prośba :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-10, 13:17   #1
mosiaq
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 672

prośba :)


witajcie Dziewczyny mozliwe ze byly juz podobne watki nieestety nie znalazlam ich.. chodzi o mi o robienie zdj modelem aparatu fujifilm s1600... bardzo mi sie podobaja zdjęcia tego typu http://fotografiadlaciekawych.pl/wp-...10694-1600.jpg wiem ze należy działac tutaj z głebia ostrosci niestety nie moge znalezc tego w moim aparacie.. czy ktoras z Was miala z nim do czynienia? albo wie jak mozna mi pomoc?
__________________

mosiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 14:51   #2
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: prośba :)

masz kompakt tak? to ustaw w trybie M-macro i łap ostrośc na coś co chcesz fotografować,albo zoomem spróbuj i też łap ostrośc i cykaj,chyba o to chodzi?nad głębią musisz popracowac jak każdy kto zaczyna zabawy z aparatem
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 15:14   #3
mosiaq
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 672
Dot.: prośba :)

tak w opisie to kompakt bo probowalam ustawiac na A,C, M, P i dupa.. nic nie znalazlam:P sprobuje bo co robie zdj to mi wychodzi jako calosc.. a nie wskazany jeden element
__________________

mosiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 22:05   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: prośba :)

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 00:04   #5
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: prośba :)

Włącz M albo A (zalezy od zdjecia) i dodatkowo macro.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 09:18   #6
mosiaq
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 672
Dot.: prośba :)

sprobuje tak wiem ze jest zaznaczone kwiatkiem poszperam jeszcze..bo chyba powinno sie zrobic takie zdj na takim aparacie, co? czy zbyt "prosty"?:P
__________________

mosiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 11:35   #7
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: prośba :)

Ja wogole ci radzę poczytac cos o glebi ostrosci, bo gotowej recepty na dobre zdjecie nie dostaniesz.
W internecie jest pelno stron, watkow o fotografii, ja sama tak sie uczylam. Czytac i probowac.

PS. Nawet na wizazu masz watek dla poczatkujacych i fajnie opisane podstawy na pierwszej stronie.Szukaj.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-11, 11:57   #8
mosiaq
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 672
Dot.: prośba :)

wlasnie siedze juz chyba 2 h i czytam ale dzieki
__________________

mosiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 15:12   #9
pamieta
Raczkowanie
 
Avatar pamieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 181
Dot.: prośba :)

Hej, jestem amatorką ale trochę sobie cykam od paru lat więc .... w trybie manualnym lub półmanualnym tego typu zdjęcia można uzyskać przez ustawienie niskiej wartości przesłony i krótkiego czasu przy dobrym świetle(wówczas obiekty nie będą poruszone- chyba że mamy statyw) . Generalnie im mniejsza wartość przesłony (większa dziurka w obiektywie) tym mniejsza głębia ostrości czyli obiekty z tyłu będą zamazane jakby zblurowane. A do krajobrazów aby wszystko było ostre ustawiamy wysokie wartości przesłony, pamiętając oczywiście o zastanym świetle.
Zaznaczam że jestem amatorem może jaśniej wyłoży to jakiś profesjonalista

Edytowane przez pamieta
Czas edycji: 2011-01-11 o 15:13
pamieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 12:38   #10
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: prośba :)

Cytat:
Napisane przez pamieta Pokaż wiadomość
Hej, jestem amatorką ale trochę sobie cykam od paru lat więc .... w trybie manualnym lub półmanualnym tego typu zdjęcia można uzyskać przez ustawienie niskiej wartości przesłony i krótkiego czasu przy dobrym świetle(wówczas obiekty nie będą poruszone- chyba że mamy statyw) . Generalnie im mniejsza wartość przesłony (większa dziurka w obiektywie) tym mniejsza głębia ostrości czyli obiekty z tyłu będą zamazane jakby zblurowane. A do krajobrazów aby wszystko było ostre ustawiamy wysokie wartości przesłony, pamiętając oczywiście o zastanym świetle.
Zaznaczam że jestem amatorem może jaśniej wyłoży to jakiś profesjonalista
Wiesz co, jeśli człowiek pisze, że nie wie gdzie jest ta funkcja w aparacie to takie teksty o wartościach przesłony itp. niewiele pomogą...

Jak już wcześniej dziewczyny napisały: tryb makro, obiektyw na to, co chcesz sfotografować, migawka wciśnięta do połowy by aparat złapał ostrość i potem wciskasz do końca - pstryk!
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 14:47   #11
mosiaq
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 672
Dot.: prośba :)

ucze sie.. powoli ale sie ucze xD cos mi czasem wychodzi dziekuje.. a jak chodzi o zdj jakiejs postaci.. to tak samo prawda?
__________________

mosiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 20:19   #12
pamieta
Raczkowanie
 
Avatar pamieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 181
Dot.: prośba :)

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Wiesz co, jeśli człowiek pisze, że nie wie gdzie jest ta funkcja w aparacie to takie teksty o wartościach przesłony itp. niewiele pomogą...

Jak już wcześniej dziewczyny napisały: tryb makro, obiektyw na to, co chcesz sfotografować, migawka wciśnięta do połowy by aparat złapał ostrość i potem wciskasz do końca - pstryk!
Po części się zgodzę ale z drugiej strony teksty dotyczące trybu makro, obiektywu na model i spustu migawki do połowy to z kolei też nic innego jak powielanie tekstów jakie zazwyczaj można znaleźć w podstawowej instrukcji aparatu Raczej chodziło mi o to że należy wiedzieć co się robi a nie bezmyślnie cykać nie rozumiejąc zasad i być może faktycznie nieudolnie ale starałam się coś tam jej powiedzieć o tych ogólnych zasadach. Wtedy łatwiej jest zrozumieć te znaczki do których jak sama pisała nie może dotrzeć w aparacie. Ale to już nie w temacie więc nie będę się dalej rozpisywać
pamieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:55   #13
arturkulig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 19
Dot.: prośba :)

można zawsze objaśnić czym w ogóle głębia ostrości jest.

1. Głębia ostrości to różnica odległości od obiektywu dwóch punktów: tego, gdzie JUŻ JEST ostro i tego gdzie PRZESTAJE być ostro.
2. Bardzo często mylone są głębia ostrości i wrażenie głębi ostrości, ale uproszczenie tego i pominięcie tego, że są to dwie rzeczy nie jest szkodliwe do rozpoczynania poznawania zjawiska (w fotografii, bo na pewno nie w fizyce/optyce :P)
3. Mniejsza głębia ostrości to większe rozmycie tła i ew. pierwszego planu (jeżeli jakiś taki jest)
4. Mniejsza głębia ostrości jest tym mniejsza im:
a) bardziej otwarta przysłona (czyli mniejsza jej wartość liczbowa)
b) większa ogniskowa (tudzież "dalej sięgający" zoom, ustawiony, a nie po prostu będący możliwym do użycia)
c) mniejsza jest odległość od obiektu, na który ostrzymy
d) większa jest matryca aparatu (im droższy, lepszy aparat tym powierzchnia jego materiału światłoczułego jest większa)

W ustawianiu przysłony na jej najmniejszą wartość liczbową będą pomocne tryby priorytetu przysłony i manualny (A i M). Jeżeli nie masz takich cudów w swoim aparacie "tryb makro" czyli najczęściej "kwiatek" będzie musiał wystarczać.

Może uda Ci się coś takiego osiągnąć, pozdrawiam
arturkulig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:29   #14
Krokod
Raczkowanie
 
Avatar Krokod
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: prośba :)

w Twoim aparacie tryb makro znajduje się w tylnej części aparatu-KWIATUSZEK

Kiedy tryb makro masz włączony to masz do wyboru dwie opcje ( zwykłe makro lub super makro) wybierasz jedna z nich i pamiętaj ,że aparat ustawia ostrość na modelu , obiekcie w pobliżu środka kadru. W tym celu użyj suwaka zoom do skadrowania zdjęcia lub ustaw obiekt po środku kadru i pstryk myk i powinno cosik tam wyjść. Jeśli chcesz użyć super makro to pamiętaj że w tym modelu nie działa na tej funkcji zoom ani lampa błyskowa ( nie raz potrzebne ).
A jak nie to poczytać o trybie manualnym- co starała się przekazać koleżanka pamieta i oczywiście pięknie opisane przez arturkulig pojęcie głębi ostrości.
Podstawa to wiedzieć co jest czym w aparacie i co to za wartości pokazuje nam wyświetlacz i czym to wszystko jest ta migawka , przesłona i takie tam pierdoły .
A jeśli to wiemy to można sobie pozwolić na kowerter Reynoxa do makro i pobawić się jeszcze troszkę.

Edytowane przez Krokod
Czas edycji: 2011-01-14 o 21:33
Krokod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.