grudki na skórze , zniszczona skóra ratunku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-09, 11:12   #1
smokegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2

grudki na skórze , zniszczona skóra ratunku


witam

mam ogromne problemy ze skóra ,prosze o pomoc niemoge chwilowo udać się do dermatologa . zdjecia są w wersji makro z bardzo duzym przyblizeniem .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dddd.jpg (68,2 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dfsd.jpg (62,1 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ssss.jpg (57,8 KB, 84 załadowań)
smokegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 07:46   #2
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: grudki na skórze , zniszczona skóra ratunku

Ja mam nieco inny problem, ale stawiam na kurację retinoidami. W poniedziałek idę do derm. mam nadzieję, że przepisze mi ten lek, którego chciałabym używać. Liczę m.in. na usunięcie zaskórników, a Twoje grudki właściwie mogą być takimi zamkniętymi. Ewentualnie kwasy w celu złuszczenia, też powinny pomóc.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 22:56   #3
Malagorzala
Przyczajenie
 
Avatar Malagorzala
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: grudki na skórze , zniszczona skóra ratunku

Retinoidy przepisze jej dermatolog, a dziewczyna napisała, że chwilowo nie może się do niego udać. Poza tym to nie jest taka metoda leczenia, którą stosuje się, że tak to ujmę, przy byle pryszczu. Jest ona bardzo wyniszczająca dla wątroby, nerek, występuje też masę efektów ubocznych i dlatego stosuje się ją jako ostateczność. Sama przez nią przechodzę, bo żadne maści ani antybiotyki nie dawały dłuższego efektu...

Swoją drogą, najlepszym wyjściem byłaby wizyta u dermatologa. Jeśli nie, to wizyta u kosmetyczki, może wspomniane kwasy?

Edytowane przez Malagorzala
Czas edycji: 2013-09-11 o 22:57
Malagorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 09:33   #4
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: grudki na skórze , zniszczona skóra ratunku

Cytat:
Napisane przez Malagorzala Pokaż wiadomość
Retinoidy przepisze jej dermatolog, a dziewczyna napisała, że chwilowo nie może się do niego udać. Poza tym to nie jest taka metoda leczenia, którą stosuje się, że tak to ujmę, przy byle pryszczu. Jest ona bardzo wyniszczająca dla wątroby, nerek, występuje też masę efektów ubocznych i dlatego stosuje się ją jako ostateczność. Sama przez nią przechodzę, bo żadne maści ani antybiotyki nie dawały dłuższego efektu...

Swoją drogą, najlepszym wyjściem byłaby wizyta u dermatologa. Jeśli nie, to wizyta u kosmetyczki, może wspomniane kwasy?
Tabletki na grudki nie pomogą, miałam na myśli zewnętrzne. Przepisze internista, rodzinny. Czytałam, że najbezpieczniejszy jest adapalen (differin, epiduo). Aczkolwiek polecam przeczytanie jakichkolwiek materiałów przed zakupem. Z opisu wydaje mi się, że działają nieco lepiej, niż kwasy. Chociaż, jeżeli to tylko grudki... Może by i kwasy wystarczyły. Jakiś homemade tonik i serum.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 10:06   #5
Malagorzala
Przyczajenie
 
Avatar Malagorzala
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: grudki na skórze , zniszczona skóra ratunku

Może Akneroxid, albo maść/pasta cynkowa ?
Malagorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 08:43   #6
smokegirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Dot.: grudki na skórze , zniszczona skóra ratunku

ale nadal niewiem z kąd się biorą te grudki na skórze , bylam u kosmetyczki wydałam 200 zl dobrze było przez tydzien a potem znowu to wróciło , codziennie dbam o twarz , używam tonika ale nic to nie daje .czy to nie powstaje może od złego żywienia , stosujecie jakieś diety ?
smokegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 08:27   #7
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: grudki na skórze , zniszczona skóra ratunku

Może masz taki typ trądziku? Napisz dokładnie czego używasz do pielęgnacji, makijażu i demakijażu, może coś Cię zapycha? Mnie większość toników U kosmetyczki trzeba by zrobić chyba serię zabiegów, żeby efekt został na dłużej, ale nie wiem, bo nigdy nie byłam. Można też zrobić samemu w domu tonik lub serum - z wybranych przez siebie składników lub zamówić gotowy zestaw do wymieszania. Są dostępne na stronach z półproduktami. Wątki o kwasach znajdziesz też na wizażu, dość ciekawie pisała o nich Italiana na swoim blogu.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.