła do kuchni.
Musieliśmy ogrodzić dom bo sarenki nam biegały pod okanami.
wow jaki zwierzyniec!!!

My po wizycie u audiologa...jestem wykończona. czekałam godzine w kolejce, lekarka zblazowana nie była zbyt miła. dowiedziałm sie tyle ze trzeba bedzie powtarzać badania co miesiac, az skończy rok czasu - wtedy coś więcej mozna bedzie powiedzieć. Ogólnie była optymistyczna, ze nie jest tak źle i ze jeszcze sie moze jej słuch polepszyć. Wysłałam męza na spacer z Mała - ide sie zdrzemnąć.
Dzięki za kciuki - pomogły
ellika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 15:51   #39
karolinee1983
Zadomowienie
 
Avatar karolinee1983
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Ol./Waw.
Wiadomości: 1 919
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Właśnie moja Maja przed chwilą obróciła się pierwszy raz z brzuszka na plecy sama była zaskoczona tym faktem, a co dopiero mamusia
__________________





MAJA 06.08.2011 r.



karolinee1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 15:56   #40
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Już kiedyś podawałam linka, ale dla niepamiętających jeszcze jeden: http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl...fferdate=21769

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez karolinee1983 Pokaż wiadomość
Właśnie moja Maja przed chwilą obróciła się pierwszy raz z brzuszka na plecy sama była zaskoczona tym faktem, a co dopiero mamusia
dla Mai!
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:09   #41
patik87
Zakorzenienie
 
Avatar patik87
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3 113
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Cytat:
Napisane przez Shira_83 Pokaż wiadomość
bry mamy!!

chyba na liście nam bridy brakuje

no ja po wizycie u naszego znachora i tam mój szerszeń waży 6780 (ha ostatnio mały śpi i nagle taki żałosny ryk matka Shira hop z wyra biegnie to łóżeczka i sru małego na łapy jak jej nie pier.....nie pod łopatką auuuuuuuuułł naciągnęłam mięsień teraz już wiem czemu mały tłuścioszek)!! zdrowy jak karp! ale numer mówię znachorowi że młody ma taki jakby bąbelek z ropką na dziąsełku od urodzenia i czy to się samo wchłonie ten mu gmera patykiem stuka w bąbelek i mówi że się nie wchłonie bo to szczątkowy ząbek jestem w szoku podobno rzadkie ale całkiem w normie i mam się nie martwić Carmleka wiesz coś o szczątkowych ząbkach: cmok: za tydzień mamy drugą dawkę szczepienia ja biorę te skojarzoneciekawe czy mały zniesie drugą dawkę tak dobrze jak pierwszą
Brumek jak twoja wizyta ile Tymek przybrał
Nerolka my mamy jedną dużą jeżycę i 4 małe jeżątka chodzą nam po placu i wyjadają kotom z miski na przedbiegi kto więcej wchłonie małe są uroczę muszę wam fotkę wstawić małego jeżyka w kaflu na żarcie
pokazuj pokazuj ten zwierzyniec kolczasty.
Fajny masz styl pisania
Cytat:
Napisane przez CookieMonsters Pokaż wiadomość
scio, margaret82, bartessa, lady, ela_84, kalinkap13, chelsea91, kmat, justpi, lili83, agulaa, babonik, oliweczka i dziewczyny spoza listy dusia i iwona
gdzie one są? i Beatka?
ot miałam samo pytać.

Cytat:
Napisane przez ellika Pokaż wiadomość
jakbym o swojej Karolci czytała i też purka przy odkaszliwaniu


wow jaki zwierzyniec!!!

My po wizycie u audiologa...jestem wykończona. czekałam godzine w kolejce, lekarka zblazowana nie była zbyt miła. dowiedziałm sie tyle ze trzeba bedzie powtarzać badania co miesiac, az skończy rok czasu - wtedy coś więcej mozna bedzie powiedzieć. Ogólnie była optymistyczna, ze nie jest tak źle i ze jeszcze sie moze jej słuch polepszyć. Wysłałam męza na spacer z Mała - ide sie zdrzemnąć.
Dzięki za kciuki - pomogły
to dobra wiadomość. Jak karla skończy rok będzie mieć perfekcyjny słuch

Cytat:
Napisane przez karolinee1983 Pokaż wiadomość
Właśnie moja Maja przed chwilą obróciła się pierwszy raz z brzuszka na plecy sama była zaskoczona tym faktem, a co dopiero mamusia
patik87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-04, 16:13   #42
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

CookieMonsters miałam sobie darować i nic nie pisać, ale tak z czystej ciekawości...
Jak to jest, że chodzisz po wątkach i czepiasz się dziewczyn za proszenie o głosy w konkursach, ale koleżankom ze swojego wątku nic nie napisałaś w takiej samej sytuacji? (BTW mamusie lipcowo-sierpniowe ja się tego bynajmniej nie czepiam, wręcz uważam, że to fajnie, że się wspieracie )

Zastanawiające jest dla mnie nazywanie kogoś hipokrytą przez Ciebie.



Przepraszam dziewczyny, że tak się wcinam z prywatą, ale taki już mam charakter, że mnie wierci i świdruje od środka, jak nie skomentuję.

Pozdrawiam, mama majowa
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:19   #43
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Dziewczyny, zbieram opinie!!!
Czy któraś stosowała Biogaię albo GripeWater? Bo nam obie te rzeczy (+Infacol) pediatra poleciła i zastanawiam sie czy watro?
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:23   #44
CrazyMachine
Zadomowienie
 
Avatar CrazyMachine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 400
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Melduje sie tylko. My po szczepieniu i Ida ma kiepski humorek. Bujam ja jedna reka i nie mam jak pisac, ale chetnie was poczytam

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Brumek, a na co to ma byc? Podawałam Idzie Biogaję, ale to było na wzbogacenie flory w jelitach - na lepsze kupki - bo były bardzo rzadkie. Nie wiem czy to jej skutek, ale cos tam się poprawiło.
CrazyMachine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:29   #45
iustyna1
Wtajemniczenie
 
Avatar iustyna1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 674
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Cookie duża prośba, nie reaguj, skończmy tę dyskusję . Koleżanki nadal nie rozumieją, że chodziło o oszustwo z IP, nie o proszenie o głosy. Pozdrawiam mamę majową

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zbieram opinie!!!
Czy któraś stosowała Biogaię albo GripeWater? Bo nam obie te rzeczy (+Infacol) pediatra poleciła i zastanawiam sie czy watro?
Brumku przy Kubie podawałam Gripewater na kolki i nie działało, przy małej podawałam Biogaie i szczerze mówiąc nie wiem czy działało. Ale to chyba urok moich dzieci, trzeba było u nich wytrzymać te kolki (działał tylko sab simplex)

A Biogaia faktycznie jest na florę w jelitach
GripeWater to woda koperkowa chyba na lepsze gazy i bóle brzuszka.

Z jakiego powodu Wam to polecała położna.
__________________
Leniwiec przy mnie to ma ADHD
Kto rano wstaje ten jest niewyspany
- Co robisz?
- Szukam szczęścia.
- W lodówce???
- Gdzieś kur*a musi być!!



Edytowane przez iustyna1
Czas edycji: 2011-10-04 o 16:37
iustyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:33   #46
CookieMonsters
Rozeznanie
 
Avatar CookieMonsters
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 647
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zbieram opinie!!!
Czy któraś stosowała Biogaię albo GripeWater? Bo nam obie te rzeczy (+Infacol) pediatra poleciła i zastanawiam sie czy watro?
Ja miałam kupić biogaie, al sobie darowałam. al z tego co pisała mi chyba Scio, bo tez pytałam czy warto, to podobno nie warto
o masz, doczytałam po czasie, ale posłusznie spełnię Twą prośbę

Edytowane przez CookieMonsters
Czas edycji: 2011-10-04 o 16:36
CookieMonsters jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:39   #47
Madziulka_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Madziulka_17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Dzień dobry,

Melduję się w nowym wątku.
Od piątku nie mam wcale czasu na pisanie i czytanie...

W piątek mój mąż miał urodziny i cały dzień spędziliśmy razem we trójkę.
Na 11.30 pojechaliśmy z małym do przychodni sprawdzić jak przybiera na wadze i jest ok Szymon waży 5440 g Ale niestety mały ma asymetrię ułożeniową i dostaliśmy skierowanie na rehabilitację - najbliższy wolny termin na 26.10, ale mąż poszedł do p. doktor do gabinetu i załatwił na dzisiaj - byliśmy więc dzisiaj na pierwszych ćwiczeniach.
Poza tym mąż w niedzielę wyjeżdża i robimy mu trochę zakupów na wyjazd itp.
Wczoraj byliśmy we trójkę na zdjęciach do paszportu i Szymon ładnie pozował do fotki
Od niedzieli napewno będę miała więcej czasu na czytanie i pisanie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Img1901 copy.jpg (62,7 KB, 57 załadowań)
__________________
Szymon

' Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym '

http://suwaczki.maluchy.pl/li-54402.png

http://kociewianka.w.interia.pl/mamy/dzieci2011.html
Madziulka_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:41   #48
iustyna1
Wtajemniczenie
 
Avatar iustyna1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 674
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Cytat:
Napisane przez CookieMonsters Pokaż wiadomość
Ja miałam kupić biogaie, al sobie darowałam. al z tego co pisała mi chyba Scio, bo tez pytałam czy warto, to podobno nie warto
o masz, doczytałam po czasie, ale posłusznie spełnię Twą prośbę
Kocham Cię
__________________
Leniwiec przy mnie to ma ADHD
Kto rano wstaje ten jest niewyspany
- Co robisz?
- Szukam szczęścia.
- W lodówce???
- Gdzieś kur*a musi być!!


iustyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:50   #49
Vaniliova11
Zadomowienie
 
Avatar Vaniliova11
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 849
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Witam na nowym wątku

Brumek za wage Tymka a lekarka dziwna ile bedzie czekała ?
Elika bedzie dobrze
Monia śliczne dzieciaczki
Karolinee chyba jednak mam inna karuzelke
Vaniliova11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-04, 16:53   #50
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Nerola, fajnie masz ja też mam las dość blisko, ale co najwyżej sarenki gdzieś niedaleko się pojawią


Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
okulary nie są refundowanie nawet o złotówke. recepte masz bo musza wiedziec jaka masz wade. naljepiej zrob plastiki (czy jak sioe to nazywa- nie szkło) bo sa lżejsze no i jak do kompa to z filtrami (powiedz w salonie) i jak chcesz miec cos a la okulary przeciwsłoneczne to z fotochromem (ja mam do jazdy samochodem, do czytania niebardzo sa bo zaciemniaja sie jak slonce swieci). szkla to u mnie wydatek jakies 100-150 zl, oprawki od 100 zl w góre (nie wiem czy gdzies sie cena ich konczy...)
Cytat:
Napisane przez bella7 Pokaż wiadomość
ostatnio jak byłam u okulisty to widziałam oprawki za 1500zł... a gdzie jeszcze szkła.

Moja Lena po szczepieniu wczorajszym jest bardzo spokojna ale ma 37,3. Narazie sobie spi, budzi się na papu i śpi dalej w najlepsze.
dziękuję za odpowiedzi
Fajnie bo dowiedziałam się że z uczelni mi część mogą zrefundować zawsze to kilka groszy chociaż


Cytat:
Napisane przez Shira_83 Pokaż wiadomość
bry mamy!!

chyba na liście nam bridy brakuje

no ja po wizycie u naszego znachora i tam mój szerszeń waży 6780
to pięknie rośnie Uwielbiam czytać Twoje opisy

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Tymek ważył dziś 3920g, czyli od poprzedniej wizyty przybrał 370 g A w przeciągu tego naszego pierwszego miesiąca ponad kilogram, a od wyjścia ze szpitala 1250g

O, to faktytycznie malutka Alez drugiej strony - chociaż teraz wydaje mi się malutka bo mam duuuużo większą - to pamiętam, że na początku jak miałam coś koło tego -0,75 to jednak przeszkadzało. Znajomych na ulicy nie rozpoznawałam z pewnej odległości
Pięknie Tymek rośnie
Ja nie narzekam, wada tylko na jednym oku, w niczym mi to nie przeszkadza. Mąż się wręcz ze mnie śmieje czasem że już potrafię przeczytać co na tablicy/billboardzie napisane, jak on dopiero tablicę widzi (a oczy ma dobre )


Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Patryk w sumie był mniejszy od Tymka, gdy się urodził (2700 g)ł, ale nam nikt słowem nie wspomniał, żeby go później z tego powodu szczepić W niedzielę skończył 8 tygodni, a szczepiliśmy się później, bo dwa tygodnie temu miał mały katar. Nawet trochę byłam zła, że nam się to tak przesunęło, ale widocznie tak miało być...
I dla Tymka, że szybko rośnie
U nas tak samo... Adaś miał tylko 2590 jak się urodził, a szczepiony był normalnie, po 6 tygodniach.

Cytat:
Napisane przez ellika Pokaż wiadomość
My po wizycie u audiologa..[....]
Dzięki za kciuki - pomogły
to bardzo dobrze
Cytat:
Napisane przez karolinee1983 Pokaż wiadomość
Właśnie moja Maja przed chwilą obróciła się pierwszy raz z brzuszka na plecy sama była zaskoczona tym faktem, a co dopiero mamusia
dla Mai!
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "

aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:57   #51
Vaniliova11
Zadomowienie
 
Avatar Vaniliova11
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 849
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Cytat:
Napisane przez karolinee1983 Pokaż wiadomość
Właśnie moja Maja przed chwilą obróciła się pierwszy raz z brzuszka na plecy sama była zaskoczona tym faktem, a co dopiero mamusia

Krystianek jeszcze tego nie potrafi ale jak leży na brzuszku to już ładnie trzyma główke
Cytat:
Napisane przez Madziulka_17 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Melduję się w nowym wątku.
Od piątku nie mam wcale czasu na pisanie i czytanie...

W piątek mój mąż miał urodziny i cały dzień spędziliśmy razem we trójkę.
Na 11.30 pojechaliśmy z małym do przychodni sprawdzić jak przybiera na wadze i jest ok Szymon waży 5440 g Ale niestety mały ma asymetrię ułożeniową i dostaliśmy skierowanie na rehabilitację - najbliższy wolny termin na 26.10, ale mąż poszedł do p. doktor do gabinetu i załatwił na dzisiaj - byliśmy więc dzisiaj na pierwszych ćwiczeniach.
Poza tym mąż w niedzielę wyjeżdża i robimy mu trochę zakupów na wyjazd itp.
Wczoraj byliśmy we trójkę na zdjęciach do paszportu i Szymon ładnie pozował do fotki
Od niedzieli napewno będę miała więcej czasu na czytanie i pisanie
Fotka Szymka
Synek koleżanki też miał te asymetrie powiedz mi Ty to zauważyłaś czy lekarka ?
Vaniliova11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:57   #52
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Madziulka, śliczne zdjęcie!
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "

aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 17:01   #53
iustyna1
Wtajemniczenie
 
Avatar iustyna1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 674
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Ellika trzymam kciuki za uszka, żeby każde następne badanie wychodziło coraz lepiej
__________________
Leniwiec przy mnie to ma ADHD
Kto rano wstaje ten jest niewyspany
- Co robisz?
- Szukam szczęścia.
- W lodówce???
- Gdzieś kur*a musi być!!


iustyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 17:02   #54
marzena_S
Zadomowienie
 
Avatar marzena_S
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 413
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

mamad1 ja dzisiaj byłam w Lidlu z zamiarem kupienia body z długim rękawem i się wkurzyłam, że nic z tych rzeczy nie było (były ciuszki dla większych dzieci), a teraz dopiero doczytałam, że ta promocja jest od czwartku.

Madziulka, ale masz przystojnego synka i te brązowe oczka.

Gratuluję wszystkich dzisiejszych udanych wizyt, przybranych gramów i kilogramów.

A ja się pochwalę, że udało mi się kupić na allegro nowy kombinezon jesienny z 5-10-15 dla małej za 15 zł.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1832514446.jpg (37,5 KB, 34 załadowań)
__________________
HANIA
11.08.2011 jest już z nami

Edytowane przez marzena_S
Czas edycji: 2011-10-04 o 17:37
marzena_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 17:12   #55
iustyna1
Wtajemniczenie
 
Avatar iustyna1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 674
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Dziewczyny czy któraś z Was potrafi dobrze przyrządzić krewetki? Jeśli tak to poda jakiś przepis? Nigdy nie jadłam, bo mnie trochę obrzydzają ale mam ochotę spróbować
__________________
Leniwiec przy mnie to ma ADHD
Kto rano wstaje ten jest niewyspany
- Co robisz?
- Szukam szczęścia.
- W lodówce???
- Gdzieś kur*a musi być!!


iustyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 17:27   #56
CrazyMachine
Zadomowienie
 
Avatar CrazyMachine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 400
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Marzena, świetny zakup
Madziulka ślicznego masz synka
CrazyMachine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 17:45   #57
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Cytat:
Napisane przez CrazyMachine Pokaż wiadomość
Melduje sie tylko. My po szczepieniu i Ida ma kiepski humorek. Bujam ja jedna reka i nie mam jak pisac, ale chetnie was poczytam

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Brumek, a na co to ma byc? Podawałam Idzie Biogaję, ale to było na wzbogacenie flory w jelitach - na lepsze kupki - bo były bardzo rzadkie. Nie wiem czy to jej skutek, ale cos tam się poprawiło.
moje od wczoraj marudy... mam dość
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 17:45   #58
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Już kiedyś podawałam linka, ale dla niepamiętających jeszcze jeden: http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl...fferdate=21769

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------


dla Mai!
a w telikowie Lidla brak

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Moje kochane psiapsiółki, dziękuję za kciuki Jesteście niezastąpione, wiecie? :cmok

Tymek ważył dziś 3920g, czyli od poprzedniej wizyty przybrał 370 g A w przeciągu tego naszego pierwszego miesiąca ponad kilogram, a od wyjścia ze szpitala 1250g

.
brawa dla Tymonka

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zbieram opinie!!!
Czy któraś stosowała Biogaię albo GripeWater? Bo nam obie te rzeczy (+Infacol) pediatra poleciła i zastanawiam sie czy watro?
Doktor polecił mi BioGaię i kupiłam ale nie zaczełam stosować, zaczne od poniedziałku jako wzocnienie odporności.

Cytat:
Napisane przez iustyna1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was potrafi dobrze przyrządzić krewetki? Jeśli tak to poda jakiś przepis? Nigdy nie jadłam, bo mnie trochę obrzydzają ale mam ochotę spróbować
mój ulubiony przepis(źródło mniammniam.pl, autor przepisu:bajaderka)
składniki

24 duze krewetki
3 lyzki dobrej oliwy z oliwek
4 lyzki (1/4 kostki) masla
szczypta pokruszonej ostrej papryki 6 zabkow czosnku, drobniutko posiekanego
1/4 szklanki wytrawnego bialego wina
3 lyzki posiekanej zielonej pietruszki
gruba sol i swiezo zmielony pieprz
sok z cytryny, niekoniecznie
sposób przygotowania
Krewetki mozna przygotowac dzien wczesniej (mozna tez oczywiscie zrobic to tuz przed posilkiem) - jezeli sa w skorupkach to obrac, wyjac czarna zylke, dobrze wyplukac i wysuszyc. Przykryc i wstawic do lodowki.

Nastepnego dnia wyjac krewetki z lodowki, lekko posolic wcierajc sol.
Na patelni rozgrzac oliwe, dodac maslo, papryczke i czosnek, podsmazyc okolo 2 minuty. Dodac krewetki, saute 3 minut, przewrocic, dodac wino i pietruszke i jeszcze saute okolo 2-3 minuty. Oproszyc pieprzem i odrobinka soli. Przelozyc krewetki na talerz, sos zagotowac, dodac troche soku z cytryny, polac krewtki i gotowe.
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 17:50   #59
CrazyMachine
Zadomowienie
 
Avatar CrazyMachine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 400
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Cytat:
Napisane przez bella7 Pokaż wiadomość
moje od wczoraj marudy... mam dość
A Ty masz dwie, to dwa razy bardziej przekichane....
CrazyMachine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 17:51   #60
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Szybko rosną Nam dzieciaczki - z noworodków w niemowlaczki.Mamy VII-VIII 2011 !

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zbieram opinie!!!
Czy któraś stosowała Biogaię albo GripeWater? Bo nam obie te rzeczy (+Infacol) pediatra poleciła i zastanawiam sie czy watro?
Jako, że już przeglądam, to Ci napiszę, że ja stosowałam chyba wszystko na kolki.
U nas pomógł Bobotic.
A zaliczyliśmy BioGaię, Enterol i Lacidofil (z probiotyków), Espumisan, Esputicon, Bobotic i Infacol (z simeticonem) oraz Gripe Water i herbatkę z kopru włoskiego.

BioGaię możesz spokojnie dawać, na pewno nie zaszkodzi. Gripe Water też nieźle działa, ale pomaga jak już się gazy pojawią. Zapobiegawczo można dawać coś z simeticonem przed każdym jedzeniem

Mam nadzieję, że coś rozjaśniłam. Ogólnie się obyłam ze wszystkimi lekami na kolki...

Cytat:
Napisane przez iustyna1 Pokaż wiadomość
Cookie duża prośba, nie reaguj, skończmy tę dyskusję .[COLOR=Silver][COLOR=Black] Koleżanki nadal nie rozumieją, że chodziło o oszustwo z IP, nie o proszenie o głosy. Pozdrawiam mamę majową
No cóż, widzę, że moje pytanie pozostanie zignorowane - trudno. Przynajmniej z siebie wyrzuciłam i się nie zagotuję

Koleżanka rozumie o co chodziło. Ale taki zarzut również padł, że namawiamy do głosowania, toteż chciałam wyjaśnić.

Trochę szkoda, że namawiasz do ignorowania mojego pytania. Dyskusji nie miałam zamiaru prowadzić, jedynie uzyskać odpowiedź. Jak ktoś nie ma nic na sumieniu, to odpowiada. Tak myślę
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.