podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-08, 04:18   #1
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197

podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach


mysle ze wiekszosc dziewczyn z KAtowic ktore od czasu do czasu bywaja na Stawowej lub 3 maja wie o kim mowie. Chodzi pare babek podchodza do dziewczyn i wyglada to tak:

Sprzedawczyni : jest pani z Katowic lub okolic?
Dziewczyna : tak
S: a wie pani gdzie jest silesia?
D: tak
S: niedługo otwieramy tam stoisko z markowymi perfumami i chciałam pani spytać o opinie
(psika żeby potencjalna klientka mogla ocenic, wypytuije czy sie podoba)
D: no ładny, podoba mi sie (załóżmy że tak odpowiada)
S: Teraz mamy je o połowe taniej i kosztują 39 zł. Trzymają sie bardzo długo. Moze bylaby pani chetna? To prawdziwa okazja

Po czym duzo osób sie na to nabiera... nie dosc ze "otwierają tą drogerie" od 2 lat, to jeszcze slyszalam ze to sa jakies perfumy z targu za pare złoty ktore one wciskaja naiwnym ludziom...

moze wiecie cos na ten temat? czy to prawda? Jestem bardzo ciekawa
OStatnio tej pani powiedzialam ze widzialam takie same na targu za pare złoty, to zaczela wypytywac na jakim. Ja powiedzialam ze na tym tu za rogiem. A ona na to ze pojdzie ze mna i jesli tam beda to daje mi 100 zl :P oczywiscie nie poszlam.
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 08:15   #2
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfumow na Stawowej w Katowicach

http://forum.nowiny24.pl/agresywna-a...6/page__st__40

http://forum.gazeta.pl/forum/w,69,82...ngach.html?v=2

http://forum.gazeta.pl/forum/w,69,81...ego_7.html?v=2

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2012-01-08 o 08:22
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 09:08   #3
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfumow na Stawowej w Katowicach

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
mysle ze wiekszosc dziewczyn z KAtowic ktore od czasu do czasu bywaja na Stawowej lub 3 maja wie o kim mowie. Chodzi pare babek podchodza do dziewczyn i wyglada to tak:

Sprzedawczyni : jest pani z Katowic lub okolic?
Dziewczyna : tak
S: a wie pani gdzie jest silesia?
D: tak
S: niedługo otwieramy tam stoisko z markowymi perfumami i chciałam pani spytać o opinie
(psika żeby potencjalna klientka mogla ocenic, wypytuije czy sie podoba)
D: no ładny, podoba mi sie (załóżmy że tak odpowiada)
S: Teraz mamy je o połowe taniej i kosztują 39 zł. Trzymają sie bardzo długo. Moze bylaby pani chetna? To prawdziwa okazja

Po czym duzo osób sie na to nabiera... nie dosc ze "otwierają tą drogerie" od 2 lat, to jeszcze slyszalam ze to sa jakies perfumy z targu za pare złoty ktore one wciskaja naiwnym ludziom...

moze wiecie cos na ten temat? czy to prawda? Jestem bardzo ciekawa
OStatnio tej pani powiedzialam ze widzialam takie same na targu za pare złoty, to zaczela wypytywac na jakim. Ja powiedzialam ze na tym tu za rogiem. A ona na to ze pojdzie ze mna i jesli tam beda to daje mi 100 zl :P oczywiscie nie poszlam.
W Krakowie też się z tym spotkałam, że niby mam wystawić opinię za ile i czy w ogóle bym takie(tu psika na mój nadgarstek)perfumy kupiła.

Nie zatrzymuję się już jak ktoś mi cokolwiek na ulicy oferuje
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 09:21   #4
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfumow na Stawowej w Katowicach

Ja jestem jedną z tych, które niestety się na to nacieły
Wstyd się przyznać, ale byłam młodsza i świeżuteńka w świecie zapachów.
Do mnie podszedł Pan, najlepsze jest to, że jako tester miał oryginał, tym psiknął mi na nadgarstek. Chanel no5 znałam, bo moja mamuśka bardzo lubi - no to pomyślałam, że sprawię jej prezent. Zapłaciłam wtedy 150zł za marną podróbę (bo to, co dostałam nijak nie pasowało do tego, co miałam na nadgarstku, ba, to nawet Piątki nie przypominało)

Jeden plus - teraz od razu mówię, że dziękuję i odchodzę. Ale uraz i do no5 i do własnej naiwności pozostał
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 10:32   #5
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfumow na Stawowej w Katowicach

Cytat:
Napisane przez thealee Pokaż wiadomość
Ja jestem jedną z tych, które niestety się na to nacieły
Wstyd się przyznać, ale byłam młodsza i świeżuteńka w świecie zapachów.
Do mnie podszedł Pan, najlepsze jest to, że jako tester miał oryginał, tym psiknął mi na nadgarstek. Chanel no5 znałam, bo moja mamuśka bardzo lubi - no to pomyślałam, że sprawię jej prezent. Zapłaciłam wtedy 150zł za marną podróbę (bo to, co dostałam nijak nie pasowało do tego, co miałam na nadgarstku, ba, to nawet Piątki nie przypominało)

Jeden plus - teraz od razu mówię, że dziękuję i odchodzę. Ale uraz i do no5 i do własnej naiwności pozostał
nie przejmuj się, gdyby nie to że mój brat prawie dla nich pracował (chociaż powiedzieli mu że to będzie praca ankietera), to też bym się kiedyś nacięła. w Lublinie też są tacy ludzie, ale ich wysyp jest dziwnym trafem tylko latem, nie spotkałam ich nigdy na jesieni czy w zimie, czasem są jeszcze wiosną. ale niestety, chyba nic nie można im zrobić, bo nie dają ani paragonu, ani żadnego innego dowodu sprzedaży, w dodatku tak naprawdę nikt nie wie co dostanie w tej paczuszce niby perfum...
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 13:02   #6
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfumow na Stawowej w Katowicach

Ja studiuje w Katowicach i często stoją na 3 maja. Jak widzę ludzi którzy dają im się omamić to aż mi się przykro robi.... chociaż ci "sprzedawcy" też łatwo nie mają... Zmieniają się co 2 tygodnie bo firma matka ich też masakrycznie cyka jeśli chodzi o kasę. W życiu bym nie poszła tam pracować. Już wolałabym stać i ulotki rozdawać....

Kiedyś daaawno jak byłam z przyjaciółką w Busko-Zdroju to tam chciał nas naciągnąć facet na to śmierdziastwo. Już prawie przyjaciółka wyciągała portfel ale odciągnęłam ją od tego pomysłu. Ale, fakt faktem ogromna ilość osób się na to naciąga.

I ten tekst o otwieraniu perfumerii.... Czekam tylko aż mnie kiedyś zaczepi, już ja im powiem coś odpowiedniego
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 15:52   #7
BAHAMONDE
Rozeznanie
 
Avatar BAHAMONDE
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: (prawie) Olsztyn
Wiadomości: 747
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfumow na Stawowej w Katowicach

Takie sprzedaże prowadzone są we wszystkich dużych miastach. To rodzaj piramidy - awanse prowadzą do zostania managerem, otworzenia swojego biura i zatrudniania akwizytorów. Sama zaliczyłam 2,5 dnia łażenia po Warszawie. Nauczyłam się na pamięć tego tekstu o francuskich perfumach, które mają lada moment trafić do perfumerii, robiłam pseudo-ankiety i śmierdziałam na kilometr. Psy mnie gryzły, ludzie grozili policją a najdziwniejsze, że niektórzy kupowali

Sama struktura firmy była interesująca, takie pomieszanie marketingu i sekty. Namawiano do ograniczenia kontaktów z rodziną i znajomymi spoza firmy, 14 godzin w pracy, z czego połowa to pranie mózgu a odchodzącym właściciel wprost groził niczym jakiś gangster

Doświadczenie zawodowe bezcenne, jednak wszelkie pachnące płyny znienawidziłam na dłuuugi czas. Wartość owych "perfum" była tak niska, że chyba producent dokładał do interesu.

Ale z całą pewnością nie była to ta sama grupa, która wcisnęła thealee Chanel 5 - tamci mieli własną "markę"
__________________



BAHAMONDE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 17:14   #8
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

BAHAMONDE - o ja cię... współczuję, że trafiłaś na to. I masz racje Ci w Katowicach mają swoją własną "markę"
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 18:50   #9
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

no w KAtowicach chodzi taka ciemnej karnacji brunetka wygladajaca troche rumuńsko :P
ciekawe skad sa te perfumy. chetnie bym ja kiedys 'zatlała'
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 11:18   #10
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Ostatnio po centrum Zabrza tak chodzil jakis facet, a ja do niego, ze podrob nie kupuje i sie odczepil
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 14:46   #11
silesiaaa
Raczkowanie
 
Avatar silesiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 58
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Co do tego, że chodzą po dużych miastach to się nie zgadzam, bo mieszkam w małym miasteczku i też się natknęłam na dwie takie panie. Byłam z rodzicami i za wszelką cenę chciały nam "wcisnąć" perfumy dla każdego z nas. Najpierw popsikały nam nadgarstki i pytały, który z zapachów najbardziej nam się podoba, dały nam do ręki zapakowane opakowania tych, które wybraliśmy. Następnie zaproponowały, że ze względu na fakt, iż jesteśmy jednymi z pierwszych "testerów" nam je dadzą (zabrzmiało to tak jakby chciały je nam oddać za darmo), jednak zapytałam ile to będzie kosztować i dopiero wtedy powiedziała, że koszt promocyjny "specjalnie dla nas" będzie wynosił 50 zł za każde opakowanie ;o podziękowaliśmy bardzo szybko i na szczęście nie daliśmy się naciągnąć, jednak widziałam, że byli tacy co uwierzyli w wysoką jakość tego produktu i w ceny promocyjne specjalnie dla nich
silesiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 15:02   #12
korozyjka
Rozeznanie
 
Avatar korozyjka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 817
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Cytat:
Co do tego, że chodzą po dużych miastach to się nie zgadzam, bo mieszkam w małym miasteczku i też się natknęłam na dwie takie panie. Byłam z rodzicami i za wszelką cenę chciały nam "wcisnąć" perfumy dla każdego z nas. Najpierw popsikały nam nadgarstki i pytały, który z zapachów najbardziej nam się podoba, dały nam do ręki zapakowane opakowania tych, które wybraliśmy. Następnie zaproponowały, że ze względu na fakt, iż jesteśmy jednymi z pierwszych "testerów" nam je dadzą (zabrzmiało to tak jakby chciały je nam oddać za darmo), jednak zapytałam ile to będzie kosztować i dopiero wtedy powiedziała, że koszt promocyjny "specjalnie dla nas" będzie wynosił 50 zł za każde opakowanie ;o podziękowaliśmy bardzo szybko i na szczęście nie daliśmy się naciągnąć, jednak widziałam, że byli tacy co uwierzyli w wysoką jakość tego produktu i w ceny promocyjne specjalnie dla nich
W Gdańsku jest bardzo podobnie (a przynajmniej kilka lat temu gdy się pierwszy raz natknęłam, było), tylko mówią że ten pierwszy który dają do ręki jest gratis, natomiast żeby ten gratis dostać musisz kupić drugi za 80 zł
korozyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 15:19   #13
BAHAMONDE
Rozeznanie
 
Avatar BAHAMONDE
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: (prawie) Olsztyn
Wiadomości: 747
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

"w ramach reklamy za sam koszt produkcji" - tego tekstu chyba nigdy nie zapomnę, tyle razy musiałam go powtarzać.

Minęło parę lat, piramida się rozrasta, każdy chce mieć swój rejon, pewnie niedługo wezmą się za wioski
__________________



BAHAMONDE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:19   #14
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Niech się bujają.... A najgorsze jest to, że takie "markowe perfumy" kupisz na targu za... 7 - 10 zł....
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:55   #15
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Cytat:
Napisane przez silesiaaa Pokaż wiadomość
Co do tego, że chodzą po dużych miastach to się nie zgadzam, bo mieszkam w małym miasteczku i też się natknęłam na dwie takie panie. Byłam z rodzicami i za wszelką cenę chciały nam "wcisnąć" perfumy dla każdego z nas. Najpierw popsikały nam nadgarstki i pytały, który z zapachów najbardziej nam się podoba, dały nam do ręki zapakowane opakowania tych, które wybraliśmy. Następnie zaproponowały, że ze względu na fakt, iż jesteśmy jednymi z pierwszych "testerów" nam je dadzą (zabrzmiało to tak jakby chciały je nam oddać za darmo), jednak zapytałam ile to będzie kosztować i dopiero wtedy powiedziała, że koszt promocyjny "specjalnie dla nas" będzie wynosił 50 zł za każde opakowanie ;o podziękowaliśmy bardzo szybko i na szczęście nie daliśmy się naciągnąć, jednak widziałam, że byli tacy co uwierzyli w wysoką jakość tego produktu i w ceny promocyjne specjalnie dla nich
hah DOKLADNIE!! mi jak dala te opakowane perfumy bo jestem pierwszym testerrem to myslalam ze to za darmo a ta mi mowi 39 zl haha a ja je juz prawie do torebki wsadzilam

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Kiedys rozdawalam ulotki na Stawowej, wiec te babki krecily szie tam ghdzie ja. zszkoda mi bylo tych dziewczyn ktore sluchaly ich z zaciwekawieniem lub kupowaly
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:35   #16
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
hah DOKLADNIE!! mi jak dala te opakowane perfumy bo jestem pierwszym testerrem to myslalam ze to za darmo a ta mi mowi 39 zl haha a ja je juz prawie do torebki wsadzilam

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Kiedys rozdawalam ulotki na Stawowej, wiec te babki krecily szie tam ghdzie ja. zszkoda mi bylo tych dziewczyn ktore sluchaly ich z zaciwekawieniem lub kupowaly
Swoją drogą chyba im się to musi całkiem nieźle kręcić ten biznesik
Gdyby te perfumy jeszcze pachniały jakoś w miarę podobnie do oryginałów, ale ja grama podobieństwa nie wyczuwam
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:42   #17
pola49
Zadomowienie
 
Avatar pola49
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Ww
Wiadomości: 1 478
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

ja pierwszy raz zetknęłam się z tym już kilkanaście lat temu. A swoją drogą jednym z tricków tam jest coś takiego że mówią że dostaniesz te perfumy gratis a drugie chyba z ogromna zniżką ( jest taki moment gdzie dają coś gratis). Mój mąż kiedyś się rozzłościł powiedział "ok" capnął flachę i sobie poszedł. Biedny sprzedający wydukał ale..ale, ale ale .... i desperacko gonił go, aż wystraszony na maxa prosił żeby mu oddać bo go rozliczają z tego itp. śmiałam się ponadprzeciętnie.
pola49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 19:53   #18
KuNu
Wtajemniczenie
 
Avatar KuNu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 883
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

W krakowie koło galerii krakowskiej ,zwłaszcza latem stali ale wciskali te kity głownie obcokrajowcom,
bardzo dziwnie to wygladało chodzili wystrojeni w garnitury z pielkimi ortalionowymi torbami "perfum"
KuNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 21:23   #19
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Cytat:
Napisane przez pola49 Pokaż wiadomość
ja pierwszy raz zetknęłam się z tym już kilkanaście lat temu. A swoją drogą jednym z tricków tam jest coś takiego że mówią że dostaniesz te perfumy gratis a drugie chyba z ogromna zniżką ( jest taki moment gdzie dają coś gratis). Mój mąż kiedyś się rozzłościł powiedział "ok" capnął flachę i sobie poszedł. Biedny sprzedający wydukał ale..ale, ale ale .... i desperacko gonił go, aż wystraszony na maxa prosił żeby mu oddać bo go rozliczają z tego itp. śmiałam się ponadprzeciętnie.
nie wpadłam nigdy na to, zeby tak zrobic Chyba musze to kiedys wypróbować
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 22:35   #20
5ed20e359c6e02ff4b6d2343033f9068648c91fd_610b1bf2637d5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 051
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Jakis rok czy dwa lata temu u mnie na zadupiu tez byl facet. Twierdził ze z Douglasa w Poznaniu jest. Wyciągnął Vittorio Belluci czy jakos tak i za flaszkę chciał 80 zl. Powiedziałem mu ze podrob nie kupuje i ze ma sie bujać.
Byl chyba ze cztery razy większy ode mnie ale jego mina nie do opisania
5ed20e359c6e02ff4b6d2343033f9068648c91fd_610b1bf2637d5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:37   #21
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

hehe az nie moge sie doczekac az mnie znow zaczepia. tak tej rumuce nagadam ze odrazu zblednie
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 13:49   #22
Ingwer
Rozeznanie
 
Avatar Ingwer
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 590
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Mieszkam w centrum, więc niestety wyjątkowo często na nich wpadam.U mnie od około 7 lat wiosną i latem polują na swoje ofiary. Scenariusz ich "gadki" odkąd pamiętam jest taki sam(już dokładnie to opisaliście).Sprzedający to zazwyczaj młodzi ludzie,których po stylu ubierania się oraz czarnych torbach przewieszonych przez ramię poznaję na kilometr.Czasem udają ankieterów. Są wyjątkowo upierdliwi , desperacko usiłują wcisnąć te swoje nazwijmy to "pachnidła". Ja wiedząc o co chodzi, omijam ich szerokim łukiem. Ale w przeszłości wielokrotnie zdarzyło się,że jakiś chłoptaś dosłownie napastował mnie na ulicy np. nie chciał się odczepić i gonił za mną przez pół ulicy. A to już nie jest zabawne...
Ingwer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 16:10   #23
Regina Phalange
Rozeznanie
 
Avatar Regina Phalange
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 792
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Cytat:
Napisane przez Ingwer Pokaż wiadomość
Są wyjątkowo upierdliwi , desperacko usiłują wcisnąć te swoje nazwijmy to "pachnidła".
Tia, a "znajomość" zaczynają od podania ręki. Nienawidzę, kiedy ktoś obcy próbuje się ni z gruszki witać ze mną w ten sposób ale, żeby nie obrazić osoby grzeczność trzeba odwzajemnić a dalej już trzeba się postarać, żeby się z tej ich gadki wyplątać.

Jeszcze pół biedy, kiedy te ich pachnidełka kosztują 30 zł. Pannica, która kiedyś odwiedziła mnie w domu z podobną propozycją miała drożej (100 zł bodajże) - oczywiście zarzekała się, że perfumy są bardzo luksusowe i wykonane z naturalnych składników. Najśmieszniejsze, że utrzymywała ten pogląd nawet wtedy, kiedy powiedziałam jej, że interesuję się perfumami, znam marki, i żadne co bardziej "luksusowe" pachnidła nie są rozprowadzane w ten sposób. W końcu udało mi się ją spławić. Niestety słyszałam, że sąsiad skusił się na te jej "luksusy", do dziś trochę żałuję, że nie interweniowałam - przecież baba go jawnie oszukała :/
Regina Phalange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 16:57   #24
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

U mnie (małe miasteczko) też się z tym spotkałem, jakieś 3 lata temu. Byłem akurat sam w mieszkaniu siostry, i zapukał do drzwi "pachnidłowy akwizytor". Oczywiście już od samego początku zaczął bombardować mnie swoją wyuczoną, socjotechniczną gadką, że "zapachy te wejdą na rynek dopiero za jakiś czas, a on bada właśnie potencjalnych klientów i ich odbiór tych zapachów, i w ogóle kosztować będą 200 zł, więc jestem tym szczęśliwcem, który może kupić flakon za jedyne 50 zł", sratatata itd. Oczywiście obowiązkowy psik na rękę i atmosfera, jakbym uczestniczył w jakimś misterium dla wybranych. Pamiętam też, że tak mnie jakoś podszedł, wciskając mi do ręki karton tej "perfumy" i mówiąc, że to za darmo, na co ja "no fajnie, super, dziękuję", ale po chwili dodał "za darmo, jeśli kupię drugą flaszkę", na co oddałem swój "gratis", wykręcając się brakiem gotówki przy sobie. Wiem, powienienem być bardziej asertywny, ale mi tak zawsze jakoś szkoda człowieka, bo wiem, że to jego praca (mniejsza z tym, że bazująca na oszukiwaniu ludzi)

W kwietniu zeszłego roku pomagałem szwagrowi przy remoncie pokoju u znajomych rodziców, no i facet zakupił dwie sztuki tych cudowności, a zorientowałem się dopiero, jak już odszedł z nimi od drzwi (do teraz mam wyrzuty sumienia, że na to pozwoliłem, mimo jego zadowolenia "będą na prezenty")
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 02:06   #25
Kolczatkowa
Raczkowanie
 
Avatar Kolczatkowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 195
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Na Stawowej sie nie natknelam, moze nie wygladam jak potencjalny klient, albo przemykam w sposob, ktory czyni mnie niewidzialna.

Ale spotkalam sie z czyms takim pod gliwickim Tesco. 2 osoby zaczepily jakas grupke wysiadajaca z samochodu i postepowanie wygladalo identycznie. Jak zobaczylam, ze moj znajomy sie zainteresowal, to pociagnelam go za ucho byle go odciagnac.

Wychodze z zalozenia, ze pieniadze na ulicy leza rzadko i jesli juz to w niewielkich kwotach, a wiekszosc promocji wcale nie jest tak okazyjna jak sie poczatkowo wydaje, wiec podchodze do wszystkiego z ogromna nieufnoscia.
Kolczatkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 03:16   #26
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Cytat:
Napisane przez Ingwer Pokaż wiadomość
Ale w przeszłości wielokrotnie zdarzyło się,że jakiś chłoptaś dosłownie napastował mnie na ulicy np. nie chciał się odczepić i gonił za mną przez pół ulicy. A to już nie jest zabawne...
ja w takiej sytuacji mówię po prostu , szkoda pańskiego czasu albo ....spierdalaj
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 08:30   #27
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
ja w takiej sytuacji mówię po prostu , szkoda pańskiego czasu albo ....spierdalaj
W Rzeszowie też się swego czasu plątali. Ostatnio nie widzę. Przeprowadzali też lipne rekrutacje, prowadząc nabór na stanowisko niby biurowe, a w rzeczywistości "asystenta handlowca" czyli Najgorsze, że ktoś niedoświadczony się na to łapał, potrafili go wywieźć (za jego własną kasę rzecz jasna) z Rzeszowa do Krosna na cały dzień.

Ja ich kompletnie ignoruję, jak każdego akwizytora zaczepiającego mnie na ulicy (nie wiem jak to działa ale wyczuwam czy to akwizycja czy ktoś chce zapytać np. o czas).

Podobnie traktuję telefony z banku czy operatora kom. (o które nie prosiłam, ale ja o nie nigdy nie proszę). Kobita z tamtej strony mówi dzień dobry ja dzwonię z XXX a ja bach słuchawką.

Niekulturalne? Niekulturalne ale po I skuteczne - potem do mnie nie z reguły dzwonią, a po II - nie czuję się zobowiązana do zachowania kultury w sytuacji gdy ktoś wbrew mnie narusza moją przestrzeń czy używa danych osobowych.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 09:47   #28
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
ja w takiej sytuacji mówię po prostu , szkoda pańskiego czasu albo ....spierdalaj
mocne, ale jakie skuteczne

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ja ich kompletnie ignoruję, jak każdego akwizytora zaczepiającego mnie na ulicy (nie wiem jak to działa ale wyczuwam czy to akwizycja czy ktoś chce zapytać np. o czas).

Podobnie traktuję telefony z banku czy operatora kom. (o które nie prosiłam, ale ja o nie nigdy nie proszę). Kobita z tamtej strony mówi dzień dobry ja dzwonię z XXX a ja bach słuchawką.

Niekulturalne? Niekulturalne ale po I skuteczne - potem do mnie nie z reguły dzwonią, a po II - nie czuję się zobowiązana do zachowania kultury w sytuacji gdy ktoś wbrew mnie narusza moją przestrzeń czy używa danych osobowych.
U mnie z badziewnymi perfumami akwizytorzy czy jak ich nazwac pojawiaja sie przewaznie w okresie wiosna/lato, na przelomie jesien/zima pojawili sie ci z kadzidelkami. On do mnie, moze kadzidelko? A ja do niego: a nie masz marychy zatkalo go, a ja poszlam dalej
Ale ja jestem takim typem osoby, ze nikt mi nic nie wcisnie, jesli tego czegos nie chce. Czasami mowie: "nie, dziekuje", czasami kiwne glowa na znak "nie", a czasami nic nie robie, udaje ze nie slyszalam.

Co do telefonow z banku. Wiem z jakich numerow dzwonia, wiec poustawialam ich sobie odpowiednio, a potem do profilu bez dzwonka. Takze moga dzwonic, a ja i tak nie slysze
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2012-01-14 o 09:50
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 09:51   #29
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
On do mnie, moze kadzidelko? A ja do niego: a nie masz marychy zatkalo go, a ja poszlam dalej
Dobre
Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Co do telefonow z banku. Wiem z jakich numerow dzwonia, wiec poustawialam ich sobie odpowiednio, a potem do profilu bez dzwonka. Takze moga dzwonic, a ja i tak nie slysze
Ty popa, ja nie wiedziała że tak można
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 11:37   #30
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: podejrzane sprzedawczynie perfum na Stawowej w Katowicach

Ja tez sie na nich natknelam, wlasnie taka rumunska uroda Ale to bylo chyba z 10 lat temu na ul.Florianskiej Potem juz nie mialam takich rpzygod, inna sprawa, ze wszelkich akwizytorow unikam, no ale wtedy bylam z kolezankami, ktore koniecznie chcialy wiedziec co to za perfumy. Mnie akurat wmawialy te babki, ze te perfumy b eda w Sephorze, a ja juz wowczas obeznana w temacie wiedzialam o wszystkich nowosciach Wypsikaly nas, ale oczywista sprawa nie kupilysmy nic, natomiast smrod sie ciagnal...
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-19 14:55:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.