Bulimia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-12, 15:30   #31
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Przede wszystkim wybij sobie z głowy jakiekolwiek diety odchudzające !!!! Niestety po 2,5 roku katowania swojego organizmu zrujnowałaś go na własne życzenie i nie dziw się,ze są takie efekty. Powiem więcej ciesz się,ze nie jest gorzej. Ja szalałam z dietami i odchudzaniem się przez rok i efekt taki,ze miałam nie tylko rozchwiany metabolizm i problemy z żołądkiem na kolejnych 5 lat, tak tak na 5 lat w czasie których zjedzenie kromki chleba była dla mnie katorgą, to jeszcze problemy z sercem (na szczęście już jest ok.) Niestety moją "dietę" zastosowałam w dość pechowym momencie rozwoju mojego organizmu (19 lat) i dzięki temu mam chorobę z którą będę już walczyć do końca życia.
Kochana, przepraszam,że tak ostro, ale nie chcę byś skończyła tak jak ja. Więc zamiast się odchudzać posłuchaj dziewczyn i odwiedź DOBRYCH lekarzy
,a ja jeszcze kilka razy cię tutaj po przyjacielsku okrzyczę, żebyś mi głupot nie narobiła
I żadnej Kopenhaskiej mi tutaj nie stosuj bo i tak efektów nie będzie jak masz problemy z tarczycą.
PS ja też mam 170cm wzrostu i ważę 65 kg więc mnie nie obrażaj,że jestem gruba ty niedobra ty
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 15:54   #32
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Ja też uwazam, że stosowanie diet, kiedy Twój organizm jest tak rozregulowany, masz problemy z tarczycą, hormonami, jesteś po bulimi to niezbyt mądre rozwiązanie. Jak najszybciej marsz do lekarza i jeśli chcesz się odchudzać to może skorzystaj z rady specjalisty, a nie tak na własną rękę. Nie wiem na czym polega ta dieta kopenhaska, ale czy aby na pewno po jej zakończeniu, nie wrócą Ci stracone kilogramy A przejście po tej diecie na dietę 500 kcal to już kompletnie rozreguluje Ci i tak już rozregulowany organizm. Po takich dietach zjedzenie czasami większej ilości kalorii od razu sprawi, że zaczniesz tyć Ja na Twoim miejscu postawiła bym na dobrych lekarzy Wiadomo, ze narpierw trzeba zająć się tą tarczycą
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 17:27   #33
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Jak mi sie przykro zrobilo po Twoim poscie
Widze ze masz problemy mam nadzije ze wizazanki ze skutecznoscią Ci odradzily kopenhaską oprócz lekarza endokrynologa i ginekologa, potrzeba Ci pomoc psychologa i dietetyka. Nie pisze tego zlosliwie, broń Boze, ale mysle ze mozesz sobie jeszcze duzo krzywdy wyrządzic. Zmierzasz do tego samego bledu.. spowolnienie przemiany materi i efekt jojo, to przez to przybywasz na wadze, kopenhaska wiecznie trwac nie moze, to bledne kolo sie zamyka.
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 18:49   #34
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Dziewczyny, bulimia jest chorobą psychosomatyczną. Ma działanie na wiele "aspektów" naszego życia.

Długotrwały stres-> przygnebienie i poczucie bezsensu lub inne wydarzenia losowe-> depresja-> rozregulowanie orgznizmu, a w tym także hormonów-> kłopoty ze zdrowiem.

Złym samopoczuciem można sobie naprawde zaszkodzić. Stąd własnie choroby z tzw. AUTOAGRESJI.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 19:35   #35
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Cytat:
Napisane przez inch
Złym samopoczuciem można sobie naprawde zaszkodzić. Stąd własnie choroby z tzw. AUTOAGRESJI.
Zgadzam się w 100% niestety jestem tego żywym dowodem . I pamiętaj,ze choroby z tzw. AUTOAGRESJI to choroby przewlekłe czyt. są z tobą już do końca twojego życia.
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 19:45   #36
Lady-Fit
Raczkowanie
 
Avatar Lady-Fit
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 47
GG do Lady-Fit
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Ja chodzilam do roznych psychologow, jeszcze wtedy gdy skutecznie udawalo mi sie chudnac, moj problem jednak polega na tym, ze mam twardy charakter i bardzo ciezko jest mi cos przetlumaczyc. Mi bulimia z jednej strony zniszczyla psyche i zdrowie, z drugiej strony bardzo pomogla. Podobno jestem egocetryczka- taki mam juz typ osobowosciowy. Nie umiem zyc normalnie gdy jestem przy kosci, w szczegolnosci gdy z chudej dziewczyny zrobila sie ze mnie znow baryla. Nie potrafie normalnie fukcjonowac, gdy nie jestem w pelni zadowlona ze swojego wygladu. MOim jedynym wyjsciem jest zycie z zaburzeniami odzywiania. Wiem, ze bede chora, ale przynajmniej szczesliwa. A co jest lepsze wedlug Was? Brak wiary w siebie,. stany depresyjne czy zadowolenie z zycia?
Lady-Fit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 19:55   #37
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

to jest pozorne zadowolenie bo wiadomo ze problem tkwi gleboko i nie chodzi o sam wyglad
masz silny charakter wiec rownie dobrze mozesz sie nastawic ze juz nigdy do tego nie wrocisz
ale bardzo jestem ciekawa czy rzeczywiscie tak wygladasz jak sie opisujesz
wiele dziewczyn juz pisalo dramatyczne posty o swoim wygladzie a pozniej umieszczaly zdjecia i okazywalao sie ze wygladaja calkiem normalnie
nie wymiotujesz ale z twoich postow wprost krzyczy ta cholerna bulimia
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-12, 20:09   #38
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Cytat:
Napisane przez Lady-Fit
Ja chodzilam do roznych psychologow, jeszcze wtedy gdy skutecznie udawalo mi sie chudnac, moj problem jednak polega na tym, ze mam twardy charakter i bardzo ciezko jest mi cos przetlumaczyc. Mi bulimia z jednej strony zniszczyla psyche i zdrowie, z drugiej strony bardzo pomogla. Podobno jestem egocetryczka- taki mam juz typ osobowosciowy. Nie umiem zyc normalnie gdy jestem przy kosci, w szczegolnosci gdy z chudej dziewczyny zrobila sie ze mnie znow baryla. Nie potrafie normalnie fukcjonowac, gdy nie jestem w pelni zadowlona ze swojego wygladu. MOim jedynym wyjsciem jest zycie z zaburzeniami odzywiania. Wiem, ze bede chora, ale przynajmniej szczesliwa. A co jest lepsze wedlug Was? Brak wiary w siebie,. stany depresyjne czy zadowolenie z zycia?
Rozumię Cię dobrze, bo ja sama nie wyobrażam sobie ważyć dużo więcej niż ważę w chwili obecnej i sadzę, że gdybym nagle dużo przytyła robiłabym wszystko żeby schudnąć. Jestem osobą upartą i ambitną i jak coś postanowie to w sumie nikt nie jest mi w stanie tego wyperswadować (często na moje nieszczęście) Jednak z drugiej strony dobrze uczyć się na cudzych a nie swoich błędach. Rozumię, że bardzo chcesz schudnąć, ale ja nadal twierdze, że diety, które zamierzasz stosować nie przyniosą trwałego efektu. Nie wiem czy czytałaś posty, które Ci podrzuciłam. Tam wszystko jest dokładnie wyjaśnione - zwłaszcza polecam ten link odnośnie diet głodówkowych Zrobisz oczywiście jak będziesz chciała, ale nie wiem czy można mówić przy bulimii i innych zaburzeniach odzywiania o zadowoleniu z życia Ja sama często odreagowuje różne stresujące dla mnie rzeczy niejedzeniem i dla mnie jest to ostatnio coraz bardziej męczące Niby pozornie wszystko będzie OK, będziesz chuda, ale jakim kosztem

Nie myślałaś o wizycie u dietetyka Może opracowałby dla Ciebie indywidualnie jakąś dietę
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 20:18   #39
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Cytat:
Napisane przez Lady-Fit
Wiem, ze bede chora, ale przynajmniej szczesliwa. A co jest lepsze wedlug Was? Brak wiary w siebie,. stany depresyjne czy zadowolenie z zycia?
Uwierz ja k będziesz chora to nie będziesz szczęśliwa. Będziesz żyła od badania do badania zastanawiając się czy tam w środku właśnie choroba nie wyniszcza twojego organizmu. Przechodząc kolejne załamania gdy lekarze będą patrzyli na ciebie wielkimi, zdziwionymi oczami nie mogąc powiedzieć ci jak leczyć twoją chorobę, a ty do końca życia będziesz żyła ze świadomością, że wszystko to dlatego że kiedyś chciałaś być szczupła.
I przepraszam raz jeszcze,ale mam nadzieję,że przynajmniej tak "agresywnie" przemówię ci do rozsądku. Niestety wiem co piszę bo od roku co dwa miesiące przeżywam taki kosmar od nowa. Dla mnie moje marzenie pt. chcę być szczupła skończyło się nienajlepiej.
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 20:32   #40
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Coraz częściej wśród moich znajomych pojawiają się dziewczyny, które dążą do ideału bycia szczupłym wszelkimi możliwymi sposobami i za wszelką cenę. Mam koleżankę, która dopiero teraz się ocknęłą, kiedy w wieku 21 lat dowiedziała się, ze praktycznie prawdopodobieństwo, że kiedyś będzie miała dzieci jest bardzo małe. Teraz jeździ po różnych ośrodkach leczenia bezpłodności... Moja sąsiadka ma anoreksje, non stop w moim srodowisku ktoś się odchudza, ktoś inny jest na diecie... Nikt z osób mi znanych, kiedy uświadomi sobie w końcu swoją chorobę nie jest szczęśliwy ani zadowolony z siebie. Nie wiem czy dobrz zrozumiałam ten Twój poprzedni post Lady-Fit o tym, że będąc szczupłą ale z zaburzeniami odżywiania będziesz wreście szczęśliwa i zadowolona z siebie - wprost przeciwnie - taka choroba izoluje od innych ludzi, odbiera radość z życia
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 20:36   #41
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

A bedac szczupla nie osiagniesz i tak "pelni szczescia" co wiecej ludzie wtedy tez dokuczaja i to bardziej dosadnie niz "puszystym"
bo nas chudych przeciez nic nie moze dotknac,zaden "szkielet","wieszak"c zy "kosciotrup "na widok ktorego "zbiera sie czlowiekowi na wymioty"
cala sztuka to pokochac siebie takim jakim sie jest i nie przejmowac sie ludzkim gadaniem,latwe to nie jest ale warto sprobowac krok po kroczku
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-12, 21:30   #42
Lady-Fit
Raczkowanie
 
Avatar Lady-Fit
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 47
GG do Lady-Fit
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Wiem dobrze, ze dobrze mi zyczycie, ale ja juz nie jestem tak zaslepiona moim wygladem jak kiedys, moim idealem juz nie jest wymiotowac codzien do chwili az bede wazyc 45 kg. Dzis chce schudnac do 58 kg a potem zapuisac sie na silownie aby umiesnic brzuch. Nie chce juz wygladac jak wieszak, chce byc zgrabna i zdrowa. Jesli chodzi o wymioty to watpie abym do tego wrocila, zapomnialam o chorobie, dawniej bylam profesjonalistka w wymiotowaniu, dzis nawet nie wiem czy umialabym to zrobic. Wole juz diete 500 kcal niz meczenie sie nad wc calymi dniami. Generalnie moj plan to dieta kopenhacka o ponieadzilku, potem jedzenie gora 600 kcal i godzina meczacychc wiczen dziennie. Na glodowki juz nie mam sil, a wiem ze do niczego nie prowadza!
Lady-Fit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 21:38   #43
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Lady-Fit, ale 600kcal to JEST głodówka
__________________
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dla osób odchudzających się: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127964

Dla Przekupek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=134950 - 13 sierpnia - DOKŁADKA!
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 21:40   #44
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

najgorsza jest ta bezsilnosc widzisz, ze ktos ma problem i nijak nie mozesz mu pomoc
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 03:05   #45
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Cytat:
Napisane przez Lady-Fit
Wiem dobrze, ze dobrze mi zyczycie, ale ja juz nie jestem tak zaslepiona moim wygladem jak kiedys, moim idealem juz nie jest wymiotowac codzien do chwili az bede wazyc 45 kg. Dzis chce schudnac do 58 kg a potem zapuisac sie na silownie aby umiesnic brzuch. Nie chce juz wygladac jak wieszak, chce byc zgrabna i zdrowa. Jesli chodzi o wymioty to watpie abym do tego wrocila, zapomnialam o chorobie, dawniej bylam profesjonalistka w wymiotowaniu, dzis nawet nie wiem czy umialabym to zrobic. Wole juz diete 500 kcal niz meczenie sie nad wc calymi dniami. Generalnie moj plan to dieta kopenhacka o ponieadzilku, potem jedzenie gora 600 kcal i godzina meczacychc wiczen dziennie. Na glodowki juz nie mam sil, a wiem ze do niczego nie prowadza!
Szkoda, że nie przeczytałaś tych postów 500 kcal to przecież najnormalniej w świecie dieta głodówkowa

Powklejam Ci kilka cytatów, może to Cię zmobilizuje do czytania Cytaty na temat diety 1000 kcal (a Ty chcesz przejść na 500kcal)


"Dziewczyny, a może zanim popsujecie sobie metabolizm do reszty, zajrzyjcie proszę, na przykład tutaj http://www.sfd.pl/temat128699/ oraz tutaj http://www.sfd.pl/temat60467/ - to zajmie tylko 15 minut, a efekty lektury moga być bardzo pożyteczne
Napiszę to po raz x-nasty:
a) ćwiczenie na "diecie 1000 kcal" nie ma sensu, to strata czasu;
b) w ciągu 2 tygodni nie da się schudnąć w sensie spalić tłuszcz - organizm się odwodni i spali trochę mięśni, więc różnica wagi będzie znaczna, różnicy wymiarów nie będzie;
c) jak widać na przykładzie Gothiki, ponawiane co jakiś czas diety 1000 kcal itp. nie dają rezultatu, tj. nie powodują trwałego schudnięcia - po jakimś czasie (różnym w zależności od osoby) kg częściowo lub nawet z nawiążką wracają."

"Czy szkoda, czy nie, to kwestia niejednoznaczna, bym powiedziała
Gothika i Dagusia - jeśli jednak mimo tego tekstu http://www.sfd.pl/temat60467/ chcecie stosować swoją dietę, a w dodatku macie ochotę liczyć kalorie, to ja bym Wam proponowała lekką poprawę efektywności Zdrowiej będzie, jeśli będziecie jeść 1200 kcal dziennie, ale w nich ok. 30% będzie pochodzić z białka. 1 g białka = ok. 4 kcal. Czyli zjadacie 100 g białka dziennie, daje to 400 kcal, a resztę jecie w postaci tego, co wymieniacie w jadłospisach: warzyw, owoców, kasz, pieczywa pełnoziarnistego itd. Pewnie wiecie, że przy dietach odchudzających bardzo ważne są kwasy tłuszczowe, więc nie zapominajcie i o nich.
Jestem pewna, że - licząc kalorie właśnie w ten sposób - schudniecie więcej, szybciej i trwalej, niż jedząc wg Waszych jadłospisów, w których są prawie same węglowodany"

"Ja tylko zauważyłam, że Twoje jadłospisy zawierają prawie wyłącznie węglowodany, a nie ma tam białka i zdrowych tłuszczów. A zdrowy, pełnowartościowy posiłek (co jest kluczową sprawą przy odchudzaniu!) musi zawierać białko + węglowodany z warzyw + zdrowe tłuszcze. Przy odchudzaniu można zrezygnować lub ograniczyć inne węglowodany, ale tych z warzyw nie wolno.

Ja bym w uproszczeniu doradziła Ci tak: warzywa jesz bez ograniczeń - dużo i wszystkie, jakie lubisz. Białko - wyliczasz co najmniej tyle gramów, ile sama ważysz teraz (przed odchudzeniem) i rozkładasz ich ilość na cały dzień. Pisałam wcześniej o 100 g, bo im więcej, tym lepiej - szybciej się chudnie, wspomaga to mięśnie i daje dobre efekty, jeżeli ćwiczysz. Więc pomiędzy ok. 60 (?) a 100 g białka dziennie (nie wiem, ile ważysz).

Zdrowe tłuszcze - bardzo ważna rzecz! Wywalasz z diety niezdrowe tłuszcze czyli nasycone: jesz chude mięso, chudy nabiał (żółty ser to niedobry pomysł ), nie dodajesz oleju do wszystkiego, nie smażysz na oleju i nie jesz masła ani margaryny. Za to używasz oliwy z oliwek, oleju lnianego, jesz orzechy, jaja i avocado - tłuszcze z nich są zdrowe i konieczne w diecie redukcyjnej (pomagają chudnąć). Wywalasz tłuszcze trans: ze słodyczy, czipsów, rafinowanych olejów roślinnych itp.

Węglowodany: te z warzyw są OK. Ograniczasz węglowodany z białego pieczywa, białych makaronów, jogurtów owocowych, nie jesz owoców na noc (w ciągu dnia jak najbardziej). Nie przesadzasz z węglowodanami złożonymi np. z pieczywa pełnoziarnistego, makaronów razowych, kasz. Tzn. nie są zakazane i czasem warto je jeść, ale na początek lepiej nie jedz ich do więcej niż 1 posiłku dziennie.

Jeśli trzeba zmniejszyć ilość kalorii (widze, że lubisz i umiesz liczyć ), to w pierwszej kolejności poświęcamy węglowodany, w drugiej - tłuszcze, a nigdy nie zmniejszami ilości kalorii z białka."

Czy "zapsuty" metabolizm może jeszcze wrócic do normy ?
"Oczywiście, że jest w stanie wrócić, ale nie sam: musisz mu w tym pomóc
Powrót do normlanego jedzenia po dietach ze zmienną ilością kalorii, głodówkach lub po prostu źle zbilansowanym odzywianiu często kończy się właśnie tym, że tyje "od normalnego jedzenia" - to słynny efekt jojo, wraca to, co zrzuciłaś + kilka kg w prezencie.
Jeżeli Twój metabolizm jest spowolniony, to prawdopodobnie masz temperaturę ciała niższą niż 36,6 stopni - sprawdź kilka razy (w ciągu kilku dni) w drugiej połowie dnia pomiędzy posiłkami. Spowolnić metabolizm można nie tylko głodówkami, ale np. zbyt długimi przerwami pomiędzy posiłkami, niejedzeniem kolacji albo jedzeniem jej na więcej niż 2-2,5 godz. przed snem itp.
Możliwe też, że nie możesz schudnąć, bo źle ułożyłas dietę i treningi. Sprawdź tę temperaturę, to będzie przynajmniej wiadomo, od czego zacząć.
To po co takie eksprymenty? Nie lepiej schudnąć raz a porządnie, na zawsze, zdrowo i bez zbytnich wyrzeczeń?"

"Pozwólcie, że i ja wtrącę swoje trzy grosze Midi i Izumi mają absolutną rację, ostrzegając przed zgubnymi skutkami diety 1000 kalorii. Jestem kolejnym, żywym przykładem, że diety niskokaloryczne to pewne jo-jo, prędzej czy później (zwykle jednak prędzej...).
Gdy zaczęłam się odchudzać jadłam w granicach 1400-1500 kalorii. I co? No i ślicznie chudłam, średnio 1,5 kg - 2 kg w miesiącu. Niestety postanowiłam być mądrzejsza od wszystkich dietetyków razem wziętych i uznałam, że takie tempo jest jednak zawolne, ja chcę chudnąć szybciej. Zeszłam do 1200, potem do 1000 kalorii. Owszem, waga zaczęła spadać szybciej, ale po pewnym okresie czasu stanęła w miejscu. Co więc zrobiłam? Zeszłam na 800, potem na 600 kalorii i ani się obejrzałam, miałam poważne problemy zdrowotne (zaburzenia odżywiania się kłaniają). Zaczęły się napady, tyłam od byle czego (bo wykończony organizm magazynował wszystko, co tylko zechciałam mu dostarczyć). Przez miesiąc trzymałam 1000 kalorii i tyłam w dalszym ciągu.
Nadal wygrzebuję się z tego, w co sama się wpakowałam, ale najgorsze mam już chyba za sobą. Jem teraz w granicach 1200-1400 kalorii i znowu chudnę (pozbywam się owego wpomnianego wcześniej jo-ja). Gdybym nie chciała być świętsza od papieża i cały czas trzymała się tego, co na początku, ważyłabym już tyle ile chciałam i nie miałabym problemów zdrowotnych, które zafundowałam sobie przez tzw. głupotę własną. Naprawdę, o wiele lepiej jest trzymać się 1400-1500 kalorii dziennie i ćwiczyć, niż głodzić się i spalać mięśnie zamiast tłuszczu. No ale mądry Polak po szkodzie..."

Jeśli chcesz schudnąć raz i porządnie to uważam, ze powinnaś bardziej wgłębić się w sprawy diet i poczytać trochę postów Bo to co planujesz sensu nie ma Dieat głodówkowa + ćwiczenia wykończysz się...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 11:04   #46
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Cytat:
Napisane przez Lady-Fit
Wiem dobrze, ze dobrze mi zyczycie, ale ja juz nie jestem tak zaslepiona moim wygladem jak kiedys, moim idealem juz nie jest wymiotowac codzien do chwili az bede wazyc 45 kg. Dzis chce schudnac do 58 kg a potem zapuisac sie na silownie aby umiesnic brzuch. Nie chce juz wygladac jak wieszak, chce byc zgrabna i zdrowa. Jesli chodzi o wymioty to watpie abym do tego wrocila, zapomnialam o chorobie, dawniej bylam profesjonalistka w wymiotowaniu, dzis nawet nie wiem czy umialabym to zrobic. Wole juz diete 500 kcal niz meczenie sie nad wc calymi dniami. Generalnie moj plan to dieta kopenhacka o ponieadzilku, potem jedzenie gora 600 kcal i godzina meczacychc wiczen dziennie. Na glodowki juz nie mam sil, a wiem ze do niczego nie prowadza!
Nie rób tego!!! Już i tak masz spowolniony metabolizm Taka dieta (600kcal) spowolni Ci go jeszcze bardziej. Aż w pewnym momencie jedząc te 600kcal będziesz tyła... Po co Ci to? Lepiej iśc do lekarza, zadbać o zdrowie. Jak nie masz kasy to możesz iśc państwowo. Tez są świetni specjaliści. Nawet dietetyka będziesz miała państwowo.
Zastanów się, bo te wszystkie choroby wyniszczają organizm i nieleczone mogą doprowadzić do śmierci.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 16:43   #47
nesia29
Przyczajenie
 
Avatar nesia29
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 16
Dot.: Bulimia-prosze o pomoc ;(

i jak tam ??
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post1714605 Moje Ciuszki Zapraszam
nesia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 17:10   #48
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Bulimia-prosze o pomoc ;(

Właśnie dziewczyny opowiadać nam tu co u Was,jak sobie radzicie,jak zdrówko? Czy jest lepiej? Wszystko,wszystkodajcie jakiś znak życia
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 19:06   #49
brawurka1988
Raczkowanie
 
Avatar brawurka1988
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 96
Dot.: Bulimia-prosze o pomoc ;(

A zna ktoś moze jakąś poradnię w okolicach katowic ,mysłowic??
__________________
Miłość jest treścią naszego istnienia.
Jeśli jej się wyrzekniemy,
umrzemy z głodu pod drzewem życia,
nie mając śmiałości, by zerwać jego owoce.
Paulo Coelho
brawurka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-11, 19:20   #50
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Bulimia-prosze o pomoc ;(

Szpital-Centrum Psychiatrii Katowice
ul.Korczaka 27
Znalazłam to w internecie
Ja też jestem z Katowic Brawurko
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 13:12   #51
dorcia_
Rozeznanie
 
Avatar dorcia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 715
Dot.: Bulimia-prosze o pomoc ;(

zapraszam do tego watku!!!

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148961
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu ... czas i tak upłynie
dorcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 11:09   #52
Ewelina@@@
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina@@@
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 73
Unhappy koniec z bulimia ..pomocy

Walczę z bulimią... Nie wymiotowałam 3 dni.(Jak dla mnie to sukces) Mam pytanie: Pod brodą i pod uszami zrobiłymi się opuchnięcia. Powiększyły mi się więzy chłonne i migdałki (przynajmniej wydaje mi się żę to o nie chodzi) Jeśli wygram z tą chorobą, to wrócą ;(migdałki i więzy chłonne) , do poprzednie go stanu? Albo może sa jakieś okłady by przyspieszyć schodzenie opuchlizny...Tzn. czy zmniejszą się.? Dziękuję za odp. Pozdrawiam.
Ewelina@@@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 12:27   #53
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Czy to kiedyś zniknie...(bulimia) ??? :(

Cytat:
Napisane przez Ewelina@@@ Pokaż wiadomość
Walczę z bulimią... Nie wymiotowałam 3 dni.(Jak dla mnie to sukces) Mam pytanie: Pod brodą i pod uszami zrobiłymi się opuchnięcia. Powiększyły mi się więzy chłonne i migdałki (przynajmniej wydaje mi się żę to o nie chodzi) Jeśli wygram z tą chorobą, to wrócą ;(migdałki i więzy chłonne) , do poprzednie go stanu? Albo może sa jakieś okłady by przyspieszyć schodzenie opuchlizny...Tzn. czy zmniejszą się.? Dziękuję za odp. Pozdrawiam.
Wydaje mi się, ze powinno wszystko wrócić do normy Choć faktycznie skoro doprowadziłaś organizm do aż takiego stanu, że jesteś cała spuchnięta na pewno potrzeba na to czasu, bo pewnie częstymi wymiotami podrażniłaś sobie węzły chłonne i migdałki. To pewnie widać, ale ta choroba nie ogranicza się jedynie do puchnięcia, co pewnie sama już zauważyłaś

Cieszę się, że już 3 dni nie wymiotowałaś i aby tak dalej Czy jesteś pod opieką psychologa Może warto się rónież wybrać do lekarza z tym problemem.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 15:50   #54
drea
Raczkowanie
 
Avatar drea
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 296
Dot.: Czy to kiedyś zniknie...(bulimia) ??? :(

mam te same problemy , tylko ja w przeciwnosci do Ciebie waze z pewnoscia wiecej ........ ta choroba wraca i zaczyna mnie niszczyc
drea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 16:02   #55
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Czy to już bulimia?

Moja bliska koleżanka zwierzyła mi się, że czasami zdarza jej się bardzo dużo zjeść a potem załamana tą ilością jedzenia w jej żołądku zwraca to co zjadła. Podobno nie robi tego często więc czy to już bulimia?Podpowiedcie mi proszę bo muszę jej jakoś pomóc!
sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 16:44   #56
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Czy to już bulimia?

Cytat:
Napisane przez sweetpinky Pokaż wiadomość
Moja bliska koleżanka zwierzyła mi się, że czasami zdarza jej się bardzo dużo zjeść a potem załamana tą ilością jedzenia w jej żołądku zwraca to co zjadła. Podobno nie robi tego często więc czy to już bulimia?Podpowiedcie mi proszę bo muszę jej jakoś pomóc!
To co robi Twoja koleżanka jest bardzo niemądre,ponieważ po takim 'oczyszczaniu się' może nastąpić jedzenie kompulsywne,a wtedy już jest naprawde mało ciekawie.Myślę,że Twoja koleżanka jeszcze nie ma bulimii,ale jest na dobrej drodze w jej strone.
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 12:12   #57
madzik00
Raczkowanie
 
Avatar madzik00
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Chełm/Lublin
Wiadomości: 47
Dot.: Bulimia Zniszczyla Mnie! Co Jest Ze Mna?

Moim zdaniem powinnas wybrac sie do dietetyka i wyjasnic Mu o co chodzi. U mnie bylo tak, ze gdy moja choroba przybrala naprawde tragiczny obrot (ladowalam w ubikacji po kazdym posilku, chocby to byla tylko kanapka) - schudlam bardzo szybko i bardzo duzo.od kilku miesiecy staram sie jesc normalnie, "epizody" w ubikacji zdarzaja sie bardzo rzadko, ale niestety kilka kg mi sie przytylo... jednak w pewnym momencie waga sie zatrzymala mimo iz dalej jadlam duzo wiecej. czytalam jednak, ze u niektorych po dlugim okresie wymiotowania i pozniejszym zaprzestaniu wymiotow mozna zaobserwowac duzy skok kg w gore. po prostu - zoladek przez dlugi czas dostaje tyle co nic - bo wiekszosc przewaznie laduje w toalecie... a pozniej gdy sie zaczyna jesc normalnie i przestaje wymiotowac to mozna przytyc nawet jedzac np tylko 2 kanapki dziennie. dlatego tez wazna role odegra tu dietetyk. ustali odopowiednia diete - taka by organizm dostawal to co mu potrzebne i zeby czuc sie najedzonym a jednoczesnie zeby nie tyc...
__________________
Ty pilnuj moich snów... i przychodź kiedy chcesz...
Te chwile z moich dni do jednej dłoni zbierz...

madzik00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 17:18   #58
madzik00
Raczkowanie
 
Avatar madzik00
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Chełm/Lublin
Wiadomości: 47
koniec z bulimia ..pomocy

Mam pytanie do dziewczyn, ktore sa lub byly dotkniete bulimia i sie lecza/leczyly - jak wyglada takie leczenie? i czy konieczne jest, by rodzina wiedziala o tym? Z gory dziekuje za wszelkie info.
__________________
Ty pilnuj moich snów... i przychodź kiedy chcesz...
Te chwile z moich dni do jednej dłoni zbierz...

madzik00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 00:26   #59
blueangel11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Question koniec z bulimia ..pomocy

od ok 3 lat choruje na bulimie.... zaczelo sie oczywisie od paru razy przejedzenia a pozniej wymiotowania potem przestalam na jakis czas i bardzo przytylam a teraz staram sie cwicy i zdrowo jesc lecz od jakiegos czasu coraz czesciej wymiotuje .....moja cera wyglada okropnie i nie wiem jek sobie z tym poradzic napiszcie mi cos dziewczyny bo juz nie dam rady ....sama nie moge..naprawde chce przestac
blueangel11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 05:58   #60
Pancza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 100
Dot.: koniec z bulimia ..pomocy

Myślisz, że my Ci pomożemy ? Wybacz, nie jesteśmy wykształcone w tym kierunku. Jedyne co możesz zrobić, to udać się do specjalisty. Wiem, że to trudne. Wymaga ogromnej chęci wyzdrowienia, nie tylko pisania tego na forum. Musisz porozmawiać też z osobą do której masz zaufanie. Dążyć do wyzdrowienia. Na tym forum możemy jedynie takich porad Ci udzielić. Nie ma jakiegoś magicznego rytuału na pozbycie się bulimi. Nie wiesz jak sobie z tym poradzić, ponieważ to jest za głęboko w Tobie. Jedyne wyjście to terapia. Pozdrawiam
__________________
nauczyłam się, że to nie grzech mówić prawdę,
nawet jeśli
siebie przedstawia się wtedy w samych superlatywach
Pancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.