Poczekać czy lepiej nie będzie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-25, 23:26   #1
misiaczekx87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3

Poczekać czy lepiej nie będzie?


Hej Wam, mam pytanie, jestem w szczęśliwym i udanym związku od 3 lat, jestem dziewicą- on nie jest prawiczkiem. Do niczego mnie nie zmusza, nie czuję nad sobą presji z jego strony, nic z tych rzeczy. Przez pierwszy rok raczej trzymaliśmy dystans, ale teraz uprawiamy seks oralny i od roku rozmawiamy o rozpoczęciu współżycia. Jest okay, ja chcę, czuję się gotowa i wiem, że będzie to z miłości. Mam 18 lat i w moim małym mieście jest teraz "plaga" osiemnastolatek i młodszych w ciąży... Są to raczej dziewczyny, które są z najgorszej szkoły w naszym mieście, ale że nie jest ono duże, większość była ze mną czy to w podstawówce czy w gimnazjum. Chodzę do dobrego liceum, dobrze się uczę, mam zamiar zdać maturę i iść na wymarzone studia. Z pewnością nie chce teraz dziecka. Więc mam swego rodzaju traumę.. On chce, ja chcę ale zżera mnie myśl, że tyle dziewczyn zachodzi teraz w ciążę, że ja będę jedną z nich i nie dość, że zniszczę sobie życie to przyniosę wstyd .. Mamy już z Tż obgadaną sprawę antykoncepcji (prezerwatywy, bo nie jestem przekonana co do antykoncpecji hormonalnej), ale czy ta reszta dziewczyn się nie zabezpieczała? Nie wiem i boję się, że tak a ja będę mieć blokadę przez długi okres czasu...
misiaczekx87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 23:54   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Tak. Nie zabezpieczały się.
Tylko tak można zajść w ciążę.
Przecież jakby nawet pękła wam prezerwatywa, to przecież są tabletki po.

O tym, jak dziewczyny mają pstro w głowach, można przekonać się we wątku "czy jestem w ciąży?"

- uprawiamy stosunek przerywany i on uważa kiedy wyjąć
- zwykle stosujemy prezerwatywy, ale jakoś nam zabrakło a nie chcieliśmy przerywać
- on zdjął prezerwatywę a potem drugi raz kochaliśmy się bez
- przy pierwszym stosunku nie zachodzi się w ciążę
- ubabrał palce spermą a potem wkradał mi je do cipki

itd.

Jakby co, to aborcja farmakologiczna to ok. 400-800 zł w Czechach - odkładajcie sobie na wszelki wypadek z kieszonkowego.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 00:08   #3
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez misiaczekx87 Pokaż wiadomość
Hej Wam, mam pytanie, jestem w szczęśliwym i udanym związku od 3 lat, jestem dziewicą- on nie jest prawiczkiem. Do niczego mnie nie zmusza, nie czuję nad sobą presji z jego strony, nic z tych rzeczy. Przez pierwszy rok raczej trzymaliśmy dystans, ale teraz uprawiamy seks oralny i od roku rozmawiamy o rozpoczęciu współżycia. Jest okay, ja chcę, czuję się gotowa i wiem, że będzie to z miłości. Mam 18 lat i w moim małym mieście jest teraz "plaga" osiemnastolatek i młodszych w ciąży... Są to raczej dziewczyny, które są z najgorszej szkoły w naszym mieście, ale że nie jest ono duże, większość była ze mną czy to w podstawówce czy w gimnazjum. Chodzę do dobrego liceum, dobrze się uczę, mam zamiar zdać maturę i iść na wymarzone studia. Z pewnością nie chce teraz dziecka. Więc mam swego rodzaju traumę.. On chce, ja chcę ale zżera mnie myśl, że tyle dziewczyn zachodzi teraz w ciążę, że ja będę jedną z nich i nie dość, że zniszczę sobie życie to przyniosę wstyd .. Mamy już z Tż obgadaną sprawę antykoncepcji (prezerwatywy, bo nie jestem przekonana co do antykoncpecji hormonalnej), ale czy ta reszta dziewczyn się nie zabezpieczała? Nie wiem i boję się, że tak a ja będę mieć blokadę przez długi okres czasu...
Zastanow się poważnie nad antykoncepcją hormonalną. Są też inne sposoby. Polecam wizytę u ginekologa - tam dowiesz się wszystkiego
A swoja drogą uprawiając seks, trzeba się liczyć z ewentualną wpadką, więc skoro dla Ciebie ciąża to wstyd i zniszczenie sobie życia, to może warto się wstrzymać
__________________
Aparatka od 6/05/2016

Edytowane przez agatka36
Czas edycji: 2015-08-26 o 00:10
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 00:16   #4
misiaczekx87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Zastanow się poważnie nad antykoncepcją hormonalną. Są też inne sposoby. Polecam wizytę u ginekologa - tam dowiesz się wszystkiego
A swoja drogą uprawiając seks, trzeba się liczyć z ewentualną wpadką, więc skoro dla Ciebie ciąża to wstyd i zniszczenie sobie życia, to może warto się wstrzymać
Nie chodzi, że ciąża to wstyd. Uwielbiam dzieci i chciałabym je mieć za jakies 10 lat, ale teraz? Cała moja rodzina ma mnie za odpowiedzialną i rozsądną to chyba zrozumiałe, że byłoby mi wstyd jakbym ich no cóż zawiodła zachodząc w ciążę w tak młodym wieku? Może niektórzy są na to gotowi, ale ja zdecydowanie nie. Plus on już to robił... Nie daje mi żadnych podstaw do myślenia o czymś takim, ale boję się, że w końcu nie będzie chciał już czekać na mnie i pomimo tego, że mnie kocha (a kocha) zdradzi mnie... Czy trzy i pół roku bez seksu to dla faceta przesada?
misiaczekx87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 00:26   #5
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez misiaczekx87 Pokaż wiadomość
Nie chodzi, że ciąża to wstyd. Uwielbiam dzieci i chciałabym je mieć za jakies 10 lat, ale teraz? Cała moja rodzina ma mnie za odpowiedzialną i rozsądną to chyba zrozumiałe, że byłoby mi wstyd jakbym ich no cóż zawiodła zachodząc w ciążę w tak młodym wieku? Może niektórzy są na to gotowi, ale ja zdecydowanie nie. Plus on już to robił... Nie daje mi żadnych podstaw do myślenia o czymś takim, ale boję się, że w końcu nie będzie chciał już czekać na mnie i pomimo tego, że mnie kocha (a kocha) zdradzi mnie... Czy trzy i pół roku bez seksu to dla faceta przesada?
Czy przesada to nie wiem, ale po takim czasie (jeśli wam się układa) możesz być go pewna, więc tak jak pisalam - przejdz się do lekarza
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 08:46   #6
misiaczekx87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Czy przesada to nie wiem, ale po takim czasie (jeśli wam się układa) możesz być go pewna, więc tak jak pisalam - przejdz się do lekarza
Problem leży też w mojej mamie.. Ona zawsze powtarza, że antykoncepcja hormonalna jest zła i że będę mieć przez nią kiedyś problem z zajściem w ciąże. Niby wiem, że to tak nie działa, ale nadal mam obawy.
misiaczekx87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 08:59   #7
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez misiaczekx87 Pokaż wiadomość
Problem leży też w mojej mamie.. Ona zawsze powtarza, że antykoncepcja hormonalna jest zła i że będę mieć przez nią kiedyś problem z zajściem w ciąże. Niby wiem, że to tak nie działa, ale nadal mam obawy.
Sama bralam tabletki (ze wzgledu na bardzo bolesne okresy) i po odstawieniu nie mialam problemu z nieregularnymi okresami, ani nic w tym stylu. Jeśli tabletki będą dobrze dobrane, to nic złego się nie stanie, a to duze ulatwienie zycia, wiesz dokladnie kiedy bedziesz miec okres np
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-26, 11:25   #8
NiebieskaKoszula
Komandor Kociak
 
Avatar NiebieskaKoszula
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 428
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez misiaczekx87 Pokaż wiadomość
Hej Wam, mam pytanie, jestem w szczęśliwym i udanym związku od 3 lat, jestem dziewicą- on nie jest prawiczkiem. Do niczego mnie nie zmusza, nie czuję nad sobą presji z jego strony, nic z tych rzeczy. Przez pierwszy rok raczej trzymaliśmy dystans, ale teraz uprawiamy seks oralny i od roku rozmawiamy o rozpoczęciu współżycia. Jest okay, ja chcę, czuję się gotowa i wiem, że będzie to z miłości. Mam 18 lat i w moim małym mieście jest teraz "plaga" osiemnastolatek i młodszych w ciąży... Są to raczej dziewczyny, które są z najgorszej szkoły w naszym mieście, ale że nie jest ono duże, większość była ze mną czy to w podstawówce czy w gimnazjum. Chodzę do dobrego liceum, dobrze się uczę, mam zamiar zdać maturę i iść na wymarzone studia. Z pewnością nie chce teraz dziecka. Więc mam swego rodzaju traumę.. On chce, ja chcę ale zżera mnie myśl, że tyle dziewczyn zachodzi teraz w ciążę, że ja będę jedną z nich i nie dość, że zniszczę sobie życie to przyniosę wstyd .. Mamy już z Tż obgadaną sprawę antykoncepcji (prezerwatywy, bo nie jestem przekonana co do antykoncpecji hormonalnej), ale czy ta reszta dziewczyn się nie zabezpieczała? Nie wiem i boję się, że tak a ja będę mieć blokadę przez długi okres czasu...
Moim zdaniem jeśli jesteś na to gotowa powinnaś się zdecydować. Najprawdopodobniej będziesz się musiała nauczyć pewnych reakcji swojego ciała (większość kobiet musi) oraz odczuwania przyjemności płynącej z dotyku i pieszczot chłopaka.
Jeśli chodzi o hormony, jest to bardzo dobre rozwiązanie Jeśli bardzo boisz się ewentualnego zajścia w ciążę (co podczas zażywania tabletek nie powinno się zdarzyć), poproś swojego TŻ aby nie kończył w Tobie
Sprawdzony sposób m.in przeze mnie Z tym że u mnie jest na odwrót - TŻ martwi się że zniszczy mi życie i marzenia, oraz plany ewentualnym poczęciem dziecka, więc praktycznie nigdy nie kończy we mnie (no czasem się zdarza jak nas poniesie ) by mieć te 100 procent pewności że nic się nie wydarzy nieoczekiwanego Na początku mieliśmy pomysł zastosować zestaw prezerwatywy + tabletki, ale moim zdaniem to naprawdę paskudne rozwiązanie - szczególnie, że prezerwatywy nie są zbyt "przyjemne". Możesz skorzystać z rady koleżanki wyżej i udać się do ginekologa - to będzie wręcz wskazane jeśli zamierzacie rozpocząć współżycie.
Jak napisała Elfir większość tych dziewczyn/par W OGÓLE się nie zabezpiecza i zawsze znajdzie się jakiś powód który przeszkadza. W moim otoczeniu również jest wiele dziewczyn mających 16/17 lat które są w ciąży z drugim już dzieckiem... Tak więc antykoncepcja to podstawa, a co do problemów z ciążą - raczej nie ma się czym martwić. To takie strasznie niedouczonych osób które myślą że są ekspertami w każdym temacie. Mam koleżankę (w tej chwili 24 lata) po 8 letnim okresie brania tabletek urodziła zdrowe bliźniaki Myślę więc, że nie ma się czym martwić
Pozdrawiam Cię serdecznie
__________________
"Cel to marzenie z datą realizacji."
NiebieskaKoszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 11:46   #9
wariot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 43
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Poza tym nie tylko tabletki istnieją na tym świecie.
Są też plastry, spirale, wkładki itp. Każda wybierze coś dla siebie odpowiedniego.
wariot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 20:16   #10
22Malami22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 58
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Witaj. Po pierwsze jeśli chcesz uprawiać SATYSFAKCJONUJĄCY seks musisz pozbyć się natrętnych myśli o ciąży. Jeśli będziesz schizować na każdym kroku, to taki seks nie ma sensu. Nawet zabezpieczając się najlepszymi metodami będziesz myślała czy nie zrobiłaś czegoś źle, czy nie pomyliłaś tabletek, czy aby na pewno jestes zabezpieczona. Albo zaakceptujesz fakt, że uprawiając seks MOŻESZ zajść w ciąże i ,,bierzesz to na klate", albo wierzysz sobie, wierzysz w wybraną metodę i kochasz się ze spokojnym sumieniem.
Osobiście polecam wybrać się do ginekologa i wspólnie z nim omówić kwestię antykoncepcji dla ciebie najlepszej. Nie zdziwię się jeśli poleci tabletki. Może to nieładne co powiem, ale nie słuchaj mamy w tym temacie. Poczytaj najnowsze badania, które oparte są o 40-letnie już doświadczenie kobiet z tabletkami antykoncepcyjnymi. Twoja mama ma opinię popartą plotkami i nierzetelnymi informacjami i pewnie sądzi, że tabletki nadal mają końskie dawki hormonów jak to było kiedyś. Przejdź się do ginekologa on wszystko Ci pięknie wytłumaczy. Ale najważniejsza jest tutaj Twoja psychika i Twoje nastawienie.
22Malami22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 21:08   #11
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

W telewizji co chwila straszą rakiem, pełno młodych osób ma ten problem. Ostatnio było o jakiejś dziewczynie i wtedy sobie pomyślałem czy przypadkiem faszerowanie się tą chemią z tabletek antykoncepcyjnych nie może pomagać w zachorowaniu na raka? Jakaś koleżanka mamy mówiła, że leki hormonalne na lżejsze przechodzenie menopauzy mogą powodować raka. Tu hormony i tam hormony.

Chyba najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie, to założenie spirali czy wkładki, te podobno działają też antyrakowo.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 00:20   #12
gnishu
Raczkowanie
 
Avatar gnishu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 263
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
W telewizji co chwila straszą rakiem, pełno młodych osób ma ten problem. Ostatnio było o jakiejś dziewczynie i wtedy sobie pomyślałem czy przypadkiem faszerowanie się tą chemią z tabletek antykoncepcyjnych nie może pomagać w zachorowaniu na raka? Jakaś koleżanka mamy mówiła, że leki hormonalne na lżejsze przechodzenie menopauzy mogą powodować raka. Tu hormony i tam hormony.

Chyba najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie, to założenie spirali czy wkładki, te podobno działają też antyrakowo.
Spirala też uwalnia hormony... I to działanie antyrakowe Jak czytam takie głupoty to nie dziwi mnie ilość nastolatek w niepożądanej ciąży.
gnishu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 07:51   #13
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
W telewizji co chwila straszą rakiem, pełno młodych osób ma ten problem. Ostatnio było o jakiejś dziewczynie i wtedy sobie pomyślałem czy przypadkiem faszerowanie się tą chemią z tabletek antykoncepcyjnych nie może pomagać w zachorowaniu na raka? Jakaś koleżanka mamy mówiła, że leki hormonalne na lżejsze przechodzenie menopauzy mogą powodować raka. Tu hormony i tam hormony.

Chyba najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie, to założenie spirali czy wkładki, te podobno działają też antyrakowo.
Odstawmy wszystko, bo przecież powoduje raka. Ludzie naprawdę w to wierzycie?
Przecież gdyby tak było, lekarze nie przepisywaliby kuracji hormonalnych. Znajoma brała tabletki kilka lat i po dwóch miesiacach starania się o dzidziusia jej się udało
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 11:53   #14
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Odstawmy wszystko, bo przecież powoduje raka. Ludzie naprawdę w to wierzycie?
Przecież gdyby tak było, lekarze nie przepisywaliby kuracji hormonalnych. Znajoma brała tabletki kilka lat i po dwóch miesiacach starania się o dzidziusia jej się udało
Yyyy...Wystarczy przeczytać ulotkę od tabletek? Czarno na białym napisane... W ulotki mamy nie wierzyć?
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 17:06   #15
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Yyyy...Wystarczy przeczytać ulotkę od tabletek? Czarno na białym napisane... W ulotki mamy nie wierzyć?
Wierzyć, ale jeśli biorac tabletki jest się pod stałą kontrolą lekarza, bada się hormony, robi próby wątrobowe itd, to nic złego się nie powinno stać
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 18:15   #16
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Nie ma co popadać w paranoję. Jak będziecie dobrze się zabezpieczali, ciąży nie będzie. Nie muszą to być od razu tabletki skoro się ich obawiasz. Możecie używać gumek a dla dodatkowej pewności, nie kochać się w dni płodne.
Życie jest za krótkie, żeby tak się wszystkiego bać. Szkoda rezygnować z przyjemności.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 13:57   #17
22Malami22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 58
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Wierzyć, ale jeśli biorac tabletki jest się pod stałą kontrolą lekarza, bada się hormony, robi próby wątrobowe itd, to nic złego się nie powinno stać
Dokładnie. Już nie wspomnę o tym, że można brać suplementy osłonowo.
Nie ma żadnych badań które wskazywałyby na to, że tabletki bezpośrednio przyczyniłyby się do rozwoju czy powstania choroby nowotworowej. To jedynie gdybania typu ,,u pacjentek przyjmujących antykoncepcje hormonalną zauważono nieznaczny wzrost zachorowań na nowotwór (to wstaw dowolny organ)". Każdą chorobe zwala się na tabletki, bo to najłatwiejsze wyjście w postawieniu diagnozy. A rzetelnych badań nadal nie ma. Faktem jest też, że kobiety przyjmujące leki hormonalne badają się częściej co może powodować, iż pewne choroby są u nich w ogóle wykrywane. Jedyną chorobą która NA PEWNO ma związek z takimi lekami jest zakrzepica. Jednak nawet i tutaj trzeba mieć pewne predyspozycje, prowadzić określony tryb życia żeby na to zachorować. Prędzej do zakrzepicy doprowadzi otyłość, niż hormony. Jeśli tabletki są dobrze dobrane, kobieta się bada i monitoruje organizm (co powinna robić nawet i bez jakichkowiek tabletek) , nie traktuje ich jak cukierki, to te te leki są tak samo szkodliwe, jak powietrze które wdychamy. Albo mniej.
22Malami22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 14:35   #18
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

gumka wystarczy.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 17:24   #19
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez 22Malami22 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Już nie wspomnę o tym, że można brać suplementy osłonowo.
Nie ma żadnych badań które wskazywałyby na to, że tabletki bezpośrednio przyczyniłyby się do rozwoju czy powstania choroby nowotworowej. To jedynie gdybania typu ,,u pacjentek przyjmujących antykoncepcje hormonalną zauważono nieznaczny wzrost zachorowań na nowotwór (to wstaw dowolny organ)". Każdą chorobe zwala się na tabletki, bo to najłatwiejsze wyjście w postawieniu diagnozy. A rzetelnych badań nadal nie ma. Faktem jest też, że kobiety przyjmujące leki hormonalne badają się częściej co może powodować, iż pewne choroby są u nich w ogóle wykrywane. Jedyną chorobą która NA PEWNO ma związek z takimi lekami jest zakrzepica. Jednak nawet i tutaj trzeba mieć pewne predyspozycje, prowadzić określony tryb życia żeby na to zachorować. Prędzej do zakrzepicy doprowadzi otyłość, niż hormony. Jeśli tabletki są dobrze dobrane, kobieta się bada i monitoruje organizm (co powinna robić nawet i bez jakichkowiek tabletek) , nie traktuje ich jak cukierki, to te te leki są tak samo szkodliwe, jak powietrze które wdychamy. Albo mniej.
Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Wierzyć, ale jeśli biorac tabletki jest się pod stałą kontrolą lekarza, bada się hormony, robi próby wątrobowe itd, to nic złego się nie powinno stać

Serio chyba za mało ulotek czytacie ;-).
Na nowotwory hormonozależne nie pomogą ani suplementy ani próby wątrobowe ;-) i raczej są jasne badania potwierdzające które to nowotwory i przez jakie hormony są powodowane.
W przeciwwskazaniach jest też wiek kobiety, powyżej 35, czy ostatnio może w tabletkach, a może pierścieniu czytałam nawet 30. To tak apropos choroby zakrzepowej ;-)

Edytowane przez macka
Czas edycji: 2015-08-28 o 17:25
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-28, 17:58   #20
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość

Serio chyba za mało ulotek czytacie ;-).
Na nowotwory hormonozależne nie pomogą ani suplementy ani próby wątrobowe ;-) i raczej są jasne badania potwierdzające które to nowotwory i przez jakie hormony są powodowane.
W przeciwwskazaniach jest też wiek kobiety, powyżej 35, czy ostatnio może w tabletkach, a może pierścieniu czytałam nawet 30. To tak apropos choroby zakrzepowej ;-)
Wierzę bardziej swojemu ginekologowi, niż ulotkom. A idąc Twoim tokiem myślenia (bez urazy) nie powinnam brać nawet Etopiryny na migrenę, bo też ma działania uboczne
Autorka wątku może zawsze zabezpieczać się naturalnymi metodami+gumki, jeśli obawia się hormonów
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 18:36   #21
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Jeżeli bardzo obawiasz się ciąży to nie podejmuj współżycia. Ja na początku mojej drogi też miałam na tym punkcie małą obsesję dlatego dobrze Cię rozumiem. I tak jak ktoś wspomniał wyżej - jeżeli będziesz tak się tym stresowała to z całej przyjemności wyjdą nici Też kiedyś rozważałam prezerwatywy, tabletki itd. Koniec końców po pewnym czasie wybrałam pierwszą opcję, a dlaczego? Chociażby dla głupiego "namacalnego" poczucia bezpieczeństwa bo jednak prezerwatywę widzimy/czujemy, po stosunku można sprawdzić czy nie pękła. A z tabletkami jest różnie - z pewnością miałabym schizy czy na pewno dzisiaj wzięłam i tym podobne. Poza tym nigdy nie miałam problemów z regularnością cykli, jakimś trądzikiem czy bolesnymi miesiączkami i szkoda było mi zdrowia na regularne branie tabletek. Do tej pory uważam, że jeżeli nie ma wskazania medycznego to nie warto bawić się w tabletki, chociaż oczywiście rozumiem, że dla kogoś może to być większą wygodą i poczuciem bezpieczeństwa. I tak jak pisały dziewczyny, nawet jeżeli gumka pęknie to można kupić tabletkę po. A jak zapomnisz tabletki anty/nie zadziała tak jak powinna (tak, tak, znam przypadek ciąży mimo tabletek) to po ptakach, pozostaje grubszy kaliber typu aborcja. Także my zdecydowaliśmy się na małe kombo: prezerwatywy+stosunki tylko w dni niepłodne (oczywiście wyliczenie dni płodnych nie zawsze jest 100% zgodne ale można dorzucić parę dni na ewentualny błąd tym bardziej, że mam regularne cykle)+Tż nigdy nie kończył we mnie. To mi dało spokój duszy i bezpieczeństwo - mogłam cieszyć się chwilą
__________________
Studentka farmacji

Edytowane przez niewinny roz
Czas edycji: 2015-08-28 o 19:08
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 18:39   #22
misanthropist
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 66
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez niewinny roz Pokaż wiadomość
Także my zdecydowaliśmy się na małe kombo: prezerwatywy+stosunki tylko w dni niepłodne (oczywiście wyliczenie dni płodnych nie zawsze jest 100% zgodne ale można dorzucić parę dni na ewentualny błąd tym bardziej, że mam regularne cykle)+Tż nigdy nie kończy we mnie. To mi daje spokój duszy i bezpieczeństwo - mogę cieszyć się chwilą
Matko jedyna. Ale ludzie sobie lubią życie utrudniać.
misanthropist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 19:07   #23
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez misanthropist Pokaż wiadomość
Matko jedyna. Ale ludzie sobie lubią życie utrudniać.
Być może ale mając te 16 lat właśnie to było mi potrzebne żeby niczym się nie stresować A ciąży się serio panicznie bałam bo miałam wiele planów na życie i nie chciałam sobie zamknąć do nich drogi niechcianą ciążą.
__________________
Studentka farmacji

Edytowane przez niewinny roz
Czas edycji: 2015-08-28 o 19:09
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 20:55   #24
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez niewinny roz Pokaż wiadomość
Być może ale mając te 16 lat właśnie to było mi potrzebne żeby niczym się nie stresować A ciąży się serio panicznie bałam bo miałam wiele planów na życie i nie chciałam sobie zamknąć do nich drogi niechcianą ciążą.
No właśnie... może dla niektórych podwójne zabezpieczenie wydawać się głupie, ale chyba ważniejsze jest to, że daje komfort psychiczny? Lepiej się solidnie zabezpieczyć czy niedbale i wpaść, kiedy nie jest się na to gotowym?

Autorko, odpowiedz sobie na pytanie czy ty jesteś na to psychicznie gotowa. Jeżeli tak i chcecie używać prezerwatyw to musisz być świadoma tego, że zawsze jest kilka procent prawdopodobieństwa wpadki. Bardzo mało, ale zawsze uprawiają seks jest możliwość zajścia w ciążę.
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 22:24   #25
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez GdyKochamy Pokaż wiadomość
No właśnie... może dla niektórych podwójne zabezpieczenie wydawać się głupie, ale chyba ważniejsze jest to, że daje komfort psychiczny? Lepiej się solidnie zabezpieczyć czy niedbale i wpaść, kiedy nie jest się na to gotowym?

Autorko, odpowiedz sobie na pytanie czy ty jesteś na to psychicznie gotowa. Jeżeli tak i chcecie używać prezerwatyw to musisz być świadoma tego, że zawsze jest kilka procent prawdopodobieństwa wpadki. Bardzo mało, ale zawsze uprawiają seks jest możliwość zajścia w ciążę.
Dokładnie tak samo uważam
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 22:03   #26
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Poczekać czy lepiej nie będzie?

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Odstawmy wszystko, bo przecież powoduje raka. Ludzie naprawdę w to wierzycie?
Przecież gdyby tak było, lekarze nie przepisywaliby kuracji hormonalnych. Znajoma brała tabletki kilka lat i po dwóch miesiacach starania się o dzidziusia jej się udało
http://www.forumginekologiczne.pl/ar...wory/6432.html

Cytat:
Wpływ antykoncepcji hormonalnej na proces kancerogenezy jest nadal sprawą kontrowersyjną i wciąż prowadzone są badania w tym kierunku. Brak jednoznacznych danych na ten temat wynika między innymi z faktu dużej ilości czynników mogących mieć wpływ na inicjację nowotworu, czy też zbyt krótkiego okresu obserwacji kobiet stosujących nowoczesne hormonalne metody zapobiegania ciąży.

Przypuszcza się. iż długotrwałe, trwające 10 lat i dłużej, stosowanie antykoncepcji hormonalnej może zwiększać ryzyko zachorowania na nowotwory, szczególnie raka piersi oraz raka szyjki macicy. Ryzyko zwiększa się w przypadku rozpoczęcia antykoncepcji przed 25 rokiem życia oraz przed pierwszą ciążą. Nie wszystkie syntetyczne hormony działają jednak jednokierunkowo. Zaobserwowano korzystny wpływ dwuskładnikowej tabletki antykoncepcyjnej np. na nienowotworowe schorzenia gruczołu sutkowego. U kobiet stosujących hormony rzadziej występuje rak błony śluzowej macicy oraz jajnika. Uważa się także, że antykoncepcja hormonalna, prawdopodobnie poprzez zmniejszanie produkcji kwasów żółciowych, zmniejsza ryzyko raka jelita grubego, okrężnicy i odbytnicy.
Wśród niewielu informacji dotyczących tego zagadnienia najczęściej opisywane są niekorzystne związki antykoncepcji hormonalnej z rakiem sutka oraz szyjki macicy.
Czyli na jedne narządy mogą działać rakotwórczo, a na inne antyrakowo.


http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...iwy_38433.html

Cytat:
Jednym z czynników zwiększających ryzyko zachorowania na raka wątroby jest długoletnie przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

A co do leków hormonalnych stosowanych przy menopauzie, to słyszałem to od lekarki, że mogą przyczyniać się do raka.




Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-08-30 o 17:11
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-29 23:03:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.