Lampa Kwarcowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-19, 14:04   #1
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527

lampa kwarcowa


Czy wiecie może, jakie kosmetyki do ochrony skóry trzeba stosować przy opalaniu kwarcówką? Czy są to jakieś kremy, emulsje solaryjne?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 21:50   #2
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: lampa kwarcowa

Podciągam.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 22:00   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: lampa kwarcowa

jak dla mnie to kwarcówka jest rodzajem zbrodni na skórze. jeśli chcesz jakoś chronić skórę, to nie opalaj sie kwarcówką.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 09:23   #4
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: lampa kwarcowa

Niech jeszcze ktoś się wypowie, proszę!! Jestem ciekawa czy przy pomocy kwarcówki da się zahamoawać nieco zmiany trądzikowe na twarzy. Latem słońce mi pomaga (i chyba tylko słońce ), więc liczę, że może przy pomocy kwarcówki uzyskam podobny efekt, ale boję się, żebym sobie skóry nie przesuszyła i nie porobiła zmarszczek, etc.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 19:49   #5
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: lampa kwarcowa

Podciągam po raz kolejny.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 19:57   #6
Isahra
Raczkowanie
 
Avatar Isahra
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 147
Re: lampa kwarcowa

Kiedys stosowalam kwarcowke.. trzeba baardzo krociutko trzymac i bardzo dokladnie czasu pilnowac. Nie stosowalam zadnych kremow, dopiero po kwarcowce nakladalam nivee. Mam duzo pryszczy a na nastepny dzien mialam moze 10% pryszczy co wczesniej, tylko ze gdzies po 3-4 dniach wszystko wracalo. A kwarcowki nie wolno czesto stosowac.. i musisz miec okularki, raz nie ubralam bo od tego sa jasne kola.. i pozalowalam, oczy mi spuchly na noc, wszystko palilo, cala noc sie scierpialam. Wiec nie probuj tego robic
__________________
"Gdy twoje serce wyrywa się tam, gdzie wre bój zmysłów - ty zostawaj z tyłu..." - Shakespeare
Isahra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 20:06   #7
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: lampa kwarcowa

Dzięki za odpowiedź. Okularki rzecz jasna mam, nie wiem tylko, jakie kosmetyki stosować podczas "opalania". A czy u Ciebie były jakieś negatywne efekty, np. zmarszczki, kiedy nie stosowałaś żadnego kosmetyku podczas opalania a jedynie po? Dodam jeszcze, że mam tłustą cerę.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-22, 14:14   #8
Isahra
Raczkowanie
 
Avatar Isahra
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 147
Re: lampa kwarcowa

Jak sie raz opalalam bez okularow to mi sie zrobilo mnostwo zmarszczek wokol oczu a same oczy spuchly. Ale jak sie opalalam w okularkach to nie stwierdzilam zadnych zmarszczek. Rowniez mam cere tlusta, a nawet bardzo tlusta, lampa ja porzadnie przesusza.. ale trzeba ja moocno nawilzyc pozniej, nie wiem czy dobrze robilam nakladajac nivee na tlusta cere ale tak robilam, gdyz czasami mnie twarz troche piekla, a po nivei mialam super uczucie ochlodzenia.. Ja mam dosc wybredna skore, nie chcialam eksperymentowac z innymi kremami na tak wysuszona pozniej skore, a nivea to sprawdzony kremik
__________________
"Gdy twoje serce wyrywa się tam, gdzie wre bój zmysłów - ty zostawaj z tyłu..." - Shakespeare
Isahra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 14:18   #9
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: lampa kwarcowa

Dzięki za odpowiedź. No właśnie. Też nie wiem czy dobrze nakładać jest taki tłusty krem jak Nivea na tłustą cerę... Nie wiem czy taki krem nie popsuje efektu kwarcówki...
P.S. Właśnie jestem po pierwszym "seansie"
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-30, 13:35   #10
Reni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 31
Lampa kwarcowa

Gdzie można kupić lampę kwarcową? Mam na myśli lampę wykorzystywaną do dezynfekcji pomieszczeń, a nie solaryjną.
Jeżeli macie jakieś namiary na sklepy medyczne w Warszawie, to napiszcie. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.
Reni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 15:36   #11
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Lampa Kwarcowa

Mam takie pytanie może głupie ...ale czy lampa kwarcowa opala?? jeśli tak to jak najlepiej rozłożyc czas opalania zeby sie nie poparzyc i opalic ladnie?? chodzi mi o taką domową kwarcówkę, małą....do naświetlania.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-18, 22:53   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Lampa Kwarcowa

tak, opala. ALE bardzo łatwo zrobić sobie krzywdę taką lampą. w dodatku możesz mieć przeciwwskazania zdrowotne do jej używania, dlatego przyjmuje sie, że korzystanie z kwarcówki powinno odbywać się wyłącznie z zalecenia lekarza (i w sposób przez niego określony).
co do opalania- jest tyle bezpieczniejszych metod na przyciemnienie skóry.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 08:59   #13
apsik9
Raczkowanie
 
Avatar apsik9
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 380
Dot.: Lampa Kwarcowa

Opala. Ja wyleczyłam kwarcówką trądzik (boszzz, kiedy to było - jakieś 12 lat temu ) choć KONIECZNIE musisz uważać, bo bardzo wysusza skórę i moesz sie poparzyć.
Generalnie ultrafiolet z lampy bardzo dobrze dezynfekuje, ale trzeba być ostrożnym. Jeśli już się zdecydujesz, to na początek nie więcej niż trzy minuty.
apsik9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 09:43   #14
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Lampa Kwarcowa

Owszem opaola,ale bardzo9 wysusza skóre i tak jak pisały dziewczyny,ultrfiolet walczy z bakteriami.Jednak najlepiej gdy chcemy uzywać tej lampy warto skonsultować sie z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 10:20   #15
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Lampa Kwarcowa

lampa kwarcowa emituje 57 % promieni ultrafioletowych, juz posalam o niej kiedys pod tym samym tematem
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 16:34   #16
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Lampa Kwarcowa

Jak byłam jeszcze w liceum, koleżanka z klasy wyglądała jak burak po kwarcówce,łee
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 15:39   #17
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Lampa Kwarcowa

tak , kwarcowka oparza czasami
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 15:38   #18
ma_linka
Zadomowienie
 
Avatar ma_linka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 007
Dot.: Lampa Kwarcowa

oh dobrze, że tu trafiłam bo mogłam sobie zrobić krzywde.. Mianowicie mam taką lampke w domu i chciałam uzyć. po przeczytaniu tego co napisałyście wolę nie
ma_linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 15:08   #19
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Lampa Kwarcowa

Ja kilka lat temu po kilkuminutowym seansie z kwarcówką wylądowałam na pogotowiu...
Chciałam opalić tylko brzuch, tak więc skierowałam lampę na tę partię ciała, nie zamknęłam oczu bo myślałam że świecąc na brzuch nic mi się nie stanie. Na drugi dzień wieczorem zaczęłam mieć mgłę przed oczaami, po paru godzinach dosłownie przestałam widzieć!!! Brzmi niewierygodnie, ale to prawda - pamietam to jak dziś... Nie skojarzyłam tego z lampą, której używałam przecież ponad 24 godz. wcześniej... Na szczeście był u mnie wtedy chłopak, który szybko zawiózł mnie na pogotowie.Nie zdążyłam jeszcze powiedzieć slowa, kiedy lekarka zapytała:"kwarcówka?". Czyli pewnie takich jak ja było już wiele..... Miałam coś poparzone - tęczówkę, siatkówkę - już nie pamietam. Za leki zapłaciłam 50 zł a ile strachu się najadłam!
OSTRZEGAM PRED STOSOWANIEM TEJ LAMPY!
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-16, 11:03   #20
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291
lampa kwarcowa ktos mial?

witam mam pytanko do osob ktore uzywaly lampy kwarcowej.mam taka lampe i chcialam jej uzyc poniewac mam problemy z cera.niestety nie mam instrukcji i poiem szczerze ze sie boje,vzy ktos uzywal i jak to wyglada mniej wiecej.|Strasza mnie znajomi ze jest straszny rumien na twarzy po tym jesli tak to po jakim czasie on ustepuje pozdrawiam
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 22:00   #21
Hydrargyrum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Lampa Kwarcowa

Szanowne Panie! Aby korzystać z lampy kwarcowej wystarczy znać podstawy fizyki i przeczytać ze zrozumieniem instrukcję obsługi (jeśli jej nie ma - poszukać fachowej informacji. Z lampy kwarcowej może korzystać bezpiecznie każdy człowiek bez żadnej szkody, a tylko z korzyścią dla zdrowia i urody. Warunkiem bezpiecznego korzystania z lampy kwarcowej jest przestrzeganie kilku zasad m.in.:

1.Stosowanie się do odległości od lampy zależnie od jej mocy 60-100 cm (bliższa odległość spowoduje silne poparzenia, wysuszenie a nawet wypalenie naskórka aż będzie czuć spalenizną),

2.Bezwzględnie zamknięte oczy lub nałożone okulary ochronne (krótkie nawet spojrzenie na jarznik kwarcowy spowoduje zapalenie spojówek, dłuższe zaćmę itp. choroby oczu spowodowane wysuszeniem gałki ocznej przez promienie UV, a nawet utratę wzroku), Zdrowa skóra powiek jest wystarczającym filtrem UV, tak więc jeśli nie ma okularów - nie szkodzi.

3.Krótki czas naświetlania (liczony od ustabilizowania się światła jarznika, zwykle kilka min., wg instrukcji (tabeli), w lampach bez filtra nie dłużej niż 7 min). Dłuższy czas spowoduje powstanie silnego rumienia skóry, a często też poparzenia promieniami UV i wypalenie naskórka, aż zejdzie z dymem i zapachem spalenizny.

4.Nawilżenie skóry po naświetlaniu tłustym kremem z wit. A, E przy ewentualnych poparzeniach Panthenolem itp. Nawilżenie nie jest konieczne, gdy do naświetlania mamy skórę spoconą, albowiem w pocie człowieka zawiera się też wspaniały kwas urokainowy, który pełni rolę naturalnego filtra UV oraz wspomagatora syntezy witaminy D i absorbcji wapnia do kości zarazem.

5.Niezażywanie conajmniej 48 godzin przed naświetlaniem wszelkich leków i środków fotouczulających (np. niektóre środki antykoncepcyjne). Osoba zażywająca takie specyfiki po naświetlaniu na skórze będzie miała paskudztwa i poparzenia, o jakich nawet nie marzyła.

6.Lampa kwarcowa w odróżnieniu docierających do nas promieni słońca emituje także promienie UVC (silnie bakteriobójcze, wysuszające i niszczące żywe mikroorganizmy), Słońce również je emituje, lecz warstwa ozonowa pochłania je w ogromnej większości, bo gdyby docierały do ziemi, to nie byłoby roślin, zwierząt, a i ludzie by wyginęli.

7.Tak więc też nie należy naświetlać lampą kwarcową roślin i zwierząt !



Już dawno poznałem sporo osób (pacjentów), którzy opalali się lampą kwarcową bez nawet zajrzenia w instrukcję lub bez przestrzegania jej zasad Osoby takie zwkle nie miały o dziwo pretensji do siebie, tylko do samej lampy(!), że im zrobiła krzywdę (mimo, że sama się przecież nie włączyła...), a nawet do sprzedawcy, że im sprzedał taką lampę (choć nie namawiał do przeczytania instrukcji). Lampa kwarcowa została wynaleziona już dawno, przed wojną (wówczas już korzystałem z jej dobrodziejstw jako młody chłopak). Korzystam z niej do dziś (tylko w okresie jesienno-zimowym) i polecam wielu pacjentom, lecz pamiętajcie, że lepsze są naturalne promienie słoneczne !

Zapraszam do pytań na powyższy temat (lampa kwarcowa, solarium, opalanie itp.). Dużo zdrowia !
Hydrargyrum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 17:31   #22
boguslawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 22
Dot.: Lampa Kwarcowa

Dermatolog zlecił mi korzystanie z lampy kwarcowej (na trądzik). Mam w domu lampe kwarcową, ale z czerwoną żarówką. Czy to o taką chodzi? Czy ona się nadaje?
boguslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 00:15   #23
Hydrargyrum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Lampa Kwarcowa

Cytat:
Napisane przez boguslawa Pokaż wiadomość
Dermatolog zlecił mi korzystanie z lampy kwarcowej (na trądzik). Mam w domu lampe kwarcową, ale z czerwoną żarówką. Czy to o taką chodzi? Czy ona się nadaje?
Ta z "czerwoną żarówką", to zapewne sollux, czyli lampa emitująca promienie cieplne IR (podczerwone). Taka lampa nie pomoże przy trądziku. I nie jest to lampa kwarcowa, bo zwykle bańka żarówki wykonana jest ze szkła sodowego.

Przeciwko trądzikowi osobiście polecam lampę niebieską (niebieskie światło niszczy bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie trądziku). Jeśli nie masz takiej lampy, to łatwiej dostępna w handlu (np. allegro) jest lampa kwarcowa bez filtra, posiada ona jarznik rtęciowy ultrafioletu, który niszczy wszelkie bakterie na powierzchni skóry i wgłąb. Lecz trzeba ostrożnie (stosować się do instrukcji). Pozdrawiam!
Hydrargyrum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:50.