Równowaga w zwi±zku - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2019-10-20, 11:24   #1
sila_spokoju
Raczkowanie
 
Avatar sila_spokoju
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomo¶ci: 32

Równowaga w zwi±zku


Witam
Moja dziewczyna wyznaje przekonanie ¿e to facet powinien wychodziæ z inicjatyw± wszystkiego. Wiadomym jest ¿e niektórymi sprawami owszem, facet powinien kierowaæ, ale nie we wszystkim.
Poprosi³a mnie abym wymy¶li³ pomys³ na fajn± randkê, tak zrobi³em. Potem powiedzia³em jej ¿e teraz jej kolej i nastêpn± wymy¶la ona. Powiedzia³a ¿e "Jak to? Przecie¿ ona nie znajdzie ¿adnego fajnego pomys³u, lepiej ¿ebym ja co¶ zaproponowa³".
Ostatnio obudzi³em siê z tego za¶lepienia i zauwa¿y³em ¿e w wiêkszo¶ci przypadków to ja anga¿uje siê bardziej ni¿ druga po³ówka.
Wiem, ¿e to niezdrowe i ¿eby przywróciæ teraz równowagê zanim bêdzie za pó¼no, powinienem siê odrobinê zdystansowaæ.
I st±d moje pytania.
Jak siê zdystansowaæ aby nie przesadziæ?
Jak robiæ to stopniowo aby ona nie czu³a jakiej¶ ogromnej zmiany i nie zaczê³a czuæ siê przeze mnie olewana, tylko sama zaczê³a wykazywaæ zaanga¿owanie?


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
sila_spokoju jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-10-20, 14:48   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Równowaga w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez sila_spokoju Poka¿ wiadomo¶æ
Moja dziewczyna wyznaje przekonanie ¿e to facet powinien wychodziæ z inicjatyw± wszystkiego.
Powiedzia³a ci to, czy tylko tak wywnioskowa³e¶ po jej braku zaanga¿owania w cokolwiek? Bo ona mo¿e byæ po prostu leniwa albo ma³o pomys³owa, a niekoniecznie byæ seksistk±, o co j± pos±dzasz.
Cytat:
Wiadomym jest ¿e niektórymi sprawami owszem, facet powinien kierowaæ, ale nie we wszystkim.
A sk±d to wiadomo i co to za sprawy, którymi ma kierowaæ facet, bo jest facetem?

Cytat:
Jak siê zdystansowaæ aby nie przesadziæ?
Jak robiæ to stopniowo aby ona nie czu³a jakiej¶ ogromnej zmiany i nie zaczê³a czuæ siê przeze mnie olewana, tylko sama zaczê³a wykazywaæ zaanga¿owanie?
Po prostu przestañ udawaæ, ¿e ta sytuacja ci odpowiada. Teraz skaczesz wokó³ niej i zabawiasz, a ona pewnie nawet nie wie, ¿e ciê to nie bawi. Powiedz jej czego chcesz i dlaczego.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-10-20, 15:11   #3
sila_spokoju
Raczkowanie
 
Avatar sila_spokoju
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Równowaga w zwi±zku

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87263782]Powiedzia³a ci to, czy tylko tak wywnioskowa³e¶ po jej braku zaanga¿owania w cokolwiek? Bo ona mo¿e byæ po prostu leniwa albo ma³o pomys³owa, a niekoniecznie byæ seksistk±, o co j± pos±dzasz.
Rozmawiali¶my kiedy¶ na temat czasów zanim byli¶my w zwi±zku. Zapyta³a mnie dlaczego nie poca³owa³em jej "wtedy, tego i tamtego dnia". Odpowiedzia³em ¿e dla mnie ta znajomo¶æ by³a jeszcze zbyt ¶wie¿a i zapyta³em ¿e skoro chcia³a to dlaczego sama tego nie zainicjowa³a?
Powiedzia³a ¿e ona wola³a to zostawiæ ¿ebym ja to zainicjowa³.
A sk±d to wiadomo i co to za sprawy, którymi ma kierowaæ facet, bo jest facetem?
St±d ¿e wiêkszo¶æ dziewczyn jest teraz nauczona ¿e one maj± byæ zdobywane a facet ma siê o nie staraæ. Sprawy typu organizowanie spotkañ, wybieranie miejsc tych spotkañ itd. Jednym s³owem - przejmowanie inicjatywy w sprawach wa¿nych dla zwi±zku.

Po prostu przestañ udawaæ, ¿e ta sytuacja ci odpowiada. Teraz skaczesz wokó³ niej i zabawiasz, a ona pewnie nawet nie wie, ¿e ciê to nie bawi. Powiedz jej czego chcesz i dlaczego.[/QUOTE]

Powiedzia³em jej ¿e nie podoba mi siê sytuacja kiedy przerzuca ca³± odpowiedzialno¶æ za kontakt i utrzymanie zwi±zku na mnie. Odpowiedzia³a tylko ¿e przecie¿ ja wcale nie robiê tak du¿o a wrêcz to jeszcze za ma³o.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
sila_spokoju jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-10-20, 15:20   #4
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomo¶ci: 8 645
Dot.: Równowaga w zwi±zku

Twoja dziewczyna 'trochê' ksiê¿niczkuje Randki powinny wychodziæ spontanicznie, a takie planowanie i zaskakiwanie przy ka¿dym spotkaniu jest jakie¶ sztuczne.
__________________
"Wiêkszo¶æ ludzi ma tyle szczê¶cia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-10-20, 15:22   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Równowaga w zwi±zku

Cytat:
Rozmawiali¶my kiedy¶ na temat czasów zanim byli¶my w zwi±zku. Zapyta³a mnie dlaczego nie poca³owa³em jej "wtedy, tego i tamtego dnia". Odpowiedzia³em ¿e dla mnie ta znajomo¶æ by³a jeszcze zbyt ¶wie¿a i zapyta³em ¿e skoro chcia³a to dlaczego sama tego nie zainicjowa³a?
Powiedzia³a ¿e ona wola³a to zostawiæ ¿ebym ja to zainicjowa³.
Ale to nie znaczy, ¿e ona uwa¿a to za powinno¶æ facetów, bo s± facetami. Mo¿e tak siê zachowywaæ, bo np. jest nie¶mia³a.
Cytat:
St±d ¿e wiêkszo¶æ dziewczyn jest teraz nauczona ¿e one maj± byæ zdobywane a facet ma siê o nie staraæ. Sprawy typu organizowanie spotkañ, wybieranie miejsc tych spotkañ itd. Jednym s³owem - przejmowanie inicjatywy w sprawach wa¿nych dla zwi±zku.
Po czym wnosisz, ¿e to wiêkszo¶æ? Musia³by¶ znaæ pod tym k±tem co najmniej 100 kobiet z ro¿nych ¶rodowisk, w ró¿nym wieku itp, ¿eby co¶ takiego stwierdziæ.
Je¶li tak twierdzisz na podstawie swojego otoczenia, to znaczy, ¿e po prostu takich ludzi sobie wybra³e¶ do towarzystwa.
Cytat:
Powiedzia³em jej ¿e nie podoba mi siê sytuacja kiedy przerzuca ca³± odpowiedzialno¶æ za kontakt i utrzymanie zwi±zku na mnie. Odpowiedzia³a tylko ¿e przecie¿ ja wcale nie robiê tak du¿o a wrêcz to jeszcze za ma³o.
To poci±gnij temat. Niech ci opowie co w takim razie ona robi i jak ocenia warto¶æ swoich dzia³añ w porównaniu do twoich.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-10-20, 16:06   #6
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomo¶ci: 6 046
Dot.: Równowaga w zwi±zku

Najlepiej to jej powiedz prosto z mostu czego oczekujesz.
Skoro ty ostatnio organizowales, to teraz przekaz jej, ¿e nie masz zamiaru nic wiêcej robiæ dopóki ona nie wyka¿e ¿adnej inicjatywy.
Jak bêdzie stêkaæ, ¿e nic nie robicie, to jej przypomnij, ¿e teraz ona mia³a co¶ wymy¶leæ i ¿e czekasz na to.

Wys³ane z mojego Redmi Note 4 przy u¿yciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-10-20, 16:14   #7
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 3 521
Dot.: Równowaga w zwi±zku

Porozmawiaj z ni± o tym wszystkim, o czym tu napisa³e¶.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 16:26   #8
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 3 514
Dot.: Równowaga w zwi±zku

Powiedz wprost czego oczekujesz, jak wed³ug Ciebie powinien wygl±daæ zdrowy zwi±zek. Albo to zaakceptuje albo nie. Przynajmniej bêdziesz mia³ jasno¶æ na czym stoisz, bêdziesz móg³ podj±æ decyzjê co dalej.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod s³oñcem."
Minna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-10-20, 22:56   #9
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 7 596
Dot.: Równowaga w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez sila_spokoju Poka¿ wiadomo¶æ
Potem powiedzia³em jej ¿e teraz jej kolej i nastêpn± wymy¶la ona. Powiedzia³a ¿e "Jak to? Przecie¿ ona nie znajdzie ¿adnego fajnego pomys³u, lepiej ¿ebym ja co¶ zaproponowa³".

Ludzie w zwi±zku powinni siê uzupe³niaæ, a nie robiæ wszystko po równo. P³eæ nie ma tutaj ¿adnego znaczenia. Je¿eli komu¶ lepiej wychodzi wymy¶lanie pomys³ów na randki, a drugiej osobie lepiej idzie z gotowaniem obiadu, to po co maj± siê dzieliæ tymi obowi±zkami, skoro druga strona zawali to, czego nie lubi lub w czym jest gorsza?
A je¿eli oboje nie macie pomys³ów jak spêdzaæ ze sob± czas, no to mo¿e tu jest pies pogrzebany i nale¿ny przemy¶leæ zasadno¶æ takiej relacji.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-10-21, 13:27   #10
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 3 523
Dot.: Równowaga w zwi±zku

A mi sie wydaje, ze moze dziewczyna zwyczajnie nie jest pomyslowa...
Ja nigdy nie mialam plotu jesli chodzi o jakies organizowanie wystrazlowych randek itd. i dlatego nigdy takich nie robilam
I rowniez ni oczekiwalam nie wiadomo jakich cudow od partnera

W zwiazku z tym zawsze chodzilismy na 'zwykle' randki typu kino, kawiarnia, restauracja, spacer lub spedzalismy czas w domu.

Tak robimy do teraz i nie przeszkadza mi to, ze oboje jestesmy 'nudni'

W ogole, co to znaczy 'fajna randka'? 'Fajna randka', dla mnie, jest wtedy kiedy spedzamy milo czas z druga osoba, a czas czy miejsce nie ma tu nic do rzeczy.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-10-21, 14:41   #11
Ooshatka
Raczkowanie
 
Avatar Ooshatka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomo¶ci: 64
Dot.: Równowaga w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez sila_spokoju Poka¿ wiadomo¶æ
Witam
Moja dziewczyna wyznaje przekonanie ¿e to facet powinien wychodziæ z inicjatyw± wszystkiego. Wiadomym jest ¿e niektórymi sprawami owszem, facet powinien kierowaæ, ale nie we wszystkim.
Poprosi³a mnie abym wymy¶li³ pomys³ na fajn± randkê, tak zrobi³em. Potem powiedzia³em jej ¿e teraz jej kolej i nastêpn± wymy¶la ona. Powiedzia³a ¿e "Jak to? Przecie¿ ona nie znajdzie ¿adnego fajnego pomys³u, lepiej ¿ebym ja co¶ zaproponowa³".
Ostatnio obudzi³em siê z tego za¶lepienia i zauwa¿y³em ¿e w wiêkszo¶ci przypadków to ja anga¿uje siê bardziej ni¿ druga po³ówka.
Wiem, ¿e to niezdrowe i ¿eby przywróciæ teraz równowagê zanim bêdzie za pó¼no, powinienem siê odrobinê zdystansowaæ.
I st±d moje pytania.
Jak siê zdystansowaæ aby nie przesadziæ?
Jak robiæ to stopniowo aby ona nie czu³a jakiej¶ ogromnej zmiany i nie zaczê³a czuæ siê przeze mnie olewana, tylko sama zaczê³a wykazywaæ zaanga¿owanie?


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Wziales sobie na partnerke osobe ktora wyznaje model w ktorym to kobieta powinna byc zdobywana. Nie wiem czy to sie da zmienic bez gruntownej i szczerej rozmowy.
Ooshatka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 14:46   #12
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 3 523
Dot.: Równowaga w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez Ooshatka Poka¿ wiadomo¶æ
Wziales sobie na partnerke osobe ktora wyznaje model w ktorym to kobieta powinna byc zdobywana. Nie wiem czy to sie da zmienic bez gruntownej i szczerej rozmowy.
Je¶li faktycznie dziewczyna ma takie przekonanie to zak³adam, ¿e ciê¿ko bêdzie je zmieniæ. Mog± zwyczajnie do siebie nie pasowaæ

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-10-21, 15:28   #13
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 811
Dot.: Równowaga w zwi±zku

Ile macie lat, na jakim etapie zwi±zku jeste¶cie?



Ja zawsze wychodzi³am z za³o¿enia, ¿e zwi±zek pomiêdzy dwojgiem ludzi wymaga zaanga¿owania obydwu stron. Ale zaanga¿owanie mo¿na pokazywaæ na ró¿ne sposoby. Organizowanie randki to wierzcho³ek góry lodowej tego, co mo¿na wnie¶æ do zwi±zku. S± jeszcze takie rzezy jak rozpoczynanie kontaktów, dbanie o drug± osobê, troska, codzienne drobne gesty. Oczywi¶cie w zale¿no¶ci od etapu zwi±zku te rzeczy bêd± ró¿ne - st±d pytanie na pocz±tku. Bo mo¿e faktycznie to ty jeste¶ t± stron±, która siê stara i daje od siebie, a twoja partnerka tylko bierze. A mo¿e te¿ daje du¿o od siebie, ale tego, czego nie zauwa¿asz, a organizacji wyj¶æ zwyczajnie nie lubi.

Swoj± drog± takie organizowanie od A do Z jest dla mnie przereklamowane. Dwoje ludzi, którzy chc± spêdziæ razem czas po prostu siê spotykaj±. To czy bêdzie to wspólne gotowanie, piwo na mie¶cie, potañcówka, skok ze spadochronu czy piknik za miastem nie ma wiêkszego znaczenia. Nie ka¿da randka mo¿e byæ wyj±tkowa - ¶rodków i pomys³ów by szybko zabrak³o Szczerze to ja najbardziej lubiê te na spokojnie, gdzie mo¿na skupiæ siê na sobie nawzajem, a nie na wra¿eniach z zewn±trz.
Cytokina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-10-21 16:28:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.