Novynette / Mercilon / Ovulastan / Dessette- cz. 2 - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-05, 12:06   #61
slaaave13
Zadomowienie
 
Avatar slaaave13
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 265
dziwna sytuacja z tabletkami novynette

Witam. Wiem, że jest wątek zbiorczy dot. tabletek ale widziałam, że rzadko dostaje się tam szybką odpowiedź a mi na takiej zależy.
W sierpniu byłam pierwszy raz u ginekologa, który wypisał mi tabletki Novynette, zaczęłam je brać tego samego dnia a był to drugi dzień okresu, ginekolog powiedziała, że będzie wszystko okej. To moje pierwsze opakowanie i pierwsze tabletki antykoncepcyjne w życiu. Wczoraj przyjęłam 16 tabletkę, dziś będzie 17, zostało mi jeszcze 5. Moim problemem jest to, że w poniedziałek uprawiałam seks (dosyć ostry), we wtorek było wszystko okej, a wczoraj wystąpiło u mnie brązowe plamienie nie było tego szczególnie dużo, ale było. było to w dzień, wieczorem po prysznicu już więcej nie było, znów uprawiałam seks. Dziś rano bolał mnie troche brzuch, niedawno wzięłam prysznic, poszłam do toalety a tam krew, przypominająca normalny okres, a teraz po pół h od tej sytuacji, na podpasce jest lekko brązowawy śluz, zupełnie inny niż w środę... Okres przecież powinnam dostać w siedmiodniowej przerwie od tabletek. Nie wiem o co chodzi, do ginekologa mogę się umówić dopiero na wtorek, a wtedy powinnam dostać planowany okres. Co robić i co to może oznaczać?
__________________
slaaave13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 12:48   #62
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: dziwna sytuacja z tabletkami novynette

Jeśli przyjełaś pierwszą tabletkę w drugim dniu cyklu to musiałaś się dodatkowo zabezpieczać przez tydzień. Plamienia, krwawienia są normalne przez pierwsze 3 miesiące brania tabletek. Organizm musi sie przyzywczaić do hormonów. To wszystko jest napisane w ulotce i Twój problem nie jest jakimś nadzywczajnym problemem.
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 07:54   #63
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: dziwna sytuacja z tabletkami novynette

Dostałam od gina receptę na Mercilon. Trochę się boję go brać, bo w zasadzie nie miałam robionych żadnych badan poza typowo ginekologicznym.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 13:14   #64
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: dziwna sytuacja z tabletkami novynette

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Dostałam od gina receptę na Mercilon. Trochę się boję go brać, bo w zasadzie nie miałam robionych żadnych badan poza typowo ginekologicznym.
To zrób na własną rekę pakiet antykoncepcyjny. Skierowania nie muszisz mieć, a lekarze na NFZ zazwyczaj nie chcą wypisywać.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 11:02   #65
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Cześć,
zaczęłam przyjmować Novynette w niedzielę. Teraz czuję, że bierze mnie jakaś grypa/przeziębienie. Na ulotce jest napisane, że niektóre leki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe mogą osłabiać działanie. Czy nie wiecie jak jest np. z taką Aspiryną?
I wiem, że na ulotce jest napisane, że tabletka chroni od pierwszego dnia (i lekarka też mi tak mówiła), ale serio, serio nie ma prawdopodobieństwa, że coś będzie nie tak przy stosunku w weekend? Czy może lepiej się jednak dodatkowo zabezpieczyć?
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 19:40   #66
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

W którym miejscu wyczytałaś, że mogą osłabiać, i jakie? Słyszałam że dziurawiec, antybiotyki, i leki wpływające na metabolizm wątroby. Sprawdzałam wiele razy czy taki np. ibuprom nie ma wpływu, i nie ma. Paracetamol tez, chyba że zjesz więcej niż 6 tabletek dziennie (3 gramy). Aspiryna i polopiryna również nie kolidują z antykoncepcją. Sama w trakcie brania tabletek byłam wiele razy przeziębiona, czy czasem bolała mnie głowa, wspomagałam się tymi środkami i jakoś nic się nie stało.
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 20:01   #67
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Nie wiedziałam właśnie jak jest z paracetamolem, bo jest w wielu lekach przeciwprzeziębieniowych, a widziałam że może wpływać na działanie tabletek.
Dzięki za wyjaśnienie .
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-01, 05:40   #68
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Ja 2 dni temu zaczęłam brać Mercilon. Zauważyłam, że Novynette jest tanszy, czy w takim razie mogę go stosować zamiennie, czy powinnam skonsultować to z lekarzem?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 15:17   #69
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Hej, ja od kilku miesięcy biorę Novynette. W poniedziałek, 28 października, rozpoczęłam kolejne opakowanie, jak zwykle po 7 dniowej przerwie. Przez pierwsze 3 dni, tzn. w poniedziałek, wtorek i środę, brałam tabletki o zwykłej porze, tzn. o 20. Wczoraj przypomnienie w telefonie z niewiadomego powodu się nie włączyło, dlatego nie przyjęłam tabletki o zwykłej porze. Przypomniałam sobie o tabletce dopiero dziś o godzinie 13 (po 17 godzinach). Od razu sięgnęłam po ulotkę, a także wg. zalecenia przyjęłam wczorajszą tabletkę. W ulotce jest jednak wzmianka, że jeśli na przestrzeni ostatniego tygodnia, tzn. 7 dni przez pominięciem tabletki miał miejsce stosunek, wówczas istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Ponieważ nie mam w domu zapasu pigułek 'po', zdecydowałam się na metodę yuzpe. Przyjęłam zatem dodatkowo 3 tabletki, czyli łącznie 4. Po 12 godzinach zamierzam przyjąć kolejne 4. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji, co dalej. Czy powinnam dalej przyjmować tabletki czy je odstawić i czekać na plamienie??
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 17:48   #70
Efrene
Raczkowanie
 
Avatar Efrene
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 111
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny. Mam pytanie.

Czy spotkałyście się z taką sytuacją, że po wzięciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej waszego pierwszego opakowania wasz okres był dużo słabszy niż dotychczas?

Ja właśnie dziś wzięłam pierwszą tabletka Ovulastanu. Godzinę po tym jak dostałam okres, zależało mi na konkretnej godzinie, dlatego tak szybko. Wiadomo, że od razu okres nie jest obfity, jednak do kilku godzin się rozkręca. Tym razem jest inaczej i cały czas jest wyjątkowo, jak na mnie, skąpy. Czy to jest normalne?
Nie miałam też nigdy tak, że plamiła dzień, dwa przed okresem a dopiero później go dostawałam. Od kilku lat mam regularne cykle i od razu krwawienie bez żadnego plamienia przed.

Mam się w tej sytuacji czym martwić czy to jest normalne i się zdarza?
Efrene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 12:40   #71
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Witajcie

Pomozcie,czy mogę byc w ciazy....( ?)
Tabletki Novynette zaczelam przyjmowac od listopada, wczesniej brałam Cilest (ale zosatały wycofane). Skonczyłam brac juz 3 opakowanie Novynette i czekam na okres ( zadnej tab. nie pominełam, pilnowałam się ). Wczesniej po kazdym przyjmowanym blistrze dostawałam okres,mniejszy ale był. Mineło juz 7 dni przerwy ,jest juz 15 dzien,okresu brak.... Nie rozpoczelam nowego blistra gdyz odstawiam teraz tabletki na okolo 5 misiecy ze wzg.na wyjazd ( bez partnera). Ostatni raz wspołzyłam gdy miałam jeszcze 3 tab. do spozycia z tego ostatniego opakowania. Jesli chodzi o antykoncepcje to nie biore tabletek cały rok, ze wzg .na wyjazdy raz do roku na 5 miesiecy ( nie wspołzyje wtedy).
W niedziele 3 lutego mam wyjazd za granice i sie martwie.....
__________________


__________________
Wymiana :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1156001

Szukam : Balenciaga B edp, Sublime Balkiss The Different Company, BALENCIAGA PARIS EDP

Edytowane przez Celine5
Czas edycji: 2014-01-28 o 12:42
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 18:46   #72
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny. Może trochę odświeżę?
Brałam Daylette przez 3-4 miesiące i nie odczuwałam w ogóle żadnej zmiany poza zerowym Libido. Teraz biorę pierwszy blistr Ovulastanu, czy któraś z Was miała podobną sytuację? Po ilu dniach mogę oczekiwać jakichś zmian? (Wiem że sie nie pyta o zdanie na temat tabletek ale chce po prostu wiedzieć po ilu dniach moze sie cos zmienic...)
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 20:57   #73
effelinka1004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 8
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Powiem Ci, że to chyba zależy od organizmu. Ja miałam już kilka rodzai tabletek(Syndi, Sylvia) teraz biorę Ovulastan. Moja Pani ginekolog powiedziała mi że mogę przytyć, że w pierwszym miesiącu mogą być krwawienia. Ale nie było zupełnie nic, a także nie przytyłam. Najlepiej musisz sama obserwować swój organizm.
effelinka1004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 17:03   #74
accidentalbaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 11
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Hej! Mam pytanie do stosujących OVULASTAN. Zażywam go od ok. roku i nigdy nie udało mi się kupić taniej niż za ok. 30zł za pojedyncze opakowanie (!), a ciągle słyszę opowieści o tym, że gdzieś jest na promocji. W jakich aptekach go kupujecie i za ile?
accidentalbaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 09:26   #75
Efrene
Raczkowanie
 
Avatar Efrene
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 111
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Ja kupuje w aptece przy poradni do której chodzę za niecałe 17 zł. Więc naprawdę to nie są tylko opowieści, ale fakt Może jeśli nie potrafisz znaleźć takiej apteki w Twoim mieście zamawiaj przez doz. Z tego co kojarzę to tam tez była ta cena. I odbieraj w najbliżej aptece w Twoim mieście realizującej zamówienia z tej strony.
Efrene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 20:38   #76
accidentalbaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 11
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Ok, dzięki za odpowiedź! Czy może kupujesz je gdzieś w Krakowie?
accidentalbaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 21:07   #77
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez accidentalbaby Pokaż wiadomość
Ok, dzięki za odpowiedź! Czy może kupujesz je gdzieś w Krakowie?
Cena ceną, ale ehh... No nie mogę z tym. Daylette było dla mnie super ale odczuwałam zerowe libido, biorę już 2 listek Ovulastanu i zero poprawy. Ehh, naprawdę 0 libido. Tak żeby mi sie samej z siebie chciało to sie prawie nie zdarza...
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 23:51   #78
Efrene
Raczkowanie
 
Avatar Efrene
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 111
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez accidentalbaby Pokaż wiadomość
Ok, dzięki za odpowiedź! Czy może kupujesz je gdzieś w Krakowie?
Niestety, ale nie. Kupuje w okolicach Katowic.

Sunnivaa, to chyba masz źle dobrane tabletki. Przy dobrze dobranych takie coś nie powinno występować, mimo wszystko.
Efrene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 20:52   #79
accidentalbaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 11
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Cena ceną, ale ehh... No nie mogę z tym. Daylette było dla mnie super ale odczuwałam zerowe libido, biorę już 2 listek Ovulastanu i zero poprawy. Ehh, naprawdę 0 libido. Tak żeby mi sie samej z siebie chciało to sie prawie nie zdarza...
Ja przy tabletkach (niezależnie czy przy Ovulastanie, czy nawet jak brałam inne) też odczuwam lekki spadek, ale to mi się wydaje jeszcze do przeżycia. Jeśli natomiast jest tak, że różnica jest u Ciebie bardzo duża po tabletkach, to faktycznie coś musi być nie tak.
accidentalbaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 17:58   #80
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Obecnie konczę 5 opakowanie Mercillon. Dzisiaj mam wypada ostatnia tabletka do wzięcia, a widzę, że zaczęło się plamienie i pobolewa mnie brzuch jak na okres. Ostatnie parę dni miałam bardzo stresujące, łącznie z kołataniem serca ze stresu, brakiem snu przez co wzięłam parę tabletek na uspokojenie- bellergot. Jak myślicie, może być ten wcześniejszy okres wynikiem stresu? Zaczęłam się martwić. Poza tym nie wiem czy brać dzisiaj tą ostatnią tabletkę? Będę bardzo wdzięczna za poradę. Dodam, że przeczytalam ulotkę
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 06:43   #81
accidentalbaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 11
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Niezależnie od tego, co jest przyczyną plamienia, wydaje mi się, że nie możesz tak po prostu sobie nie wziąć ostatniej tabletki.
accidentalbaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 06:58   #82
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Wzięłam tabletkę i umówiłam się do gina. Niestety najbliższy termin koncem marca.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 21:50   #83
669e69e2f5981f9bf18d1cc5d2c5fe858ddc42c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 67
Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny,
Mam do Was pytanie.

Od około 4lat regularnie biorę mercilon. Nigdy nie miałam z nim żadnych problemów-jak dla mnie tabletki idealne!

I od 2-3 dni (zdazylo mi sie to teraz pierwszy raz) a jutro biorę ostatnia tabletkę czyli niedługo powinnam dostać okres, mam brązowy śluz. Nigdy tak wcześniej nie miałam przed miesiączka.

Czy to normalne ?miała tak któraś z Was?
Dodam tylko, ze czuje sie zupełnie normalnie a ciąża jest nie możliwa bo od ostatniego okresu, który był normalnie, nie odbywalam stosunku.
Dziękuje za odpowiedzi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez 669e69e2f5981f9bf18d1cc5d2c5fe858ddc42c4
Czas edycji: 2014-03-17 o 21:52
669e69e2f5981f9bf18d1cc5d2c5fe858ddc42c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:05   #84
hoonda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 202
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Hej dwa lata temu zaczelam brac Novynette, bralam je caly rok w celu regulacji cyklu, po roku przerwalam zazywanie, przez kolejny rok bylo ok miesiaczki w miare regularne do pewnego momentu, dokladnie rok po odstawieniu znow rozregulowaly mi sie cykle potrafily trwac nawet 74 dni wiec lekarz znow przepisal mi tabsy lecz tym razem inne Teenia po ktorych strasznie mnie opryszczylo, wielkie bolace guzy, mdlosci i brak apetytu, wrocilam do lekarza i kazal wrocic do starych poczciwych Novynette po ktorych wczesniej nic mi nie dolegalo, mam nadzieje ze i teraz tez tak bedzie. Cena tez mnie zaskoczyla bo 2 lata temu placilam za Novynette ok 30 zl a teraz 18 zl a za ta nie pasującą Teenie zaplacilam 39 zl.
hoonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 08:00   #85
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Oddam 2 blistry Mercilon, ponieważ nie będę ich już brać. Tabletki świeże, kupione ok 2 tyg temu w aptece. Jeśli któraś z was mieszka w Katowicach lub Krakowie i byłaby zainteresowana to dajcie znać.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 09:54   #86
201702081016
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

A ja jestem na 4 tabletce i 1 opakowaniu Ovulastan i bardzo boję się je brać. Dopiero co zaczynam swoją przygodę z antykoncepcją, ale już mam jej po dziurki w nosie, boje się jej. ;(( Pierwsze moje opakowanie tabl to były Vibi Mini i strasznie się źle po nich czułam zawsze w nocy ;/ Mdliło mnie, było mi słabo, nawet nie potrafię tego opisać słowami, zimno i dreszcze, po 11 tabletce myślałam że wyzieje ducha, ledwo trzymałam się na nogach. Wtedy też przerwałam branie i wszystko się uspokoiło, jedyne co to przez pewien czas po odstawieniu miałam nocne uderzenia gorąca, ale minęły. Teraz biorę ten Ovulastan i jak już wspomniałam wyżej boję się. Wczoraj po raz pierwszy czułam się niedobrze, znów uczucie słabości, wyższego ciśnienia hmm. Przeleżałam dwie h przy otwartym oknie. (( Boję się jakiegoś wylewu, zawału czegokolwiek.
Ginekolog po Vibin Mini powiedział, że to bardzo mała dawka hormonów i może jestem taka delikatna, że nie mogę w ogóle brać hormonów, skoro miałam tyle skutków ubocznych. Nie wiem. ;/
Teraz ten Ovulastan też jest słaby, ale i tak już mnie postraszył dzisiejszej nocy. ((((((((((

Co byście zrobiły? Brałybyście, szukały dla siebie odpowiedniej anty. hormonalnej czy dałybyście sobie spokój?
201702081016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 21:39   #87
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Dziewczyny!
Po półroczne przerwie od tabletek postanowiłam je znowu brać.
Zaczęłam normalnie, wszystko ok. 6 dnia zażywania zapomniałam wziąć tabletkę, ale zażyłam ją zgodnie z informacją na opakowaniu od razu jak sobie przypomniałam (jakieś 9 h od normalnej pory). Z moim TŻ nie kochaliśmy się od jakiegoś 1,5tygodnia (byłam na wakacjach), a i wcześniej z prezerwatywą. Czy teraz (10 dzień przyjmowania tabletek) powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? (Nienawidzę prezerwatyw, stąd moja cicha nadzieja, że już wszystko powinno być ok, no ale wiadomo - wolę być ostrożna).
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 10:55   #88
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Novynette / Mercilon / Ovulastan - cz. 2 - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ettelie Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Po półroczne przerwie od tabletek postanowiłam je znowu brać.
Zaczęłam normalnie, wszystko ok. 6 dnia zażywania zapomniałam wziąć tabletkę, ale zażyłam ją zgodnie z informacją na opakowaniu od razu jak sobie przypomniałam (jakieś 9 h od normalnej pory). Z moim TŻ nie kochaliśmy się od jakiegoś 1,5tygodnia (byłam na wakacjach), a i wcześniej z prezerwatywą. Czy teraz (10 dzień przyjmowania tabletek) powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? (Nienawidzę prezerwatyw, stąd moja cicha nadzieja, że już wszystko powinno być ok, no ale wiadomo - wolę być ostrożna).
Poprzednia tabletka działa 36h (czyli możliwe jest spóźnienie wzięcia do 12h od naszej stałej pory), Ty zmieściłaś się w tych widełkach, więc nie traktuje się tego jako pominięcie, a dopuszczalne spóźnienie kolejną tabletkę zażyj o normalnej porze i będzie ok nie musisz się dodatkowo zabezpieczać
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 11:15   #89
dmskowl
Raczkowanie
 
Avatar dmskowl
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 129
plamienie przy tabletkach anty

zaczelam brać tabletki antykoncepcyjne Ovulastan. Wczoraj wzielam 13 tabletkę a dzis wystapilo brązowe plamienie. Wiem ze plamienie jest mozliwe podczas 7 dniowej przerwy ale do przerwy zostalo jeszcze 8 dni. To moje pierwsze opakowanie i nie wiem czego oznaka jest takie plamienie. Pomożecie? Do ginekologa w moim miescie czeka sie kilka dni a czasami nawet tydzien wiec nie dam rady szybko się udać.
dmskowl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 11:54   #90
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: plamienie przy tabletkach anty

Takie plamienie przez bodajże 3 pierwsze opakowania jest normalne, organizm musi się przyzwyczaić do hormonów. Nie martw się
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-18 16:10:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.