Bezdzietne z wyboru - część VI :) - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-01, 16:36   #1321
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Swoją drogą u mnie w otoczeniu ostatnio wysyp ciąż lub staraczek

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
U mnie też nie przejmuj się w pracy w "rodzinie" i ogólnie w otoczeniu ale dla mnie to efekt 500 plus. Tyle razy słyszałam że dopóki państwo daje to trzeba korzystać

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-01, 16:41   #1322
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

U mnie całe szczęście nie. Większość moich koleżanek jest bezdzietnych. Ciekawe jak długo tak zostanie.
Ale żeby byla równowaga, to w pracy wszyscy poza mną i koleżanka mają dzieci i w kółko przewija się ten temat. Nie zlicze ile razy mowili, a zobaczysz gdy urodzisz dziecko. A życie bez dziecka jest smutne. A małżeństwo bez dziecka jest niepełne. Podróżuj teraz bo potem to będzie ciężko itd. itd. Chyba wszystkie możliwe teksty usłyszałam. Zazwyczaj ich wtedy ignoruje, bo nie mam ochoty się spowiadać ze swoich decyzji życiowych.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2019-12-01 o 16:45
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-01, 16:44   #1323
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
U mnie też nie przejmuj się w pracy w "rodzinie" i ogólnie w otoczeniu ale dla mnie to efekt 500 plus. Tyle razy słyszałam że dopóki państwo daje to trzeba korzystać

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
U mnie to raczej nie wynik tego, myślący ludzie ogarniają, jak to działa. Mój przełożony (ojciec X2) też wyśmiewa robienie bombelków dla pińcetplusa, bo nijak się nie kalkuluje, a ceny w górę idą.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-01, 19:27   #1324
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
Spoko a na wątku świątecznym gdzie opowiadamy jakie chcemy choinki pierniczki itp rozmowy o zachodzeniu w ciążę i nie możliwości zajścia w ciążę na kilka stron? Tu są chyba odpowiednie do takich tematów wątki które Omijam z daleka

Świąteczny mnie tym zniechęcił

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
W wielu wątkach tak się dzieje, kiedyś chciałam śledzić kilka na Modzie, ale odpuściłam, bo też jakieś ciąże, porody, starania. Kiedyś ktoś dobrze podsumował, że czasem na Wizażu się czuje jak wśród panien na wydaniu w latach 50tych
Zniosę jeszcze wspominki o ciąży, ale jak pojawia się wysyp fotek bombelków nad którymi pieje cały wątek dotyczący ubrań, to mam wrażenie, że sypnął się gwałtownie średni poziom ilorazu inteligencji i kobieta faktycznie jest tylko do pieluch (i może garów).

A najbardziej lubię jak na uczelnię panie studentki przynoszą niemowlaki na wykłady i słyszę poza krzykiem dziecka pytania madki "którego cyca teraz chcesz"?
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-01, 20:01   #1325
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Zniosę jeszcze wspominki o ciąży, ale jak pojawia się wysyp fotek bombelków nad którymi pieje cały wątek dotyczący ubrań, to mam wrażenie, że sypnął się gwałtownie średni poziom ilorazu inteligencji i kobieta faktycznie jest tylko do pieluch (i może garów).



A najbardziej lubię jak na uczelnię panie studentki przynoszą niemowlaki na wykłady i słyszę poza krzykiem dziecka pytania madki "którego cyca teraz chcesz"?
Mnie to strasznie wkurzalo, jak matki studentki przyprowadzaly dzieci na wykłady, bo oczywiście prowadzące tiutiutiu dzidzia itd. Miałam taką jedną, która przyprowadzała córkę na większość egzaminow, bo AKURAT DZISIAJ NIE MIAŁA Z KIM ZOSTAWIĆ.
Raz zostałam zjedzona i obgadana przez grupę, bo jej nie wpuscilam przed siebie w kolejce na egzamin.
A było to tak, że grupa 1 wchodziła np. O 10, grupa druga o 11, grupa trzecia o 12 itd. Ja byłam w grupie pierwszej, ona w 4, czyli 4 h później powinna zdawać. A ona przyszła z córką i się pyta, kto teraz wchodzi, ja mówię, że ja. A ta "a to mogę przed tobą? Bo nie mam z kim dziecka zostawić". Ja wtf, przecież twoja grupa zdaje za 4 godziny dopiero. A ta, że no wie, ale chciała mieć z głowy. Więc powiedziałam, że ja jej nie puszczę, bo wchodzę o wyznaczonej godzinie, może ktoś po mnie. Dodam, że chociaż miałam spoko polaczenie z uczelnią, to często musiałam czekać np. Godzinę czy pół godziny na zajęcia na uczelni, bo kolejny autobus (50 km) byłby już za późno i bym się spóźniła. No i koniec końców ona coś tam, że ale jestem, bez serca, przecież jej to zajmie 15 min, co mi szkodzi. Ja jej nie przepuscilam, ale już osoba za mną tak.
Inna moja koleżanka z uczelni ciągle narzekał jak to ona nic nie napisała, jak ma mało(praca magisterska), po czym mimo, że czekaliśmy na promotora potrafiła wstać i wyjść, bo jej córka już 3 h bez mamy! I potem pretensje, że promotor jej nie pomagał w pisaniu i że się nie obroniła.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 00:43   #1326
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
A najbardziej lubię jak na uczelnię panie studentki przynoszą niemowlaki na wykłady i słyszę poza krzykiem dziecka pytania madki "którego cyca teraz chcesz"?
WTF
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 05:31   #1327
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Straszne jest to co piszecie, dobrze że u mnie na uczelni tak nie było, bo bym była wrogiem numer 1
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-02, 05:41   #1328
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Straszne jest to co piszecie, dobrze że u mnie na uczelni tak nie było, bo bym była wrogiem numer 1
U mnie też nie na szczęście wykładowcy by na to nie pozwolili

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 05:53   #1329
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

U mnie mogłoby być kiepsko, bo jeden profesor nas nie raz zachęcał żebyśmy zaszły w ciążę na studiach, bo wtedy "wykładowcy inaczej patrzą" i łatwiej jest zaliczyć przedmioty Mnie za każdym razem pytał czy już mam jakiegoś narzeczonego i kiedy ślub.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 06:06   #1330
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
U mnie mogłoby być kiepsko, bo jeden profesor nas nie raz zachęcał żebyśmy zaszły w ciążę na studiach, bo wtedy "wykładowcy inaczej patrzą" i łatwiej jest zaliczyć przedmioty Mnie za każdym razem pytał czy już mam jakiegoś narzeczonego i kiedy ślub.
trzeba było odpowiedzieć z żalem w oczach że niestety nie bo czekam na Pana profesorze . Albo że wolisz dziewczyny

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 06:06   #1331
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
U mnie mogłoby być kiepsko, bo jeden profesor nas nie raz zachęcał żebyśmy zaszły w ciążę na studiach, bo wtedy "wykładowcy inaczej patrzą" i łatwiej jest zaliczyć przedmioty Mnie za każdym razem pytał czy już mam jakiegoś narzeczonego i kiedy ślub.
Dramat
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-02, 06:47   #1332
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
U mnie mogłoby być kiepsko, bo jeden profesor nas nie raz zachęcał żebyśmy zaszły w ciążę na studiach, bo wtedy "wykładowcy inaczej patrzą" i łatwiej jest zaliczyć przedmioty Mnie za każdym razem pytał czy już mam jakiegoś narzeczonego i kiedy ślub.
ale bym była zła

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 12:08   #1333
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

To jeszcze scena z akademickiej stołówki - grupa je, a przy tym samym stoliku odbywa się karmienie niemowlaka, który gulgocze, dusi się mlekiem, ulewa mu się, beka. Część osób się nie odzywa, ale kilka koleżanek niemal sika po nogach z radości, że słodki bobasek kuci kuci. Dziecko może być w małych dawkach słodkie - jak się uśmiecha, ale nie kurde jak wymiotuje obok twojego talerza z zupą
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 12:45   #1334
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
To jeszcze scena z akademickiej stołówki - grupa je, a przy tym samym stoliku odbywa się karmienie niemowlaka, który gulgocze, dusi się mlekiem, ulewa mu się, beka. Część osób się nie odzywa, ale kilka koleżanek niemal sika po nogach z radości, że słodki bobasek kuci kuci. Dziecko może być w małych dawkach słodkie - jak się uśmiecha, ale nie kurde jak wymiotuje obok twojego talerza z zupą
Dla niektorych chyba caloksztalt istnienia dziecka jest slodki i uroczy, czego ja osobiscie nie ogarniam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 13:55   #1335
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Co powiecie na madkę małego dziecka na kursie na personel pokładowy? Kurs wymagający, do nauczenia cała książka po angielsku, wszystkie procedury, dużo nieznanych jeszcze zwrotów i słów. Całość po angielsku. Codziennie testy z materiału z dnia poprzedniego. Oprócz tego praca często wymagająca wyjazdów, pobytów nawet po 4-5 dni.
Oczywiście delikwentka codziennie przychodziła nieprzygotowana, bo ona ma bombelka i dom na głowie. Uwalała prawie wszystkie codzienne testy. Odpadła po pierwszym dużym egzaminie (mimo 2 prób na napisanie go) i wielce zdziwiona. Nóż się w kieszeni otwiera.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 15:54   #1336
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Co powiecie na madkę małego dziecka na kursie na personel pokładowy? Kurs wymagający, do nauczenia cała książka po angielsku, wszystkie procedury, dużo nieznanych jeszcze zwrotów i słów. Całość po angielsku. Codziennie testy z materiału z dnia poprzedniego. Oprócz tego praca często wymagająca wyjazdów, pobytów nawet po 4-5 dni.
Oczywiście delikwentka codziennie przychodziła nieprzygotowana, bo ona ma bombelka i dom na głowie. Uwalała prawie wszystkie codzienne testy. Odpadła po pierwszym dużym egzaminie (mimo 2 prób na napisanie go) i wielce zdziwiona. Nóż się w kieszeni otwiera.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jak dla mnie to taki typ.
Jakby nie miała dziecko, to by wymyśliła tysiąc innych wymowek.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 21:16   #1337
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87385650]Jak dla mnie to taki typ.
Jakby nie miała dziecko, to by wymyśliła tysiąc innych wymowek.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 07:56   #1338
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
trzeba było odpowiedzieć z żalem w oczach że niestety nie bo czekam na Pana profesorze . Albo że wolisz dziewczyny

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Matko, wtedy w ogóle by nie nie dał spokoju, typowy erotoman gawędziarz

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Co powiecie na madkę małego dziecka na kursie na personel pokładowy? Kurs wymagający, do nauczenia cała książka po angielsku, wszystkie procedury, dużo nieznanych jeszcze zwrotów i słów. Całość po angielsku. Codziennie testy z materiału z dnia poprzedniego. Oprócz tego praca często wymagająca wyjazdów, pobytów nawet po 4-5 dni.
Oczywiście delikwentka codziennie przychodziła nieprzygotowana, bo ona ma bombelka i dom na głowie. Uwalała prawie wszystkie codzienne testy. Odpadła po pierwszym dużym egzaminie (mimo 2 prób na napisanie go) i wielce zdziwiona. Nóż się w kieszeni otwiera.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mnie strasznie wkurzają osoby, które się czegoś podejmują, choć akurat w tym momencie mają kiepskie warunki do tego i przez to wszyscy wokół mają większe lub mniejsze problemy. Mam taką laskę na roku, która ma ciężko z wolnym w weekendy, a studiuje zaocznie xD I wiecznie jest problem na kiedy się umówić po coś z promotorem, bo ona wiecznie nie może, bo nie dostanie wolnego. Z terminami zaliczeń też wiecznie stękała.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 22:19   #1339
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

https://dziecisawazne.pl/dlaczego-je...xqiksHbO_YH7JM

Gdybyście się czasem wahały
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-15, 15:47   #1340
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Straszne jest to co piszecie, dobrze że u mnie na uczelni tak nie było, bo bym była wrogiem numer 1
Do mnie taka jedna z niemowlakiem i cycem przyszła kiedyś na wywiadowkę. I mężem, jakby nie mógł przyjść sam, albo pobyć z dzieciątkiem. A mnie obrzydza mleczny cyc i nic na to nie poradzę.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-15, 16:10   #1341
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Do mnie taka jedna z niemowlakiem i cycem przyszła kiedyś na wywiadowkę. I mężem, jakby nie mógł przyjść sam, albo pobyć z dzieciątkiem. A mnie obrzydza mleczny cyc i nic na to nie poradzę.
Znajoma, która mnie na szczęście na ślub i wesele nie zaprosiła, ma większość zdjęć ślubnych jak karmi. Zaraz przypomina mi się ta Pani:
https://www.listal.com/viewimage/15047382
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-23, 14:44   #1342
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
na szczeście nie uświadczyłam momentów zawahania

Tak sobie uświadomiłam, że od 5 lat mieszkam poza Polską i zgadnicie, ile razy zostałam zapytana kiedy dzieci? Dokładnie 3. I pytanie retoryczne: z jakiego kraju były owe zaciekawione niewiasty?
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-23, 14:53   #1343
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Dzisiaj, sprawdzając opinie o lekarzu do którego idę trafiłam na wywód madki z wysoką gorączką, która odmawiała odstawienia 8-mcznego dziecka od cycka, więc lekarz nie wypisał jej leków. Obsmarowała go jak się da (i gdzie tylko się da) za to, że jej w ogóle zasugerował odstawienie bombelka.
Bardziej wątek na OZMowy, ale tamten przejęły madki.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-24, 03:50   #1344
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
na szczeście nie uświadczyłam momentów zawahania

Tak sobie uświadomiłam, że od 5 lat mieszkam poza Polską i zgadnicie, ile razy zostałam zapytana kiedy dzieci? Dokładnie 3. I pytanie retoryczne: z jakiego kraju były owe zaciekawione niewiasty?
Ja sie nigdy nie spotkalam z komentarzem w moja strone, ale raz slyszalam jak w pracy starsza muzulmanka skomentowala, ze dziewczyna X strasznie pozno sie zdecydowala na pierwsze dziecko (X miala wtedy 29 albo 30 lat), wtracilam sie do rozmowy, ze przeciez mamy jeszcze pare osob po 30 w pracy, ktore chca miec dzieci w przyszlosci, a poki co sie zadnych nie dorobily, nie odpowiedziala mi na to wcale.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 18:10   #1345
LazyLlama
Raczkowanie
 
Avatar LazyLlama
 
Zarejestrowany: 2019-12
Lokalizacja: Germany
Wiadomości: 78
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Melduję się! Mam prawie 30-stkę (w 2020 kończę ), mąż ma 43 i oboje nie lubimy dzieci, w sumie to nawet z dziećmi nie przyjmujemy w domu (co jest też spowodowane starszym kotem, urządzeniem domu i tym, że nie będziemy po kimś sprzątać, bo nie). Znaczy inaczej - ja lubię dzieci, ale grzeczne dziewczynki tak 8+. Łatwo z nimi pogadać już o czymkolwiek, bo są dość mocno zainteresowane światem dorosłych kobiet. Może tak powierzchownie, ale jednak da się rozmawiać. Małe dzieci nas oboje brzydzą i irytują. A mąż rozwiódł się z poprzednią żoną, go usilnie namawiała go na dziecko
__________________
It does not do to dwell on dreams and forget to live.
LazyLlama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 13:19   #1346
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Hej. W tym roku wyszłam za mąż i teść usilnie zaczął dopytywać kiedy dziecko. Argh! Jestem poirytowana tym bardziej, że mówi do męża np. "ktoś musi w związku rządzić, powiedz jej, że chcesz dziecko" itp.

U mnie w najbliższej rodzinie ostatnio wychodzi coraz więcej zaburzeń na tle psychicznym, co mnie przeraża. Tym bardziej uważam, że moja decyzja, by się nie rozmnażać jest słuszna. A jak ono też miałoby coś z psychiką np.? Albo bym je jakoś skrzywdziła, nawet nieświadomie?
Mąż też nie chce dzieci. Ostatnio tylko podrzuca mi, co teść mówi. I powiedział, że i tak uważa, że byłabym dobrą matką. Złość się we mnie zagotowała, myślałam że dostanę jakiegoś ataku. To jest jedyna taka kwestia, która budzi u mnie tyle emocji. Jak tylko ktoś coś mówi o posiadaniu przeze mnie dzieci, to mam wrażenie, że buduję wkoło mur, zasieki, zaczynam strzelać ostrą amunicją itp.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 13:26   #1347
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Hej. W tym roku wyszłam za mąż i teść usilnie zaczął dopytywać kiedy dziecko. Argh! Jestem poirytowana tym bardziej, że mówi do męża np. "ktoś musi w związku rządzić, powiedz jej, że chcesz dziecko" itp.

U mnie w najbliższej rodzinie ostatnio wychodzi coraz więcej zaburzeń na tle psychicznym, co mnie przeraża. Tym bardziej uważam, że moja decyzja, by się nie rozmnażać jest słuszna. A jak ono też miałoby coś z psychiką np.? Albo bym je jakoś skrzywdziła, nawet nieświadomie?
Mąż też nie chce dzieci. Ostatnio tylko podrzuca mi, co teść mówi. I powiedział, że i tak uważa, że byłabym dobrą matką. Złość się we mnie zagotowała, myślałam że dostanę jakiegoś ataku. To jest jedyna taka kwestia, która budzi u mnie tyle emocji. Jak tylko ktoś coś mówi o posiadaniu przeze mnie dzieci, to mam wrażenie, że buduję wkoło mur, zasieki, zaczynam strzelać ostrą amunicją itp.
Skoro teść nie rozumie po dobroci to może raz a ostro powiedzieć żeby się tatuś/teściu odpier..lił od Twojej macicy?

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 13:33   #1348
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Dziś po raz pierwszy od roku jechałam autobusem ze znajomym kierowca. I pierwsze co - a mąż jest? Dzieci są? Ja mowie, ze nie, narzeczony.
A to tak bez dzieci? Za robote niech się chłop zabierze! Pokim mloda! Bo potem to ciężko, a teraz to jeszcze 3 dam radę
Xddd

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 13:37   #1349
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Ja nie wiem, ci wszyscy ludzie są zboczeni normalnie na punkcie tych dzieci, jakby nie było innych tematów do rozmowy z nowo poznaną osobą.

Lama, wszystkiego dobrego i udanego małżeństwa
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 13:42   #1350
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, ci wszyscy ludzie są zboczeni normalnie na punkcie tych dzieci, jakby nie było innych tematów do rozmowy z nowo poznaną osobą.

Lama, wszystkiego dobrego i udanego małżeństwa

Dzięki
Teść nie raz już usłyszał (od męża), że nie chcemy mieć dzieci i nie chcemy o tym rozmawiać. Może zacznę mówić, że ich nie mogę mieć .
W ogóle niezadowolony był, jak się dowiedział, że zostałam przy swoim nazwisku, ale jak się dowiedział, że w akcie jest wpisane, że dzieci mają mieć nazwisko męża, to się zaczęło pełną parą .
Nie wiedzieliśmy, co tam wpisać. Powiedziałam mężowi, że przy moich postanowieniach, może tam wpisać cokolwiek i tak stanęło na jego nazwisku.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-02 17:12:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.