Pytanie do osób które miały kamień na nerce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-15, 15:25   #1
Ninaaa33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 1

Pytanie do osób które miały kamień na nerce


Od jakichś 2, 3 miesięcy zaczęłam mieć problemy z kłującym bólem po lewej stronie pleców mniej więcej gdzieś po środku promieniującym częściej ku górze w kierunku żeber a rzadziej ku dołowi. Początkowo zdarzał się on od czasu do czasu a od 3,4 dni się nasilił dlatego jestem jeszcze przed wizytą u lekarza. Z tego co czytałam objawy te najbardziej pasują do kamienia na nerce. Dodam że od bardzo dawna mam problemy z pęcherzem. Zdarzyło mi się w przeszłości zapalenie pęcherza jednak ostatni raz pod tym kontem badałam się jakieś półtora roku temu i wtedy wyszła mi bardzo duża ilość moczanów bezpostaciowych w moczu i już wtedy lekarz nastraszył mnie że mogę mieć piasek lub nawet kamień w nerkach badanie usg wtedy nie wykazało żadnych zmian jednak trochę już od tego czasu minęło. Biorę też pod uwagę że mogłam przejść jakieś zapalenie pęcherza którego nie wyleczyłam i mogło przejść w przewlekły stan zapalny. Moje problemy te 2,3 miesiące temu zaczęły się od tego że coś mnie zaczęło boleć w lewym boku podczas spania myślałam że to może ze stresu bo miałam wtedy dużo stresu i wtedy przestałam spać na lewym boku i zaczęłam spać na plecach i zaczęłam mieć ból pleców. Najbardziej nietypowym objawem który sprawia że mam pewne wątpliwości czy to kamień jest fakt że ból ten nasila się w nocy kiedy śpię na tych plecach. Nie jest to jakiś bardzo silny ból raczej średni uczucie kłucia, wiercenia jakby. Dopiero od 3,4 dni ból ten nasilił się w nocy do tego stopnia że mało co śpię a dzisiaj pobolewa mnie też przez większą część dnia jednak w dzień na ten ból pomaga mi cokolwiek ruch a w nocy o to ciężko. Wybieram się w najbliższych dniach do lekarza rodzinnego i na badanie moczu jednak dopiero jak się dostanę na usg będzie wiadome coś pewnego więc może minąć trochę czasu. Stąd moje pytanie do osób które kiedykolwiek miały kamień na nerce czy te opisane przeze mnie specyficzne objawy jak kłujący ból podczas leżenia na plecach i pewna ulga podczas ruchu w ogóle mogą wskazywać na kamien na nerce? I kolejne pytanie jakie Wy mieliscie pierwsze objawy po których dowiedzieliście się że macie kamień i rodzaj bólu jaki towarzyszył pierwszy objawom po pojawieniu się kamienia?.
Ninaaa33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 12:29   #2
marcelabrzyb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie do osób które miały kamień na nerce

Kamienie nerkowe mogą powodować różnorodne objawy, choć nie zawsze są one jednoznaczne ani specyficzne. Poniżej znajdziesz najczęstsze objawy towarzyszące kamieniom nerkowym:

Ostry, kłujący ból w okolicy pleców lub boku: To jedno z najbardziej charakterystycznych objawów. Ból ten może promieniować w dół brzucha lub w stronę narządów płciowych.

Ból podczas oddawania moczu: Kamienie nerkowe mogą drażnić drogi moczowe, co może powodować ból lub pieczenie podczas oddawania moczu.

Częste oddawanie moczu: Kamienie mogą drażnić pęcherz, powodując częstsze potrzeby oddawania moczu.

Krwiomocz: Obecność krwi w moczu jest często związana z kamieniami nerkowymi. Może być ona widoczna gołym okiem lub wykrywana tylko w badaniach laboratoryjnych.

Nudności i wymioty: W niektórych przypadkach kamienie mogą wywołać uczucie nudności, a nawet wymioty.

Odczucie ucisku w dolnej części brzucha: Kamienie, które przemieszczają się wzdłuż dróg moczowych, mogą powodować uczucie ucisku lub pełności w dolnej części brzucha.

Odczucie dyskomfortu podczas ruchu: Ruch może wpływać na położenie kamieni i wywoływać ból.

Infekcje układu moczowego: Kamienie nerkowe mogą zwiększać ryzyko infekcji układu moczowego, które są często związane z bólem w okolicy lędźwiowej.

Omdlenia lub uczucie zawrotów głowy: W przypadku większych kamieni, które utrudniają przepływ moczu, mogą występować objawy ogólne takie jak zawroty głowy czy omdlenia.

Gorączka: Kamienie mogą prowadzić do stanów zapalnych w obrębie dróg moczowych, co z kolei może wywołać gorączkę.

Pamiętaj, że doświadczanie jednego lub kilku z tych objawów nie musi jednoznacznie wskazywać na obecność kamienia nerkowego. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który na podstawie badania i analizy objawów będzie w stanie postawić diagnozę i zalecić odpowiednie leczenie. Polecam poszukać dobrego lekarza najlepiej prywatnie.
marcelabrzyb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-14 13:29:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.