Genetycznie zepsute włosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-29, 00:46   #1
Kreska__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 2

Genetycznie zepsute włosy?


Hejka, mam pytanie czy jest to możliwe aby włosy genetycznie rosły tylko do danej długości? Od kiedy pamiętam to najdłuższym etapem moich włosów była długość do połowy łopatek. Nie miałam co do siebie względem tego kiedyś wielkich pretensji ponieważ włosy przechodziły że mna wiele i naprawdę ich nie oszczedzalam. Od około trzech lat dbam o nie nienagannie. Zapuszczanie zaczęłam od wizyty u fryzjera na scieciu włosów, dalej radziłam sobie sama. Nie farbuje, nie susze, śpię ZAWSZE w niskim koku, sporadycznie olejuje skórę głowy i długość włosów, używam serum do zabezpieczenia na końcówki po każdym myciu, nie mam łupieżu ani problemów ze skórą głowy, przeszłam przez wiele wcierek na porost włosów, suplementacji diety i straciłam nadzieję. Końcówki scinam gdy czuje ze są suche lub zauważam białe kropeczki na końcach ( coś około 2 co miesiące) fryzjerskim nozyczkami. Wykluczam winę hormonów w tym wypadku ponieważ przyjmuje leki na niedoczynność tarczycy i wyniki mam bardzo dobre. Ogólnie to niby włosy mi rosną ponieważ grzywke scinam praktycznie co tydzień a reszta stoi w miejscu pomimo dobrej kondycji. Ktoś ma dla mnie jeszcze jakiś ratunek czy sugestie? Da się coś z tym zrobić 😞? Jestem upewniona brakiem zmian zdjęciami.
Kreska__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-01, 21:43   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Genetycznie zepsute włosy?

Tak, to możliwe, że włosy rosną tylko do pewnej długości, jednak jeśli co 2 miesiące ścinasz końcówki, to ja się nie dziwię że nie widzisz wzrostu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:28   #3
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Genetycznie zepsute włosy?

Tak jak najbardziej mozliwe. Ja mam takie wlosy. Rosna do ramion, pozniej zaczynaja sie strasznie wykruszac. Najdluzsze jakie udalo mi sie zapuscic to do lopatek ale to byl i tak mysi ogonek przy koncach...

Jakie masz wlosy? Jezeli cienkie, to bardzo mozliwe, ze tak samo jak w moim przapadku sie od pewnego momentu mocno wykruszaja.

Edytowane przez feelin_soo_me
Czas edycji: 2019-12-03 o 10:31
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-11, 09:14   #4
trinna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Genetycznie zepsute włosy?

Ja zawsze mam ścieniowane na całej długości włosy do ramion, próbowałam zapuścić włosy jednak mimo odpowiedniej pielęgnacji włosy są niezbyt atrakcyjne..
trinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 18:35   #5
4effa29c3c8ee55b4afd967de466aaf2e1ad6a8e_5e6c1e825988f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Genetycznie zepsute włosy?

Powinnaś spróbować zmienić kosmetyki, być może wydają Ci się dobre, a w rzeczywistości przesuszają Ci włosy i to one są sprawcą. Może są zbyt bogate w proteiny, mają alkohol czy przesuszające zioła. Ponadto olejowanie skóry głowy, jak i włosów może powodować wypadanie i wykruszanie się włosów, może z tej przyczyny nie możesz ich zapuścić, generalnie olejowanie jest bezsensu, jeśli nie masz włosów kręconych, bardzo grubych potrzebujących silnego wygładzenia, bo olej tylko włosy przesusza bez obecności humekantu, choć skoro robisz to rzadko, to może nie w tym problem. Podobnie może być z serum na końcówki - jeśli jest bogate w alkohol, proteiny, zioła, to może przesusza końce, więc się urywają.
4effa29c3c8ee55b4afd967de466aaf2e1ad6a8e_5e6c1e825988f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 23:22   #6
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Genetycznie zepsute włosy?

Moja mama tak ma. Są 3 fazy wzrostu włosa, niestety rosną jej do pewnej długości i wypadają. Nic nie pomogło.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 00:22:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.