Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-28, 14:15   #1
Kamil_97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13

Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/


Dwa tygodnie temu zalozylem watek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733680
zakladam kolejny no bo juz jestem calkiem bezradny. Przed swietami rodzice mojej dziewczyny gadali z mamą, pogonila ich bo nie ich sprawa, jak smieli sie wogole wtracac. Rodzice Asi byli ze mną w mopsie, w poniedzialek przed swietami przyszla kobieta na wywiad srodowiskowy, no ja wszystko opowiedzialem, mama ze grubo przesadzam i ze Jacek nie
mieszka u nas, jest tylko gosciem, kobieta gadala mamie ze to przemoc, jakies tam paragrafy, mama nic, jak poszla mama do mnie z wielkimi pretensjami jak mi nie wstyd obce baby nasylac na nią. w drugi dzien swiat Jacek przyszedl, mama mu nagadala jaki jestem podly, o mopsie, Jacek sie wkurzyl darl sie na mnie i rzucil we mnie popielniczką. nie wytrzymalem zadzwonilem na policje. zapisali notatke, ostrzegli ze nastepnym razem zalozą niebieską karte. Mama sie bardzo mocno zdenerwowala, ona choruje na serce, bardzo zle sie czula, musialem zawolac karetke, wczoraj wrocila do domu, plakala ze jak ja moglem jej takie cos zrobic, wolac policje na nią, kazala mi obiecac ze jesli ją kocham i nie chce zeby jej sie cos stalo to wiecej nikogo obcego nie nasle. Jacek darl morde ze wyrodny szczeniak jestem, matka przeze mnie byla w szpitalu, nie szanuje jej, przywalil mi z liscia w twarz. no i co ja mam teraz robic, jest gorsze kongo niz bylo, kocham mame i martwie sie o nią, nie chcialem zeby musiala jechac na pogotowie, teraz mi glupio. Moja dziewczyna na to zebym to olal i dalej dzwonil po policje jak cos, a jak mama sie tak zdenerwuje ze cos sie stanie?
Kamil_97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 14:36   #2
xooox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 167
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Strasznie Ci współczuję takiej sytuacji:/ Musisz mieć na uwadze własne dobro. Mama mamą, ale nie powinieneś mieć wyrzutów sumienia z powodu jej nerwów - jako rodzic powinna być po Twojej stronie i nawet nie ryzykować spotykania się z takim facetem; ona nie spełnia swojej funkcji jako opiekun. Do tego próbuje zmanipulować Cię wzbudzaniem poczucia winy do zaniechania działań, bo przypuszczalnie jest uzależniona od tego faceta emocjonalnie i boi się, że ten ją opuści. Działając, robisz to w swojej obronie. Zauważ, że Twoja mama nie interesuje się Twoim zdrowiem, więc jesteś jedyną osobą, która może sobie pomóc od środka tej sytuacji. Wiem, że to trudne mając na uwadze jej problemy z sercem, ale musisz wzywać pomoc, jeśli wymagają tego okoliczności.
Koniecznie wejdź w stały kontakt z psychologiem.
Nie masz może jak uciec z tego domu? Jakaś dalsza rodzina czy coś?
xooox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 14:44   #3
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Cytat:
Napisane przez Kamil_97 Pokaż wiadomość
Dwa tygodnie temu zalozylem watek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733680
zakladam kolejny no bo juz jestem calkiem bezradny. Przed swietami rodzice mojej dziewczyny gadali z mamą, pogonila ich bo nie ich sprawa, jak smieli sie wogole wtracac. Rodzice Asi byli ze mną w mopsie, w poniedzialek przed swietami przyszla kobieta na wywiad srodowiskowy, no ja wszystko opowiedzialem, mama ze grubo przesadzam i ze Jacek nie
mieszka u nas, jest tylko gosciem, kobieta gadala mamie ze to przemoc, jakies tam paragrafy, mama nic, jak poszla mama do mnie z wielkimi pretensjami jak mi nie wstyd obce baby nasylac na nią. w drugi dzien swiat Jacek przyszedl, mama mu nagadala jaki jestem podly, o mopsie, Jacek sie wkurzyl darl sie na mnie i rzucil we mnie popielniczką. nie wytrzymalem zadzwonilem na policje. zapisali notatke, ostrzegli ze nastepnym razem zalozą niebieską karte. Mama sie bardzo mocno zdenerwowala, ona choruje na serce, bardzo zle sie czula, musialem zawolac karetke, wczoraj wrocila do domu, plakala ze jak ja moglem jej takie cos zrobic, wolac policje na nią, kazala mi obiecac ze jesli ją kocham i nie chce zeby jej sie cos stalo to wiecej nikogo obcego nie nasle. Jacek darl morde ze wyrodny szczeniak jestem, matka przeze mnie byla w szpitalu, nie szanuje jej, przywalil mi z liscia w twarz. no i co ja mam teraz robic, jest gorsze kongo niz bylo, kocham mame i martwie sie o nią, nie chcialem zeby musiala jechac na pogotowie, teraz mi glupio. Moja dziewczyna na to zebym to olal i dalej dzwonil po policje jak cos, a jak mama sie tak zdenerwuje ze cos sie stanie?

Szkoda że matka nie przejmuje się Tobą tak bardzo, jak Ty przejmujesz się nią. Twoja dziewczyna ma racje, dzwoń za każdym razem na policję. Po drugie Twoja matka nie przez Ciebie była w szpitalu, tylko swoją własną głupotę. Matka teraz chce żebyś miał poczucie winy i zostawił wszystko tak, jak jest, a mianowicie ona ma kochasia i syna jedneczośnie i gdzieś ma jak ten układ funkcjonuje. A to ona powinna mieć poczucie winy że naraziła swoje dziecko na obecność tego typa w Twoim życiu. Nie daj sobą manipulować, to Ty jesteś ofiarą, a matka musi ponieść konsekwencję swojej głupoty.
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 14:44   #4
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Twoja matka, jest dorosłą kobietą, która sama za siebie odpowiada i sama podejmuje decyzje. Podjęła taką, że chce żyć w patoli i, że wybiera faceta, zamiast dobra małoletniego dziecka. Na dodatek szantażuje Cię i manipuluje.
Trzymaj się ludzi, którym na Tobie zależy i którzy chcą Ci pomóc.

Spotkałeś się jakoś z Dannym? Widziałam, że chciał Ci pomóc?
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 15:04   #5
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Cytat:
Napisane przez Kamil_97 Pokaż wiadomość
Dwa tygodnie temu zalozylem watek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733680
zakladam kolejny no bo juz jestem calkiem bezradny. Przed swietami rodzice mojej dziewczyny gadali z mamą, pogonila ich bo nie ich sprawa, jak smieli sie wogole wtracac. Rodzice Asi byli ze mną w mopsie, w poniedzialek przed swietami przyszla kobieta na wywiad srodowiskowy, no ja wszystko opowiedzialem, mama ze grubo przesadzam i ze Jacek nie
mieszka u nas, jest tylko gosciem, kobieta gadala mamie ze to przemoc, jakies tam paragrafy, mama nic, jak poszla mama do mnie z wielkimi pretensjami jak mi nie wstyd obce baby nasylac na nią. w drugi dzien swiat Jacek przyszedl, mama mu nagadala jaki jestem podly, o mopsie, Jacek sie wkurzyl darl sie na mnie i rzucil we mnie popielniczką. nie wytrzymalem zadzwonilem na policje. zapisali notatke, ostrzegli ze nastepnym razem zalozą niebieską karte. Mama sie bardzo mocno zdenerwowala, ona choruje na serce, bardzo zle sie czula, musialem zawolac karetke, wczoraj wrocila do domu, plakala ze jak ja moglem jej takie cos zrobic, wolac policje na nią, kazala mi obiecac ze jesli ją kocham i nie chce zeby jej sie cos stalo to wiecej nikogo obcego nie nasle. Jacek darl morde ze wyrodny szczeniak jestem, matka przeze mnie byla w szpitalu, nie szanuje jej, przywalil mi z liscia w twarz. no i co ja mam teraz robic, jest gorsze kongo niz bylo, kocham mame i martwie sie o nią, nie chcialem zeby musiala jechac na pogotowie, teraz mi glupio. Moja dziewczyna na to zebym to olal i dalej dzwonil po policje jak cos, a jak mama sie tak zdenerwuje ze cos sie stanie?
Ty w tym momencie powinieneś był zadzwonić kolejny raz na policję. Twoja dziewczyna ma rację, nie daj się szantażować matce.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 15:05   #6
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

nie daj się szantażować
dlaczego Ty masz się martwić matką, skoro ona życzy Ci jak najgorzej?

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Ty w tym momencie powinieneś był zadzwonić kolejny raz na policję. Twoja dziewczyna ma rację, nie daj się szantażować matce.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 15:17   #7
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

trzymaj się a moze zawołac do domu mediatora? kurde ja tez miala cieżko, wyprowadzilam sie z dom bardzo szybko to uzdrowilo nasze kontakty.
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 17:31   #8
Kamil_97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Cytat:
Napisane przez xooox Pokaż wiadomość
Nie masz może jak uciec z tego domu? Jakaś dalsza rodzina czy coś?
do rodziny to nie, moglbym moze do mojej dziewczyny ale ja mam 16 lat, chyba sie nie moge wyniesc bez zgody mamy niewiem??

Cytat:
Napisane przez emma8 Pokaż wiadomość
Szkoda że matka nie przejmuje się Tobą tak bardzo, jak Ty przejmujesz się nią.
no kurcze wlasnie, ja sie bardzo martwie o nią, nie chce zeby cos jej sie stalo, ona ma mnie totalnie w d*pie, ja tak nie umiem, wkurza mnie ze ten typ niszczy mi caly dom i mame tez no ale do niej nic nie dociera. wczesniej nie chcialem sie wyprowadzac to Jacek powinien stad wywalac no ale teraz lepiej bedzie jak ja sie usune, nie bede im przeszkadzal, czuje sie jak niepotrzebny mebel

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Spotkałeś się jakoś z Dannym? Widziałam, że chciał Ci pomóc?
gadalem z tych chlopakiem na gg, spotkamy sie po nowym roku

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
trzymaj się a moze zawołac do domu mediatora?
kto to jest mediator??
Kamil_97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 19:26   #9
natka 94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 142
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Jeśli on cię uderzy to dzwoń natychmiast na policję. Nie przejmuj się matką, skoro jej nie zależy na twoim dobru. W dodatku ona chce wywołać w tobie poczucie winy.
natka 94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 19:43   #10
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Cytat:
Napisane przez Kamil_97 Pokaż wiadomość
Dwa tygodnie temu zalozylem watek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733680
zakladam kolejny no bo juz jestem calkiem bezradny. Przed swietami rodzice mojej dziewczyny gadali z mamą, pogonila ich bo nie ich sprawa, jak smieli sie wogole wtracac. Rodzice Asi byli ze mną w mopsie, w poniedzialek przed swietami przyszla kobieta na wywiad srodowiskowy, no ja wszystko opowiedzialem, mama ze grubo przesadzam i ze Jacek nie
mieszka u nas, jest tylko gosciem, kobieta gadala mamie ze to przemoc, jakies tam paragrafy, mama nic, jak poszla mama do mnie z wielkimi pretensjami jak mi nie wstyd obce baby nasylac na nią. w drugi dzien swiat Jacek przyszedl, mama mu nagadala jaki jestem podly, o mopsie, Jacek sie wkurzyl darl sie na mnie i rzucil we mnie popielniczką. nie wytrzymalem zadzwonilem na policje. zapisali notatke, ostrzegli ze nastepnym razem zalozą niebieską karte. Mama sie bardzo mocno zdenerwowala, ona choruje na serce, bardzo zle sie czula, musialem zawolac karetke, wczoraj wrocila do domu, plakala ze jak ja moglem jej takie cos zrobic, wolac policje na nią, kazala mi obiecac ze jesli ją kocham i nie chce zeby jej sie cos stalo to wiecej nikogo obcego nie nasle. Jacek darl morde ze wyrodny szczeniak jestem, matka przeze mnie byla w szpitalu, nie szanuje jej, przywalil mi z liscia w twarz. no i co ja mam teraz robic, jest gorsze kongo niz bylo, kocham mame i martwie sie o nią, nie chcialem zeby musiala jechac na pogotowie, teraz mi glupio. Moja dziewczyna na to zebym to olal i dalej dzwonil po policje jak cos, a jak mama sie tak zdenerwuje ze cos sie stanie?
twoja matka wybrała sobie takie życie,więc nie powinna miec do ciebie pretensji.

powiedz jej,że ty nie życzysz sobie ,aby jakiś obcy patafian wtrącał się w wasze życie, i za każdym razem będziesz reagował.
nie pozwól wmawiać sobie wine,bo to nie twoja wina,że matka woli słuchać obcego faceta niż własnego syna.

temu panu się postaw i powiedz,że jeśli podniesie na ciebie rekę to zgłosisz na policje i usadzisz go w więzieniu.nie bój się i nie daj się zastraszyć.
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.

Edytowane przez Shira Yuki
Czas edycji: 2013-12-28 o 19:44
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 19:57   #11
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Pamiętam Twój poprzedni wątek i bardzo Ci współczuję sytuacji, w jakiej się znalazłeś. Tak czy siak, za każdym razem dzwoń na policję, nie odpuszczaj, myśl o sobie. Wiem, że kochasz matkę, ale ona nie kocha dostateczni ani Ciebie ani siebie, skoro pozwala na takie traktowanie. Normalna matka nigdy nie pozwoliłaby aby taka krzywda działa się jej dziecku. Obwinianie Cię o pobyt w szpitalu jest z jej strony PODŁYM (!) graniem na emocjach, manipulacją, próbą wywołania poczucia winy (i udało jej się to). OHYDA. Trzymaj się i nie dawaj.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 20:12   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Twoja matka stosuje obrzydliwy szantaż emocjonalny.
Nie powinieneś się jej tak dawać, słuchaj dziewczyny i przy kolejnych podobnych sytuacjach oczywiście wzywaj policję.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 20:35   #13
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Przeczytalam Twoj poprzedni watek i powiem jedno - to skandaliczna sytuacja. Twojej matce sie zachcialo faceta, to niech sama mieszka z takim agresywnym prostakiem.
Bardzo dobrze, ze skontaktowales sie z mopsem i zadzwoniles na policje. Nie daj sie matce szantazowac emocjonalnie, ze to przez Ciebie ma problemy z sercem. Ma je przez swoja wlasna glupote, ze na wlasne zyczenie sprowadzila do domu takiego typa, ktory Cie w ogole nie szanuje, a wrecz Ci zagraza.

Wydajesz sie rozsadnym chlopakiem i mozesz miec jeszcze normalne zycie. Jesli masz mozliwosc wyprowadzic sie do swojej dziewczyny, to ja bym to na Twoim miejscu zrobila, choc to trudna sytuacja, bo jestes bardzo mlody i nie jestes w stanie sam sie poki sie utrzymac. Porozmawiaj ze swoja dziewczyna i jej rodzicami.
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 21:59   #14
zielona512
Przyczajenie
 
Avatar zielona512
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 22
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Kurcze, na taki wątek jeszcze nie trafiłam, przeczytałam całą Twoją historię i bardzo Ci współczuję, tym bardziej, że facet Twojej mamy staje się wobec Ciebie coraz bardziej agresywny, wcześniej były szturchnięcia, teraz już popielniczka i liść... aż się boję, co będzie dalej, jaki on się może później zrobić dla Twojej mamy!

Pedagog Cię totalnie olała, też miałam taką, ale chodziłam do szkoły we wsi, więc to jakoś tłumaczy. A byłeś u wychowawcy/dyrektora ze swoim problemem?

Na Twoim miejscu nagrywałabym te wszystkie odzywki i przekleństwa skierowane do Ciebie, i nie tylko to, co mówi Jacek, ale też Twoja mama; ona ewidentnie zrzuca całą winę na Ciebie, a Ty przecież próbujesz sobie pomóc. Trzymam kciuki za Ciebie, nie załamuj się!
__________________
03.10.2008
03.08.2011

Pływam i zdobywam Tatry!
zielona512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 22:53   #15
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Można było się spodziewać, że mama tak zareaguje i poskarży się Jackowi, jakiego to ma wyrodnego syna Ale nie możesz dać się zastraszyć, bo gdyby Twoja mama naprawdę dbała o swoje zdrowie, to rzuciłaby takiego faceta. To nie Twoja wina, że nie chcesz robić za ''chłopca do bicia'', bo nikt nie ma prawa tak Cię traktować.
Bardzo dobrze, że ruszyłeś sprawę. Zgłaszaj każdy taki przypadek, postaraj się nagrywać momenty, w których J. na Ciebie krzyczy. Nie znam Twojej matki, ale chyba musi mieć problem sama ze sobą, bo skoro w dalszym ciągu tkwi w tym związku, to raczej szybko się to nie zmieni.

Nie musiałeś zakładać nowego wątku. Mogłeś kontynuować w tamtym
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 23:04   #16
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Zachowanie Twojej matki jest skandaliczne

Zawsze jak ten facet na Ciebie podniesie rękę dzwoń na policję i jedź do szpitala na obdukcję, zbieraj dowody, nagrywaj to co do Ciebie mówi.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 09:39   #17
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Zawsze jak ten facet na Ciebie podniesie rękę dzwoń na policję i jedź do szpitala na obdukcję, zbieraj dowody, nagrywaj to co do Ciebie mówi.
Nie wiem, jak sie w Polsce zalatwia takie sprawy, co moze a czego nie moze policja. Jednak przeraza mnie to, ze najlepsza porada jest "zbieraj dowody". Jakie dowody? Since i inne obrazenia? Co jest wystarczajacym dowodem? Dzgniecie nozem na przyklad? A co z urazami na psychice? Dlaczego Kamil mialby w ogole dac sie dotknac obcemu czlowiekowi, ktory nie ma nawet prawa przebywac w ich domu?
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 12:32   #18
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Kamilu, zadzwoń koniecznie pod któryś z tych numerów:

Telefon Zaufania dla Młodzieży
116 111 (poniedziałek-niedziela w godz. 12.00-20.00)
Ten numer jest darmowy.

Niebieska Linia (dla ofiar przemocy w rodzinie)
22 668-70-00 (poniedziałek-piątek w godz. 12.00-18.00)
Tu nie wiem, czy płaci się za połączenie, ale na pewno nie więcej niż za normalną rozmowę.

W ten sposób skontaktujesz się z ludźmi, którzy mają doświadczenie w rozwiązywaniu spraw takich jak Twoja. Nie ma sytuacji bez wyjścia.
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 12:52   #19
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Cytat:
Napisane przez kamilak Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak sie w Polsce zalatwia takie sprawy, co moze a czego nie moze policja. Jednak przeraza mnie to, ze najlepsza porada jest "zbieraj dowody". Jakie dowody? Since i inne obrazenia? Co jest wystarczajacym dowodem? Dzgniecie nozem na przyklad? A co z urazami na psychice? Dlaczego Kamil mialby w ogole dac sie dotknac obcemu czlowiekowi, ktory nie ma nawet prawa przebywac w ich domu?
Ponieważ kij ma dwa końce.nie chce mówić przeciw autorowi, ale niektórzy nastolatkowie mogą nadużywać prawa przeciw rodzicom.słowo przeciw słowu.trzeba udowodnić winę, aby zyskać realną pomoc

Wysłane z mojego GT-I9300
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 19:17   #20
Kamil_97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

zadzwonie jutro na te telefony jak mama i Jacek bedą w pracy, bede nagrywal klotnie. musze sie dowiedziec czy moge sie wyniesc do mojej dziewczyny, ja juz niewyrabiam psychicznie w domu, mama zawsze mnie o wszystko obwinia, wszystko co nie tak w tym domu to moja wina, jak ona sie zle czuje tez moja wina, Jacek jej wtoruje ze ją denerwuje, wg mamy powinienem siedziec cicho i zawsze sie ze wszystkim zgadzac, wtedy bylbym dobrym dzieckiem, nie mam prawa miec swojego zdania, wg niej grzeczne dziecko sie zawsze slucha rodzica bez zadnego sprzeciwu, bo jak nie to znaczy ze jej nie szanuje i nie kocham.
wiecznie slysze teksty ze daje powody do opieprzenia mnie, do tego zeby Jacek mi przywalil, bo on jest dobry chlop a ja jestem zly i jakbym sie zachowywal jak trzeba on by sie nie musial wkurzyc
Kamil_97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 19:21   #21
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Cytat:
Napisane przez Kamil_97 Pokaż wiadomość
zadzwonie jutro na te telefony jak mama i Jacek bedą w pracy, bede nagrywal klotnie. musze sie dowiedziec czy moge sie wyniesc do mojej dziewczyny, ja juz niewyrabiam psychicznie w domu, mama zawsze mnie o wszystko obwinia, wszystko co nie tak w tym domu to moja wina, jak ona sie zle czuje tez moja wina, Jacek jej wtoruje ze ją denerwuje, wg mamy powinienem siedziec cicho i zawsze sie ze wszystkim zgadzac, wtedy bylbym dobrym dzieckiem, nie mam prawa miec swojego zdania, wg niej grzeczne dziecko sie zawsze slucha rodzica bez zadnego sprzeciwu, bo jak nie to znaczy ze jej nie szanuje i nie kocham.
wiecznie slysze teksty ze daje powody do opieprzenia mnie, do tego zeby Jacek mi przywalil, bo on jest dobry chlop a ja jestem zly i jakbym sie zachowywal jak trzeba on by sie nie musial wkurzyc
zamin zaczniesz kombinowac z wyprowadzką dowiedz się,czy rodzice twojej dziewczyny chcą tego samego.to,że ktoś chce ci pomóc nie oznacza,że chce ciebie przyjac pod swoj dach

nie wiem jak jest t w przypadku obcych ludzi,ale wydaje mi się,że 16-to latek może decydowac z kim chce mieszkać.to w kwesti wyboru rodziców mających prawo do opieki nad dzieckiem
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.

Edytowane przez Shira Yuki
Czas edycji: 2013-12-29 o 19:23
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 23:00   #22
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Cytat:
Napisane przez Kamil_97 Pokaż wiadomość
zadzwonie jutro na te telefony jak mama i Jacek bedą w pracy, bede nagrywal klotnie. musze sie dowiedziec czy moge sie wyniesc do mojej dziewczyny, ja juz niewyrabiam psychicznie w domu, mama zawsze mnie o wszystko obwinia, wszystko co nie tak w tym domu to moja wina, jak ona sie zle czuje tez moja wina, Jacek jej wtoruje ze ją denerwuje, wg mamy powinienem siedziec cicho i zawsze sie ze wszystkim zgadzac, wtedy bylbym dobrym dzieckiem, nie mam prawa miec swojego zdania, wg niej grzeczne dziecko sie zawsze slucha rodzica bez zadnego sprzeciwu, bo jak nie to znaczy ze jej nie szanuje i nie kocham.
wiecznie slysze teksty ze daje powody do opieprzenia mnie, do tego zeby Jacek mi przywalil, bo on jest dobry chlop a ja jestem zly i jakbym sie zachowywal jak trzeba on by sie nie musial wkurzyc
Pamiętaj o jednym: nawet gdybyś był najbardziej wkurzającym smarkaczem na świecie, nikt nie ma prawa Cię uderzyć, ani traktować tak jak robi to Jacek. (Co oczywiście nie znaczy, że namawiam Cię do bezsensownego buntu.)
Nie ma też żadnej Twojej winy w złym stanie mamy. Mama jest dorosłą osobą i sama się wplątała w trudną sytuację. Szkoda, że przy okazji wplątała też Ciebie...
Trzymaj się i daj znać, jak poszła rozmowa w TZM czy Niebieskiej Linii.
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 00:25   #23
oster1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Cytat:
Napisane przez Kamil_97 Pokaż wiadomość
zadzwonie jutro na te telefony jak mama i Jacek bedą w pracy, bede nagrywal klotnie. musze sie dowiedziec czy moge sie wyniesc do mojej dziewczyny, ja juz niewyrabiam psychicznie w domu, mama zawsze mnie o wszystko obwinia, wszystko co nie tak w tym domu to moja wina,
Witaj Kamilu! Chorowałam w ostatnim czasie i dopiero dziś mogłam zajrzeć, co u Ciebie. Byłam ciekawa, czy dzwoniłeś pod numer, który podałam Ci na priv-ie. Jesli tak, napisz, co Ci poradzono lub zadziałano. Jeśli nie - próbuj. Każda forma możliwej pomocy w Twojej sytuacji jest na wagę złota. I jak sam zauważasz, w większości instytucji zatrudnieni urzędnicy to spycholodzy, ludzie z poczuciem bezkarności i jego brakiem odpowiedzialności za powierzone im obowiązki. Jednak gdzieś trafisz na odpowiednią osobę i ruszy wszystko z kopyta! W Twoim przypadku widzę na początek dwie możliwości:
- jedna: jak najczęstsze dzwonienie pod wskazany przeze mnie wcześniej numer (jeśli jeszcze nie dzwoniłeś).
- druga: u Ciebie nie ma, ale w Gdańsku skontaktuj się pod niżej podany adres, numer telefonu lub napisz e-maila
Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Gdańsku
Mjr M. Słabego 2/1a

Dyżury w siedzibie oddziału: Poniedziałek-piątek 10.00-17.00
Adres e-mail: Tkopd-gd@wp.pl
Adres strony www: www.tkopd-gd.pl
Imię i nazwisko Przewodniczącej/go: Grzegorz Kamieński

Zakres i formy udzielanej pomocy:
- porady prawne,
- interwencje,
- indywidualne zgłoszenia,
- organizacja spotkań integracyjnych dzieci i młodzieży

Tel.: 502 034 728
E-mail: tkopd-gd@wp.pl
(przed wizytą w siedzibie prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia terminu spotkania)



Jak już kilka osób wspomniało, jesteś sam przeciw (niestety) dwom osobom: dlatego wszelkie dowody na pewno Ci się przydadzą. Poproś też pana Przewodniczącego Komitetu OPD o zażądanie wyjaśnienia od Twojego pedagoga, na jakiej podstawie zlekceważyła Twoje zgłoszenie o przemocy ze strony obcego człowieka w Twojej rodzinie. Pisz, pisz, pisz.

Zawsze muszą Ci odpowiedzieć. Masz wsparcie w rodzicach dziewczyny, ale nie nadużywałabym tej życzliwości: wiesz, co innego pomoc doraźna - nawet wielokrotna, a czym innym jest przyjęcie do domu chłopca córki. To tak, jakby wyrażenie zgody na kontakty intymne.

Jeśli zaś chodzi o pomoc prawną: przede wszystkim możesz liczyć na pomoc MOPS-u i udzielenie schronienia: w Twoim przypadku może to się okazać koniecznością, bowiem stosowana jest wobec Ciebie przemoc fizyczna, zagrażająca bezpośrednio Twojemu zdrowiu a może i życiu (nie wiemy, do czego może posunąć się wspierany przez Twoją mamę ten niesłychanie bohaterski macho, co to broni Twojej mamy przed Tobą!)
Ale to zadzieje się, gdy zażądasz takiego wariantu pomocy: i w Twoim przypadku najlepszym wyjściem byłoby umieszczenie w rodzinie zastępczej, miejscowej, by nie zmieniła się Twoja sytuacja życiowa dotycząca konieczności zmiany szkoły (na pewno znalazłaby się w tak dużym mieście rodzina, u której znajdziesz życzliwość, miłość, zrozumienie oraz możliwość psychicznego wsparcia w tej niezwykle trudnej sytuacji. Ta sytuacja trwałaby najwyżej parę miesięcy, do czasu, gdy Twoja mama uporządkuje sobie życie. Nie twierdzę, że to się musi stać, ale wariant taki brałabym na Twoim miejscu pod uwagę. U rodziców dziewczyny musiałbyś być na ich utrzymaniu. Załatwienie sprawy urzędowo uruchamia procedury niezbędne do zapewnienia przez państwo koniecznych środków do życia kierowanych do osób biorących pod opiekę dziecko w sytuacji kryzysowej. I niech nie przeraża Cię taka możliwość: jest ona w Twojej sytuacji jak najbardziej uzasadniona i rozsądna, ponieważ bezpieczniejszą dla Ciebie formą ochrony będzie takie wyjście niż przebywanie w domu rodzinnym i narażanie się na agresywne ataki pod każdą postacią! Agresja przyjaciela Twojej mamy eskaluje, to widać gołym okiem. Przykre to jest tym bardziej, iż dzieje się to przy jej aprobacie. Piszesz w tytule wątku: "jest coraz gorzej". Jedno jest pewne: to Twój dom i tylko dla Ciebie jest tam miejsce. A w chwili obecnej panoszy się w nim obcy Ci, agresywny, wrogi człowiek, który Cię nie znosi - ze wzajemnością, zresztą. Ale to on jest obcy; to on wdarł się w Twoje życie, i krzywdzi Cię psychicznie i fizycznie.
Zdrowiem mamy nie przejmowałabym się w tym kontekście: jest dość "zdrowo" odporną osobą, jeśli nie ma w niej wrażliwości na oczywistą krzywdę własnego dziecka. Natomiast konflikt, który narasta między Tobą a Twoją mamą wymaga we wstępnym etapie interwencji mediatora - bezspornie. Osoba ta nie jest cudotwórcą: natomiast jej pomoc polega na nabywaniu przez strony skonfliktowane umiejętności "słuchania" siebie nawzajem. Myślę, że również i terapia rodzinna przyda się Wam obojgu, jednak ta z pewnością będzie możliwa dopiero po uznaniu przez Twoją mamę winy własnej w tej chorej sytuacji.
Działaj, nie poddawaj się, bo może wydarzyć się wszystko; emocje są zdradliwe i najgorszym doradcą.

Edytowane przez oster1
Czas edycji: 2014-01-02 o 20:31
oster1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 09:00   #24
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Kamil - dopoki nie skonczysz 18tki nie mozesz sam decydowac gdzie bedziesz mieszkal. Jednak! nie zrazaj sie, dzwon, pisz, dodatkowo jak mozesz nagrywaj wszystkie objawy przemocy.

Wydajesz sie byc dobrym chlopakiem, widac ze kochasz mame, skoro sie o nia martwisz, musisz jednak.zauwazyc, ze ona na razie nie martwi sie o Ciebie. Nigdy nie uwazam, ze matka nie moze ukladac sobie zycia na nowo- moze, ale NIGDY nie kosztem dziecka!
Jacek to najgorszy sort czlowieka jaki znam, zasluguje zeby ktos mu zeby powybijal :/
Nie poddawaj sie, dzwon na policje za kazdym razem!

Wysłane z mojego XT615
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 16:27   #25
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Kamilu, czy udało Ci się zadzwonić pod któryś z wymienianych tu numerów? Zgłosiłeś się do jakiejś instytucji? Jak rozwija się sytuacja w domu?
Napisz nam, co u Ciebie, czekamy na wiadomość.
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 13:24   #26
Kamil_97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

nie pisalem bo nie mialem dostepu do neta. jestem od paru dni w centrum interwencji kryzysowej w hostelu gdzies poza sopotem nie znam tych terenow, raczej dlugo tu nie moge zostac no bo nie mam osiemnastki przyjeli mnie w jakims trybie nadzwyczajnym bo mnie policja tu przywiozla sam chcialem sam ich prosilem zeby mnie zabrali z domu, Jacek mi przywalil z piesci dwukrotnie juz nie dalem rady zadzwonilem i prosilem potem zeby mnie zabrali. jak tu jestem dwa razy gadalem z psychologiem i podobno jestem w rozsypce, stany depresyjne i potrzebna mi terapia. niewiem co dalej ze mną ma przyjsc tutaj kurator niewiem kiedy i po co. nie bylem w szkole od nowego roku, pani z mopsu ich podobno powiadomila co sie dzieje.
Kamil_97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 14:20   #27
potrzebuje pomocy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 138
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Przeczytałam Twój poprzedni wątek i ten również i w głowie mi się to nie mieści
Mam nadzieję, że w końcu trafiłeś na ludzi, którzy Ci pomogą. To jest strasznie trudna sytuacja, ale jesteś bardzo dzielny i nie poddawaj się.
Bardzo bym chciała móc napisać coś więcej, pomóc Ci w jakikolwiek sposób, ale niestety nie potrafię. Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko się ułożyło.
potrzebuje pomocy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 14:27   #28
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Cytat:
Napisane przez Kamil_97 Pokaż wiadomość
nie pisalem bo nie mialem dostepu do neta. jestem od paru dni w centrum interwencji kryzysowej w hostelu gdzies poza sopotem nie znam tych terenow, raczej dlugo tu nie moge zostac no bo nie mam osiemnastki przyjeli mnie w jakims trybie nadzwyczajnym bo mnie policja tu przywiozla sam chcialem sam ich prosilem zeby mnie zabrali z domu, Jacek mi przywalil z piesci dwukrotnie juz nie dalem rady zadzwonilem i prosilem potem zeby mnie zabrali. jak tu jestem dwa razy gadalem z psychologiem i podobno jestem w rozsypce, stany depresyjne i potrzebna mi terapia. niewiem co dalej ze mną ma przyjsc tutaj kurator niewiem kiedy i po co. nie bylem w szkole od nowego roku, pani z mopsu ich podobno powiadomila co sie dzieje.
to straszne co ciebie spotkało,ale nie poddawaj się.gahem twojej mamy powinni się zając od razu,ciekawe czy coś mu grozi za pobicie nieletniego i kto powinien to zgłosić?

informuj nas na bieżąco
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 14:33   #29
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Cytat:
Napisane przez Kamil_97 Pokaż wiadomość
nie pisalem bo nie mialem dostepu do neta. jestem od paru dni w centrum interwencji kryzysowej w hostelu gdzies poza sopotem nie znam tych terenow, raczej dlugo tu nie moge zostac no bo nie mam osiemnastki przyjeli mnie w jakims trybie nadzwyczajnym bo mnie policja tu przywiozla sam chcialem sam ich prosilem zeby mnie zabrali z domu, Jacek mi przywalil z piesci dwukrotnie juz nie dalem rady zadzwonilem i prosilem potem zeby mnie zabrali. jak tu jestem dwa razy gadalem z psychologiem i podobno jestem w rozsypce, stany depresyjne i potrzebna mi terapia. niewiem co dalej ze mną ma przyjsc tutaj kurator niewiem kiedy i po co. nie bylem w szkole od nowego roku, pani z mopsu ich podobno powiadomila co sie dzieje.
Bardzo mi przykro, że Cię to wszystko spotkało. Jeden z najsmutniejszych wątków na wizażu. Aczkolwiek uważam, że jesteś rozgarniętym chłopakiem, który walczy o siebie zamiast biernie poddawać się agresji - wiele, nawet dorosłych osób, nie miałoby tyle siły by przeciwstawić się osobie, którą kochają - i to daje nadzieję, że dasz sobie radę, wyjdziesz na prostą.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 15:07   #30
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Matka i jej facet, jest coraz gorzej :/

Bardzo, bardzo mi przykro, że tak się wszystko potoczyło. Mam nadzieję, że ktoś zajmie się tym zwyrodnialcem-Jackiem.
Będę za Ciebie trzymać kciuki, jesteś odważnym chłopakiem. Skorzystaj z terapii, jeśli będzie taka możliwość. Proś o pomoc tego kuratora, który przyjdzie, niech Ci wyjaśni wszelkie opcje, jakie masz, nie daj się zbyć.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 23:01:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.