Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-17, 18:19   #361
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
CND czyli w Rossmannie ich więcej nie kupimy...podobnie z szamponem Hipp. Dobra cena, więc jak ktoś używa to niech biegnie po zapas.
A co to znaczy CND?
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 18:31   #362
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
A co to znaczy CND?
Cena Na Do widzenia jeśli pod produktem jest taka zielona tabliczka z niższą ceną to znaczy, że jest wyprzedawany. Aktualnie spora ilość kosmetyków jest w ten sposób oznaczona.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 18:55   #363
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Cena Na Do widzenia jeśli pod produktem jest taka zielona tabliczka z niższą ceną to znaczy, że jest wyprzedawany. Aktualnie spora ilość kosmetyków jest w ten sposób oznaczona.
To znaczy że już go nie będzie w rossmannie? To jutro zakupię kolejne z 2 w takim razie. Znalazłam idealny szampon to wycofują
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 19:36   #364
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Pierwsze z lewej splotka, siostra robiła. Z obu stron śmieszne warkoczyki, potem zbierane w jeden. Czułam się jakby mi pół włosów ubyło.
Ah uwielbiam wszelkiego rodzaju plecionki

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Moje za to uwielbiają całonocne olejowanie, chyba że jest to kokos

Zobaczcie, nowe masełka na ZSK --> http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/new. Miałam próbkę cupuacu z mazideł, pamiętam, że fajne do ciała było, chyba deczko twardsze od shea, ale nie aż tak, jak kakaowe. Kusi mnie masło awokado do twarzy.
Ok, mam głupie pytanie. Czy masło kakaowe z zsk nadaje się do spożycia?
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 19:39   #365
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Co polecacie na noc? Przekładanie włosów za łóżko odpada u mnie (za krótkie włosy), ananas też (z tego samego powodu) a warkocz mi prostuje, turbana nie mam, raz próbowałam w chuście spać ale i tak się obudziłam bez niej. Rano mam straszliwy busz na głowie niby po reanimacji jest w miarę skręt ale przy dość mocno spuszonych
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 19:56   #366
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Ah uwielbiam wszelkiego rodzaju plecionki
Ja też i jutro spróbuję kolejną z linków co tu dziewczyny podawały, to lepszą fotę wstawię (jeśli wyjdzie) poczułam wenę do robienia fryzur
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 20:10   #367
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość

Ok, mam głupie pytanie. Czy masło kakaowe z zsk nadaje się do spożycia?
Noo w sumie - chyba tak

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Co polecacie na noc? Przekładanie włosów za łóżko odpada u mnie (za krótkie włosy), ananas też (z tego samego powodu) a warkocz mi prostuje, turbana nie mam, raz próbowałam w chuście spać ale i tak się obudziłam bez niej. Rano mam straszliwy busz na głowie niby po reanimacji jest w miarę skręt ale przy dość mocno spuszonych
A spanie w nieodciśniętych sucharkach? Chyba że Ci nie odpowiada, b wiem, że niedawno o tym pisałyśmy, ale nie pamiętam, komu nie pasuje
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 20:13   #368
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
To znaczy że już go nie będzie w rossmannie? To jutro zakupię kolejne z 2 w takim razie. Znalazłam idealny szampon to wycofują
W Ross go nie będzie, ale w innych sklepach powinnaś go dostać
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 20:14   #369
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
A spanie w nieodciśniętych sucharkach?
znaczy jak? śpie w sucharkach ale nie bardzo rozumiem. Chyba zmęczenie wychodzi
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 20:20   #370
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Ag Rafka Pokaż wiadomość
Glut to absolutnie doskonały wynalazek!!! (mimo niezbyt zachęcającej nazwy). U mnie dawno temu sprawił, że matowa szczotka zmiękła i zaczęła nieśmiało błyszczeć. Od tego czasu nie rozstaję się z nim. To po prostu żel z siemienia lnianego (w ziarenkach, nie mielonego). Gotujesz na malutkim gazie 1 szklankę wody z 2 łyżkami stołowymi żelu ok. 15 minut, raz po raz mieszajac, aż do momentu zgęstnienia - zacznie się ciągnąć, przylepiając do łyzki (proporcje i gestość mogą byc różne, w zależnosci od tego, co komu służy). Odcedzasz na sitku i otrzymujesz żółtą śluzowatą (tak, tak, stąd glut) przezroczystą maź. Nabierasz na dłonie i wciskasz w wilgotne włosy, ugniatając fale. Zostawiasz do wyschnięcia(powstaną sucharki), które odgniatasz np. przez jedwabną chustkę (lub dłonią).
Koniec przepisu (tak to wygląda u mnie, u każdego może być jednak inaczej)
On robi za odżywkę b/s czy za usztywniacz?
Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Najlepiej sprawdzał się u mnie męski żel isana, ale nowa wersja ma już alkohol, ja mam jeszcze 3 tubki starego. Ale bardzo lubię też żel mrożący joanny czy męski żel z lidla - najmocniejszy w czarno-zielonym opakowaniu. W rossmannie jest odżywka alterry z granatem - moja miłość od dawna. Jest też nawilżająca isana, w biało-niebieskim opakowaniu, przyjemna z dodatkiem oleju
A który jest "lżejszy" tak na początek? Wybrałam w sumie ten z granatem, bo może jak nie będzie dobrze odżywiać to chociaż ładnie pachnie
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 20:45   #371
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wega1993 Pokaż wiadomość
Dzisiaj z rana umyłam i pougniatałam, co sądzicie?
Najgorzej jest z włosami od spodu, nie chciały się zafalować... to zakręciłam poprzez podpięcie wsuwkami
niepotrzebnie się martwiłaś
ładne delikatne fale
Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
wklajam swoje włoski o różnych długościach i przy różnych pielęgnacjach.
śliczny skręt
Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Pierwsze z lewej splotka, siostra robiła. Z obu stron śmieszne warkoczyki, potem zbierane w jeden. Czułam się jakby mi pół włosów ubyło.
bardzo lubię warkocze, ale nie umiem sama sobie nic zapleść sensownego
Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
rzuciłam dziś henne NAZ na łepiszon
jestem zadowolona, ale na zdjęciach nie widać ani objętosci ani koloru, chyba musze się przeprosić z aparatem
mruuuuuuuu
objętość widać
kolor ciemny
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 20:57   #372
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
znaczy jak? śpie w sucharkach ale nie bardzo rozumiem. Chyba zmęczenie wychodzi
Ale to głupio napisałam, chodziło mi właśnie o sucharki z żelu. A są one dość sztywne i czuć te sucharki? Bo u mnie czuć je, są sztywne i to je w nocy chroni, rano odciskam i jest całkiem całkiem

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
On robi za odżywkę b/s czy za usztywniacz?
A który jest "lżejszy" tak na początek? Wybrałam w sumie ten z granatem, bo może jak nie będzie dobrze odżywiać to chociaż ładnie pachnie
Najlżejszy to na pewno ten z lidla Granatowa alterka jest super
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 21:25   #373
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Ale to głupio napisałam, chodziło mi właśnie o sucharki z żelu. A są one dość sztywne i czuć te sucharki? Bo u mnie czuć je, są sztywne i to je w nocy chroni, rano odciskam i jest całkiem całkiem
U mnie jest ten kłopot że mam włosy mięciutkie jak u dziecka nawet pomimo środków do stylizacji. Myłam rano. Problem bo przydałoby się żeby były w dobrym stanie do niedzieli. Jutro wieczorem chyba zmocze od ucha w dół i dam odżywkę i reszte bo szybciej schnie niż po całym myciu
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 21:31   #374
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
U mnie jest ten kłopot że mam włosy mięciutkie jak u dziecka nawet pomimo środków do stylizacji. Myłam rano. Problem bo przydałoby się żeby były w dobrym stanie do niedzieli. Jutro wieczorem chyba zmocze od ucha w dół i dam odżywkę i reszte bo szybciej schnie niż po całym myciu
moze Ci to jakos pomoze, Zasada nr 2, dopiero co to czytalam
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 21:49   #375
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
moze Ci to jakos pomoze, Zasada nr 2, dopiero co to czytalam
Używam Joaśki mleczno-miodowej więc jakieś proteiny są. Z drugiej strony nie chce mieć sztywnej skorupy... Rano reanimacja - zwilżenie+joaśka+żel--> objętość spora, skręt troche mniejszy, i coś a'la Shakira mam na głowie- tylko mocniejszy skręt

__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 22:15   #376
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

cały tydzień nieczytania i prosze bardzo 7 stron Mimo wypłaty to nie znoszę pracowania na nocki

Dziękuję za pochwały Miło było poczytać takie posty.
Testuję mieszankę olei Boots w wersji dla brzuchatych. Buzię zapycha i chyba jednak puszy nie mogę się doczekać przyjazdu do PL i rossmana!
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 22:15   #377
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
rzuciłam dziś henne NAZ na łepiszon
jestem zadowolona, ale na zdjęciach nie widać ani objętosci ani koloru, chyba musze się przeprosić z aparatem


Ładne są



Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam te GP z łopianem 2 w rossmannie i to za 5,19zł/szt. jakaś promocyjka tylko na ten zapach była promocja, pozostałe powyżej 7zł


Może przez cenę właśnie wszystkie u mnie wyszły jutro sprawdzę jak bedę miała chwilkę czy jest



Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
hmm to już chyba wiem czemu moje włosy po całej nocy olejowania wyglądają jak kupa a z GP kupiłam olejek z papryką na porost włosów zobaczę czy jest coś wart


Miałam, ale ciężko stwierdzić czy cos dał moim włosom bo użyłam go zaledwie kilka razy, zostało mi trochę mniej niż pół buteleczki i brat niechcący mi wylał



Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Zapach jest taki lekko chrzanowy, prawie nie czuć. Przy kryzysie coś czarnych odrostów nie widzę.. ostatni raz przed świętami dawałam hennę, ale może ja coś słabo widzę, chociaż one jak nie w kondycji to rosną brązowe a potem czernieją
Jeśli kupisz ten olej to chętnie dowiem się jakie efekty u Ciebie, marzy mi sie na porost coś skutecznego i coś co nie jest olejem i da się to w Anglii kupić


Jeśli kupię to na pewno napiszę i czy coś faktycznie dał na pewno napiszę bedę pamiętać, że chciałaś wiedzieć jakie efekty u mnie będą
A można go nałożyć na noc ? Chyba lepiej jednak na krócej nie ? Skoro rozgrzewa to trzeba by raczej nakładać na 30 min/ 1h czy się mylę ?


Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
CND czyli w Rossmannie ich więcej nie kupimy...podobnie z szamponem Hipp. Dobra cena, więc jak ktoś używa to niech biegnie po zapas.


Gdziekolwiek idziej ciężko jest je znaleźć



Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
To znaczy że już go nie będzie w rossmannie? To jutro zakupię kolejne z 2 w takim razie. Znalazłam idealny szampon to wycofują


A z tym wycofywaniem, i zmienianiem składów to i tak już przeginają...



Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Używam Joaśki mleczno-miodowej więc jakieś proteiny są. Z drugiej strony nie chce mieć sztywnej skorupy... Rano reanimacja - zwilżenie+joaśka+żel--> objętość spora, skręt troche mniejszy, i coś a'la Shakira mam na głowie- tylko mocniejszy skręt


O taki efekt a'la Shakira by mnie zadowolił bo póki co odrosła mi pierwsza warstwa i nie mam już takiej fajnej objętości ale póki co jeszcze się przemęczę i zaczekam ze ścięciem
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 22:36   #378
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

możliwe, żeby pielęgnacja zmniejszyła mi skręt? nigdy w życiu moje włosy nie były tak nawilżane i dbane, i mam wrażenie, że im bardziej się staram coś z nimi zrobić, tym jest gorzej. Loczki (fale?...) zrobiły się jakieś takie mniejsze i rzadkie, smutne strąki.. busz to już standard, mimo silikonów w b/s. odstawiam chyba oleje na razie, zobaczymy co będzie.

I zdj rano, jeszcze lekko wilgotne, II już po całym dniu...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tylko AiK 3.jpg (74,5 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tylko AiK 2.jpg (91,6 KB, 47 załadowań)
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 22:44   #379
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Ktoś tu pisał o rozmiękczonych włosach i masce z proteinami mlecznymi?

U niektórych pewien rozmiar protein rozmiękcza włosy zamiast sztywniać (u Eloe to jedwab hydr jeśli dobrze pamiętam, u mnie żelatyna).

Rozmiary cząsteczek opisałam tutaj: http://www.wiedzmabloguje.com/2013/0...-liczbach.html

Proteiny mleczne mają sajz 14-24kDa. Bierz albo dużo mniejsze (keratyna) albo dużo większe (żelatyna, pszenica hydr).

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
możliwe, żeby pielęgnacja zmniejszyła mi skręt?
Tak. Nawilżone (nasączone) = cięższe.
Recepta: Więcej protein i/lub stylizator
__________________
Falowana!


Edytowane przez AjriszMarta
Czas edycji: 2014-01-17 o 22:49
AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 22:44   #380
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Przypomniałam sobie, że dziś nie zabezpieczyłam końcówek olejem. Spryskałam je lekko wodą i wgniotłam kilka kropel oleju i.... objętość, spręzystość, skręt itd- x3! Mam teraz fryzurę podobną do tej dziewczyny z filmiku o L.O.C. Kiedyś pamiętam chyba też podobnie zrobiłam to skręt następnego dnia był duuużo lepszy... Zobacze rano co z tego wyszło i dam wam znać

edit:
ja bym chyba swoich włosów rozmiękczonymi nie nazwała one są po prostu delikatne w dotyku i zawsze takie były. Kiedyś zostały zmacane przez koleżanki (które non stop prostownica i farbowanie) i były w szoku, że kręcone włosy nie muszą być sztywne i szorstkie
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz

Edytowane przez Agnes93
Czas edycji: 2014-01-17 o 22:47
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 22:49   #381
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

ja wrzuciłam w codzienniku mój prze boski puszek <3
brak stylizatora bo chciałam się przekonać czy coś robi olej. No to robi!
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 22:50   #382
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Ktoś tu pisał o rozmiękczonych włosach i masce z proteinami mlecznymi?

U niektórych pewien rozmiar protein rozmiękcza włosy zamiast sztywniać (u Eloe to jedwab hydr jeśli dobrze pamiętam, u mnie żelatyna).

Rozmiary cząsteczek opisałam tutaj: http://www.wiedzmabloguje.com/2013/0...-liczbach.html

Proteiny mleczne mają sajz 14-24kDa. Bierz albo dużo mniejsze (keratyna) albo dużo większe (żelatyna, pszenica hydr).

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------


Tak. Nawilżone (nasączone) = cięższe.
Recepta: Więcej protein i/lub stylizator
czyli co, potraktować je teraz proteinami? czaję się na mleko z miodem joanny, ale boję się, że susz jeszcze większy sobie zrobię, chyba ciężko wyczuć granicę przeproteinowania
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 22:51   #383
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wojownicza ksiezniczka Pokaż wiadomość


Jeśli kupię to na pewno napiszę i czy coś faktycznie dał na pewno napiszę bedę pamiętać, że chciałaś wiedzieć jakie efekty u mnie będą
A można go nałożyć na noc ? Chyba lepiej jednak na krócej nie ? Skoro rozgrzewa to trzeba by raczej nakładać na 30 min/ 1h czy się mylę ?



A z tym wycofywaniem, i zmienianiem składów to i tak już przeginają...

Dla niektórych słyszałam, że jest na tyle silny że rozcieńczają.. ja dawałam dużo i na całą noc, ale mój skalp to jest kamień i ani razu niczego nie poczułam, nawet przy masowaniu i ogrzewaniu i tylko sobie włosy przenawilżyłam, o Godzina pewnie starczy, ja wszystko tak ekstremalnie, biedne me włosy ^^

A ja Wam polskich drogerii zazdroszczę! i marketów.. półek, rodzai tego wszystkiego... a co w Anglii?
W marketach nic, badziew i wybór znikomy. W drogerii headandshoulders, dove, pantene, loreal, herbal essences - trzy półki na krzyż i to takie niziutkie. Z tych lepszych to tresemme, alberto balsam, alberto v05. W poundlandach można dorwać schaumę i fructisy oraz timotei czy gliss kur. Maski do włosów raczej nie kupisz - jedyna zacna z trsemme została składowo zmieniona na badziew, a była cudowna. Dorwanie czegoś z proteinkami to graniczy z cudem, nie mówię o bootsie gdzie za 200 ml odżywki z 7 funtów trzeba wywalić i sam diabeł nie wie cóż to ;D Do tej pory widziałam tylko jeden delikatny szampon bez sls w stałej sprzedaży - schauma kids.
Są też sklepy indyjskie, ale tam same cudeńka na parafinie i składowo nie lepsze niż drogeryjne. Także mimo wszystko zazdroszczę możliwości wyboru przynajmniej ;D

AjriszMarta

Mi też żelatyna nie pasuje, kiedyś pasowało jajo, a teraz już nie, tlyko keratyna, aminokwasy też są okej, tęskno mi za taką sztywnością, skrętem i mocną strukturą.
W ogóle śliczne włosy i cięcie, bardzo mi się podoba
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 23:00   #384
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
czyli co, potraktować je teraz proteinami? czaję się na mleko z miodem joanny, ale boję się, że susz jeszcze większy sobie zrobię, chyba ciężko wyczuć granicę przeproteinowania
A to jak przeproteinowanie to nie dawaj więcej, pisałam z pamięci ;]
Oczyszczanie SLS i oleje + humektanty.

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
AjriszMarta
W ogóle śliczne włosy i cięcie, bardzo mi się podoba
Dziękuję
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 23:04   #385
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
A to jak przeproteinowanie to nie dawaj więcej, pisałam z pamięci ;]
Oczyszczanie SLS i oleje + humektanty.


Dziękuję

niee, protein nie dostawały nigdy, tylko tak zapobiegawczo, boję się ich boję się cokolwiek robić, żeby jeszcze bardziej nie popsuć
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 23:22   #386
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Dziewczyny jaki balsam Planeta organica polecacie?tybetanski,maro kanski ?lub inny z tych rosyjskich?
__________________
fitwoman
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 00:34   #387
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
A ja Wam polskich drogerii zazdroszczę! i marketów.. półek, rodzai tego wszystkiego... a co w Anglii?
W marketach nic, badziew i wybór znikomy. W drogerii headandshoulders, dove, pantene, loreal, herbal essences - trzy półki na krzyż i to takie niziutkie. Z tych lepszych to tresemme, alberto balsam, alberto v05. W poundlandach można dorwać schaumę i fructisy oraz timotei czy gliss kur. Maski do włosów raczej nie kupisz - jedyna zacna z trsemme została składowo zmieniona na badziew, a była cudowna. Dorwanie czegoś z proteinkami to graniczy z cudem, nie mówię o bootsie gdzie za 200 ml odżywki z 7 funtów trzeba wywalić i sam diabeł nie wie cóż to ;D Do tej pory widziałam tylko jeden delikatny szampon bez sls w stałej sprzedaży - schauma kids.
Są też sklepy indyjskie, ale tam same cudeńka na parafinie i składowo nie lepsze niż drogeryjne. Także mimo wszystko zazdroszczę możliwości wyboru przynajmniej ;D

AjriszMarta

Mi też żelatyna nie pasuje, kiedyś pasowało jajo, a teraz już nie, tlyko keratyna, aminokwasy też są okej, tęskno mi za taką sztywnością, skrętem i mocną strukturą.
W ogóle śliczne włosy i cięcie, bardzo mi się podoba
szamponów bez SLS w Anglii jest trochu. Ostatnio odżywki Garniera widziałam w bodycare bodajże. Masek brak ale kapka oleju i własna maska jak talala A w superdrug(?) jabłkowa odżywka tejże firmy mi się nadała do mycia

---------- Dopisano o 02:34 ---------- Poprzedni post napisano o 02:33 ----------

jedno ale do angielskich kosmetyków wszędzie olej kokosowy
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 08:53   #388
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Ktoś tu pisał o rozmiękczonych włosach i masce z proteinami mlecznymi?

U niektórych pewien rozmiar protein rozmiękcza włosy zamiast sztywniać (u Eloe to jedwab hydr jeśli dobrze pamiętam, u mnie żelatyna).

Rozmiary cząsteczek opisałam tutaj: http://www.wiedzmabloguje.com/2013/0...-liczbach.html

Proteiny mleczne mają sajz 14-24kDa. Bierz albo dużo mniejsze (keratyna) albo dużo większe (żelatyna, pszenica hydr).
U mnie źle działały właśnie proteiny mleczne i pszenica hydrolizowana.
Keratyną za to bardzo cenię

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki balsam Planeta organica polecacie?tybetanski,maro kanski ?lub inny z tych rosyjskich?
Ładny skład ma marokański (ma olej arganowy) i turecki (olej z orzecha włoskiego), za to tybetański, prowansalski i fiński z tego co pamiętam ma sporo ziół. Aleppo na tak - jeśli lubisz oliwę. Ja za nimi nie przepadam, bo mają dość wysoko glicerynę i quaternium
Jest jeszcze balsam z serii morze martwe --> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...do-wlosow.html. Ale ma oliwę, więc u mnie niet :P

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2014-01-18 o 08:55
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 09:02   #389
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Maliniarka, Wojownicza ksiezniczka
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 09:23   #390
KikoX
Raczkowanie
 
Avatar KikoX
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 223
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Ech... Wrzucam zdjęcia jedynie ku przestrodze innym
Zmieniły mi się plany i zamiast myć włosy dziś rano, musiałam zrobić to wczoraj wieczorem. Podsuszyłam je, ale jako że ja nie potrafię ich wysuszyć w 100%, to skończyło się na tym, że poszłam spać w jeszcze wilgotnych. Zdjęcie nr 1 obrazuje jak wyglądały przed położeniem się do łóżka (miały potencjał, wyglądałyby całkowicie normalnie, gdybym im pozwoliła wyschnąć). Natomiast zdjęcie nr 2 - oto, czego NIE należy robić: iść spać w wilgotnych, wstać o świcie, wyjść z domu bez czapki i spędzić kilka godzin, latając po zamglonym, wilgotnym Krakowie, po czym wrócić do domu wciąż w rozpuszczonych włosach (zamiast ich już tak nie maltretować i spiąć ) i zobaczyć swoje odbicie w lustrze, zaraz po przekroczeniu progu.

Coraz rzadsze te włosy, a coraz częściej się puszą. A już odstawiłam wyciąg z aloesu i pantenol... Same oleje teraz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 18.01.2014 (1).jpg (166,7 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18.01.2014 (2).jpg (155,9 KB, 62 załadowań)
__________________
Świadoma pielęgnacja włosów od maja 2013!
album włosowy
KikoX jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-01 16:28:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.