Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-21, 22:43   #1351
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Faktycznie... dziękuje za artykuł

No trudno ja zostanę przy standardowym spaghetti makaronie z biedronki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiesz, jak pisałam, ja też nie mam problemu z makaronem spaghetti, dla mnie jest ok, nie musi być super zgodne z zasadami.
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj tortilla z parówką i dodatkami. Takie na szybko, bo chleb i ciasto piekłam.

Klamka zapadła: nie będziemy kupować pieczywa. Chlebek zrobiłam, znowu pyszny. Od tej pory zamierzam piec (próbując różnych wariantów).

500 g mąki (wykorzystałam resztki różnych pszennych oraz 80 g razowej żurkowej)
400 ml letniej wody
10 g świeżych drożdży
1 łyżeczka cukru
10 g soli
Solidna garść pestek dyni

Drożdże z wodą i łyżeczką cukru jakieś 40 minut sobie "jadły". Potem to do mąki i reszty składników. Wymieszałam porządnie łyżką (nie zagniatałam), dałam godzinę wyrosnąć (powinno być 8-12 godzin, ale chciałam zrobić szybko). Piekłam w garnku żeliwnym, nagrzanym wcześniej w piekarniku. Wierzch posmarowałam oliwą z suszoną natką pietruszki pod koniec. Piekłam w 210 stopniach C ponad godzinę (następnym razem nie będę się bała temperatury i zrobię w 2450-250, tak jak rekomenduje większość przepisów dla chleba w garnkach żeliwnych).
Szalejecie z tymi chlebami, bułkami, fajnie, zazdroszczę, ja jakoś nie mam weny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 01:59   #1352
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dzisiaj beda klopsy wolowe, ziemniaki z koperkiem, mizeria i miks salat z rukola.
Trzeba zutylizowac wszystko, co od paru dni lezy w lodowce nieruszane
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 06:31   #1353
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Dzisiaj beda klopsy wolowe, ziemniaki z koperkiem, mizeria i miks salat z rukola.
Trzeba zutylizowac wszystko, co od paru dni lezy w lodowce nieruszane
U mnie jest tak, że jeżeli od razu lub przez max 2-3 dni nie zrobię z zakupów tego, co zaplanowałam na obiad (chodzi mi o mniej trwałe rzeczy, bo wiadomo - mrożonka to sobie poleży), to jest niestety duże prawdopodobieństwo zmarnowania się. W lodówce mam surówkę, więc dzisiaj już serio ryba, do tego ziemniaczki lub kasza. Planowane na poniedziałek, ale na pizzę mnie naszło. Więc mam nadzieję, że ta surówka jeszcze dobra.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 06:40   #1354
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
U mnie jest tak, że jeżeli od razu lub przez max 2-3 dni nie zrobię z zakupów tego, co zaplanowałam na obiad (chodzi mi o mniej trwałe rzeczy, bo wiadomo - mrożonka to sobie poleży), to jest niestety duże prawdopodobieństwo zmarnowania się. W lodówce mam surówkę, więc dzisiaj już serio ryba, do tego ziemniaczki lub kasza. Planowane na poniedziałek, ale na pizzę mnie naszło. Więc mam nadzieję, że ta surówka jeszcze dobra.
Tez bym zjadla pizze, ale nie mam drozdzy
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 07:08   #1355
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Wczoraj przez całą resztę dnia nie działała mi aplikacja wizaż
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pelagia zrobiłam ta dziewczyne z czerwonymi włosami. Spaliłam 306 kcal z samego treningu a wszystkich kcal 370. Średnie tętno 129... i włączyłam mixed cardio...
Trening fajny , na pewno powtórzę , spodobało mi sie ze ma i rozgrzewkę i rozciąganie. A ten mezczyzna faktycznie co on tam robił w tych kąpielówkach ...

Ja najwiecej kcal spałam jak biegam w miejscu. Tak jak ona robiła na rozgrzewce. Ale wtedy az tak sie nie pocę natomiast tętno wtedy jest non stop na tym samym poziomie i nie skacze. Ale to trzeba miec jakis ciekawy podcast do posłuchania zeby sie nie nudzić



Cudne chlebki
Dzięki Twoje psiaki są zarąbiste!
Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Wyobraźcie sobie , ze w połowie gotowania ziemniaków skończył mi sie gaz ... Wiec zamiast ziemniaków z koperkiem sa podpieczone z przyprawami Załącznik 7713690

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mniam wygląda pysznie!
Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Naleśniki z serkiem homogenizowanym waniliowym, do tego mus z papierowek z działki, polane musem przetartym z malin posypane wiórkami gorzkiej czekolady. Niestety rano miałam bardzo mało czasu i nie zrobiłam zdjęcia. A wyglądały pięknie..

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
O esu przecież to przepysznosci, że tylko ślinke ścierać, bez zdjęcia to wiem
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Boskie pieczywo Ci wychodzi


Wiedziałam, że jak o to zapytam to potem będę głodna


To zobacz mój screen z tego treningu, ja się w ogóle nie znam na tym. Dzisiaj ćwiczyłam z tą laską od kickboxingu, ale to zwykłe cardio było. Zwykłe miało być małe pół godzinki i z głowy, a większość ćwiczeń robiłam, może nie w wersji dla początkujących, ale tak na full też nie. Nawet rozciąganie było masakryczne. Ale 212 kalorii zgubione, a próg 200 to dla mnie wyznacznik, że warto było się spocić I to odpowiednik prawie 5 kostek białej Milki Oreo, a zjadłam dopiero jedną


Super pomysł, to mi przypomina, że wieki nie robiłam kotletów z drobiu. Lulka, a przypomnisz mi swój przepis na zapiekankę gyros? Bo to Ty taką robisz prawda? Kiedyś robiłam, ale jakoś coś inaczej i nic mi nie urwało, a chętnie bym zrobiła w Twojej wersji.


Karolina mnie namówiła do ćwiczeń, jak Ty mnie namówisz na kota to już sama nie wiem co to będzie cudne są


Ale pysznie!


Kurczę mam tylko karteczkę z nazwą w pudełku. Mąka na wygląd taka kawa z mlekiem.


Bez fotki, ale i tak czuję się skuszona. Mam swój mus gruszkowy

U nas dziś spaghetti bolognese. Pamiętacie jak zastanawiałam się jaki makaron zrobić? TŻ brutalnie przerwał moje rozważania żądając takiego klasyka (nuda ).
Dzięki, wcześniej mój chleb ładniej wyglądał niż smakował, bo był zbyt kwaśny, ten wreszcie nie jest w ogóle kwaśny. Dziw że przy moim eksperymentowaniu wyszło
klasyka zawsze smaczna Ja dziś planowałam zrobić makaron, ale może właśnie kotlety drobiowe? Mam kurczaka i muszę go zużyć.
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

U mnie jakis czas temu można było kupic suchy zakwas a teraz nie i chyba nie bedzie dostawy ;/ taki dr. edker ;/ a w K. to wykupili m. gryczaną z Melvitu a tak to stała i stała :P
Dzięki zakwas zamówiłam na allegro, a moja mama ma swój już od kilku lat, ale piecze taki mega szybki chleb tylko zamieszany łyżką i po wyrośnięciu buch do foremki a też bardzo dobry i wtedy może dać więcej mąki żytniej. Ja nie mogę nigdzie dostać mąki z pełnego przemiału ratuje się namoczonym płatkami owsianymi i otrębami, ale to nie to samo. Choć chleb wyrasta pięknie na białej mące.
Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Calzone z mielonym i sałatka
Pyszota
Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
A w temacie - prócz zupy pomidorowej, na obiad zjedliśmy jeszcze kupne paluszki rybne, kuleczki ziemniaczane, domowe ogórki kiszone i domowy sos czosnkowy do tego.

Przed chwilą wyjęłam z piekarnika bułeczki. Nie tak piękne, jak u Pandemonium (wkurza mnie ten mój piekarnik), ale mam nadzieję, że mimo wszystko smaczne
I jak w smaku? Z wyglądu rewelacja! Bardzo ładne i krągłe.
Jeny ja nie powinnam podawać przepisów, bo robię na spontanie i teraz jeszcze mi się coś przypomniało. Wierzch smaruję lekko roztrzepanym białkiem jaja, wtedy nasionka się przyklejają i bułki szybciej się rumienią. Do ciasta dodaje też trochę zakwasu do smaku
Uwielbiamy zupę pomidorową z cienkim makaronem. Takie proste a takie pyszne
Piękne zdjęcia kotów!
Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
A mnie, jak wyciągałam te bułki z piekarnika, naszło na takie na słodko, z serem
Mniam też mi się takie marzą. Jednak muszę teraz trochę spasować, bo najwięcej z moich wypieków pożera mój tata, a on powinien się odchudzać
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj tortilla z parówką i dodatkami. Takie na szybko, bo chleb i ciasto piekłam.

Klamka zapadła: nie będziemy kupować pieczywa. Chlebek zrobiłam, znowu pyszny. Od tej pory zamierzam piec (próbując różnych wariantów).

500 g mąki (wykorzystałam resztki różnych pszennych oraz 80 g razowej żurkowej)
400 ml letniej wody
10 g świeżych drożdży
1 łyżeczka cukru
10 g soli
Solidna garść pestek dyni

Drożdże z wodą i łyżeczką cukru jakieś 40 minut sobie "jadły". Potem to do mąki i reszty składników. Wymieszałam porządnie łyżką (nie zagniatałam), dałam godzinę wyrosnąć (powinno być 8-12 godzin, ale chciałam zrobić szybko). Piekłam w garnku żeliwnym, nagrzanym wcześniej w piekarniku. Wierzch posmarowałam oliwą z suszoną natką pietruszki pod koniec. Piekłam w 210 stopniach C ponad godzinę (następnym razem nie będę się bała temperatury i zrobię w 2450-250, tak jak rekomenduje większość przepisów dla chleba w garnkach żeliwnych).
Ja też mam nadzieję że uda mi się wytrwać jak już osiągnę jakąś wprawę i może poszukam jeszcze szybszych przepisów, np chleb z formy, chleb z formy bardziej razowy. Teraz nie mogę nigdzie dostać mąki pełnoziarnistej.
Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Dzisiaj beda klopsy wolowe, ziemniaki z koperkiem, mizeria i miks salat z rukola.
Trzeba zutylizowac wszystko, co od paru dni lezy w lodowce nieruszane
No to zapowiada się uczta!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez pandemonium4
Czas edycji: 2020-04-22 o 07:13
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 07:40   #1356
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj tortilla z parówką i dodatkami. Takie na szybko, bo chleb i ciasto piekłam.

Klamka zapadła: nie będziemy kupować pieczywa. Chlebek zrobiłam, znowu pyszny. Od tej pory zamierzam piec (próbując różnych wariantów).

500 g mąki (wykorzystałam resztki różnych pszennych oraz 80 g razowej żurkowej)
400 ml letniej wody
10 g świeżych drożdży
1 łyżeczka cukru
10 g soli
Solidna garść pestek dyni

Drożdże z wodą i łyżeczką cukru jakieś 40 minut sobie "jadły". Potem to do mąki i reszty składników. Wymieszałam porządnie łyżką (nie zagniatałam), dałam godzinę wyrosnąć (powinno być 8-12 godzin, ale chciałam zrobić szybko). Piekłam w garnku żeliwnym, nagrzanym wcześniej w piekarniku. Wierzch posmarowałam oliwą z suszoną natką pietruszki pod koniec. Piekłam w 210 stopniach C ponad godzinę (następnym razem nie będę się bała temperatury i zrobię w 2450-250, tak jak rekomenduje większość przepisów dla chleba w garnkach żeliwnych).

Piękny ten chlebek


Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Dzisiaj beda klopsy wolowe, ziemniaki z koperkiem, mizeria i miks salat z rukola.
Trzeba zutylizowac wszystko, co od paru dni lezy w lodowce nieruszane
Smakowity obiadek


Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Wczoraj przez całą resztę dnia nie działała mi aplikacja wizaż Dzięki Twoje psiaki są zarąbiste! Mniam wygląda pysznie!O esu przecież to przepysznosci, że tylko ślinke ścierać, bez zdjęcia to wiem Dzięki, wcześniej mój chleb ładniej wyglądał niż smakował, bo był zbyt kwaśny, ten wreszcie nie jest w ogóle kwaśny. Dziw że przy moim eksperymentowaniu wyszło
klasyka zawsze smaczna Ja dziś planowałam zrobić makaron, ale może właśnie kotlety drobiowe? Mam kurczaka i muszę go zużyć.Dzięki zakwas zamówiłam na allegro, a moja mama ma swój już od kilku lat, ale piecze taki mega szybki chleb tylko zamieszany łyżką i po wyrośnięciu buch do foremki a też bardzo dobry i wtedy może dać więcej mąki żytniej. Ja nie mogę nigdzie dostać mąki z pełnego przemiału ratuje się namoczonym płatkami owsianymi i otrębami, ale to nie to samo. Choć chleb wyrasta pięknie na białej mące.PyszotaI jak w smaku? Z wyglądu rewelacja! Bardzo ładne i krągłe.
Jeny ja nie powinnam podawać przepisów, bo robię na spontanie i teraz jeszcze mi się coś przypomniało. Wierzch smaruję lekko roztrzepanym białkiem jaja, wtedy nasionka się przyklejają i bułki szybciej się rumienią. Do ciasta dodaje też trochę zakwasu do smaku
Uwielbiamy zupę pomidorową z cienkim makaronem. Takie proste a takie pyszne
Piękne zdjęcia kotów!Mniam też mi się takie marzą. Jednak muszę teraz trochę spasować, bo najwięcej z moich wypieków pożera mój tata, a on powinien się odchudzać Ja też mam nadzieję że uda mi się wytrwać jak już osiągnę jakąś wprawę i może poszukam jeszcze szybszych przepisów, np chleb z formy, chleb z formy bardziej razowy. Teraz nie mogę nigdzie dostać mąki pełnoziarnistej.No to zapowiada się uczta!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję Bułki pyszne! Wczoraj spróbowaliśmy, jak tylko przestygły, bo byśmy nie wytrzymali Dziś do pracy kanapki z nimi zrobiłam - nadal są smaczne. Wierzch chrupiący, wnętrze miękkie. Jednym słowem - super
Planowałam je posmarować jajkiem właśnie, ale w końcu posmarowałam wodą i trochę nasionek niestety odpadło. Szkoda, bo ja lubię bardzo te wszystkie ziarenka Następnym razem użyję jajka
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 07:52   #1357
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

W poniedzialek zrobilam faszerowane pomidory, wczoraj canneloni z ricotta, a dzis bedzie paella z owocami morza.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-22, 07:52   #1358
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez bym zjadla pizze, ale nie mam drozdzy

Gdy najdzie mnie ochota na pizzę, robię taką z patelni. Korzystam z przepisu Ani Starmach. Polecam - jest szybko i prosto. I żądza pizzowa zaspokojona.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 07:54   #1359
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez farmaceutka88 Pokaż wiadomość
Gdy najdzie mnie ochota na pizzę, robię taką z patelni. Korzystam z przepisu Ani Starmach. Polecam - jest szybko i prosto. I żądza pizzowa zaspokojona.
Wyszukalam w google, w przepisie jest proszek do pieczenia, ktorego tez nie mam, niestety.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 07:58   #1360
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wyszukalam w google, w przepisie jest proszek do pieczenia, ktorego tez nie mam, niestety.
A może by tak na sodzie? Zaryzykowałabym. Pizza z patelni jest super.

A może by tak (soda w składzie): https://katarzynarzepecka.pl/2015/07...wersja-na.html ?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2020-04-22 o 08:00
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 08:07   #1361
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
A może by tak na sodzie? Zaryzykowałabym. Pizza z patelni jest super.

A może by tak (soda w składzie): https://katarzynarzepecka.pl/2015/07...wersja-na.html ?
Tez nie mam
Mam jedynie make i to tylko dlatego, ze ostatnio kupilam, tak to miesiacami nawet tego nie mialam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-22, 08:08   #1362
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Boskie pieczywo Ci wychodzi


Wiedziałam, że jak o to zapytam to potem będę głodna


To zobacz mój screen z tego treningu, ja się w ogóle nie znam na tym. Dzisiaj ćwiczyłam z tą laską od kickboxingu, ale to zwykłe cardio było. Zwykłe miało być małe pół godzinki i z głowy, a większość ćwiczeń robiłam, może nie w wersji dla początkujących, ale tak na full też nie. Nawet rozciąganie było masakryczne. Ale 212 kalorii zgubione, a próg 200 to dla mnie wyznacznik, że warto było się spocić I to odpowiednik prawie 5 kostek białej Milki Oreo, a zjadłam dopiero jedną


Super pomysł, to mi przypomina, że wieki nie robiłam kotletów z drobiu. Lulka, a przypomnisz mi swój przepis na zapiekankę gyros? Bo to Ty taką robisz prawda? Kiedyś robiłam, ale jakoś coś inaczej i nic mi nie urwało, a chętnie bym zrobiła w Twojej wersji.


Karolina mnie namówiła do ćwiczeń, jak Ty mnie namówisz na kota to już sama nie wiem co to będzie cudne są


Ale pysznie!


Kurczę mam tylko karteczkę z nazwą w pudełku. Mąka na wygląd taka kawa z mlekiem.


Bez fotki, ale i tak czuję się skuszona. Mam swój mus gruszkowy

U nas dziś spaghetti bolognese. Pamiętacie jak zastanawiałam się jaki makaron zrobić? TŻ brutalnie przerwał moje rozważania żądając takiego klasyka (nuda ).
Pelagia swietnie spalilas! Więcej ode mnie bo miałas wyższe tętno . Moje wahało sie miedzy 71-168. Jak dobija do 170 to juz ledwo dysze . Ale przyznaje ze pot sie lał . Dzis zrobie ten drugi co polecasz!
Piekne spaghetti!

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Haha, drożdże kupowałam w moim Lidlu na Palacza, było mnóstwo, zarówno zwykłe kostki 100g jak i 500g. Oczywiście typowa Grażyna wzięłam tę większą i muszę zaraz jutro podzielić to na jakieś porcje i pomrozić bo co ja z tym zrobię
A z tym spaghetti zgadzam się, że nie pasuje - TŻ tradycyjnie upaćkał sobie t-shirt
Używam opaski Xiaomi Mi Band 4 i do tego aplikacji na telefon Mi Fit. Do tego wszystkiego jest jeszcze waga, a ja dziś zmieniałam w mojej baterie i okazało się, że nie działa. Więc już napaliłam się, że wow, kupię tę kompatybilną Xiaomi, ale okazało się, że po prostu odwrotnie włożyłam baterie
Ja moja wagę nawet nie wiem jak obsługiwać. Musze chyba instrukcje znalesc..

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Calzone z mielonym i sałatka
Pysznie znowu i taka piękna salateczka!

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ale świetna sałatka!



zaczynam czuć niedobór makaronu we krwi!!!!

Bliny wyszły pyszne, kiedyś robiłam jednak z ciemnej kaszy, bo były bardzo gryczane a te są delikatne, ale przepyszne. Zrobię w piątek wersję z jabłkami, na razie na wytrawnie łosoś i twarożek!
Super wygladaja. Oj taki gryczany z łososiem wędzonym i serkiem białym

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu tylko tolerują, niestety Parę miesięcy temu "pokłóciły" się, zupełnie nie wiadomo o co, po prostu nagle poszło o jakieś kocie sprawy i koniec
Już mieliśmy taką sytuację parę lat temu i wszystko po jakimś czasie wróciło do normy (nawet byliśmy u weterynarza w tej sprawie, ale sam był zaskoczony sytuacją). Ale nie trwało to tak długo, jak teraz... Chyba już nie będzie dobrze
Dziwne to jest, bo jedzą razem, śpią razem, ale nagle ta czarna zaczyna warczeć, wybiega z legowiska i ucieka przez małą. Może to starość? Młodsza chce się bawić, starsza nie ma siły na te wygłupy - tak twierdzi TŻ. W każdym razie młode już nie są, bo Osama (ta czarna) ma 12 lat a Lilith - 6.

Poniżej fotka sprzed chwili - dowód, że można się dogadać Osamy nie widać, ze względu na kolor , ale śpi w samym kącie legowiska.

Pelagia, bierz kota Na zachętę tekst z kalendarza Kota Simona: "poziom szczęśliwości kota jest wprost proporcjonalny do dokonanych przez niego zniszczeń w domu"*.
A tak serio, nie jest aż tak źle

* M. Rudzińska
Kto sie lubi ten sie czubi! Moze maja siebie dosc czSami jak ludzie . Moje psy to jak psica była młodsza to była mega miłość. Mała ciagle spała z psem i sie do niego kleiła. Pies ciagle ja zabawiał zabawkami był dla niej bardzo delikatny... uczył ja... Teraz im starsza to ona zdecydowanie rządzi w domu . Ale czasem nadal sie do niego przytuli. Jednak jesli chodzi o pogoń za wiewiórka czy bażantem albo na widok kota to jest mega sojusz, oboje idealnie współpracują

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
A w temacie - prócz zupy pomidorowej, na obiad zjedliśmy jeszcze kupne paluszki rybne, kuleczki ziemniaczane, domowe ogórki kiszone i domowy sos czosnkowy do tego.

Przed chwilą wyjęłam z piekarnika bułeczki. Nie tak piękne, jak u Pandemonium (wkurza mnie ten mój piekarnik), ale mam nadzieję, że mimo wszystko smaczne
Oj moj syn by Cie za taki obiad ukochał. Uwielbia paluszki rybne... ale nie moge mu ich dawać codziennie .
Ja ostatnio odkryłam mrożone gofry ziemniaczane ktore sie tylko do tostera na 5 minut wkłada. Synowi tez bardzo smakowały.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj tortilla z parówką i dodatkami. Takie na szybko, bo chleb i ciasto piekłam.

Klamka zapadła: nie będziemy kupować pieczywa. Chlebek zrobiłam, znowu pyszny. Od tej pory zamierzam piec (próbując różnych wariantów).

500 g mąki (wykorzystałam resztki różnych pszennych oraz 80 g razowej żurkowej)
400 ml letniej wody
10 g świeżych drożdży
1 łyżeczka cukru
10 g soli
Solidna garść pestek dyni

Drożdże z wodą i łyżeczką cukru jakieś 40 minut sobie "jadły". Potem to do mąki i reszty składników. Wymieszałam porządnie łyżką (nie zagniatałam), dałam godzinę wyrosnąć (powinno być 8-12 godzin, ale chciałam zrobić szybko). Piekłam w garnku żeliwnym, nagrzanym wcześniej w piekarniku. Wierzch posmarowałam oliwą z suszoną natką pietruszki pod koniec. Piekłam w 210 stopniach C ponad godzinę (następnym razem nie będę się bała temperatury i zrobię w 2450-250, tak jak rekomenduje większość przepisów dla chleba w garnkach żeliwnych).
Mniam chlebek

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez bym zjadla pizze, ale nie mam drozdzy
Ja zrobiłam zapas jeszcze przeć epidemia ale tez juz powoli mi sie koncza...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 08:12   #1363
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez nie mam
Mam jedynie make i to tylko dlatego, ze ostatnio kupilam, tak to miesiacami nawet tego nie mialam
To podpłomyk!
https://www.youtube.com/watch?v=aGZrYVYz1KA
https://www.youtube.com/watch?v=JO2H4bmcZhM
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2020-04-22 o 08:18
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 08:13   #1364
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Tak mi sie przypomnialo, ze mozliwe, ze sode mam, bo kupowalam pare miesiecy temu sode i ocet, zeby odetkac odplyw w umywalce, zostaly mi chyba jakies resztki Zaraz ide poszukac, mam nadzieje, ze nie wywalilam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 08:33   #1365
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
W poniedzialek zrobilam faszerowane pomidory, wczoraj canneloni z ricotta, a dzis bedzie paella z owocami morza.
A poza ricottą czym faszerowałaś? smacznie musiało być!
Ja mam dziś mielone mięso i nie wiem co z nim zrobię, zwykłe mielone czy klopsy? Się zobaczy
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 08:52   #1366
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wyszukalam w google, w przepisie jest proszek do pieczenia, ktorego tez nie mam, niestety.
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pelagia swietnie spalilas! Więcej ode mnie bo miałas wyższe tętno . Moje wahało sie miedzy 71-168. Jak dobija do 170 to juz ledwo dysze . Ale przyznaje ze pot sie lał . Dzis zrobie ten drugi co polecasz!
Piekne spaghetti!



Ja moja wagę nawet nie wiem jak obsługiwać. Musze chyba instrukcje znalesc..



Pysznie znowu i taka piękna salateczka!



Super wygladaja. Oj taki gryczany z łososiem wędzonym i serkiem białym



Kto sie lubi ten sie czubi! Moze maja siebie dosc czSami jak ludzie . Moje psy to jak psica była młodsza to była mega miłość. Mała ciagle spała z psem i sie do niego kleiła. Pies ciagle ja zabawiał zabawkami był dla niej bardzo delikatny... uczył ja... Teraz im starsza to ona zdecydowanie rządzi w domu . Ale czasem nadal sie do niego przytuli. Jednak jesli chodzi o pogoń za wiewiórka czy bażantem albo na widok kota to jest mega sojusz, oboje idealnie współpracują



Oj moj syn by Cie za taki obiad ukochał. Uwielbia paluszki rybne... ale nie moge mu ich dawać codziennie .
Ja ostatnio odkryłam mrożone gofry ziemniaczane ktore sie tylko do tostera na 5 minut wkłada. Synowi tez bardzo smakowały.



Mniam chlebek



Ja zrobiłam zapas jeszcze przeć epidemia ale tez juz powoli mi sie koncza...
Mój Tż też wsuwa paluszki rybne, jak dziecko Ale rzadko robię, bo to jednak nie to samo, co kawał porządnej ryby. Jeśli chodzi o ryby i TŻa, to też jak z dzieckiem - trafi ość i koniec jedzenia Zawsze oglądam filety dokładnie, ale ciężko każdą ość wyłapać.





Być może to chodzi o przejęcie władzy w domu. Starsza kota nie chce oddać, a młodsza naciska i się robi wojna

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
A poza ricottą czym faszerowałaś? smacznie musiało być!
Ja mam dziś mielone mięso i nie wiem co z nim zrobię, zwykłe mielone czy klopsy? Się zobaczy

Obie opcje pycha
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 08:58   #1367
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
A poza ricottą czym faszerowałaś? smacznie musiało być!
Ja mam dziś mielone mięso i nie wiem co z nim zrobię, zwykłe mielone czy klopsy? Się zobaczy
Kobieto, dziękuję! Właśnie mnie olśniło, że zamiast ryby, mogę do ziemniaczków i surówki zrobić mielone. I to jest to!
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2020-04-22 o 09:00
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 09:32   #1368
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Jarzynowa zalewajka z pulpetami z białej kiełbasy

Na kolację makaron ze szpinakiem, masłem, czosnkiem i grana padano

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2020-04-22 o 21:38
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 10:23   #1369
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Jarzynowa zalewajka z pulpetami z białej kiełbasy
Brzmi ciekawie Podasz szczegóły?
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-22, 10:39   #1370
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ja mam dziś resztę ze wczoraj. Jeden Devolay , trochę kurczaka. Ziemnaki w plasterki na patelni , pikle w musztardzie.
Na kolację zrobię tortille sama. Posmaruje serkiem , wsadze sala te , szynkę , ser i paprykę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Ja już parę lat nie jem paluszków rybnych . Niestety u syna w przedszkolu podają często w piątki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 10:57   #1371
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tak mi sie przypomnialo, ze mozliwe, ze sode mam, bo kupowalam pare miesiecy temu sode i ocet, zeby odetkac odplyw w umywalce, zostaly mi chyba jakies resztki Zaraz ide poszukac, mam nadzieje, ze nie wywalilam



Osobiście robię bez proszku do pieczenia ani bez sody. Też wyjdzie. Ale ja lubię płaskie, chrupkie ciasto, a nie bułę.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 11:22   #1372
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Calzone z mielonym i sałatka
Pysznie

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Bliny wyszły pyszne, kiedyś robiłam jednak z ciemnej kaszy, bo były bardzo gryczane a te są delikatne, ale przepyszne. Zrobię w piątek wersję z jabłkami, na razie na wytrawnie łosoś i twarożek!
Super muszę też się kiedyś skusić

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
A w temacie - prócz zupy pomidorowej, na obiad zjedliśmy jeszcze kupne paluszki rybne, kuleczki ziemniaczane, domowe ogórki kiszone i domowy sos czosnkowy do tego.

Przed chwilą wyjęłam z piekarnika bułeczki. Nie tak piękne, jak u Pandemonium (wkurza mnie ten mój piekarnik), ale mam nadzieję, że mimo wszystko smaczne
Śliczne bułki! A mój TŻ uwielbia te kuleczki ziemniaczane, ja zresztą też. Czasami potrafimy zrobić sobie na kolację i wsunąć całą paczkę

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
PELAGIA PRZEPIS NA ZAPIEKANKĘ <3


Okolo2 woreczki ryżu ugotowane bez worka, to posypuję lekko przyprawą do gyrosa. Na to idzie sos ( lyzka majonezu, dużo jogurtu , ketchup do smaku ) piersi z kurczaka marynowane w przyprawie gyros, znowu sos, na to warzywa. Ogórki kornisozny w plasterki, i papryka czerwona w kostkę. Ja daję na oko, ale kocham ogorki. Znowu trochę sosu i trochę sera żółtego na górę. Piekę roznie.Najczęściej 170 stopnii jakieś 35 min
Dziękuję! Byłam pewna, że tam jest makaron i już się nastawiłam... hm... jeszcze zobaczę jak to wymyślę

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
W poniedzialek zrobilam faszerowane pomidory, wczoraj canneloni z ricotta, a dzis bedzie paella z owocami morza.
Wszystko brzmi super pysznie!

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pelagia swietnie spalilas! Więcej ode mnie bo miałas wyższe tętno . Moje wahało sie miedzy 71-168. Jak dobija do 170 to juz ledwo dysze . Ale przyznaje ze pot sie lał . Dzis zrobie ten drugi co polecasz!
Piekne spaghetti!
Zrób, zrób! Ja się za pierwszym razem strasznie zniechęciłam, zwłaszcza przy końcówce bo nie umiałam się zsynchronizować. Ale jak zobaczyłam ile to kalorii spala to potem spróbowałam drugi raz i już było o wiele lepiej

U mnie dziś będzie obiad z Kwestii Smaku https://www.kwestiasmaku.com/przepis...ymi-pomidorami
I jeszcze poradźcie, do czego użyć czarny ryż? Wygrzebałam wczoraj w szafce i mam pustkę w głowie. Znalazłam jakieś 2 przepisy na sałatki, ale chciałabym coś bardziej obiadowego, może coś z krewetkami?
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 11:35   #1373
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Kobieto, dziękuję! Właśnie mnie olśniło, że zamiast ryby, mogę do ziemniaczków i surówki zrobić mielone. I to jest to!
Ostro za mną chodzą mielone, mam surówkę z marchewki, więc chyba będą mielone i puree
Czy u Was też taka piękna pogoda? Aż pójdę do parku po pracy!
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 11:39   #1374
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez farmaceutka88 Pokaż wiadomość
Osobiście robię bez proszku do pieczenia ani bez sody. Też wyjdzie. Ale ja lubię płaskie, chrupkie ciasto, a nie bułę.
Ja lubie delikatnie wyrosniete w srodku i chrupkie z zewnatrz
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 11:42   #1375
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Kobieto, dziękuję! Właśnie mnie olśniło, że zamiast ryby, mogę do ziemniaczków i surówki zrobić mielone. I to jest to!
Tez robilam w niedziele mielone, a w poniedzialek zrobilam z nich burgery Niby nie przepadam za mielonym, ale takie swiezutkie prosto z patelni i do tego ziemniaczki z koperkiem to

Wczoraj robilam yum woon sen z makaronem ryzowym, dzisiaj chyba pojde na latwizne i beda po prostu jajka sadzone, a do nich moze fasolka zapiekana w piwie z przepisu jadlonomii. Albo salatka seler/biala fasolka/ananas. Albo jedno i drugie

Edytowane przez melkmeisje
Czas edycji: 2020-04-22 o 11:43
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 11:58   #1376
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Tez robilam w niedziele mielone, a w poniedzialek zrobilam z nich burgery Niby nie przepadam za mielonym, ale takie swiezutkie prosto z patelni i do tego ziemniaczki z koperkiem to

Wczoraj robilam yum woon sen z makaronem ryzowym, dzisiaj chyba pojde na latwizne i beda po prostu jajka sadzone, a do nich moze fasolka zapiekana w piwie z przepisu jadlonomii. Albo salatka seler/biala fasolka/ananas. Albo jedno i drugie
Ej, ale to już podchodzi pod torturowanie współwizażanki wizjami pysznego obiadu, gdy to współwizażanka musi jeszcze być w pracy ponad 2 godziny, a zanim zrobi mielone, będzie dopiero 16:30-17:00.

Na przeprosiny paczka żywnościowa wystarczy.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 12:11   #1377
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ej, ale to już podchodzi pod torturowanie współwizażanki wizjami pysznego obiadu, gdy to współwizażanka musi jeszcze być w pracy ponad 2 godziny, a zanim zrobi mielone, będzie dopiero 16:30-17:00.

Na przeprosiny paczka żywnościowa wystarczy.
Ja tez "w pracy", ale jak juz pisalam w innym watku wlasnie to mi sie podoba w home office, ze moge sobie w miedzyczasie dobry obiad ugotowac, co wlasnie zaraz uczynie A do pracowych rzeczy zagladam sobie jeszcze wieczorami i wszystko gra
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 12:36   #1378
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Brzmi ciekawie Podasz szczegóły?
To skrzyżowanie zupy jarzynowej i żurku. Podsmażylam cebulę i ząbek czosnku. W kolejności dodałam: jarzyny, wodę, uformowane kulki z rozciętych 2 białych kiełbasek, ziele i liść, 3 małe ziemniaki. Jak zmiękły jarzyny wlałam ok. 150 ml żurku. Doprawilam majerankiem, pieprzem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200422_131704.jpg (66,8 KB, 37 załadowań)
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 13:37   #1379
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ja mam dziś resztę ze wczoraj. Jeden Devolay , trochę kurczaka. Ziemnaki w plasterki na patelni , pikle w musztardzie.
Na kolację zrobię tortille sama. Posmaruje serkiem , wsadze sala te , szynkę , ser i paprykę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Ja już parę lat nie jem paluszków rybnych . Niestety u syna w przedszkolu podają często w piątki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A oddali Ci juz gaz

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Pysznie


Super muszę też się kiedyś skusić


Śliczne bułki! A mój TŻ uwielbia te kuleczki ziemniaczane, ja zresztą też. Czasami potrafimy zrobić sobie na kolację i wsunąć całą paczkę


Dziękuję! Byłam pewna, że tam jest makaron i już się nastawiłam... hm... jeszcze zobaczę jak to wymyślę


Wszystko brzmi super pysznie!


Zrób, zrób! Ja się za pierwszym razem strasznie zniechęciłam, zwłaszcza przy końcówce bo nie umiałam się zsynchronizować. Ale jak zobaczyłam ile to kalorii spala to potem spróbowałam drugi raz i już było o wiele lepiej

U mnie dziś będzie obiad z Kwestii Smaku https://www.kwestiasmaku.com/przepis...ymi-pomidorami
I jeszcze poradźcie, do czego użyć czarny ryż? Wygrzebałam wczoraj w szafce i mam pustkę w głowie. Znalazłam jakieś 2 przepisy na sałatki, ale chciałabym coś bardziej obiadowego, może coś z krewetkami?
Dzis pobiegalam jutro zrobie to o czym piszesz

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
To skrzyżowanie zupy jarzynowej i żurku. Podsmażylam cebulę i ząbek czosnku. W kolejności dodałam: jarzyny, wodę, uformowane kulki z rozciętych 2 białych kiełbasek, ziele i liść, 3 małe ziemniaki. Jak zmiękły jarzyny wlałam ok. 150 ml żurku. Doprawilam majerankiem, pieprzem.
Ciakwie wyglada!

U mnie dzis powtórka z wczoraj... czyli te medaliony wieprzowe z marchewka i z suszonymi śliwkami. Podane z kasz gryczana.
A na lunch wczoraj zrobiłam zupę z wszystkiego co sie nawinelo. 6 porów, marchewka, pietruszka, cukinia, kalafior, szpinak, suszone pomidory. Bardzo dobra wyszła bedziemy miec tez na jutro na lunch.
U Jaś rowniez piękna pogoda... juz sie odpaliłam. Rano jak zwykle odpukalismy długi 7 km spacer a teraz musze isc kuchnie ogarnąć Ale musze chwile odpocząć bo dopiero co usiadłam od rana...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-22, 13:50   #1380
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
To skrzyżowanie zupy jarzynowej i żurku. Podsmażylam cebulę i ząbek czosnku. W kolejności dodałam: jarzyny, wodę, uformowane kulki z rozciętych 2 białych kiełbasek, ziele i liść, 3 małe ziemniaki. Jak zmiękły jarzyny wlałam ok. 150 ml żurku. Doprawilam majerankiem, pieprzem.

Apetyczna ta zupka, muszę zrobić
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.