Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-15, 18:08   #1
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258

Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.


Witam.
Właśnie zaczęłam najdłuższe wakacje w moim życiu i nie chciałabym wypaść z rytmu nauki Bardzo lubię angielski i chciałabym się w nim trochę podszkolić Pisałam niedawno maturę rozszerzoną z tego przedmiotu i spodziewam się z niej 80-90%. Mówię Wam to, żebyście mniej więcej wiedzieli, jaki jest mój poziom angielskiego.
Pomyślałam, że warto byłoby nauczyć się języka biznesowego. I tutaj pojawia się pytanie: Jaką książkę wybrać??? Mam na oku coś takiego:
http://www.prestonpublishing.pl/angi...-business.html
http://www.bookcity.pl/market-leader...book/pid/30404
http://www.matras.pl/catalog/product...5sAaAi7O8P8HAQ
A może polecicie coś zupełnie innego??

Drugą kwestią jest hiszpański. Otóż nie umiem z niego na razie nic. Chciałabym nauczyć się go od podstaw, jednak nie mam pojęcia od czego zacząć... Może jakaś książka, kurs? Polecicie coś?
Z góry dziękuję za odpowiedzi !
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 20:20   #2
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Cytat:
Napisane przez BreakMeDown Pokaż wiadomość
Witam.
Właśnie zaczęłam najdłuższe wakacje w moim życiu i nie chciałabym wypaść z rytmu nauki Bardzo lubię angielski i chciałabym się w nim trochę podszkolić Pisałam niedawno maturę rozszerzoną z tego przedmiotu i spodziewam się z niej 80-90%. Mówię Wam to, żebyście mniej więcej wiedzieli, jaki jest mój poziom angielskiego.
Pomyślałam, że warto byłoby nauczyć się języka biznesowego. I tutaj pojawia się pytanie: Jaką książkę wybrać??? Mam na oku coś takiego:
http://www.prestonpublishing.pl/angi...-business.html
http://www.bookcity.pl/market-leader...book/pid/30404
http://www.matras.pl/catalog/product...5sAaAi7O8P8HAQ
A może polecicie coś zupełnie innego??

Drugą kwestią jest hiszpański. Otóż nie umiem z niego na razie nic. Chciałabym nauczyć się go od podstaw, jednak nie mam pojęcia od czego zacząć... Może jakaś książka, kurs? Polecicie coś?
Z góry dziękuję za odpowiedzi !
Business Benchmark, Market Leader, Business Matters - narazie takie podręczniki przychodzą mi do głowy Poza tym warto czytać angielskie artykuły na stronach internetowych, które są związane z ekonomią, gospodarką i biznesem.

Co do hiszpańskiego - niestety nie znam się na dobrych podręcznikach dla początkujących z tego języka
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 20:37   #3
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Cytat:
Napisane przez BreakMeDown Pokaż wiadomość
Witam.
Właśnie zaczęłam najdłuższe wakacje w moim życiu i nie chciałabym wypaść z rytmu nauki Bardzo lubię angielski i chciałabym się w nim trochę podszkolić Pisałam niedawno maturę rozszerzoną z tego przedmiotu i spodziewam się z niej 80-90%. Mówię Wam to, żebyście mniej więcej wiedzieli, jaki jest mój poziom angielskiego.
Pomyślałam, że warto byłoby nauczyć się języka biznesowego. I tutaj pojawia się pytanie: Jaką książkę wybrać??? Mam na oku coś takiego:
http://www.prestonpublishing.pl/angi...-business.html
http://www.bookcity.pl/market-leader...book/pid/30404
http://www.matras.pl/catalog/product...5sAaAi7O8P8HAQ
A może polecicie coś zupełnie innego??

Drugą kwestią jest hiszpański. Otóż nie umiem z niego na razie nic. Chciałabym nauczyć się go od podstaw, jednak nie mam pojęcia od czego zacząć... Może jakaś książka, kurs? Polecicie coś?
Z góry dziękuję za odpowiedzi !
Mam tę książkę z Preston, nie wiem czy widziałaś ją w środku. Najpierw są słówka a potem zdania do nich. Przerobiłam dwie książki z gramatyki, dobra pozycja, ale jako dodatkowa.
Market Leader tylko i wyłącznie z podręcznikiem nauczyciela (tam są klucze), jeśli chcesz sama się uczyć.
Wydawnictwa Edgard nie polecam, za to w Poltext znajdziesz wiele ciekawych pozycji z biznesowego angielskiego.

Z hiszpańskiego na początek polecam No hay problema (bardziej pasuje mi papierowa wersja) i książki z wydawnictwa Wiedza Powszechna.

Do słówek proponuję Anki (sama tworzysz sobie bazę lub może gdzieś w sieci krążą gotowe - nie wiem, nigdy nie zgłębiałam się tak mocno w ten program). Od siebie polecam Memrise - można korzystać z baz innych użytkowników. Oba programy są darmowe
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 09:26   #4
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Dzięki za odpowiedź
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 20:03   #5
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Albo coś z firmy Edgard (do hiszpańskiego), po polsku przejrzyście wytłumaczone, jest miejsce na ćwiczenia.
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 16:39   #6
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Mam tę książkę z Preston, nie wiem czy widziałaś ją w środku. Najpierw są słówka a potem zdania do nich. Przerobiłam dwie książki z gramatyki, dobra pozycja, ale jako dodatkowa.
Market Leader tylko i wyłącznie z podręcznikiem nauczyciela (tam są klucze), jeśli chcesz sama się uczyć.
Wydawnictwa Edgard nie polecam, za to w Poltext znajdziesz wiele ciekawych pozycji z biznesowego angielskiego.

Z hiszpańskiego na początek polecam No hay problema (bardziej pasuje mi papierowa wersja) i książki z wydawnictwa Wiedza Powszechna.

Do słówek proponuję Anki (sama tworzysz sobie bazę lub może gdzieś w sieci krążą gotowe - nie wiem, nigdy nie zgłębiałam się tak mocno w ten program). Od siebie polecam Memrise - można korzystać z baz innych użytkowników. Oba programy są darmowe
Właśnie dziś mi przyszła ta książka Market Leader dla nauczyciela, nie zamawiałam dla studenta, bo myślałam, że w tej dla nauczyciela wszystko będzie, ale widzę, że tutaj to wszystko jest nieciekawie przedstawione, na czarno- biało ;/ Poza tym ciągle są jakieś wskazówki do nauczyciela i nie za bardzo da się z tego uczyć...Jest niby text bank i za tym odpowiedzi do tego, ale na początku są jakieś mi zbędne informacje dla nauczyciela.... Trochę żałuję, że to kupiłam, mogłam zamówić tylko Course Book...
Czyli mam rozumieć, że i tak będę musiała zamówić tę książkę dla studenta? Bez niej się nie obejdzie? To prawie całe 200 zł...
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 21:12   #7
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Książka nauczyciela to nie książka, ktora zawiera course book i klucz. Ona zawiera wskazówki dla prowadzącego lekcje, dodatkowe ćwiczenia, czytanki, itd i klucz, który jest potrzebny jeśli chcesz uczyć sie samodzielnie. Napisałam powyżej moje spostrzeżenia co do samodzielnej nauki. Bazą dla mnie była książka course book a dodatkiem teacher's book, bo znajdują się tam wszystkie odpowiedzi do ćwiczeń. Jeśli nie jest Twoim zamiarem sprawdzenie siebie, swoich błedow z kluczem to książka nauczuciela jest zbędna. Odeślij tę książkę jeśli Ciebie rozczarowała. Może inny system nauki Tobie odpowiada niż mnie.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Poszukaj w necie, może uda sie zdobyć te książki w wersji pdf i zobaczysz czy warto inwestować w nie kasę.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-04, 02:38   #8
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Książka nauczyciela to nie książka, ktora zawiera course book i klucz. Ona zawiera wskazówki dla prowadzącego lekcje, dodatkowe ćwiczenia, czytanki, itd i klucz, który jest potrzebny jeśli chcesz uczyć sie samodzielnie. Napisałam powyżej moje spostrzeżenia co do samodzielnej nauki. Bazą dla mnie była książka course book a dodatkiem teacher's book, bo znajdują się tam wszystkie odpowiedzi do ćwiczeń. Jeśli nie jest Twoim zamiarem sprawdzenie siebie, swoich błedow z kluczem to książka nauczuciela jest zbędna. Odeślij tę książkę jeśli Ciebie rozczarowała. Może inny system nauki Tobie odpowiada niż mnie.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Poszukaj w necie, może uda sie zdobyć te książki w wersji pdf i zobaczysz czy warto inwestować w nie kasę.
Przepraszam, jeśli Cię uraziłam... byłam trochę zdenerwowana z powodu nieudanego zakupu w poprzednim poście Spróbuję ją odesłać i wymienić na Course Book Jak na ironię właśnie dziś znalazłam w internecie pdf Course Book i Teacher's Book z nagraniami Ale mi nie za bardzo odpowiada nauka na kompie takich rzeczy, wolę wersję papierową Ale do odpowiedzi to ja książki nie potrzebuję skoro są w necie, tylko Course Book by się przydał dla podkreślania jakiś rzeczy i takich tam ^^ Tak mi się po prostu lepiej uczy
Mogłaś mnie wcześniej ostrzec, że tam nie ma całej treści książki, myślałam, że za tę cenę będzie tam trochę więcej niż same odpowiedzi
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 11:18   #9
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Nie czuje się urażona. Każdy ma inne oczekiwania co do zawartości książek.
Jeśli kupiłaś w necie to masz 14 dni na odeslanie książki bez podania przyczyny zwrotu.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 17:33   #10
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Nie czuje się urażona. Każdy ma inne oczekiwania co do zawartości książek.
Jeśli kupiłaś w necie to masz 14 dni na odeslanie książki bez podania przyczyny zwrotu.
Na stronie księgarni jest napisane, że 10 Napisałam już maila, ale nie odpowiadają, może w piątek, bo dziś pewnie wszyscy mają wolne
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 19:09   #11
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Cytat:
Napisane przez BreakMeDown Pokaż wiadomość
Na stronie księgarni jest napisane, że 10 Napisałam już maila, ale nie odpowiadają, może w piątek, bo dziś pewnie wszyscy mają wolne
Pewnie nie poprawili, bo w ustawie napisane jest, że 14 Ogólnie jak podoba się Market Leader CB?
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-05, 00:14   #12
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Pewnie nie poprawili, bo w ustawie napisane jest, że 14 Ogólnie jak podoba się Market Leader CB?
Szczerze to spodziewałam się, że będzie trudniejsza Tak tylko ogólnie przejrzałam, ale teksty są dość proste, już chyba matura trudniejsza jest Ale zobaczymy, na razie go nie zaczęłam przerabiać Zamówiłam Upper intermediate, ale w sumie chyba advanced się wiele nie różni
I jeszcze muszę Ci bardzo podziękować za polecenie memrise Gram w to już od ponad 2 tygodni i to jest super sprawa w autobusie, czy gdzieś jak jesteśmy w drodze i mamy chwilkę czasu

Edytowane przez BreakMeDown
Czas edycji: 2015-06-05 o 00:17
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 09:42   #13
monika_lulo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Z marsa
Wiadomości: 29
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Szczerze to lepiej byłoby Ci się zapisać do szkoły. Tam też wskażą Ci najlepsze podręczniki... z biznesowego akurat jest sporo kursów i możesz to fajnie połączyć z hiszpańskim. <<ciach, ciach>> (nie jakaś inna akademia ) prowadzi kursy na wysokim poziomie. Możesz też próbować lekcji indywidualnych na które z tego co wiem teraz są promocję. Zależy skąd jesteś to mi akurat przyszło do głowy. To u siebie w mieście poszukaj dobrej szkoły ja znak akademię akurat

Edytowane przez Peru
Czas edycji: 2015-10-01 o 19:27 Powód: reklama
monika_lulo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 09:56   #14
olo56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 12
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Dwa języki na raz-odważnie!
olo56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 15:34   #15
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Cytat:
Napisane przez monika_lulo Pokaż wiadomość
Szczerze to lepiej byłoby Ci się zapisać do szkoły. Tam też wskażą Ci najlepsze podręczniki... z biznesowego akurat jest sporo kursów i możesz to fajnie połączyć z hiszpańskim. <<ciach, ciach>> (nie jakaś inna akademia ) prowadzi kursy na wysokim poziomie. Możesz też próbować lekcji indywidualnych na które z tego co wiem teraz są promocję. Zależy skąd jesteś to mi akurat przyszło do głowy. To u siebie w mieście poszukaj dobrej szkoły ja znak akademię akurat
A co myślisz o Profi Lingua?
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 17:14   #16
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Ucząc się hiszpańskiego, korzystałam z tej strony Ale i tak uważam, że najlepszą opcją zawsze jest stanięcie z językiem twarzą w twarz, tj. po prostu znaleźć sobie kogoś, kto indywidualnie nauczy Cię podstaw, a potem przejdziecie do konwersacji - i tak rozmawiając, nauczysz się najwięcej i najszybciej, i najbardziej potrzebnych rzeczy.
Jeśli potrzebujesz kogoś takiego, to ja zawsze jestem chętna - zwłaszcza z hiszpańskim i angielskim
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 10:58   #17
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Język angielski biznesowy + podstawy hiszpańskiego.

Na początki hiszpańskiego zapraszam na mój darmowy kurs, który już sobie wisi Od listopada jedziemy dalej, więc spokojnie zdążysz nadrobić
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-28 11:58:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.