Problemy z zębami / ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-07, 10:07   #61
Rossonera
Rozeznanie
 
Avatar Rossonera
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 851
Dot.: Wybielanie zębów

Cytat:
Napisane przez lalka_7 Pokaż wiadomość
Kochane, mam do was pytanie. Gdyby był dostęp do dobrego produktu wybielającego zęby, Ile dały byście za niego pieniędzy ? I nie piszę tu o pastach do zębów znanych marek bo nie działają...
Tylko na przykład ile za nakładki lub pisaki.
Ja dalam za Białą perłę ok. 50 zł i jest tego warta Mam naturalnie żółte zęby, a teraz wyglądają o niebo lepiej.
Rossonera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 13:34   #62
katepew
Rozeznanie
 
Avatar katepew
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Wybielanie zębów

Cytat:
Napisane przez Rossonera Pokaż wiadomość
Ja dalam za Białą perłę ok. 50 zł i jest tego warta Mam naturalnie żółte zęby, a teraz wyglądają o niebo lepiej.
Też miałam polecić Białą Perłę, po kilku zastosowaniach już widać efekty, a co dopiero po zakończeniu opakowania... Stosowałam ją z 3 lata temu i dała przepiękny efekt, który jeszcze teraz trochę widać, ale zmalała przez moje namiętne picie kawy i czarnej herbaty Ale teraz znów będę chciala powtórzyć serie... Ale z czystym sercem polecam, bo to najlepsze wydane 50 zł, które rajcuje jak widać efekt na ząbkach
Tylko musisz pamiętać, że każde wybielanie osłabia i powoduje nadwrażliwość ząbków i nie można od tak traktować jak mycie zębów....
__________________
Taa bo uwierzę, że państwo nam nie przeszkadza, a spokojna przyszłość nas czeka
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie

http://www.youtube.com/watch?v=QUQsqBqxoR4 jest moc siedzi i nie chce wyjść
katepew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 19:12   #63
lalka_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wybielanie zębów

O widzę że każda coś innego poleca Tak się składa że paski wybielające używałam i lipa., tak samo z pastami ... Brrrreklamy.... A efekt minimalny. Koleżanka dała u dentystki 900 zł KOSMOS cena ! Ale efekt super przez pierwsze 4 -5 miesięcy inaczej mówiąc, nie warte kasy, bo najpierw ból zębów a potem po 5-6 miesiącach coraz bardziej żółciutkie. Chyba spróbuję pisaka do wybielania zębów, która inna koleżanka poleciła mi 2 dni temu. Mówi że efekt miała po 2 zastosowaniach i cena nawet do przełknięcia
lalka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 14:47   #64
agakonicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 12
Dot.: Wybielanie zębów

Moim zdaniem wybielanie zębów w profesjonalnym salonie lub u dentysty to najlepsze rozwiązanie. Ja wybielałam zęby w salonie white&beauty w Warszawie i jestem bardzo zadowolona. Zęby są wyraźnie bielsze, nie mam problemu z nadwrażliwością. Wcześniej używałam różnych past i pisaków, jednak efekt był znikomy.
agakonicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 15:04   #65
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wybielanie zębów

tylko profesjonalnie u dentysty.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 06:01   #66
padam
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 71
Dot.: Wybielanie zębów

ja nigdy bym sie nie zdecydowała na wybielanie zębów, bałabym się że będę miała wrazliwe zęby.
padam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 07:36   #67
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Wybielanie zębów

Cytat:
Napisane przez padam Pokaż wiadomość
ja nigdy bym sie nie zdecydowała na wybielanie zębów, bałabym się że będę miała wrazliwe zęby.
ja też (mam na myśli wybielanie u dentysty bo te tanie pasty wybielające to tylko osad usuwaja i tutaj jak sie stosuje je z umiarem to nie ma zagrożenia)
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 19:26   #68
Brangien
Rozeznanie
 
Avatar Brangien
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 725
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

To wątek sprzed dwóch lat
Mimo wszystko, skoro już wypłynął, to dodam od siebie, że na podstawie mojego doświadczenia z duetem dentysta+NFZ odradzam leczenie kanałowe z funduszu. Oczywiście wiele zależy od stomatologa, jego umiejętności itd., szczęścia, liczby pacjentów i innych czynników, więc przekreślanie z góry danego dentysty może być krzywdzące.

Niemniej w moim przypadku rzecz się miała następująco. Bolał mnie ząb (dolna szóstka), umówiłam się na wizytę do dentysty na fundusz. Okazało się, że należy ząb leczyć kanałowo, na dodatek żadne znieczulenie z NFZ nie przysługuje, a kosztuje 30 zł. Potrzeba było kilka wizyt. Zapłaciłam za znieczulenie za każdym razem, wycierpiałam się okropnie. Na ostateczne dokończenie zęba byłam umówiona, przyszłam, dentystka zrobiła, co miała i koniec.

Po pół roku ząb rozbolał mnie tak strasznie, że wyłam z bólu przez całą noc, chodziłam po ścianach. Była sobota, nie dałabym rady doczekać do wtorku (czy środy nawet, nie pamiętam) aż tamta będzie w pracy. Poszłam prywatnie, okazało się, że tamta się spieszyła i zrobiła tylko jeden z trzech kanałów, pozostałe dwa zostawiła nieoczyszczone i one zaczęły się psuć. Nowa dentystka powiedziała, żebym się cieszyła, że szybko przyszłam i jeszcze do zakażenia nie doszło. To było półtora roku temu, dopiero teraz ostatecznie już mam wyleczonego zęba, w środę byłam na prześwietleniu.

A ile kasy wydałam na prywatnego dentystę, wolę nawet nie liczyć, bo to grube setki poszły. I to tylko dlatego, że wtedy chciałam przyoszczędzić i skorzystać ze swojego prawa do leczenia zębów ze środków z funduszu, na który co miesiąc płacę składkę.
__________________
Brangien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 21:43   #69
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Kanałowe leczenie zęba na NFZ

Cytat:
Napisane przez Brangien Pokaż wiadomość
To wątek sprzed dwóch lat
Mimo wszystko, skoro już wypłynął, to dodam od siebie, że na podstawie mojego doświadczenia z duetem dentysta+NFZ odradzam leczenie kanałowe z funduszu. Oczywiście wiele zależy od stomatologa, jego umiejętności itd., szczęścia, liczby pacjentów i innych czynników, więc przekreślanie z góry danego dentysty może być krzywdzące.

Niemniej w moim przypadku rzecz się miała następująco. Bolał mnie ząb (dolna szóstka), umówiłam się na wizytę do dentysty na fundusz. Okazało się, że należy ząb leczyć kanałowo, na dodatek żadne znieczulenie z NFZ nie przysługuje, a kosztuje 30 zł. Potrzeba było kilka wizyt. Zapłaciłam za znieczulenie za każdym razem, wycierpiałam się okropnie. Na ostateczne dokończenie zęba byłam umówiona, przyszłam, dentystka zrobiła, co miała i koniec.

Po pół roku ząb rozbolał mnie tak strasznie, że wyłam z bólu przez całą noc, chodziłam po ścianach. Była sobota, nie dałabym rady doczekać do wtorku (czy środy nawet, nie pamiętam) aż tamta będzie w pracy. Poszłam prywatnie, okazało się, że tamta się spieszyła i zrobiła tylko jeden z trzech kanałów, pozostałe dwa zostawiła nieoczyszczone i one zaczęły się psuć. Nowa dentystka powiedziała, żebym się cieszyła, że szybko przyszłam i jeszcze do zakażenia nie doszło. To było półtora roku temu, dopiero teraz ostatecznie już mam wyleczonego zęba, w środę byłam na prześwietleniu.

A ile kasy wydałam na prywatnego dentystę, wolę nawet nie liczyć, bo to grube setki poszły. I to tylko dlatego, że wtedy chciałam przyoszczędzić i skorzystać ze swojego prawa do leczenia zębów ze środków z funduszu, na który co miesiąc płacę składkę.
Ciekawa sprawa z tym leczeniem na NFZ, bo jeśli miałaś już wtedy 18 lat to szóstka nie podpada pod leczenie z ubezpeczenia. Poza tym jeśli leczenie jest na fundusz, to i znieczulenie też. Jeśli byłaś już dorosła, to pewnie wyglądało to tak, że dentysta dostał od NFZ kasę za leczenie zęba jednokanałowego (łącznie ze znieczuleniem), bo tylko w tych zębach przysługuje dorosłym. Kazał Ci dopłacać te 30 zł niby za znieczulenie i zrobił ząb trójkanałowy tak, żeby mu się opłacało, czego skutki odczułaś niedługo potem. Szkoda, że uczciwie nie powiedział, że darmowo może Ci tylko ten ząb usunąć, poszłabyś od razu prywatnie i być może zaoszczędziła czas i nerwy.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 14:20   #70
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Co na ból zęba?

ząbek czosnku przekroić na pół i przyłożyć do bolącego miejsca na kilka minut powinno złagodzić ból
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 08:00   #71
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Co na ból zęba?

ketanol tyle, że to na recepte ale najpierw dentysta
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-09, 16:58   #72
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Co na ból zęba?

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
ketanol tyle, że to na recepte ale najpierw dentysta
Ketonal to na ekstremalne sytuacje, poza tym nie jest szczególnie skuteczny na bóle zębów.

Lepiej pyralgina i smarowanie bolącego miejsca elugelem.

A z silnym bólem każdy dentysta powinien przyjąć.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 17:38   #73
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Co na ból zęba?

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Ketonal to na ekstremalne sytuacje, poza tym nie jest szczególnie skuteczny na bóle zębów.

Lepiej pyralgina i smarowanie bolącego miejsca elugelem.

A z silnym bólem każdy dentysta powinien przyjąć.
ojjj nie zgadzam się. ja używałam po usunięciu ketonal i tylko on pomagał
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 20:25   #74
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Co na ból zęba?

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
ojjj nie zgadzam się. ja używałam po usunięciu ketonal i tylko on pomagał
Mi po usunięciu pani zaleciła pyralginę, mówiąc, że będzie bardziej skuteczna.

Ketonal robi taki budyń z mózgu, że człowiekowi wszystko jedno, czy boli, czy nie, może to jest jakiś sposób
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 21:40   #75
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Co na ból zęba?

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Mi po usunięciu pani zaleciła pyralginę, mówiąc, że będzie bardziej skuteczna.

Ketonal robi taki budyń z mózgu, że człowiekowi wszystko jedno, czy boli, czy nie, może to jest jakiś sposób
Ja nie mam żadnych schizow po ketonalu. Tabletka jak tabletka. Przestaje boleć i tyle

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 15:08   #76
zu_
Raczkowanie
 
Avatar zu_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 57
Dot.: Co na ból zęba?

Ja już jestem tak poirytowana... Jakiś czas temu od żucia gumy, wykruszyła mi się plomba. Widocznie była słaba, stara, no nie wiem. W sobotę zaczęło mnie poważnie boleć, no ale wiadomo - weekend, więc nigdzie miejsca nie znajdę. Całe 2 dni łykałam ibuprom max co 4-5 godzin ( czasami co 3 ), budziłam się w nocy z bólu itd. W końcu dzisiaj z rana poleciałam do kliniki. Dentysta wyczyścił mi dziurę po plombie, wyjął jej resztki i wsadził nową. Twierdził, że to kwestia podrażnionego dziąsła i korzenia i że za kilka dni powinno być cacy, ale ja już nie wiem w jaki sposób mam ten tydzień wytrzymać !
Ibuprom to lek 'pułapowy', co oznacza, że po przyjęciu zbyt dużej dawki działanie się wcale nie zwiąksza. PRAWDA, teraz, kiedy wezmę tabletkę to ledwo co pomoże, z opóźnieniem i wcale nie na długo.
Rozważałam, żeby teraz przerzucić się na paracetamol, ale nie wiem czy przypadkiem nie jest jeszcze słabszy od Ibupromu.
Nie chcę sobie teraz rozwalić wątroby/żołądka od tych tabletek, a jakoś będę musiała przetrwać jeszcze te parę dni.
Ma ktoś pomysł na jakieś inne, skuteczne metody na silny ból ?
__________________
Babcia nawet długopis z rozbierającą się dziewczyną mi podarowała. Babcia Halinka. Mam jej zdjęcia golutkiej pośród brzeziny. Z 1936 roku. Dziadek Alfred jej robił. Miała wtedy osiemnaście lat. To jest coś. Dziękuję Życie. Dziadkowie. Rodzice. ~MGomulicki
zu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 15:47   #77
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: Co na ból zęba?

Nie wiem czy już ktoś tu nie wspomniał, ale na ból zęba pomaga czosnek. Rozgryźć i tą papkę "położyć" na zębie - naprawdę działa.
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 21:22   #78
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Co na ból zęba?

Żucie goździków działa znieczulająco. Polecam też kupić Dentosept albo coś innego z szałwią i płukać tym buzię.

Ale jeśli ból jest mocny, nie możesz przez niego spać to moim zdaniem nie można wykluczyć, że coś jest nie tak. Ja na Twoim miejscu zrobiłabym prześwietlenie.
Mnie bolał ząb, na szczęście nie na tyle, żebym nie mogła spać. Na prześwietleniu wyszła mała zmiana przy korzeniu. Na szczęście dało się to rozgonić antybiotykiem i obyło się bez kanałowego.
__________________
Instagram

20.08.2016

Edytowane przez aguleekk
Czas edycji: 2014-05-19 o 21:24
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 18:12   #79
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Zęby mądrości

Jestem pewna ze napewno źle umieściłam wątek ale absolutnie nie mam pojęcia gdzie powinnam go wrzucić.
za co z góry bardzo przepraszam.

Problem mam taki ze kilka dni temu bolało mnie "ósme dziaslo " czułam mocno pod skórą ze zaczyna wyrastac ósemka. Zignorowalam to bo co się stać musi to musi. Ale od wczoraj zauważyłam że zaczyna narastac jakąś - totalnie nie potrafię tego nazwać - narosl? Wyrastajace mieso ? Pryszcz? ! Coś w tym rodzaju, na tym właśnie dziasle. I rośnie. Wydaje się trochę czarno/czerwono/białe. Nie Wiem Bardzo Trudno Ocenić. I teraz jest moje pytanie. Czy ktoś kiedykolwiek cierpiał na "wyrastanie zębów mądrości "? Czy tak to powinno przebiegać? Wspomnę ze to nie boli jako tako. Czuje tylko dyskomfort w tym ze to jest.
Proszę dajcie jakieś rady czy to na dentystę czy tak ma być.
Z góry dziękuję! !!
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 18:17   #80
carpediem
Rozeznanie
 
Avatar carpediem
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 937
Dot.: Zęby mądrości

Cytat:
Napisane przez Issabele Pokaż wiadomość
Jestem pewna ze napewno źle umieściłam wątek ale absolutnie nie mam pojęcia gdzie powinnam go wrzucić.
za co z góry bardzo przepraszam.

Problem mam taki ze kilka dni temu bolało mnie "ósme dziaslo " czułam mocno pod skórą ze zaczyna wyrastac ósemka. Zignorowalam to bo co się stać musi to musi. Ale od wczoraj zauważyłam że zaczyna narastac jakąś - totalnie nie potrafię tego nazwać - narosl? Wyrastajace mieso ? Pryszcz? ! Coś w tym rodzaju, na tym właśnie dziasle. I rośnie. Wydaje się trochę czarno/czerwono/białe. Nie Wiem Bardzo Trudno Ocenić. I teraz jest moje pytanie. Czy ktoś kiedykolwiek cierpiał na "wyrastanie zębów mądrości "? Czy tak to powinno przebiegać? Wspomnę ze to nie boli jako tako. Czuje tylko dyskomfort w tym ze to jest.
Proszę dajcie jakieś rady czy to na dentystę czy tak ma być.
Z góry dziękuję! !!

Może to przebijający się ząb, a może to ropa. Na wizażu raczej nikt Ci jednoznacznie nie powie, co to dokładnie jest.

Pójdź do stomatologa - dowiesz się wszystkiego .
carpediem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 18:19   #81
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Zęby mądrości

ząbkowanie boli
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 18:29   #82
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zęby mądrości

Cytat:
Napisane przez Issabele Pokaż wiadomość
Jestem pewna ze napewno źle umieściłam wątek ale absolutnie nie mam pojęcia gdzie powinnam go wrzucić.
za co z góry bardzo przepraszam.

Problem mam taki ze kilka dni temu bolało mnie "ósme dziaslo " czułam mocno pod skórą ze zaczyna wyrastac ósemka. Zignorowalam to bo co się stać musi to musi. Ale od wczoraj zauważyłam że zaczyna narastac jakąś - totalnie nie potrafię tego nazwać - narosl? Wyrastajace mieso ? Pryszcz? ! Coś w tym rodzaju, na tym właśnie dziasle. I rośnie. Wydaje się trochę czarno/czerwono/białe. Nie Wiem Bardzo Trudno Ocenić. I teraz jest moje pytanie. Czy ktoś kiedykolwiek cierpiał na "wyrastanie zębów mądrości "? Czy tak to powinno przebiegać? Wspomnę ze to nie boli jako tako. Czuje tylko dyskomfort w tym ze to jest.
Proszę dajcie jakieś rady czy to na dentystę czy tak ma być.
Z góry dziękuję! !!
Najlepiej będzie pójść z tym do dentysty. Przez internet na pewno nikt nie będzie w stanie z całą pewnością powiedzieć, czy to wyrzynający się ząb, czy coś zupełnie innego.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 18:30   #83
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: Zęby mądrości

Cytat:
Napisane przez carpediem Pokaż wiadomość
Może to przebijający się ząb, a może to ropa. Na wizażu raczej nikt Ci jednoznacznie nie powie, co to dokładnie jest.

Pójdź do stomatologa - dowiesz się wszystkiego .
Wiem ze napewno nie dostane jednoznacznej odpowiedzi ale warto spróbować ponieważ mieszkam w Szwecji i tutaj dentysta jest płatny. Jeśli miałabym iść i wydać kupę kasy i dowiedzieć się ze " tak ma być. Każdy tak to przeżywa " to mi się krew gotuje. Zwłaszcza że jest początek roku. Wiadomo

No właśnie nie boli nie czuje jako tako bólu tylko ten "pryszcz" jest irytujący. :/
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 18:53   #84
bulka114
Wtajemniczenie
 
Avatar bulka114
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: młp
Wiadomości: 2 122
Dot.: Zęby mądrości

Cytat:
Napisane przez Issabele Pokaż wiadomość
Wiem ze napewno nie dostane jednoznacznej odpowiedzi ale warto spróbować ponieważ mieszkam w Szwecji i tutaj dentysta jest płatny. Jeśli miałabym iść i wydać kupę kasy i dowiedzieć się ze " tak ma być. Każdy tak to przeżywa " to mi się krew gotuje. Zwłaszcza że jest początek roku. Wiadomo

No właśnie nie boli nie czuje jako tako bólu tylko ten "pryszcz" jest irytujący. :/
To może być wyrzynający się ząb, a konkretnie któryś z jego guzków. Często dziąsło wtedy jest "napięte" (nie wiem jak to określić ) i czuć językiem czy też palcem zęba, tuż pod nim.
No, ale najlepiej tak jak mówią dziewczyny, pójdź do stomatologa.
__________________
"Granica tego, co możliwe, jest w Twojej głowie. Mogą Cię zatrzymać tylko te ściany, które stawiasz sam."


"Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale."
bulka114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 21:39   #85
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Zęby mądrości

Jeśli to jakaś czarno-czerwono-biała narośl a nie normalne dziąsło, to raczej coś dziwnego...
Jak wychodzi ósemka to może być opuchnięcie dziąsła, zwłaszcza jak ta ósemka zabardzo nie ma gdzie wyjść, ale dziąsło powinno być normalne i jak już ząb wyjdzie dostatecznei dużo, to da się pod dziąsłem wyczuc jego kształt. Raczej da się odróznić ząb pod dziąsłem od jakiejś gulki/pryszcza.

Edytowane przez Minai
Czas edycji: 2015-02-05 o 21:41
Minai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 06:31   #86
201707171132
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 453
Dot.: Zęby mądrości

Poza tym wizyta u stomatologa nie jest bezcelowa, bo jeżeli ósemka nie może wyjść lub dziąsło boli, on je natnie i po sprawie (nacięcie robi się w znieczuleniu).
201707171132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 06:52   #87
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Zęby mądrości

Ja również myślę, że bez dentysty się nie obejdzie.

A może to afta? Ja na dziąśle nigdy nie miałam, raczej na wewnętrznej stronie policzków, ale wiem, że na dziąsłach też się zdarzają.
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 06:59   #88
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Zęby mądrości

Ja mam to samo juz od lat, to po prostu chyba zab sie przebija. U mnie tez sobie jeat taki czerwono bialy kawalek miesa. Dodam, ze mieszkam w Norwegii i jak bylam u dentysty jak zaczely mi wyrastac osemki to powiedzial, ze musze poczekac az wyrosna, zeby cos zrobic, wiec mozliwe, ze Tobie tez tak powie. Najlepiej to moze jak bedziesz w Polsce pojdz
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 07:31   #89
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: Zęby mądrości

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ale to napewno nie afta. Miałam kilka już w życiu wiec to na pewno nie to.
Dziś to jest ciemno czerwone. I chyba zaczyna boleć mnie ale nie jestem zbyt pewna bo przyjmuje paracetamol bo chora jestem.

Nie mogę iść w Polsce bo nie mam tam ubezpieczenia. Zresztą nie wybieram się tam przez następnych kilka miesięcy.

Chyba poczekam jeszcze trochę jak się to rozwinie. Jeśli się pogorszy to zawine się do dentysty . może wreszcie ząb będzie wyrastal.
Myślicie że może szałwia powinnam płakać?
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 08:03   #90
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Zęby mądrości

Cytat:
Napisane przez Issabele Pokaż wiadomość
Myślicie że może szałwia powinnam płakać?
Myślę, że doraźnie możesz, żeby złagodzić objawy. Nie powinno zaszkodzić. Ale obserwuj nadal, co się z tym dzieje. I ja bym jednak wybrała się do dentysty na Twoim miejscu, żeby się nie pogorszyło.
Cytat:
Napisane przez Issabele
I chyba zaczyna boleć mnie ale nie jestem zbyt pewna bo przyjmuje paracetamol bo chora jestem.
A na co chorujesz? Przeziębienie? Może to co się dzieje z Twoim dziąsłem ma związek z infekcją? Zapalenie jamy ustnej? Choroba bostońska?
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-11 20:49:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.