Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-06-17, 13:21   #241
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Zapomniałam o pigułce - plamienie

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Nie piszę tego co wymyśliłam czy przeczytałam na forum, bo tu różne rzeczy można wyczytać, ale właśnie to co powiedział mi lekarz.
Miałam dwóch dobrych lekarzy i oboje mówili mi to samo, że biorąc mikropigułki można skracać cykle i wydłużać oraz skracać przerwy między opakowaniami. A wszystklo dzięki temu, że każda pigułka ma ten sam skład.
Nie są to informacje wyssane z palca.

Każde mikropigułki można brać 3 miesiące bez przerw. To powie Wam każdy ginekolog. A także to, że przerwy można skracać.

Oczywiście pigułki są różne, mają różny skład, hormony i na każdego działają inaczej.

A poza tym w każdej ulotce pisze co robić gdy zapomni się pigułki i co wolno a czego nie wolno robić z danymi pigułkami.
A jeśli mimo to ktoś ma wątpliwości to można zadzwonić do gina i zapytać dla pewności

Życzę miłego bezstresowego dnia
Ja nigdzie nie napisalam, ze uwazam, ze wyssalas z palca te informacje, tylko ZE MY NIE JESTESMY LEKARZAMI! I to co dobre dla Ciebie, nie koniecznie musi byc dobre dla niej. Dlatego mowie, zeby sie z lekarzem skontaktowala...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-17, 14:55   #242
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Zapomniałam o pigułce - plamienie

Hej dziewczyny!Skorzystam z okazji i zapytam.Chciałabym zacząć stosować pigułki antykoncepcyjne przyznam że kuszące jest to że poza zabezpieczeniem przed zajściem w ciąże mogę np.jakiś czas nie mieć okresu.Napiszcie czy odczuwacie jakieś dolegliwości podczas zażywania pigułek.Przyznam że trochę boje się o skuteczność.Z góry dziękuje za odpowiedzi.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-17, 20:39   #243
lili_jka
BAN stały
 
Avatar lili_jka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 40
Dot.: Zapomniałam o pigułce - plamienie

Cytat:
Napisane przez Marisa
Hej dziewczyny!Skorzystam z okazji i zapytam.Chciałabym zacząć stosować pigułki antykoncepcyjne przyznam że kuszące jest to że poza zabezpieczeniem przed zajściem w ciąże mogę np.jakiś czas nie mieć okresu.Napiszcie czy odczuwacie jakieś dolegliwości podczas zażywania pigułek.Przyznam że trochę boje się o skuteczność.Z góry dziękuje za odpowiedzi.
dziewczyny, zrobię tak jak napisała tutusia - wezmę do końca opakowanie i bez przerwy zacznę następne. Niestety za nic nie mogę się skontaktować z lekarzem. Wiem, że jest teraz na urlopie a komórki nie odbiera.

Co do Twojego pytania Mariso to ja od samego początku jestem na rigevidonie i nie miałam żadnych dolegliwości w związku z jego przyjmowaniem. Czuję się tak jak czułam się przed przyjmowaniem pigułek, choć lekarz wypisując mi pierwszą receptę uprzedził, że mogą wystąpić bóle głowy. Jeśli jakieś dolegliwości w ogóle wystąpią jeśli zaczniesz brać pigułki to powinny ustąpić do końca drugiego opakownia, jeśli nadal nie będzie poprawy lekarz powinien zmienić je na inne.
No a co do skuteczności. Na początku z TŻ-em też się obawialiśmy czy rzeczywiście można tak bez dodatkowego zabezpieczenia i przyznam, ze stosowaliśmy dodatkowo prezerwatywę. Ale jakos tak wyszło z czasem, ż a to prezerwatywy nie mieliśmy pod ręką a to mój ukochany zapomniał kupić no a jak tu się powstrzymać hehe... No i teraz juz w ogóle dodatkowych środków nie stosujemy. W ciąży nie jestem i mam nadzieję, że na razie nie będę bo po pierwsze ślu dopiero w przyszłym roku a po drugie jeszcze wiele planów mamy przed rozmnożenim się
lili_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-24, 11:00   #244
maga-...
Raczkowanie
 
Avatar maga-...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 114
Dot.: Zwymiotowana tabletka - PILNE!!

Nie chcialabym tworzyc nowego watku dlatego odswiezam ten

Kochane moglbyscie mi pomoc i powiedziec co ze mna bedzie jesli zwymiotowałam po (na pewno) 4 godzinach pierwsza tabletke z opakowania? Pierwszy raz mam taka sytuacje i nie bardzo wiem co robic
prosze
maga-... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-24, 11:09   #245
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Zwymiotowana tabletka - PILNE!!

Jeżeli minęły już 4 godziny to bądź spokojna. Tabletka się wchłonęła.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-24, 11:13   #246
maga-...
Raczkowanie
 
Avatar maga-...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 114
Dot.: Zwymiotowana tabletka - PILNE!!

sliczne dzieki za odpowiedz
tak sie tylko zastanawiam kiedy jest lepsza sytuacja -jak nie wchlonie sie pierwsza tabletka czy jak jakas w srodku?
maga-... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-24, 11:44   #247
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Zwymiotowana tabletka - PILNE!!

W srodku. Zdecydowanie. przy tabletkach z pierwszego tygodnia jest takie niebezpieczeństwo, że jeśli się nie wchłonie/nie zostanie przyjęta któraś to dzidzius może wyniknąć z któregoś ze stosunków z poprzedzającego tygodnia, gdyż może dojśc do spontanicznej owulacji, a wiadomo, że plemniki potrafią żywotne być..
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-24, 11:53   #248
maga-...
Raczkowanie
 
Avatar maga-...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 114
Dot.: Zwymiotowana tabletka - PILNE!!

ojoj
Kochalismy sie ostatni raz w niedziele i potem caly czas mialam okres, i wlasciwie po tym czy skonczy mi sie jutro bede mogla poznac czy tabletka sie wchlonela. Jesli nie to bedzie to taki o dzien dluzszy okres i wtedy bede musiala sie chyba dodatkowo zabezpieczac? Kurcze w sumie to i tak moje ostatnie opakowanie tabletek i musze isc do mojej pani doktor wiec moze lepiej wybiore sie wczesniej i dowiem sie dokladnie
maga-... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-24, 13:05   #249
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: Zwymiotowana tabletka - PILNE!!

a ja sie podlacze do wczesniejszych postow....zgubilam tabletke na imprezie i nie umialam jej znalezc(tlum ludzi i w ogole) wiec wzielam kolejna ale teraz mi ta jedna zawsze brakuje..i zastanawialam sie czy musze opakowanie spisac na straty czy nie.ale z tego co przeczytalam moge wziac 20 tabl. i zaczac o dzien wczesniej (czyli jak bralam zawsze w pon. to mam wziac w niedziele i wszystko bedzie ok??) tylko zeby z tego cos nie wyszlo potem....
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-24, 15:50   #250
santi19
Raczkowanie
 
Avatar santi19
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 141
GG do santi19
Dot.: Zwymiotowana tabletka - PILNE!!

no to masz tak jak ja - z tym ze ja zwmiotowalam tabletke, wzielam nastepna i pozniej mi tej jednej brakowalo... zgadza sie - bierzesz 20 a nie 21 tabletek i przez to przesuwasz swoj cykl o jeden dzien... zaczynasz brac tabletki po normalnej 7dniowej przerwie czyli dzien wczesniej niz zwykle...
santi19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-24, 21:18   #251
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Zwymiotowana tabletka - PILNE!!

Spokojnie możesz tak zrobić. Przeczytaj schemat postępowania przy zapomnianej tabletce z 3 tygodnia. tam jest to opisane.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-24, 21:42   #252
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: Zwymiotowana tabletka - PILNE!!

no wlasnie dorwalam niby ulotke ale nic z niej ciekawego nie wyczytalam...albo poprostu nie skapnelam sie o co chodzi dokladnie bo ulotki z reguly sa dziwne:P
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-24, 21:50   #253
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Zwymiotowana tabletka - PILNE!!

To poczytaj uniwersalną. jest na stronie głownej ginekologii przyczepiona u góry. Tam sa schematy ładnie opisane (w moich tabletkach są tak samo opisane )
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-25, 17:32   #254
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Zwymiotowana tabletka - PILNE!!

stosuj dodatkowe zabezpiecznie teraz na pewno a jak nie idx do lekarza dla pewności



asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-04, 09:44   #255
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
a ja mam taki problem:

wiec kochalam sie w sobote wczoraj byl poniedzialek i nie wiem co zaszwankowalo ale komorka nie odezwala mi sie z przypomnieniem i nie wzielam 11 tableti z opakowania( 2 tydzien) i wzielam ja dopiero po 14 h:/czy wiec istnieje jakies ryzyko ciazy??? czy zachodzi sie w ciaze jesli sie wspolzylo po tym jak sie zapomnialo wziasc pigule czy przed zapomnieniem????

up up up zaraz umre ze strachu
nie chcecie chyba mnie miec na sumieniu
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-13 o 17:07 Powód: post pod postem
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-04, 10:08   #256
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Uprzejmie upraszamy się o czytanie ulotki. w 2 tygodniu spóźnienie może wynieść do 24h. Zapomnienie pigułki "wstecznie" działa tylko w pierwszym tygodniu.
PRZECZYTAJ ULOTKĘ!
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-04, 11:44   #257
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Zapomniałam Tabletki - zbiorczy

Olkie, spokojnie. Nic się nie stało W ciąże nie zajdziesz jeśli w 2 tygodniu zapomnisz wziąc tabletki na krócej niż 24 godziny. Tylko teraz musisz brać regularnie!!! Nie możesz zapomnieć już ani razu w tym opakowaniu
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-13, 12:39   #258
201703061227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 914
Unhappy Pominieta tabletka

Pierwszy raz pisze na forum...Potrzebuje pomocy Pana Doktora i wsystkich ktorzy moga mi pomoc...Od roku biore tabletki antykoncepcyjne Diane 35 i po raz pierwszy odkad je biore pominelam jedna z nich mianowicie zapomnialam wziac we wtorek i gdy bralam w srode zauwazylam ze nie wzielam wtorkowej, czyli minely 24 godziny najgorsze jest to ze kochalam sie ze swoim chlopakiem we wtorek ale jeszcze przed godzina w ktorej powinnam przyjac tabletke...Przeczytalam w swojej ulotce ze:pominieta 1 tabletka w trzecim tygodniu czyli tak jak u mnie:moge wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie,lub2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania.Zdecydowalam ze przyjme reszta tabletek do konca i od razu rozpoczne nowe opakowanie...Nie wiem jednak czy powinnam sie dodatkowo teraz zabezpieczac??W mojej ulotce jest napisane ze nie trzeba , ale z roznymi opiniami sie spotkalam ...Co robic??I czy w ogole wtorkowy seks nie sprawil nam juz niespodzianki??
201703061227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-13, 20:15   #259
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Pominieta tabletka

Uniwersalna ulotka na górze strony!
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-14, 12:45   #260
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Pominieta tabletka

jesli chcesz byc spokojniejsza to sie zabezpieczaj.. ja mialam podobna sytuacje, również zapomniałam tabletki z ostatniego tyg. i tez zdecydowałam się nie robić przerwy wogóle. przy czym kochałam sie ze swoim chlopakiem normalnie bez dodatkowych zabezpieczeń i jest wszystko wporządku nie panikuj
izuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-14, 17:16   #261
sfinx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
GG do sfinx
Dot.: Pominieta tabletka

a czy jesli moja dziewczyna zazyla 1 tabletke w 6 dniu krwawienia to jest juz zabezpieczona??(lekarz kazal zaraz po wizycie wziasc 1 tabletke)
sfinx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 18:45   #262
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Pominieta tabletka

Wg ulotki 1. tabletkę można wziąć najpóźniej 5 dnia krwawienia i wtedy zabezpieczenie pojawia sie od 7 tabletki. Nie wiem jak jets w tym wypadku, bo tabletka została wzięta za późno.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 19:12   #263
gosia.m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3
Czy jezeli nastene opakowanie wziełam po 8 dniach a nie po 7?to co wtedy?

niepamietam kiedy wzieła ostatnia tabletke po 7 dniach powinnam wziasc nowe opakowanie czy jezeli zrobiłam to po 8 dniach czy cos sie stało?czy zabezpieczenie jest wtedy słabsze?
gosia.m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 19:17   #264
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Czy jezeli nastene opakowanie wziełam po 8 dniach a nie po 7?to co wtedy?

Cytat:
Napisane przez gosia.m
niepamietam kiedy wzieła ostatnia tabletke po 7 dniach powinnam wziasc nowe opakowanie czy jezeli zrobiłam to po 8 dniach czy cos sie stało?czy zabezpieczenie jest wtedy słabsze?
stalo sie. zabezpieczenie na pewno jest slabsze. sprawdz w ulotce co nalezy robic w przypadku pominiecia pigulki w pierwszym tygodniu,
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 19:39   #265
mouzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 157
Dot.: Czy jezeli nastene opakowanie wziełam po 8 dniach a nie po 7?to co wtedy?

no i nie bezpieczenstwo wspolzycia "przed", a wiadomo ze male gnidy moga zyc kilka dni; chociaz nie weim jakie jest ryzyko?



mouzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-24, 21:21   #266
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Czy jezeli nastene opakowanie wziełam po 8 dniach a nie po 7?to co wtedy?

wydłużenie przerwy to inaczej zapomnienie w pierwszym tygodniu. jeśli uprawiałaś seks podczas przerwy, to trzeba uznać, ze nie byłaś zabezpieczona. teraz też nie jesteś.
"1 tabletka zapomniana w pierwszym tygodniu stosowania.
Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Przez następne 7 dni należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji (metoda barierowa). Istnieje możliwość zajścia w ciążę w przypadku stosunków płciowych w tygodniu poprzedzającym zapomnienie tabletki. Należy zasięgnąć porady lekarza."
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-26, 10:31   #267
chanah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 8
z innej beczki pytanie

a co jeżeli zamiast 21 bralam 22 dni, i po 6 dniach następną tabletkę? jechalam na urlop, dzien wczesniej wzielam tabletka i niestety zapomnialam rozpoczetego opakowania.
tabletki bralam przez 22 dni, nastepne opakowanie jak zywkle.
dzieki za odpowiedz
chanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-26, 10:54   #268
martunia373
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4
Dot.: Czy jezeli nastene opakowanie wziełam po 8 dniach a nie po 7?to co wtedy?

Dzień dobry. Zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne Jasmin, przez 4 lata brałam Harmonet - 21 tabletek i 7 dni przerwy. Teraz jak zaczynam nowe tabletki, to zaczynam od środy, nie wiem jak to zrobić żeby brac tabletki od piątku?Czy musze najpierw wziąć całe opakowanie tabletek i potem jeszcze dodatkowo dwie tabletki z następnego opakowania, czy zrobić dłuższą przerwę nie 7-dniową tylko 9? Bardzo proszę kogoś o pomoc
martunia373 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-26, 10:56   #269
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: z innej beczki pytanie

Cytat:
Napisane przez chanah
a co jeżeli zamiast 21 bralam 22 dni, i po 6 dniach następną tabletkę? jechalam na urlop, dzien wczesniej wzielam tabletka i niestety zapomnialam rozpoczetego opakowania.
tabletki bralam przez 22 dni, nastepne opakowanie jak zywkle.
dzieki za odpowiedz
nic sie nie dzieje. twoja antykoncepcja jest nadal skuteczna. każde kolejne opakowanie tabletek zaczyaj w ten dzień tygodnia co zaczełaś to po 6dniowej przerwie.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-26, 10:59   #270
chanah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 8
Dot.: z innej beczki pytanie

Dziekuje slicznie. Tak mi sie zdawalo, jednak pewne rzeczy nalezy po prostu sprawdzic. Pozdrawiam
chanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.