Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-09, 15:00   #1771
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dziewczyny, a jak myślicie, jak kiedyś zaproszą mnie na jakąś rozmowę, to czy mogę tak wprost powiedzieć, że się najnormalniej w świecie nudzę w obecnej pracy? Że mało się dzieje, nie rozwijam się a zadania są bardziej asystencko - sekretarskie niż kreatywne i projektowe?

Czy lepiej coś innego wymyślić.. ?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 15:10   #1772
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak myślicie, jak kiedyś zaproszą mnie na jakąś rozmowę, to czy mogę tak wprost powiedzieć, że się najnormalniej w świecie nudzę w obecnej pracy? Że mało się dzieje, nie rozwijam się a zadania są bardziej asystencko - sekretarskie niż kreatywne i projektowe?

Czy lepiej coś innego wymyślić.. ?
Z oficjalnego punktu widzenia będzie to mało profesjonalne
Z nieoficjalnego - taka szczerość do bólu może być różnie widziana, ale może warto raz wyjąć kij z tylnej części ciała i zaryzykować
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 15:43   #1773
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak myślicie, jak kiedyś zaproszą mnie na jakąś rozmowę, to czy mogę tak wprost powiedzieć, że się najnormalniej w świecie nudzę w obecnej pracy? Że mało się dzieje, nie rozwijam się a zadania są bardziej asystencko - sekretarskie niż kreatywne i projektowe?

Czy lepiej coś innego wymyślić.. ?
Ja bym tak nie powiedziała w życiu.
Mówię, że już się bardzo dużo nauczylam i nie widzę już w tym momencie szansy na znaczący rozwój w obecnej formie.
Nie robilabym eksperymentów
Po drugie może być to zrozumiane dwojako - może się nie nadajesz do ambitniejszej roboty to ci jej nie dają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 15:45   #1774
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ja bym tak nie powiedziała w życiu.
Mówię, że już się bardzo dużo nauczylam i nie widzę już w tym momencie szansy na znaczący rozwój w obecnej formie.
Nie robilabym eksperymentów
Po drugie może być to zrozumiane dwojako - może się nie nadajesz do ambitniejszej roboty to ci jej nie dają.
W sumie racja, no ale ile ja się mogłam nauczyć po pół roku w danej firmie, czy to nie będzie dziwne, jak tak powiem?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 15:47   #1775
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak myślicie, jak kiedyś zaproszą mnie na jakąś rozmowę, to czy mogę tak wprost powiedzieć, że się najnormalniej w świecie nudzę w obecnej pracy? Że mało się dzieje, nie rozwijam się a zadania są bardziej asystencko - sekretarskie niż kreatywne i projektowe?

Czy lepiej coś innego wymyślić.. ?

Zależy. Jeśli będziesz aplikować na stanowisko, w którym jest dynamika i rozwój, to chyba dobrze wyjdzie, jak to powiesz. Z drugiej strony słowo nuda można też zastąpić jakimś mniej osławionym, może np. stagnacja czy coś
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 15:55   #1776
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
W sumie racja, no ale ile ja się mogłam nauczyć po pół roku w danej firmie, czy to nie będzie dziwne, jak tak powiem?
Trudno powiedzieć, to zmienia postać rzeczy. To powiedz, że liczyłamś na większy rozwój. Albo wymyśl jakaś bezpieczna odpowiedź po której nie będą drążyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 16:03   #1777
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Trudno powiedzieć, to zmienia postać rzeczy. To powiedz, że liczyłamś na większy rozwój. Albo wymyśl jakaś bezpieczna odpowiedź po której nie będą drążyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też prawda
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-09, 18:53   #1778
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Powiedz, że szukasz nowych wyzwań. Kumaty rekruter zrozumie drugie dno, niekumaty się ucieszy z Twoich wiecznie rosnących ambicji.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 19:52   #1779
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

O, to bardzo ładne!
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 20:24   #1780
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Pracowity dzień. Hurtowa wysyłka CV. Zauważyłam, że bardzo ładnie sobie rozbudowałam ścieżkę kariery w branży edukacyjnej (szczebelek po szczebelku). I... widzę, że nawet sama siebie bym nie zatrudniła w innych branżach, w których chcę teraz pracować. Mam solidne CV nie przystające do stanowisk, na które aplikuję i wydaje mi się, że przez to jestem nieatrakcyjna dla pracodawców. Spełniam wprawdzie warunki, ale umiejętności realizowałam na całkiem innym polu. Teraz chcę się stamtąd wyrwać. Z korzeniami.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 10:20   #1781
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Poradniki twierdzą żeby w dotychczasowej 'karierze' odnaleźć jakieś punkty wspólne z tym nowym stanowiskiem. Po mojemu musiałabyś coś powymyślać, może ponaciągać fakty..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-10, 11:16   #1782
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cześć dziewczyny

Czytam ten wątek już od dawna, był moment że również się w nim udzielałam jakiś czas temu.

Jako że powoli, powoli szykują się pewne zmiany w moim życiu, pozwolę sobie dołączyć.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 11:52   #1783
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ja bym tak nie powiedziała w życiu.
Mówię, że już się bardzo dużo nauczylam i nie widzę już w tym momencie szansy na znaczący rozwój w obecnej formie.

Nie robilabym eksperymentów
Po drugie może być to zrozumiane dwojako - może się nie nadajesz do ambitniejszej roboty to ci jej nie dają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poszłabym w tym kierunku


Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Powiedz, że szukasz nowych wyzwań. Kumaty rekruter zrozumie drugie dno, niekumaty się ucieszy z Twoich wiecznie rosnących ambicji.
Gorzej jak stanowisko takich wyzwań wbrew pozorom nie oferuje

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Pracowity dzień. Hurtowa wysyłka CV. Zauważyłam, że bardzo ładnie sobie rozbudowałam ścieżkę kariery w branży edukacyjnej (szczebelek po szczebelku). I... widzę, że nawet sama siebie bym nie zatrudniła w innych branżach, w których chcę teraz pracować. Mam solidne CV nie przystające do stanowisk, na które aplikuję i wydaje mi się, że przez to jestem nieatrakcyjna dla pracodawców. Spełniam wprawdzie warunki, ale umiejętności realizowałam na całkiem innym polu. Teraz chcę się stamtąd wyrwać. Z korzeniami.
Powodzenia.

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Czytam ten wątek już od dawna, był moment że również się w nim udzielałam jakiś czas temu.

Jako że powoli, powoli szykują się pewne zmiany w moim życiu, pozwolę sobie dołączyć.
hej


Poważnie się zastanawiam, czy nie zadzwonić do agencji pracy tymczasowej i nie wziąć tej pracy choć może już kogoś mają choć praca za najniższą krajową, mi się średnio uśmiecha.Z drugiej strony może jednak jestem do niczego i pora się pogodzić z tym, że nie będę mieć lepszej pracy.

Gdyby ta pracowała dawała jakiekolwiek możliwości to bym się nawet nie zastanawiała,ale nie daje.

Przyjaciele i rodzina twierdzą, że zaczynam histeryzować i nie tędy droga. , że w takim stanie mogę podjęć złe decyzje i poprawa będzie żadna albo chwilowa. No, ale ile można szukać.
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 12:06   #1784
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka sama pisała już ponad miesiąc temu(?), że jest gotowa na ambitne zadania, lubi młyn i raczej w takim kierunku będzie szukać pracy. Więc te wyzwania pasują.

Osobiście zabrałabym tą pracę z agencji pracy w momencie, kiedy nie masz już z czego opłacić życia i musisz cokolwiek zarobić. Wydaje mi się, że teraz jest trochę martwy okres w rekrutacjach, nie licząc tych typowo świątecznych prac... Moja współlokatorka też chciała zmienić pracę, ale mówi że zupełnie nic nie ma i zacznie dopiero od stycznia.
Przypomnisz, od kiedy szukasz i ile rozmów za Tobą?

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2019-11-10 o 12:08
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 07:19   #1785
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Kafka sama pisała już ponad miesiąc temu(?), że jest gotowa na ambitne zadania, lubi młyn i raczej w takim kierunku będzie szukać pracy. Więc te wyzwania pasują.

Osobiście zabrałabym tą pracę z agencji pracy w momencie, kiedy nie masz już z czego opłacić życia i musisz cokolwiek zarobić. Wydaje mi się, że teraz jest trochę martwy okres w rekrutacjach, nie licząc tych typowo świątecznych prac... Moja współlokatorka też chciała zmienić pracę, ale mówi że zupełnie nic nie ma i zacznie dopiero od stycznia.
Przypomnisz, od kiedy szukasz i ile rozmów za Tobą?
oj, długo zaczęłam szukać jak pracowałam w poprzedniej pracy na umowie czyli będzie już coś koło roku, gdzieś ponad 30 procesów rekrutacyjnych za mną.

Gdyby nie zdrowie, to wyjechałabym chyba z kraju do jakiejś pracy fizycznej i tyle. Mam już serdecznie dość.

Edytowane przez polny_mak
Czas edycji: 2019-11-11 o 07:23
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 08:01   #1786
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

A tamta umowa po prostu wygasła czy się zwolniłaś?
Mam nadzieję że cię nie pomyliłam, ale przymierzałaś się chyba do konkursów w krakowskich urzędach. Rozumiem że z tego też nic wyszło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 08:17   #1787
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
A tamta umowa po prostu wygasła czy się zwolniłaś?
Mam nadzieję że cię nie pomyliłam, ale przymierzałaś się chyba do konkursów w krakowskich urzędach. Rozumiem że z tego też nic wyszło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwolniałam się sama, bo jak kiedyś napisałam, nie miałam jak chodzić na rozmowy, a praca szału nie robiła, była na przeczekanie i szukanie innej.

tak, ale nic ciekawego nie było/ nie ma. Brałam udział w jednym konkursie, zaliczyłam testy i jedną rozmowę, ale wybrali kogoś innego.
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 11:16   #1788
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Powiedz, że szukasz nowych wyzwań. Kumaty rekruter zrozumie drugie dno, niekumaty się ucieszy z Twoich wiecznie rosnących ambicji.
A jeszcze trzeci pomysli, ze jezeli ja przyjma to moze znowu po 6mscach zacznie szukac nowych wyzwan. A malo komu zalezy na takiej rotacji pracownikow.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 12:41   #1789
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
A jeszcze trzeci pomysli, ze jezeli ja przyjma to moze znowu po 6mscach zacznie szukac nowych wyzwan. A malo komu zalezy na takiej rotacji pracownikow.
A to też zależy indywidualnie.
Tak sobie myślę, że jakbym znalazła gdzieś coś stacjonarnie na okres przekwalifikowania się, to już na samym początku lepiej będzie uprzedzić, że nie chcę wiązać się umową na czas nieokreślony, tylko np. na rok.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-11, 13:29   #1790
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87322792]A to też zależy indywidualnie.
Tak sobie myślę, że jakbym znalazła gdzieś coś stacjonarnie na okres przekwalifikowania się, to już na samym początku lepiej będzie uprzedzić, że nie chcę wiązać się umową na czas nieokreślony, tylko np. na rok.[/QUOTE]

mhm...mnie się wydaję, że to nie jest dobry pomysł:
- mogę Cię skreślić na dzień dobry,
- przez rok może się /wbrew pozorom/ sporo wydarzyć


Jakiś czas temu podczas rozmowy kwalifikacyjnej powiedziałam, że nie jest dla mnie problem praca na czas określony i w ogóle luz. Teraz myślę, że źle zrobiłam i przez ten tekst może nie dostałam pracy.

Edytowane przez polny_mak
Czas edycji: 2019-11-11 o 13:31
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 13:35   #1791
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87322792]A to też zależy indywidualnie.
Tak sobie myślę, że jakbym znalazła gdzieś coś stacjonarnie na okres przekwalifikowania się, to już na samym początku lepiej będzie uprzedzić, że nie chcę wiązać się umową na czas nieokreślony, tylko np. na rok.[/QUOTE]

Tez uwazam, ze to nie jest dobry pomysl. Malo komu zalezy na pracowniku, ktory zaraz odejdzie.
Proces zatrudniania jest dosc kosztowny i czasochlonny, dodatkowo przez pierwsze miesiace sie uczysz.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 13:41   #1792
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
mhm...mnie się wydaję, że to nie jest dobry pomysł:
- mogę Cię skreślić na dzień dobry,
- przez rok może się /wbrew pozorom/ sporo wydarzyć


Jakiś czas temu podczas rozmowy kwalifikacyjnej powiedziałam, że nie jest dla mnie problem praca na czas określony i w ogóle luz. Teraz myślę, że źle zrobiłam i przez ten tekst może nie dostałam pracy.
No ale z drugiej strony, naprawdę Ci to nie przeszkadzało?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 14:06   #1793
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Czasami pracy nie dostaję się przez jakieś niuanse i pierdoły, które nie mają często nawet związku z tym, co powiesz na rozmowie ani ze spełnieniem ,,formalnych" wymagań na to stanowisko. Serio, nie zadręczaj się.

Rotacja pracowników jest akurat czymś normalnym na obecnym rynku pracy. Każda z nas przebranżowi się jeszcze kilka razy w swoim życiu. Rzadkością jest już praca po 20-30 lat w jednej firmie. Młodzi zbierają sobie kilka lat doświadczenia w danej firmie i przechodzą do kolejnej, lepszej. Dla niektórych rekruterów takie ,,zasiedzenie" w jednej firmie może być nawet dziwne w obecnych czasach. Z drugiej strony zmiana firmy i branży co rok też nie jest pożądana. Więc jak zawsze - trzeba znaleźć złoty środek.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 14:11   #1794
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Czasami pracy nie dostaję się przez jakieś niuanse i pierdoły, które nie mają często nawet związku z tym, co powiesz na rozmowie ani ze spełnieniem ,,formalnych" wymagań na to stanowisko. Serio, nie zadręczaj się.
No, tylko to jest najtrudniejsze nie brać tego do siebie. Wiem z własnego doświadczenia.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 14:21   #1795
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87322930]No ale z drugiej strony, naprawdę Ci to nie przeszkadzało?[/QUOTE]

Nie, bo wysyłając cv wiedziałam, że jest to praca tylko na czas określony,a miała ona pewne plusy.

Natomiast wydaje mi się, choć mogę się mylić, że woleli zatrudnić kogoś kto rokował na cały okres umowy.
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 14:39   #1796
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Czasami pracy nie dostaję się przez jakieś niuanse i pierdoły, które nie mają często nawet związku z tym, co powiesz na rozmowie ani ze spełnieniem ,,formalnych" wymagań na to stanowisko. Serio, nie zadręczaj się.

Rotacja pracowników jest akurat czymś normalnym na obecnym rynku pracy. Każda z nas przebranżowi się jeszcze kilka razy w swoim życiu. Rzadkością jest już praca po 20-30 lat w jednej firmie. Młodzi zbierają sobie kilka lat doświadczenia w danej firmie i przechodzą do kolejnej, lepszej. Dla niektórych rekruterów takie ,,zasiedzenie" w jednej firmie może być nawet dziwne w obecnych czasach. Z drugiej strony zmiana firmy i branży co rok też nie jest pożądana. Więc jak zawsze - trzeba znaleźć złoty środek.
Taaaa niby tak, zgadzam się. Ale to dobre podsumowanie na dobry czas.
Może czarno to widzę, ale coś się zaczyna dziać, jakaś stagnacja albo powoli jakiś kryzys. Nie tylko polny mak ma problemy w dużym mieście. W znanych mi firmach nie przyjmują, a jedynie zapowiadają zwolnienia.
Jak zaś szukam czegokolwiek dla mnie, to w ciągu mca było 1 ogłoszenie (jedno!) Kiedyś tak nie było.
Zwłaszcza że nie jesteśmy na wiosce zabitej dechami (Kraków czy Kato)...
I to idzie dalej, mam wrażenie że za chwilę będzie coraz mniej rekrutacji, w konsekwencji więcej chętnych na miejsce, mniejsze szanse na pracę.
Jakbym mogła to teraz bym nie zmieniała firmy (w razie W leci np. najmłodszy stażem)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 14:49   #1797
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Bo istotnie, niejako nadchodzi kolejny kryzys. Gospodarka spowalnia już od dłuższego czasu i widać to też na rynku pracy. Niestety firmom najłatwiej znaleźć oszczędności na etatach. Mniej miejsc pracy, redukcja etatów, brak inwestycji.

Ja u siebie tak dużych problemów ze znalezieniem pracy nie widzę, ale u mnie jest najniższe bezrobocie w całym kraju. Natomiast w miejscowości rodzinnej czy okolicznych, mniejszych miastach taki problem też jest obecny i doskwiera wszystkim, nawet moim członkom rodziny.

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2019-11-11 o 14:53
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 14:57   #1798
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Taaaa niby tak, zgadzam się. Ale to dobre podsumowanie na dobry czas.
Może czarno to widzę, ale coś się zaczyna dziać, jakaś stagnacja albo powoli jakiś kryzys. Nie tylko polny mak ma problemy w dużym mieście. W znanych mi firmach nie przyjmują, a jedynie zapowiadają zwolnienia.
Jak zaś szukam czegokolwiek dla mnie, to w ciągu mca było 1 ogłoszenie (jedno!) Kiedyś tak nie było.
Zwłaszcza że nie jesteśmy na wiosce zabitej dechami (Kraków czy Kato)...
I to idzie dalej, mam wrażenie że za chwilę będzie coraz mniej rekrutacji, w konsekwencji więcej chętnych na miejsce, mniejsze szanse na pracę.
Jakbym mogła to teraz bym nie zmieniała firmy (w razie W leci np. najmłodszy stażem)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie się wydaje podobnie, ale nie chciałam już nawet o tym pisać. Dlatego myślę żeby w miarę szybko coś teraz znaleźć i może szukać dalej, ale na większym luzie. Liczę też, choć nadzieję mam coraz mniejszą, że jednak coś ruszy od stycznia.

Do tego bardzo dużo osób pracujących chce zmienić pracę i to też działa tak jak działa na rynek. Mnóstwo osób jest wkurzonych.

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Bo istotnie, niejako nadchodzi kolejny kryzys. Gospodarka spowalnia już od dłuższego czasu i widać to też na rynku pracy. Niestety firmom najłatwiej znaleźć oszczędności na etatach. Mniej miejsc pracy, redukcja etatów, brak inwestycji.

Ja u siebie tak dużych problemów ze znalezieniem pracy nie widzę, ale u mnie jest najniższe bezrobocie w całym kraju. Natomiast w miejscowości rodzinnej czy okolicznych, mniejszych miastach taki problem też jest obecny i doskwiera wszystkim, nawet moim członkom rodziny.
Nawet ojciec narodu o tym już wspomina, więc coś jest na rzeczy.

Zależy też czego szukasz. Wśród moich znajomych najszybciej pracę znajdują studenci i ogłoszeń dla nich tez jest sporo. I jeszcze widzę jakiś wysyp umów na zastępstwo.

Edytowane przez polny_mak
Czas edycji: 2019-11-11 o 14:58
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 15:19   #1799
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Student studentowi nierówny. Jestem na 5 roku studiów dziennych i miałam problem, żeby ktoś mnie zabrał na pół etatu (więcej nie jestem w stanie podjąć nawet przy super skondensowanym planie zajęć). Mojej specjalizacji nie ma w trybie niestacjonarnym, więc nie mam możliwości zmiany trybu studiów (czego oczekiwało kilku pracodawców podczas późniejszych rozmów) więc to tylko komplikuje sprawę zatrudnienia. Zaoczni mają zdecydowanie lepiej pod tym względem i mogą iść na pełen etat bez większego problemu. Niestety studenci dzienni wychodzą z tej walki o wiele gorzej. Zdecydowana większość ofert jest skierowana dla studenta zaocznego.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

A że ojciec narodu o tym wspominał to nie wiem. Chociaż jeżeli już i on zdaje sobie z tego sprawę... to sprawa musi być poważna.

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2019-11-11 o 15:12
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-11, 15:24   #1800
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ponoć ponad 300 firm w przyszłym roku ogłosi upadłość, ale nie pamiętam źródła z którego się dowiedziałam.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.