Mamy styczniowe 2021 [emoji16] - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-15, 21:03   #1171
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
Jakaś taką zwykłą elektrolux perfectcare coś tam 🤷 Koszule mąż takie codzienne pracowe z grubszej bawełny sobie prasuje i tyle, reszta idzie prosto do szafy. Może coś pojedynczego eleganckiego podprawiałam parownicą, już nie pamiętam bo od marca w domu Mnie prasowanie przy dziecku przerosło, przyznaję się bez bicia. Twierdziłam tyle lat, że nie mam gdzie tej suszarki postawić, ale miarka się przebrała i miejsce się znalazło Rozgość się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie przeraża prasowanie przy dwójce, a tez nie wyobrażam sobie nie prasować bo mnie to gryzie miejsca mam dużo akurat tylko ciagle się wahałam czy to na pewno takie och ach ale jesteś kolejna osoba która chwali wiec na pewno kupie do końca roku


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 21:04   #1172
g0si4
Zakorzenienie
 
Avatar g0si4
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 946
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez oagnieszka9 Pokaż wiadomość
W kwestii smarowania ciała jestem mega niesystematyczna niestety... Kiedyś szybko sporo przytyłam, później schudłam, ale niestety na brzuchu zostało kilka rozstępów. Przy pępku 4 pionowe i na biodrach. Teraz są blade, ale obawiam się, że podczas ciąży cała popękam. Oczywiście postaram się smarować skórę i robić masaże...

Moja Mama 5 razy była w ciąży i ani jednego rozstępu... a ja "zdobyłam" je jeszcze przed.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zawsze miałam niedowagę, a też mam rozstępy m.in. na posladkach,udach i kolanach,tak więc ciekawa jestem, czy to moje smarowanie w ogóle przyniesie jakiś skutek. Mam też kolczyk w pępku i podobno koło tej dziurki, podczas ciąży, bardzo lubią się rozstępy robić.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
IG
g0si4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 21:08   #1173
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
Pfff młoda godzina, ja teraz codziennie małą drzemkę muszę w ciągu dnia odpracować, bo inaczej oczy na zapałki. No a dzisiaj drzemki nie było
Moja już śpi, padła przed 19 przez ten brak drzemki i wstawanie o 5
Jeszcze jednym okiem netflixa oglądam, ale już przysypiam

Ja nie prasuję odkąd mam suszarkę - cieplutkie i gładkie prosto do szafy 🤩


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo ja mam tak samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Można jeszcze do Was dołączyć ?
Hej zapraszamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 21:31   #1174
Zyta38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 50
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Dziewczyny dzięki za kciuki, u mnie jednak nie jest kolorowo. Ciąża wg pomiarów 6+5 a wg OM 7+5 czyli młodsza. Serce jest ale bije zbyt wolno. Już wyczytałam że to może być wczesnym objawem trisomii... Jestem obstawiona duphastonem ale lekarz znając moją historię se stratami i będąc szczerym sugeruje nie cieszyć się zbyt mocno. Za 2 tyg kolejna wizyta. Pozwolicie że jednak zostanę chwilę z Wami, trzymam kciuki za nudne ciążę u każdej z Was
Zyta38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 21:50   #1175
g0si4
Zakorzenienie
 
Avatar g0si4
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 946
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Zyta38 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzięki za kciuki, u mnie jednak nie jest kolorowo. Ciąża wg pomiarów 6+5 a wg OM 7+5 czyli młodsza. Serce jest ale bije zbyt wolno. Już wyczytałam że to może być wczesnym objawem trisomii... Jestem obstawiona duphastonem ale lekarz znając moją historię se stratami i będąc szczerym sugeruje nie cieszyć się zbyt mocno. Za 2 tyg kolejna wizyta. Pozwolicie że jednak zostanę chwilę z Wami, trzymam kciuki za nudne ciążę u każdej z Was
I ja mocno trzymam kciuki, niech będzie dobrze .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
IG
g0si4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 21:58   #1176
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Zyta38 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzięki za kciuki, u mnie jednak nie jest kolorowo. Ciąża wg pomiarów 6+5 a wg OM 7+5 czyli młodsza. Serce jest ale bije zbyt wolno. Już wyczytałam że to może być wczesnym objawem trisomii... Jestem obstawiona duphastonem ale lekarz znając moją historię se stratami i będąc szczerym sugeruje nie cieszyć się zbyt mocno. Za 2 tyg kolejna wizyta. Pozwolicie że jednak zostanę chwilę z Wami, trzymam kciuki za nudne ciążę u każdej z Was
Bardzo mocno trzymam za ciebie kciukimusi być dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 22:48   #1177
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Zyta38 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzięki za kciuki, u mnie jednak nie jest kolorowo. Ciąża wg pomiarów 6+5 a wg OM 7+5 czyli młodsza. Serce jest ale bije zbyt wolno. Już wyczytałam że to może być wczesnym objawem trisomii... Jestem obstawiona duphastonem ale lekarz znając moją historię se stratami i będąc szczerym sugeruje nie cieszyć się zbyt mocno. Za 2 tyg kolejna wizyta. Pozwolicie że jednak zostanę chwilę z Wami, trzymam kciuki za nudne ciążę u każdej z Was
Wszystko będzie dobrze.
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-16, 06:57   #1178
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-11-21 o 00:22
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 07:37   #1179
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez pau__pau Pokaż wiadomość
Dziewczyny a smarujecie się już czymś? W pierwszej ciąży używałam biooil ale już nie pamiętam kiedy zaczęłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Na razie używam balsamu zwykłego (nieregularnie ), planuje coś kupić i zabrać się za porządne smarowanie.


Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
Jaaaaasne! Zapraszamy na kiedy tp?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A więc jestem Jowita, mam 26 lat. To moja trzecia ciąża i termin mam na 21 stycznia Jest to termin wg USG, bo nie mam miesiączki już dłuższy czas.
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 08:36   #1180
mervie
Rozeznanie
 
Avatar mervie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 974
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Ale nastukałyście

Zyta wielkie kciuki
Cześć Jowita!

Wszystkich wizyt gratuluję!

Kloe czy możemy prosić o pierwszy post z dziewczynami? Ułatwi nam to życie

Ja wczoraj musiałam grać w piłkę nożną z synem mam nadzieję że nikt nie widział.
Zaczęłam w końcu też jeść i od razu przytyłam kilogram. Zaczyna się...

A smarować się smaruję bo nawyk sobie wyrobiłam trochę temu. Nie zaszkodzi a skóra w lepszej kondycji. Ja używam olejku arganowego a kolejny kupię sobie z pestek malin może. Oprócz tego mam balsam bo olejek idzie na strategiczne miejsca

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
.kto płacze temu deszcz za oknem
mervie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 08:37   #1181
oagnieszka9
Raczkowanie
 
Avatar oagnieszka9
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Khloe, pierwsza strona wątku i lista będzie zbawieniem. Znajdziesz chwilę czasu żeby ją zrobić? Jakiś czas temu, tak jak obiecałam zebrałam już część danych i wrzuciłam do posta, ale dołączyły nowe dziewczyny. Będzie nam wszystkim łatwiej się połapać.
Edit: widzę, że mervie minutę przede mną również prosi o to w poście, będziemy Cię męczyć tak długo aż nie powstanie ta pierwsza strona!

Zyta38 , trzymam mocno kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez oagnieszka9
Czas edycji: 2020-06-16 o 08:40
oagnieszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-16, 08:42   #1182
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Zyta, trzymam kciuki za kropka.
Jowita, witaj i zostawmy tutaj wspólnie do stycznia.
Odprowadzilam właśnie dziecko do żłobka i mam takie wyrzuty sumienia, bo nie dość, że się rozplakala już na wejściu to jeszcze ja sobie siedzę w domu, a ona tam z obcymi kobietami Chodzi dopiero od czerwca, ale od pierwszego dnia świetnie się bawiła i bardzo chętnie tam chciała zostawać i bawiła się z dziećmi i ciociami, a w weekendy sama rano przynosi mi buciki i wskazuje na drzwi w porze wyjscia.
Dziewczyny, które mają starsze dzieci, czy są z wami w domu czy chodzą do żłobka/przedszkola?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 08:52   #1183
mervie
Rozeznanie
 
Avatar mervie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 974
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Zyta, trzymam kciuki za kropka.
Jowita, witaj i zostawmy tutaj wspólnie do stycznia.
Odprowadzilam właśnie dziecko do żłobka i mam takie wyrzuty sumienia, bo nie dość, że się rozplakala już na wejściu to jeszcze ja sobie siedzę w domu, a ona tam z obcymi kobietami Chodzi dopiero od czerwca, ale od pierwszego dnia świetnie się bawiła i bardzo chętnie tam chciała zostawać i bawiła się z dziećmi i ciociami, a w weekendy sama rano przynosi mi buciki i wskazuje na drzwi w porze wyjscia.
Dziewczyny, które mają starsze dzieci, czy są z wami w domu czy chodzą do żłobka/przedszkola?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Mój siedzi ze mną w domu tylko dlatego, że przedszkole jest dla dzieci rodziców pracujących a ja po skończeniu studiów nie zdążyłam iść do pracy nawet bo co chwila jakieś kwiatki. Mam nadzieję że od września ruszymy normalnie Iwo do przedszkola lubi chodzić ale co dzień rano był płacz i smutek, na palcach jednej ręki mogę policzyć kiedy poszedł z uśmiechem.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
.kto płacze temu deszcz za oknem
mervie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 08:59   #1184
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Zyta, trzymam kciuki za kropka.
Jowita, witaj i zostawmy tutaj wspólnie do stycznia.
Odprowadzilam właśnie dziecko do żłobka i mam takie wyrzuty sumienia, bo nie dość, że się rozplakala już na wejściu to jeszcze ja sobie siedzę w domu, a ona tam z obcymi kobietami Chodzi dopiero od czerwca, ale od pierwszego dnia świetnie się bawiła i bardzo chętnie tam chciała zostawać i bawiła się z dziećmi i ciociami, a w weekendy sama rano przynosi mi buciki i wskazuje na drzwi w porze wyjscia.
Dziewczyny, które mają starsze dzieci, czy są z wami w domu czy chodzą do żłobka/przedszkola?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Mój syn poszedł od czerwca piereszy raz do żłobka. Też mam wyrzuty sumienia że on do żłobka a ja "siedze w domu", ale ja obecnie tak zgonuje, że tak naprawdę lepiej żeby to chodził i był dobrze zaopiekowany niż cały dzień się snuł. Ja do południa zbieram siły, żeby z nim popołudnie fajnie spędzić. Też ostatnie dni płacze przy oddawaniu, ale później podobno już jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 09:30   #1185
emila28101987
Rozeznanie
 
Avatar emila28101987
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 588
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Moja 2 latka miała iść od października do przedszkola a ja miałam wrócić do pracy, jednak teraz myśle że raczej jeszcze zostawię ją w domu i dam ją dopiero w przyszłym roku już normalnie z 3latkami. Na pewno byłoby mi trudniej z malutkim dzieckiem ją codziennie prowadzac/ wozić lub odbierać. W dodatku mam jeszcze syna którego jak na razie jeszcze odwozimy i odbieramy ze szkoły.
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
emila28101987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 09:40   #1186
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez oagnieszka9 Pokaż wiadomość
Khloe, pierwsza strona wątku i lista będzie zbawieniem. Znajdziesz chwilę czasu żeby ją zrobić? Jakiś czas temu, tak jak obiecałam zebrałam już część danych i wrzuciłam do posta, ale dołączyły nowe dziewczyny. Będzie nam wszystkim łatwiej się połapać.
Edit: widzę, że mervie minutę przede mną również prosi o to w poście, będziemy Cię męczyć tak długo aż nie powstanie ta pierwsza strona!

Zyta38 , trzymam mocno kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A masz gdzieś zebrane te dane? Mogłabyś mi na maila przesłać?

Ja z kompa edytuje 1 stronę i wkleje


Ktoś pisał tu o smarowaniu się czymś na rozstępy. Jak ja wam zazdroszczę, ostatnie dni to u mnie znowu masakra, całe dnie przesypiam, w ogóle umycie się to dla mnie wyczyn. Smarowanie czymkolwiek nie wchodzi w grę, w ogóle jestem tak wyczulona na zapachy, że nawet woda mi śmierdzi 🤦

Jutro mam wizytę u ginekologa i mam nadzieję że dostanę L4. Nie wyobrażam sobie że miałabym chodzic do pracy. Wczoraj gadałam z szefem i sam mi powiedział "weź ty sobie dziecko załatw zwolnienie, jeszcze się w życiu napracujesz, a widzę że wyglądasz jakoś niewyraźnie"

U mnie najgorsze są popołudnia, zaczyna się koło 17.sennosc, mdłości, max o 21 już jestem w łóżku. Wszystko mnie drażni w sensie zapachowo. Dramat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 09:59   #1187
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Zyta, trzymam kciuki za kropka.
Jowita, witaj i zostawmy tutaj wspólnie do stycznia.
Odprowadzilam właśnie dziecko do żłobka i mam takie wyrzuty sumienia, bo nie dość, że się rozplakala już na wejściu to jeszcze ja sobie siedzę w domu, a ona tam z obcymi kobietami Chodzi dopiero od czerwca, ale od pierwszego dnia świetnie się bawiła i bardzo chętnie tam chciała zostawać i bawiła się z dziećmi i ciociami, a w weekendy sama rano przynosi mi buciki i wskazuje na drzwi w porze wyjscia.
Dziewczyny, które mają starsze dzieci, czy są z wami w domu czy chodzą do żłobka/przedszkola?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Syn siedzi ze mną i z córką w domu. Mam nadzieję, że już będzie mógł wrócić do przedszkola od września. Łatwo teraz nie jest, nudności męczą mnie okropnie
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 10:01   #1188
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Ja syna wysłałam zaraz po roczku do żłobka. W sumie chyba nigdy nie miałam jakiś wyrzutów sumienia, taka ze mnie matka Polka ale zlobek mam cudowny, panie kochane, chodzi raz chętnie, raz mniej, ale to tak jak i ja do pracy od września zaczynamy przedszkole.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 11:14   #1189
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Dzień dobry!
Pospalam dziś ale pogoda paskudna, dopiero jem śniadanie bk znowu mdłości muszę walczyć żeby nie tulic wcdzieci pojechały dziś do babci więc mam wolny dzień.

Dornitka ja swoją starsza do przedszkola poslalam dopiero jak miała 4lata bo ja nie pracuje, młodsza bym chciała na nstp rok jako 3latke posłać dk przedszkola ale tz nie zgadza się na to bo twierdzi że ona jeszcze zdąży się nachodzić do szkoły i przedszkola więc do marca muszę go urobic🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-16, 11:17   #1190
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
tz nie zgadza się na to bo twierdzi że ona jeszcze zdąży się nachodzić do szkoły i przedszkola więc do marca muszę go urobic🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wybacz, ale nigdy nie pojmę takiej logiki. Taka mentalność starych dziadów.
Wydaje mi się, że gdyby twój mąż musiał sam na sam zostać z dziećmi w domu na tydzień i wszystko ogarniać w międzyczasie to w te pędy by posłał dzieciaki do przedszkola, by mieć trochę spokoju


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 11:27   #1191
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wybacz, ale nigdy nie pojmę takiej logiki. Taka mentalność starych dziadów.
Wydaje mi się, że gdyby twój mąż musiał sam na sam zostać z dziećmi w domu na tydzień i wszystko ogarniać w międzyczasie to w te pędy by posłał dzieciaki do przedszkola, by mieć trochę spokoju


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co on by puścił dzieci do przedszkola jak najpóźniej. I żeby tak było jak mówisz to musiałby zostać z miesiąc haha bo zostawał tydzień dwa i nic i on jest zdania że może się zwolnić żeby z dziećmi siedziec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 11:27   #1192
mervie
Rozeznanie
 
Avatar mervie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 974
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Myślę że koniec końców tu nie chodzi o logikę, mentalność czy wygodę tylko o gotowość dziecka. Bo jeśli nie ma musu (kiedy jeden rodzic nie pracuje) to powinno się patrzeć na dziecko i jego potrzeby. Wysłać na siłę? Najgorzej.
Ja chciałam żeby mój syn pobył z rówieśnikami bo siedział tylko ze starymi a widziałam, że szuka kontaktu z dziećmi i się nimi interesuje. I chodził od 9 do 13. Odpoczynek po byku zdążyłam zrobić zakupy, obiad i może umyć głowę. Różnica taka że robiłam to w ciszy

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
.kto płacze temu deszcz za oknem

Edytowane przez mervie
Czas edycji: 2020-06-16 o 11:28
mervie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 11:36   #1193
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Myślę że koniec końców tu nie chodzi o logikę, mentalność czy wygodę tylko o gotowość dziecka. Bo jeśli nie ma musu (kiedy jeden rodzic nie pracuje) to powinno się patrzeć na dziecko i jego potrzeby. Wysłać na siłę? Najgorzej.
Ja chciałam żeby mój syn pobył z rówieśnikami bo siedział tylko ze starymi a widziałam, że szuka kontaktu z dziećmi i się nimi interesuje. I chodził od 9 do 13. Odpoczynek po byku zdążyłam zrobić zakupy, obiad i może umyć głowę. Różnica taka że robiłam to w ciszy

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Moja starsza od początku nie płakała chciała chodzić. Tylko że u nas w przedszkolu niemozna wybierać od której do której się posyłało. Jak ktos pracował to mógł od 7 a tak było od 8-14 chyba że ktoś pracował to do 17 najdłużej. Ale niebylo możliwości posłania na 5 godz czy coś takiego. Ja wiem ze starszej dużo dało pójście do przedszkola bo się fajnie bawic zaczęła i bardziej kontaktowa była. Więc młodsza też chcę posłać. Żłobki u nas odpadają bo są dla rodziców pracujących a prywatny to mi szkoda kasy bo kwoty niemale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 12:37   #1194
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
Ja syna wysłałam zaraz po roczku do żłobka. W sumie chyba nigdy nie miałam jakiś wyrzutów sumienia, taka ze mnie matka Polka ale zlobek mam cudowny, panie kochane, chodzi raz chętnie, raz mniej, ale to tak jak i ja do pracy od września zaczynamy przedszkole.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdybym chodziła do pracy to bym nie miała wyrzutów sumienia, ale tak się zdarzyło, że nie zdążyłam do niej wrócić
Obawiam się teraz trochę o moja zawodową przyszłość, bo ciężko będzie po takiej mega długiej przerwie wrócić do pracy.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 13:24   #1195
mervie
Rozeznanie
 
Avatar mervie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 974
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Gdybym chodziła do pracy to bym nie miała wyrzutów sumienia, ale tak się zdarzyło, że nie zdążyłam do niej wrócić
Obawiam się teraz trochę o moja zawodową przyszłość, bo ciężko będzie po takiej mega długiej przerwie wrócić do pracy.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Ja mam przerwę w pracy od drugiej połowy 2012 roku...a tu się szykują kolejne lata u mnie się zaczęło od choroby i długiej rehabilitacji a potem już ciąża i 2015 był Iwo. Chociaż tyle że w międzyczasie studia sobie zrobiłam

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
.kto płacze temu deszcz za oknem
mervie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 13:34   #1196
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Czym się zajmowałas przed przerwą ? Mnie to przeraża, że już przez te 1.5 roku się tyle zmieniło, a co dopiero będzie po 4...

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 13:37   #1197
klamerka1987
Rozeznanie
 
Avatar klamerka1987
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Ja też dużo wymiotuje, jem głównie bułki z serkiem topionym, czekam aż to się skończy albo chociaż poprawi. W pierwszej ciąży do kiedy tak miałaś? Z piciem też mam problem i otwiera codziennie muszę ratować się chociaż kilkoma łykami coli
Piątka za colę. Gdyby nie ona to w ogóle chyba nie wyszłabym z łazienki. I to wlaściwie mój jedyny płyn który przyjmuję. Czasami uda mi się przełknąć kilka łyków mocno gazowanej i lodowatej mineralnej.

W pierwszej ciąży miałam tak do 5 miesiąca (wymioty cały dzień), później codzienne wymioty ale tylko rano. Ostatnie w dniu porodu A Ty?


Ja wczoraj byłam na wizycie- maluch ma prawie 2,5 cm, rusza już łapkami i w ogóle zaczyna przypominać człowieka wielkościowo pokrywa się z terminem z OM. 9t1d
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 104274596_629208987689340_5255227487127218042_n.jpg (49,8 KB, 77 załadowań)
__________________
2013 -> 2017 -> 2017 -> 2018

klamerka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 13:47   #1198
g0si4
Zakorzenienie
 
Avatar g0si4
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 946
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez klamerka1987 Pokaż wiadomość
Piątka za colę. Gdyby nie ona to w ogóle chyba nie wyszłabym z łazienki. I to wlaściwie mój jedyny płyn który przyjmuję. Czasami uda mi się przełknąć kilka łyków mocno gazowanej i lodowatej mineralnej.

W pierwszej ciąży miałam tak do 5 miesiąca (wymioty cały dzień), później codzienne wymioty ale tylko rano. Ostatnie w dniu porodu A Ty?


Ja wczoraj byłam na wizycie- maluch ma prawie 2,5 cm, rusza już łapkami i w ogóle zaczyna przypominać człowieka wielkościowo pokrywa się z terminem z OM. 9t1d
Cudny dzidziuś )


Też mam problemy z piciem. Przed ciąża piłam kolo 2 litrów dziennie, teraz nie wiem czy 1 wyciągam. Właśnie, muszę spróbować z wodę gazową,czuje że będzie mi lepiej wchodzić.
W ostatnich dniach nasilily mi się mdłości, a dzisiaj to w ogóle co parę minut mam odruch wymiotny. Nie wiem jak wytrzymam u lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
IG
g0si4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 13:51   #1199
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Piękne dzidziu
Cola ratuje życie i pomaga mega. Pierwszą ciaze na coli w pracy przesiedzialam, inaczej bym musiala sie do toalety z biurkiem chyba przeniesc

Chciałam za to przestrzec przed innym specyfikiem- w Lidlu przy kasie zrobiło mi się słabo i niedobrze i zauważyłam szot imbirowy i pomyślałam, że może pomoże. Matko bosko! Jakie to okropne! Jakbym bulwe imbiru rozgryzła.Screenshot_20200616-144801_Chrome.jpg

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 15:02   #1200
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Gdybym chodziła do pracy to bym nie miała wyrzutów sumienia, ale tak się zdarzyło, że nie zdążyłam do niej wrócić
Obawiam się teraz trochę o moja zawodową przyszłość, bo ciężko będzie po takiej mega długiej przerwie wrócić do pracy.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

No na pewno nie jest łatwo, tez jeszcze zależy jakie konkretnie stanowisko. Ja w kadrach im dłuższa przerwa tym większe zaległości w przepisach - chyba ze ktoś na bieżąco czyta

Cytat:
Napisane przez klamerka1987 Pokaż wiadomość
Piątka za colę. Gdyby nie ona to w ogóle chyba nie wyszłabym z łazienki. I to wlaściwie mój jedyny płyn który przyjmuję. Czasami uda mi się przełknąć kilka łyków mocno gazowanej i lodowatej mineralnej.



W pierwszej ciąży miałam tak do 5 miesiąca (wymioty cały dzień), później codzienne wymioty ale tylko rano. Ostatnie w dniu porodu A Ty?





Ja wczoraj byłam na wizycie- maluch ma prawie 2,5 cm, rusza już łapkami i w ogóle zaczyna przypominać człowieka wielkościowo pokrywa się z terminem z OM. 9t1d

Hej maluszku ❤️
Mnie się cola już przepiła woda gaz i niegaz to samo. Posmakował mi sok jabłkowy z czerwonymi owocami i kazałam mężowi nakupowac a na drugi dzień już nie mogłam patrzeć albo zobaczyłam reklamę 7up z lodem i cytryna i leciał biedny do sklepu a jak mi zrobił to stwierdziłam ze to nie to... jeszcze trochę i mnie udusi

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Piękne dzidziu
Cola ratuje życie i pomaga mega. Pierwszą ciaze na coli w pracy przesiedzialam, inaczej bym musiala sie do toalety z biurkiem chyba przeniesc

Chciałam za to przestrzec przed innym specyfikiem- w Lidlu przy kasie zrobiło mi się słabo i niedobrze i zauważyłam szot imbirowy i pomyślałam, że może pomoże. Matko bosko! Jakie to okropne! Jakbym bulwe imbiru rozgryzła.Załącznik 7719474

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Brrrrr sama nazwa już mnie odstrasza


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 12:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.