Eureka!! Pasta cukrowa. - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-08, 22:33   #2341
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Synkopa Pokaż wiadomość
Technika i skład. Minimalna ilość składników = minimalna ilość podrażnień i reakcji alergicznych. Także to, że pasta przykleja się do skóry w mniejszym stopniu niż wosk - tzn może tego nie odczuwamy, ale tak jest. Ja sama widzę po sobie - przy woskowaniu razem z włoskami zrywał mi się naskórek :/ Przy paście cukrowej (stosowanej i na twardo i z paskami) tak nie było ani razu.

Rozumiem, że chodzi Ci o używanie pasty typowo jak wosku czyli z paskami? (a nie takiej do ugniatania i depilowania przy pomocy palców/dłoni a nie pasków)

Poza tym czy to ważne. Najważniejsze, że nie ma problemu z podrażnieniami

Chociaż mnie zaciekawiły ostatnio "wosko-żele". Kupiłam nawet jeden, ale czeka na odrosty
Ma ktoś jakieś doświadczenia?
tak z paskami, bo jako takiej.. masy.. to nie umiem używać

po prostu byłam ciekawa
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 16:25   #2342
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Effervescing Elephant Pokaż wiadomość
tak z paskami, bo jako takiej.. masy.. to nie umiem używać

po prostu byłam ciekawa

a chyba też szybciej jest z paskami szczególnie latem bywa ciężko z twardą pastą, bo temperatura robi z niej ciapkę i trzeba uważać.
Ja ostatnio przerzuciłam się właśnie na stosowanie z paskami. Ale nakładam i zrywam odwrotnie niż wosk
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 20:06   #2343
ZofianaZofia
Przyczajenie
 
Avatar ZofianaZofia
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 13
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Czy znacie jakiś sposób na ujarzmienie pasty cukrowej w tak upalne dni jak teraz?
Przez taka temperaturę nie jestem w stanie jej używać, bo po kilku minutach dosłownie rozpuszcza się na nogach.
ZofianaZofia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 22:21   #2344
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez ZofianaZofia Pokaż wiadomość
Czy znacie jakiś sposób na ujarzmienie pasty cukrowej w tak upalne dni jak teraz?
Przez taka temperaturę nie jestem w stanie jej używać, bo po kilku minutach dosłownie rozpuszcza się na nogach.
No dopiero co o tym pisałam (stosowanie jak wosk, z paskami)

Przejrzyj kilka stron wątku, tu na prawdę są odpowiedzi na całe mnóstwo pytań.
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 22:50   #2345
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

skąd te paski ? gdzie je można zakupić?
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 08:22   #2346
Pysiula Drakula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 9
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja wczoraj po raz pierwszy wypróbowałam pastę cukrową. Nie robiłam sama, ale zakupiłam na allegro pastę Camskazi ( czy jakoś tak) w cenie 8 zł plus wysyłka.

Depilowałam bikini Na początku zużyłam sporo pasty na metodę prób i błędów... Jak już załąpałam metodę, to poszło sprawnie i ładnie

Spostrzeżenia:
- robiłam kulki i zrywałam pastę bez żadnych pasków - nie są potrzebne, bardzo ładnie idzie
- bolało na prawdę tylko troszkę
- włoski wyrywały się z cebulkami
- skóra była tylko lekko zaczerwieniona, co zeszło w ciągu pół godziny
- efekt jest super - skóra gładka, bez podrażnień, krostek itd.
- miałam problem tylko z głębokim bikini, bo po prostu niezbyt wygodnie samemu wszędzie sięgnąć

Ciekawe ile czasu efekt się utrzyma... Na pewno dam Wam znać
Pysiula Drakula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 17:20   #2347
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
skąd te paski ? gdzie je można zakupić?
wygooglaj
paski do depilacji. Tudzież fizelinowe paski do depilacji.
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 22:21   #2348
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

też chciałam kupić paski, ale póki co ciągle dopada mnie lenistwo i używam starych koszulek...

a moja pasta wyszła super! wyrywa pięknie!
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 18:36   #2349
Katrinnnn
Raczkowanie
 
Avatar Katrinnnn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 393
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

I ja ulegnę tej paście jutro eksperymentuje
__________________
Zapraszam na mój kanał na YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCCl..._as=subscriber

To dopiero początek, jeśli Ci się spodoba zostaw łapkę w górę i daj suba

Katrinnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 19:01   #2350
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Potrzebuję Waszej rady. Co jakiś czas depilowałam łydki depilatorem. Oczywiście miałam podrażnienia, krostki.. Do niczego, krótko mówiąc. Na uda stosuję wosk i też jest beznadziejnie :/

Zastanawiam się czy zapuścić włoski na łydkach i użyć pasty. czy są wśród Was osoby, które miały taki problem z depilatorem i mają doświadczenie z pastą? łydki jako tako ogarnęłam i nie chcę sobie zrobić krzywdy, ponieważ w przyszłym tygodniu wyjeżdżam i szlag mnie trafi, jeśli zacznie się wrastanie.. :-(
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 19:57   #2351
karolinen
Przyczajenie
 
Avatar karolinen
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Trzebnica k.Wrocławia
Wiadomości: 3
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Pasta cukrowa to dla mnie tylko w formie własnoręcznej
To nic trudnego, nie przepłacam i brak włosków na pół roku!
Później jak rosną to osłabione i cienkie.
A jak ktoś ze chce zrobić to starczy pół cytryny i szklanka cukru
karolinen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 22:09   #2352
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Effervescing Elephant Pokaż wiadomość
Potrzebuję Waszej rady. Co jakiś czas depilowałam łydki depilatorem. Oczywiście miałam podrażnienia, krostki.. Do niczego, krótko mówiąc. Na uda stosuję wosk i też jest beznadziejnie :/

Zastanawiam się czy zapuścić włoski na łydkach i użyć pasty. czy są wśród Was osoby, które miały taki problem z depilatorem i mają doświadczenie z pastą? łydki jako tako ogarnęłam i nie chcę sobie zrobić krzywdy, ponieważ w przyszłym tygodniu wyjeżdżam i szlag mnie trafi, jeśli zacznie się wrastanie.. :-(
Z depilatorem nie mam doświadczeń, ale po wosku mi wrastały. A po paście jest ok. Oczywiście peeling musi być, ale to zupełnie wystarcza dlatego, że pastę trzeba stosować odwrotnie niż wosk, czyli nakładamy pod włos a zrywamy z włosem
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 12:48   #2353
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Kupiłam na allegro pastę safiye ( jakoś tak, jak przekręciłam to sorry ) ale chyba robię coś nie tak. Formowałam kulkę, próbowałam rozprowadzić to i zrywać szybkim ruchem ale pasta bardzo mi się ciapie, klei do nóg tak że nie da się jej oderwać, a jeśli już to się udało to nie wyrywa żadnych włosków! Miałam potem na skórze pełno siniaków i widocznych naczynek. Pomóżcie! Proszę
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 14:10   #2354
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Synkopa Pokaż wiadomość
Z depilatorem nie mam doświadczeń, ale po wosku mi wrastały. A po paście jest ok. Oczywiście peeling musi być, ale to zupełnie wystarcza dlatego, że pastę trzeba stosować odwrotnie niż wosk, czyli nakładamy pod włos a zrywamy z włosem
spróbowałam, ale mam chyba jeszcze za krótkie włoski, bo pasta w ogóle nie chwyta :-(
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 15:20   #2355
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Kupiłam na allegro pastę safiye ( jakoś tak, jak przekręciłam to sorry ) ale chyba robię coś nie tak. Formowałam kulkę, próbowałam rozprowadzić to i zrywać szybkim ruchem ale pasta bardzo mi się ciapie, klei do nóg tak że nie da się jej oderwać, a jeśli już to się udało to nie wyrywa żadnych włosków! Miałam potem na skórze pełno siniaków i widocznych naczynek. Pomóżcie! Proszę
Może robi się zbyt ciepła? Spróbuj robić to tępym nożem - i nakładać i odrywać. Ja tak robię, co prawda przy domowej paście, ale a nóż i tu pomoże.

Cytat:
Napisane przez Effervescing Elephant Pokaż wiadomość
spróbowałam, ale mam chyba jeszcze za krótkie włoski, bo pasta w ogóle nie chwyta :-(
Ja muszę mieć takie 4 mm włoski, żeby dobrze łapało, ale wtedy jest fantastycznie Ostatnio sobie zerwałam naskórek (5 na 20 cm) na łydce woskiem w żelu, a depilowałam pastą i mimo że miałam tam zadarty naskórek dookoła to ani trochę nie urwała, za to włoski - fantastycznie )
Ale faktycznie, te krótsze niż 4 mm (czyli tuż pod kolankiem np) zostały.
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 15:40   #2356
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Synkopa Pokaż wiadomość

Ja muszę mieć takie 4 mm włoski, żeby dobrze łapało, ale wtedy jest fantastycznie Ostatnio sobie zerwałam naskórek (5 na 20 cm) na łydce woskiem w żelu, a depilowałam pastą i mimo że miałam tam zadarty naskórek dookoła to ani trochę nie urwała, za to włoski - fantastycznie )
Ale faktycznie, te krótsze niż 4 mm (czyli tuż pod kolankiem np) zostały.
Ojej :-( wosk to koszmar!
Moje mają jakieś 3 mm. Poczekam jeszcze. Najdalej mogę czekać do wtorku, ale do tego czasu włoski powinny urosnąć
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 19:43   #2357
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Pastę wykonałam samodzielnie z 1 szklanki cukru, 2 łyżeczek wody i 1/4 szklanki soku z cytryny. Wyszła idealna Kolor i konsystencja były dokładnie takie, jak opisujecie.
Co do działania... Najpierw wypróbowałam na nogach metody na zimno z formowaniem kulki:
Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Formowałam kulkę, próbowałam rozprowadzić to i zrywać szybkim ruchem ale pasta bardzo mi się ciapie, klei do nóg tak że nie da się jej oderwać, a jeśli już to się udało to nie wyrywa żadnych włosków! Miałam potem na skórze pełno siniaków i widocznych naczynek.
Mam dokładnie ten sam problem! Wydepilowałam jako tako jedną łydkę i drugiej nie chciałam ruszać.
Ale za to metoda na ciepło z paskami materiału jest w moim przypadku idealna na pachy! 15 min i skóra bez włoska
Spróbuję innym razem na ciepło depilować nogi.

(depilacja na ciepło: rozgrzać w kąpieli wodnej pastę aż uzyska konsystencję krówki. Wygrzebać łyżeczką potrzebną ilość bursztynku, w palcach uformować z niej placek, nałożyć na skórę, przyłożyć pasek materiału i oderwać szybkim ruchem)
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 19:48   #2358
esef52
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Ja się przekonuję do tej metody (z opisu) ale boję się sama bo znów coś zepsuję (tak jak było woskiem).
Szukam możliwości zrobienia takiego zabiegu na bikini w LEGNICY lub okolicach. Jeśli któraś z Was to robi lub zna kogoś/gabinet to proszę napiszcie mi na pw
esef52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 22:23   #2359
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
(depilacja na ciepło: rozgrzać w kąpieli wodnej pastę aż uzyska konsystencję krówki. Wygrzebać łyżeczką potrzebną ilość bursztynku, w palcach uformować z niej placek, nałożyć na skórę, przyłożyć pasek materiału i oderwać szybkim ruchem)
lub wygrzebać nożem i rozsmarować cienką warstwą na skórze mi tak jest wygodniej jeśli już wiemy, że użyjemy pasy z paskami to warto też ją ugotować nieco krócej, by nie była taka gęsta
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 15:16   #2360
Sonus172
Przyczajenie
 
Avatar Sonus172
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 15
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Już 3 razy próbowałam robić pastę cukrową i ani raz mi się nie udało.

Za pierwszym i drugim razem wyszła mi za ciemna. Łatwo się rozprowadzała po nodze, ale mocno przyklejała i nie chciała zejść. Po jakimś czasie spasowałam i zmyłam pozostałości ciepłą wodą. Próbowałam tą samą pastę jeszcze podgrzewać i dolewać wody, ale nic z tego. Nawet w smaku była ohydna.

Dziś próbowałam robić jeszcze raz, ale wyszła chyba zbyt jasna, bałam się gotować zbyt długo po poprzednich razach. Po ostygnięciu próbowałam wyrobić ją w palcach i już ucieszyłam się, że dobra wychodzi, ponieważ robiła się kremowo - biała, jak na filmikach na youtube. Po przyłożeniu do nogi niezbyt chciała się przyklejać, była trochę zbyt gęsta, ale część włosków wyrwała. A im dłużej wyrabiałam ją w palcach, tym była twardsza. Jednak "trochę" to jednak za mało i gdy już ramiona bolały dałam sobie spokój.

Moje pytanie brzmi: powinnam ją dłużej gotować, a może dodać więcej wody/cukru?
Sonus172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 15:19   #2361
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Synkopa Pokaż wiadomość
wygooglaj
paski do depilacji. Tudzież fizelinowe paski do depilacji.
dziękuję , bo kulki nie umiem uformować - roztapia się za szybko pod wpływem ciepła dłoni
pytałam bo wolałam jakieś sprawdzonej firmy co by były warte polecenia


i jeszcze jedno gdzie je można kupić poza netem?

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2012-07-18 o 16:43
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 17:08   #2362
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
dziękuję , bo kulki nie umiem uformować - roztapia się za szybko pod wpływem ciepła dłoni
pytałam bo wolałam jakieś sprawdzonej firmy co by były warte polecenia


i jeszcze jedno gdzie je można kupić poza netem?
Nie ma większej różnicy jakie paski chociaż chyba lepsze są fizelinowe niż wiskozowo poliestrowe. Wejdź na stronę firmy erbel, tam jest trochę tych pasków. I pociętych, i w rolce na metry.
Kupić poza netem - raczej ciężko. Chyba że w jakiejś hurtowni kosmetycznej, bo w drogeriach ja bynajmniej nie widziałam, w żadnych marketach też. Ewentualnie niektóre wizażanki pisały, że można kupić fizelinę na metry i pociąć no ale
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 21:58   #2363
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Synkopa Pokaż wiadomość
Nie ma większej różnicy jakie paski chociaż chyba lepsze są fizelinowe niż wiskozowo poliestrowe. Wejdź na stronę firmy erbel, tam jest trochę tych pasków. I pociętych, i w rolce na metry.
Kupić poza netem - raczej ciężko. Chyba że w jakiejś hurtowni kosmetycznej, bo w drogeriach ja bynajmniej nie widziałam, w żadnych marketach też. Ewentualnie niektóre wizażanki pisały, że można kupić fizelinę na metry i pociąć no ale
dziękuję za info
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 16:29   #2364
hopelessromantic
Rozeznanie
 
Avatar hopelessromantic
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 605
GG do hopelessromantic
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

tak sobie czytam te Wasze wypowiedzi o paście i chyba się skuszę
__________________
Whisper discretely
To me
hopelessromantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 19:30   #2365
hopelessromantic
Rozeznanie
 
Avatar hopelessromantic
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 605
GG do hopelessromantic
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

przed chwilą robiłam, kompletnie nie wyszło, już mi się odechciało
__________________
Whisper discretely
To me
hopelessromantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 18:46   #2366
peearl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: paradise
Wiadomości: 906
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez Pysiula Drakula Pokaż wiadomość
Ja wczoraj po raz pierwszy wypróbowałam pastę cukrową. Nie robiłam sama, ale zakupiłam na allegro pastę Camskazi ( czy jakoś tak) w cenie 8 zł plus wysyłka.

Depilowałam bikini Na początku zużyłam sporo pasty na metodę prób i błędów... Jak już załąpałam metodę, to poszło sprawnie i ładnie

Spostrzeżenia:
- robiłam kulki i zrywałam pastę bez żadnych pasków - nie są potrzebne, bardzo ładnie idzie
- bolało na prawdę tylko troszkę
- włoski wyrywały się z cebulkami
- skóra była tylko lekko zaczerwieniona, co zeszło w ciągu pół godziny
- efekt jest super - skóra gładka, bez podrażnień, krostek itd.
- miałam problem tylko z głębokim bikini, bo po prostu niezbyt wygodnie samemu wszędzie sięgnąć

Ciekawe ile czasu efekt się utrzyma... Na pewno dam Wam znać

Kupiłam tą samą co Ty, dzisiaj przyszła i właśnie się siłuję z nią
Strasznie trudno mi ją wydłubać z tego opakowania, Ty ją jakoś podgrzewałaś lekko czy nie? Raz mi wyszła fajna kuleczka którą wyrabiałam w palcach a raz mi się lepiło tak że szkoda gadać
peearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 16:21   #2367
evea81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

no ja tez sie wzielam za gotowanie pasty...i wyszlo za pierwszym razem..z tym,ze kule za bardzo sie nie sprawdzaja na moich nogach bo mam za mocny wlos..ale stosowalam jako wosk z plastrami..i super...a moze jakas podpowiedz jakby zadzialalo bez plastrow..moze cos nie tak nakladam...?

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

hey moja pasta wyszla od razu...moje proporcje:1xszklanak cukru,sok z jednej duzej cytryny i 3xlyzki stolowe wody...gotowalam dokladnie 25min...z tym ze calutki czas mieszalam i nie za duzy ogien by sie nie przypalilo....po wystygnieciu nie ma problemu z lepieniem kuli....kolor powinien byc ciemny braz taki bursztynowy...podczas wyrabiania kuli zmienia sie prawie w taki zlotawy a pozniej zolto-mleczny..powodzenia
evea81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 23:07   #2368
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Cytat:
Napisane przez evea81 Pokaż wiadomość
no ja tez sie wzielam za gotowanie pasty...i wyszlo za pierwszym razem..z tym,ze kule za bardzo sie nie sprawdzaja na moich nogach bo mam za mocny wlos..ale stosowalam jako wosk z plastrami..i super...a moze jakas podpowiedz jakby zadzialalo bez plastrow..moze cos nie tak nakladam...?

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

hey moja pasta wyszla od razu...moje proporcje:1xszklanak cukru,sok z jednej duzej cytryny i 3xlyzki stolowe wody...gotowalam dokladnie 25min...z tym ze calutki czas mieszalam i nie za duzy ogien by sie nie przypalilo....po wystygnieciu nie ma problemu z lepieniem kuli....kolor powinien byc ciemny braz taki bursztynowy...podczas wyrabiania kuli zmienia sie prawie w taki zlotawy a pozniej zolto-mleczny..powodzenia
Ja swoją gotuję 8 minut i to jaka wyjdzie zależy od ... wielkości cytryny (daję sok z połowy) i wielkości łyżek jakimi wlewam wodę (wlewam dwie łyżki).
Raz ugotowałam 8 minut i była idealna do pasków.
Drugi raz ugotowałam też 8 minut, chcąc by była do plastrów, a ona była idealna do stosowania bez pasków
A czas zaczynałam mierzyć dokładnie w tym samym momencie - gdy zaczynało się po bokach "zbierać" na "zagotowanie".
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 21:11   #2369
naaati89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

witajcie dziewczyny kupiłam pastę cukrową sweetskin firmy cosmoderma, przeczytałam wiele postów i obejrzałam kilka filmików i niestety ciągle mam problem. Pasta wydaje się być odpowiedniej konsystencji, mogę ją bez problemu wyciagnąć z pojemniczka (do tego momentu wszystko wygląda zupełnie jak na filmikach), i kiedy próbuję ją rozrabiać, okrutnie się klei, nie da się uformować opisywanej przez was "kulki". Pomyślałam, że i tak spróbuję i pastę, moimi obklejonymi rękoma naniosłam "pod włos" i zrywałam "z włosem" i niestety czasami ładnie cała się odrywała a czasami nie. Co robię nie tak? Dodam, że próbowałam dezynfekować skórę i posypywać ją odrobiną talku, a włoski mialy ok 2-3mm. Proszę pomóżcie bo jestem bliska rezygnacji
naaati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 13:49   #2370
hopelessromantic
Rozeznanie
 
Avatar hopelessromantic
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 605
GG do hopelessromantic
Dot.: Eureka!! Pasta cukrowa.

Trzymajcie kciuki, dziś po raz kolejny próbuję robić pastę cukrową, po ostatnich nieudanych próbach :p
__________________
Whisper discretely
To me
hopelessromantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-29 22:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.