Dentysta spiłował mi zdrowe zęby - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-06, 09:26   #151
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 859
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Masz rację. Mi ortodonta nawet odradził aparat na dolny luk, stwierdził, że niczego to nie wyleczy, poza względem wizualnym, który tez nie będzie spektakularnie zmieniony, bo mam tylko jeden nieco krzywy ząb i wg niego to bezsensu. Więc uwazam, że na plus. To była jedyna taka opinia, a byłam u 3 innych orto.
Bardzo żałuję aparatu w dolnym łuku. Górny ok, bo jednak nie chciałabym mieć jedynki na jedynce, a tak mi się zaczynały ustawiać w pewnym momencie, natomiast gdybym wiedziała uczciwie o wszystkich konsekwencjach noszenia aparatu, ogólnie leczenia ortodontycznego, to bym sobie darowała dół.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 09:27   #152
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Bardzo żałuję aparatu w dolnym łuku. Górny ok, bo jednak nie chciałabym mieć jedynki na jedynce, a tak mi się zaczynały ustawiać w pewnym momencie, natomiast gdybym wiedziała uczciwie o wszystkich konsekwencjach noszenia aparatu, ogólnie leczenia ortodontycznego, to bym sobie darowała dół.

To doświadczyłaś negatywnych skutków związanych z noszeniem dolnego łuku? Jakich?


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 09:32   #153
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 859
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
To doświadczyłaś negatywnych skutków związanych z noszeniem dolnego łuku? Jakich?
Szyna retencyjna jest teoretycznie na jakiś czas. Ja będę ją nosiła do końca życia, bo w momencie, gdy ortodontka mi ją po jakimś czasie zdjęła, to... zaczął mi się wysuwać ząb. Poza tym osłabienie i tak dość słabych dolnych tkanek (mam to genetycznie). Ja powinnam była mieć leczenie periodentologiczne, a potem ewentualnie ortodontyczne, a nie że ciach i zakładamy aparacik (wcześniej usuwając mi zresztą jedną z dwójek; wiem, że teraz to robi się w ostateczności).
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 09:43   #154
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Szyna retencyjna jest teoretycznie na jakiś czas. Ja będę ją nosiła do końca życia, bo w momencie, gdy ortodontka mi ją po jakimś czasie zdjęła, to... zaczął mi się wysuwać ząb. Poza tym osłabienie i tak dość słabych dolnych tkanek (mam to genetycznie). Ja powinnam była mieć leczenie periodentologiczne, a potem ewentualnie ortodontyczne, a nie że ciach i zakładamy aparacik (wcześniej usuwając mi zresztą jedną z dwójek; wiem, że teraz to robi się w ostateczności).
Mam koleżankę ktora miała podobny problem. Chciała wyrównać zęby ale ma słabą kość żuchwy i ortodontaka powiedziała jej że nie może nosić normalnego aparatu gdyż po prostu zęby nie wytrzymają przeciążeń i powypadają. Zaproponowała najpierw przeszczepy do tej kości ale to były jakieś kosmiczne pieniądze. Ostatecznie koleżanka znalazła klinikę gdzie dopasowali jej aparat nakładkowy a raczej kilka bo te nakładki trzeba regularnie wymieniać. Nie jest to tania sprawa ale udało jej się osiągnąć taki efekt jaki chciała.
Na marginesie ja pod wpływem tego wątku sama wczoraj byłam u stomatologa. Nie jest źle bo do zrobienia było tylko jedno drobniutkie wypełnienie plus oczywiście usunięcie kamienia, piaskowanie, fluoryzacja i zabezpieczenie szyjek. Niestety okazało się że szkliwo mam dość mocno starte i w czwartek mam kolejną konsultacje bo najprawdopodobniej najpierw będę musiała przejść leczenie ortodontyczne (aparat na górny łuk) a później spróbują podbudować to szkliwo. Zaproponowano mi też szynę relaksacyjną. Czy któraś z was z niej korzystała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 09:54   #155
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Szyna retencyjna jest teoretycznie na jakiś czas. Ja będę ją nosiła do końca życia, bo w momencie, gdy ortodontka mi ją po jakimś czasie zdjęła, to... zaczął mi się wysuwać ząb.

A czy to tez nie jest normalne? Ściągnęłam aparat pare miesięcy temu, dostałam szynę z instrukcja obsługi, w tym informacje ze mam ja nosić do spania tak długo jak chce mieć proste zeby. Jak przestane zeby zaczną wracać do pierwotnej pozycji.

Znam kilka osób, które po ściągnięciu aparatu zainstalowały sobie stałe umocnienia od wewnętrznej strony zębów, zeby zachować ich pozycje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 10:06   #156
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 859
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
A czy to tez nie jest normalne? Ściągnęłam aparat pare miesięcy temu, dostałam szynę z instrukcja obsługi, w tym informacje ze mam ja nosić do spania tak długo jak chce mieć proste zeby. Jak przestane zeby zaczną wracać do pierwotnej pozycji.

Znam kilka osób, które po ściągnięciu aparatu zainstalowały sobie stałe umocnienia od wewnętrznej strony zębów, zeby zachować ich pozycje.
Właśnie o takiej szynie retencyjnej mówię. Nie o aparaciku. Przed leczeniem była mowa o tym, że to będzie na jakiś czas, a tu d... blada. A tą szynę trzeba od czasu do czasu podklejać, zmieniać i kolejne koszty, wcale niemałe (sama wizyta u orto to jest 150 zł).

Ach, zapomniałam: dekadę od ściągnięcia aparatu zaczęły mi się rozsuwać zęby na dole (pomimo obecności podklejonej szyny). Także czeka mnie zapewne za jakiś czas ponowne założenie aparatu. A mojej siostrze trzy zęby na dole zaczęły się ruszać - oczywiście również miała leczenie ortodontyczne. Teraz czeka ją leczenie ratujące te zęby. Wstępne koszty wyliczone na 13 do 15 tysięcy.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;89431138]Mam koleżankę ktora miała podobny problem. Chciała wyrównać zęby ale ma słabą kość żuchwy i ortodontaka powiedziała jej że nie może nosić normalnego aparatu gdyż po prostu zęby nie wytrzymają przeciążeń i powypadają. Zaproponowała najpierw przeszczepy do tej kości ale to były jakieś kosmiczne pieniądze. Ostatecznie koleżanka znalazła klinikę gdzie dopasowali jej aparat nakładkowy a raczej kilka bo te nakładki trzeba regularnie wymieniać. Nie jest to tania sprawa ale udało jej się osiągnąć taki efekt jaki chciała.
Na marginesie ja pod wpływem tego wątku sama wczoraj byłam u stomatologa. Nie jest źle bo do zrobienia było tylko jedno drobniutkie wypełnienie plus oczywiście usunięcie kamienia, piaskowanie, fluoryzacja i zabezpieczenie szyjek. Niestety okazało się że szkliwo mam dość mocno starte i w czwartek mam kolejną konsultacje bo najprawdopodobniej najpierw będę musiała przejść leczenie ortodontyczne (aparat na górny łuk) a później spróbują podbudować to szkliwo. Zaproponowano mi też szynę relaksacyjną. Czy któraś z was z niej korzystała?
[/QUOTE]

Mój TŻ korzysta od lat. Warto. Miałby już pewne całkiem zniszczone zęby, gdyby nie szyna relaksacyjna.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-12-06 o 10:08
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 10:10   #157
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Właśnie o takiej szynie retencyjnej mówię. Nie o aparaciku. Przed leczeniem była mowa o tym, że to będzie na jakiś czas, a tu d... blada. A tą szynę trzeba od czasu do czasu podklejać, zmieniać i kolejne koszty, wcale niemałe (sama wizyta u orto to jest 150 zł).

A, okej. Wyglada na to, ze albo to albo nakładka na noc. Z tym ze pewnie nakładki są mniej skuteczne


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-06, 11:02   #158
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
A, okej. Wyglada na to, ze albo to albo nakładka na noc. Z tym ze pewnie nakładki są mniej skuteczne


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nakładka na noc jest bardzo skuteczna. Stosuję od 10 lat po ortodoncji i mam proste zęby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 11:14   #159
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Czyli do końca życia trzeba nosić te nakładki? Mam założony aparat ale lekarz mi nic takiego nie powiedział..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 11:19   #160
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 859
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Czyli do końca życia trzeba nosić te nakładki? Mam założony aparat ale lekarz mi nic takiego nie powiedział..
Może u niektórych to nie jest konieczne. Ja miałam mówione, że nie będzie trzeba, a wyszło jak wyszło. To samo moja siostra.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 11:27   #161
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Miałam niewielka wadę do skorygowania (dwa zeby w złej pozycji, ale wizualnie proste) i od początku ortodonta mnie uprzedził, ze po sciagneciu aparatu trzeba nosić nakładkę tak długo jak chce się utrzymać zeby w tej pozycji. Ewentualnie właśnie podkleic z tylu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-06, 11:35   #162
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Czyli do końca życia trzeba nosić te nakładki? Mam założony aparat ale lekarz mi nic takiego nie powiedział..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi tak mówił każdy orto i znam dużo osób, które co noc zakładają od lat


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 11:52   #163
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Dzięki dziewczyny, przy następnej wizycie dopytam się co i jak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 12:15   #164
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Mnie powiedziano, że po 10 latach + będę mogła zacząć eksperymentować i zakładać np. tylko co drugą noc, jak będzie ok, to co trzecią itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 13:08   #165
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89431295]Mnie powiedziano, że po 10 latach + będę mogła zacząć eksperymentować i zakładać np. tylko co drugą noc, jak będzie ok, to co trzecią itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Pewnie zależy od wady


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 14:27   #166
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;89431138]Zaproponowano mi też szynę relaksacyjną. Czy któraś z was z niej korzystała?
[/QUOTE]
Mam taką szynę i aktualnie mam ją zakładać co drugą noc, ale prawdę mówiąc nie wiem czy mi coś daje. Może ewentualne efekty zobaczę za 20 lat, tzn. że do tego czasu nie zjem sobie zębów, ale teraz - źle mi się w niej śpi, rano bolą zęby, śmierdzi z ust, dolegliwości ze stawów skroniowo-żuchwowych są takie same jak były jak jej nie miałam i jak zakładałam co noc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 16:09   #167
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
A, okej. Wyglada na to, ze albo to albo nakładka na noc. Z tym ze pewnie nakładki są mniej skuteczne


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam i jedno i drugie jednocześnie i uważam, że naprawdę warto.
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 18:13   #168
DebbyHarris
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 11
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Jestem w szoku ze musicie nosic jakieś nakładki na noc…
Można powiedzieć ze aparat na żeby nosiłam 20 lat temu. Po zdjęciu założono mi retainer na stałe i nosze go do tej pory. Nawet nie chodzę na żadne kontrole.

Moim zdaniem ci ortodonci was naciągają

Co do tematu wątku to skutecznie zniechęciła mnie lektura do licówki na martwej jedynce.
Ząb jest martwy i wybielany był już ze 3 razy .. żeby nie był ciemny.
Dentystka mnie nastraszyla ze wybielanie osłabia i może się ukruszyc a licówek się bałam i chodzę z takim czarnuchem.
Po lekturze wątku stwierdziłam ze licówki odpadają i wybielę go ponownie. Jeśli się wykruszy to wtedy będę myśleć. Po co niszczyć ładny ząb

Edytowane przez DebbyHarris
Czas edycji: 2022-12-06 o 18:16
DebbyHarris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 18:32   #169
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez DebbyHarris Pokaż wiadomość
Jestem w szoku ze musicie nosic jakieś nakładki na noc…
Można powiedzieć ze aparat na żeby nosiłam 20 lat temu. Po zdjęciu założono mi retainer na stałe i nosze go do tej pory. Nawet nie chodzę na żadne kontrole.

Moim zdaniem ci ortodonci was naciągają

Co do tematu wątku to skutecznie zniechęciła mnie lektura do licówki na martwej jedynce.
Ząb jest martwy i wybielany był już ze 3 razy .. żeby nie był ciemny.
Dentystka mnie nastraszyla ze wybielanie osłabia i może się ukruszyc a licówek się bałam i chodzę z takim czarnuchem.
Po lekturze wątku stwierdziłam ze licówki odpadają i wybielę go ponownie. Jeśli się wykruszy to wtedy będę myśleć. Po co niszczyć ładny ząb
martwa jedynke wybielilam raz od srodka. pomoglo na rok. potem powoli sie odbarwila.

nie wybielisz inaczej.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-06, 18:36   #170
DebbyHarris
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 11
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
martwa jedynke wybielilam raz od srodka. pomoglo na rok. potem powoli sie odbarwila.

nie wybielisz inaczej.
Wiem ze od środka. Miałam robione trzy razy i pomagało zawsze na kilka lat.
Wole to nic piłować cały ząb
Jeśli się będzie kruszyć to wtedy dopiero będę robić takie inwazyjne zabiegi
DebbyHarris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 18:49   #171
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
martwa jedynke wybielilam raz od srodka. pomoglo na rok. potem powoli sie odbarwila.

nie wybielisz inaczej.
Ale przecież to normalne, że po wybielania efekt utrzymuje się jakiś czas, a potem zanika, nieważne jaką metodą, nic Ci nie wybieli zęba na stałe.

Zresztą mnie dziwi to zdziwienie na wątku, że jak to, korony, licówki czy inne protezy trzeba wymieniać. No, sorry, to są zwykłe materiały, które - jak wszystko - się zużywają. Zwykłe wypełnienia też trzeba co jakiś czas wymienić, nic nie jest na stałe, że raz wydasz kilkanaście tysięcy na licówki, aparat, wybielanie i do końca życia masz idealne zęby. Nic tak nie działa
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 19:15   #172
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 319
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez DebbyHarris Pokaż wiadomość

Co do tematu wątku to skutecznie zniechęciła mnie lektura do licówki na martwej jedynce.
Czemu licówka a nie korona, skoro ząb i tak jest już martwy? Myślałam, że to przeciwskazanie do licówki.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 19:19   #173
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez DebbyHarris Pokaż wiadomość
Jestem w szoku ze musicie nosic jakieś nakładki na nocâ�Ś
Można powiedzieć ze aparat na żeby nosiłam 20 lat temu. Po zdjęciu założono mi retainer na stałe i nosze go do tej pory. Nawet nie chodzę na żadne kontrole.

Moim zdaniem ci ortodonci was naciągają

Co do tematu wątku to skutecznie zniechęciła mnie lektura do licówki na martwej jedynce.
Ząb jest martwy i wybielany był już ze 3 razy .. żeby nie był ciemny.
Dentystka mnie nastraszyla ze wybielanie osłabia i może się ukruszyc a licówek się bałam i chodzę z takim czarnuchem.
Po lekturze wątku stwierdziłam ze licówki odpadają i wybielę go ponownie. Jeśli się wykruszy to wtedy będę myśleć. Po co niszczyć ładny ząb
Na martwy ząb już tylko korona. Ja mam koronę na jedynce i co kilka lat trzeba coś tam z nim robić, ale ogólnie jest spoko - wygląda ok, spełnia funkcje. Tylko trzeba znaleźć dobrego protetyka, który nie dość, że zrobi to na tyle dobrze, żeby wytrzymywało jak najdłużej, a po drugie któremu będzie się chciało trochę pobawić z kolorem, zamiast proponować licówki na pozostałe zęby. Tzn. jeśli nie chcesz licówek na sąsiednie zęby, bo jak ktoś nie ma nic przeciwko licówkom to jest to dobre rozwiązanie - kolor jest równiejszy, żeby lepiej dopasowane, uśmiech iście holiłódzki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-06, 19:30   #174
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez DebbyHarris Pokaż wiadomość
Jestem w szoku ze musicie nosic jakieś nakładki na nocâ�Ś
Można powiedzieć ze aparat na żeby nosiłam 20 lat temu. Po zdjęciu założono mi retainer na stałe i nosze go do tej pory. Nawet nie chodzę na żadne kontrole.
No heloł, przecież sama piszesz, ze masz retainer, mnie go nie założyli. Też nie chodzę na żadne kontrole ortodontyczne, mój ortodonta nawet już nie żyje zresztą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2022-12-06 o 19:32
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 07:28   #175
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Tak z ciekawości czy nosicie nakladki do spania na bruksizm? Mialam jedną ,szybko jej poniechałam ,okrutnie sie meczyłam z nią. Ja nie zgrzytam non stop tylko w stresie a wtedy mialam mega stresujący okres.
I zaczęłam szukać alternatywy ,pomogły mi ćwiczenia rozluźniajace mięśnie .Robiłam je kilka razy dziennie. Bóle żuchwy ale też napięcie szyi ustały. Dentystka mnie wyśmiala ,że to tak nie działa . Nie wiem ,może sobie wmówiłam ale nowego aparatu nie mam a ćwiczenia robie nawykowo np jadąc samochodem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2022-12-07 o 07:31
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 08:12   #176
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości czy nosicie nakladki do spania na bruksizm? Mialam jedną ,szybko jej poniechałam ,okrutnie sie meczyłam z nią. Ja nie zgrzytam non stop tylko w stresie a wtedy mialam mega stresujący okres.
I zaczęłam szukać alternatywy ,pomogły mi ćwiczenia rozluźniajace mięśnie .Robiłam je kilka razy dziennie. Bóle żuchwy ale też napięcie szyi ustały. Dentystka mnie wyśmiala ,że to tak nie działa . Nie wiem ,może sobie wmówiłam ale nowego aparatu nie mam a ćwiczenia robie nawykowo np jadąc samochodem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ćwiczę jest znacznie lepiej.

A Twoja dentystka jestvstarej daty. Fizjoterapeuta i logopeda to powinien być standard przy korekcie zgryzu.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 11:25   #177
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89431960]Jak ćwiczę jest znacznie lepiej.

A Twoja dentystka jestvstarej daty. Fizjoterapeuta i logopeda to powinien być standard przy korekcie zgryzu.[/QUOTE]

Ale ona zgrzytała zębami, nie miała aparatu
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 11:59   #178
DebbyHarris
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 11
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89431675]No heloł, przecież sama piszesz, ze masz retainer, mnie go nie założyli. Też nie chodzę na żadne kontrole ortodontyczne, mój ortodonta nawet już nie żyje zresztą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ale co noc zakładasz i zdejmujesz te nakładki dla mnie to byłoby uciążliwe
DebbyHarris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 12:36   #179
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez DebbyHarris Pokaż wiadomość
Ale co noc zakładasz i zdejmujesz te nakładki dla mnie to byłoby uciążliwe
Dlatego są 2 opcje, niektórzy ortodonci nie pytają, tylko wybierają retancję, którą wolą, ale czasami możesz sobie wybrać. Ten stały retainer ma taki minus, że czasami się odklei i trzeba jechać go przykleić + utrudnia nitkowanie, trzeba kupować specjalną nić SuperFloss, ale nawet mimo tego może być problem z higieną, łatwiej o retencję płytki i tworzenie kamienia, zwłaszcza jak ktoś nie dba o podstawową higienę.

Nakładki też mogą np. komuś upaść, trzeba faktycznie pamiętać o ich zakładaniu.

Ale tbh to jest po prostu wieczorem, po umyciu zębów włożenie 2 płytek do buzi
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-07, 14:00   #180
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Dentysta spiłował mi zdrowe zęby

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości czy nosicie nakladki do spania na bruksizm? Mialam jedną ,szybko jej poniechałam ,okrutnie sie meczyłam z nią. Ja nie zgrzytam non stop tylko w stresie a wtedy mialam mega stresujący okres.
I zaczęłam szukać alternatywy ,pomogły mi ćwiczenia rozluźniajace mięśnie .Robiłam je kilka razy dziennie. Bóle żuchwy ale też napięcie szyi ustały. Dentystka mnie wyśmiala ,że to tak nie działa . Nie wiem ,może sobie wmówiłam ale nowego aparatu nie mam a ćwiczenia robie nawykowo np jadąc samochodem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie dentysta stale o tym mówił, bo strasznie zaciskam szczęki nocą (i w ogóle w stresie) ale nosiłam do niedawna aparat nakładkowy, więc na noc zakładam retainer (też nakładkowy) i spełnia podobną fucnkcję. Niestety często po cięzkim dniu boli mnie cała twarz, masuję kulkami, ale chętnie bym poznała te ćwiczenia, które ci pomogły, mogłabyś podać? Będę wdzięczna, myślałam już nawet o botoksie.

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

[1=d1f8ef2008dea6bb47d7416 400721be959008b42_63b3700 256c75;89432201]

Nakładki też mogą np. komuś upaść, trzeba faktycznie pamiętać o ich zakładaniu.

Ale tbh to jest po prostu wieczorem, po umyciu zębów włożenie 2 płytek do buzi[/QUOTE]

Własnie, mnie to wcale nie przeszkadza, a wręcz jest mi wygodniej, bo zgryz się lepiej układa. Założenie obu trwa dwie sekundy, a nawyk łatwo wyrobić.
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-03 15:37:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.