Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-23, 21:32   #1171
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Miewam wrazliwa skore glowy i uporczywy swiad, ale same wlosy sa geste i przy kazdej dlugosci bez rozdwojen. Obecnie krotkie, ale zapuszczam.

Dzis przed myciem nalozylam na skore glowy mieszanke: oleju jojobam i arganowego, kwasu hialuronowego i jakiegos serum ziolowego z Iherb. I tak kilka godzin. Potem umylam taniutkim tureckim szamponem dla niemowlakow, nalozylam niesilikonowej maski z maslem shea, a ostatnie plukanie to byly dwie torebki bratka zaparzone litrem wody.

I bez suszarki.

I.... nie swedzi i nie ma napiecia.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 14:22   #1172
cytadela212
Raczkowanie
 
Avatar cytadela212
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Ja to chyba powinnam się ugryźć w język przed chwaleniem czegokolwiek Nic nie zmieniłam, a problem się nasilił. Sypie mi się z głowy, swędzi
No ja nie rozumiem dlaczego raz jest ok a za dwa mycia już źle....
cytadela212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 14:36   #1173
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Stan skóry nie zależy tylko od kosmetyków ale i od odżywiania , stresów a nawet i od pogody , przynajmniej ja tak mam .
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 15:44   #1174
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

A czy polecicie jakieś szampony NIE wysuszające skóry głowy? Niestety, ostatnio nie mam czasu na siedzenie z maską na głowie, albo nawet na dłuższe trzymanie odżywki i pojawił się problem wysuszonej skóry głowy. Używam delikatnych szamponów (te mniej delikatne mnie podrażniają i wywołują łojotok), ale przez nie skóra głowy produkuje znacznie mniej łoju, jak jej nie wspomagam maskami to staje się przesuszona. Myślałam nad szamponem Emolium, ale wolałabym jednak coś tańszego.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 16:05   #1175
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

ja tu tak chwaliłam Emolium a tymczasem przy dłuższym stosowaniu tylko pogłębił problemy
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 15:40   #1176
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Faxu Pokaż wiadomość
A czy polecicie jakieś szampony NIE wysuszające skóry głowy? Niestety, ostatnio nie mam czasu na siedzenie z maską na głowie, albo nawet na dłuższe trzymanie odżywki i pojawił się problem wysuszonej skóry głowy. Używam delikatnych szamponów (te mniej delikatne mnie podrażniają i wywołują łojotok), ale przez nie skóra głowy produkuje znacznie mniej łoju, jak jej nie wspomagam maskami to staje się przesuszona. Myślałam nad szamponem Emolium, ale wolałabym jednak coś tańszego.
A umiesz powiedzieć, co Ci wysusza? 1) Detergenty rodzaj i stężenie, 2) sól, 3) zioła czy 4) brak fazy tłuszczowej albo 5) nawilżaczy a 6) może pH?
Na każdy problem jest inna odpowiedź...
Zaczęłabym od rozcieńczenia szamponu jaki masz, potem ewentualnie dodać do porcji gliceryny, kiedy indziej kroplę oleju bez dodatku ziół, kiedy indziej odrobinę soku z cytryny

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
ja tu tak chwaliłam Emolium a tymczasem przy dłuższym stosowaniu tylko pogłębił problemy
Współczucia... Mnie bardzo po nim swędzi
Uwaga - szampon Emolient Linum - też mnie po nim swędzi głowa i niestety pachnie
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 15:47   #1177
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

no niestety , działają tylko szampony przeciwłupieżowe które po jakimś czasie wysuszają włosy ale wolę to niż stałe swędzenie głowy
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-10, 16:09   #1178
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
A umiesz powiedzieć, co Ci wysusza? 1) Detergenty rodzaj i stężenie, 2) sól, 3) zioła czy 4) brak fazy tłuszczowej albo 5) nawilżaczy a 6) może pH?
Na każdy problem jest inna odpowiedź...
Zaczęłabym od rozcieńczenia szamponu jaki masz, potem ewentualnie dodać do porcji gliceryny, kiedy indziej kroplę oleju bez dodatku ziół, kiedy indziej odrobinę soku z cytryny
Niestety az tak dokładnie to nie wiem. Silniejsze detergenty wysuszają (SLS/SLES i jemu podobne), sól nie wiem, zioła wysuszają, wszelkie oleje, gliceryna i inne tłuste rzeczy powodują masowe wypadanie, więc do szamponu dodać ich nie mogę.

Jedyne co wiem, to to, że szukam szamponu bez silnych detergentów, i ziół, za to z jakimiś nawilżaczami.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 21:22   #1179
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

mnie znów zaczęła swędzieć skóra głowy... i jak drapę, to robi się łupież, mam zdecydowanie wysuszoną skórę, a stosuje szampon emolium, teraz dałam sobie olej na skalp z d-panthenolem i kwasem hialuronowy, z kropelka mleczanu sodu.... możne pomoże, a jak kiedyś nałożyłam suchy szampon isany, to chciałam sie zadrapać!!
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 20:31   #1180
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Dziewczyny - czy swędzenie skóry głowy może też być na tle nerwowym?
Wcześniej tego nie miałam a teraz notorycznie swędzi mnie. A jak jestem zdenerwowana to już makabra. Dochodzi do tego, że często w nocy mam niekontrolowany odruch drapania.
Kupiłam emolium - używam od kilku myć.
Nie wiem jak jeszcze sobie pomóc
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 22:47   #1181
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - czy swędzenie skóry głowy może też być na tle nerwowym?
Wcześniej tego nie miałam a teraz notorycznie swędzi mnie. A jak jestem zdenerwowana to już makabra. Dochodzi do tego, że często w nocy mam niekontrolowany odruch drapania.
Kupiłam emolium - używam od kilku myć.
Nie wiem jak jeszcze sobie pomóc
Oczywiście, że może Jak już nie mogę wytrzymać biorę hydroksyzynę na noc, pół tabletki, to lek uspokajająco antyhistaminowy na receptę
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-28, 12:07   #1182
Aniaf87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 45
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Kurcze też mam ten problem,
Kiedyś nie miałam aż takiego problemu z włosami. Jak byłam mała mogłam je myć raz na tydzień. były świeże itd.Później już raz na 2 dni ( kwestia dojrzewania i przeprowadzki - chlor w wodzie wysusza mi skórę).
Naczytałam się na forach, że może być to wina szamponu itd... zaczęłam testować.

Jako, że mało się znałam (teraz tez jakoś nie za bardzo ) kupiłam szampon przez kogoś polecany Natural Vital z aloesem. Zauważyłam, że włosy mi się wysuszyły, więc je nawilżałam olejkami itd.
Akurat się przeprowadziłam więc myślałam, że to od ogrzewania. Aż w jakiś magiczny sposób natrafiłam na to, że to szampon .

Męczę się już z rok z problemami z włosami każdy szampon mnie podrażnia. Ostatnio stosowałam alverde z hibiskusem (ten z różowym "korkiem" ) i był w miarę. Miałam inny od nich do skóry wrażliwej ale to nie to.

Natomiast cholerstwo chcę wyleczyć. Przeczytałam, że swędzenie może być też spowodowane zapaleniami i stanami bakteryjnymi okolic intymnych. Niestety takie mam i wyleczyć się nie mogę. Trochę to zasługa jednej z moich Pań ginekolog, ale to off top. Oprócz tego poruszana tarczyca, AZS, alergie.... Masakra jakaś.

Chyba jedyne wyjście to badania bo w moim przypadku więcej jest podejrzanych...Kolejko o 6 rano do specjalisty przybywam...
Aniaf87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 14:30   #1183
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Mam ten sam problem , mi obecnie pomaga maseczka na skórę głowy ta z Apteczki Babuni Agafii , drożdżowa. Swędzenie ustępuje, pewnie dzięki nawilżeniu
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 09:12   #1184
Monica1989
Raczkowanie
 
Avatar Monica1989
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 81
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Ratunku dziewczyny pomóżcie ! Bo ja dosłownie załamuje ręce!

Dermatolog ma zajęte terminy na kolejne 3 tygodnie a ja mam okropny problem ze skórą głowy.

Moja historia zaczęła się od nadmiernego stosowania suchych szamponów Isana marki Rossman, a tu na pocztę, tu do kiosku i tak się grzywkę tym świństwem pryskało. Tak mi podrażnił skórę głowy, że zaczęło się od wypadania włosów tonami. Później doszło swędzenie i pieczenie skóry głowy oraz łuszczenie sypało się ze mnie strasznie.
Błędnie oszacowałam, że to łupież , więc dobijałam skórę głowy nizoralem, jakimiś śmierdziuchami aptecznymi, które śmierdziały wędzoną kiełbasą.
Pomagało na chwilę,bo swędzenie nie ustawało
Później stwierdziłam, że pewnie przesuszyłam skórę głowy suchymi szamponami, więc kupiłam szampon z cece med do skóry wrażliwej, niestety sypało się ze mnie jeszcze gorzej.
Kolejnym szamponem był Pantene aqua light stosowałam tylko i wyłącznie ten szampon zero odżywek, maseczek ( pomógł na pół roku faktycznie ! ale ma w składzie SLS i SLES ! więc to mnie przerażało ) myślałam, że pozbyłam się kłopotu i pewnego wieczoru spryskałam grzywkę lakierem wychodząc do kina.... i następnego dnia myślałam, że oszaleje. Swędzenie powróciło ze zdwojoną siłą... od nowa pieczenie, łuszcząca się skóra głowy i ranki ( jeśli już zaczęłam się drapać, bo nie mogłam wytrzymać )
Poszłam do Organique i kupiłam nowość Bloom Essence łagodny szampon oczyszczający dla skóry wrażliwej :
http://www.organiquecosmetics.pl/pl/...nce/product875
wydałam ponad 50zł na skład, który był na bazie wody, bez SLS, SLES tudzież podobnych świństw... niestety szampon faktycznie łagodzi stany zapalne ale już następnego dnia po umyciu swędzenie i ( te dziwne płaty skóry w wielkości od 2-3 mm które moim zdaniem są tłuste ) ponawia się. Stosuję szampon już miesiąc.Nie wiem co robić, dzisiaj powróciłam do szamponu pantene aqua light ale już podczas mycia czułam, że ranki pieką ...dzisiaj swędzenie jest nie do wytrzymania. A dermatolog obecnie wykluczony ( brak terminów ) nie wiem co robić.... poratujcie mnie. Może coś z apteki? A może jechać do większego miasta do dermatologa prywatnie?
__________________

Mój hobbistyczny blog o kosmetykach Yves Rocher

* szczegółowe recenzje

http://myyves-rocher.blogspot.com/

Zaglądnij również na mój blog o koreańskich kosmetykach i samej Korei Południowej , którą się pasjonuje.

http://mybeautykorea.blogspot.com/
Monica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 09:38   #1185
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Pojechałabym prywatnie, bo państwowo to pół roku będziesz czekać...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 11:01   #1186
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

proponuje szampon z glinką , o naturalnym składzie i trzymać go z 5 minut przy myciu na skórze , mi pięknie załagodził problem swędzenia wywołany Sls i innymi paskudztwami , drogeryjne , apteczne szampony to w większości syf
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 11:28   #1187
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Jaki konkretnie?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 15:37   #1188
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

nie będę podawać konkretnej firmy , wystarczy zobaczyć w dowolnym sklepie z kosmetykami eko i ważne aby nie miał alkoholu w składzie
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:57   #1189
Monica1989
Raczkowanie
 
Avatar Monica1989
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 81
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

dziękuję pięknie, myślałam, że kupię vichy albo la roche posay ale przekonałaś mnie do zakupu ekologicznego w pełni naturalnego szamponu w zbliżonej cenie. Dziś po rozmowie telefonicznej z przyjaciółką doradziła mi jeszcze silnie nawilżyć skórę głowy bo może być tak bardzo przesuszona, że po umyciu szamponem odczuwam ulgę na kilka godzin , lecz później suchość powraca, a faktycznie tak się wystraszyłam, że się uczuliłam, że odłożyłam wszystkie maseczki i odżywki na bok stosując tylko szampony, może to zbyt mało
__________________

Mój hobbistyczny blog o kosmetykach Yves Rocher

* szczegółowe recenzje

http://myyves-rocher.blogspot.com/

Zaglądnij również na mój blog o koreańskich kosmetykach i samej Korei Południowej , którą się pasjonuje.

http://mybeautykorea.blogspot.com/
Monica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 17:13   #1190
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Monica1989 Pokaż wiadomość
dziękuję pięknie, myślałam, że kupię vichy albo la roche posay ale przekonałaś mnie do zakupu ekologicznego w pełni naturalnego szamponu w zbliżonej cenie. Dziś po rozmowie telefonicznej z przyjaciółką doradziła mi jeszcze silnie nawilżyć skórę głowy bo może być tak bardzo przesuszona, że po umyciu szamponem odczuwam ulgę na kilka godzin , lecz później suchość powraca, a faktycznie tak się wystraszyłam, że się uczuliłam, że odłożyłam wszystkie maseczki i odżywki na bok stosując tylko szampony, może to zbyt mało
Mnie tak właśnie pomaga zastosowanie maseczki nawilżającej / odżywczej na skórę głowy na 1-2 godzinki, gdy zaczyna się uporczywe swędzenie i placki na głowie
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 11:09   #1191
Monica1989
Raczkowanie
 
Avatar Monica1989
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 81
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

No niestety po zakupie szamponu z glinką poprawa nie nastąpiła, wciąż po jednym dniu od umycia głowy ( swędzenie zaczyna się po około 12 h ) głowa swędzi, sypie się ze mnie , a teraz pojawiła się alergia ( czerwone swędzące plamki za lewym uchem i na uchu oraz na czole gdzie zaczynają się włosy . Nawilżałam głowę maseczkami...piję wapno. Obecnie załamuje ręce i zapisałam się do dermatologa.
__________________

Mój hobbistyczny blog o kosmetykach Yves Rocher

* szczegółowe recenzje

http://myyves-rocher.blogspot.com/

Zaglądnij również na mój blog o koreańskich kosmetykach i samej Korei Południowej , którą się pasjonuje.

http://mybeautykorea.blogspot.com/
Monica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 12:57   #1192
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

trudno doradzać na forum , tak naprawdę przyczyn może być mnóstwo , na czele z hormonami i nietolerancją pokarmową, przyczyną może być także woda, także lekarz to pierwsza sprawa, ja nigdy nie miałam tego aż w tak zaawansowanym stanie, oczywiście włosy wypadały i tworzyła się skorupa , ale zauważyłam, że gdy myję włosy codziennie to zapobiegam tej szerzącej się infekcji

Monica1989 , ja myślę, że przedobrzyłaś z tymi maseczkami, przy podrażnieniu żadnym masek na skórę, bo one mogą tylko dokarmić ewentualnego grzyba rozwijającego się na skórze , ciężko samemu dojść co zwiększa te stany zapalne a im więcej kosmetyków tym człowiek bardziej się gubi, co z tego że masz szampon z glinką jak odżywki i maski mogły spotęgować tylko tą alergię
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 17:19   #1193
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Monica1989 Pokaż wiadomość
No niestety po zakupie szamponu z glinką poprawa nie nastąpiła, wciąż po jednym dniu od umycia głowy ( swędzenie zaczyna się po około 12 h ) głowa swędzi, sypie się ze mnie , a teraz pojawiła się alergia ( czerwone swędzące plamki za lewym uchem i na uchu oraz na czole gdzie zaczynają się włosy. Nawilżałam głowę maseczkami...piję wapno. Obecnie załamuje ręce i zapisałam się do dermatologa.
Sugeruję w oczekiwaniu na wizytę kupić maść Clotrimazol w aptece i po odrobinie wcierać w skórę. Ma bardzo krótki i prosty skład, ma działać nawilżająco i okluzyjnie a przez to łagodząco. Pomoże, jeśli dolegliwości mają związek z drożdżakami, a praktycznie nie ma szans, że Ci zaszkodzi, co najwyżej nie pomoże. Kosztuje szalone 3zł
Drugi produkt na swędzenie - Cerkogel. Sama nie używałam ale ma chyba same dobre opinie, nawilża, uspokaja łuszczenie, nie jest pożywką dla infekcji.
Wydaje mi się, że skoro masz te 12h spokoju po myciu to obecny szampon sam w sobie nie jest winien.
Pij wapno.
Uważaj z maseczkami. Jakich używasz? Większość nie nadaje się do stosowania na skórę, tym bardziej na chorą.
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 08:35   #1194
Monica1989
Raczkowanie
 
Avatar Monica1989
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 81
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Używam maseczek raz w tygoniu z Biovaxu jednorazowych z 3 olejami i do zniszczonych włosów, są bez parabenów i silikonów . Dzięki za rady. Wczorajszy dzień był nieco spokojniejszy głowa mniej swędziała i nawet nie była tak podrażniona za uszami i przy skórze głowy na czole. Regularnie pije wapno, stosuję szampon http://cedrynek.pl/pl/p/Luvos-Szampo...age-200-ml/919 mam też do niego odżywkę, ale obecnie tylko raz użytą, bo jest dość skoncentrowana i po umyciu i wyschnięciu włosów ( mimo, że bardzo długo je spłukiwałam ) włosy na całej długości były tłuste, pewnie muszę stosować jej mniej . A jeszcze odpowiadając na pytanie poprzedniczki . Dlaczego zaczęłam stosować maski nawilżające, bo stosowałam przez pół roku tylko szampon nic więcej i czułam, że to za mało, bo skóra przy głowie była oczyszczona ale szampon nie radził sobie z nawilżeniem. Jutro mam wizytę u dermatologa, mam nadzieję, że cokolwiek się wyjaśni.
__________________

Mój hobbistyczny blog o kosmetykach Yves Rocher

* szczegółowe recenzje

http://myyves-rocher.blogspot.com/

Zaglądnij również na mój blog o koreańskich kosmetykach i samej Korei Południowej , którą się pasjonuje.

http://mybeautykorea.blogspot.com/
Monica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 08:45   #1195
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Ja ostatnio miałam mega przesusz po wizycie u fryzjera. Głowa tak mnie piekła i swędziała że to była masakra. Na szczęście miałam w domu sok z aloesu i to on mnie uratował. Spryskiwałam nim skalp co jakiś i już po 2 godzinach było dobrze. Aloes to naprawdę małe cudeńko.
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 10:25   #1196
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

u fryzjera można złapać różne paskudztwa, jak nie ma higieny w salonie
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:55   #1197
cytadela212
Raczkowanie
 
Avatar cytadela212
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Monica1989 Pokaż wiadomość
No niestety po zakupie szamponu z glinką poprawa nie nastąpiła, wciąż po jednym dniu od umycia głowy ( swędzenie zaczyna się po około 12 h ) głowa swędzi, sypie się ze mnie , a teraz pojawiła się alergia ( czerwone swędzące plamki za lewym uchem i na uchu oraz na czole gdzie zaczynają się włosy . Nawilżałam głowę maseczkami...piję wapno. Obecnie załamuje ręce i zapisałam się do dermatologa.
Jakbym czytała o sobie...
Mi (trochę) pomaga Elestabion Flosleku (na łupież suchy i pstry). I minimalizm, żeby po każdej zmianie kosmetyku móc zaobserwować co pogarsza sprawę a co polepsza.
Nawet cerkogel z dużą dozą ostrzożności. Mi po nim te czerwone swędzące plamki zamieniły się w sączące się strupy! Słowo daje myslałam że oblezę ze skóry. Odstawiłam od razu i po 2 dniach minęło, więc mam pewność że to on.

Chyba spróbuję z tym clotrimazolem, bo przestaję już powoli wieżyć w diagnozę, że to z przesuszenia skóry głowy, nie używam niczego co by ją przesuszało, suszę głowę letnim nawiewem, alergii pokarmowych brak, a skóra twarzy wygląda teraz tak dobrze jak nigdy w życiu więc wnioskuję że coś się ma na rzeczy.
cytadela212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 14:44   #1198
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

ja miałam ten clotrimazol i faktycznie działał
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 13:43   #1199
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Monica1989 Pokaż wiadomość
Używam maseczek raz w tygoniu z Biovaxu jednorazowych z 3 olejami i do zniszczonych włosów, są bez parabenów i silikonów .
Co nie znaczy, że bezpieczne dla skóry z każdym problemem

Cytat:
Dzięki za rady. Wczorajszy dzień był nieco spokojniejszy głowa mniej swędziała i nawet nie była tak podrażniona za uszami i przy skórze głowy na czole.
Kondycja psychiczna też ma duży wpływ

Ładny skład, nietypowy wśród drogeryjnych. Faktycznie powinien być bezpieczny.
Cytat:
Napisane przez skład
Szampon: Aqua, Sorbitol, Glycerin, Coco glucoside, Loess, Sodium lauroyl lactylate, Zea mays oil, Disodium cocoyl glutamate, Sodium cocoyl glutamate, Sodium coco-glucoside tartrate, Parfum (natural essential oils), Kaolin, Xanthan gum, Tocopherol, Canola oil, Helianthus annuus (sunflower) seed Oil, Citric acid, Geraniol*, Limonene*, Linalool*

Odżywka: Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Zea Mays Oil, Sorbitol, Loess, Inulin, Glyceryl Stearate Citrate, Betaine, Kaolin, Hydrolyzed Wheat Protein, Pentaclethra Macroloba Seed Oil (pracachy oil)**, Canola Oil, Zinc PCA, Helianthus Annuus (SunFLower) Seed Oil**, Tocopherol, Xanthan Gum, Levulinic Acid, P-Anisic Acid, Sodium Levulinate, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Parfum*, Limonene*, Linalool*

Cytat:
mam też do niego odżywkę, ale obecnie tylko raz użytą, bo jest dość skoncentrowana i po umyciu i wyschnięciu włosów ( mimo, że bardzo długo je spłukiwałam ) włosy na całej długości były tłuste, pewnie muszę stosować jej mniej
Interesujące, nie wygląda na bardzo emolientową. Może faktycznie za dużo. Może warto zastosować ją przed myciem?
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 07:53   #1200
Monica1989
Raczkowanie
 
Avatar Monica1989
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 81
Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Po 1,5 tygodniu stosowania odżywki i szamponu z serii Luvus + picie wapna objawy zaczerwienienia skóry głowy i świąd ustąpiły Teraz tylko delikatnie swędzi mnie głowa co jakiś czas , ale nie jest to wcale uciążliwe, byłam u Dermatologa dziewczyny i co usłyszałam? To co same napisałyście na forum, mam przewrażliwioną głowę od kosmetyków typu lakier, suchy szampon i skóra głowy jest podrażniona , więc nawet po pół roku przerwy lekkie spryskanie głowy lakierem powoduje nawroty. Mam używać naturalnych maseczek z żółtka i oliwy z oliwek aby nawilżać skórę głowy, przy szamponie i odżywce pozostaje bo mi służą. Zastanawiam się jeszcze nad dodatkowym naturalnym nawilżeniem skóry głowy może macie jakieś sprawdzone pomysły? Dermatolog nie zauważył łuszczycy, stanu zapalnego, prócz stwierdzenia, że moja głowa jest obecnie wrażliwa.
Nie dostałam leków, ale upewniłam się, że to nie jest nic grzybicznego i łuszczycowego ( bo genetycznie od urodzenia mam reumatoidalne zapalenie stawów, obecnie nie leczone, bo choroba nie postępuje i nie wychodzi na światło dzienne, więc martwiłam się, że będzie to łuszczycowe zapalenie stawów , ale nie uff...)
Co do odżwyki z Luvosa faktycznie dałam jej za dużo obecnie nakładam na włosy ilość wielkości orzecha laskowego i nie ma już problemu z tłustymi , przeciążonymi włosami, ładnie błyszczą i są miękkie.
Głowę myje obecnie co 2 dzień, ponieważ włoski przetłuszczają się .
Mam nadzieję, że ten stan się utrzyma

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Co nie znaczy, że bezpieczne dla skóry z każdym problemem

Kondycja psychiczna też ma duży wpływ


Ładny skład, nietypowy wśród drogeryjnych. Faktycznie powinien być bezpieczny.




Interesujące, nie wygląda na bardzo emolientową. Może faktycznie za dużo. Może warto zastosować ją przed myciem?
Faktycznie, odżywki dawałam zbyt dużo, obecnie stosuje jej dużo mniej i problem z przetłuszczonymi włosami ustąpił, są miękkie i dobrze się układają. Szampon i odżywka po 1,5 tygodnia służą mojej główce, objawy świądu, zaczerwienienia zmalały praktycznie do zera.
__________________

Mój hobbistyczny blog o kosmetykach Yves Rocher

* szczegółowe recenzje

http://myyves-rocher.blogspot.com/

Zaglądnij również na mój blog o koreańskich kosmetykach i samej Korei Południowej , którą się pasjonuje.

http://mybeautykorea.blogspot.com/
Monica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-01 15:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.