Sprzedaż gratisów, próbek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-13, 19:18   #1
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Question

Sprzedaż gratisów, próbek


Mam mały dylemat, co zrobiłyśbcie na moim miejscu?

W jednej z zaufanych wizażowych perfumerii internetowych zrobiłam ostatnio zakupy. Kupiłam między innymi tusz do rzęs, taki w mniejszym, około 4 ml opakowaniu (nigdy nie umiem zużyć pełnowymiarowej maskary). Tusz na stronie perfumerii miał w opisie, że pochodzi z edycji limitowanej.

Po otrzymaniu zamówienia zobaczyłam na tym tuszu naklejkę z napisem "EDYCJA LIMITOWANA". Jakoś wydało mi się to dziwne, bo tusz z górnej półki, firma nie polska i nigdy nie widziałam na ich produktach (w drogeriach stacjonarnych) napisów w języku polskim. Zdrapałam naklejkę, a pod spodem był napis "GIFT - NOT FOR SALE", czyli powinien to być gratis, próbka.

Co robić
-> Olać sprawę i normalnie używać tuszu?
->Wystawić perfumerii negatywną opinię na Ceneo, bo sprzedaje gratisy jako normalne produkty i jeszcze wciska kit, że to jakaś edycja limitowana?
-> Inne rozwiązanie?

Edytowane przez Aramintha
Czas edycji: 2018-04-15 o 13:05 Powód: literowka
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 16:48   #2
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Wystawiłabym opinię i poczułabym się oszukana. Napisałabym też do nich wiadomość lub zadzwoniła.
Myślę, że powinnaś się również podzielić z nami, co to za perfumeria.
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 17:32   #3
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Napisz do nich, niech wyjasnia sytuacje...
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 19:48   #4
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Ja bym zadzwoniła i poprosiła o wyjaśnienie, dlaczego sprzedają coś, co w zamierzeniu producent wypuszcza jako gift.
Mnie szlag za każdym razem trafia, gdy ktoś (nawet prywatna osoba) usiłuje sprzedać coś z napisem "Gift" lub "Free sample, not for sale" (osobliwie to ostatnie). Jeśli nawet perfumeria gdzieś zakupiła te gifty to ich sprawa, ale nie powinna już ich dalej odsprzedawać.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 20:54   #5
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mnie szlag za każdym razem trafia, gdy ktoś (nawet prywatna osoba) usiłuje sprzedać coś z napisem "Gift" lub "Free sample, not for sale" (osobliwie to ostatnie).
Osoba prywatna to może sprzedawać co tylko jej się podoba, o ile nie jest niedozwolone prawem albo kradzione. W czym tu widzisz problem ?
Bardzo często kupuję np. na Allegro takie miniatury/gifty od prywatnych osób. Ktoś coś dostał w sklepie jako gratis albo od kogoś w prezencie - postanowił sprzedać, ktoś chce to od niego kupić, dogadują się i szafa gra. Co w tym złego ?

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-04-14 o 20:56
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 07:18   #6
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8293860 6]Osoba prywatna to może sprzedawać co tylko jej się podoba, o ile nie jest niedozwolone prawem albo kradzione. W czym tu widzisz problem ?
Bardzo często kupuję np. na Allegro takie miniatury/gifty od prywatnych osób. Ktoś coś dostał w sklepie jako gratis albo od kogoś w prezencie - postanowił sprzedać, ktoś chce to od niego kupić, dogadują się i szafa gra. Co w tym złego ?[/QUOTE]

Wiem, że osoba prywatna może sprzedawać, co chce i że jest to dozwolone prawem. Co nie zmienia faktu, że sprzedaż giftów i darmowych próbek może mnie drażnić. Jedno z drugim przecież nie ma nic wspólnego. Próbki wypuszcza producent po to, żeby zachęcić klienta do zakupu danego produktu a nie po to, by nimi handlować. Zaznaczam, że to moja opinia, do której mam pełne prawo.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 12:52   #7
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Sprzedaż gratisów, próbek

Na ebay zawsze sa takie rzeczy do kupienia. Mysle, ze osoba prywatna moze sprzedawca takie rzeczy, a perfumeria .... nie wiem

Ja np kupuje zawsze próbkę tuszu, bo jak kupuje cały to schnie i nie zużywam po prostu...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-15, 13:04   #8
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Napisz do nich, niech wyjasnia sytuacje...
Tak zrobię, ciekawe co odpiszą.

Po prostu czuję się trochę oszukana, miała być edycja limitowana, a tu zwykły gratis, w dodatku perfidnie oklejony, żeby zamaskować to "not for sale".

Z drugiej strony, perfumerie internetowe regularnie sprzedają testery perfum i nikogo to nie dziwi.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość

Ja np kupuje zawsze próbkę tuszu, bo jak kupuje cały to schnie i nie zużywam po prostu...
Też tak mam, dlatego skusiłam się na mniejsze opakowanie.

Edytowane przez Aramintha
Czas edycji: 2018-04-15 o 13:06 Powód: dopisek
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 13:33   #9
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Tak zrobię, ciekawe co odpiszą.

Po prostu czuję się trochę oszukana, miała być edycja limitowana, a tu zwykły gratis, w dodatku perfidnie oklejony, żeby zamaskować to "not for sale".

Z drugiej strony, perfumerie internetowe regularnie sprzedają testery perfum i nikogo to nie dziwi.



Też tak mam, dlatego skusiłam się na mniejsze opakowanie.
Daj znac co odpisza, koniecznie wyslij im zdjecia “edycji limitowanej”. Jak nie bedziesz zadowolona z odpowiedzi, to na Twoim miejscu wystawilabym negatywna opinie.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 13:53   #10
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Tylko że przy testerach perfum widnieje informacja, że to tester.
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 14:00   #11
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, że sprzedaż giftów i darmowych próbek może mnie drażnić. Jedno z drugim przecież nie ma nic wspólnego. Próbki wypuszcza producent po to, żeby zachęcić klienta do zakupu danego produktu a nie po to, by nimi handlować. Zaznaczam, że to moja opinia, do której mam pełne prawo.
Masz oczywiście prawo do takiej opinii, aczkolwiek obawiam się, że może ona trącić hipokryzją. Bo zakładam, że gdyby ktoś sprzedawał nietrafiony prezent, to byś nie zgłaszała sprzeciwu? Co do zasady produkty "not for sale" otrzymuje się przy zakupie czegoś innego, więc tak zupełnie za darmo nie są.

Swoją drogą, ja uwielbiam kosmetyki w wersji mini, od dawna żadnego tuszu w innej formie nie kupiłam.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mysle, ze osoba prywatna moze sprzedawca takie rzeczy, a perfumeria .... nie wiem
Ale Autorce nie chodzi o sam fakt sprzedawania produktów "not for sale", ale o zwykłe oszukanie jej:
Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Po prostu czuję się trochę oszukana, miała być edycja limitowana, a tu zwykły gratis, w dodatku perfidnie oklejony, żeby zamaskować to "not for sale"
I to jest nieuczciwe, moim zdaniem.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2018-04-15 o 14:01
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-15, 14:33   #12
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Masz oczywiście prawo do takiej opinii, aczkolwiek obawiam się, że może ona trącić hipokryzją. Bo zakładam, że gdyby ktoś sprzedawał nietrafiony prezent, to byś nie zgłaszała sprzeciwu? Co do zasady produkty "not for sale" otrzymuje się przy zakupie czegoś innego, więc tak zupełnie za darmo nie są.

Hipokryzja? Nie wiem, czy tak do końca. Sama oddałam (nie sprzedałam) wiele pełnoartościowych flaszek wszelakich perfum CK, których nienawidzę i nie znalazłam dla nich zastosowania a zawsze otrzymywałam je od Taty (zupełnie się nie znał na perfumach i nigdy innych producentów nie potrafił zapamiętać, więc na wszelki wypadek kupował tego nieszczęsnego Calvina), więc po prostu oddałam koleżankom. Ale nie o to idzie. Równie dobrze mogłabym je sprzedać i nie czułabym się winna. Sprzedawałabym produkt, za który ktoś zaplacił, jest nienaruszony, zafoliowany itp.

Jeśli chodzi o gifty i próbki "not for sale" otrzymywane w perfumerii to nie zawsze jest tak, że ktoś zrobił zakupy na kwotę X i dorzucili mu te rzeczy do zakupów. W ubiegłym roku Sephora rozdawała posiadaczom złotych kart dość eksluzywne gift boxy gratis (z tego, co pamiętam była tam miniatura kredki Kat von D, jakieś serum Estee Lauder, mini maskara, mini pomadka czerwona i coś tam jeszcze, nie pamiętam). Każdy jednak miał napis, że to gift.

Próbki "not for sale" w Pl nadal są traktowane jak nagroda za zakupy, wiem. Jednak wystarczy, że przejdę się do jednej z dowolnych dużych sieciówek drogeryjnych w Londynie i mogę nawet nic nie kupić a asystentki same mi wcisną próbki. Nie wiem, może lepiej tam rozumieją politykę sprzedaży i wiedzą, że próbki to nie nagroda ale chwyt reklamowy na złapanie klienta bo klient, który akurat dziś nie wydał nic, jutro może wrócić i zostawić sto funtów tam, gdzie go zachęcono, coś dano, złapano na próbke, jeśli produkt się u niego sprawdził.

Może stąd moje mieszane, a raczej negatywne uczucia jeśli prywatna osoba oferuje próbki na sprzedaż. Nic na to nie poradzę, że tak czuję. Nigdy nie komentuję, jeśli ktoś sprzedaje próbki, jego rzecz, nie moja sprawa, w końcu osoba prywatna zgodnie z prawem może to robić. Mimo to jednak sama nigdy bym próbek gratisowych i gratisów nie sprzedawała. Proszę jednak pamiętać, że ja nikogo tu nie osądzam i nie potępiam a jedynie wyrażam swoje zdanie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 15:09   #13
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Napisałam maila z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Zabrałam się też za dokładne czytanie regulaminu sprzedaży i innych takich

Perfumeria na swojej stronie internetowej pisze, że nie sprzedają testerów, tylko "pełnowartościowe produkty faktycznie przeznaczone do sprzedaży", a także, iż perfumeria "w żaden sposób nie ingeruje w opakowania przygotowane przez producenta, traktując je jako integralny element produktu."

Ciekawe jak z tego wybrną

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość

Próbki "not for sale" w Pl nadal są traktowane jak nagroda za zakupy, wiem. Jednak wystarczy, że przejdę się do jednej z dowolnych dużych sieciówek drogeryjnych w Londynie i mogę nawet nic nie kupić a asystentki same mi wcisną próbki. Nie wiem, może lepiej tam rozumieją politykę sprzedaży i wiedzą, że próbki to nie nagroda ale chwyt reklamowy na złapanie klienta bo klient, który akurat dziś nie wydał nic, jutro może wrócić i zostawić sto funtów tam, gdzie go zachęcono, coś dano, złapano na próbke, jeśli produkt się u niego sprawdzi.

Może stąd moje mieszane, a raczej negatywne uczucia jeśli prywatna osoba oferuje próbki na sprzedaż. Nic na to nie poradzę, że tak czuję. Nigdy nie komentuję, jeśli ktoś sprzedaje próbki, jego rzecz, nie moja sprawa, w końcu osoba prywatna zgodnie z prawem może to robić. Mimo to jednak sama nigdy bym próbek gratisowych i gratisów nie sprzedawała. Proszę jednak pamiętać, że ja nikogo tu nie osądzam i nie potępiam a jedynie wyrażam swoje zdanie.
Dwa razy w życiu zdarzyło mi się dostać próbki bez kupowania czegokolwiek - raz w Douglasie i raz w Sephorze, ale to raczej wyjątki niż reguła. Nie pozostaje chyba nic innego jak czekanie, aż taka polityka przyjmie się i w Polsce.

Jedna blogerka (Olfaktoria) opowiadała kiedyś, że jak pracowała w Douglasie, to regularnie konsultantki dostawały różne produkty (pełnowymiarowe, nie próbki), w ramach premii, nagród w konkursach sprzedażowych itp. Istniał zakaz ich dalszej odsprzedaży, ale i tak większość sprzedawało się na allegro z uwagi na to, że żadna nie była w stanie spożytkować takiej ilości kosmetyków.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 15:19   #14
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Hipokryzja? Nie wiem, czy tak do końca. Sama oddałam (nie sprzedałam) wiele pełnoartościowych flaszek wszelakich perfum CK, których nienawidzę i nie znalazłam dla nich zastosowania a zawsze otrzymywałam je od Taty (zupełnie się nie znał na perfumach i nigdy innych producentów nie potrafił zapamiętać, więc na wszelki wypadek kupował tego nieszczęsnego Calvina), więc po prostu oddałam koleżankom. Ale nie o to idzie. Równie dobrze mogłabym je sprzedać i nie czułabym się winna. Sprzedawałabym produkt, za który ktoś zaplacił, jest nienaruszony, zafoliowany itp.

Jeśli chodzi o gifty i próbki "not for sale" otrzymywane w perfumerii to nie zawsze jest tak, że ktoś zrobił zakupy na kwotę X i dorzucili mu te rzeczy do zakupów. W ubiegłym roku Sephora rozdawała posiadaczom złotych kart dość eksluzywne gift boxy gratis (z tego, co pamiętam była tam miniatura kredki Kat von D, jakieś serum Estee Lauder, mini maskara, mini pomadka czerwona i coś tam jeszcze, nie pamiętam). Każdy jednak miał napis, że to gift.

Próbki "not for sale" w Pl nadal są traktowane jak nagroda za zakupy, wiem. Jednak wystarczy, że przejdę się do jednej z dowolnych dużych sieciówek drogeryjnych w Londynie i mogę nawet nic nie kupić a asystentki same mi wcisną próbki. Nie wiem, może lepiej tam rozumieją politykę sprzedaży i wiedzą, że próbki to nie nagroda ale chwyt reklamowy na złapanie klienta bo klient, który akurat dziś nie wydał nic, jutro może wrócić i zostawić sto funtów tam, gdzie go zachęcono, coś dano, złapano na próbke, jeśli produkt się u niego sprawdził.

Może stąd moje mieszane, a raczej negatywne uczucia jeśli prywatna osoba oferuje próbki na sprzedaż. Nic na to nie poradzę, że tak czuję. Nigdy nie komentuję, jeśli ktoś sprzedaje próbki, jego rzecz, nie moja sprawa, w końcu osoba prywatna zgodnie z prawem może to robić. Mimo to jednak sama nigdy bym próbek gratisowych i gratisów nie sprzedawała. Proszę jednak pamiętać, że ja nikogo tu nie osądzam i nie potępiam a jedynie wyrażam swoje zdanie.
Zgadzam się z Twoją opinią. Był kiedyś na wizażu wątek o próbkach, sporo osób pisało właśnie o tym, że w Polsce próbka nawet najmniejsza jest traktowana przez sklepy jako wielka nagroda i łaska, której dostąpił klient. Bardzo mnie drażni takie podejście. A potem sprzedawczynie sprzedają takie gratisowe próbki na allegro, bo same nawet z wsparciem rodziny i znajomych nie spożytkują, a przecież jakiejś nędznej klientce nie dadzą, a już takiej, która nic nie kupiła, to mowy nie ma.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 15:29   #15
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Hipokryzja? Nie wiem, czy tak do końca. Sama oddałam (nie sprzedałam) wiele pełnoartościowych flaszek wszelakich perfum CK, których nienawidzę i nie znalazłam dla nich zastosowania a zawsze otrzymywałam je od Taty (zupełnie się nie znał na perfumach i nigdy innych producentów nie potrafił zapamiętać, więc na wszelki wypadek kupował tego nieszczęsnego Calvina), więc po prostu oddałam koleżankom. Ale nie o to idzie.
Rzeczywiście, nie o to idzie.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Równie dobrze mogłabym je sprzedać i nie czułabym się winna. Sprzedawałabym produkt, za który ktoś zaplacił, jest nienaruszony, zafoliowany itp.
Ktoś zapłacił, ale nie Ty - a porównujemy Twoją sytuację w przypadku podejścia do sprzedaży sklepowego giftu i prezentu. Zarówno produkt "not for sale" i prezent otrzymałaś za darmo (co akurat w przypadku tego pierwszego rzadko się zdarza) - zatem skąd dalsze rozróżnienie? Nie kwestionuję ogólnie Twoich poglądów, ale dopatruję się w nich niekonsekwencji, ot co.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Próbki "not for sale" w Pl nadal są traktowane jak nagroda za zakupy, wiem. Jednak wystarczy, że przejdę się do jednej z dowolnych dużych sieciówek drogeryjnych w Londynie i mogę nawet nic nie kupić a asystentki same mi wcisną próbki.
A my jesteśmy w Polsce, stąd słuszne jest stwierdzenie, że produkty "not for sale" rzadko są za darmo.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 16:01   #16
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Twoją opinią. Był kiedyś na wizażu wątek o próbkach, sporo osób pisało właśnie o tym, że w Polsce próbka nawet najmniejsza jest traktowana przez sklepy jako wielka nagroda i łaska, której dostąpił klient. Bardzo mnie drażni takie podejście. A potem sprzedawczynie sprzedają takie gratisowe próbki na allegro, bo same nawet z wsparciem rodziny i znajomych nie spożytkują, a przecież jakiejś nędznej klientce nie dadzą, a już takiej, która nic nie kupiła, to mowy nie ma.
Marza, aż tak daleko ja bym się jednak nie posuwała. Nieładnie oskarżać bez dowodów. Nigdy bym nie rzuciła takiego podejrzenia nie mając na to tzw. twardych dowodów i nie chcę nawet ciągnąć dalej dyskusji o tym.

Co do sytuacji z próbkami w PL to niestety, to co piszesz i co pisze Siarka jest prawdą. Ja tu nie chcę wyjść na osobę, co to "zagranico" wszystko jest super, trawa bardziej zielona a pracować nie trzeba ale akurat z tymi próbkami to jest prawda. Polityką sieciówek jest to, że klient nie może wyjść ze sklepu z pustymi rękami i nawet jeśli nic nie kupi to nadal traktowany jest jako potencjalny jutrzejszy klient. Stąd producenci i sieciówki robią wszystko, by klienta skłonić do zakupu produktów/powrotu do danego sklepu danej sieci. Nie zliczę, ile razy wyszłam z angielskiej Sephory obdarzona na wszelki wypadek torebką próbek a nieraz i gratisami. Może stad tak mnie razi to sprzedawanie próbek.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość




Jedna blogerka (Olfaktoria) opowiadała kiedyś, że jak pracowała w Douglasie, to regularnie konsultantki dostawały różne produkty (pełnowymiarowe, nie próbki), w ramach premii, nagród w konkursach sprzedażowych itp. Istniał zakaz ich dalszej odsprzedaży, ale i tak większość sprzedawało się na allegro z uwagi na to, że żadna nie była w stanie spożytkować takiej ilości kosmetyków.
Akurat Olfaktoria nie jest dla mnie autorytetem., wręcz przeciwnie.

Jeszcze raz proszę- zastopujcie z tymi oskarżeniami niepopartymi dowodami. Szanuję dziewczyny z Sephory, zawsze dobrze mi poradzą, są miłe i uprzejme. Nie chcę, by w tym wątku rozpętała się nagonka na konsultantki.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 16:21   #17
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Nie mam nic przeciwko sprzedawaniu próbek i gratisów - o ile obie strony są świadome co jest sprzedawane. Autorka nie była, więc to jest naprawdę nie fair i próbowałabym to jakoś wyjaśnić.

Naprawdę za granicą tak chętnie rozdają próbki? To brzmi niewiarygodnie, bo w naszych sklepach w Polsce z tym jest absolutny dramat. Z czego to wynika? Nie wiem... Ale pozytywnie zaskoczyło mnie Organique, kupując online można dobrać za darmo 6 próbek z listy, a do tego sami coś często od siebie dodadzą. Dlaczego inne firmy tego nie robią? To przecież i tak procentuje, czysty marketing .
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 16:34   #18
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość

Naprawdę za granicą tak chętnie rozdają próbki?
Nie wiem, czy za każdą i czy w każdej sieci. Mogę się jedynie wypowiedzieć, że w Sephorach na terenie Londynu tak. Z innych sieci praktycznie nie korzystałam, więc się nie wypowiadam.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 17:00   #19
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Napisałam maila z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Zabrałam się też za dokładne czytanie regulaminu sprzedaży i innych takich

Perfumeria na swojej stronie internetowej pisze, że nie sprzedają testerów, tylko "pełnowartościowe produkty faktycznie przeznaczone do sprzedaży", a także, iż perfumeria "w żaden sposób nie ingeruje w opakowania przygotowane przez producenta, traktując je jako integralny element produktu."

Ciekawe jak z tego wybrną
To już wiadomo, o jaką perfumerię chodzi. Faktycznie ciekawe, co odpiszą
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-16, 17:24   #20
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

sprzedaż próbek jak dla mnie w porządku jest tylko od osoby prywatnej. W firmie, i to jeszcze jako edycja limitowana - wstyd :/
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 17:35   #21
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Marza, aż tak daleko ja bym się jednak nie posuwała. Nieładnie oskarżać bez dowodów. Nigdy bym nie rzuciła takiego podejrzenia nie mając na to tzw. twardych dowodów i nie chcę nawet ciągnąć dalej dyskusji o tym.

Co do sytuacji z próbkami w PL to niestety, to co piszesz i co pisze Siarka jest prawdą. Ja tu nie chcę wyjść na osobę, co to "zagranico" wszystko jest super, trawa bardziej zielona a pracować nie trzeba ale akurat z tymi próbkami to jest prawda. Polityką sieciówek jest to, że klient nie może wyjść ze sklepu z pustymi rękami i nawet jeśli nic nie kupi to nadal traktowany jest jako potencjalny jutrzejszy klient. Stąd producenci i sieciówki robią wszystko, by klienta skłonić do zakupu produktów/powrotu do danego sklepu danej sieci. Nie zliczę, ile razy wyszłam z angielskiej Sephory obdarzona na wszelki wypadek torebką próbek a nieraz i gratisami. Może stad tak mnie razi to sprzedawanie próbek.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------


Akurat Olfaktoria nie jest dla mnie autorytetem., wręcz przeciwnie.

Jeszcze raz proszę- zastopujcie z tymi oskarżeniami niepopartymi dowodami. Szanuję dziewczyny z Sephory, zawsze dobrze mi poradzą, są miłe i uprzejme. Nie chcę, by w tym wątku rozpętała się nagonka na konsultantki.
Nie lubię rzucać słów na wiatr, osobiście znam taką osobę.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 20:07   #22
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Nie lubię rzucać słów na wiatr, osobiście znam taką osobę.
A ja znam księdza, częstego klienta agencji towarzyskiej "Rosi". Nie znaczy to jednak, że wszyscy księża korzystają z usług takich agencji i nie wszystkie konsultantki są nieuczciwe. Nie trzeba uogólniać
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 11:41   #23
KiedysToBylo
Raczkowanie
 
Avatar KiedysToBylo
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 108
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Pewnie mają prawo sprzedawać takie produkty, ale moim zdaniem kiepsko to o nich świadczy. Profesjonalne firmy tak nie robią.
KiedysToBylo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 23:11   #24
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Dostałam odpowiedź Pierwszy mail przyszedł już w niedzielę, byłam w szoku, że tak szybko.

Bardzo przepraszają za zaistniałą sytuację i oddadzą pieniądze za tusz.

Tym samym otrzymałam próbkę gratis do zamówienia
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 04:40   #25
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

No to się porządnie zachowali.

Pytanie tylko, co z osobami, które nie zorientowały się, że zapłaciły za gift. Suma summarum firma i tak jest na plus bo na ileś tam sprzedanych gratisów, tylko kilka osób się zorientowało a jeszcze mnie zapewne wysłało maila z zapytaniem.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 05:43   #26
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Dostałam odpowiedź Pierwszy mail przyszedł już w niedzielę, byłam w szoku, że tak szybko.

Bardzo przepraszają za zaistniałą sytuację i oddadzą pieniądze za tusz.

Tym samym otrzymałam próbkę gratis do zamówienia
Moim zdaniem próbują tylko tuszować sprawę, żeby ,,nie było afery''. Liczyli na to, że klient się nie zorientuje.
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 11:09   #27
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 12:12   #28
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Aramintha, a czy ten mini tusz jest nadal dostępny do kupienia na stronie?
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 12:57   #29
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A ja znam księdza, częstego klienta agencji towarzyskiej "Rosi". Nie znaczy to jednak, że wszyscy księża korzystają z usług takich agencji i nie wszystkie konsultantki są nieuczciwe. Nie trzeba uogólniać
Koleżanki z pracy tej mojej znajomej też tak robiły, więc nie jest to odosobniony przypadek. A poza tym nigdzie nie napisałam, że wszystkie panie pracujące w drogeriach tak robią.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 14:03   #30
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Sprzedaż gratisów, próbek

[1=3d8bff70f80d7c90d7fb188 6fcde1de8ca56be25_65a543f f917fd;83017226]Treść usunięta[/QUOTE]
Też jestem ciekawa.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-19 13:45:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.