Cera naczyniowa, rumień, popękane naczynka- wątek ogólny - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-01, 18:29   #61
gunia17
Raczkowanie
 
Avatar gunia17
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 281
Dot.: Cera naczynkowa czy trądzik rozowaty?

Cytat:
Napisane przez frenn Pokaż wiadomość
Czesc. Ja od jakiegos czasu mam zaczerwieniona twarz po sporcie i po alkoholu (po alkoholu też czasem jakby drobna wysypka)... Na poczatku myślałam, że to uczulenie, a raczej zatrucie organizmu po alkoholu, ale gdy doszlo zaczerwienie po sporcie, to zaczelam sie zastanawiac czy to nie przypadkiem problem z cisnieniem. Ostatnio mierzylam - cisnienie ok. Mysle, ze taka nasza uroda, a raczej cera naczynkowa. Pozdrawiam,
M.

ja również polecam Auriderm XO Gel. warto )
gunia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 21:54   #62
soremi
Raczkowanie
 
Avatar soremi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Wiadomości: 85
GG do soremi
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Dziewczyny jak tak czytam o tych zelach z witaminą K 3% to nie dałoby sie kupić witaminy K w kroplach dla niemowląt np oleofarmu i tym smarować naczynka? Sama witamina K chyba więcejj zdziała. Nie wiem czy jest sens stosowac tej metody a te krople dosyc drogie( jakies 30 zł). Ewentualnie myślałam jeszcze o oleju z rokitnika( tez mają duzo witaminy K i w dodatku C). Smarowałam kiedys nawet olejem z rokitnika policzki z naczynkami ale zero efektu( jednak olej był zjełczały to moze dlatego).
Ja polecam metodę zrobienia sobie takiej hmm maseczki: sok z rokitnika sok z żurawiny sok z aloesu i tu albo taką wodą smarujemy twarz albo dodajemy zelatyny i taką galaretkę kładziemy. Efekty są po tygodniu mneij więcej ale teraz nie mogę tej terapii stosowac gdyz nie mam lodówki;/ Dlatego się zastanawiam nad skutecznością kropel dla niemowlat bądź oleju rokitnikowego
soremi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 08:07   #63
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

o tym, czy krople pomoga, trzebaby było porozmawiać z dermatologiem. Nie wiadomo jak ta witamina będzie się wchłaniać przes skórę. myslę, że chyba najlepiej by byłoja jeść w jakichś tabletkach, bo się nie zmarnuje, a cała wchłonie w organizm.
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 12:41   #64
kitek1401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: Pękające naczynka pomocy

dziewczyny, a jaki balsam, krem do ciala (glownie o nogi mi chodzi) polecacie na pekajace naczynka? z tego co wyczytalam, to z wyciagiem z kasztanowca, ale moglabym prosic o jakies konkretne produkty?

i czy stosowalyscie Diosminex albo Venescin tabletki? co jest lepsze? bo sama nie wiem, na co sie zdecydowac

Edytowane przez kitek1401
Czas edycji: 2009-10-04 o 13:14
kitek1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 14:23   #65
gigibooom
Raczkowanie
 
Avatar gigibooom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 48
Dot.: Pękające naczynka pomocy

mój problem z naczynkami na udach u góry od zewn. str i pupę przy udach zaczął się po pewnym czasie od łykania tabletek antykoncepcyjnych. Powiedzcie mi czy konieczna jest zmiana tabletek (których nie chcę zmieniać) czy wystarczy z tego co wyczytałam kasztanowiec, wit. K, E i C + jakiś krem na naczynka?
gigibooom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 05:38   #66
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Jak tylko możesz, zrezygnuj z tabeltek całkowicie. Mi po 3 letnim łykaniu tabletek pojawiły się nawet zylaki. jestem już po zabiegu usuwania ich operacyjnie. Tabletki przyslpieszyły ich pojawienie o jakieś 10 lat. Żylaki u mnie w domu sa sprawa genetyczna, ale żadna z kobiet w mojej rodzinie nie maiła ich w weiku 22 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
A naczynka, jakie mi po nich zostały:-( tragedia. żele i balsamy dużo tu nie pmogą. Musisz robic wsystko, by zapobiegac pojawieniu się nowych( łykaj suplementy diety)i jak tylko mozesz zmień te tabletki, a najlepiej je wyrzuc gdzie piepsz rośnie

---------- Dopisano o 06:33 ---------- Poprzedni post napisano o 06:32 ----------

a co do balsamów, to ja miałam świetny z firmy NOREL. kupicie tylko na allegro. Opakowanie jest pół litrowe, stąd warto zainwestowac większą kwotę. Skóra po nm była nieziemska. jak wpiszecie na allegro w wyszukiwarke NOREL, to wyświetli Wam głównie te balsamy, ale najwazniejsze są suplementy diety, by pękanie nie szło dalej. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 06:37 ---------- Poprzedni post napisano o 06:33 ----------

http://allegro.pl/item734105453_nore...owa_500ml.html

o to mi chodziło. lepszej skóry nigdy nie miałam. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 06:38 ---------- Poprzedni post napisano o 06:37 ----------

http://allegro.pl/item734105453_nore...owa_500ml.html

to ten krem
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 16:01   #67
kitek1401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Cytat:
Napisane przez misiokoczka Pokaż wiadomość
a co do balsamów, to ja miałam świetny z firmy NOREL. kupicie tylko na allegro. Opakowanie jest pół litrowe, stąd warto zainwestowac większą kwotę. Skóra po nm była nieziemska.

a ten krem firmy Norel sprawia tez, ze naczynka sa mniej widoczne? bo glownie zachwalane jest jego dzialanie antycellulitowe
kitek1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-08, 11:33   #68
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

niestety nie.
nie miałam jeszcze takiego, który maskuje naczynka.
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 12:29   #69
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Ja sama stosuję już od roku balsam do ciała firmy Flos Lek - taki z lupą i siecią naczyń krwionośnych pod nią. Moim zdaniem jest dobry (naczynka wyraźnie zbledły, mniej się pojawia), do tego jest bardzo wydajny w moim przypadku, bo używam tylko na łydki. Jedynymi jego wadami są: mógłby lepiej nawilżać piszczele i ciężko go dostać. W promocji koło 13zł, normalnie około 15-16zł.
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 17:42   #70
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

a gdzie go kupujesz?
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 18:21   #71
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Pękające naczynka pomocy

W Superpharmie, ale trzeba się nieźle nałazić i najlepiej kupic od razu kilka opakowań, bo szybko sie rozchodzą. Widziałam także w zielarskim na Rakowieckiej w kierunku Puławskiej.
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-12, 19:04   #72
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Ja też niestety mam problem z naczynkami... Żadnych żylaków, po prostu gęsta sieć pajączków na nogach. Ostatnio zaczęły mi się pojawiać na plecach (okolice łopatek) i zauważyłam jakiś czas temu lekki rumień na policzkach pod oczami. Nie mam jeszcze naczynek na twarzy ale to pewnie kwestia czasu. Naczynka na nogach są u mnie rodzinne, chociaż u wszystkich kobiet (mama, ciocie itp.) pojawiały się dopiero w trakcie ciąży. No i żadna z nich nie ma problemu z naczynkami na twarzy. Niestety u mnie wyszło to szybciej, bo od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Problem zauważyłam po 1,5 roku brania Novynette (te nowsze generacje są podobno kiepskie dla żył), ale miałam wtedy naprawdę niewiele naczynek. Lekarz przepisał mi potem Microgynon, który teoretycznie powinien być łagodniejszy dla żył. Niestety od kiedy zaczęłam go brać, naczynka zaczęły pękać jak szalone. Chyba będę musiała je zmienić Nie mogę odstawić tabletek, bo jak na razie to najskuteczniejsza metoda zapobiegania niechcianej ciąży. Nie mogę sobie pozwolić na razie na bobasa (studia, ślub dopiero w planach)...

Najgorsze jednak z tego wszystkiego jest to, że nie kwalifikuję się do zamykania naczynek laserem, bo choruję na bielactwo. Mam je co prawda tylko na biodrach, ale przez to nie mogę sobie nawet na trwałe włosów z nóg usunąć znacie jakieś inne skuteczne metody zamykania naczynek?
__________________
Projekt "Denko" - marzec: 3

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...




Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 13:26   #73
endzeit
Raczkowanie
 
Avatar endzeit
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 31
Dot.: Pękające naczynka pomocy

też mam cerę naczynkową i pani dermatolog która zamykała mi naczynka metodą elektrokoagulacji poza jonoforezą (seria 5 zabiegów co 2-3 m-ce) poleciła także naświetlanie niebieskim światłem solux'a. mnie również po tym zamykaniu pojawiły się nowe naczynka.. :/ więc największe nadzieje pokładam w naświetlaniu i jonoforezie. oprócz tego oczywiście kremy, iwostinu, rubialine, bioderma + wit C z rutyną czyli jakiś rutinoscorbin itp, dużo tego jest w innych wątkach
endzeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 18:41   #74
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Cytat:
Naczynka na nogach są u mnie rodzinne, chociaż u wszystkich kobiet (mama, ciocie itp.) pojawiały się dopiero w trakcie ciąży. No i żadna z nich nie ma problemu z naczynkami na twarzy.
kasiarybka u mnie mama i tata maja baaaardzo naczynkową skórę, mama natomiast nogi od zawsze. ja niestety oddziedziczyłam to po nich, choć także nasiliło mi się po plasterkach antykoncepcyjnych i też nie chcę z nich rezygnować. coś za coś

ja teraz zabieram się porządnie za szukanie jakiegoś porządnego gabinetu gdzie będę mogła w Wawie pozamykać te naczynka. w damianie chcą za jedno naczynko aż 80zł - to jest dużo czy normalnie?
ja wczoraj zauważyłam jedną dużą kropkę na nosie, a od niej odchodziły trzy niteczki a tak zawzięcie smaruję buzie tymi kremami. u mnie najgorsze jest to, że mam pełno zaskórników na nosku i jak chce się ich pozbyć to muszę rozjuszyć naczynka-nos potrafi zrobić się bordowy teraz smaruje dirosealem i mam nadzieję, ze pomoze też coś na te zaskórniki. a wy stosowałyscie juz ten krem?
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 20:14   #75
imsonarked
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 35
Dot.: Pękające naczynka pomocy

pozwólcie, że się wypowiem
jestem po zabiegu laserem i uważam, że to najlepszy sposób. w moim wypadku zabieg był wykonywany u dermatologa z dużym stażem, inne metody zamykania popękanych naczynek np zastrzyki z jakimś płynem, lub zamykanie prądem dały tylko znikomą poprawę, szkoda na nie czasu, pieniędzy. cena za zabieg laserem wynosił 400zł. drogi ,ale to pewnie dlatego ze to urzadzenie kosztowalo 400 000 zł (dermatolog mi powiedział), wydaje mi sie , ze poprostu koszty musza sie zwrocic:P
imsonarked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 09:51   #76
soremi
Raczkowanie
 
Avatar soremi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Wiadomości: 85
GG do soremi
Dot.: Pękające naczynka pomocy

A nie wesz czy w wieku 18 lat mozna zrobic sobie laserowe zamykanie naczynek ;p? Bo ja chciałam kiedys usunąc laserem wągry i dermatolog powiedział ze dopiero jak skoncze 21 lat ;(
soremi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 08:00   #77
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

A te 400 zł za 1 naczynko czy za więcej naczynek?
W jakim mieście robiłas zabieg?

Pozdrawiam
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 13:49   #78
imsonarked
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 35
Dot.: Pękające naczynka pomocy

nie ma przeciwskazań wiekowych, mnie dermatolog nie pytał ile mam lat nawet (poza tym wiem, ze nawet u dzieci mozna te zabiegi wykonywac) ... 400zł za cala twarz ( ale wiem ze jak ktos ma b. duzo to do 600 zł moze kosztowac) zabieg byl wykonywany w Brodnicy (niedaleko Torunia tak dla ścisłości napiszę:P )
400zł to dużo kasy, ale warto raz wydać i mieć super efekt moimz zdaniem

Edytowane przez imsonarked
Czas edycji: 2010-01-10 o 13:51
imsonarked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 08:57   #79
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Chyba się skuszę w takim razie. Za całą twarz to nie tak dużo. Mi za jedno naczynko powiedziano 200 zł. Bardzo tanio pani znalazła.
Musze poczekać, aż zejdą mrozy i zajme się moją buzią.
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 10:13   #80
imsonarked
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 35
Dot.: Pękające naczynka pomocy

w mrozy można też robić ten laser, mój zabieg było wykonywany 5 dni temu
imsonarked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 18:10   #81
anianasilow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Witam,
Imsomarked,czy wiesz jakim laserem miałaś zamykane naczynka, czy miejsca po zamykaniu są bardzo sine?
anianasilow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 14:11   #82
imsonarked
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 35
Dot.: Pękające naczynka pomocy

nie znam nazwy lasera, będę znów u dermatologa za 3 tygodnie więc wtedy mogę spytać. zasinień żadnych w ogóle nie było i nie ma. są za to małe strupki i zaczerwienione miejsca, dziś jest 6 dzień a to niby do 14 dni znika. skórę po zabiegu można porównać wyglądem do skóry po wyciskaniu pryszczy moim zdaniem, oczywiście z każdym dniem jest lepiej

Edytowane przez imsonarked
Czas edycji: 2010-01-14 o 14:14
imsonarked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 19:38   #83
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Pękające naczynka pomocy

A gdzie najlepiej zamknąć naczynka we Wrocławiu?
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 09:35   #84
soremi
Raczkowanie
 
Avatar soremi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Wiadomości: 85
GG do soremi
Dot.: Pękające naczynka pomocy

imsonarked, a czy miałaś tez konsultację dermatologiczną przed zabiegiem?
soremi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 14:59   #85
imsonarked
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 35
Dot.: Pękające naczynka pomocy

nie wiem czy to jest jakas konsultacja ale ;P dermatolog opowiedzial mi o zabiegu, mowil ze moze bolec, ze beda slady przez jakis czas (zaczerwienienia) , sprawdzal typ skory, jakąś gęstość czy coś tam...
imsonarked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 13:29   #86
soremi
Raczkowanie
 
Avatar soremi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Wiadomości: 85
GG do soremi
Dot.: Pękające naczynka pomocy

A ten zabieg miałaś robiony jednorazowo czy co 5 tygodni musisz powtarzać?
soremi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 08:59   #87
imsonarked
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 35
Dot.: Pękające naczynka pomocy

darmatolog mowil, ze 1 raz powinien wystarczyc ale za 2 tygodnie mam isc znow na kantrole, jesli cos zostanie to to juz ostatecznie usunie.
imsonarked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 09:08   #88
kropkaijuz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Zamykanie naczynek za pomocą LAMPROBE

Chciałabym się zorientować czy któraś z Was miała zamykane naczynka właśnie za pomocą Lamprobe. Szukałam na forum, ale niewiele znalazłam, w internecie tez, tylko opis działania tego urządzenia ale niestety nie udało mi się znaleźć żadnych komentarzy co do tej metody.

Czy wiecie może gdzie można znaleźć salon korzystający z tego urządzenia na Śląsku?
kropkaijuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 12:36   #89
bemolanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Muszę napisać, bo się załamałam. Byłam w ośrodku Venavita w Poznaniu, nazwiska flebologa już nie pamiętam. Pokazał mi w takiej specjalnej lampce, jak wyglądają moje chore naczynka połozone głebiej!!! Wczesniej leczylam naczynka w 2 gabinetach kosmetycznych - raz laserem i raz zastrzykami. Powiedziano mi, ze pomału się zamkną, ale nikt wczesniej nie spojrzał, jak wygladają naczynka polozone glebiej, tak jak teraz to mialam zrobione. Lekarz powiedział mi, że jeśli ma byc zrobiony zabieg na naczynkach, które widac na nodze, to koniecznie trzeba zbadać jak wygladają żylki połozone głebiej, bo one prowadzą źle krew do tych płytkich. Wtedy trzeba zacząć leczenie od tych głębszych. Na razie miałam zastrzyk w chorą żyłę, którą widziałam głebiej i już jest trochę lepiej z naczynkami na skórze, oby tak szło dalej. Pisze, zebyscie zwróciły uwagę, że przed zabiegiem warto zobaczyc co jest głebiej (u mnie masakra)
bemolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 11:19   #90
Ally_
Raczkowanie
 
Avatar Ally_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 413
Dot.: Zamykanie naczynek za pomocą LAMPROBE

Cytat:
Napisane przez kropkaijuz Pokaż wiadomość
Chciałabym się zorientować czy któraś z Was miała zamykane naczynka właśnie za pomocą Lamprobe. Szukałam na forum, ale niewiele znalazłam, w internecie tez, tylko opis działania tego urządzenia ale niestety nie udało mi się znaleźć żadnych komentarzy co do tej metody.

Czy wiecie może gdzie można znaleźć salon korzystający z tego urządzenia na Śląsku?
Szukałam też opinii na ten temat, ale ciężko z tym Sama idę na zabieg za tydzień. Na śląsku a konkrenie w Rybniku jest salon, który się zajmuje tym.
Ally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-11 12:48:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.