Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-03, 22:22   #2551
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Na śniadanie w jadłospisie od dietetyczki mam przykazane 2 tosty z "2 dużych kromek pieczywa". Moje 2 kromki ważą 100g i teraz pytanie - czy to "dużo"? Wyjdą z tego 2 takie wymagane tosty?

Tak, pytanie wynika z ED. Chyba wolę, by ktoś spojrzał na to obiektywnie.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 03:59   #2552
SybilVane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 86
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

proszę o usunięcie posta, zły wątek

Edytowane przez SybilVane
Czas edycji: 2013-11-04 o 04:02 Powód: zły wątek
SybilVane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 13:32   #2553
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mortadella Pokaż wiadomość
Czy mogę jeść hummus na redukcji?
tak możesz

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
Na śniadanie w jadłospisie od dietetyczki mam przykazane 2 tosty z "2 dużych kromek pieczywa". Moje 2 kromki ważą 100g i teraz pytanie - czy to "dużo"? Wyjdą z tego 2 takie wymagane tosty?

Tak, pytanie wynika z ED. Chyba wolę, by ktoś spojrzał na to obiektywnie.

Nie to nie jest dużo, zjedz te dwie kromki, i nie trzymaj się tak sztywno ram od tej dietetyczki.

To i tak jest mało moim zdaniem na P.

Na przeciętnym U, zwykła porcja to trzy kromki a Ty chciałaś na P zjeść jedną?
Ja i wiele osób które znam jedzą najmniej trzy kromki na posiłek tego typu, tym bardziej że to jest śniadanie.
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/

Edytowane przez teczowa dlolinka 21
Czas edycji: 2013-11-04 o 13:35
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 14:57   #2554
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Zjadłam te 2 i doprawiłam jeszcze 1. Do tego miałam jeszcze banana i trochę orzechów włoskich, więc śniadanie małe nie było.
Ale dziękuję za radę. Czasami te odnośniki co do gramów trochę mnie mylą...
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 17:51   #2555
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

dietetyczka zaleciła mi taki zestaw obiadowy (dieta odzywcza na przytycie)
150gram indyka + pol woreczka ryzu brazowego z łyzka oliwy z olwiek + warzywa
czy duza roznica bedzie jesli zjem zamiast ryzu brazowego pol woreczka (120gram po ugotowaniu) kaszy gryczanej z łyzka oliwy?
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 12:02   #2556
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
Zjadłam te 2 i doprawiłam jeszcze 1. Do tego miałam jeszcze banana i trochę orzechów włoskich, więc śniadanie małe nie było.
Ale dziękuję za radę. Czasami te odnośniki co do gramów trochę mnie mylą...
tak trzymaj

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
dietetyczka zaleciła mi taki zestaw obiadowy (dieta odzywcza na przytycie)
150gram indyka + pol woreczka ryzu brazowego z łyzka oliwy z olwiek + warzywa
czy duza roznica bedzie jesli zjem zamiast ryzu brazowego pol woreczka (120gram po ugotowaniu) kaszy gryczanej z łyzka oliwy?

dezett
Na NJC omawialiśmy już kilkakrotnie jadłospis który dostałaś o tej dietetyczki i nie jest on odpowiedni, obiad który napisałaś nadaje się na eR
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 21:11   #2557
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Silownia a odzywianie???

Olalam brzydko mowiac jadlo od dietetyczki i zjadlam ziemniaki okraszone maslem i koperkiem sztuj4 duze, spora porcja lososia w jarzynach i surowka z kapusty a na podwieczorek zamiast 200ml jogurtu i kromki chleba rogalik drkzdzowy z maslem orzechowym i dzemem a po kolacji jablko wielkie chociaz zakazala mi jesx owoców i slodyczy po 14.....

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-13, 09:16   #2558
maska92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam! Co sądzicie na temat diety 8 godzinnej ?

Edytowane przez maska92
Czas edycji: 2013-11-13 o 09:19
maska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 17:59   #2559
cukierkowa1
Raczkowanie
 
Avatar cukierkowa1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 97
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dziewczyny a powiedzcie ile mam teraz jeść. Opowiem w skrócie.
Byłam dłuższy czas na diecie ok 1100 (i wiem, że to był ogromny błąd i dopiero oczy mi się otwarły jak dużo szperałam w necie o dietach, że ta jest drastyczna. Zresztą same wiecie o tym. Bardzo żałuje, że byłam na tej diecie) schudłam z 88 na 64 (przy wzroście 163 wiek 22) lecz w lipcu miałam kompulsy, trochę zaprzepaściłam a zaczęłam wychodzić z tej niby diety.. więc dodawałam kalorie. Jadłam dobrze, zdrowo itp ale kilogramy wracały.. Więc z 64 jest 70. Obecnie jem w granicach 1600-1700, w domu ćwiczę kilka razy w tygodniu. Kalkulator zapotrzebowania wylicza mi około 2100 kalorii do utrzymania ogólnie wagi. Czy powinnam jeść około 1800 żeby schudnąć ? Ale nie wiem jak organizm i tak zareaguje na nagły skok takich kalorii

z góry dziękuję za każdą rade, każda Wasza opinia będzie dla mnie cenną wskazówką
cukierkowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 18:05   #2560
MauraPL
Raczkowanie
 
Avatar MauraPL
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 269
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Masz ode mnie priv. Co do Twojego menu - luźno, kolorowo, no i widać, że walczysz o @...
Co oznacza @?
MauraPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 18:17   #2561
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MauraPL Pokaż wiadomość
Co oznacza @?
@ oznacza okres
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 00:16   #2562
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cukierkowa1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a powiedzcie ile mam teraz jeść. Opowiem w skrócie.
Byłam dłuższy czas na diecie ok 1100 (i wiem, że to był ogromny błąd i dopiero oczy mi się otwarły jak dużo szperałam w necie o dietach, że ta jest drastyczna. Zresztą same wiecie o tym. Bardzo żałuje, że byłam na tej diecie) schudłam z 88 na 64 (przy wzroście 163 wiek 22) lecz w lipcu miałam kompulsy, trochę zaprzepaściłam a zaczęłam wychodzić z tej niby diety.. więc dodawałam kalorie. Jadłam dobrze, zdrowo itp ale kilogramy wracały.. Więc z 64 jest 70. Obecnie jem w granicach 1600-1700, w domu ćwiczę kilka razy w tygodniu. Kalkulator zapotrzebowania wylicza mi około 2100 kalorii do utrzymania ogólnie wagi. Czy powinnam jeść około 1800 żeby schudnąć ? Ale nie wiem jak organizm i tak zareaguje na nagły skok takich kalorii

z góry dziękuję za każdą rade, każda Wasza opinia będzie dla mnie cenną wskazówką
Trudno dokładnie Ci podpowiedzieć więc tylko mogę napisać jak to u mnie wygląda skoro prosisz o każdą wskazówkę. Z przygód z dietą, gubieniem i wracaniem kg zaobserwowałam, że wagę utrzymuję (bez chudnięcia i tycia) na poziomie ok 1700kcal dziennie przy ok 45min intensywnego ruchu każdego dnia. Ale ja jestem sporo starsza od Ciebie więc i przemiana materii zapewne wolniejsza. Z kolei znajomej (kilka lat starszej od Ciebie) dietetyczka zaplanowała na utrzymanie stałej diety jadłospis zawierający 1500kcal (bez ćwiczeń) więc bazując na tym sądzę, że te ponad 2000kcal na utrzymanie jest nieco zawyżoną dawką kcal szczególnie biorąc pod uwagę incydent z dietą tak drastyczną, która rozregulowała zapewne Ci metabolizm i teraz niestety gdy jesz więcej, Twój organizm natychmiast odkłada zapasy w razie gdybyś wpadla na kolejny pomysł głodzenia się. Pewnie gdybyś się trochę poruszała to ułatwiloby to sprawę podkręcenia przemiany materii i mogłabyś spokojnie sobie stopniowo do tych 2000kcal dojść

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-11-16 o 00:26
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 06:44   #2563
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Trudno dokładnie Ci podpowiedzieć więc tylko mogę napisać jak to u mnie wygląda skoro prosisz o każdą wskazówkę. Z przygód z dietą, gubieniem i wracaniem kg zaobserwowałam, że wagę utrzymuję (bez chudnięcia i tycia) na poziomie ok 1700kcal dziennie przy ok 45min intensywnego ruchu każdego dnia. Ale ja jestem sporo starsza od Ciebie więc i przemiana materii zapewne wolniejsza. Z kolei znajomej (kilka lat starszej od Ciebie) dietetyczka zaplanowała na utrzymanie stałej diety jadłospis zawierający 1500kcal (bez ćwiczeń) więc bazując na tym sądzę, że te ponad 2000kcal na utrzymanie jest nieco zawyżoną dawką kcal szczególnie biorąc pod uwagę incydent z dietą tak drastyczną, która rozregulowała zapewne Ci metabolizm i teraz niestety gdy jesz więcej, Twój organizm natychmiast odkłada zapasy w razie gdybyś wpadla na kolejny pomysł głodzenia się. Pewnie gdybyś się trochę poruszała to ułatwiloby to sprawę podkręcenia przemiany materii i mogłabyś spokojnie sobie stopniowo do tych 2000kcal dojść

A moja dietetyczka mówiła, że 1600-1800 to diety redukcyjne dla dorosłych. Przy założeniu, że dba się o regularność posiłków i ich urozmaicenie (czyli po prostu rozkręci się metabolizm).
Po sobie widzę, że wbrew pozorom to by się zgadzało, kiedyś na 1600 trzymałam wagę (względnie), później po 2 tygodniach na 1800-1900 poleciało mi 2 kilo.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 14:20   #2564
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
A moja dietetyczka mówiła, że 1600-1800 to diety redukcyjne dla dorosłych. Przy założeniu, że dba się o regularność posiłków i ich urozmaicenie (czyli po prostu rozkręci się metabolizm).
Po sobie widzę, że wbrew pozorom to by się zgadzało, kiedyś na 1600 trzymałam wagę (względnie), później po 2 tygodniach na 1800-1900 poleciało mi 2 kilo.
Może i tak. Tych spraw precyzyjnie nie przewidzisz, trzeba siebie obserwować przede wszystkim. U mnie póki co jest tak jak napisałam, ale mogę mieć także nieco rozregulowany metabolizm po kilku incydentach dietetycznych (za mało kcal) No i wiadomo, co dietetyczka to inna opinia. Jak dla mnie to 1500 u tej znajomej wydawało się rzeczywiście niewiele ale ona faktycznie od trzech lat utrzymuje wagę w ten sposób (praca biurowa).
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 11:07   #2565
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cukierkowa1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a powiedzcie ile mam teraz jeść. Opowiem w skrócie.
Byłam dłuższy czas na diecie ok 1100 (i wiem, że to był ogromny błąd i dopiero oczy mi się otwarły jak dużo szperałam w necie o dietach, że ta jest drastyczna. Zresztą same wiecie o tym. Bardzo żałuje, że byłam na tej diecie) schudłam z 88 na 64 (przy wzroście 163 wiek 22) lecz w lipcu miałam kompulsy, trochę zaprzepaściłam a zaczęłam wychodzić z tej niby diety.. więc dodawałam kalorie. Jadłam dobrze, zdrowo itp ale kilogramy wracały.. Więc z 64 jest 70. Obecnie jem w granicach 1600-1700, w domu ćwiczę kilka razy w tygodniu. Kalkulator zapotrzebowania wylicza mi około 2100 kalorii do utrzymania ogólnie wagi. Czy powinnam jeść około 1800 żeby schudnąć ? Ale nie wiem jak organizm i tak zareaguje na nagły skok takich kalorii

z góry dziękuję za każdą rade, każda Wasza opinia będzie dla mnie cenną wskazówką
Czyli na obecną chwilę ważysz 70kg?
Myślę, że 1700kcal jest ok.
Musisz też zwracać uwagę na to ile w Twoich posiłkach jest białka, tłuszczu i węglowodanów.
Może przykładowo powinnaś zmniejszyć ilość węglowodanów a zwiększyć tłuszcze? Musisz popróbować, każdy organizm reaguje inaczej.
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 12:16   #2566
piniusia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Warto wiedzieć ile gramów białka, węglowodanów i tłuszczy spożywasz w posiłkach i jak to się przekłada na całodzienne spożycie kalorii. Rano lepiej zjeść posiłki obfite w węglowodany np. owsiankę z jagodami akai, goji itp. Wieczorem coś białkowego, serek wiejski, twaróg, może jakąś rybkę.
piniusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 10:01   #2567
qchenneinspiracje
Przyczajenie
 
Avatar qchenneinspiracje
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dziewczyny tak Was czytam i widzę jak trudno Wam wytrzymać w tych dietetycznych ryzach i jak wiele grzeszków się pojawia.
To normalne. Schudniecie na diecie tylko co potem ? Macie tak silną wolę że będziecie żywiły się według dietetycznego schematu całe życie?

Ja dwa lata temu schudłam 13 kilo w 6 miesięcy.
W jaki sposób ?
Zmieniłam styl życia i sposób odżywiania NA STAŁE !
Nie dopadł mnie efekt jojo, jadłam smacznie i nie katowałam się nigdy dietą.

[edit-link do własnej strony]

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2013-11-21 o 12:40
qchenneinspiracje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 18:28   #2568
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jedno pytanie: czy kolacja po godz. 19 składająca się z dwóch kromek pełnoziarnistego chleba (suchego) + serka wiejskiego lekkiego + 1 niewielkiego pomidora, to za dużo na redukcji? Bo czuję się tym dziwnie napchana, nie mówiąc o tym, że nie byłam wcale głodna, ale wolałam zjeść, niż odczuwać ssanie w żołądku po 21. Będę wdzięczna za odpowiedź.
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 20:38   #2569
shpyo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 39
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez maska92 Pokaż wiadomość
Witam! Co sądzicie na temat diety 8 godzinnej ?
A o co w niej chodzi?
shpyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 07:24   #2570
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jak wyliczyć zapotrzebowanie na tłuszcze, białko i węglowodany? Powiedzmy facet będący na diecie 1500 kcal, ważący 85kg i mający 178cm jakie ma zapotrzebowanie na B, T i W?
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 11:37   #2571
jvlka900
Zakorzenienie
 
Avatar jvlka900
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 686
GG do jvlka900
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Macie może jakieś pomysły na podwieczorki na redukcji tak w godz. 18,19? Mam trochę z tym problem bo nie chciałabym jeść samych węgli typu jogurt, owoce, chleb pełnoziarnisty bo takie rzeczy jem do pory obiadu (obiad tez m.in wegle kasza lub makaron lub ryz), białko jem na kolacje np. serek wiejski, twarozek albo twarog i z tym posilkiem przed kolacja normalnie jestem w kropce
__________________


Aparatka
góra: 23.03.12
dół : 28.06.12




jvlka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 15:03   #2572
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jvlka900 Pokaż wiadomość
Macie może jakieś pomysły na podwieczorki na redukcji tak w godz. 18,19? Mam trochę z tym problem bo nie chciałabym jeść samych węgli typu jogurt, owoce, chleb pełnoziarnisty bo takie rzeczy jem do pory obiadu (obiad tez m.in wegle kasza lub makaron lub ryz), białko jem na kolacje np. serek wiejski, twarozek albo twarog i z tym posilkiem przed kolacja normalnie jestem w kropce
omlet na słodko, koktajl białkowy, domowe ciastka owsiane (spokojnie wyjdą bez białej mąki, cukru i z małą ilością tłuszczu) albo ogólnie jakiś dietetyczny wypiek . jeśli chcesz na słodko to najłatwiej coś wymyślić z nabiałem. zawsze możesz na kolacje zjeść mięso albo jajka i przesunąć ten twarożek na wcześniejszy posiłek.
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 21:02   #2573
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Co sadzicie o serkach Philadelphia? Na uczelnię zabieram zawsze bulke z jakimś serem, salata i warzywami. Do tej pory jadlam z: serem feta, serkiem grani i coś tam jeszcze bylo, ale ogólnie znudzilo mi się to. Dziś naszla mnie ochota na wyprobowanie serka ziolowego z Philadelphii, ale mam obawy czy nie jest to takie samo swinstwo jak serki topione, choć sklad jest calkiem niezly chyba.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 23:13   #2574
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Co sadzicie o serkach Philadelphia? Na uczelnię zabieram zawsze bulke z jakimś serem, salata i warzywami. Do tej pory jadlam z: serem feta, serkiem grani i coś tam jeszcze bylo, ale ogólnie znudzilo mi się to. Dziś naszla mnie ochota na wyprobowanie serka ziolowego z Philadelphii, ale mam obawy czy nie jest to takie samo swinstwo jak serki topione, choć sklad jest calkiem niezly chyba.
Wrzuć skład to pomyślimy
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 12:52   #2575
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Wrzuć skład to pomyślimy
" Serek twarogowy z ziolami, pasteryzowany. Zawartość tluszczu 21, 5 %. Sklad: mleko pelne, śmietana, bialka mleka, ziola, cebula, czosnek, sól, stabilizatory ( E 410, E 407), aromat naturalny ( zawiera seler). ZAWIERA MLEKO, SELER."
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 18:49   #2576
kyana
Zadomowienie
 
Avatar kyana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 343
GG do kyana Send a message via Skype™ to kyana
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jaka jest zdrowa ilość jabłek w ciągu dnia? Duże ilości mogą mi zaszkodzić?
__________________
'Lawina ruszyła i za późno jest na to, by kamyki robiły głosowanie.'
kyana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 22:37   #2577
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
" Serek twarogowy z ziolami, pasteryzowany. Zawartość tluszczu 21, 5 %. Sklad: mleko pelne, śmietana, bialka mleka, ziola, cebula, czosnek, sól, stabilizatory ( E 410, E 407), aromat naturalny ( zawiera seler). ZAWIERA MLEKO, SELER."
Jedynie te stabilizatory podpadają, może ktoś podpowie czy akurat te wymienione mogą być szkodliwe w jakikolwiek sposób..
Spojrzałam do swojej lodówki bo mam akurat dwa podobne serki twarogowe innych firm i żaden z nich nie zawiera tych E..

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-12-09 o 22:40
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 11:59   #2578
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Jedynie te stabilizatory podpadają, może ktoś podpowie czy akurat te wymienione mogą być szkodliwe w jakikolwiek sposób..
Spojrzałam do swojej lodówki bo mam akurat dwa podobne serki twarogowe innych firm i żaden z nich nie zawiera tych E..
E410 - mączka chleb świętojańskiego, dozwolony w żywności, w dużych ilościach może wywoływać wzdęcia;
E407 - karagen, zabroniony w żywności, rakotwórczy.

Smacznego
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 16:46   #2579
facetteztujest
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Silownia a odzywianie???

Witam kobietki mam pytanko. Otóż czy taka pasta jajeczna z biedronki jest dobra na kolację z bułką też z biedronki z słonecznikiem i sezamem?


Pozdrawiam ;-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
facetteztujest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 16:56   #2580
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kyana Pokaż wiadomość
Jaka jest zdrowa ilość jabłek w ciągu dnia? Duże ilości mogą mi zaszkodzić?
Możesz mieć wzdęcia i wilczy apetyt po większej ilości. U mnie to zwykle 2 jabłka dziennie. większa ilość powoduje biegunkę
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.