Serum z wit. C domowej roboty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-20, 12:57   #1
aktin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 47

Serum z wit. C domowej roboty


Spróbowałam je zrobic i chyba coś nie wyszło. Do łyżki wody mineralnej dodałam pół łyżeczki wit. C w proszku (3 kapsułki każda po 500 mg, firmy Synteza Sp. z o.o. z Poznania) dodałam zawartość jednej kapsułki wit. E i wymieszałam dokładnie. Niestety serum nie ma jednolitej konsystencji i nie chodzi mi o to, że wit. E się nie rozpuściła w wodzie. Nie rozpuściła się wit. C i w serum pływają białe "farfocle". Po nałożeniu na twarz robi się na niej białawy osad i skóra się dość nieprzyjemnie ściąga.
Co zrobiłam nie tak? Czy dałam za dużo wit. C?
aktin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-20, 13:05   #2
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: Serum z wit. C domowej roboty

A dodalas ze dwie kropelki Citroseptu lub - generalnie - czegos na alkoholu? Ja robie w ten sposob:

czysta witamina C. Cwierc lyzeczki od herbaty na 0,75 ml wody niskozmineralizowanej.dwi e kropelki nalewki z morszczyna (fucus - mam haszimoto, wiec kropelki i tak uzywam((.przelewam calosc do ciemnego naczynka z kroplomierzem. Dopiero potem dodaje witamine E.

Nie, zebym byla ekspertem, ale tak mi poradzila Basia Kwiatkowska, autorka artykulu, z ktorego - jak sadze - wzielas przepis (Biochemia urody: witamina C).

Pozdrawiam i powodzenia*))))
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-20, 15:10   #3
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Serum z wit. C domowej roboty

teściowa napisał(a):
> Do łyżki wody mineralnej dodałam pół łyżeczki wit. C w proszku (3 kapsułki każda po 500 mg, firmy Synteza Sp. z o.o. z Poznania)

Proporcje podane przez Basię to: na półtorej łyżeczki wody 1/3 łyżeczki (roztwór 22%), 1/4 łyżeczki (roztwór ok.17%) lub 1/8 łyżeczki (8%) wit. C
Dla ułatwienia: 10 ml wody - 4 kapsułki = serum 20%, do tego kapsułka wit E (na cerę mieszaną) i 2 krople nalewki z miłorzębu albo ekstraktu z grejfruta (oba do dostania w aptece).

>dodałam zawartość jednej kapsułki wit. E
Cała kapsułka to za dużo na taką małą ilość - na cerę tłustą wystarczy 1 kropla, na suchą 3-4

>Nie rozpuściła się wit. C i w serum pływają białe "farfocle".
Miałam ten sam problem - to wina wit.C z Syntezy, nie jest to czysty kwas askorbinowy

A poniżej fragmenty odpowiedzi Basi na moje wątpliwości związane z serum
"Osobiscie od razu zrobilam dla siebie serum 20%, o pH nie musisz się martwić, przy takim stężeniu będzie na pewno niskie, ja zmierzyłam i wynosiło pH 2. Początkowo czułam lekkie szczypanie skóry, ale objawy te szybko mijały. Jeśli zdecydujesz się na 20% to możesz serum stosować przez 2 tygodnie, przy wysokim stężeniu trzymanie w lodowce nie jest koniecznoscia, chyba ze masz bardzo gorąco w łazience. Im wyzsze stężenie i niższe pH serum jest bardziej trwałe i skuteczne, jeśli zrobisz serum o niższym stężeniu np. 8% wówczas trzymaj je tylko jeden tydzien najlepiej w lodowce, po tygodniu jeśli cos zostanie trzeba wylac i serum zrobic od nowa. Wysokość stężenia zależy już od tolerancji Twojej skóry i musisz sama poeksperymentowac by stwierdzić jakie jest odpowiednie dla ciebie. Serum trzymamy w buteleczce z ciemnego szkła, wygodna jest buteleczka ze szklanym zakraplaczem (mam nadzieję, ze wiesz o co mi chodzi jak nie prześlę zdjęcie), ale nie wiem czy uda ci się taką dostać, czasem leki są sprzedawane w takich buteleczkach, dawka 7,5ml starcza mi na 2 tygodnie codziennego stosowania raz dziennie, rano na szyję, dekolt i twarz, jest bardzo wydajne, bo i też nie trzeba przesadzać z ilością, wystarczy kilka krople na twarz i kilka na szyję i dekolt. Jeśli chcesz wykonać więcej, musisz proporcjonalnie zwiększyć dawki.

Ilość witaminy C w proszku jest przeliczona objętościowo a nie wagowo, jest to mniej dokładne, ale przy tak małych ilościach błąd jest nie duży i nie ma to tak dużego znaczenia w skuteczności serum. Oczywiście podczas wykonywania staraj się utrzymać higieniczne warunki, buteleczkę warto sparzyć, wysuszyć. W jednym z wątków na forum podawałam link pokazujący miarki czyli łyżeczki za pomocą których można zmierzyć 1tsp, ½ tsp itd., jednak zapewne ich dostanie w Polsce nie jest proste, przydadzą się więc wszelkie miarki, małe kubeczki dołączane do wielu leków. Najpierw odmierzamy wodę np. w porcelanowej filizance, malym kieliszku szklanym, dodajemy kwas askorbinowy mieszamy, jako rozpuszczalny w wodzie, rozpusci się po chwili mieszania bez problemu, nastpenie jeśli chcesz dodajesz 1-2 krople wycoagow ziolowych które podalam, w jakim celu. Zawieraja falwonoidy, które zwiekszaja trwalosc i przyswajalnosc witaminy C i same pelnia funkcje antyoksydantow, poza tym dzialaja jako naturalne konserwanty, jeśli masz bardzo wrazliwa cere nie stosuj nalewki alkoholowej, jednak ta jedna kropla nie powinna przyspozyc problemu, a mala ilosc alkoholu zwieksza penetracje serum w głąb skory. Nastepnie przelej plyn do butelki i dopiero wtedy dodaj kilka kropli witaminy E, przekluj igla kasulke i wtedy możesz dozowac krople, nie wiem ile kropli to jedna kapsulka, stosuje witamine E w plynie, być może dla twojej cery cala kapsulka będzie odpowiednia. Witamina E – naturalna preferowana dlatego ze jeśli chodzi o zewnetrzne zastosowanie naturalna jest lepiej i efektywniej przyswajana, przy zastosowaniu wewnetrznym obie formy naturalna i sysntetyczna dzialaja dobrze. Witamina E jest bardzo pomocna, jako rozpuszczalna w tluszczach ulatwia penetracje witaminy C, przez wartswe rogowa naskorka najlepiej przenikaja subst rozpuszczalne w tluszczach, wynika to z budowy blony komorkowej, która przepuszcza lepiej tluszczowe zwiazki, poza tym witamina E to także antyoksydant wspomaga walke z wolnymi rodnikami, razem z witaminą C dzialaja najlepiej.

Witaminę E dodaj już do serum wlanego do buteleczki. Ponieważ wit. C jest rozpuszczalna w wodzie, a E w tłuszczach, więc serum nie będzie miało jednolitej postaci, witamina E po czasie utworzy tłuszczową warstewkę na powierzchni serum. Aby składniki rozpuszczalne w tłuszczach i w wodzie mogły się połączyć trzeba zastosować emulgator, typowy emulgator w Polssce nie jest powszechnie dostępny dla każdego, pisałam, że można dodać kroplę żelu myjącego, ale osobiście nie dodaję nic, nie spotkałam żelu myjącego w Polsce całkowicie naturalnego czyli bez chemicznych konserwantów i innych dodatków, dlatego wystarczy przed użyciem mocno potrząsnąć buteleczką, wymieszać i wtedy aplikować, taka mała ilość wymiesza się i ja nie mam z tym problemów, sposób się sprawdza.

Nie odpowiedziałam na pytanie kiedy stosować. Najlepiej rano, po oczyszczeniu twarzy, wmasować odczekać ok 5 minut i aplikować krem z filtrami. Antyoksydanty działają najskuteczniej w momencie poddawania skóry UV, natomiast w mneijszym stopniu radzą sobie z już powstałymi zniszczeniami, czyli mogą walczyć z wolnymi rodnikami w ciągu dnia gdy skóra ma z nimi styczność, zaś gdy wolne rodniki już powstaną w nadmiarze wtedy efektywność antyoksydnatów aplikowanych na skórę spada. Wspólnie z filtrami zapewnią bardzo dobrą ochronę. Jednak to nie znaczy, że na noc już nie można owszem można witamina C wspomaga także syntezę kolagenu, serum 20% korzystniej jest stosować raz dziennie, więc ja polecam rano, zaś na wieczór lepiej zaserwować skórze witaminę A, która z kolei na dzień nie może być stosowana chodzi o retinol i silne retinoidy w lekach."

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-20, 17:10   #4
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Serum z wit. C domowej roboty

Witam,

czysta witamina C powinna sie rozpuscic w wodzie bez problemu. Co do witaminy E to jest juz problem, bez emulgatora nie wyjdzie jednolita emulsja. Ja ja mieszam z lecytyna i wtedy wszystko ladnie sie polaczy. Naturalna witamina E jest bardzo lepka i gesta, ma zupelnie inna konsystencje i wyglad niz syntetyczna. Syntetyczna witamine E mozna wstrzasnac jesli oddzieli sie w wodzie i tak aplikowac na twarz, jest ona jak olejek, zas naturalna witamine E nie da sie rozprowadzic na skorze tak latwo (zeby nie powiedziec w ogole), jest niesamowicie lepka i ciezko jest ja usunac ze skory (ostatnio probowalam umyc buteleczke po niej i cala sie pokleilam, po czym wyrzucilam do kosza).
A tak na marginesie, ja robie serum na hydrolacie i dodaje jeszcze do niego fluid z kielkow pszenicy, witamine A i jakis tam ekstrakt z roslinki....

Pozdrawiam
Monika
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-24, 11:59   #5
aktin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 47
Re: Serum z wit. C domowej roboty

Dziękuje bardzo za odpowiedzi!
Postaram sie zastosowac do waszych wskazówek. Mam pytanie do Buni - jeżeli wit. C z Syntezy której uzywałam nie jest czystym kwasem askorbinowym to może poleciłabyś mi jakąś wit. C która sie dokładnie w wodzie rozpuści. Czego ty używasz?
aktin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-24, 14:32   #6
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Serum z wit. C domowej roboty

teściowa napisał(a):
> może poleciłabyś mi jakąś wit. C która sie dokładnie w wodzie rozpuści.

Na rynku dostępna jest wit.C w następujących odmianach:
"- kapsułki firmy Hasco-lek 100 lub 200mg, opakowania po 30 lub 45 kapsułek, są to kapsułki elastyczne, czyli trzeba je przecinać by dostać się do środka, nie mam jeszcze pewności czy zawierają czysty kwas askorbinowy,
- kwas askorbinowy w proszku, sprzedawany na wagę:
* firma Maggie – opakowania po 5g
* Pliva Kraków – opakowania po 10g
* firmyPharma Cosmetics – 25, 50, 100g
* ACEF - 25, 50, 100g
* Hestag – 25g
W razie problemów można poprosić lekarza o przepisanie recepty na 5-10 mg kwasu askorbinowego w proszku i wtedy na pewno uda się nam go zakupić."
Mnie się niestety nie udało, więc nadal korzystam z Syntezy

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:58   #7
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

mam podobny problem. tj. użyłam witaminy c w kapsułkach (nie pamiętam jakiej firmy), która nie rozpuściła się do końca w wodzie a więc wnioskuję, że nie jest czysta. czy to ma jakiś wpływ na skuteczność serum? coś tam działa bo lekko szczypie i twarz jest trochę ściągnięta. ale czy takie serum bardziej nie zaszkodzi niż pomoże?
niestety nie mam możliwości zdobycia kwasu askorbinowego w innej postaci

i drugie pytanie - czy zamiast nalewki z miłorzębu lub ekstraktu z grejpfruta można dodać pare kropli spirytusu salicylowego?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 22:12   #8
milkaa19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 14
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

Dziewczyny co myslicie o serum z rutinoscorbinem czy to nie jest bardziej skuteczne na naczynka?
milkaa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 19:32   #9
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

czy to serum nie zapycha ?
jak działa i na co ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 16:45   #10
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

mam problem dot. serum z wit. c
przez niemalże cały dzień naczytałam się tyle wizażowych inf o tym serum, że zwariowałam
zastanawiam się czy tego serum nie można wykonać sposobem woda + wit c + kropla alkoholu
na mazidłach przepisy wydają mi się b skomplikowane
mam cere normalną ale żeby nie było za pięknie to zapycha ją poprostu WSZYSTKO. Używam tylko sprawdzonych kosmetyków które nie powodują u mnie krostek i mam obawy ad tego serum (wit e, lecytyny itd) czy wit c rozpuszczona poprostu w wodzie destylowanej bedzie przenikac wgłąb skóry ?Uwielbiam active c i widze jaki pozytywny wpływ ma ta wit na skóre...
B dziękuję za pomoc
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 20:04   #11
wakingdream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 41
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

Podbiję, bo także interesuje mnie prosty przepis na serum z wit. C, z ograniczeniem składników zapychających
wakingdream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 15:55   #12
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

Słyszałam o przepisie na serum z wit. C w porcji jednorazowej, ale nie pamiętam, czy takie były proporcje: 0,15 ml kwasu askorbinowego wymieszać z porcją kwasu hialuronowego (albo kremu o prostym składzie). Czy któraś stosowała taką wersję serum?
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 08:46   #13
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

dziewczyny ja się poddałam- nie robię tego serum z przepisów. nie mam nerwów na to odmierzanie, liczenie, i inne
zamawiam od dłuższego czasu serum z bu (15%c i kw ferulowym)- tu jest wszystko jasne, odmierzone (w sam raz dla lenia lub chemicznego ignoranta)
szczerze polecam wam wypróbowanie tego półgotowca zamiast męczenie się z przepisami. serum nie zapycha. cera jest po nim piękna. poza tym że działa przeciwzmarszczkowo to nadaje skórze taki zdrowy wygląd, ''wewnętrzny blask''- nawet nie wiem jak to opisać. moja cera jest normalna/mieszana bez niedoskonałości, skłonna do zapychania- ale do ujarzmienia. z czystym sumieniem poleciłabym to serum nawet osobie z tłustą cerą czy problematyczną, z krostkami pod warunkiem, że nie ma otwartych ranek
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 15:30   #14
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

pokrzywa ja też najbardziej lubię gotowce z BU, ale obecnie mam nadmiar witaminy C w proszku i się zastanawiam, co z tym konstruktywnego mogę zrobić

Wyczytałam, że obecnie nowością jest zastosowanie kwasu askorbinowego w peelingach. Taki peeling do ciała, zawierający spore dawki witaminy C, skutecznie likwiduje rozstępy i pojędrnia skórę. Zastanawiam się w związku z tym, czy można by dodać porcję (o,15 ml) wit. C do aktualnie używanego peelingu, czy balsamu do ciała...
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-08-23 o 17:21
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:53   #15
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
pokrzywa ja też najbardziej lubię gotowce z BU, ale obecnie mam nadmiar witaminy C w proszku i się zastanawiam, co z tym konstruktywnego mogę zrobić

Wyczytałam, że obecnie nowością jest zastosowanie kwasu askorbinowego w peelingach. Taki peeling do ciała, zawierający spore dawki witaminy C, skutecznie likwiduje rozstępy i pojędrnia skórę. Zastanawiam się w związku z tym, czy można by dodać porcję (o,15 ml) wit. C do aktualnie używanego peelingu, czy balsamu do ciała...
Sicilia myślę że możesz tak zrobić. Ja mam rozstępy na pupie (już białe kreski niestety- ale one nigdy nie były czerwone a podobno tylko takie da się zwalczyć) także z zaciekawieniem poczytam o Twoim doświadczeniu w tym peelingu. Myślisz że takie białe rozstępy też się da tą wit c zmniejszyć? mam je płytkie i małe to może da się ich pozbyć raz na zawsze? Ja uważam że wit c jest dobra na wszystko
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 13:33   #16
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

pokrzywa Myślę, że można rozjaśnić i wygładzić te rozstępy. Kiedyś czytałam o maści na blizny CEPAN, podobno skuteczna na rozstępy. Ale ma paskudny mdły zapach cebuli
Właśnie liczę na właściwości rozjaśniające i wygładzające wit. C Zaobserwowałam niepokojącą utratę jędrności swojego siedzenia i postanowiłam przerobić swoje kosmetyki na lepsiejsze. Od dwóch dni dodaję porcję proszku do balsamu do ciała i dzielnie smaruję. Dodaję też do kremu physiogel na dzień na twarz (zamiast serum).

Edit: Napisałam do BU w sprawie wit. C i dostałam odpowiedź: Kwas askorbinowy jest substancją rozpuszczalną w wodzie i w oleju zupełnie sie nie rozpuści. Tak więc dodatek kwasu askorbinowego do oleju nie jest polecany, nie przynosi bowiem większych korzyści dla skóry.
Czyli mieszanie wit. C z olejkiem myjącym jest bez sensu. Doszłam więc do wniosku, że trzeba jednak ukręcić standardowe serum z wit. C, a jego nadmiar (nigdy nie udało mi się zużyć całego przed upływem terminu ważności) wcierać w uda i pośladki (rozstępy)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-08-25 o 12:09
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 15:42   #17
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

Sicilia- zacznę wcierać to serum w pośladki
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 13:16   #18
CrazyOlcia
Rozeznanie
 
Avatar CrazyOlcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Dziki Zachód ;]
Wiadomości: 782
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

W moim przypadku cepan nie pomógł...
Inwestowałam w droższe maści typu np. Veraderm
W przypadku jakichkolwiek blizn.. niestety ale trzeba czasu i szybkiej reakcji po jej powstaniu
CrazyOlcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 10:43   #19
junoa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

Drogie Panie, niestety same kosmetyki niewazne w jak silnym stezeniu, nigdy nie zlikwiduja rozstępów, słuzą jedynie jako dodatek i wspomagacz przy mechanicznych/laserowych zabiegach, ktore swoja drogą również je redukuja, nie ma metody likwidacji rozstępów, chyba ze usuniecie rozciagnietej skory. Czego sie nie praktykuje, najlepsze metody to laser, mikrodermabrazje, i nakłuwanie naskórka. Sera czy kremy mogą polepszyc stan skóry, ujedrnic ją. sprawdzic ze bedize bardziej miekka ale bez mechanicznej ingerencji nie zmniejsza nam rozstepów
junoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-30, 18:27   #20
Czarnuula87
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuula87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 53
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

Czy wodne serum można dawać pod oczy?
Czarnuula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 08:30   #21
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

dziewczyny czy takie serum pomoże na drobne blizny po trądziku? niedługo kończe Triacneal i myslałam żeby własnie zaczac stosować coś takiego.
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 21:52   #22
Czarnuula87
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuula87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 53
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

Na pewno pomoże rozjaśnić przebarwienia.
Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy takie serum pomoże na drobne blizny po trądziku? niedługo kończe Triacneal i myslałam żeby własnie zaczac stosować coś takiego.
Czarnuula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 15:55   #23
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

Cytat:
Napisane przez Czarnuula87 Pokaż wiadomość
Czy wodne serum można dawać pod oczy?
Bez obaw. Ja stosowałam i mi akurat nie migrowało do oczu ani nie szczypało.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 21:58   #24
sylwoha
Zakorzenienie
 
Avatar sylwoha
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 245
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

dziewczyny a ja ukrecic serum na rozstepy, tzn przebarwienia po TCA?
czyli zeby bylo jak najbardziej wydajne bo duzo tego
i zeby sie najbardziej oplaclo
sylwoha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 18:25   #25
Octowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 11
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

Musze sie przyznac do wielkiego uczucia jakim daze serum z witamina C . Stowuje go glownie na twarz, bo chce sie pozbyc przebarwien. Na razie nie widze wielkich zmian, ale jestem pelna nadzieji, ze wkrotce moja twarz bedzie miala jednolity kolor. Natomiast to, co mnie urzeklo w tym serum, to nie tylko jego prostota wykonania, ale i fakt, ze w widoczny sposob pomaga mojej skorze wchlonac filtry !!!.
Dosc tych zachwytow. Przechodze teraz do pytania, ktore kieruje do wszystkich, ktorzy maja doswiadczenie z kupnem witaminyC w postaci proszku. Ja do tej pory kupowalam te wit. na "Mazidlach", ale z racji tego, ze teraz mieszkam za granica, to zmuszona jestem poszukac jakiejs alternatywy. Wydaje mi sie ze "cos" znalazlam w sklepie Holland & Barrett, ale ... ... nie mam zielonego pojecia, czy warto zakupic witamine C, ktora jest w plastikowym, polprzezroczystym opakowaniu i stoi sobie na polce wsrod wielu innych produktow. Moje watpliwosci biora sie stad, ze moje "mazidlowe" doswiadczenie podpowiada mi, ze Wit. C jest:
1. wrazliwa na swiatlo (czy to pomaranczowawe plastikowe opakowanie jest w stanie uchronic wit. przed utraceniem swoich wartosci?)
2. powinna stac w chlodnym miejscu.
Czy ktos moze kupowal te witamine do stosowania w serum? http://www.hollandandbarrett.com/pag...odid=489&sid=0
Octowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 14:35   #26
Agus91x
Raczkowanie
 
Avatar Agus91x
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 84
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

hej. Po kilku dniach stosowania serum z wit c na bazie wody do iniekcji i kwasu askorbinowego w roztworze 10% na mojej twarzy zaczely sie pojawac male biale pryszcze (wczesniej ich nie mialam), poza tym zauwaczylam ze po tygodniu moje zaskorniki na nosie staly sie jeszcze ciemniejsze oraz ze na calej twarzy pojawilo sie sporo czarnych zaskornikow.

Zwykle gdy nakladam cos nowego na twarz po kilku dniach na mojej twarzy pojawiaja sie czerwone gule podczas uzywaniu tej witaminy na szczascie nic takiego nie wychodzi.

Stad moje pytanie czy te zaskorniki i male pryszcze to reakcja uczuleniowa czy po porostu znak ze cera sie oczyszcza?
__________________
Agus91x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 11:57   #27
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

Cytat:
Napisane przez Agus91x Pokaż wiadomość
hej. Po kilku dniach stosowania serum z wit c na bazie wody do iniekcji i kwasu askorbinowego w roztworze 10% na mojej twarzy zaczely sie pojawac male biale pryszcze (wczesniej ich nie mialam), poza tym zauwaczylam ze po tygodniu moje zaskorniki na nosie staly sie jeszcze ciemniejsze oraz ze na calej twarzy pojawilo sie sporo czarnych zaskornikow.

Zwykle gdy nakladam cos nowego na twarz po kilku dniach na mojej twarzy pojawiaja sie czerwone gule podczas uzywaniu tej witaminy na szczascie nic takiego nie wychodzi.

Stad moje pytanie czy te zaskorniki i male pryszcze to reakcja uczuleniowa czy po porostu znak ze cera sie oczyszcza?
Kwas askorbinowy jest dosyć słabą wersją witaminy C, dodatkowo trzeba ją trzymać w ciemnej buteleczce i w chłodzie. No i dla stabilności potrzebne są inne składniki.

Od ok tygodnia uzywam serum z retinolem i wit C z Norela Kiedyś miałam Fl;avo-C które u mnie nic nie działało, a po już pierwszym użyciu Norela małe podskórne krostki zauważalnie się zmniejszyły. Świetnie wyrównuje koloryt i rozpromienia
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 19:51   #28
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Serum z wit. C domowej roboty

jsko ze i ja jestem fanką serów z wit C to trafilam i na ten watek. Do tej pory uzywalam gotowych serow z wit C i bylam zadowolona. Jednak dosc dlugi sklad tych preparatow nieco mnie zaniepokoil. Dlatego postanowilam zrobic sobie takie serum sama. Wiem ze jest ponoc mało stabilne lecz moge robic malenkie porcje na kilka dni tylko. A w domu mam troche połproduktow z mazidel chcialabym je wykorzystac do domowego serum. Nie chcialabym nic prócz wody do injekcji i spirytusu ( zamiast glikolu) kupowac. Stad moja prosba, o recepture na serum z wit C, do doswiadczonych koleżanek- mam oczywiscie kwas askorbinowy w proszku, hydromanil, kwas hialuronowy, lecytyne hlb 7 i hlb4, kwas alfa liponowy oraz glukonololankton acha i polisorbate 80 oraz kilka roznych olejkow. Czy z tego co posiadam mozna zrobic jakieś fajne serum z wit C. Bede ogromnie wdzieczna za odpowiedz
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-06 20:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.