Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-05, 16:19   #271
Raquel_2
Raczkowanie
 
Avatar Raquel_2
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 151
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Dzięki! Ja też bardzo się cieszę!
Raquel_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 06:14   #272
marta3707
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Tabletki na trądzik - derminax.pl Potwierdzam skuteczność - już po kilku dniach pryszcze zaczęły robić się mniejsze, zbladły i w końcu - przepadły bez śladu.

Edytowane przez marta3707
Czas edycji: 2022-07-23 o 08:29
marta3707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 16:58   #273
quickquestion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cześć,
mam na zbyciu prawie cala buteleczke Zinerytu. Roztwor zrobilem 11 wrzesnia 2014 roku, lecz po kilku dniach zaprzestalem jego uzywania. Jesli ktos jest zainteresowany czekam na wiadomosc.
quickquestion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 09:06   #274
SheDies
Raczkowanie
 
Avatar SheDies
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 35
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cześć Stosuję Zineryt czwarty tydzień i szczerze powiedziawszy nie widzę po nim żadnego efektu Wręcz przeciwnie, odniosłam wrażenie, że wywołał u mnie niepożądane efekty uboczne. Kilka dni po rozpoczęciu kuracji tym lekiem zaczął się mój mały problem. Otóż, chodze cały czas głodna, a kiedy już zjem, mam mdłości, czasem bóle brzucha Czy ktoś z Was zauważył może coś podobnego, czy to ja doszukuje się winy w leku?
SheDies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 21:44   #275
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez SheDies Pokaż wiadomość
Cześć Stosuję Zineryt czwarty tydzień i szczerze powiedziawszy nie widzę po nim żadnego efektu Wręcz przeciwnie, odniosłam wrażenie, że wywołał u mnie niepożądane efekty uboczne. Kilka dni po rozpoczęciu kuracji tym lekiem zaczął się mój mały problem. Otóż, chodze cały czas głodna, a kiedy już zjem, mam mdłości, czasem bóle brzucha Czy ktoś z Was zauważył może coś podobnego, czy to ja doszukuje się winy w leku?
od zinerytu masz mdłosci??
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 15:15   #276
SheDies
Raczkowanie
 
Avatar SheDies
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 35
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
od zinerytu masz mdłosci??
Nie powiedziałam, że od Zinerytu To tylko moje podejrzenie, bo czasowo wszystko by się zgadzało, ale narazie nie jestem w stanie powiedzieć, czy lek jest przyczyną. Mimo wszystko, to antybiotyk i jakiś "ślad" w organiźmie pozostawia. Dlatego zapytałam, czy ktoś być może również zauważył taki efekt
SheDies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 22:04   #277
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez SheDies Pokaż wiadomość
Nie powiedziałam, że od Zinerytu To tylko moje podejrzenie, bo czasowo wszystko by się zgadzało, ale narazie nie jestem w stanie powiedzieć, czy lek jest przyczyną. Mimo wszystko, to antybiotyk i jakiś "ślad" w organiźmie pozostawia. Dlatego zapytałam, czy ktoś być może również zauważył taki efekt
no tak to antybioty chociaz nie wiem czy stosowany na skórę mołby tak zadziałac, a nie było nic innego co by mogło to spowodować?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-03, 09:09   #278
SheDies
Raczkowanie
 
Avatar SheDies
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 35
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
no tak to antybioty chociaz nie wiem czy stosowany na skórę mołby tak zadziałac, a nie było nic innego co by mogło to spowodować?
Sęk w tym, że właśnie nic nie przychodzi mi do głowy. Organizm nie "przestawiłby" się tak z dnia na dzień.
SheDies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 22:17   #279
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez SheDies Pokaż wiadomość
Sęk w tym, że właśnie nic nie przychodzi mi do głowy. Organizm nie "przestawiłby" się tak z dnia na dzień.
hmm szczerze powiedziawszy to nie wiem co o tym myśleć...


nie wiem czy sprawił by on że cały czas jesteś głodna itp może problem tki zupełnie gdzie indziej, może zrób podstawową morfologie zeby zobaczyć, czy z organizmem jest w miare ok?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 09:09   #280
Patix20
Raczkowanie
 
Avatar Patix20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 56
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Muszę namówić TŻ, bo ma 29 lat i straszny problem z trądzikiem
__________________
20.06.2011 r.
14.02.2013 r.
29.08.2015 r.

http://davf.daisypath.com/4ZkBp2.png

Edytowane przez Patix20
Czas edycji: 2015-04-09 o 09:18
Patix20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 17:43   #281
klaudia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 171
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

"Oddam" Zineryt otwarty tydzień temu, byłam u innego dermatologa i dostałam tetralysal, bo mam za duży trądzik tylko na leczenie miejscowe.
klaudia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 06:34   #282
Raquel_2
Raczkowanie
 
Avatar Raquel_2
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 151
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Melduję się po roku - po trzech miesiącach kuracji (jeden miesiąc zinerytu -> jeden przerwy -> jeden miesiąc zinerytu -> jeden przerwy -> jeden miesiąc zinerytu) mam super cerę. ))

Męczyłam się z trądzikiem od 4 klasy podstawówki, a dziś chodzę do pracy bez makijażu. Czasem tylko przypudruję policzki albo wklepię krem do twarzy, bo niekiedy zdarza się, ze budzę się z zaczerwienionymi policzkami, ale i tak jest super.

Moje zdjęcia porównawcze są na poprzedniej stronie. Już wtedy byłam zadowolona, ale teraz to jest bajka Kurczę, strasznie się cieszę, że trafiłam na tę panią dermatolog!

Powodzenia w walce z tym okropieństwem, Dziewczyny Jak widać - da się!
Raquel_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 15:18   #283
luna888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

mi zineryt pomógł uporac sie na dobre w z cera przez czas kiedy go uzywalam)) naprawde bylo pieknie. przez grudzien styczen luty kuracja zineryt +epiduo nawet przed okresem nie wyskocxylo mi nic rozumiecie) to jest niemozliwe prawie w moim przypadku. oprocx tego jesli mialam syfka (liczba poj. celowo) to nie byla to rosnaca czerwona gula x ropa gojaca sie od tygodnia tylko takie malo cos w 2/3 dni zagojone) bylo pieknie .polecam zineryt kazdemu .zaluje ze nie przyszlo mi do glowy isc po recepte na niego do dermatolog kiedy w marcu/kwietniu powoli cos sie psulo. Ale moja dawna derm ktora NA SILE za kaxdym razem wciskala mi duac ktorego szczerze nienawiDZE wcisnela mi recepte nawet nie zwazajac na moje odczucia. Idzie jesien umowilam sie do nowej pani derm i zineryt bedzie owiazkowo! epiduo stosowalam solo i było 60% sukcesu przez ten czas . z zinerytem jest 95% takze ) polecam wam!
luna888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 07:11   #284
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Czy przy tym leku można stosować makijaż. Dermatolog powiedziała mi, że mam na zmianę(mam 1 sporą na policzku) nawet kremu nie nakładać. Mam skórę mieszaną w kierunku suchej i po 2 dniach, swędzi mnie, piecze i mam uczucie jakby miała mi zaraz popękać
__________________
Książki 2024: 6

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 18:59   #285
Raquel_2
Raczkowanie
 
Avatar Raquel_2
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 151
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez a ga ta Pokaż wiadomość
Czy przy tym leku można stosować makijaż. Dermatolog powiedziała mi, że mam na zmianę(mam 1 sporą na policzku) nawet kremu nie nakładać. Mam skórę mieszaną w kierunku suchej i po 2 dniach, swędzi mnie, piecze i mam uczucie jakby miała mi zaraz popękać
Tak, możesz stosować makijaż - możesz też nałożyć na twarz jakiślekki nawilżający krem, bo zineryt wysusza skórę i jak nie nałożysz kremu nawilżającego, to fluid może Ci podkreślać suche skórki.

Swędzenie i pieczenie jest całkowicie normalne, przyzwyczaisz się. Jak będzie Ci przeszkadzać i masz taką możliwość, to stosuj Zineryt jedynie wieczorem, na noc, a rano nakładaj krem nawilżający - wtedy skóra będzie swędzieć mniej.
__________________
Zgaduję, że możecie to nazwać "porażką", ale ja wolę termin "nabywanie doświadczenia"
Andy Weir - Marsjanin
Raquel_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 10:40   #286
BeaSi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Mam pytanie do osób używających zineryt, czy wasze twarze również były po zastosowaniu leku czerwone jak burak? Mam cerę naczynkowa, cienka, dostałam zineryt od pani dermatolog na zmiany tradzik rozowaty oraz zapalenie posterydowe. Stosuje zineryt drugi dzień, od pierwszej aplikacji moja skóra piekła niemiłosiernie i zrobiła się bardzo czerwona, czytałam że takie reakcje się zdarzają, ale wydaje mi się że u mnie aż za bardzo,czy ktoś z was również ma takie doświadczenia?
BeaSi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 12:50   #287
k_amka
Przyczajenie
 
Avatar k_amka
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Olsztynek
Wiadomości: 12
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez BeaSi Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób używających zineryt, czy wasze twarze również były po zastosowaniu leku czerwone jak burak? Mam cerę naczynkowa, cienka, dostałam zineryt od pani dermatolog na zmiany tradzik rozowaty oraz zapalenie posterydowe. Stosuje zineryt drugi dzień, od pierwszej aplikacji moja skóra piekła niemiłosiernie i zrobiła się bardzo czerwona, czytałam że takie reakcje się zdarzają, ale wydaje mi się że u mnie aż za bardzo,czy ktoś z was również ma takie doświadczenia?
Może tak być ;/ A moze musisz stosowac jakis krem specjalny do cery tradzikowej?? bo z tego co wiem to na dzialanie leku trzeba poczekac pare tygodni, ze to nie tak odrazu dziala... Ponoc ten krem sevolium jest spoko, ale szczerze to nie stosowalam go wiec nie wiem. Wazne zeby krem byl przeznaczony do cery z tradzikiem itd.
__________________
Jeśli chcesz być piękna, musisz cierpieć
k_amka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 10:57   #288
Lulusiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Question Zineryt POMOCY !

Witam !
Około 3 tygodnie temu byłam pierwszy raz u dermatologa. Przepisano mi
antybiotyk Zineryt, który powinien wystarczyć mi na 5 tygodni i właśnie na następną wizytę zostałam umówiona za 5 tygodni. Cały kłopot w tym, że do wizyty zostały jeszcze 2 tygodnie a Zineryt mi się już skończył ( być może używałam go trochę za dużo lub na zbyt dużą powierzchnię bo trądzik mam na plecach, prawie całej twarzy i trochę na ramionach ). Nie mam pojęcia co teraz zrobić .Czytałam, że gdy przerwie się kurację zinerytem i nie stosuje się żadnego innego leku przeciwtrądzikowego, trądzik może nawrócić i to nawet z podwójną siłą. Nie chciała bym nawrotu bo trądzik na twarzy mi już ładnie ustąpił, złagodniał. Zineryt jest na receptę, więc nie kupię go ,,od tak sobie ". Nie wiem co mam zrobić: czy zaczekać do następnej wizyty ryzykując nawrotem trądziku czy zrobić coś innego, ale właśnie co?
Lulusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 18:39   #289
KaasiaaKa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Zineryt POMOCY !

A może pójść do rodzinnego, wyjaśnić sprawę i poprosić o receptę?
KaasiaaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-13, 17:27   #290
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Mam Zineryt nowy, ktoś zainteresowany.
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-13 18:27:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.