on nie chce dziecka ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 14:57   #1
czerwonapuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4

on nie chce dziecka ??


Drogie Dziewczyny doradźcie, jesteśmy razem pół roku. Ja: 37 lat, bez dzieci,niezależna finansowo, utrzymuję sie sama na niezłym poziomie, mam własne mieszkanie. On: 45 lat, rozwiedziony, 2 dzieci, ustabilizowana niezła sytuacja finansowa. Jest nam dobrze ze sobą, kochamy sie bardzo - co słyszę kilkakrotnie dziennie Jednak jest jedna niejasna sprawa między nami, ja oczywiście chcę dziecka, on nie mówi "nie" ale i na razie nie zadeklarował sie ze chce. Po prostu jak to mówi: "jeszcze nie wiem". On już dzieci ma, on małżeństwo ma za sobą wiec w zasadzie już nic nie musi ;(Wiem, że pół roku to mało aby oczekiwać takich deklaracji jednak jestem już stara i dla mnie to ostatni dzwonek i nie chcę brnac w związek bez przyszłości. Czy powinnam postawić go pod ścianą i albo decyzja albo sie rozchodzimy?? Kocham go bardzo i nie wyobrażam sobie życia bez niego wiec byłaby to dla mnie ciężka decyzja.
czerwonapuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 15:12   #2
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: on nie chce dziecka ??

Cytat:
Napisane przez czerwonapuszka Pokaż wiadomość
Drogie Dziewczyny doradźcie, jesteśmy razem pół roku. Ja: 37 lat, bez dzieci,niezależna finansowo, utrzymuję sie sama na niezłym poziomie, mam własne mieszkanie. On: 45 lat, rozwiedziony, 2 dzieci, ustabilizowana niezła sytuacja finansowa. Jest nam dobrze ze sobą, kochamy sie bardzo - co słyszę kilkakrotnie dziennie Jednak jest jedna niejasna sprawa między nami, ja oczywiście chcę dziecka, on nie mówi "nie" ale i na razie nie zadeklarował sie ze chce. Po prostu jak to mówi: "jeszcze nie wiem". On już dzieci ma, on małżeństwo ma za sobą wiec w zasadzie już nic nie musi ;(Wiem, że pół roku to mało aby oczekiwać takich deklaracji jednak jestem już stara i dla mnie to ostatni dzwonek i nie chcę brnac w związek bez przyszłości. Czy powinnam postawić go pod ścianą i albo decyzja albo sie rozchodzimy?? Kocham go bardzo i nie wyobrażam sobie życia bez niego wiec byłaby to dla mnie ciężka decyzja.
A powiedziałaś mu jak Ty to widzisz? Faceci rzadko co domyślają się o co chodzi. Ty panicznie widzisz ostatni dzwonek na dziecko, a on już nie. Wytłumacz mu to
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 15:17   #3
chocolate_she
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_she
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie.
Wiadomości: 3 269
Dot.: on nie chce dziecka ??

Zapytaj go wprost jak on dalej widzi wasz związek. Może nie stawiaj mu ultimatum bo się wystraszy ale stanowczo przedstaw mu swoje stanowisko. Poproś, żeby się określił co do tego czy rzeczywiście planuje z Tobą przyszłość i czy planuje w przyszłości z Tobą potomstwo. Szczera rozmowa to jedyne co możesz zrobić.
__________________

"Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć.
Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała!"
chocolate_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 15:19   #4
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: on nie chce dziecka ??

Cytat:
Napisane przez chocolate_she Pokaż wiadomość
Zapytaj go wprost jak on dalej widzi wasz związek. Może nie stawiaj mu ultimatum bo się wystraszy ale stanowczo przedstaw mu swoje stanowisko. Poproś, żeby się określił co do tego czy rzeczywiście planuje z Tobą przyszłość i czy planuje w przyszłości z Tobą potomstwo. Szczera rozmowa to jedyne co możesz zrobić.
Druga sprawa to czy Ty chcesz dziecka bo po rpostu zegar tyka, czy chcesz dziecka z nim? pół roku to jest strasznie krotko, zeby byc pewna ze chcesz dziecka z tym człowiekiem
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 15:25   #5
czerwonapuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: on nie chce dziecka ??

oczywiście były takie rozmowy i usłyszałam, ze oczywiście planuje ze mną przyszłość, że dziecko bardzo scementowałoby nasz związek i bardzo mnie kocha ale boi się że on już za stary jest ale nie mówi nie. Potrzebuje czasu na taka decyzję. A ja to widzę tak: albo chce albo nie.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Danusia, oczywiście ze chce z Nim
czerwonapuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 15:44   #6
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: on nie chce dziecka ??

Cytat:
Napisane przez czerwonapuszka Pokaż wiadomość
oczywiście były takie rozmowy i usłyszałam, ze oczywiście planuje ze mną przyszłość, że dziecko bardzo scementowałoby nasz związek i bardzo mnie kocha ale boi się że on już za stary jest ale nie mówi nie. Potrzebuje czasu na taka decyzję. A ja to widzę tak: albo chce albo nie.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Danusia, oczywiście ze chce z Nim
Masz 37 lat i naprawdę wierzysz, ze dziecko scementuje związek? Nie zapewnisz sobie szczęścia w zwiazku dzieckiem. Dziecko jest taką rewolucją w życiu pary, ze ludzie różnie reagują. Serio nie dziwię sie Twojemu partnerowi, że boi się powrotu do pieluch. On już to raz przerabiał i jeden scementowany dziećmi związek mu się rozpadł. Daj mu czasu i to dużo
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 17:50   #7
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: on nie chce dziecka ??

45 lat to jeszcze nie emerytura. Znam kilku facetów, którzy odnaleźli się doskonale w roli taty, po 40-stce. Zarówno Ci, którzy mieli dzieci z poprzednich związków oraz wcześniej bezdzietni.

Kluczowa jest komunikacja i właściwe zrozumienie stanowiska partnera oraz właściwe zdefiniowanie własnych potrzeb. Kością niezgody w dotychczas szczęśliwym związku mojego dalekiego kuzyna stało się dziecko, a właściwie chęć zostania jeszcze raz matką przez jego partnerkę. On nie chce, ma dorosłą córkę, w wychowaniu której uczestniczył z doskoku, można powiedzieć, że nie spisał się za dobrze w tej roli. Ma prawie 50 lat i woli spokój, po dotychczas burzliwym życiu, skupienie na sobie i kobiecie, jako związku, nie w głowie mu bobas i całe plusy i minusy bycia rodzicem. Przez pierwszy rok związku była sielanka, kobieta coraz głośniej wspominała o dziecku, on nie deklarował się ani za ani przeciw. Im dłużej związek trwał, tym naciski kobiety stały się częstsze, mocniejsze. Skutek jest taki, że finalnie powiedział jej, że nie chce dziecka. I męczą się ze sobą. Bo ona ma niespełnione potrzeby, ma instynkt a on stoi okoniem. Nie wiem na jakim teraz są etapie, ale najpewniej wcześniej czy później któreś odejdzie.

Nie życzę Ci takiej historii, więc najlepiej jasno i wyraźnie rozmawiaj z nim o swoich planach, dokładnie - że Ty masz w niedługim czasie nadzieję na zostanie matką. Określ termin. Poproś o jasne przedstawienie jego stanowiska, albo tak albo nie. Nie trzeba przypominać, że czas nie jest waszym sprzymierzeńcem i nie możesz w nieskończoność czekać z ciążą. Oczywiście to nie wybór- dziecko z nim lub bez niego, ale związek w którym nie są zaspokojone potrzeby dwojga ludzi i tak nie przetrwa.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 09:59   #8
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: on nie chce dziecka ??

Dziecko to jedna z tych spraw, których się "nie poświęca"- albo się je chce mieć, albo nie; w przypadku kobiety niebagatelną rolę odgrywa też biologia; moja koleżanka z pracy tak czekała aż jej mąż "się namyśli", są już po rozwodzie, jest mąż nr 2- oboje dzieci chcą mieć, ale cóż: 2 nieudane in vitro i w końcu rozpoczęta procedura adopcyjna. Jest 2 lata starsza od Ciebie.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 17:23   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: on nie chce dziecka ??

Jeżeli potrzebujecie dziecka aby scementować związek to nie mam pytań.

Skoro on nie chce to w czym problem? rozstajecie sie a ty szukasz faceta, który bedzie chciał.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 10:45   #10
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: on nie chce dziecka ??

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jeżeli potrzebujecie dziecka aby scementować związek to nie mam pytań.

Skoro on nie chce to w czym problem? rozstajecie sie a ty szukasz faceta, który bedzie chciał.
Tu nie ma kompromisu. Twoje "chcę" przeciwko jego "nie chcę". Ma dwójkę dzieci, więc nie dziwię się, że już nie chce więcej potomstwa. Poza tym, pół roku i dziecko? Jak ci tak zależy na potomku, bo teraz, bo już, to po prostu rzuć faceta i znajdź takiego, który będzie chciał mieć dziecko. Nawet jeśli zrobi ci to dziecko (tak, zrobi ci dziecko, bo wg mnie nie "będzie miał z tobą dziecka", tylko "ty będziesz miała dziecko z nim) i ucieknie najpierwdo pracy a potem stwierdzi, że to jednak nie to?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 13:51   #11
czerwonapuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: on nie chce dziecka ??

To nie o to chodzi, że ja chce teraz już!!! Wiem, że pół roku to dużo za mało aby rodzić wspólne dzieci ale obawiam się, że on ani teraz ani za rok ani za trzy nie będzie chciał mieć. A rady typu rzuć go i szukaj innego są co najmniej zbyt pochopne - kocham tego faceta jak bardzo i nie wyobrażam sobie życia z innym. Ponadto ja mam 37 lat to chyba wiecie, że juz w tym wieku to nie tak prosto o fajnego, wartościowego, wolnego faceta i jeszcze żebym sie w nim zakochała
czerwonapuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 14:16   #12
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: on nie chce dziecka ??

No to pogódź się, że albo nie będziesz miała dzieci, albo nie będziesz miała faceta. Bo ja wątpię, żeby koleś pod pięćdziesiątkę zdecydował się potomka. Ma już dwójkę, i pakowanie się w pieluchy, kaszki, ząbki od nowa jest po prostu nielogiczne. Na wywiadówki w gimnazjum będzie chodził jako 60 latek, jako siedemdziesięciolatek -siedemdziesięciopięciolat ek będzie na weselu swojego dziecka, a jako dziadziuś pod 80 doczeka się wnuka. No nie, ja bym się na jego miejscu nie pakowała w dzieciaka po pół roku związku. Mas do wyboru, albo mieć faceta albo mieć dziecko wg mnie
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 20:30   #13
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: on nie chce dziecka ??

Cytat:
Napisane przez czerwonapuszka Pokaż wiadomość
To nie o to chodzi, że ja chce teraz już!!! Wiem, że pół roku to dużo za mało aby rodzić wspólne dzieci ale obawiam się, że on ani teraz ani za rok ani za trzy nie będzie chciał mieć. A rady typu rzuć go i szukaj innego są co najmniej zbyt pochopne - kocham tego faceta jak bardzo i nie wyobrażam sobie życia z innym. Ponadto ja mam 37 lat to chyba wiecie, że juz w tym wieku to nie tak prosto o fajnego, wartościowego, wolnego faceta i jeszcze żebym sie w nim zakochała
Wiemy, tylko nie wiemy, czy bardziej zależy ci na nim czy na byciu matką w przyszłości?

Pół roku to faktycznie mało, ale w waszym wieku liczy się w zasadzie każdy miesiąc i rok, jeśli chodzi o rozmnażanie. Czas nie jest waszym sprzymierzeńcem i chyba nie ma co odkładać poważnych rozmów i deklaracji na potem. Bo potem może być już za późno.

Cokolwiek postanowisz, musisz być świadoma konsekwencji.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 12:09   #14
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: on nie chce dziecka ??

Musisz z nim porozmawiac odnosnie swoich i jego planów, zeby nie było zaskoczenia za rok czy dwa. Mi sie wydaje, ze facet w jego wieku, majac dzieci odchowane nie bedzie sie chciał pchac ponownie w wyrzeczenia i pieluchy. Rodzicielstwo jest świetne, fajnie patrzec na rosnące pociechy, ale to tez duze poświecenie i wyrzeczenia na koszt dziecka. W pewnym wieku juz sie tego po prostu nie chce, chce sie czlowiek pod koniec aktywnego zycia zajac soba, swoimi pasjami, wrócic do beztroskich czasów młodosci i czerpac z życia ile sie da. Oczywiście generalizuję, ale obstawiam, ze jest taka możliwość, że Twój partner także mysli w podobny sposób.
Zastanów sie, co jest dla Ciebie priorytetem, bo lata lecą, on swoje dzieci juz ma i bedzie mial, czy wam sie uda, czy nie i zeby sie nie okazało, ze zostaniesz z ręka w nocniku, a dla Ciebie mozliwosc bycia matka przeminie.
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 18:18   #15
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: on nie chce dziecka ??

On już to poprostu miał, zrealizował się jako ojciec i tego nie potrzebuje. Nie mówi nie, bo jeśli Wasza relacja rozwinie się na tyle, że będzie chciał z Tobą się zestarzeć to uważa, że może ustąpić i zgodzić się na dziecko. Nie jest to jednak coś, czego pragnie. Teraz Ci nie odpowie, bo nie wie jeszcze czy to Ty masz być ostatnią kobietą w jego życiu.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 13:10   #16
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: on nie chce dziecka ??

Nie obraź się, ale facet pod 50tkę jest po prostu "za stary" na dziecko. On już swoje dzieci ma. Zresztą w tym wieku powinniście żyć pełnią życia, a nie pakować się jak dwudziestolatkowie w pieluchy.
Tylko szczera rozmowa wyjaśni sprawę.
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 09:45   #17
EkoFabia2782
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Question Dot.: on nie chce dziecka ??

Nie dziw mu się, on ma już swoje lata ty też.

Świeżutka dawka nowości tylko na http://jemzdrowo.blog.iwoman.pl/.

Edytowane przez EkoFabia2782
Czas edycji: 2015-05-28 o 10:20
EkoFabia2782 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 15:02   #18
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: on nie chce dziecka ??

Cytat:
Napisane przez czerwonapuszka Pokaż wiadomość
Drogie Dziewczyny doradźcie, jesteśmy razem pół roku. Ja: 37 lat, bez dzieci,niezależna finansowo, utrzymuję sie sama na niezłym poziomie, mam własne mieszkanie. On: 45 lat, rozwiedziony, 2 dzieci, ustabilizowana niezła sytuacja finansowa. Jest nam dobrze ze sobą, kochamy sie bardzo - co słyszę kilkakrotnie dziennie Jednak jest jedna niejasna sprawa między nami, ja oczywiście chcę dziecka, on nie mówi "nie" ale i na razie nie zadeklarował sie ze chce. Po prostu jak to mówi: "jeszcze nie wiem". On już dzieci ma, on małżeństwo ma za sobą wiec w zasadzie już nic nie musi ;(Wiem, że pół roku to mało aby oczekiwać takich deklaracji jednak jestem już stara i dla mnie to ostatni dzwonek i nie chcę brnac w związek bez przyszłości. Czy powinnam postawić go pod ścianą i albo decyzja albo sie rozchodzimy?? Kocham go bardzo i nie wyobrażam sobie życia bez niego wiec byłaby to dla mnie ciężka decyzja.
Witaj, faktycznie pół roku znajomości to zbyt mało by decydować o tym czy chce się mieć dziecko, zwłaszcza że to facet po przejściach.
Powiem Ci na moim przykładzie. Pół roku temu związałam sie z facetem rozwiedzionym mającym dwójkę dzieci, córka mieszka z nim. Ja mam syna równiez jestem rozwiedziona. To on sam kiedyś mi powiedział, że chciałbym mieć ze mną dziecko, ja z kolei nie byłam na to gotowa bo wiesz czego się bałam? Kolejnego rozczarowania, że znów może nie wyjść a kolejne dziecko to kolejne problemy. Teraz z perspektywy czasu, kiedy widzę, że otwieramy się przed sobą i mocniej się kochamy zaczynam o tym myśleć.
Powiem tylko tyle nie naciskaj bo go stracisz.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 19:01   #19
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: on nie chce dziecka ??

Gdybys miala wybrac - miec jego i nigdy nie miec dziecka albo miec dziecko, ale nie miec jego - co bys wybrala? Zastanow sie, czego najbardziej w zyciu pragniesz. Odpowiedz sobie na to pytanie szczerze, sama przed soba i wtedy zabierz sie do rozmowy z nim. Nie stawiaj go jednak pod sciana, nie zadaj obietnic czy deklaracji, bo pomysli, ze hormony Ci uderzyly do glowy i moze odejsc. Przedstaw mu na spokojnie swoje potrzeby oraz obawy i daj mu czas na pomyslenie o tym. Pozwol jemu wrocic do tematu, nie naciskaj na nic.

Pol roku w zwiazku to jest nic. Na razie jestescie na fali pierwszych uczuc, fascynacji i zakochania. Nie wiadomo, co bedzie za 10 lat. Jestes dorosla kobieta, wiec pewnie wiesz, ze ludzie zakochani sa absolutnie przekonani, ze z czasem bedzie miedzy nimi tylko lepiej. Niestety w zyciu jednak bywa roznie. Zastanow sie, czy bylabys gotowa byc samotna matka tego Waszego dziecka pewnego dnia. Calkiem mozliwe, ze tak Ci zalezy na dziecku, ze wolalabys taka sytuacje, niz nie miec dziecka nigdy. Nie chce oczywiscie snuc czarnych wizji, zycze Wam wszelkiego szczescia, ale tak jak mowilam, roznie to w zyciu bywa, a pol roku to zdecydowanie za malo, zeby cokolwiek powiedziec o stabilnosci relacji.

Powodzenia i mam nadzieje, ze jakiegokolwiek wyboru dokonasz, bedziesz szczesliwa
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-23 20:01:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.