Zapomniana tabletka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-28, 11:01   #1
diablusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 14

Zapomniana tabletka


Witam,
Biorę tabletki antykoncepcyjne (Yasminelle) - od jakiś 5-6 lat. Pierwszy raz zapomniałam tabletki (w trzecim tygodniu dokładnie tabletkę trzeciego dnia w trzecim tygodniu) wzięłam ją razem z tabletką dnia czwartego.
(Cykl brania tabletek zaczynam od poniedziałku zapomniałam środowej tabletki, trzeciego tygodnia wzięłam ją w czwartek)
.
W piątek (zostały mi jeszcze 3 tabletki piątek, sobota i niedziela) dostałam krwawienie jak w miesiączce.

Moje pytanie:
Chciałabym zrobić normalnie siedmio dniową przerwę. Zastanawiam się czy mogę zrobić normalnie przerwę, i brać tabletki normalnym cyklem?
Ostatni stosunek odbyłam w drugim tygodniu cyklu brania tabletek.
I drugie pytanie czy wcześniejsze rozpoczęcie krwawienia może miec wpływ ze zmianą trybu życia - dietą, ćwiczeniami?
diablusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 12:54   #2
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Zapomniana tabletka

Przecież masz w ulotce napisane, że albo wybierasz do końca i nie robisz przerwy albo od razu po zapomnieniu przerwa. Jako że brałaś potem do końca blister to nie możesz zrobić przerwy. W takiej sytuacji możesz mieć plamienia albo krwawienia w trakcie brania nowego blistra.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.