Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-04, 01:51   #3751
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Polećcie mi sprawdzone podręczniki, strony, dosłownie wszystko w celach przygotowania się do FCE.(FCE odpowiada poziomowi B2 tak?)
Myślę, aby do gramatyki (niekoniecznie pod kątem egzaminu) zakupić English Grammar in Use - Murphy, słyszałam same pozytywy.
Czy czytanie książek to najlepsza metoda? Od kilku miesięcy oglądam filmy z napisami angielskimi (wcześniej tylko z polskimi) i widzę postęp...
To zależy, co Ci daje lepsze efekty. Mi czytanie pomaga w niemieckim i angielskim, zapamiętuję słowa, wyrażenia, itd., ale słuchanie wydaje mi się bełkotliwe i nie mogę się na nim dobrze skupić (przynajmniej na egzaminach mam takie 'szczęście'). W przypadku hebrajskiego stawiam na słuchanie (muzyka, spektakle teatralne, filmy, etc.), bo jakoś mi tak wygodniej , zupełnie inaczej niż w przypadku języków europejskich. Grunt to znaleźć odpowiednią metodę dla siebie i trzymać się tego.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-04, 10:12   #3752
pani-radosna
Raczkowanie
 
Avatar pani-radosna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 64
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Polećcie mi sprawdzone podręczniki, strony, dosłownie wszystko w celach przygotowania się do FCE.(FCE odpowiada poziomowi B2 tak?)
Myślę, aby do gramatyki (niekoniecznie pod kątem egzaminu) zakupić English Grammar in Use - Murphy, słyszałam same pozytywy.
Czy czytanie książek to najlepsza metoda? Od kilku miesięcy oglądam filmy z napisami angielskimi (wcześniej tylko z polskimi) i widzę postęp...
Ja polecam książki (obie części) FCE Use of English pani Evans, sama korzystałam ze starych wersji, ale myślę że nowe uaktualnione wydania nie powinny być gorsze.
__________________
101 w 1001
bo o to chodzi jedynie
by naprzód wciąż iść śmiało

Leopold Staff

pani-radosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 07:53   #3753
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

co polecacie do samodzielnej nauki niemieckiego od podstaw w domu??
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 13:05   #3754
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez kaasi Pokaż wiadomość
co polecacie do samodzielnej nauki niemieckiego od podstaw w domu??
Polecam pójść do empiku i pobuszować po dziale nauka języków obcych. Tam jest mnóstwo książek, podręczników z różnych wydawnictw, wystarczy przejrzeć i wybrać coś dla siebie. Osobiście mogę jeszcze polecić repetytoria leksykalno - tematyczne i gramatyczne z edgarda, są tak przygotowane, aby człowiek na każdym poziomie, nawet zupełnie od postaw, zrozumiał o co chodzi .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 06:28   #3755
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Czy jest tu ktoś kto przygotowuje się do egzaminów językowych albo ma w przyszłości zamiar zdawać? Mam na myśli szczególnie FCE.

Znacie godne polecenia książki, strony internetowe itp? Co konkretnie polecacie? Jak się uczycie? Filmy, czytanie książek?
Chciałabym za rok przystąpić, mój poziom to mocne B1, ale nie wiem od czego zacząć... :P
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 21:12   #3756
gloria19
Przyczajenie
 
Avatar gloria19
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 29
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Czy jest tu ktoś kto przygotowuje się do egzaminów językowych albo ma w przyszłości zamiar zdawać? Mam na myśli szczególnie FCE.

Znacie godne polecenia książki, strony internetowe itp? Co konkretnie polecacie? Jak się uczycie? Filmy, czytanie książek?
Chciałabym za rok przystąpić, mój poziom to mocne B1, ale nie wiem od czego zacząć... :P
Polecam wszystko. I oglądanie, i słuchanie, i czytanie książek, i dużo więcej. Przede wszystkim znajdź sobie podręcznik przewodni- kurs przygotowujący do FCE, taki jaki ci pasuje (warto przejrzeć kilka zanim się w jakiś zainwestuje, bo kosztują niemało), koniecznie z płytą, odpowiedziami i w ogóle wszystkimi książkami pobocznymi (o ile są). Plus na pewno testy z ubiegłych lat. I do dzieła.
gloria19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 06:59   #3757
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez gloria19 Pokaż wiadomość
Polecam wszystko. I oglądanie, i słuchanie, i czytanie książek, i dużo więcej. Przede wszystkim znajdź sobie podręcznik przewodni- kurs przygotowujący do FCE, taki jaki ci pasuje (warto przejrzeć kilka zanim się w jakiś zainwestuje, bo kosztują niemało), koniecznie z płytą, odpowiedziami i w ogóle wszystkimi książkami pobocznymi (o ile są). Plus na pewno testy z ubiegłych lat. I do dzieła.
Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o książki to na razie chcę przerobić English Grammar in Use - Murphy w ramach powtórki/douczenia się, potem biorę się za podręczniki, które są właśnie stworzone pod kątem FCE.

A zapomniałam dodać... w lipcu wyjeżdżam na rok do Londynu i mam nadzieję, że to mi też w jakimś stopniu pomoże poprawić poziom języka.
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 15:50   #3758
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Pytanko, która książka do nauki angielskiego od A0 będzie lepsza:

Angielski. Samouczek start - edgard
czy
Angielski nie gryzie! - edgard?

Czy może jeszcze coś innego? - tylko koniecznie musi być od A0, bo mam straszne zaległości i nie wiem od czego się zabrać, tym bardziej, że za językiem nie przepadam, więc potrzebuje książki, która mnie poprowadzi, za rękę
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 20:54   #3759
Sylala88
Przyczajenie
 
Avatar Sylala88
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 15
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

A próbowałaś nauki z fiszkami? Na ich stronce fiszki.pl - możesz wykonać sobie test, który podsumuje na jakim etapie językowym jesteś. Sam dobór zestawów jest bardzo szeroki. Musisz zastanowić się czy zaczynasz od powtarzania słówek, czy stawiasz na gramatykę. Jak dla mnie niedrogie i bardzo fajne rozwiązanie
Sylala88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 21:59   #3760
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Nie wiem czy to dobre miejsce- jesli nie wybaczcie nietakt. Szukam native'a jezyka hiszpanskiego lub dobrej duszy która zna ten jezyk bardzo dobrze i chciałaby mi pomoc z praca dyplomowa- chodzi o to czy to co pisze ma sens, czy jest logiczne i poprawne. Jesli znacie kogoś takiego dajcie znac Szczegóły do ustalenia. Z gory dziękuję
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 13:32   #3761
hayleyxxx1404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Każde miejsce jest dobre dziewczyno : ** Tak tutaj przeglądam trochę forum i tak właśnie widzę, że bardzo wiele dziewczyn tutaj poleca taki międzynarodowy właśnie portal jakim jest Interpals net : ) Ludzie z całego świata i można nawet też trafić na Native Spekeare z tego co sobie przeglądałam strony.
hayleyxxx1404 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-17, 14:18   #3762
olusia_82
Raczkowanie
 
Avatar olusia_82
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 128
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hej Dziewczyny,
szperałam ostatnio trochę po internecie i wpadłam na coś, czym się chciałam podzielić. Jeśli jest jakiś lepszy wątek na to, to napiszcie, który.
Wpadłam na artykuł, który przestrzega przed blogami i portalem niby do nauki języka człowieka, który nazywa się Adrian Oleszczuk i naciąga ludzi. Podszywa się pod istniejącą metode Pimsleura i jako metoda Krebsa sprzedaje jakieś materiały, ale przeczytałam, że raczej jest to ściema i oszustwo i ludzie albo po zapłaceniu nie dostają nic albo jakieś tragcznej jakości materiały.
Oprócz tego ma jeszcze jakieś blogi, na które jak się wejdzie i kliknie coś więcej, to można potem dostać rachunek do zapłacenia!!!
Nie jestem przekonana, ile w tym prawdy, ale na wszelki wypadek ostrzegam...
olusia_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 13:36   #3763
Sylala88
Przyczajenie
 
Avatar Sylala88
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 15
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziękujemy, dobrze wiedzieć :/
Dlatego ja uczę się już na rzeczach sprawdzonych
Sylala88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 21:56   #3764
gloria19
Przyczajenie
 
Avatar gloria19
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 29
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Sylala88 Pokaż wiadomość
Dziękujemy, dobrze wiedzieć :/
Dlatego ja uczę się już na rzeczach sprawdzonych

Dokładnie, fajnie że napisałaś, dzięki. A co do sedna- masakra, wszędzie trzeba uważać.
gloria19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 19:54   #3765
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Pytanie ... znacie książki typu Destination B1&B2, Vocabulary in Use, ale do języka francuskiego? Bardzo bym coś takiego chciała
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 19:50   #3766
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Od dzisiaj wróciłam do słuchania BBC Radio, od kilku dni też wałkuję artykuły z aplikacji BBC News. Próbuję wyrzucić lenia z siebie.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 20:02   #3767
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja przerobiłam całą książkę "Niemiecki dla Ciebie" - teraz robię powtórki i staram się zapamiętać.

Bawię się też w Memrise.

I wzięłam się za SuperMemo, ale jakoś tego nie ogarniam. Nudne to, albo nie umiem tego wykorzystać i się z tego uczyć
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 18:55   #3768
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Do słówek przerobiłam profesorów, anki, supermemo i memrise. Po drodze były jeszcze własnoręcznie zrobione fiszki. Stwierdzam, że najbardziej podoba mi się memrise.
Zdałam sobie sprawę, że większość mojego wolnego czasu marnotrawię, najczęściej na rozmowy na fb :/ Jedną książkę czytam od lutego Między czasie czytałam Greya w oryginale, ze porzuciłam go. Chciałam zacząć książkę o psie Marley'u, ale zapału mi brak. Nawet na kolejnego shreda nie zapisałam się, bo i tak za dużo ostatnio z języków nie robię.

Motywacjo przybywaj do mnie!!!
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 19:26   #3769
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Do słówek przerobiłam profesorów, anki, supermemo i memrise. Po drodze były jeszcze własnoręcznie zrobione fiszki. Stwierdzam, że najbardziej podoba mi się memrise.
Zdałam sobie sprawę, że większość mojego wolnego czasu marnotrawię, najczęściej na rozmowy na fb :/ Jedną książkę czytam od lutego Między czasie czytałam Greya w oryginale, ze porzuciłam go. Chciałam zacząć książkę o psie Marley'u, ale zapału mi brak. Nawet na kolejnego shreda nie zapisałam się, bo i tak za dużo ostatnio z języków nie robię.

Motywacjo przybywaj do mnie!!!

Ja na szczęście na fejsie nie tracę czasu, bo... nie mam z kim pisać
TŻ pracuje, więc przychodzi często wieczorem, chwilę popiszemy i idzie spać, bo na rano do pracy.
Ja czas tracę w Internecie, jak przysiadam do pisania mgr (jak widać - dzisiaj ).

Ja obecnie nie czytam książek, bo jakoś nie mam na nie ochoty.
Ale za to codziennie wieczorem robię coś z niemieckim i o dziwo coś zapamiętuję

W memrise mam chwilowy zastój, bo skończyłam jeden kurs i nie chce mi się robić drugiego

A aktualnie przybieram się do ogarniania fiszek
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-15, 21:26   #3770
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Wrzucam link do bezpłatnych książek w niemieckim, Mało ich, ale zawsze coś http://germanistik.doomby.com/seiten...bliothek.html#
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 21:38   #3771
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Wrzucam link do bezpłatnych książek w niemieckim, Mało ich, ale zawsze coś http://germanistik.doomby.com/seiten...bliothek.html#
Mega dzięki za ten link!
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 22:18   #3772
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez olusia_82 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
szperałam ostatnio trochę po internecie i wpadłam na coś, czym się chciałam podzielić. Jeśli jest jakiś lepszy wątek na to, to napiszcie, który.
Wpadłam na artykuł, który przestrzega przed blogami i portalem niby do nauki języka człowieka, który nazywa się Adrian Oleszczuk i naciąga ludzi. Podszywa się pod istniejącą metode Pimsleura i jako metoda Krebsa sprzedaje jakieś materiały, ale przeczytałam, że raczej jest to ściema i oszustwo i ludzie albo po zapłaceniu nie dostają nic albo jakieś tragcznej jakości materiały.
Oprócz tego ma jeszcze jakieś blogi, na które jak się wejdzie i kliknie coś więcej, to można potem dostać rachunek do zapłacenia!!!
Nie jestem przekonana, ile w tym prawdy, ale na wszelki wypadek ostrzegam...
Dobrze wiedzieć. Ciągle mi reklamy tego wyskakują m.in. jak korzystam z youtube czy czytam prasę. Aż się zaczęłam zastanawiać czy to coś warte, ale nachalny marketing zawsze budzi moje podejrzenia, więc podeszłam jak pies do jeża.
A korzystałyście może z kursów on line na multikurs.pl?
Bo zastanawiam się jakiej jakości są kursy z angielskiego, hiszpańskiego i włoskiego.
Słyszałyście może coś o tych kursach?
Jest sens kupować abonament?

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Do słówek przerobiłam profesorów, anki, supermemo i memrise. Po drodze były jeszcze własnoręcznie zrobione fiszki. Stwierdzam, że najbardziej podoba mi się memrise.
Zdałam sobie sprawę, że większość mojego wolnego czasu marnotrawię, najczęściej na rozmowy na fb :/ Jedną książkę czytam od lutego Między czasie czytałam Greya w oryginale, ze porzuciłam go. Chciałam zacząć książkę o psie Marley'u, ale zapału mi brak. Nawet na kolejnego shreda nie zapisałam się, bo i tak za dużo ostatnio z języków nie robię.

Motywacjo przybywaj do mnie!!!
Rany boskie, a po co męczysz się Greyem?
Toż to szmira w każdym języku.
Nie lepiej jakąś piękną poezję albo fajny kryminał przeczytać?
A poza tym jak nudzą Cię długie książki to może zamiast tego wybieraj formy krótkie- serial po angielsku, artykuł prasowy (polecam The Guardian on line), jakiegoś podcasta albo radio- BBC ma świetne archiwum audycji radiowych on line.
Albo jakieś ćwiczenia np. z onestopenglish.com- są teksty poziomowane z ćwiczeniami.
Nauka to ma być przyjemność, a nie droga przez mękę.
Nauka słówek z samych fiszek jest bez sensu. Mózg uczy się nowych słów w kontekście. Czytaj, krótsze formy, ale czytaj. To najbardziej przyjazna dla mózgu forma przyswajania języków naturalnych.
A na FB to szkoda życia. Ja zaglądam tylko 1 raz dziennie bo muszę, mam to info z pierwszej ręki z uczelni. Na 2 kierunkach. Muszę być na bieżąco to zaglądam. Ale naprawdę gdybym nie potrzebowała na studia to bym skasowała bo to gorszy i głupszy pożeracz czasu niż blok reklamowy w telewizji. Szkoda życia. Lepiej książkę poczytać albo poćwiczyć dla zdrowia.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-16, 19:39   #3773
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Rany boskie, a po co męczysz się Greyem?
Toż to szmira w każdym języku.
Nie lepiej jakąś piękną poezję albo fajny kryminał przeczytać?
A poza tym jak nudzą Cię długie książki to może zamiast tego wybieraj formy krótkie- serial po angielsku, artykuł prasowy (polecam The Guardian on line), jakiegoś podcasta albo radio- BBC ma świetne archiwum audycji radiowych on line.
Albo jakieś ćwiczenia np. z onestopenglish.com- są teksty poziomowane z ćwiczeniami.
Nauka to ma być przyjemność, a nie droga przez mękę.
Nauka słówek z samych fiszek jest bez sensu. Mózg uczy się nowych słów w kontekście. Czytaj, krótsze formy, ale czytaj. To najbardziej przyjazna dla mózgu forma przyswajania języków naturalnych.
A na FB to szkoda życia. Ja zaglądam tylko 1 raz dziennie bo muszę, mam to info z pierwszej ręki z uczelni. Na 2 kierunkach. Muszę być na bieżąco to zaglądam. Ale naprawdę gdybym nie potrzebowała na studia to bym skasowała bo to gorszy i głupszy pożeracz czasu niż blok reklamowy w telewizji. Szkoda życia. Lepiej książkę poczytać albo poćwiczyć dla zdrowia.
Słyszałam wiele opinii na temat Greya, a żeby móc zabrać głos w dyskusji wolałam ją przeczytać i wyrobić sobie własne zdanie. Jestem faktem to, że się wynudziłam i zatrzymałam się na coś koło 156 stronie, ale nie dlatego, ze była długa (objętościowo uważam za standard). Fabuła nie przemówiła do mnie - flaki z olejem. To był powód dla którego przerwała tę książkę.
Za rady dziękuję, na pewno ktoś czytający ten wątek skorzysta.
W samodzielnym uczeniu się języków mam dość długie doświadczenie, więc wiem co dla mnie dobre.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-16, 21:00   #3774
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Wrzucam link do bezpłatnych książek w niemieckim, Mało ich, ale zawsze coś http://germanistik.doomby.com/seiten...bliothek.html#

Dziękuję
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 19:11   #3775
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Nie ma za co
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 17:05   #3776
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziewczyny czy wiecie moze z jakiej firmy byly ksiazki napisane po angielsku I niemiecku, byla to jedna opowiesc napisana w dwoch jezykach, szukam I nie moge znalezc.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-23, 17:40   #3777
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hej dziewczyny, znacie jakies porządne podręczniki do nauki angielskiego na poziomie C1? Zalezy mi głównie na dużej ilości ćwiczeń z gramatyki
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 10:09   #3778
Grazia31
Raczkowanie
 
Avatar Grazia31
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 54
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Wrzucam link do bezpłatnych książek w niemieckim, Mało ich, ale zawsze coś http://germanistik.doomby.com/seiten...bliothek.html#

Ja również dziękuję
Grazia31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-31, 13:20   #3779
Lillepige
Raczkowanie
 
Avatar Lillepige
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 34
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziewczyny, a znacie i możecie polecić jakieś przystępne materiały do nauki portugalskiego? z góry dziękuję
Lillepige jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-01, 15:35   #3780
Ana0611
Raczkowanie
 
Avatar Ana0611
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 109
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Lillepige Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a znacie i możecie polecić jakieś przystępne materiały do nauki portugalskiego? z góry dziękuję
Polecam "Portugalski. Kurs podstawowy"wydawnictwa Edgard z płytą CD. Swojego czasu gdy uczyłam się portugalskiego to była to bardzo fajna książka na start, nie mówiąc już o płycie CD
__________________

Ana0611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.