Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-01, 06:08   #331
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;86838320]Podobnie nie lubię Karoliny Anny.Drażni mnie jej prezencja i nie chodzi o brak atrakcyjności, bo to nie ma/nie powinno mieć większego znaczenia, ale jest dla mnie jakaś taka...mało przekonujaca i antypatyczna.Nie lubię też jej sposobu wypowiadania się - dla mnie jest taki monontonny.



Słyszałam też, ze jakiś czas temu Karolinie Annie kazano usunąć jeden materiał z YT - rodzina osoby, o której KA nakrecila ten materiał, dowiedziała się o tym i miała pretensji do YouTuberki.Myślałam, ze może chodzi o sprawę Eweliny Baldygi (bo tej sprawy nikt, a przynajmniej żaden youtuber raczej nie ruszy), ale to była ofiarą innego,brutalnego przestępstwa.Pewnie to nie jest rzadkość (ze bliscy zaginionych/porwanych/zamordowanych ludzi nie życzą sobie takich materiałów w sieci) ale ja pierwszy raz o tym słyszę.[/QUOTE]Dlaczego nikt nie ruszy tej historii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 09:31   #332
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Może nie zagadka kryminalna, ale coś mocno creppy

Nie wiem, czy ktoś z Was słyszał o kolesiu, co nagrywa 4 godzinne filmiki na których tylko siedzi i uśmiecha się. Parę miesięcy temu wpadł 300 odcinek:
https://www.youtube.com/playlist?lis...jfY3XWthjjpuNN


Na niektórych ludzie wyłapali że płacze, moczy się i ktoś próbuje mu się włamać do domu

Teraz wstawia też 4 godzinne filmiki, ale chodzi po różnych miejscach i gada.
Nie rozumiem popularności tego typu filmików. Potrafię marnować czas na głupoty, ale oglądać jak koleś siedzi w bezruchu przez 4 godziny, no way

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Dlaczego nikt nie ruszy tej historii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo to historia podobna do porwania Krzysztofa Olewnika?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 19:27   #333
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja slucham podcastow w pracy na telefonie, kiedy jestem sama w budynku (szpitalnym), staram sie nie wybierac filmikow 'lokalnych' ale i tak czasem normalnie biegam korytarzem do pokoju z monitoringiem, zeby sie upewnic, ze jestem sama. Budynek jest twierdza, nawet z kluczem czlowiek sie nie dostanie, a ewentualny wlamywacz narobi duzo zamieszania i halasu zanim by do srodka wszedl, a mimo to sprawdzam kamery regularnie.
W Karolinie Annie takze denerwuje mnie monotonia, ale tez brak obiektywizmu (odczuwalny w tonie, w uzytych slowach, zdrobnieniach) i podawanie zbyt wielu nieistotnych informacji, a pomijanie wazniejszych.
U Jasmin mnie troche wkurzalo takie naginanie historii do wlasnych przekonan, troche za bardzo czasami (na przyklad w sprawie Keniki Jenkins, gdybym znala sprawe tylko od Jasmin, nie wiedzialabym nawet czemu jest tak bulwersujaca; tak jak nadal nie wiem, co bylo kryminalnego w historii Delphine Lalaurie...), mimo tego bardzo lubie jej filmy bo wydaja mi sie najlepiej przygotowane merytorycznie. Z drugiej strony ostatni opublikowany filmik o Karolu Kocie brzmi, jakby miala wszystko napisane i czytala zapis z kartki, kiedy ta spontanicznosc i naturalne wstawki byly bardzo fajne w innych materialach.
Ostatnio wpadlam na kanal Kristofa Radke (https://www.youtube.com/channel/UCcM...0ek5TRXkCxne9A), dopiero kilka filmow i tez jest troche monotonny, ale niektore historie, o ktorych mowi nie sa popularne, wiec moze dlatego mnie zaciekawily. Filmiki tez sa krotkie, jak u Karoliny, co przy sluchaniu w pracy czy aucie jest na plus, nie zawsze mam 2h na Jasmin.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 21:29   #334
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Może nie zagadka kryminalna, ale coś mocno creppy

Nie wiem, czy ktoś z Was słyszał o kolesiu, co nagrywa 4 godzinne filmiki na których tylko siedzi i uśmiecha się. Parę miesięcy temu wpadł 300 odcinek:
https://www.youtube.com/playlist?lis...jfY3XWthjjpuNN


Na niektórych ludzie wyłapali że płacze, moczy się i ktoś próbuje mu się włamać do domu

Teraz wstawia też 4 godzinne filmiki, ale chodzi po różnych miejscach i gada.
Obejrzałam początek tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=szOAZFdsh8k i koleś jest naprawdę creepy. Jeszcze ta muzyczka w tle On trochę przypomina Chip Chan. Zawsze mnie zastanawiało z czego ona się utrzymuje skoro głównie spała, a teraz wrzuca 12 godzinne streemingi na yt.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 21:31   #335
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Ja slucham podcastow w pracy na telefonie, kiedy jestem sama w budynku (szpitalnym), staram sie nie wybierac filmikow 'lokalnych' ale i tak czasem normalnie biegam korytarzem do pokoju z monitoringiem, zeby sie upewnic, ze jestem sama. Budynek jest twierdza, nawet z kluczem czlowiek sie nie dostanie, a ewentualny wlamywacz narobi duzo zamieszania i halasu zanim by do srodka wszedl, a mimo to sprawdzam kamery regularnie.
W Karolinie Annie takze denerwuje mnie monotonia, ale tez brak obiektywizmu (odczuwalny w tonie, w uzytych slowach, zdrobnieniach) i podawanie zbyt wielu nieistotnych informacji, a pomijanie wazniejszych.
U Jasmin mnie troche wkurzalo takie naginanie historii do wlasnych przekonan, troche za bardzo czasami (na przyklad w sprawie Keniki Jenkins, gdybym znala sprawe tylko od Jasmin, nie wiedzialabym nawet czemu jest tak bulwersujaca; tak jak nadal nie wiem, co bylo kryminalnego w historii Delphine Lalaurie...), mimo tego bardzo lubie jej filmy bo wydaja mi sie najlepiej przygotowane merytorycznie. Z drugiej strony ostatni opublikowany filmik o Karolu Kocie brzmi, jakby miala wszystko napisane i czytala zapis z kartki, kiedy ta spontanicznosc i naturalne wstawki byly bardzo fajne w innych materialach.
Ostatnio wpadlam na kanal Kristofa Radke (https://www.youtube.com/channel/UCcM...0ek5TRXkCxne9A), dopiero kilka filmow i tez jest troche monotonny, ale niektore historie, o ktorych mowi nie sa popularne, wiec moze dlatego mnie zaciekawily. Filmiki tez sa krotkie, jak u Karoliny, co przy sluchaniu w pracy czy aucie jest na plus, nie zawsze mam 2h na Jasmin.
Też nie rozumiem. Wysłałem Jaśmin kilka propozycji spraw jakie mogłaby poruszyć, ale zapewne dostała już tyle propozycji od innych osób + sama zapewne ma zaplanowane z n spraw do omówienia, że szansę na to, że skorzysta z któryś z tych wymienionych prze ze mnie jest równe zeru, ale mimo to nie traci nadziei Co do Karoliny Anny to mnie ostatnio zaczęła irytować. Sam nie wiem dlaczego coś zaczęło mnie w niej wkurzać i jak pisałem wyżej bardzo irytują mnie komentarze niemal pod każdym jej filmem, bo większość z nich to " Łaaa jakie śliczne masz oczka buziam itd". Serio? Raczej nastawiam się o komentowaniu danej sprawy a nie o ślicznych oczkach i usteczkach.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 13:39   #336
Evrith
Raczkowanie
 
Avatar Evrith
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 477
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

My tu o dawnych historiach i kanałach na jutubach, a tymczasem w Mrowinach, dolnośląskiej wiosce (mniej więcej połowa drogi między Wrocławiem a Świdnicą), zamordowano 10-latkę. W czwartek rodzice zgłosili zaginięcie po tym, jak nie wróciła ze szkoły, niedługo później ciało znaleziono w okolicy. Z tego, co czytałam, najpierw ktoś ją czymś zadźgał, później zgwałcił - oby w tej kolejności. Ale mało jest na razie wiarygodnych źródeł, zresztą, dopiero co skończyła się sekcja zwłok.
A w okolicy stawy, Zalew Mietkowski, upały, niedługo wakacje – pewnie zapanuje jakaś totalna paranoja, i się nie dziwię.
Biedni rodzice, pewnie ich sumienie zżera – tym bardziej, że dziecko ostatnio widziano podobno 200 metrów od domu.
Evrith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 23:57   #337
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez kiss of night Pokaż wiadomość
To była historia Samanty z Jasienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, dokładnie - chodziło o Samantę, a jej zabójstwo do dzisiaj pozostaje nierozwiązane.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie znam, dzięki
Oglądałam ten filmik przed usunięciem, ale nie pamiętam nazwiska zamordowanej, ale na pewno nie chodzi o Baldyge. To była młoda dziewczyna, chyba nawet nastolatka, której ciało znaleziono w lesie. Z neutralnej relacji w filmie łatwo można było wywnioskować, że sytuacja rodzinna tej dziewczyny to raczej patologia była i z tego co po usunięciu filmu mówiła Karolina Anna, to reakcja rodziny nie była w normalnym tonie, tylko ją zwyzywano.
Domyślam się, jakie klimaty rodzinne miała ta dziewczyna, stąd też domyślam się także tego jaka mogła być ich reakcja i mimo tej patologicznej otoczki, to powiem szczerze, że w sumie to się nawet takiej reakcji nie dziwię. To była bardzo brutalna zbrodnia (sprawca "zaatakował" tak, że ta dziewczyna została wręcz pozbawiona głowy) i sprawca sobie normalnie żyje wśród nas - nie dziwię się wściekłości rodziny, która chce spokoju, a tu wyskakuje jakaś YouTuberka i kręci sobie materialik o tym morderstwie. Trudno nie mieć przekonania, że wzięła się za tę sprawę, bo uznała ją za..."chwytliwy temat".Nie wierzę, że było inaczej.
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-19, 00:10   #338
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;86917440]Domyślam się, jakie klimaty rodzinne miała ta dziewczyna, stąd też domyślam się także tego jaka mogła być ich reakcja i mimo tej patologicznej otoczki, to powiem szczerze, że w sumie to się nawet takiej reakcji nie dziwię. To była bardzo brutalna zbrodnia (sprawca "zaatakował" tak, że ta dziewczyna została wręcz pozbawiona głowy) i sprawca sobie normalnie żyje wśród nas - nie dziwię się wściekłości rodziny, która chce spokoju, a tu wyskakuje jakaś YouTuberka i kręci sobie materialik o tym morderstwie. Trudno nie mieć przekonania, że wzięła się za tę sprawę, bo uznała ją za..."chwytliwy temat".Nie wierzę, że było inaczej.[/QUOTE]
Dokładnie Śmieszy mnie jak jakiś youtuber ściemnia, że kręci film, żeby nagłośnić sprawę i pomóc odnaleźć sprawcę
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 00:36   #339
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Dlaczego nikt nie ruszy tej historii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do historii Bałdygi, to hmm...podobno są w nią zamieszane także - jak to się mówi - "wysoko postawione" osoby. Nie wchodząc w szczegóły, spróbujcie sobie tylko wyobrazić - jeżeli tzw. "gang obcinaczy palców" działał tak sprawnie dość długo i nikt im nie przeszkadzał, a jak już zaczęto ich ścigać, to dziwnym trafem "obławy" się nie udawały...W takim przypadku jest chyba dość jasne, że po prostu ktoś ich krył/pomagał/przekazywał informacje, które powinny pozostać ukryte - po prostu mieli swojego informatora, tzw. "kreta" w policji i być może w innych organach państwowych. A ci "pomocnicy" są bardzo dobrze umocowani i z jednych dobrych posadek często przeskakują na inne, co im daje np. możliwość blokowania różnych spraw - np. takich jak ta, o której piszę. Ale nic więcej ponad to, ja z resztą nie znam żadnych nazwisk, żeby nie było.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie rozumiem popularności tego typu filmików. Potrafię marnować czas na głupoty, ale oglądać jak koleś siedzi w bezruchu przez 4 godziny, no way

Bo to historia podobna do porwania Krzysztofa Olewnika?
Żebyś wiedziała. W tych sprawach jest tak dużo podobieństw, że nie sposób ich ze sobą nie łączyć. Bo, zarówno Krzysztof Olewnik, jak i Ewelina Bałdyga:

1. Pochodzili z bardzo bogatych rodzin - w obu przypadkach potentatów w branży mięsnej.
2.Ich porwania były do siebie w wielu punktach podobne.
3. Okup - wg wytycznych podanych przez przestępców - miał zostać podjęty w dokładnie TYM SAMYM miejscu o być może rodzina otrzymywała podobne wskazówki.
4. Co idzie za punktem poprzednim - przestępcy zamieszani w porwanie Krzysztofa (to on został porwany najpierw) mogli się spotkać w więzieniu z przestępcami, którzy wtedy dopiero planowali porwanie Eweliny - ci pierwsi udzielili wskazówek tym drugim. Wiem, że to brzmi trochę śmiesznie,ale biorąc pod uwagę tyle podobieństw nie jest to pozbawione sensu, tym bardziej że na pewno niektórzy mieli okazję spotkać się w tym samym więzieniu, a przekazywanie informacji tam to żaden problem.
5. No i na sam koniec może i coś co powinno być na samym początku, ale tego prawie nikt jeszcze nie wie, a więc...Ewelina Bałdyga i Krzysztof Olewnik są podobno dla siebie...daleką rodziną.

Jeszcze rozwinę tutaj odpowiedź na pytanie Ingrid80, pt.
"Dlaczego nikt nie rusza tej sprawy?". Nie rusza, bo ojciec tej dziewczyny podobno dostaje szału za każdym razem, kiedy ktoś się przy tej sprawie kręci, a takich osób nie brakuje. Naprawdę niejedna stacja telewizyjna czy programy kryminalne były zainteresowane zrobieniem materiału na ten temat, ale nic z tego - spotykali się tylko z furią i odmową. Dlaczego? Trudno powiedzieć. Ludzie, którzy robią takie programy twierdzą, że to przecież powinno pomóc, a rodzina nie chce takiego "zainteresowania". Może i trudno im się dziwić - bo może naprawdę to nie pomoże, a jeszcze zaszkodzi ? Bo zrobi się szum medialny, ludzie zaczną rodzinę zaginionej czy zamordowanego wypytać o szczegóły, postępy w śledztwie, itd. A to jeszcze zainteresowanie niepotrzebne dużej firmie, co może odstraszać. A mordercy i tak już siedzą w więzieniu tylko nie do końca jeszcze za to co powinni. Rodzina pewnie wychodzi z założenia, że śledztwu takie materiały raczej nie pomogą, więc trudno się nie oprzeć wrażeniu, że ktoś szuka łatwej do sprzedania sensacji. A każdy ma prawo do prywatności - zwłaszcza w obliczu tego typu tragedii.

Więc materiału telewizyjnego raczej nie będzie, chociaż wg mnie to ciekawa historia.
Ale za to...książka poruszająca tę sprawę ( i nie tylko tę ) i tak będzie. I to już za chwilę

Edytowane przez 4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Czas edycji: 2019-06-19 o 00:53
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 15:20   #340
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Czytam teraz książkę "Miasteczko zbrodni, dlaczego zginęła Iwona Cygan ". Wstrząsająca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 18:42   #341
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Sprawa Iwony Cygan jest straszna. Cała wieś wie, kto jest sprawcą, ale wszyscy się boją. A policja kryje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-20, 19:04   #342
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;86922814]Sprawa Iwony Cygan jest straszna. Cała wieś wie, kto jest sprawcą, ale wszyscy się boją. A policja kryje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Podobnie było w sprawie połanieckiej. Cała wieś wiedziała i milczała. Nawet podczas procesu świadkowie kłamali na korzyść morderców.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 21:11   #343
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Czytam teraz książkę "Miasteczko zbrodni, dlaczego zginęła Iwona Cygan ". Wstrząsająca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może być niezły tytuł, musze zerknąć.

Ze względu na tematykę wątku nie mogę nie napisać tutaj o ostatniej nowości na polskim rynku wydawniczym. Zamieszczam, bo książka jest "świeża" i jak sądzę może się tu znaleźć trochę osób zainteresowanych jej lekturą. Bo porusza sprawy kilkunastu zaginięć -i takich sprzed lat kilku, i takich nawet sprzed lat 20-stu. I są to znane sprawy, takie z pierwszych stron gazet, które elektryzowały wielu.

Więc mamy w niej i sprawę Ewy Tylman, i Krzysztofa Olewnika, i Dominiki Paćkowskiej z Płocka. Oraz Mateusza Żukowskiego i Moniki T., która zaginęła pod hotelem Marriot.I dla zainteresowanych historie ofiar gangu mokotowskiego - Kariny Surmacz i Eweliny Bałdygi.

Książka Janusza Szostaka, z cyklu "Śledztwa Szostaka" - pt. "Urwane ślady".

Są to tutaj sprawy nadal nierozwiązane, ale mimo tego...Jest prawie pewne, że żadna z nich nie zakończyła się szczęśliwie.

Tutaj okładka, wg mnie zachęcająca do zakupu :




Biorąc pod uwagę, że osób zainteresowanych takimi sprawami nie brakuje, a ten wątek krąży właśnie wokół nich...Właśnie dlatego pozwoliłam sobie na taką "reklamę".

Oczywiście żadna to reklama tak naprawdę. Jeśli ktoś z Was czytał książkę tego autora o Iwonie Wieczorek, to wie mniej więcej, czego się można po tym autorze spodziewać. Żeby nie było, że każdemu próbuję rekomendować.

Jak ktoś jest naprawdę zainteresowany, to wrzucę linka, gdzie można tę książkę kupić najtaniej. Do tego parę kartek z książki - zdjęcia i spis treści.
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 16:46   #344
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Pojawił się nowy kanał https://www.youtube.com/channel/UCmr...XK5x49Q/videos Filmy dosyć ciekawe, zwłaszcza ostatni mi się podoba. Dziewczyna ma sposób narracji niemal identyczny jak Jaśmin. Wydaje mi się, że próbuje się do niej upodobnić, bo z każdym filmem brzmi coraz bardziej jak ona. Nie podoba mi się tylko intro.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 21:07   #345
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Kojarzycie sprawę Emauele Orlandi?


Będą rozkopywać groby w Watykanie w poszukiwaniu jej ciała:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...sw-piotra.html


Jeśli nie kojarzycie, to tu jest o niej trochę:
https://www.youtube.com/watch?v=dRtWA3i1RdY
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 12:39   #346
DodziaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 34
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86962220]Kojarzycie sprawę Emauele Orlandi?


Będą rozkopywać groby w Watykanie w poszukiwaniu jej ciała:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...sw-piotra.html


Jeśli nie kojarzycie, to tu jest o niej trochę:
https://www.youtube.com/watch?v=dRtWA3i1RdY[/QUOTE]
Przeczytałam o tym przy okazji - no to jest dopiero mroczna historia...
DodziaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 12:05   #347
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86954954]Pojawił się nowy kanał https://www.youtube.com/channel/UCmr...XK5x49Q/videos Filmy dosyć ciekawe, zwłaszcza ostatni mi się podoba. Dziewczyna ma sposób narracji niemal identyczny jak Jaśmin. Wydaje mi się, że próbuje się do niej upodobnić, bo z każdym filmem brzmi coraz bardziej jak ona. Nie podoba mi się tylko intro.[/QUOTE]

Widziałem. Obejrzałem już prawie wszystkie odcinki. Ma podobny głos do Jaśmin, ale czy się do niej upodabnia? Z tego co czytałem spora część osób podkreśla jak to ona nie naśladuje Jaśmin, ale przecież Jaśmin nie jest jedyna youtuberką, która opowiada o sprawach kryminalnych, więc bez przesady. Tak swoją drogą o Jaśmin ucichło i to bardzo. Te 4 części WACO (gdzieś czytałem chyba na misiach kolorowych, że przy okazji ma dodać sprawę Junko Furuta)wyjdą chyba za 10 lat jak dobrze pójdzie mimo wszystko lubię oglądać jej filmy są długie i ciekawie.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 15:42   #348
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Zaczęłam słuchać wczoraj Justyny Mazur-coprawda tylko 2 sprawy, ale bardzo mi podpasowało.


Nie chcę mi się przekopywać całego wątku, więc możecie mi na szybko wypisać te kanały na YT z ciekawymi historiami?jeżdżę dużo na rowerze, muzyka mi się osłuchała, teraz lubię podczas jeżdżenia słuchać jakichś słuchowisk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 16:15   #349
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Widziałem. Obejrzałem już prawie wszystkie odcinki. Ma podobny głos do Jaśmin, ale czy się do niej upodabnia? Z tego co czytałem spora część osób podkreśla jak to ona nie naśladuje Jaśmin, ale przecież Jaśmin nie jest jedyna youtuberką, która opowiada o sprawach kryminalnych, więc bez przesady. Tak swoją drogą o Jaśmin ucichło i to bardzo. Te 4 części WACO (gdzieś czytałem chyba na misiach kolorowych, że przy okazji ma dodać sprawę Junko Furuta)wyjdą chyba za 10 lat jak dobrze pójdzie mimo wszystko lubię oglądać jej filmy są długie i ciekawie.
Mi się wydaje, że jednak się upodabnia, bo w pierwszym filmie nie brzmiała jeszcze jak Jaśmin, a z każdym filmikiem brzmi coraz bardziej jak ona. Nie chodzi o sam głos, ale o intonację, sposób mówienia.

Jaśmin ostatnio jest jakaś taka bardziej poważna, na pierwszych filmikach bardziej mi się podobała. To WAKO mogłaby sobie już darować Widziałam już kiedyś dokument o tym i dla mnie to wcale nie jest interesujące, a już na pewno nie aż tak, żeby robić z tego 4 części. O Junko Furucie też nie będę oglądać, bo za bardzo mnie ta historia przygnębia.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Zaczęłam słuchać wczoraj Justyny Mazur-coprawda tylko 2 sprawy, ale bardzo mi podpasowało.


Nie chcę mi się przekopywać całego wątku, więc możecie mi na szybko wypisać te kanały na YT z ciekawymi historiami?jeżdżę dużo na rowerze, muzyka mi się osłuchała, teraz lubię podczas jeżdżenia słuchać jakichś słuchowisk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
stanowo, aga rojek, hulaj_dusza, kryminatorium, modus operandi, czarna materia, kryminalne zagadki niewyjaśnione sprawy, kolejny kryminalny podcast, kryminalna skandynawia, documentalium, szczytomaniak, podcast crime, podcast kryminalny, sprawy kryminalne x, zabójcze opowieści.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-07, 19:23   #350
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Zapomniałam o najpopularniejszym Karolina Anna
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 16:07   #351
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Zaczęłam słuchać wczoraj Justyny Mazur-coprawda tylko 2 sprawy, ale bardzo mi podpasowało.


Nie chcę mi się przekopywać całego wątku, więc możecie mi na szybko wypisać te kanały na YT z ciekawymi historiami?jeżdżę dużo na rowerze, muzyka mi się osłuchała, teraz lubię podczas jeżdżenia słuchać jakichś słuchowisk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koniecznie musi być YT? Ja lubię słuchać: https://www.rmf.fm/podcasty/dorwac-bestie.html
Tylko z aplikacji Lecton.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 17:13   #352
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Koniecznie musi być YT? Ja lubię słuchać: https://www.rmf.fm/podcasty/dorwac-bestie.html
Tylko z aplikacji Lecton.
Nie musi być yt, po prostu nie bardzo wiem, gdzie mogłabym tego gdzie indziej szukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:07   #353
Martu_
Raczkowanie
 
Avatar Martu_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 480
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Właśnie skończyłam oglądać nowy filmik hulaj_dusza i zaczynam mieć wrażenie, że to Jaśmin...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:29   #354
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Koniecznie musi być YT? Ja lubię słuchać: https://www.rmf.fm/podcasty/dorwac-bestie.html
Tylko z aplikacji Lecton.
Wczoraj po 21:00 na rmf była też audycja z Marcinem z Kryminatorium, ale nic ciekawego. Bez przerwy leciała muzyka i poruszali tylko znane sprawy, nic nowego.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Martu_ Pokaż wiadomość
Właśnie skończyłam oglądać nowy filmik hulaj_dusza i zaczynam mieć wrażenie, że to Jaśmin...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie? Z każdym filmikiem brzmi coraz bardziej jak Jaśmin.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:37   #355
Martu_
Raczkowanie
 
Avatar Martu_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 480
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86975292]Wczoraj po 21:00 na rmf była też audycja z Marcinem z Kryminatorium, ale nic ciekawego. Bez przerwy leciała muzyka i poruszali tylko znane sprawy, nic nowego.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------


No nie? Z każdym filmikiem brzmi coraz bardziej jak Jaśmin.[/QUOTE]Po tym najnowszym filmiku, to brzmi tak, jakby Jaśmin starała się trochę zmieniać głos na inny...tylko po co???
Jak to nie jest Jaśmin, to dziewczyna, ma mega podobny głos i sposób mówienia, do tego czołówka tez jest bardzo zbliżona do filmików Jaśmin.
Albo super dobry naśladowca, albo to na prawdę Jaśmin...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:37   #356
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Martu_ Pokaż wiadomość
Właśnie skończyłam oglądać nowy filmik hulaj_dusza i zaczynam mieć wrażenie, że to Jaśmin...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie włączyłam. Muzyka w stylu Jaśmin, mówi jak Jaśmin, przekazuje informacje w stylu Jaśmin... Nie wiem, czy to fajne, czy creepy.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 20:40   #357
Martu_
Raczkowanie
 
Avatar Martu_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 480
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86975331]Właśnie włączyłam. Muzyka w stylu Jaśmin, mówi jak Jaśmin, przekazuje informacje w stylu Jaśmin... Nie wiem, czy to fajne, czy creepy.[/QUOTE]Zgadzam się, muzyka, głos, jak Jaśmin...dziwne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 21:14   #358
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Martu_ Pokaż wiadomość
Po tym najnowszym filmiku, to brzmi tak, jakby Jaśmin starała się trochę zmieniać głos na inny...tylko po co???
Jak to nie jest Jaśmin, to dziewczyna, ma mega podobny głos i sposób mówienia, do tego czołówka tez jest bardzo zbliżona do filmików Jaśmin.
Albo super dobry naśladowca, albo to na prawdę Jaśmin...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To na pewno nie jest Jaśmin. W pierwszych filmach ma inny głos i sposób mówienia tylko w kolejnych coraz bardziej upodabnia się do Jaśmin. Patrząc na to jak rzadko Jaśmin ostatnio wrzuca filmy to dobry chociaż taki naśladowca

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86975331]Właśnie włączyłam. Muzyka w stylu Jaśmin, mówi jak Jaśmin, przekazuje informacje w stylu Jaśmin... Nie wiem, czy to fajne, czy creepy.[/QUOTE]
Może to jakaś zaginiona siostra Jaśmin i mamy kolejną mroczną historię
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 21:33   #359
Martu_
Raczkowanie
 
Avatar Martu_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 480
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86975457]To na pewno nie jest Jaśmin. W pierwszych filmach ma inny głos i sposób mówienia tylko w kolejnych coraz bardziej upodabnia się do Jaśmin. Patrząc na to jak rzadko Jaśmin ostatnio wrzuca filmy to dobry chociaż taki naśladowca

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------


Może to jakaś zaginiona siostra Jaśmin i mamy kolejną mroczną historię [/QUOTE]Masz racje, brak Jaśmin wynagradza hulaj_dusza


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 13:44   #360
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Słyszałyście o historii Ewarysta Walkowiaka, który od lat poszukuje swoich biologicznych rodziców? Dla mnie ta historia jest naprawdę poruszająca.
https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialy...ce,325454.html
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kr...wa,604323.html
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kr...wa,776598.html
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-22 06:53:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.