Wszystko o Emu cz. 3 - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-26, 11:11   #3211
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Wczoraj przyszły moje Emu - sklep e-buty. Teraz jestem pewna co do jakości butów Emu które się pogorszyły diametralnie. Miałam w ręku obie pary, więc mam 100% porównanie oraz pewność. Obecne Emu nie są warte nawet 300zł. "Bida z nyndzą". Nie wiem jak można aż tak bardzo obniżyc jakość swojego produktu?i jeszcze brać za to taką samą kasę. Nie będę się powtarzać, bo wszystko na ten temat napisałam w poprzednim poście. Ale wiem, że to moje pierwsze i niestety ostatnie Emu. Najprawdopodobniej już się nie załapię za dwa czy trzy lata na parę ze starej kolekcji która zdecydowanie warta jest takich pieniędzy. W porównaniu ze starymi Emu te obecne są jak papier cienkie. Futra jest o połowę mniej i futro jest bardziej szorstkie a nie miękkie. Latają te buty na wszystkie strony, nie trzymają nogi bo są za miękkie. Wygląda się w nich jak w bamboszach domowych z OYSHO a nie w butach Emu. Także dziewczyny szukajcie starych kolekcji Emu, no chyba, że komuś to nie robi różnicy, to już inna sprawa. Nic na siłę(:Pozdrawiam Was serdecznie będę tu zaglądać od czasu do czasu. Jak chcecie mogę dodać zdjęcia tych obecnych jakościowo rewelacyjnych. Aha, "strzykanie" było winą wkładki nie buta. Także być może za jakiś czas zakupię nowe wkładki Emu i będzie ok. Na razie mogą zostać te
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 16:21   #3212
myszola21
Zakorzenienie
 
Avatar myszola21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 107
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

wrzuć foty chętnie zerknę
myszola21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 16:35   #3213
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Zgadzam się też a props tej "cienkości" skóry, emu powoli równają do poziomu biedronkowych człapaków. Jedyne co ratuje aktualną kolekcję to wg mnie fajne kolory - po latach panowania chestnutów to miłe urozmaicenie. Wrzucam oberżyny i cobalty. Zwróćcie uwagę na ilość futra, zwłaszcza w oberżynach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg emu oberżyna 008.jpg (38,9 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg emu oberżyna 015.jpg (17,4 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg emu mini 003.jpg (53,1 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wałna 002.jpg (82,8 KB, 86 załadowań)
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 17:10   #3214
pola1982
Rozeznanie
 
Avatar pola1982
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 607
Amazon zablokował te 5 zł (równowartość 1Ł) żeby sprawdzić czy podane przez Ciebie dane z karty są prawidłowe. Kasa za buty zostanie ściągnięta z konta dopiero w momencie wysyłki.
pola1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 19:57   #3215
myszola21
Zakorzenienie
 
Avatar myszola21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 107
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

kolory cudne,ale futro rzeczywiście bez rewelacji...
myszola21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 20:25   #3216
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

dzisiaj macałam namolnie wszystko, co kształtem przypominało emu i nawet no name z HD lepiej się prezentowało cóż trzeba czekać do następnej kolekcji, może jak spłynie za dużo negatywnych opinii, to się poprawią. A z drugiej strony: coś za coś. Nie pamiętam, żeby dwa lata czy rok temu były aż tak duże promocje i tak często.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 20:33   #3217
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

To fakt, jak sobie pomyślę, że za moje pierwsze emu dałam ponad 8 stów... Z tym, że - no do dziś te buty są nie do zdarcia, dla przykładu, dziś dwugodzinny spacer z psami po śniegu - i nic - suchutko i cieplutko. Jak na buty tej jakości, służące przez kilka sezonów - można odżałować. A te obecne bidaki za 250-300 zł, pewnie po 1 sezonie będą do wymiany

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Tak sobie pomyślałam - "anglojęzyczne" wizażanki - może warto by było zacząć bombardować emuaustralia mailami w tej sprawie, może jak ich dostaną dużo, da im to trochę do myślenia.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-26, 20:42   #3218
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

gdybym dwa lata temu była wróżką i potrafiła przepowiedzieć degradację przemysłu australijskiego to dziś byłabym najszczęśliwszą posiadaczką 5 par emu na wątku high quality of'c
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 10:46   #3219
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

nie drażnijcie mnie tymi fotkami coraz bardziej żałuję, że nie kupiłam aubergine. Fakt faktem, że swiadomie z nimi sobie dałam spokój, ale w sumie to był weekend, zanim by pieniadze na paypala doszły byłby poniedziałek, albo i wtorek, a w pon już ich nie było, więc w sumie i tak nie dałabym rady. Ale żalu troszkę mam podoba mi się ten kolor, taki wiosenny
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 11:13   #3220
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Dziewczyny, moje Emu zostaly wysłane DHL-em 25.01. z Uk. Jako ze duzo zamawiacie z Amazona, to pewnie bedziecie wiedzialy ile czasu średnio "idą" do Polski? Wybralam oczywiscie opcje darmowej wysysłki
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 13:07   #3221
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

dziewczyny trzeba napisać do nich, że według nas jakość butów znacznie się obniżyła. Ostatnie buty które dotykałam w sklepie a jakość pozostała bez zmian były w heavy duty w Toruniu, ale koszt ich był znaczny 799zł i ich nie kupiłam. Były to emu stinger lo black 37. Były też hi ale w kolorze characoal i one też były ok. To co oni oferują teraz to istna kpina. Mam wrażenkie, że gdybym wyszła w nich na ten śnieg który teraz mamy miałabym w sekundzie mokro. Pani w sklepie jak oddawałam tamte powiedziała mi, że może one sa wycyckaneczyli wydotykane przez ludzi?ale guzik prawda, bo wszystki tam taki były...wycykane czyli wychodzi na to, że firma tyle pieniędzy zarobiła, że nie musi dbać o jakość. Wiecie co?napiszę do nich zobaczymy co mi odpiszą?
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 14:03   #3222
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Wstawiam sie aby kazdy kto zna angielski napisal skarge na jakosc butow. Ja zaczynam- dzisiaj pisze do nich, niech ktos napisze za jakis czas tez. Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Napisałam ale niestety tam w tym okienku mozna napisac jedynie krotka notatke wiec napisalam tylko ze chcialam zglosic skarge na buty emu jakie mam i to wszystko. Czekam na odpowiedz na maila jak juz ja dostane to napisze im wszystko dokladnie jaki kit ludziom wciskaja sprzedajac takie buty beznaidzjene za taka kase!
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 15:22   #3223
Pris2911
Przyczajenie
 
Avatar Pris2911
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze to wszytsko zejdzie spróbuje je jutro po pracy wyprać, uggi tez w ten sposób potraktowałam i hmmm troszkę się przymarszczyły ale dobrze je wyczesze i zobaczymy jakie będą ale wkurzę się jak zostaną ciut jaśniejsze bo ja mam dopiero kilka miesięcy
Nie wiem dziewczyny czy jeszcze walczycie ze swoimi emu, ale mi wlaśnie udało się uratowac moje. Po okolo roku noszenia wpadlam na pomysl zeby je wyczycic (lo stingery grey) i kupilam zestaw z ccc (szampon/preparat do pielegnacji), ktorego absolutnie nie polecam. Byc moze sama tez cos zle zrobilam i czytalam potem ze niektore z Was mialy problemy takze po uzyciu firmowego zestawu, ale fakt ze zniszczyly mi buty na których porobiły sie okropne zacieki. Żałowałam ze cokolwiek zrobiłam bo w zasadzie do roku noszenia nic im nie dolegało poza tym ze były nieco przykurzone. Probowalam je doprowadzic do porządku myjac z dodatkiem delikatnego płynu do prania ale nie wiele to dało. Planowalam w zasadzie dać je do pralki, ale wcześniej wypróbowałam jeszcze sposób zimna woda + ocet (w proporcjach 1,5:1) i udało się Wszystko zeszło; buty zrobiły się także miękkie, więc baaaardzo polecam wypróbowanie. Jedyna różnica że są odrobinę jaśniejsze.
Pris2911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 15:49   #3224
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

To i ja coś wysmażę w wolnej chwili, mogę im dołączyć fotki porównawcze.
Dziewczyny, jak któraś dobrze się czuję w angielskim, to może niech wrzuci tutaj taki poglądowy liścik-wzór, z którego inni będą mogli korzystać, jako z punktu wyjścia do pisania.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 17:19   #3225
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

(I'd like to report that quality of emu shoes is lower than couple years ago. the sheepskin is thinner and i've noticed that the fur is less. girls in Poland spend a lot of money for your shoes and we'd like to have the same quality than 2 or 3 years ago. Especially buying through the Internet i don't know what i get. In Polish shops we have definitely low quality.

Dziewczyny napisałąm w 2 wiadomościach bo za pierwszym razem było za długie. Z błędami, ale na pewno zrozumieją o co chodzi.
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 17:35   #3226
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Dzięki.
Wydaje mi się, że widzę kilka błędów, ale ekspertem nie jestem, może któraś jeszcze podrasuje liścik i... możemy zacząć ich spamować
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 17:41   #3227
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Dzięki.
Wydaje mi się, że widzę kilka błędów, ale ekspertem nie jestem, może któraś jeszcze podrasuje liścik i... możemy zacząć ich spamować
Hi. I would like to make a complaint about emu boots. I bought one pair three months ago and have to state that they are of poor quality. I have two pairs more, which I bought some years ago and they are of excellent quality. The fur is thick , the insole is ok. In this-year version- the fur is thinner, the insole is just unacceptable. It gets bald places, it is getting thinner and thinner. I am really disappointed. With regards, Janina Kowalska
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 17:47   #3228
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Cytat:
Napisane przez karmeloo Pokaż wiadomość
(I'd like to report that quality of emu shoes is lower than couple years ago. the sheepskin is thinner and i've noticed that the fur is less. girls in Poland spend a lot of money for your shoes and we'd like to have the same quality than 2 or 3 years ago. Especially buying through the Internet i don't know what i get. In Polish shops we have definitely low quality.

Dziewczyny napisałąm w 2 wiadomościach bo za pierwszym razem było za długie. Z błędami, ale na pewno zrozumieją o co chodzi.
Ja bym zmienila początek na 'I am writing to complain about quality of emu.. (...)
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 17:49   #3229
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Dziewczyny, właśnie sprawdziłam, wiadomość wysyłana ze strony musi być naprawdę króciutka, żeby przeszła, dosłownie 3-4 zdania.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 18:04   #3230
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Można też na maila
support@emuaustralia.com

201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:31   #3231
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

o, super dziewuchy piszmy(: bo nie będziemy miały w czym chodzić a butki są super. Może nie są ładne, ale jaki wygodne i ciepłe
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 19:01   #3232
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Ja juz napisalam
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 19:16   #3233
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Fajnie
Ja też, ciekawe, czy się zdziwią. I ciekawe, ile mają takich głosów niezadowolenia z innych stron świata...
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 21:55   #3234
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

rebelia jak nic
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 22:02   #3235
miiracle22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Dziewczyny, orientujecie sie do kiedy trwa promocja na amazonie? mam na mysli to -20%?
miiracle22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 04:37   #3236
Gusia182
Przyczajenie
 
Avatar Gusia182
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Cytat:
Napisane przez miiracle22 Pokaż wiadomość
Chcac zarejestrowac sie na amozon.co.uk, natrafilam na to: 'Your membership will automatically upgrade to an annual plan for £49/year', mozecie napisac mi na jakiej zasadzie dziala czlonkostwo na tej stronie? Nie za bardzo znam jezyk angielski, a boje sie wpakowac w cos, czego pozniej bede zalowala.
To jest tylko dla ludzi mieszkających w UK , poza tym chodzi tutaj o to że miesiąc masz darmowy Prime Member, a po miesiącu Ci automatyznie naliczaja 49 funtow na 1 rok (pewnie kliknelas Join prime, zamiast sie normalnie zarejestrowac, powinnaś kliknąc "Hello, sign in your account"). Z ta subskrypcja by dostac, wystarczy byc zarejestrowany (mozesz teraz sie zarejestrowac) a potem kliknąc subskrypcje http://www.amazon.co.uk/b?ie=UTF8&node=1597067031 masz tutaj "sign up". Pozniej dostajesz mejla z kodem i musisz go wpisac w trakcie checkout'u.
Gusia182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 10:31   #3237
deyminka
Zadomowienie
 
Avatar deyminka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 042
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Widze dziewczynki, ze narzekacie na jakosc emu w tym roku. Ja nie mam porownania, bo dopiero teraz zapragnelam te buty miec Wczoraj na schaffie zamowilam stingery hi za 500zl i mam nadzieje ze sie nie zawiode...zreszta tak jak pisalam nie "macalam" tych wczesniejszych wiec i tak nie bede wiedziala czy te sa duzo gorsze tyylko zebym tych pieniedzy w bloto nie wyrzucila
__________________
10.08.2010-zdane prawko


deyminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 10:38   #3238
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Cytat:
Napisane przez deyminka Pokaż wiadomość
Widze dziewczynki, ze narzekacie na jakosc emu w tym roku. Ja nie mam porownania, bo dopiero teraz zapragnelam te buty miec Wczoraj na schaffie zamowilam stingery hi za 500zl i mam nadzieje ze sie nie zawiode...zreszta tak jak pisalam nie "macalam" tych wczesniejszych wiec i tak nie bede wiedziala czy te sa duzo gorsze tyylko zebym tych pieniedzy w bloto nie wyrzucila
ja uwazam ze wyrzucilam w bloto. Za te pieniadze spokojnie moglabym kupic jakies fajne buty trekkingowe i bym miala na lata.
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 12:38   #3239
deyminka
Zadomowienie
 
Avatar deyminka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 042
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Cytat:
Napisane przez ondulith Pokaż wiadomość
ja uwazam ze wyrzucilam w bloto. Za te pieniadze spokojnie moglabym kupic jakies fajne buty trekkingowe i bym miala na lata.
a jakie emu masz? na razie jestem pozytywnie nastawiona, w razie czego mam 10 dni na zwrot wiec jak je zobacze i nie bedzie to bede mogla jeszcze zmienic decyzje, chociaz obawiam sie ze mi sie spodobaja, a podczas chodzenia dopiero moga mnie zawiesc..
__________________
10.08.2010-zdane prawko


deyminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 13:57   #3240
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221
Dot.: Wszystko o Emu cz. 3

Cytat:
Napisane przez deyminka Pokaż wiadomość
a jakie emu masz? na razie jestem pozytywnie nastawiona, w razie czego mam 10 dni na zwrot wiec jak je zobacze i nie bedzie to bede mogla jeszcze zmienic decyzje, chociaz obawiam sie ze mi sie spodobaja, a podczas chodzenia dopiero moga mnie zawiesc..
Wiesz deyminka.. Ja przez piuerwszy miesiac bylam wniebowzieta. Nawet pisalam tutaj o tym jak tylko je dostalam. Zle rzeczy z nimi zaczely sie dziac dopiero po paru tygodniach noszenia ich codziennie. Takze pierwsza opinia Twoja na pewno bedzie na plus. Jak wyciagniesz je z pudelka i zobaczysz to piekne futerko a potem wlozysz je na nogi - to oniemiejesz- bedzie ci ciepkutenko, ja non stop w nich chodzilam po domu tak je kochalam. No a po paru tygodniach -kicha totalna..

A teraz co mi odpisala babka z emu australia:

Dear xxxx,


I am sorry to hear about your EMU boots. If you purchased them directly through Amazon and not via a 3rd party on Amazon then these will be a genuine EMU product. The terms and warranty of your purchase will be with Amazon rather than with us as the wholesaler so if you are not happy with them then you will need to find out Amazon’s guarantee as to whether you have a case to return them.

Again I am sorry that you have disappointed with your boots we always aim to provide a premium product so I will pass this feedback on to our design and production team.

Kind regards,
Amy
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-28 14:28:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.