żel do mycia La Roche Posay Effaclar - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-05, 10:30   #1
Alizee64bit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5

żel do mycia La Roche Posay Effaclar


Witam serdecznie wszystkie użytkowniczki.
Od jakiegoś czasu borykam się z łojotokiem, którego prawdopodobnie nabawiłam się przez stresującą pracę Postanowiłam działać. Mydło zamieniłam na ten właśnie żel i już po 3 dniach używania zauważam poprawę. Mam jednak pytania odnośnie tego żelu:
1. Czy można go używać więcej niż 2 razy dziennie? Rano i wieczorem to dla mnie trochę za mało. Po południu skóra już mi się świeci i muszę ją czymś przemyć.
2. Czy żel ten nakładacie na suchą czy zwilżoną skórę twarzy?

Bardzo zależy mi na waszym zdaniu, bo chcę jak najbardziej zoptymalizować efekty stosowania tego żelu
Alizee64bit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 21:43   #2
sylwiaa18
Rozeznanie
 
Avatar sylwiaa18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 518
Dot.: żel do mycia La Roche Posay Effaclar

1. zbyt czeste uzywanie tego zelu moze Ci wysuszyc skore,a wtedy bedzie produkowala wiecej sebum i jeszcze bardziej bedzie sie swiecic, lepiej w ciagu dnia przemywac ją jakims plynem micelarnym albo lagodnym tonikiem, lub zmatowic pudrem antybakteryjnym, polecam ci np. Synergen.
2. Stosuje sie go na zwilzona twarz, wtedy łatwo sie aplikuje i ladnie pieni.

Pamietaj aby nie starac sie wysuszyc cery, bo wtedy ona "pomysli" hmm mam strasznie sucho, trzeba cos z tym zrobic, i wyprodukuje wiecej sebum , pomysl tez o metodzie OCM, podobno dobrze dziala na tlusta cere (ja tekiej nie posiadam wiec nie moge zagwarantowac)

Pozdrawiam.
sylwiaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 22:08   #3
Alizee64bit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: żel do mycia La Roche Posay Effaclar

Cytat:
Napisane przez sylwiaa18 Pokaż wiadomość
1. zbyt czeste uzywanie tego zelu moze Ci wysuszyc skore,a wtedy bedzie produkowala wiecej sebum i jeszcze bardziej bedzie sie swiecic, lepiej w ciagu dnia przemywac ją jakims plynem micelarnym albo lagodnym tonikiem, lub zmatowic pudrem antybakteryjnym, polecam ci np. Synergen.
2. Stosuje sie go na zwilzona twarz, wtedy łatwo sie aplikuje i ladnie pieni.

Pamietaj aby nie starac sie wysuszyc cery, bo wtedy ona "pomysli" hmm mam strasznie sucho, trzeba cos z tym zrobic, i wyprodukuje wiecej sebum , pomysl tez o metodzie OCM, podobno dobrze dziala na tlusta cere (ja tekiej nie posiadam wiec nie moge zagwarantowac)

Pozdrawiam.
Dziękuję za rady Aha... Jeszcze jedno. Słyszałam że do tłustej skóry dobre są mydła dla dzieci (Nivea lub Bambino) gdyż dokładnie oczyszczają a przy tym nie wysuszają. Czy powinnam zaopatrzyć się w takie mydełko?
Alizee64bit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 20:00   #4
Avolita
Raczkowanie
 
Avatar Avolita
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: okolice Wawy
Wiadomości: 43
Dot.: żel do mycia La Roche Posay Effaclar

a ja proponuje pomiędzy myciem stosować wódę termalną też z LP , na tłustą skórę rewelacja ! aaa i kup sobie bibułki matujące
Avolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 11:16   #5
AlexisN.
Raczkowanie
 
Avatar AlexisN.
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 142
Dot.: żel do mycia La Roche Posay Effaclar

Miałam ten żel i nie polecam.... Bardzo wysusza, a zaskórniki nadal pozostały ....
AlexisN. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 14:54   #6
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: żel do mycia La Roche Posay Effaclar

Mam ten żel Skutecznie oczyszcza, ale niestety zaskórników nie usunie, zresztą żaden żel tego raczej nie zrobi, od tego są inne preparaty. Dwa razy dziennie jak najbardziej można nim sie umyć, ale jeśli w południe chcesz się "odtłuścić" to polecam bibułki matujące. Żel nakłada się na zwilżoną skórę, najlepiej wcześniej go trochę spienić w dłoniach.
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 11:41   #7
Alizee64bit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: żel do mycia La Roche Posay Effaclar

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Mam ten żel Skutecznie oczyszcza, ale niestety zaskórników nie usunie, zresztą żaden żel tego raczej nie zrobi, od tego są inne preparaty. Dwa razy dziennie jak najbardziej można nim sie umyć, ale jeśli w południe chcesz się "odtłuścić" to polecam bibułki matujące. Żel nakłada się na zwilżoną skórę, najlepiej wcześniej go trochę spienić w dłoniach.
Słyszałam że dobry również jest krem z tej samej serii Efaclar Duo
Alizee64bit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-09, 13:09   #8
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: żel do mycia La Roche Posay Effaclar

Cytat:
Napisane przez Alizee64bit Pokaż wiadomość
Słyszałam że dobry również jest krem z tej samej serii Efaclar Duo

Tak Używam go od pół roku i jestem zadowolona. Ma fajną konsystencję, szybko się wchłania, nawilża, łagodzi zmiany skórne, przyspiesza gojenie wyprysków, wygładza, jeśli chodzi o zaskórniki zamknięte- też bardzo pomógł, pojawia się ich mniej niż kiedyś. Czy będę go używać cały czas? Przez kilka miesięcy na pewno bo jestem w trakcie opakowania a czeka w zapasie na mnie jeszcze jedno Gdy nadejdzie jesień włączę do pielęgnacji jeszcze jakiś tonik z kwasem, który po raz pierwszy zamierzam kupić na stronie biochemia urody lub tym podobnych, albo spróbuje czegoś innego z Biodermy lub SVR.
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 13:45   #9
mamDosc
Raczkowanie
 
Avatar mamDosc
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 179
Dot.: żel do mycia La Roche Posay Effaclar

Używam tego żelu od jakichś 2 lat z małymi przerwami. Generalnie jestem zadowolona. Za każdym razem kiedy po przerwie go używam efekty są super. Niestety po około miesiącu jakoś mam wrażenie, ze cera wraca do "normalności" sprzed żelu. Ale na pewno mimo wszystko pomaga.
mamDosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.