Sucha skóra twarzy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-26, 12:25   #91
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Poszukiwany krem do twarzy - bardzo sucha skóra

niestety kremy musisz na własnej skórze i portfelu przetestowac mi na podrażnienia pomaga cicalfate avene a krem który mnie NIE zapchał to iwostin rehydrin ale to są moje propozycje TYLKO PROPOZYCJE
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 14:00   #92
kochampana
Przyczajenie
 
Avatar kochampana
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Poszukiwany krem do twarzy - bardzo sucha skóra

To prawda, że wszystko trzeba samemu sprawdzić. Ja mam bardzo przesuszoną skórę, a jednak maseczka z drożdży zostawia ją gładką i nawilżoną. Te kremy o których mówiłam nie są tak tłuste, jak słynny krem w niebieskim opakowaniu. Chodziło mi o serie aqua effect.
kochampana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 20:31   #93
miztli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 30
Dot.: Poszukiwany krem do twarzy - bardzo sucha skóra

Używam Eucerinu DermoPuryfier kojącego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...acy-spf30.html i jestem b.zadowolona - poradził sobie szybko z wysuszeniem po Akneroxidzie.
Ale równie dobrze mogę polecić czysty żel hialuronowy (np. z Biochemii Urody) - używałam go na dzień pod makijaż (chwilę czekałam, aż wyschnie) i na noc, z olejami - i miałam buzię mięciuteńką.
miztli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 20:35   #94
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: Poszukiwany krem do twarzy - bardzo sucha skóra

cetaphil

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 09:56   #95
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Poszukiwany krem do twarzy - bardzo sucha skóra

Również mam suchą skórę. Przy tej temperaturze ważne jest aby skóre suchą także natłuszczać dobrze. I tutaj proponuje wszelkiego rodzaju łagodne kosmetyki przeznaczone dla skóry z AZS - atopowym zapaleniem skóry.

Bardzo dobre nawilżacze natomiast produkuje Galderma. Mowa tutaj o wspomnianym Cetaphilu. Może Cetaphil Dermoprotektor? Tak czy owak warto zwrócic uwage w kosmetykach na zawatorść mocznika czy kwasu hialuronowego. Są to dobre składniki nawilżające.
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 13:06   #96
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Poszukiwany krem do twarzy - bardzo sucha skóra

Na taką suchą skórę dobry będzie na noc RETIMAX 1500. Buzia będzie tłusta, ale ta maść z witaminą A dobrze ją nawilży i uspokoi. to moja wypróbowana metoda - też mam takie problemy - jestem alergikiem Stosuje tez DERMOGAL A+E - też na noc, bo skóra zanim "wypije" ten specyfik jest przez długi czas tłusta.
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 21:33   #97
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Poszukiwany krem do twarzy - bardzo sucha skóra

Cytat:
Napisane przez kochampana Pokaż wiadomość
-krem z żyworódki (najlepszy dla cery alergicznej, ma duże właściwości łagodzące i bardzo nawilża)
-seria kremów nivea na dzień i na noc
- dodatkowo możesz robić sobie maseczkę z drożdży, przepis łatwy do znalezienia w internecie- łagodzi, wygładza skórę i leczy wszelkie zmiany.
Ojej, ja mam jakoś uraz do Nivei, ten zwykły krem klasyczny jakoś mojej skórze nie podpasował i ogólnie nigdy nie byłam zadowolona z ich produktów...

Cytat:
Napisane przez miztli Pokaż wiadomość
Używam Eucerinu DermoPuryfier kojącego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...acy-spf30.html i jestem b.zadowolona - poradził sobie szybko z wysuszeniem po Akneroxidzie.
Ale równie dobrze mogę polecić czysty żel hialuronowy (np. z Biochemii Urody) - używałam go na dzień pod makijaż (chwilę czekałam, aż wyschnie) i na noc, z olejami - i miałam buzię mięciuteńką.
Widziałam ten krem z Eucerinu w KWC już wcześniej, ale tam jest on podpięty pod kategorię Kremy do cery trądzikowej, to zupełnie nie moja cera. Czy dla suchej skóry, nie tłustej bez tendencji do trądziku będzie pasować?

Cytat:
Napisane przez Martka72 Pokaż wiadomość
Również mam suchą skórę. Przy tej temperaturze ważne jest aby skóre suchą także natłuszczać dobrze. I tutaj proponuje wszelkiego rodzaju łagodne kosmetyki przeznaczone dla skóry z AZS - atopowym zapaleniem skóry.
A czy takie kremy przeznaczone dla skóry z AZS nie będa zbyt mocne/ciężkie?

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 10:20   #98
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Poszukiwany krem do twarzy - bardzo sucha skóra

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;44878882]



A czy takie kremy przeznaczone dla skóry z AZS nie będa zbyt mocne/ciężkie?

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi [/QUOTE]

..nie..dlaczego...skóra z AZS to skóra bardzo sucha, alergiczna, kosmetyki do takiej skóry dobrze nawilżają i natłuszczają a przy tym maja mało chemii, są bezwonne..nie są za ciężkie , oczywiście z mojej strony to tylko taka propozycja

Zajrzyj tutaj..może coś wybierzesz...

https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...&next=1&sort=4
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 17:54   #99
Laufer11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Pomocy - Skóra na twarzy

Witam.

Mam problem od ok. Tygodnia mam strasznie sucha skórę na twarzy (okolice golenia was, broda aż po uszy, ale tam się już nie gole. Smaruje ja na okrągło kremem Nivea Soft, ale było to na nic, podobnie z maścią Carmex. Efekt jest pozytywny, ale gdy umyje twarz i zmyje całkowicie maśc / krem natychmiast po wyschnięciu wody skóra robi sie strasznie sucha, aż pęka i okropnie to wygląda. Próbowałem pozbyć się uporczywego martwego naskórka, ale pojawił się znowu, a nie chce znów maltretowac skóry. Całość wygląda tak, jakby było to jakieś poparzenie, bo towarzyszą temu też lekkie przebarwienia.

Nie mam pojęcia co dalej robić czy smarować dalej któraś substancją, czy pozostawić, aby sam naskórek się wysuszyl i zszedl, ale to chyba głupi pomysł.

Dodam także, że gole się tak samo od ok. Roku i jeszcze się z takim czymś nie spotkałem, to raczej nie od tego. Podejrzewam szalik wełniany. Zalozylem go raz i od tego momentu się to zaczęło. Już go nie noszę.

Prosze o pomoc, co mam dalej zrobić. Zwracam sie o pomoc do Was, bo chyba tylko wy mi możecie w tej chwili pomoc.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Laufer11
Czas edycji: 2014-02-09 o 17:55
Laufer11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 18:13   #100
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Pomocy - Skóra na twarzy

Zmień Niveę Soft na zwykłą. Albo na jakikolwiek TŁUSTY krem [ ziaja oliwkowa? ] . Cutibazę albo dermobazę w przypadku ekstremalnym.

To carmex ma jakąś maść? bo jeśli po popękanych policzkach, czy co tam ci się łuszczy jedziesz carmexowym balsamem do ust to nic dziwnego, że nie ma poprawy.

Chwilowo [ poki jest mróz ] używałabym kremu po każdym umyciu twarzy, albo nie myła jej wodą [ tylko np. płynem micelarnym ].

Nie mycie wodą przed wyjsciem na mróz też jest godne polecenia.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 18:20   #101
Laufer11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Pomocy - Skóra na twarzy

Każda rada się teraz przyda.

Dzięki wielkie ze poswiecony czas, spróbuję smarować zwykłym nivea a jak to nie pomoże kupie tą ziaje.
Laufer11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 18:56   #102
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: Pomocy - Skóra na twarzy

NIe kupuj ziaji bo ci zatka pory i bedziesz walczyl z wagrami
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 18:56   #103
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: Pomocy - Skóra na twarzy

Moim zdaniem ani Nivea Soft and Nivea zwykla. Tlusty krem natluszcza, ale niekoniecznie nawilza. Krem oliwkowy Ziai jest na bazie parafiny, wiec rowniez niewielki z niego pozytek.

Raczej poszukaj czegos prawdziwie nawilzajacego np. z kwasem hialuronowym (mozesz zapytac w aptece) albo z jakims lekkim olejem np. ze slodkich migdalow.

Jesli masz wrazliwa cere sklonna do przesuszen, kremu jak najbardziej powinienes uzywac na codzien, rano i wieczorem. Nie tylko chwilowo, poki jest mroz. Twarz myj dwa razy dziennie, ale bardzo delikatnym plynem.

Powodzenia w walce z podraznieniami Jak nie uda Ci sie tego opanowac samodzielnie, to wybierz sie do dermatologa.
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 19:16   #104
Laufer11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Pomocy - Skóra na twarzy

Dzięki za rady, sam bym na takie rzeczy nigdy nie wpadł, tym Bardziej ze jestem chłopakiem. Spróbuję wszystkiego po kolei
Laufer11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 20:24   #105
Natalie123
Raczkowanie
 
Avatar Natalie123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 59
Dot.: Pomocy - Skóra na twarzy

W moim przypadku na ogromny przesusz i podrażnienie działa dobrze zwykła maść z wit. A
Natalie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 18:11   #106
Laufer11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Pomocy - Skóra na twarzy

Póki co odnoszę wrażenie, że zwykły nivea pomaga, jest lepszy efekt niż reszta kremów i maści, bo ten Nivea bardzo długo wsiąka w skórę, wiec dłużej działa. Takia jest moja opinia.
Laufer11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 22:00   #107
adelb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25
Dot.: Sucha skóra twarzy

Ja ostatnio z problemem suchej skóry twarzy byłam u dermatologa. Polecił mi, żebym stosowała TYLKO naturalne środki. Olejki lub maseczki. Spróbowałam maseczki z banana i oliwy z oliwek i - mam nadzieje, że to nie placebo - pomogło. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-04-08 o 09:15
adelb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 10:43   #108
1mpresja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Sucha skóra twarzy

Na suchą skórę po trądziku używam kremów nawilżających, lubię takie, które stosuje się na noc (bo wstajesz rano i jest lepiej). No i ostatnio dostałam taki antybakteryjny krem właśnie nawilżający, od Bielendy bodajże. I jestem zadowolona. Skora jest w dobrej kondycji, pory wydają się jakby zwężone, mniej widoczne
1mpresja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 06:49   #109
ink29
Raczkowanie
 
Avatar ink29
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 98
Sucha skórą na rękach

Hej
Moja mama ma straszanie suchą, szorstką skórę na rękach. Jak dotknę jej rąk to tak jakby tarkę dotykała. Ma strasznie suchą skórę, która szybko się wysusza. Przez jakiś czas mama smarowała ręce masłem do ciała. Na nie cały miesiąc problem znikł. Wystarczy, że mama umyje naczynia, będzie sprzątać itd. I skóra na rękach robi się szorstka, chropowata. Do tego wczoraj zaczeły pękać mamie naczynka na rękach. Znacie jakiś skuteczny i nie drogi krem?
ink29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 12:51   #110
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Sucha skórą na rękach

Wollfett Creme firma peclavus = 19 zł Sorry nie mogę wklejać linka bo ostatnio dostałam za to punkty karne od moderatora
ale znajdziesz na google jak wpiszesz nazwe
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 15:48   #111
raficzek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 27
Sucha skóra?

Witam,

Mam problem ze skórą i to od jakiś 5 lat, po wyjściu z prysznica jak nie posmaruje twarzy żadnym kremem nawilżającym to mi się łuszczy nos i policzki ( ogólnie tam gdzie broda ) a czasami czoło.

Mam trądzik ale już mały ponieważ używam kremów które przypisał mi dermatolog, mam widoczne plamki i blizny po trądziku ( małe ).

Czy to jest przyczyna suchej skóry? Jakiego kremu używać, i co zrobić by skóra na twarzy się nie łuszczyła. : (
raficzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 09:40   #112
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Sucha skóra?

Hej. Jeżeli używałaś/używasz produktów dermatologicznych, wypisanych przez lekarza (napisz co dokładnie używasz), to prawdopodobnie one nasilają przesuszenie. Niemniej, jeżeli od pięciu lat masz taki problem, to po prostu masz suchą skórą, która jest niezwykle delikatna i trzeba się o nią bardzo troszczyć. Używanie nawilżających kremów to podstawa pielęgnacji przy takiej skóry, nie unikaj tego.
Ja polecam wszystkie dermokosmetyki, mają przebadany skład. Dobrze nawilżające jest Iwostin Purritin Rehydrin, poczytaj też o Cetaphilu, Physiogelu, Alantanie.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 18:18   #113
KatarzynaB1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 41
Dot.: Sucha skóra?

raficzek - moim skromnym zdaniem, preparaty zwalczające trądzik przepisane przez dermatologa mogły / ale nie musiały oczywiście nasilić przesuszenie się skóry. Sama mam za sobą ponad 20 letnie doświadczenie w zwalczaniu trądziku . Przez wiele lat leczenia przechodziłam różne fazy stanu skóry twarzy.
Myślę, że powinnaś rozważyć wdrożenie dermokosmetyków o wzmocnionej sile nawilżenia - ja ze swojej strony polecę polską firmę Dermedica i ich linię Hydrain3 .
KatarzynaB1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 18:22   #114
raficzek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 27
Dot.: Sucha skóra?

oki dzieki dziewczyny : ) umówiłem się na wizytę u dermatologa
raficzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 15:03   #115
iodine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 13
Cool Dot.: Sucha skóra twarzy

a czy to nie jest tak, że problem z tłustą cerą i z suchą cerą ma te same źródła? moim zdaniem tzeba po prostu pić więcej wody (źródlanej bądź mineralnej) i nie stosować tłustych kremów.
iodine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 20:26   #116
Mademoi
Przyczajenie
 
Avatar Mademoi
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Sucha skóra twarzy

Dokładnie. ja tak robię a i jeszcze nawilżam po prostu skórę "od środka". Kosmetyczka poleciła mi branie czegoś z kwasami Omega 6 (po kuracji kwasami mlekowymi ) i kupiłam tabletki Biogal. zupełny przypadek, poleciła mi babeczka w aptece. Mega się sprawdzają.
tutaj macie

http://www.â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠/apt...ecznika_60_szt
Mademoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 13:09   #117
Mademoi
Przyczajenie
 
Avatar Mademoi
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Sucha skóra twarzy

No moderator blokuje linki :P producent to GAL
Mademoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 17:40   #118
iodine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 13
Dot.: Sucha skóra twarzy

właśnie nie tak dawno odkryłam krem Alaclarin,
jest właśnie najlepszy na suchą i tłustą cerę. bo problemem w obu przypadkach jest niedostateczne nawilżenie skóry. w dodatku bardzo ją łagodzi. mają też żel do mycia twarzy.
iodine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 13:18   #119
karuja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Sucha skóra twarzy

jestem solidarna z iodine. też próbowałam ten krem i żel Alaclarin. Sprawdził się w 100%
co do witamin, to tak, a i d są bardzo dobre na ogólny stan skóry ( btw dla włosów też nie zaszkodzą )

Edytowane przez karuja
Czas edycji: 2015-05-20 o 13:22
karuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 19:29   #120
Krystyna189
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 16
Dot.: Sucha skóra?

JA kiedyś często zmagałam się z suchą skórą. Ciężko było znaleźć coś odpowiedniego, bo zwykle na każdego działa inaczej. Obecnie stosuję na skórę Bepanthen Sensiderm Krem.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-10-15 o 22:12 Powód: Link.
Krystyna189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-05 12:36:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.