Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-04, 23:17   #1
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444

Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.


Potrzebuję pomocy, nie znam się, a szukanie zupełnie w ciemno jest mało efektywne.

Mam cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień. Cera mieszana, czoło i nos się świecą, ale ogólnie skóra jest skłonna do przesuszeń i musi być stale i mocno nawilżana. Szukam kremu na dzień. Takiego, który nadaje się pod makijaż. Na noc używam Ziaji kuracja lipidowa lub Cetaphilu, ale one zostawiają błysk na czole i nosie.

Szukam też delikatnego toniku.

Jeśli macie jakieś porady, cenne wskazówki, wartościowe artykuły dotyczące całkowitej pielęgnacji skóry wrażliwej, to chętnie przyjmę (jakich kosmetyków szukać, czego unikać itd). Przeglądałam forum, ale nie znalazłam nic w miarę aktualnego
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 11:26   #2
mayomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Jakiś czas temu znalazłam mój ideał, ale teraz nigdzie go nie mogę spotkać i dalej testuję kolejne lepiej lub gorzej działające kremy.
Z Twojego opisu wynika, że nasze cery są podobne. Może jednak uda Ci się na niego gdzieś trafić: krem nawilżający całoroczny na dzień i noc Perfecta cera wrażliwa (ma dopisek: ratunek dla skóry: wrażliwej, podrażnionej, bardzo suchej, zaczerwienionej). Nawilżał bardzo dobrze, a mimo wspomnianego dopisku nie spotkałam się z żadnym przetłuszczaniem czy przykrymi niespodziankami. Przy czym moja skóra żadnego innego kremu Perfecty zupełnie nie tolerowała!
Z całego serca polecam
mayomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 15:37   #3
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Cytat:
Napisane przez mayomi Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu znalazłam mój ideał, ale teraz nigdzie go nie mogę spotkać i dalej testuję kolejne lepiej lub gorzej działające kremy.
Z Twojego opisu wynika, że nasze cery są podobne. Może jednak uda Ci się na niego gdzieś trafić: krem nawilżający całoroczny na dzień i noc Perfecta cera wrażliwa (ma dopisek: ratunek dla skóry: wrażliwej, podrażnionej, bardzo suchej, zaczerwienionej). Nawilżał bardzo dobrze, a mimo wspomnianego dopisku nie spotkałam się z żadnym przetłuszczaniem czy przykrymi niespodziankami. Przy czym moja skóra żadnego innego kremu Perfecty zupełnie nie tolerowała!
Z całego serca polecam
Dziekuje, poszukam. Kosmetyki Perfecty widzialam w Rossmanie. Nie ma tam tego kremu?

Czy chodzi o ten produkt?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...aloroczny.html

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez 201708160922
Czas edycji: 2013-09-05 o 22:30
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 12:32   #4
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Mi na przesuszenie bardzo pomógł krem Flos Leku do cery wrażliwej Tylko może zapychać jeśli twoja cera jest na to podatna.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 01:03   #5
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Mi na przesuszenie bardzo pomógł krem Flos Leku do cery wrażliwej Tylko może zapychać jeśli twoja cera jest na to podatna.
Raczej nie. A nie powoduje świecenia? Bo ma być pod podkład.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 10:26   #6
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Trudno mi powiedzieć, bo mam cerę mieszaną w kierunku tłustej i na mnie każdy krem powoduje świecenie się, bo po prostu nie chcą się wchłaniać :P Ale Flos Lek nie daje efektu żarówki, po prostu buzia się lekko świeci. Używałam go pod podkład, przysypywałam pudrem i było wszystko ok Nie wiem czy masz cerę bardziej w kierunku suchej czy tłustej, ale skóra która ma problem z nadmiernym przetłuszczaniem zawsze będzie się świecić. Kiedyś zrobiłam eksperyment - poszłam spać bez używania jakiegokolwiek kremu żeby zobaczyć gdzie najmocniej przetłuszcza mi się skóra twarzy i masakra - cały nos jak żarówka, czoło i broda trochę mniej ale też
Teraz używam kremu z Sylveco który poleciły mi dziewczyny na Wizażu - on jako jedyny wchłania się do matu. Niby jest do skóry zmęczonej i przesuszonej, ale ja już przesuszenie dawno zwalczyłam i mimo to mam wrażenie, że ten krem średnio nawilża. Ale poczytaj recenzje ich kosmetyków na KWC bo wiele dziewczyn je sobie chwali, są wersje i lekkie i "zwykłe", czyli tłustsze i cięższe

Walcząc z przesuszeniem skóry przestawiłam się na jakiś czas na OCM, czyli mycie twarzy olejami. Czasochłonne, ale pomogło. Do tego zacznij myć twarz nie wodą z kranu, a źródlaną. Butlę 5L najtańszej źródlanej wody można kupić za 2zł z groszami Mnie starczała na 1 tydzień.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 11:24   #7
mayomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
Dot.: Odp: Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Dziekuje, poszukam. Kosmetyki Perfecty widzialam w Rossmanie. Nie ma tam tego kremu?

Czy chodzi o ten produkt?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...aloroczny.html
Dokładnie o ten. W żadnym Rossmannie, do którego dotarłam, od chyba dwóch lat nie mogę na niego trafić. Od tego czasu używałam 2 różnych kremów Sans Soucis, NaturalEve, Sopotu rozświetlającego Ziai, Ultranawilżającego Avy, ale moja skóra ich bardzo nie lubiła.

Dobre za to były dla mnie jeszcze: RoC Hydra+ (żółty), Payot Hydratation 24 i Fluid matifiant (ale w Polsce drogie), Hildegard Braukmann - Moisturising blossom cream i Lavera - Krem przywracający równowagę (nagietek).
Krem Lavery też z czystym sumieniem mogę polecić.

Mam nadzieję, że pomogłam.
mayomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-10, 14:18   #8
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Ja ze swojej strony mogę polecić ten -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...enolcreme.html
lekki, nie zostawia tłustej warstwy, a nawilża świetnie
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 16:10   #9
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony mogę polecić ten -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...enolcreme.html
lekki, nie zostawia tłustej warstwy, a nawilża świetnie
Nie polecam skórom trądzikowym, masakrycznie zapycha.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 17:04   #10
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Nie polecam skórom trądzikowym, masakrycznie zapycha.
Zależy od skóry, to jeden z niewielu który mnie nie zapycha.
W każdym razie autorka nie pisała, że ma trądzik. Na skórze wrażliwej, suchej, z lekką tylko tendencją do błyszczenia bardzo prawdopodobne że się sprawdzi.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 07:49   #11
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Dziekuje za odpowiedzi

Nie mam problemow z tradzikiem. Poki co uzywam cetaphilu do mycia i kremu cetaphil. Martwi mnie to, ze moja skora (na calym ciele) robi sie coraz bardziej sucha (po wzieciu prysznica nawet swedzi). Kupilam capivit A+E i olej z wiesiolka, biore niemal miesiac i nie widze efektow

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-05, 19:57   #12
loczek88
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 716
Dot.: Odp: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

może Ziaja MED nawilżający krem?
przyznaję że polecam w ciemno, ale mając taką cerę jak Ty + trądzik + naczynka , odkryłam dla siebie kremik Ziaja MED dla trądzika różowatego. Sprawdził mi się cudownie, lekki, nawilża, koi podrażnienia, wchłania się szybciutko,nawet gdy nałożę trochę za dużo....a u mnie ciężko znaleźć coś fajnego..
loczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 20:25   #13
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Odp: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Cytat:
Napisane przez loczek88 Pokaż wiadomość
może Ziaja MED nawilżający krem?
przyznaję że polecam w ciemno, ale mając taką cerę jak Ty + trądzik + naczynka , odkryłam dla siebie kremik Ziaja MED dla trądzika różowatego. Sprawdził mi się cudownie, lekki, nawilża, koi podrażnienia, wchłania się szybciutko,nawet gdy nałożę trochę za dużo....a u mnie ciężko znaleźć coś fajnego..
Uzywalam ziaja med kuracja lipidowa. Dobre, ale nie urywa.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 19:39   #14
Lausla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Hejo
Jestem posiadaczką skóry mieszanej, tłusta w strefie T i normalna na policzkach. Obojętnie co bym zrobiła czoło i nos po 2/3h są pokryte tłuustą warstwą.Czy nałożę sylveco nagietkowy czy samo serum C czy to i to czy w ogóle nic Na razie wybieram się do dermatologa, bo mam dość poważny problem z zaskórnikami..zobaczymy
A i jeszcze zauważyłam, że najlepiej jak przemyję twarz tylko tonikiem i nic nie nałożę
Poza tym staram się pić dużo wody, aby jakoś tę twarz nawilżyć przynajmniej od środka i zdrowo się odżywiać
No i krem to chyba najlepszy do tej pory był brzozowy sylveco ) Miło go wspominam, więc polecam

Edytowane przez Lausla
Czas edycji: 2013-10-08 o 19:41
Lausla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:04   #15
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Odp: Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Cytat:
Napisane przez mayomi Pokaż wiadomość
Dokładnie o ten. W żadnym Rossmannie, do którego dotarłam, od chyba dwóch lat nie mogę na niego trafić. Od tego czasu używałam 2 różnych kremów Sans Soucis, NaturalEve, Sopotu rozświetlającego Ziai, Ultranawilżającego Avy, ale moja skóra ich bardzo nie lubiła.

Dobre za to były dla mnie jeszcze: RoC Hydra+ (żółty), Payot Hydratation 24 i Fluid matifiant (ale w Polsce drogie), Hildegard Braukmann - Moisturising blossom cream i Lavera - Krem przywracający równowagę (nagietek).
Krem Lavery też z czystym sumieniem mogę polecić.

Mam nadzieję, że pomogłam.
Co do Hildegard Braukmann - w 100% potwierdzam. Skuteczny i chyba jedne z nielicznych kosmetyków naturalnych gdzie cena nie jest powalająca. Miałam od nich również szampon, środek na wypryski i w każdym przypadku było rzeczywiście ok.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 14:12   #16
jemina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 32
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Ja używam też Flosleku z serii Arnica (do cery naczynkowej). Super delikatny, nie podraznia, fantastycznie nawilża. Mam skórę mieszaną, więc zaczęłam od kremu nawilżającego z tej serii, ale wydawało mi się, że konsystencja jest dla mnie za lekka. Lepiej sprawdziła mi się wersja anti-aging, wydaje mi się, że nawilża bardziej długotrwale, a też nie ma żadnych problemów z zatykaniem porów. I nie świeci na twarzy
jemina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 13:35   #17
ola_michalowska
Przyczajenie
 
Avatar ola_michalowska
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 9
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

ja mam skórę wrażliwą, właściwie podchodzącą pod alergiczną, mieszaną. stosuję atoperal i jestem zadowolona. nie pojawiają się suche skórki, nie mam też tłustych plam. cera jest optymalnie nawilżona. z serii najbardziej odpowiada mi żel do mycia ciała, ale krem też daje radę
ola_michalowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 16:28   #18
Natsumi80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Nie wiem czy już próbowałaś wspierać się też suplementami diety. Ja stosuje oprócz kremów do skóry wrażliwej, kapsułki Oeparol piękna skóra? Zawierają olej z nasion wiesiołka, witaminy, minerały których nie jestem w stanie dostarczyć codziennie mojemu organizmowi? Moja cera nabrała większego blasku .
Natsumi80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 07:33   #19
Theodora1493
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Ja mam taką cerę jak Ty i aktualnie naprawdę bardzo ważne jest byś miała do mycia odpowiedni żel do mieszanej cery, ja polecam z rossmana Rivall de looop, jest świetny i cera promienieje, a do tego podstawowa sprawa myj twarz letnią wodą, absolutnie nie gorącą.
Theodora1493 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 15:54   #20
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Mam mieszaną od zawsze i nie mam wyboru - używam dwóch kremów. ŻADEN nie jest w stanie nawilżyć i nie zapchać czoła i dobrze natłuszczyć policzki.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 14:52   #21
Mryoulanda82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Ja mogę odradzić kosmetyki ziaji bo mam skórę mieszaną i akurat ich kosmetyki do takiej cery niestety są niewypałem.Moja siostra też próbowała i po prostu szał porażki.
Mryoulanda82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 17:38   #22
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Ja też ich nie używam, raczej staram się wybierać takie, które zawierają olej z wiesiołka.
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 19:45   #23
martexa19
Raczkowanie
 
Avatar martexa19
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 207
Dot.: Pielęgnacja - skóra wrażliwa, cera mieszana.

Czesc dziewczyny !

Poszukuję na zimę dobrego kremu po podklad na mrozy.
Ważne jest dla mnie to by był on dostosowany dla cery trądzikowej i mieszanej.

Czy jest tu jakas wizażanka ,która ma jakiś krem ktory jest godny polecenia?
martexa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-14 20:45:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.