Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-11, 14:29   #1
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Unhappy

Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem


Witam. Mieszkam z chłopakiem w Anglii. Długo biłam się z myślami czy założyć wątek, czy to tylko ja mam problem sama ze sobą. Jestem już na skraju wyczerpania
Otóż od prawie 3 tygodni zamieszkuje ze mna, z moim chłopakiem i jego bratem kolega mojego Tż(Anglik). Ja byłam przeciwna temu(nie umiem za bardzo mówić po angielsku bardziej rozumiem) aby sie wprowadził(mój chłopak sie pytał nas wcześniej co o tym myślimy) ale ten kolega postawił nas pod ścianą i spytał nas tak prosto w oczy. A ja niestety nie umiem odmawiać jak ktoś tak prosto w oczy sie pyta. Troche mnie to zdziwiło że nas pyta ponieważ mój chłopak mówił mu że teraz u niego w pracy zwalniają 10 osób i on może stracić posade i jeżeli tak sie stanie to wracamy do Polski i da mu odpowiedz jak będzie pewny tego że nie straci pracy, ale ten kolega nie poszanowal chyba jego zdania tylko prosił nas, zapewniał że będzie to tylko 2 tygodnie ze póżniej sie wyprowadzi od nas. No to sie w końcu zgodziliśmy(to był mój błąd). Już nie będe wszystkich jego wad wymieniać. Wymięnie tylko te które mi przeszkadzają i niejako przyczyniły sie do problemów w moim związku. Ten kolega sprasza do naszego domu swoich gości nie pytając nas o zdanie, kiedy już jakiś kolega przyjdzie gadają tylko o dziewczynach kogo oni ostatnio wyrwali i jaka laska była w łóżku nie szanują tego że ja siedze obok i tez to słysze. Co mnie drażni Mój chłopak też nie jest bez winy. Jak siedzimy we 3 w salonie gada przeważnie tylko z nim ja siedze i słucham. Czuję że mnie traktuje jak powietrze. Seksu przez te niecałe 3 tyg uprawialiśmy z 4 razy i to tylko szybko i cicho żeby tamten sie nie domyślił ze my broń Boże sie kochamy. Kolega równiez nie spuszcza po sobie wody jak wychodzi z wc niezależnie od tego co robił. Raz natknełam sie na jego odchody pływające w kibleku Na poddaszu gdzie ma swój pokój jest bałagan(choć to łagodne określenie) wszędzie porozwalane ma swoje ciuchy i rożne śmieci! Boję się ze tam zaraz coś się wylęgnie i na dodatek taki tam smród Kolega niewie co to znaczy myć sie rano a juz o myciu zębów nie wspomne. Nie pierze ciuchów i śmierdzi od niego. To tylko kilka jego wad, więcej nie chce mi się pisać. I mam tego już wszystkiego dość. Mówiłam chłopakowi co mi przeszkadza nieraz z nim o tym rozmawiałam. On z nim rozmawia ten mu obiecuje ze posprzata itd ale nic nie robi. Ostatnio mój chłopak sie pytał kiedy sie wyprowadzi a on mu mowi niedługo tylko coś znajde. Ale jak ma znaleźc jak w ogóle nie szuka? I przez to zaczełam sie kłócić z chłopakiem bo mi to nie pasuje i przeszkadza. Codziennie sie kłócimy ja już nie wytrzymuje, a mój chłopak nie wytrzymuje ze mna i ma dośc. Mówi ze on sie stara a ja mam ciagłe pretensje do niego. Ja płacze ze on się tak w stosunku do mnie zachowuje. Ostatnio tak sie pokłócilismy ze myślimy nad rozstaniem ze soba. Kocham Go bardzo nie chce sie z nim rozstawać, ale nie pozwole sobie na takie traktowanie mnie.
Proszę o jakiekolwiek rady co mam robić. Jak koledze dać do zrozumienia że juz najwyższy czas się wyprowadzić. No i czy mam z chłopakiem się rozstać na pewnien czas i wyjechać do Polski i na spokonie sobie wszystko przemyślec?
Przepraszam za choas mojej wypowiedzi.
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 14:40   #2
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Nie sądzę, żeby subtelny sposób działał na takiego delikwenta. Jedyne wyjście to rozmowa, bez owijania w bawełnę.
Z twojego postu wynika, że się nie buntujesz otwarcie przy koledze, a to jest błąd. Jeśli go nie utemperujesz wejdzie ci na głowę [już to praktycznie zrobił].
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 14:42   #3
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Myślę, że nie powinnaś przez to zrywać ze swoim chłopakiem. Być może wydaje Ci sie, ze on nie jest po Twojej stronie i Cie nie rozumie ale on teraz tez jest w troszke nie zrecznej sytuacji...jesli to jego dobry kolega, moze byc mu glupio wyrzucic go z domu, tym bardziej jesli wie, ze nie ma do kad pojsc. Ja na Twoim miejscu probowalabym jakos dac temu lokatorowi do zrozumienia, ze macie go dosc. Jesli jest troskze inteligentny to pewnie zrozumie
Wiem, ze sytuacja niezbyt komfortowa ale moze jeszcze sprobuj z bratem Twojego Tz, wykurzyć tego fumfla
Wytrwalosci
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 14:43   #4
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Masz rację nie buntuje sie przy koledze I już wszedł dawno nam na głowę. Mam wrazenie ze rzadzi się w naszym domu A moj zwiazek traci na tym, a ja nerwy. Musze brac tabletki na uspokojenie.
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 14:44   #5
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

jak to jak - powiedziec "masz tydzien na wyprowadzke" i juz
i co to za dziwne tlumaczenie "bo tak prosto w oczy nie umiem odmowic" - to sie naucz albo znos konsekwencje zgody
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 14:49   #6
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez ushia Pokaż wiadomość
jak to jak - powiedziec "masz tydzien na wyprowadzke" i juz
i co to za dziwne tlumaczenie "bo tak prosto w oczy nie umiem odmowic" - to sie naucz albo znos konsekwencje zgody
Niestety nie umiem odmowić tak komus w oczy. I mam tego świadomośc że sama w pewnien sposob jestem sobie winna. Ale to nie zalezalo tylko ode mnie ale i od mojego chlopaka i jego brata. Wiec jak oni sie zgodzili to ja juz mialam malo do gadania.
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 14:57   #7
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

A czyje w zasadzie jest to mieszkanie?

Bo jesli jest Wasze wspólne, to masz prawo powiedziec chłopakowi wprost: "Masz natychmiast posprzątac na poddaszu. NATYCHMIAST". Jak zacznie się stawiac, to zakomunikuj mu, że albo wynosi swoje bety na korytarz już teraz, albo dzwonisz na policję.

Radzilabym huknąc pięścia w stół i oświadczyć swojemu chłopakowi, że brudasa i smierdziela tolerowac nie będziesz.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 15:00   #8
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

może powiedz "koledze" że pokój na poddaszu będzie wynajmowany komuś i musi się wyprowadzić, bo musicie przygotować ten pokoik pod wynajem.
albo powiedz, że rodzina do Was przyjeżdża w odwiedziny i musisz mieć gdzie ich ulokować

i tak najlepiej, jakbys powiedziała kolesiowi wprost że chcecie mieszkać sami, bo czujecie się jak nie w swoim domu.
miał być u Was dwa tygodnie a wszystko się przedłuża

może spróbuj sama mu coś poszukać. albo pomóż mu w tym. niech wie ze nie może sobie tak u Was pomieszkiwać
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:07   #9
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
A czyje w zasadzie jest to mieszkanie?

Bo jesli jest Wasze wspólne, to masz prawo powiedziec chłopakowi wprost: "Masz natychmiast posprzątac na poddaszu. NATYCHMIAST". Jak zacznie się stawiac, to zakomunikuj mu, że albo wynosi swoje bety na korytarz już teraz, albo dzwonisz na policję.

Radzilabym huknąc pięścia w stół i oświadczyć swojemu chłopakowi, że brudasa i smierdziela tolerowac nie będziesz.
My sami dom wynajmujemy. I razem składamy się na czynsz. Ja już powtarzalam temu koledze że ma spuszczać wode za soba jak wychodzi z wc. Poskutkowało na kilka dni dalej jest to samo
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:11   #10
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Lepiej naucz się mówić niemiłe rzeczy ludziom prosto w twarz bo niestety czasami życiowe sytuacje tego wymagają,a jak się tego nie umie to sama widzisz jak się sprawy komplikują.
Powiedz wprost: "Do (data) prosimy Cię abyś się stąd wyprowadził" i już.
Bez zmyślania powodów bo to chore,żebyście się musieli mu jeszcze tłumaczyć skoro to on u Was pomieszkuje.
I nie wymagaj od chłopaka,żeby coś robił za Ciebie-skoro Ci przeszkadza jego zachowanie to idź i zwróć mu uwagę,chcesz żeby się wyprowadził idź i mu to powiedz. Z chłopakiem możesz się kłócić,a byle jakiemu koledze boisz się coś powiedzieć?
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:14   #11
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

o matko, co za typ.. ja to bym takiemu dała tydzień na znalezienie czegoś nowego, a jesli czas by minął, to bym sama spakowała jego rzeczy i pomachała na do widzenia.
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 15:16   #12
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Lepiej naucz się mówić niemiłe rzeczy ludziom prosto w twarz bo niestety czasami życiowe sytuacje tego wymagają,a jak się tego nie umie to sama widzisz jak się sprawy komplikują.
Powiedz wprost: "Do (data) prosimy Cię abyś się stąd wyprowadził" i już.
Bez zmyślania powodów bo to chore,żebyście się musieli mu jeszcze tłumaczyć skoro to on u Was pomieszkuje.
I nie wymagaj od chłopaka,żeby coś robił za Ciebie-skoro Ci przeszkadza jego zachowanie to idź i zwróć mu uwagę,chcesz żeby się wyprowadził idź i mu to powiedz. Z chłopakiem możesz się kłócić,a byle jakiemu koledze boisz się coś powiedzieć?
Nie o to chodzi ze sie boję. Pisałam ze nie bardzo umiem mowic po angielsku. To co umiem to mu powiem. A mój chłopak sam przynał ze też ma juz dosc jego to czemu ja mam ciagle cos mu mowic. Pozniej wychodzi że ja najgorsza
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:17   #13
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
może powiedz "koledze" że pokój na poddaszu będzie wynajmowany komuś i musi się wyprowadzić, bo musicie przygotować ten pokoik pod wynajem.
albo powiedz, że rodzina do Was przyjeżdża w odwiedziny i musisz mieć gdzie ich ulokować

i tak najlepiej, jakbys powiedziała kolesiowi wprost że chcecie mieszkać sami, bo czujecie się jak nie w swoim domu.
miał być u Was dwa tygodnie a wszystko się przedłuża
Fakt, ale jesli autorka taka nieasertywna to moze wlasnie taki kit o odwiedzajacej rodzinie pomoze. W kazdym razie, autorko, tez mieszkam w UK i wiem jak to ze wspollokatorami. Pare razy ktos u nas pomieszkiwal, a to kolezanka, a to moj facet (jak jeszcze nie mieszkalismy razem) ale takie akcje jak u ciebie, to nikomu nawet przez mysl nie przeszly. Rada jest jedna. Daj mu 1-2 tyg na wyprowadzke i tyle. Powiedz stanowczo ze sobie go nie zyczysz po tej dacie, jesli ci trudno to powiedziec, to wcisnij ten kit o rodzince.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:23   #14
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Fakt, ale jesli autorka taka nieasertywna to moze wlasnie taki kit o odwiedzajacej rodzinie pomoze. W kazdym razie, autorko, tez mieszkam w UK i wiem jak to ze wspollokatorami. Pare razy ktos u nas pomieszkiwal, a to kolezanka, a to moj facet (jak jeszcze nie mieszkalismy razem) ale takie akcje jak u ciebie, to nikomu nawet przez mysl nie przeszly. Rada jest jedna. Daj mu 1-2 tyg na wyprowadzke i tyle. Powiedz stanowczo ze sobie go nie zyczysz po tej dacie, jesli ci trudno to powiedziec, to wcisnij ten kit o rodzince.
Pisałam juz ze nie zalezało to tylko ode mnie. Ooo takich akcji mam jeszcze sporo. Ale faktycznie trzeba dać mu wprost do zrozumienia że mamy go dość. I wyznaczyc date albo dac mu jeszcze z 1-2 na znalezienie czegos.
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:32   #15
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Dziewczyny powiedziały już chyba wszystko:

zaproś pana anglika na rozmowę i wyjaśnij mu jak bardzo nie podoba Ci się ta sytuacja. Nota bene, od kiedy to anglik wynajmuje mieszkanie od Polaków .

Chyba dobrym pomysłem jest, żeby rozmowa odbyła się bez Twojego chłopaka bo z tego co widzę, już zdąrzyli się zakumplować , więc pewnie będzie szukał w nim wsparcia.

Jeżeli nie czujesz się "językowo" na siłach do przeprowadzenia tej rozmowy, to po przygotuj sobie kilka kwestii wcześniej...

A na przyszłość więcej asertywności życzę
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:35   #16
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Jak dwa tygodnie z planowanego zamieszkania mineło, to zapytaj wprost kiedy sie wyprowadzi. Jakby mnie tyle rzeczy wkurzało, to nie dałabym rady milczec. Po co rozmawiasz o tym ze swoim chłopakiem i na dodatek sie kłocisz o to. Do źródła od razu.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:40   #17
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedziały już chyba wszystko:

zaproś pana anglika na rozmowę i wyjaśnij mu jak bardzo nie podoba Ci się ta sytuacja. Nota bene, od kiedy to anglik wynajmuje mieszkanie od Polaków .

Chyba dobrym pomysłem jest, żeby rozmowa odbyła się bez Twojego chłopaka bo z tego co widzę, już zdąrzyli się zakumplować , więc pewnie będzie szukał w nim wsparcia.

Jeżeli nie czujesz się "językowo" na siłach do przeprowadzenia tej rozmowy, to po przygotuj sobie kilka kwestii wcześniej...

A na przyszłość więcej asertywności życzę
Chodzi o to że to juz byli kumple. Razem trenują i on wciąż do nas przychodził. Mój chłopak się juz go wprost pytał kiedy sie wyprowadzi a on mówi że juz niedługo tylko cos sobie znajdzie ale problem w tym ze naprawde niczego nie szuka.
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:42   #18
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez kucyk ponny Pokaż wiadomość
My sami dom wynajmujemy. I razem składamy się na czynsz. Ja już powtarzalam temu koledze że ma spuszczać wode za soba jak wychodzi z wc. Poskutkowało na kilka dni dalej jest to samo
No to kolejnym razem się mówi: "Chyba Ci mówiłam, abyś spuszczał po sobie wodę? Do diabła, co za syf, obrzydlistwo, co za wychowanie, aby wody po sobie nie spuszczać! Zaraz zwymiotuję!" I taką awanture zrobić.

Jak nie posprząta swoich ciuchow z poddasza, wychrzanić do smietnika "bo smierdziało, a ja nie mam zamiaru w smrodzie żyć". Albo zlac mu to wszystko jakims mocno pachnącym płynem czy spryskać dezodorantem "aby ten smród zabić". Szybciutko sie nauczy.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:47   #19
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez kucyk ponny Pokaż wiadomość
Chodzi o to że to juz byli kumple. Razem trenują i on wciąż do nas przychodził. Mój chłopak się juz go wprost pytał kiedy sie wyprowadzi a on mówi że juz niedługo tylko cos sobie znajdzie ale problem w tym ze naprawde niczego nie szuka.
To może zacznij pytaniem "X, jak tam Twoje poszukiwania nowego mieszkania?"

Czy to nie jest przypadkiem tak, że Twojemu chłopakowi jest na rękę to, że ma przy sobie kumpla?
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 15:53   #20
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Matko, chyba bym wyrzuciła wszystkie te jego smrody za okno i tyle bym go widziała...
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 15:53   #21
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
To może zacznij pytaniem "X, jak tam Twoje poszukiwania nowego mieszkania?"

Czy to nie jest przypadkiem tak, że Twojemu chłopakowi jest na rękę to, że ma przy sobie kumpla?
Właśnie obawiam się tego samego. Ze jednak jest dobrze.
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 16:08   #22
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez kucyk ponny Pokaż wiadomość
Właśnie obawiam się tego samego. Ze jednak jest dobrze.
Ale Ty jesteś u SIEBIE. Jak mozna sie obawiać tego, że jemu jest dobrze u Was? To mozna rozwiązać, ale do tego trzeba tupnąć nogą i zażądać wykopania kolesia z gniazdka.

Może jednak perspektywa powrotu do Polski nie jest takim złym rozwiązaniem? Może wtedy Twoj chłopak poszedlby po rozum do głowy i sam wyprosił kolesia z chałupy?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 16:09   #23
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez kucyk ponny Pokaż wiadomość
Właśnie obawiam się tego samego. Ze jednak jest dobrze.
No przyznam szczerze, że jeżeli dla Twojego faceta, ważniejszy jest kumpel pod ręką, niż własna partnerka, to najpierw powinnaś przeprowadzić poważną rozmowę z własnym facetem.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 16:26   #24
Sandruś88
Rozeznanie
 
Avatar Sandruś88
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 828
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Myślę, że w tej sytuacji rozstanie z chłopakiem byłoby bezsensowne. Przecież to nie on jest winny, że jego kolega to taki flejtuch
Ja akurat mam taki charakter, że od razu wyrzuciłabym takiego kolegę z domu i nie obchodziłoby mnie co on sobie o mnie pomyśli. Myślę, że Ty zamiast złościć się i kłócić z TŻ'tem powinnaś wprost powiedzieć jego koledze co o nim sądzisz i dać do zrozumienia, że 3 tygodnie to już przegięcie i nie jest mile widziany w Waszym mieszkaniu.
__________________



Daj mi przeżyć, bo życie ma zbyt wysoką cenę!





Sandruś88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 16:27   #25
kucyk ponny
Zakorzenienie
 
Avatar kucyk ponny
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 505
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ale Ty jesteś u SIEBIE. Jak mozna sie obawiać tego, że jemu jest dobrze u Was? To mozna rozwiązać, ale do tego trzeba tupnąć nogą i zażądać wykopania kolesia z gniazdka.

Może jednak perspektywa powrotu do Polski nie jest takim złym rozwiązaniem? Może wtedy Twoj chłopak poszedlby po rozum do głowy i sam wyprosił kolesia z chałupy?
Chodziło mi o to że mojemu chłopakowi jest na ręke ze on z nami mieszka.
A nad wyjazdem do Polski to przynam sie szczerze poważnie sie zastanawiam
Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
No przyznam szczerze, że jeżeli dla Twojego faceta, ważniejszy jest kumpel pod ręką, niż własna partnerka, to najpierw powinnaś przeprowadzić poważną rozmowę z własnym facetem.
Właśnie jak przyjdzie z treningu mamy poważnie porozmawiać co dalej i kto jest dla niego ważniejszy ja czy kumpel.

Do Sandruś może i nie jest winny ale powinien zwrocic mu uwage skoro mu tez to przeszkadza a nie ciągle ja musze mowić koledze o tym zeby wode w wc spuszczał. Ja niewiem w domu go niektórych zasad nie nauczyli czy jak?

Edytowane przez kucyk ponny
Czas edycji: 2009-04-11 o 16:32
kucyk ponny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 17:53   #26
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

najwyrazniej nie - i nie widz powodow zebys go jeszcze w dodatku miala wychowywac

jedna uwaga - nie daj sobei wkrecic, ze facet przedklada kumpla ponad Ciebie - na razie nic takeigo nie widze, za to jak bedziesz sobie wmawiac, to zrobi sie samospelniajaca przepowiednia

pogadaj z chlopakiem - powiedz ze kumpel przegina i zapytaj co on na to, bo Ty masz dosc
ustalcie wspolny front, termin wyprowadzki, oznajmijcie kolesiowi do kiedy ma zniknac
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 18:56   #27
70026de27bfb6c51fbab4e7dd9ae9b7f0dc3e2c9_600772df80eb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 906
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

no wlasnie, nie daj sie. to twoje mieszkanie, wiec postaw na swoim. rozumiem pozwolic mieszkac znajomemu przez jakis czas, ale to jak on sie zachowuje i nic do niego nie dociera to juz lekka przesada. Porozmawiaj z nim , ze swoim chlopakiem i ustalcie w koncu jakieś rozwiazanie, bo jak widze i ciebie to meczy i klocicie sie niepotrzebnie.
70026de27bfb6c51fbab4e7dd9ae9b7f0dc3e2c9_600772df80eb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 20:34   #28
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez kucyk ponny Pokaż wiadomość
Witam. Mieszkam z chłopakiem w Anglii. Długo biłam się z myślami czy założyć wątek, czy to tylko ja mam problem sama ze sobą. Jestem już na skraju wyczerpania
Otóż od prawie 3 tygodni zamieszkuje ze mna, z moim chłopakiem i jego bratem kolega mojego Tż(Anglik). Ja byłam przeciwna temu(nie umiem za bardzo mówić po angielsku bardziej rozumiem) aby sie wprowadził(mój chłopak sie pytał nas wcześniej co o tym myślimy) ale ten kolega postawił nas pod ścianą i spytał nas tak prosto w oczy. A ja niestety nie umiem odmawiać jak ktoś tak prosto w oczy sie pyta. Troche mnie to zdziwiło że nas pyta ponieważ mój chłopak mówił mu że teraz u niego w pracy zwalniają 10 osób i on może stracić posade i jeżeli tak sie stanie to wracamy do Polski i da mu odpowiedz jak będzie pewny tego że nie straci pracy, ale ten kolega nie poszanowal chyba jego zdania tylko prosił nas, zapewniał że będzie to tylko 2 tygodnie ze póżniej sie wyprowadzi od nas. No to sie w końcu zgodziliśmy(to był mój błąd). Już nie będe wszystkich jego wad wymieniać. Wymięnie tylko te które mi przeszkadzają i niejako przyczyniły sie do problemów w moim związku. Ten kolega sprasza do naszego domu swoich gości nie pytając nas o zdanie, kiedy już jakiś kolega przyjdzie gadają tylko o dziewczynach kogo oni ostatnio wyrwali i jaka laska była w łóżku nie szanują tego że ja siedze obok i tez to słysze. Co mnie drażni Mój chłopak też nie jest bez winy. Jak siedzimy we 3 w salonie gada przeważnie tylko z nim ja siedze i słucham. Czuję że mnie traktuje jak powietrze. Seksu przez te niecałe 3 tyg uprawialiśmy z 4 razy i to tylko szybko i cicho żeby tamten sie nie domyślił ze my broń Boże sie kochamy. Kolega równiez nie spuszcza po sobie wody jak wychodzi z wc niezależnie od tego co robił. Raz natknełam sie na jego odchody pływające w kibleku Na poddaszu gdzie ma swój pokój jest bałagan(choć to łagodne określenie) wszędzie porozwalane ma swoje ciuchy i rożne śmieci! Boję się ze tam zaraz coś się wylęgnie i na dodatek taki tam smród Kolega niewie co to znaczy myć sie rano a juz o myciu zębów nie wspomne. Nie pierze ciuchów i śmierdzi od niego. To tylko kilka jego wad, więcej nie chce mi się pisać. I mam tego już wszystkiego dość. Mówiłam chłopakowi co mi przeszkadza nieraz z nim o tym rozmawiałam. On z nim rozmawia ten mu obiecuje ze posprzata itd ale nic nie robi. Ostatnio mój chłopak sie pytał kiedy sie wyprowadzi a on mu mowi niedługo tylko coś znajde. Ale jak ma znaleźc jak w ogóle nie szuka? I przez to zaczełam sie kłócić z chłopakiem bo mi to nie pasuje i przeszkadza. Codziennie sie kłócimy ja już nie wytrzymuje, a mój chłopak nie wytrzymuje ze mna i ma dośc. Mówi ze on sie stara a ja mam ciagłe pretensje do niego. Ja płacze ze on się tak w stosunku do mnie zachowuje. Ostatnio tak sie pokłócilismy ze myślimy nad rozstaniem ze soba. Kocham Go bardzo nie chce sie z nim rozstawać, ale nie pozwole sobie na takie traktowanie mnie.
Proszę o jakiekolwiek rady co mam robić. Jak koledze dać do zrozumienia że juz najwyższy czas się wyprowadzić. No i czy mam z chłopakiem się rozstać na pewnien czas i wyjechać do Polski i na spokonie sobie wszystko przemyślec?
Przepraszam za choas mojej wypowiedzi.

hehe i tu wlasnie widzimy rzeczywisty przyklad stereotypu mieszkania Polonii w Anglii..jednak to nie stereotyp

ja sie dziwie ze masz takich ynajomzch,a wlasciwie ze twoj chlopak ma, bo to jednak o nim swiadczy...

ja na twoim miejscu bym mu prostoz mostu powiedziala co o nim mysle i ze ma 2 dni na wyprowadzke
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 20:40   #29
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Jeśli czujesz się źle językowo: napisz co Ci nie pasuje.

Weź swojego faceta na spacer. Pogadajcie z dala od flejtucha. Wiesz jak to się robi przecież
I kup sobie podręcznik asertywności.
(Tyle ode mnie. Święta mnie wykończą )
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 22:20   #30
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Uciążliwy współlokator i problem z chłopakiem

Ja myślę, że Twój facet nie jest w porządku. Ty go prosisz, żeby coś zrobił (w końcu to jego kumpel, a Ty w dodatku słabo mówisz po angielsku), a on dalej ma to gdzieś. Poza tym, jeśli Ty nie zgadzałaś się na zamieszkanie owego kolegi, to wydaję mi się, że powinien Twój facet to uszanować.
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.