Mamy luty 2022 :) - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-07, 08:20   #751
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Też używam Fridy. Jak o tym kiedyś pomyślałam, to mnie to obrzydzało. Kupiłam 2 gruszki i jak się wkurzyłam, bo nic nie wyciągały, to nie było zmiłuj i Frida poszła w ruch

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na którejś liście wyprawkowej w internecie, podobno od położnej, zobaczyłam że była wpisana konkretnie ta Frida. Nie aplikator, nie katarek, ale właśnie Frida. Dlatego pomyślałam że to też musi być w porządku, że na pewno ma swoich zwolenników.

Dziewczyny, a będziecie miały baby shower? Ja bym chciała, ale zastanawiam się czy to nie byłby za duży kłopot - jest już coraz chłodniej, plener odpada, więc musiałoby to być u kogoś w domu (wiadomo że kłopot) albo w wynajętym miejscu (większe koszty).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 09:31   #752
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Na którejś liście wyprawkowej w internecie, podobno od położnej, zobaczyłam że była wpisana konkretnie ta Frida. Nie aplikator, nie katarek, ale właśnie Frida. Dlatego pomyślałam że to też musi być w porządku, że na pewno ma swoich zwolenników.

Dziewczyny, a będziecie miały baby shower? Ja bym chciała, ale zastanawiam się czy to nie byłby za duży kłopot - jest już coraz chłodniej, plener odpada, więc musiałoby to być u kogoś w domu (wiadomo że kłopot) albo w wynajętym miejscu (większe koszty).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zerknę na tą Fridę. Szczerze mówiąc wszystkie te bajery to czarna magia dla mnie

Ja baby shower niechcę osobiście. Te wszystkie gry do mnie nie przemawiają i suma sumarum organizowane jest to tylko po to żeby dostać prezenty. Myślę że jak ktoś będzie chciał coś młodemu kupić to kupi bez względu na baby shower.

Zabrzmiałam jak straszna zmora 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 09:34   #753
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Na którejś liście wyprawkowej w internecie, podobno od położnej, zobaczyłam że była wpisana konkretnie ta Frida. Nie aplikator, nie katarek, ale właśnie Frida. Dlatego pomyślałam że to też musi być w porządku, że na pewno ma swoich zwolenników.

Dziewczyny, a będziecie miały baby shower? Ja bym chciała, ale zastanawiam się czy to nie byłby za duży kłopot - jest już coraz chłodniej, plener odpada, więc musiałoby to być u kogoś w domu (wiadomo że kłopot) albo w wynajętym miejscu (większe koszty).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fridę większość mam poleca W sumie też jestem zadowolona, bo spełnia swoją rolę. Często wyparzam i zmieniam filtry, więc już mnie nie obrzydza🤣


Ja ostatnio miałam mieć jako niespodziankę i pokrzyżowałam dziewczynom plany, bo trafiłam do szpitala🤣🤣 Zatem teraz wypadałoby to odbić, hehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 11:48   #754
Mariell_
Raczkowanie
 
Avatar Mariell_
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 108
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Orzeszkova super ze badanie wyszło dobrze, gratulacje no to jest masakra że dopiero te nasze kropki miały po raptem 2 cm i były jak mała krewetka a teraz ten maly człowiek zajmuje prawie pol brzucha
Ja nie wiem czy się zdecyduje na sesję ciążowa. Ale może.. Muszę przemyśleć i się porozglądać w sumie jak coś. Baby shower nie planuje. Jakoś nie czuję tego typu imprezy . Sesje noworodkowa zrobimy na pewno .
Ja dzisiaj 23+1 i już naprawdę odczuwam fizyczne dolegliwości związane z tą ciąża. Najbardziej to to ciągnięcie brzucha. Znaczy bola mnie mięśnie nad brzuchem od dźwigania tego ciężaru. A przecież brzuch będzie jeszcze większy . Nie wyobrażam sobie tego. Też tak macie? I z tego powodu zdałam sobie sprawę że trzeba ostro ruszyć do przodu z przygotowaniami bo będę pewnie coraz mniej mobilna skoro już teraz Franek daje mi tak w kość a czasu coraz mniej.
Krejzi, ten lew jest cudowny . Podziwiam talent.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mariell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 16:58   #755
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez krejzicatlady Pokaż wiadomość
Zerknę na tą Fridę. Szczerze mówiąc wszystkie te bajery to czarna magia dla mnie

Ja baby shower niechcę osobiście. Te wszystkie gry do mnie nie przemawiają i suma sumarum organizowane jest to tylko po to żeby dostać prezenty. Myślę że jak ktoś będzie chciał coś młodemu kupić to kupi bez względu na baby shower.

Zabrzmiałam jak straszna zmora 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ojej, mam takie samo zdanie jakoś zawsze tego typu proszone imprezki kojarzyły mi się z wymuszaniem prezentów... Jeszcze jak organizuje to w formie niespodzianki ktoś bliski dla Ciebie to spoko, ale samej sobie... jakoś tak nie czuję tego. A gry typu "przewijanie miśka" aby zgromadzenie się pośmiało, że jeszcze tego nie ogarniam... No nie wiem chyba tylko by mnie to zdołowało.
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 17:05   #756
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez rewelka111 Pokaż wiadomość
Ojej, mam takie samo zdanie jakoś zawsze tego typu proszone imprezki kojarzyły mi się z wymuszaniem prezentów... Jeszcze jak organizuje to w formie niespodzianki ktoś bliski dla Ciebie to spoko, ale samej sobie... jakoś tak nie czuję tego. A gry typu "przewijanie miśka" aby zgromadzenie się pośmiało, że jeszcze tego nie ogarniam... No nie wiem chyba tylko by mnie to zdołowało.
Ja byłam w sumie na dwóch takich imprezach. Za każdym razem przyszła mama przedstawiała listę prezentów (linki do konkretnych artykułów) i nie było tam niespodzianek gier i zabaw też nie było.
Jak znalazłam wczoraj taka listę prezentów z przed dwóch lat, to zorientowałam się że ja już praktycznie wszystko mam z tych rzeczy muszę się wstrzymać z zakupami dopóki się nie wyjaśni czy np bratowa planuje dla mnie coś takiego organizować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 17:35   #757
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez rewelka111 Pokaż wiadomość
Ojej, mam takie samo zdanie jakoś zawsze tego typu proszone imprezki kojarzyły mi się z wymuszaniem prezentów... Jeszcze jak organizuje to w formie niespodzianki ktoś bliski dla Ciebie to spoko, ale samej sobie... jakoś tak nie czuję tego. A gry typu "przewijanie miśka" aby zgromadzenie się pośmiało, że jeszcze tego nie ogarniam... No nie wiem chyba tylko by mnie to zdołowało.
Ja to po prostu w ramach rekompensaty za brak ostatniego baby shower mam w planach babskie spotkanie przy kawie, ciachu i drinkach dla dziewczyn Bez durnych zabaw i wymyślania prezentów. Po prostu dzidziuś ma być mobilizacją do spotkania i pogadania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-07, 17:43   #758
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Ja to po prostu w ramach rekompensaty za brak ostatniego baby shower mam w planach babskie spotkanie przy kawie, ciachu i drinkach dla dziewczyn Bez durnych zabaw i wymyślania prezentów. Po prostu dzidziuś ma być mobilizacją do spotkania i pogadania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tak na luzie spoko, wyobrażam sobie nawet taką imprezę nie tylko w damskim gronie, ale wraz z mężem i facetami. Bez napinki, listy prezentów, za to z drinkiem w łapce (kto może te może)
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 19:04   #759
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez rewelka111 Pokaż wiadomość
To tak na luzie spoko, wyobrażam sobie nawet taką imprezę nie tylko w damskim gronie, ale wraz z mężem i facetami. Bez napinki, listy prezentów, za to z drinkiem w łapce (kto może te może)
O, nawet dobry pomysł z chłopakami Właśnie chodzi mi o spotkanie bez spiny. Inaczej sama bym się źle czuła... A przecież chodzi o to, żeby miło i przyjemnie spędzić czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 06:01   #760
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cześć lutówki, dopadła wszystkie jakaś niemoc do pisania chyba. Ja się urlopuje, kilka dni tylko ale zawsze to chwila odpoczynku.

Czy któraś z Was walczy albo walczyła z rwą? Ja już nie mam pomysłów, ból w ostatnich dniach się tak nasilił, że nawet chodzenie nie jest łatwe. Czasem nie mogę wejść na łóżko bo nogi nie da się podnieść. Wszelkie kucanie i schylanie to pieklo. Mam co prawda za tydzień lekarza, ale płatnego 100% i nie wiem na ile wizyt będę mogła sobie pozwolić. Szukam domowych sposobów, jak macie coś godnego polecenia to piszcie proszę, bo się wykończę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 12:55   #761
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Witam się po wizycie dzisiaj następna wizyta z USG to już USG III trymestru ustalili mi dzisiaj na 8 listopada badanie, więc brzmi poważnie, już nie przelewki

A jak u Was? Jakieś wizyty się szykują w najbliższym czasie?

Dzisiaj dostarczyli do paczkomatu otulacz do fotelika który ostatnio zamówiłam, ale chyba dopiero jutro będę mogła go odebrać. A wy kupujecie takie wynalazki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 13:53   #762
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Witam się po wizycie dzisiaj następna wizyta z USG to już USG III trymestru ustalili mi dzisiaj na 8 listopada badanie, więc brzmi poważnie, już nie przelewki

A jak u Was? Jakieś wizyty się szykują w najbliższym czasie?

Dzisiaj dostarczyli do paczkomatu otulacz do fotelika który ostatnio zamówiłam, ale chyba dopiero jutro będę mogła go odebrać. A wy kupujecie takie wynalazki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój syn jeździ w foteliku przykryty kocykiem, jak jest chłodno, więc mały będzie tak samo okrywany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 15:59   #763
czerwiec2017
Zadomowienie
 
Avatar czerwiec2017
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 970
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Ja dzisiaj po połówkowych, 420g dziewczynki wszystko ok.

Otulacz kupuję koniecznie, z córeczką bardzo nam się sprawdził

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czerwiec2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 07:27   #764
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cześć dziewczyny. Ja wczoraj robiłam krzywą i miałam takiego stresa jak nigdy. Boję się kłucia w palec bo zawsze kończy się siniakiem, wczoraj oczywiście też. Ale wyszło mi 80-117-113 więc piękne wartości. Uff!

Pytanie do Was: jak będziecie bobasa zaraz po urodzeniu wozić na spacery to jak będziecie go ubierać? Chodzi mi o kombinezony, takie typowo zimowe. Wiadomo, że wózek ma też to okrycie w komplecie, ale czy jak będzie normalny ocieplany pajac i kocyk to jeszcze na to kombinezon? Czy raczej zamiast tego ciepłego pajaca normalny i wtedy kombinezon i kocyk? W ogóle nie umiem sobie wyobrazić.

Byłam wczoraj u nowego lekarza i zostaje tam. Mam blisko bo autem może 15 minut a nie jak wcześniej 45, są sporo tańsi od poprzedniego lekarza (u nas nie wszystko płaci kasa chorych) i zajęli się mną super. Mam do końca ciąży już ustalone wizyty normalne i KTG, wszystko ogarnięte. Jestem bardzo zadowolona.

Orzeszkova, Ty już masz 8.11 usg trzeciego trymestru? Kurczę, jak ten czas pędzi! Ja mam jakos pod koniec miesiąca. Jak tam otulacz? Masz fotkę? Bo też się zastanawiam.

Karolina a co synek ma zakładane jak przykrywasz kocykiem?

Czerwiec, kawał dziecka już. Kiedy kolejne wizyty?

A reszta dziewczyn chyba przepadła na FB...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 08:13   #765
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Ja wczoraj robiłam krzywą i miałam takiego stresa jak nigdy. Boję się kłucia w palec bo zawsze kończy się siniakiem, wczoraj oczywiście też. Ale wyszło mi 80-117-113 więc piękne wartości. Uff!

Pytanie do Was: jak będziecie bobasa zaraz po urodzeniu wozić na spacery to jak będziecie go ubierać? Chodzi mi o kombinezony, takie typowo zimowe. Wiadomo, że wózek ma też to okrycie w komplecie, ale czy jak będzie normalny ocieplany pajac i kocyk to jeszcze na to kombinezon? Czy raczej zamiast tego ciepłego pajaca normalny i wtedy kombinezon i kocyk? W ogóle nie umiem sobie wyobrazić.

Byłam wczoraj u nowego lekarza i zostaje tam. Mam blisko bo autem może 15 minut a nie jak wcześniej 45, są sporo tańsi od poprzedniego lekarza (u nas nie wszystko płaci kasa chorych) i zajęli się mną super. Mam do końca ciąży już ustalone wizyty normalne i KTG, wszystko ogarnięte. Jestem bardzo zadowolona.

Orzeszkova, Ty już masz 8.11 usg trzeciego trymestru? Kurczę, jak ten czas pędzi! Ja mam jakos pod koniec miesiąca. Jak tam otulacz? Masz fotkę? Bo też się zastanawiam.

Karolina a co synek ma zakładane jak przykrywasz kocykiem?

Czerwiec, kawał dziecka już. Kiedy kolejne wizyty?

A reszta dziewczyn chyba przepadła na FB...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam taki kombinezon z h&m który planuje zakładać na spacery, w lutym jeszcze mogą być śniegi i mrozy
8.11 mam pierwsze USG, ale w okolicach 24.11 będę miała kolejne - zalety chodzenia do dwóch lekarzy zastanawiam się jeszcze nad USG prywatnym, żeby mąż mógł iść ze mną, no ale 350 zł piechotą nie chodzi...
Dobre wyniki krzywej, dobrze że nie mamy cukrzycy bo to jest jednak dużo ograniczeń. Też myślałam że gorsza będzie ta glukoza a to tylko taki słodki syropek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 12:52   #766
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Ja wczoraj robiłam krzywą i miałam takiego stresa jak nigdy. Boję się kłucia w palec bo zawsze kończy się siniakiem, wczoraj oczywiście też. Ale wyszło mi 80-117-113 więc piękne wartości. Uff!

Pytanie do Was: jak będziecie bobasa zaraz po urodzeniu wozić na spacery to jak będziecie go ubierać? Chodzi mi o kombinezony, takie typowo zimowe. Wiadomo, że wózek ma też to okrycie w komplecie, ale czy jak będzie normalny ocieplany pajac i kocyk to jeszcze na to kombinezon? Czy raczej zamiast tego ciepłego pajaca normalny i wtedy kombinezon i kocyk? W ogóle nie umiem sobie wyobrazić.

Byłam wczoraj u nowego lekarza i zostaje tam. Mam blisko bo autem może 15 minut a nie jak wcześniej 45, są sporo tańsi od poprzedniego lekarza (u nas nie wszystko płaci kasa chorych) i zajęli się mną super. Mam do końca ciąży już ustalone wizyty normalne i KTG, wszystko ogarnięte. Jestem bardzo zadowolona.

Orzeszkova, Ty już masz 8.11 usg trzeciego trymestru? Kurczę, jak ten czas pędzi! Ja mam jakos pod koniec miesiąca. Jak tam otulacz? Masz fotkę? Bo też się zastanawiam.

Karolina a co synek ma zakładane jak przykrywasz kocykiem?

Czerwiec, kawał dziecka już. Kiedy kolejne wizyty?

A reszta dziewczyn chyba przepadła na FB...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko skarpetki, buty, bodziak lub koszulka i spodenki Właśnie jesteśmy w drodze do Karpacza i ma skarpetki, buty, podkoszulkę, bluzę cienką i spodnie dresowe. Śpi, więc nóżki przykryte cienkim kocykiem. Te foteliki mają tyle styropianów, że po dłuższej trasie młody zawsze był mokry na plecach, jak go grubiej ubierałam. Przestałam i jest ciepły, ale nie upocony.

Co do wózka, to w zimie miał czapkę, body, spodnie, skarpetki, a na to kombinezon. Okryty kocem grubszym. Jeśli było mega zimno, to zakładałam okrycie na gondolę. Młody ma ponad rok i mi jeszcze nie chorował, także mały będzie tak samo ubierany.
Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Ja mam taki kombinezon z h&m który planuje zakładać na spacery, w lutym jeszcze mogą być śniegi i mrozy
8.11 mam pierwsze USG, ale w okolicach 24.11 będę miała kolejne - zalety chodzenia do dwóch lekarzy zastanawiam się jeszcze nad USG prywatnym, żeby mąż mógł iść ze mną, no ale 350 zł piechotą nie chodzi...
Dobre wyniki krzywej, dobrze że nie mamy cukrzycy bo to jest jednak dużo ograniczeń. Też myślałam że gorsza będzie ta glukoza a to tylko taki słodki syropek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się ostatnio jeść chciało po tej glukozie. Marzyłam o suchej bułce🤣🤣 Teraz pewnie będzie tak samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 14:26   #767
fruczakk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 591
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Ja wczoraj robiłam krzywą i miałam takiego stresa jak nigdy. Boję się kłucia w palec bo zawsze kończy się siniakiem, wczoraj oczywiście też. Ale wyszło mi 80-117-113 więc piękne wartości. Uff!

Pytanie do Was: jak będziecie bobasa zaraz po urodzeniu wozić na spacery to jak będziecie go ubierać? Chodzi mi o kombinezony, takie typowo zimowe. Wiadomo, że wózek ma też to okrycie w komplecie, ale czy jak będzie normalny ocieplany pajac i kocyk to jeszcze na to kombinezon? Czy raczej zamiast tego ciepłego pajaca normalny i wtedy kombinezon i kocyk? W ogóle nie umiem sobie wyobrazić.

Byłam wczoraj u nowego lekarza i zostaje tam. Mam blisko bo autem może 15 minut a nie jak wcześniej 45, są sporo tańsi od poprzedniego lekarza (u nas nie wszystko płaci kasa chorych) i zajęli się mną super. Mam do końca ciąży już ustalone wizyty normalne i KTG, wszystko ogarnięte. Jestem bardzo zadowolona.

Orzeszkova, Ty już masz 8.11 usg trzeciego trymestru? Kurczę, jak ten czas pędzi! Ja mam jakos pod koniec miesiąca. Jak tam otulacz? Masz fotkę? Bo też się zastanawiam.

Karolina a co synek ma zakładane jak przykrywasz kocykiem?

Czerwiec, kawał dziecka już. Kiedy kolejne wizyty?

A reszta dziewczyn chyba przepadła na FB...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W gondoli jest ogólnie dość ciepło, na największe mrozy moim zdaniem normalne ubranko + kombinezon miś + ciepły kocyk i ewentualnie pokrywa od wózka.
Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Ja mam taki kombinezon z h&m który planuje zakładać na spacery, w lutym jeszcze mogą być śniegi i mrozy
8.11 mam pierwsze USG, ale w okolicach 24.11 będę miała kolejne - zalety chodzenia do dwóch lekarzy zastanawiam się jeszcze nad USG prywatnym, żeby mąż mógł iść ze mną, no ale 350 zł piechotą nie chodzi...
Dobre wyniki krzywej, dobrze że nie mamy cukrzycy bo to jest jednak dużo ograniczeń. Też myślałam że gorsza będzie ta glukoza a to tylko taki słodki syropek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A miałaś smakową glukozę czy zwykła?
W poprzedniej ciąży piłam pomarańczowa i była ok, teraz wzięłam cytrynową i już gorzej .


Jak stoicie z wyprawkami? Dużo jeszcze macie do przygotowania?
Ja w lesie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruczakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 14:47   #768
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez fruczakk Pokaż wiadomość
W gondoli jest ogólnie dość ciepło, na największe mrozy moim zdaniem normalne ubranko + kombinezon miś + ciepły kocyk i ewentualnie pokrywa od wózka.
A miałaś smakową glukozę czy zwykła?
W poprzedniej ciąży piłam pomarańczowa i była ok, teraz wzięłam cytrynową i już gorzej .


Jak stoicie z wyprawkami? Dużo jeszcze macie do przygotowania?
Ja w lesie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smakowa trzeba sobie samemu przynieść, a ja wzięłam co dawali czyli zwykła. 7 zł w kieszeni
Mi z wyprawki brakuje jeszcze wanienki, wózka, fotelika, przewijaka, karuzeli do łóżeczka,koszul do porodu. Myślałam też o macie do późniejszej zabawy/macie edukacyjnej.
W sumie mogłabym to wszystko kupić i mieć z głowy, ale też się zastanawialam i gdyby ktoś mnie zapytał co chce pod choinkę to mogłabym właśnie powiedzieć coś z tej listy np że np koszulę nocną. Albo gdybym miała to całe bociankowe/baby shower to też dobrze by było mieć jeszcze kilka brakujacych rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 07:13   #769
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Ja miałam zwykłą glukozę, która i tak musiałam sama kupić. Chciałam smakowa ale u nas na wsi to szczęście że normalna była. 🤣

Mam dwa kombinezony misie, ale nie mam takiego ortalionowego. Myślicie że wystarcza skoro będzie już luty?

Orzeszkova, mąż jeszcze nie był ani razu z Tobą? Nie puszczają u Was? U nas tylko na te większe badania i raz był, cudna sprawa.

Karolina, wielkie dzięki za info! W aucie to rzeczywiście ciepło, gorzej w wozku na spacerze. Udanego wyjazdu Wam! Długo zostajecie?

Fruczakk, właśnie widzę że odpowiedziałaś mi już na powyższe pytanie o kombinezon mis. Czyli chyba nie będę kombinować z jeszcze jednym kombinezonem. Jeszcze i tak jakiś otulacz kupię czy inny spiworek to chyba nie zamarznie.

Co do wyprawki to powoli do przodu. Wczoraj zamówiliśmy wózek bo dziadki kasę dali. Wieczorem jeszcze trochę w aptece zamówiłam rzeczy typu sól fizjologiczna czy olejek naturalny do kąpieli. Jeszcze mamy sporo do kupienia ale tak jak Orzeszkova pisze - Święta idą i część planuje sobie zażyczyć na prezent.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 07:16   #770
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Hej! Ja się jakoś mało udzielam, bo u mnie w sumie nic ciekawego się nie dzieje
Właśnie się popłakałam, bo na lutówkach na fb jedna dziewczyna urodziła...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 09:02   #771
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Ja się nie odzywałam bo chyba potrzebowałam zrobić sobie chwile przerwy od wyprawek i innych ciążowych tematów, ale już wracam

Co do wyprawki to ostatnio kupiliśmy fotelik i bazę isofix , brakuje na pewno jeszcze wanienki, przewijaka i łóżeczka. Nie mam tez żadnych zabawek i zastanawiam się czy w ogóle kupować czy liczyć ze dostaniemy to w prezentach

HellCat co do ubierania dziecka na spacery to ja niestety nie pomogę, sama się zastanawiam mam kupiony misiowy kombinezon na wyjście ze szpitala i do fotelika dokupiliśmy od razu dedykowany spiworek (ale nie ortalion, trochę jakby dresowa materiał, podobno w ubraniach górskich tez się taki stosuje bo jest cienki a ciepły). Mamy tez kocyk w razie czego.

Dziewczyny ja bardzo proszę o trzymanie kciuków bo idę dziś na echo serca dziecka, będziemy patrzyć co z tymi ogniskami hyperechogenicznymi i czy nie ma innych wad serduszka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 09:29   #772
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Ja miałam zwykłą glukozę, która i tak musiałam sama kupić. Chciałam smakowa ale u nas na wsi to szczęście że normalna była. 🤣

Mam dwa kombinezony misie, ale nie mam takiego ortalionowego. Myślicie że wystarcza skoro będzie już luty?

Orzeszkova, mąż jeszcze nie był ani razu z Tobą? Nie puszczają u Was? U nas tylko na te większe badania i raz był, cudna sprawa.

Karolina, wielkie dzięki za info! W aucie to rzeczywiście ciepło, gorzej w wozku na spacerze. Udanego wyjazdu Wam! Długo zostajecie?

Fruczakk, właśnie widzę że odpowiedziałaś mi już na powyższe pytanie o kombinezon mis. Czyli chyba nie będę kombinować z jeszcze jednym kombinezonem. Jeszcze i tak jakiś otulacz kupię czy inny spiworek to chyba nie zamarznie.

Co do wyprawki to powoli do przodu. Wczoraj zamówiliśmy wózek bo dziadki kasę dali. Wieczorem jeszcze trochę w aptece zamówiłam rzeczy typu sól fizjologiczna czy olejek naturalny do kąpieli. Jeszcze mamy sporo do kupienia ale tak jak Orzeszkova pisze - Święta idą i część planuje sobie zażyczyć na prezent.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mąż był na USG I i II trymestru ze mną. Było na bardzo dobrym sprzęcie i w sumie to nie płaciliśmy bo dostaliśmy skierowanie od lekarza u którego byłam kiedyś prywatnie. Zastanawiam się czy iść na dodatkowe USG,żeby też mógł sobie pooglądać czy raczej zdjęcia beda wystarczające (z tych badan,na które męża zabrać nie mogę też zdjęcia dostanę)
U nas też dziadkowie sponsorują wózek, jaki wybraliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 10:05   #773
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Ja miałam zwykłą glukozę, która i tak musiałam sama kupić. Chciałam smakowa ale u nas na wsi to szczęście że normalna była. 🤣

Mam dwa kombinezony misie, ale nie mam takiego ortalionowego. Myślicie że wystarcza skoro będzie już luty?

Orzeszkova, mąż jeszcze nie był ani razu z Tobą? Nie puszczają u Was? U nas tylko na te większe badania i raz był, cudna sprawa.

Karolina, wielkie dzięki za info! W aucie to rzeczywiście ciepło, gorzej w wozku na spacerze. Udanego wyjazdu Wam! Długo zostajecie?

Fruczakk, właśnie widzę że odpowiedziałaś mi już na powyższe pytanie o kombinezon mis. Czyli chyba nie będę kombinować z jeszcze jednym kombinezonem. Jeszcze i tak jakiś otulacz kupię czy inny spiworek to chyba nie zamarznie.

Co do wyprawki to powoli do przodu. Wczoraj zamówiliśmy wózek bo dziadki kasę dali. Wieczorem jeszcze trochę w aptece zamówiłam rzeczy typu sól fizjologiczna czy olejek naturalny do kąpieli. Jeszcze mamy sporo do kupienia ale tak jak Orzeszkova pisze - Święta idą i część planuje sobie zażyczyć na prezent.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękujemy W weekend wracamy, bo potem Wszystkich Świętych i zapewne na drogach by była masakra.

Mój mąż ze mną nie był na żadnych badaniach. Ani poprzednio, ani teraz...

Ja to myślę nad prezentem na święta dla młodego Z wyprawki do kupienia mam 1 smoczek 0+ do butelki, ręczniki, gąbkę i fridę. Nie liczę mleka i pampersów 1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 12:40   #774
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Hej

Myślałam że tu cisza i nawet na fejsie napisałam że na wizażu pustki a tu jednak życie wróciło a okazało się że mój Wizaz miał zwiechę.

Mam nadzieję że wskrzesimy grupę bo coraz częściej nachodzą mnie pytania co do wyprawki a nikt tak nie doradzi jak lutówka.

My wróciliśmy z Polski z walizką pełną ciuszków i zabawek dla Theo 🥰

W weekend biorę się za segregację wg rozmiarów. Zamówiliśmy szafę dla małego ale dopiero za 3 tygodnie dojdzie wiec w międzyczasie chociaz mu w komodzie poukładam.
Wybraliśmy też rolety a wózek i łóżeczko zamówimy na dniach.

Z używek chce poszukać takiej dostawki do naszego łóżka jak Chicco next to me bo to tylko na parę miesięcy.

Z takich spraw medycznych czy pielegnacyjnych niemam nic jeszcze wiec czas zrobić listę i powoli zamawiać.

Ja ostatnie USG miałam 6 tygodni temu i jeśli nie będzie wskazań od położnej to już żadnego mi nie zrobią do porodu
Jednak mąż obiecał że pójdziemy przed świętami podejrzeć gdzieś krasnala

Jutro mam położną i szczepienie na grypę i krztusiec. Z tego co wiem to posłuchamy serduszka i będzie mi mierzyć brzuch. Mam nadzieję że mi powie więcej o położeniu małego bo osobiście myślę że on jest nisko i większość czasu ma kończynę jakąś u mnie w kroczu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 17:54   #775
Mariell_
Raczkowanie
 
Avatar Mariell_
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 108
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Hej dziewczyny, nadrobiłam i postaram się wrócić bo jakoś tak nie po drodze mi było na wizaz
Co u mnie? Zamówiliśmy wózek, jutro ma przyjść komoda dla Młodego, łóżeczko już stoi. Powoli zamawiam kolejne rzeczy i jakoś próbuje te przygotowania pchnąć do przodu bo jakoś topornie mi to idzie . Dostałam grafik z mojej szkoły rodzenia i zaczynamy zajęcia 8 listopada .
Dzisiaj zarezerwowałam termin na sesję ciążowa. Niestety trochę się późno za to wzięłam i najwcześniejszy termin był na początek grudnia czyli będzie to początek 8 miesiaca. Ale myślę że damy radę .
Jutro idę na badanie glukozy, trzymajcie kciuki 🤞, mam cytrynową.

krejzi, tez czesto tak czuje ze Mlody jest bardzo nisko az czuje te jego kopniecia w pochwie i martwiłam się przez to o szyjkę macicy ale pytalam o to lekarza na ostatniej wizycie i mówił że maluch ma jeszcze na tyle duzo miejsca że się może przekręcać i to że czasami jest bardzo nisko to jest normalne i nie trzeba się martwić.

Madzia, jak echo?


Co do spacerów to ja do wózka planuje kupić śpiworek taki zimowy. I wtedy normalne ubranko + misiowy kombinezon + ten śpiworek. Analogicznie do auta tak samo tylko zamiast śpiworka to otulacz do fotelika.
Kombinezon zimowy to może dopiero na następną zimę kupimy - na luty/marzec nie widzę sensu.

Dziewczyny, mam pytanie, jak tam stan waszych brzuszkow? Czy macie widoczna ta ciemna kreskę od pępka w dół? Bo wszędzie czytam że już na tym etapie powinna się pojawić a u mnie nic, ani krechy, ani rozstępów (z tego się akurat cieszę i oby tak dalej&#129310, jedynie pępek mi już wystaje ale to już od jakiegoś czasu bo nawet przed ciąża nie był bardzo schowany a jak jest u Was?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Mariell_
Czas edycji: 2021-10-27 o 17:56
Mariell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 18:26   #776
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

No nareszcie coś się ruszyło, fajnie znów Was tu widzieć.

Psycho, już??? Co z dzieckiem? Gdzieś czytałam, że na tym etapie jakieś tam szanse na przeżycie są, ale że dziecko prawie na pewno będzie chore.

Madzia, przerwa się przydaje, to prawda. O zabawkach to ja w ogóle nie myślę, wydaje mi się że coś dostaniemy. A poza tym to nie wiem czy taki maluch rzeczywiście potrzebuje zabawek. Kciuki były! Jak poszło badanie?

Orzeszkova, a, no to fajnie że był. To już sobie trochę popatrzył. Mój był na drugim i będzie na trzecim i musi mu wystarczyć. Zdecydowaliśmy się na niemiecki wózek Freidrich Hugo München (już bardziej niemiecka nazwa chyba nie istnieje). Postaram się wrzucić fotkę. Jest oczywiście retro ale ma bazę isofix i to nas przekonało.

Karolina, to fakt, na Wszystkich Świętych potrafi się w Polsce dziać. Odpoczywajcie.

Krejzi, fajnie że jesteś bo mi Cię tu brakowało. Też myślę że my sobie tu najlepiej doradzimy, powoli robią się z nas ekspertki. Ja mam listę potrzebnych rzeczy i odhaczam co mam, co zamówione i co zamówić z PL. Nieźle mi idzie. Jak tam w ogóle było w Polsce? Co do usg to szok że już nie robią. Przecież to jeszcze tyle czasu. Ja się w poniedziałek na grypę szczepilam. Jeśli śpisz głównie na lewym boku to lepiej weź zastrzyk w prawe ramię, inaczej nie będziesz mogła się wyspać. Jak ja... Mądry Polak po szkodzie.

Mariell, jaki wózek zamówiliście? Dasz fotkę? Fajnie że macie sesję! U nas będzie robić koleżanka bo przeraziły mnie ceny. Za to zamówiłam już sesję noworodka. Trzymam kciuki za krzywą! Będzie dobrze.

Co do kombinezonu to kupiłam takie pomieszanie kombinezonu ze spiworkiem, spróbuje też fotkę wrzucić. Dałam 5 eur.
A co brzuszka to u mnie linea negra jeszcze się nie pojawiła. Szczerze to jak dla mnie może się nie pojawiać. 🤭 Pępek mam schowany i nie wiem czy w ogóle wyjdzie, ma się zapas tluszczyku. Screenshot_20211027-174913_Vinted.jpgScreenshot_20211027-192429_Gallery.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 19:16   #777
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez Mariell_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, nadrobiłam i postaram się wrócić bo jakoś tak nie po drodze mi było na wizaz
Co u mnie? Zamówiliśmy wózek, jutro ma przyjść komoda dla Młodego, łóżeczko już stoi. Powoli zamawiam kolejne rzeczy i jakoś próbuje te przygotowania pchnąć do przodu bo jakoś topornie mi to idzie . Dostałam grafik z mojej szkoły rodzenia i zaczynamy zajęcia 8 listopada .
Dzisiaj zarezerwowałam termin na sesję ciążowa. Niestety trochę się późno za to wzięłam i najwcześniejszy termin był na początek grudnia czyli będzie to początek 8 miesiaca. Ale myślę że damy radę .
Jutro idę na badanie glukozy, trzymajcie kciuki 🤞, mam cytrynową.

krejzi, tez czesto tak czuje ze Mlody jest bardzo nisko az czuje te jego kopniecia w pochwie i martwiłam się przez to o szyjkę macicy ale pytalam o to lekarza na ostatniej wizycie i mówił że maluch ma jeszcze na tyle duzo miejsca że się może przekręcać i to że czasami jest bardzo nisko to jest normalne i nie trzeba się martwić.

Madzia, jak echo?


Co do spacerów to ja do wózka planuje kupić śpiworek taki zimowy. I wtedy normalne ubranko + misiowy kombinezon + ten śpiworek. Analogicznie do auta tak samo tylko zamiast śpiworka to otulacz do fotelika.
Kombinezon zimowy to może dopiero na następną zimę kupimy - na luty/marzec nie widzę sensu.

Dziewczyny, mam pytanie, jak tam stan waszych brzuszkow? Czy macie widoczna ta ciemna kreskę od pępka w dół? Bo wszędzie czytam że już na tym etapie powinna się pojawić a u mnie nic, ani krechy, ani rozstępów (z tego się akurat cieszę i oby tak dalej&#129310, jedynie pępek mi już wystaje ale to już od jakiegoś czasu bo nawet przed ciąża nie był bardzo schowany a jak jest u Was?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
No nareszcie coś się ruszyło, fajnie znów Was tu widzieć.

Psycho, już??? Co z dzieckiem? Gdzieś czytałam, że na tym etapie jakieś tam szanse na przeżycie są, ale że dziecko prawie na pewno będzie chore.

Madzia, przerwa się przydaje, to prawda. O zabawkach to ja w ogóle nie myślę, wydaje mi się że coś dostaniemy. A poza tym to nie wiem czy taki maluch rzeczywiście potrzebuje zabawek. Kciuki były! Jak poszło badanie?

Orzeszkova, a, no to fajnie że był. To już sobie trochę popatrzył. Mój był na drugim i będzie na trzecim i musi mu wystarczyć. Zdecydowaliśmy się na niemiecki wózek Freidrich Hugo München (już bardziej niemiecka nazwa chyba nie istnieje). Postaram się wrzucić fotkę. Jest oczywiście retro ale ma bazę isofix i to nas przekonało.

Karolina, to fakt, na Wszystkich Świętych potrafi się w Polsce dziać. Odpoczywajcie.

Krejzi, fajnie że jesteś bo mi Cię tu brakowało. Też myślę że my sobie tu najlepiej doradzimy, powoli robią się z nas ekspertki. Ja mam listę potrzebnych rzeczy i odhaczam co mam, co zamówione i co zamówić z PL. Nieźle mi idzie. Jak tam w ogóle było w Polsce? Co do usg to szok że już nie robią. Przecież to jeszcze tyle czasu. Ja się w poniedziałek na grypę szczepilam. Jeśli śpisz głównie na lewym boku to lepiej weź zastrzyk w prawe ramię, inaczej nie będziesz mogła się wyspać. Jak ja... Mądry Polak po szkodzie.

Mariell, jaki wózek zamówiliście? Dasz fotkę? Fajnie że macie sesję! U nas będzie robić koleżanka bo przeraziły mnie ceny. Za to zamówiłam już sesję noworodka. Trzymam kciuki za krzywą! Będzie dobrze.

Co do kombinezonu to kupiłam takie pomieszanie kombinezonu ze spiworkiem, spróbuje też fotkę wrzucić. Dałam 5 eur.
A co brzuszka to u mnie linea negra jeszcze się nie pojawiła. Szczerze to jak dla mnie może się nie pojawiać. 🤭 Pępek mam schowany i nie wiem czy w ogóle wyjdzie, ma się zapas tluszczyku. Załącznik 7761303Załącznik 7761304

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na szczęście na echu wszystko wyszło w porządku. Są cały czas widoczne te ogniska hyperechoeniczne, podobno mają taki nitkowaty kształt, ale nie są groźne i nie wymagają dalszej diagnostyki. Będą wpływać na szmery w sercu w wieku dziecięcym, więc trzeba będzie to kontrolować.

U mnie badanie glukozy przebiegło całkiem bezproblemowo, a nastawiałam sie na nie wiadomo co, bo większość narzeka. Dostałam jakąś smakową glukozę, ale nie mam pewności jaki to był smak, jakaś cytryna albo pomarańcza :P ogólnie byłam głodna, więc po wypiciu nawet lepiej się poczułam :P no i wyniki w normie.

Ja ubolewam nad tym, że mąż nie był ze mną na żadnych badaniach, nigdzie go wpuścić nie chcą. Pytalam już o usg 3. trymestru, mam 17 listopada i już mi powiedzieli że nie wpuszczą przez covid, ale bedę mogła nagrać filmik jak będę chciała. Więc pomyślimy jeszcze, czy iść na to badanie dodatkowo jeszcze drugi raz w inne miejsce gdzie go wpuszczą.

Co do ciemnej linii na brzuchu to ja też jej póki co nie mam, rozstępów też się jeszcze nie dorobiłam. Pępek też schowany, aczkolwiek już taki twardy, więc możliwe że wyskoczy

Dziewczyny a jak Wasza waga? U mnie już +9 kg i boję się co będzie dalej
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 19:36   #778
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Magda, super wiadomość! Żeby już teraz same dobre wieści były.

U mnie na krzywej było tak sobie. Tzn. bałam się że będzie mi słabo czy coś, ale jakoś poszło. Po prawie 2 godzinach było mi trochę niedobrze i serce mi waliło jak szalone, ale się wszystko uspokoiło.

Z wagą u mnie dobrze, -1,3 kg hihi. To jak by liczyć od wyjściowej przed ciążą. Ale ja schudłam mocno w piątym tygodniu i gdyby od tego momentu liczyć to mam +3 kg więc myślę że spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 21:44   #779
fruczakk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 591
Dot.: Mamy luty 2022 :)

U mnie na razie 2 kg na plusie. Kreski na brzuchu jeszcze nie mam, rozstępów też nie ale nie łudzę się że się nie pojawią, jestem z tym pogodzona .

Maddzia dobrze ze z serduszkiem wszystko na razie wygląda dobrze .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruczakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-28, 07:47   #780
Mariell_
Raczkowanie
 
Avatar Mariell_
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 108
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cześć
Hellcat, wózek to Roan Bloom. Mam nadzieję że udało mi się załączyć zdjęcie . Co do sesji to też zaklepałam od razu noworodkowa. A jak wzięłam dwie w pakiecie to mam 10% rabatu .
Glukoza wypita, Mały wariuje od takiej dawki cukru a niecale 2 godziny jeszcze przede mną .

Z zabawek to mam póki co karty kontrastowe i tyle. Ale na pewno będziemy kupować jakąś mate edukacyjna taką do leżenia

Madzia, świetne wieści. Szmery na serduszku są częstym schorzeniem które wymaga kontroli ale często z wiekiem i wzrostem dzieciaki wychodzą na prostą. Mój siostrzeniec np tak miał.
Ja licząc od początku ciąży przytyłam już jakieś 6,5 - 7 kg. I brzuch już mam ogromny 🤰🏻. Ale lekarz mówi że jest ok więc... Zaczynałam z 49 kg i ogólnie jestem dosyć drobna więc ten brzuch mi tak idzie głównie do przodu .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Mariell_
Czas edycji: 2021-10-28 o 07:49
Mariell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-05 16:28:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.