Izotek - cz.II - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-25, 14:47   #4861
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
Ja kupiłam filtr Iwostina 50 ale rzadko używam, 3 miesiąc kuracji a słońca nie unikam, nic się na szczęście nie dzieje
Na codzień używałam kremów z drogerii ale dermatolog polecił mi Cetaphil, fajnie nawilża, używam na noc, na dzien już nie muszę bo on mocno nawilża skórę przy kremach z drogerii robiły się nowe zaskorniki, przy cetaphilu przestały.
W sumie słońca będzie już coraz mniej, ale dla pewności w coś muszę się zaopatrzyć. Może większy problem z nasłonecznieniem mają te osoby, które, nawet gdy się nie opalają, a słońce je "złapie", to są czerwone. Też zastanawiam się nad Cetaphilem. Na razie zostaję jeszcze przy kremie z Avene. Dzięki wielkie za odzew

Cytat:
Napisane przez niezapominajka012 Pokaż wiadomość
Ja polecam mgiełkę anthelios XL spf 50
Znam ten produkt ze słyszenia, że tak powiem i ponoć jest strasznie niewydajny. A cena zawrotna jak na taką pojemność.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-25, 14:57   #4862
niezapominajka012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 026
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
W sumie słońca będzie już coraz mniej, ale dla pewności w coś muszę się zaopatrzyć. Może większy problem z nasłonecznieniem mają te osoby, które, nawet gdy się nie opalają, a słońce je "złapie", to są czerwone. Też zastanawiam się nad Cetaphilem. Na razie zostaję jeszcze przy kremie z Avene. Dzięki wielkie za odzew



Znam ten produkt ze słyszenia, że tak powiem i ponoć jest strasznie niewydajny. A cena zawrotna jak na taką pojemność.
Dla jednych drogo, dla innych nie...

Ja nie znalazłam dla tego produktu innej alternatywy.
Filtr w kremie jak nałożysz rano pod makijaż to nie masz możliwości ponownego zaaplikowania w ciągu dnia, niestety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Never give up
niezapominajka012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 09:08   #4863
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez niezapominajka012 Pokaż wiadomość
Ja nie znalazłam dla tego produktu innej alternatywy.
Filtr w kremie jak nałożysz rano pod makijaż to nie masz możliwości ponownego zaaplikowania w ciągu dnia, niestety.
Czyli mówisz, że polecasz ten produkt od zwykłego filtra w kremie? Pytam z czystej ciekawości, ponieważ nie lubię stosować zbyt dużej ilości kosmetyków, a na rażące słońce i tak rzadko wychodzę. Jeśli siedzę w domu to i tak nie ma potrzeby się smarować.

Kiedy zauważyłyście u siebie pierwsze oznaki przesuszającej się skóry? Wiem, że niektóre osoby już po kilku dniach miały problem z suchymi ustami, a inne zmagały się z wręcz zwiększoną ilością sebum. Jestem dopiero w piątym dniu kuracji, dlatego tak sobie gdybam...
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-28, 20:29   #4864
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Czyli mówisz, że polecasz ten produkt od zwykłego filtra w kremie? Pytam z czystej ciekawości, ponieważ nie lubię stosować zbyt dużej ilości kosmetyków, a na rażące słońce i tak rzadko wychodzę. Jeśli siedzę w domu to i tak nie ma potrzeby się smarować.

Kiedy zauważyłyście u siebie pierwsze oznaki przesuszającej się skóry? Wiem, że niektóre osoby już po kilku dniach miały problem z suchymi ustami, a inne zmagały się z wręcz zwiększoną ilością sebum. Jestem dopiero w piątym dniu kuracji, dlatego tak sobie gdybam...
Od 8 dnia i z każdym dniem bardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-29, 05:40   #4865
niezapominajka012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 026
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Czyli mówisz, że polecasz ten produkt od zwykłego filtra w kremie? Pytam z czystej ciekawości, ponieważ nie lubię stosować zbyt dużej ilości kosmetyków, a na rażące słońce i tak rzadko wychodzę. Jeśli siedzę w domu to i tak nie ma potrzeby się smarować.



Kiedy zauważyłyście u siebie pierwsze oznaki przesuszającej się skóry? Wiem, że niektóre osoby już po kilku dniach miały problem z suchymi ustami, a inne zmagały się z wręcz zwiększoną ilością sebum. Jestem dopiero w piątym dniu kuracji, dlatego tak sobie gdybam...
Tak, polecam. Nie stosuję już filtra z kremem pod makijaż, bo u mnie w większości przypadków wyglądało to źle a próbowałam wielu.
U mnie przez całą kurację nie miałam przesuszonej skóry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Never give up
niezapominajka012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-31, 23:36   #4866
Martycha_007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek - cz.II

Cześć, jestem tutaj nowa a konto specjalnie założone pod wątek. Sama biorę izotek, co prawda od niedawna, ale mam do Was kilka pytań.
Jakie efekty już widać?
Jak długo bierzecie izotek?
Czy spora jest różnica między tym co było a jest?
Trądzik na początku się zmniejszył czy może nasilił?

Jeśli chodzi o mnie, ja jestem w trakcie kończenia drugiego listka czyli coś koło drugiego tygodnia biorę. Moja dawka wynosi w dni parzyste 20 mg a niepatrzyste 40 mg, więc jak to Pani dermatolog powiedziała, średnia dawka wynosi 30 mg.
Martycha_007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-01, 07:01   #4867
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek - cz.II

Na początku się mocno nasilił, pierwsze 1,5 miesiąca twarz się oczyszczała. U mnie mija 3 miesiąc - twarz jest gładka, czasami coś wyskoczy ale to w okresach miesiączki raczej. Koleżanki pytają czy sobie jakiegoś zabiegu nie robiłam bo na twarzy widać duża różnice i jest mega gładka skóra.
Ja biorę 40 mg dziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-01, 10:13   #4868
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
Na początku się mocno nasilił, pierwsze 1,5 miesiąca twarz się oczyszczała. U mnie mija 3 miesiąc - twarz jest gładka, czasami coś wyskoczy ale to w okresach miesiączki raczej. Koleżanki pytają czy sobie jakiegoś zabiegu nie robiłam bo na twarzy widać duża różnice i jest mega gładka skóra.
Ja biorę 40 mg dziennie.
Możesz zdradzić, czy 40 mg to dawka, którą przyjmujesz od początku? Wydaje mi się, że z tego względu, iż jestem na 20 mg (dzisiaj wypada dziewiąty dzień kuracji) i dopiero na starcie to pewnie poczekam sobie na ograniczenie przetłuszczania skóry. Jednakże od wczoraj zaczęły mi się troszeczkę bardziej przesuszać usta (piszę "troszeczkę", gdyż na co dzień mam suche).
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-01, 10:50   #4869
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Możesz zdradzić, czy 40 mg to dawka, którą przyjmujesz od początku? Wydaje mi się, że z tego względu, iż jestem na 20 mg (dzisiaj wypada dziewiąty dzień kuracji) i dopiero na starcie to pewnie poczekam sobie na ograniczenie przetłuszczania skóry. Jednakże od wczoraj zaczęły mi się troszeczkę bardziej przesuszać usta (piszę "troszeczkę", gdyż na co dzień mam suche).
Od początku mam 40 mg dziennie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-01, 13:51   #4870
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny!
Skończyłam brać izotek i na wakacjach będę plus minus około 20/20 pare dni po jego odstawieniu. Zeszła mi już suchość ust i skóra jest w lepszej kondycji. Ale zastanawiam się co z opalaniem? Jak myślicie, jakie filtry będą adekwatne? Temperatura ma oscylować w granicach 27-30 stopni i zastanawiam się, czy dalej się męczyć z 50 czy mogę się spróbować coś poopalać z niższym filtrem
Jak patrzę na swoją karnację, to wyglądam, jakbym przyjechała z jakiejś Grenlandii i już mam tego dość

Edytowane przez linkinpaark
Czas edycji: 2018-09-01 o 13:54
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-01, 13:56   #4871
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez linkinpaark Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Skończyłam brać izotek i na wakacjach będę plus minus około 20/20 pare dni po jego odstawieniu. Zeszła mi już suchość ust i skóra jest w lepszej kondycji. Ale zastanawiam się co z opalaniem? Jak myślicie, jakie filtry będą adekwatne? Temperatura ma oscylować w granicach 27-30 stopni i zastanawiam się, czy dalej się męczyć z 50 czy mogę się spróbować coś poopalać z niższym filtrem
Jak patrzę na swoją karnację, to wyglądam, jakbym przyjechała z jakiejś Grenlandii i już mam tego dość

Ja bym brała 50.
Generalnie przecież słońce szkodzi skórze a skoro przeszłaś taką kurację to pewnie zależy Ci na jej zdrowiu.

Dodatkowo większość osób nakłada za małe ilości filtrów i nie wychodzi im taka ochrona jak wskazana na opakowaniu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Ps. Też wyglądam jak z Grenlandii ale akurat trakuję to jak duży plus


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-01, 14:07   #4872
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
Ja bym brała 50.
Generalnie przecież słońce szkodzi skórze a skoro przeszłaś taką kurację to pewnie zależy Ci na jej zdrowiu.

Dodatkowo większość osób nakłada za małe ilości filtrów i nie wychodzi im taka ochrona jak wskazana na opakowaniu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Ps. Też wyglądam jak z Grenlandii ale akurat trakuję to jak duży plus


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, że skóra po izoteku trochę musi trochę do siebie dochodzić, a nie chce sobie zafundować przebarwień Dlatego pytam, jak to wygląda w praktyce, bo w teorii to chyba tylko miesiąc trzeba odczekać, ale czy warto się narażać
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-01, 15:25   #4873
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez linkinpaark Pokaż wiadomość
Wiem, że skóra po izoteku trochę musi trochę do siebie dochodzić, a nie chce sobie zafundować przebarwień Dlatego pytam, jak to wygląda w praktyce, bo w teorii to chyba tylko miesiąc trzeba odczekać, ale czy warto się narażać

Ja zamierzam stosować zawsze 50, teraz w mieście też stosuję, chyba że wymyślą coś lepszego
:P


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-01, 19:25   #4874
Martycha_007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez linkinpaark Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Skończyłam brać izotek i na wakacjach będę plus minus około 20/20 pare dni po jego odstawieniu. Zeszła mi już suchość ust i skóra jest w lepszej kondycji. Ale zastanawiam się co z opalaniem? Jak myślicie, jakie filtry będą adekwatne? Temperatura ma oscylować w granicach 27-30 stopni i zastanawiam się, czy dalej się męczyć z 50 czy mogę się spróbować coś poopalać z niższym filtrem
Jak patrzę na swoją karnację, to wyglądam, jakbym przyjechała z jakiejś Grenlandii i już mam tego dość

Powiem Ci tak, z tym słońcem uważaj, uważaj i jeszcze raz uważaj. Wiem po sobie. Moja dermatolog jakoś w marcu/kwietniu zapisała również antybiotyk na trądzik, dokładnie tetralysal. Ostatnią dawkę wzięłam pod koniec maja/pierwsze dni czerwca. Jestem osobą o dość jasnej karnacji i najzwyczajniej miałam dość wytykania przez rodzinę, że wyglądam jak córka młynarza, więc postanowiłam się poopalać i im trochę ukrucić nosa. Pierwsze opalanie wypadło jakoś w pierwszym tygodniu sierpnia. I jak się to dla mnie skończyło? Na prawej nodze mam białą plamę wielkości piłki. Ba! Całe ciało było poparzone, na plecach, dekoldzie, brzuchu i po obu stronach nóg wyszły pęcherze z wodą. Co prawda znikały po 3-4 dniach, ale żadna opalenizna nie jest tego warta, poważnie. Dla utrzymania, że plama jest właśnie po tym antybiotyku, jeszcze wspomnę, że moja kuzynka w tym samym dniu skończyła jak i zaczęła taką samą kuracje, tym samym lekiem i dawką. I co? Plama nieco większa i na tej samej nodze. Nieciekawie to wygląda, dlatego... Dziewczyny, uważajcie! Jeśli można się uczyć na błędach to najlepiej na cudzych. ))
Martycha_007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-01, 19:28   #4875
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Martycha_007 Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak, z tym słońcem uważaj, uważaj i jeszcze raz uważaj. Wiem po sobie. Moja dermatolog jakoś w marcu/kwietniu zapisała również antybiotyk na trądzik, dokładnie tetralysal. Ostatnią dawkę wzięłam pod koniec maja/pierwsze dni czerwca. Jestem osobą o dość jasnej karnacji i najzwyczajniej miałam dość wytykania przez rodzinę, że wyglądam jak córka młynarza, więc postanowiłam się poopalać i im trochę ukrucić nosa. Pierwsze opalanie wypadło jakoś w pierwszym tygodniu sierpnia. I jak się to dla mnie skończyło? Na prawej nodze mam białą plamę wielkości piłki. Ba! Całe ciało było poparzone, na plecach, dekoldzie, brzuchu i po obu stronach nóg wyszły pęcherze z wodą. Co prawda znikały po 3-4 dniach, ale żadna opalenizna nie jest tego warta, poważnie. Dla utrzymania, że plama jest właśnie po tym antybiotyku, jeszcze wspomnę, że moja kuzynka w tym samym dniu skończyła jak i zaczęła taką samą kuracje, tym samym lekiem i dawką. I co? Plama nieco większa i na tej samej nodze. Nieciekawie to wygląda, dlatego... Dziewczyny, uważajcie! Jeśli można się uczyć na błędach to najlepiej na cudzych. ))
Chyba skutecznie odradziłaś mi opalanie, trudno pobędę jeszcze eskimosem
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-01, 19:31   #4876
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez linkinpaark Pokaż wiadomość
Chyba skutecznie odradziłaś mi opalanie, trudno pobędę jeszcze eskimosem
Ja biorę 3 miesiące i słońca nie unikałam, wręcz raz nad wodą wszyscy znajomi się spalili i cierpieli a u mnie nic wiadomo co człowiek to inny organizm, szybciej się odpalam, raz na dekolcie zrobiło się przebarwienie ale zeszło po 2 dniach. Kupiłam filtr i zawsze miałam przy sobie jakby coś się działo ale naprawdę u mnie nie było źle w to lato, może też dlatego że to sam początek kuracji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-01, 19:31   #4877
Martycha_007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek - cz.II

Gdyby tylko ktoś mnie ostrzegł wtedy... Niech organizm się oczyści do końca z tego leku i wtedy można działać. Dla pocieszenia Ci powiem, że solarium czynne cały rok, niezależnie czy to lato czy zima hahah
Martycha_007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-02, 09:22   #4878
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Izotek - cz.II

A ja osobiście nie rozumiem tej "mody" na opalanie. Ale to tak poza tematem
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-02, 10:45   #4879
zeus24l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 22
Dot.: Izotek - cz.II

Witam, kilka dni temu zacząłem kuracje izotekiem. Dermatolog rozpoznał trądzik odwrotny (duże podskórne gule głównie na szyi) i zaproponował jednorazowe leczenie jakimiś antybiotykami, które tylko złagodzą trądzik chwilowo, lub kurację izotekiem z duża szansą na wyleczenie tego. Zdecydowałem się na kurację izotekiem, gdyż juz kilka lat męczę się z tym i bardzo mi to przeszkadza. Obecnie biorę 2x20mg, maksymalna dawka dzienna jaką mogę zażywać, jeśli nie będzie zbyt uciążliwych skutków ubocznych to 4 tabletki 20mg dziennie. Mam jednak kilka pytań. Jaki krem polecacie na suchą skóre. Dziś zauważyłem, że skóra na nosie już schodzi. Czy można używać każdego krem nawilżającego który sobie poradzi, np. ziaja spf10 (używam go od jakiegoś czasu), nivea itd, czy musi być jakiś specjalny ? Drugie pytanie dotyczy jakieś preparatu myjącego. Do tej pory używałem żelów przeciwtrądzikowych, szyję myłem czymś takim https://www.ros.net.pl/GalleryImages...0_350_1263.png jednak obawiam się, że teraz podczas kuracji za bardzo wysuszy skóre, dodatkowo zawiera drobinki. Poleci ktoś coś sprawdzonego, w rozsądnej cenie ? Z góry dziękuję
zeus24l jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-02, 11:09   #4880
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez zeus24l Pokaż wiadomość
Witam, kilka dni temu zacząłem kuracje izotekiem. Dermatolog rozpoznał trądzik odwrotny (duże podskórne gule głównie na szyi) i zaproponował jednorazowe leczenie jakimiś antybiotykami, które tylko złagodzą trądzik chwilowo, lub kurację izotekiem z duża szansą na wyleczenie tego. Zdecydowałem się na kurację izotekiem, gdyż juz kilka lat męczę się z tym i bardzo mi to przeszkadza. Obecnie biorę 2x20mg, maksymalna dawka dzienna jaką mogę zażywać, jeśli nie będzie zbyt uciążliwych skutków ubocznych to 4 tabletki 20mg dziennie. Mam jednak kilka pytań. Jaki krem polecacie na suchą skóre. Dziś zauważyłem, że skóra na nosie już schodzi. Czy można używać każdego krem nawilżającego który sobie poradzi, np. ziaja spf10 (używam go od jakiegoś czasu), nivea itd, czy musi być jakiś specjalny ? Drugie pytanie dotyczy jakieś preparatu myjącego. Do tej pory używałem żelów przeciwtrądzikowych, szyję myłem czymś takim https://www.ros.net.pl/GalleryImages...0_350_1263.png jednak obawiam się, że teraz podczas kuracji za bardzo wysuszy skóre, dodatkowo zawiera drobinki. Poleci ktoś coś sprawdzonego, w rozsądnej cenie ? Z góry dziękuję
Te na trądzik z czasem będą bardzo wysuszały już i tak sucha skórę więc nie polecam, lepiej coś nawilżającego albo płyn micelarny. Mi krem polecił dermatolog - cetaphil MD, po takich z drogerii dalej robiły mi się zaskórniki i pryszcze, niestety nasza skóra jest bardzo podatna na zapychanie przez kosmetyki więc trzeba używać takich jakie są polecane przez dermatologow. Od kiedy go kupiłam nowe niespodzianki poza okresem przed miesiączkowym już nie wyskakują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-02, 12:35   #4881
Lena_94
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_94
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 518
Dot.: Izotek - cz.II

Z kremów ducray ma taki specjalnie pod skórę w trakcie kuracji wysuszających. Używam go od początku i polecam. Tylko jest bez filtra więc dodaję go oddzielnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lena_94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-03, 17:19   #4882
elathefirst
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 22
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez niezapominajka012 Pokaż wiadomość
Beczeniem w poduszkę niczego nie zmienisz. Idź do dermatologa i zacznij się leczyć.
Ja jestem kilka dni po zakończeniu kuracji i mogę powiedzieć że przeszłam ją łagodnie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A kto powiedział, że nic nie robię i bęczę w poduszkę tylko ? Od 3 miesięcy dodatkowo miałam jeszcze Differin i Epiduo - zero poprawy.
elathefirst jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-05, 10:25   #4883
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez zeus24l Pokaż wiadomość
Witam, kilka dni temu zacząłem kuracje izotekiem. Dermatolog rozpoznał trądzik odwrotny (duże podskórne gule głównie na szyi) i zaproponował jednorazowe leczenie jakimiś antybiotykami, które tylko złagodzą trądzik chwilowo, lub kurację izotekiem z duża szansą na wyleczenie tego. Zdecydowałem się na kurację izotekiem, gdyż juz kilka lat męczę się z tym i bardzo mi to przeszkadza. Obecnie biorę 2x20mg, maksymalna dawka dzienna jaką mogę zażywać, jeśli nie będzie zbyt uciążliwych skutków ubocznych to 4 tabletki 20mg dziennie. Mam jednak kilka pytań. Jaki krem polecacie na suchą skóre. Dziś zauważyłem, że skóra na nosie już schodzi. Czy można używać każdego krem nawilżającego który sobie poradzi, np. ziaja spf10 (używam go od jakiegoś czasu), nivea itd, czy musi być jakiś specjalny ? Drugie pytanie dotyczy jakieś preparatu myjącego. Do tej pory używałem żelów przeciwtrądzikowych, szyję myłem czymś takim https://www.ros.net.pl/GalleryImages...0_350_1263.png jednak obawiam się, że teraz podczas kuracji za bardzo wysuszy skóre, dodatkowo zawiera drobinki. Poleci ktoś coś sprawdzonego, w rozsądnej cenie ? Z góry dziękuję
Krem - Dexeryl, tani i bardzo skuteczny, a myłam się płynem do higieny intymnej Facelle plus twarz kostką Dove, która ma formę mydła, ale inne pH, bardzo polecam.
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-06, 09:05   #4884
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Izotek - cz.II

Ze swojego doświadczenia mogę polecić płyn micelarny do przecierania skóry rano i wieczorem, nawilżający Bioderma Sensibio H2O (albo jakoś tak , bardzo fajnie utrzymuje nawilżenie skóry, poprawa jest widoczna. Ogólnie nie należy do najtańszych, ale ja kupowałam największe opakowania, pakowane po 2 (w Ziko), bo najbardziej się opłaca i jedno opakowanie wystarczało mi na rok (w sensie ten dwupak, czyli jedna buteleczka na pół roku), a ja zmywałam makijaż, także dla Ciebie do "zwykłego" oczyszczania też będzie ekonomiczny
A do nawilżenia mogę polecić krem nawilżający do skóry trądzikowej - Iwostin Purritin Rehydrin. Wszystko do kupienia w aptece

Edytowane przez Zzziajana
Czas edycji: 2018-09-06 o 09:06
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-06, 10:58   #4885
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny miała któraś łojotokowe zapalenie skóry podczas brania izoteku? Wczoraj byłam u dermatologa i skarżyłam sie na wypadajace włosy. Myślałam, że to od izoteku ale okazało sie, że to przez ŁZS

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-06, 16:54   #4886
zeus24l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 22
Dot.: Izotek - cz.II

A ja mam pytanie dotyczące badań, dokładnie prób wątrobowych Alt/ALAT. Wczoraj zrobiłem badania, niestety już po ok. tygodniu brania izoteku, gdyż myślałem, że mam badania sprzed kuracji, niestety ich nie znalazłem. Na wynikach ALAT mam wartośc 56 U/l, a w wartościach referencyjnych przedział od 10 do 26. Jednak na internecie jako norma wszędzie widnieje wartość 40-45 U/l. Czy mój wynik jest duży jak na początek kuracji, czy wartośc zdążyła już urosnąć przez te 6 dni brania i jest niegroźna. Z góry dziękuje za odpowiedź.
zeus24l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 12:41   #4887
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez zeus24l Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie dotyczące badań, dokładnie prób wątrobowych Alt/ALAT. Wczoraj zrobiłem badania, niestety już po ok. tygodniu brania izoteku, gdyż myślałem, że mam badania sprzed kuracji, niestety ich nie znalazłem. Na wynikach ALAT mam wartośc 56 U/l, a w wartościach referencyjnych przedział od 10 do 26. Jednak na internecie jako norma wszędzie widnieje wartość 40-45 U/l. Czy mój wynik jest duży jak na początek kuracji, czy wartośc zdążyła już urosnąć przez te 6 dni brania i jest niegroźna. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Myślę, że jest to kiepski wynik i te kilka tabletek niewiele ma do tego. To nie jest tak, że jak bierzesz Izotek, to podwyższone wyniki prób wątrobowych są już normalne i niegroźne - wręcz przeciwnie, jest to sygnał, że wątroba sobie nie radzi. U większości osób jednak wyniki są w normie, a biorąc pod uwagę, że Ty dopiero zaczynasz leczenie, są one tym bardziej niepokojące. Ale czegoś nie rozumiem - lekarz wypisał Ci receptę bez wiedzy na temat stanu Twojej wątroby? o.o
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 19:35   #4888
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Izotek - cz.II

Dołączam się do wątku dziś dostałam receptę na izo, mam brać 20mg na dzień. To już moja druga kuracja, pierwsza była prawie 10 lat temu i miałam po niej ładną cerę przez około rok, potem wróciło przetłuszczanie i trądzik, chociaż mniej nasilony. W tej chwili nie mam jakiegoś mega trądziku, ale męczę się z tym gównem już z 15 lat i nic nie pomaga na dłużej, nawet po ciąży mi nie przeszło. Miał ktoś z was więcej niż jedną kurację i rzeczywiście pomogło?
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-07, 19:52   #4889
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
Myślę, że jest to kiepski wynik i te kilka tabletek niewiele ma do tego. To nie jest tak, że jak bierzesz Izotek, to podwyższone wyniki prób wątrobowych są już normalne i niegroźne - wręcz przeciwnie, jest to sygnał, że wątroba sobie nie radzi. U większości osób jednak wyniki są w normie, a biorąc pod uwagę, że Ty dopiero zaczynasz leczenie, są one tym bardziej niepokojące. Ale czegoś nie rozumiem - lekarz wypisał Ci receptę bez wiedzy na temat stanu Twojej wątroby? o.o
Jeśli próby wątrobowe przed rozpoczęciem kuracji były niskie, a w trakcie wzrosły (co chyba zdarza się większości osób leczonych izotretynoiną) należy porozumieć się z dermatologiem co do sposobów wsparcia wątroby. Mogą to być suplementy mające na celu regenerację tego organu (zwykle polecane są osobom spożywającym duże ilości alkoholu) albo, jak sądzę, można posiłkować się ostropestem plamistym. Inna sprawa jeśli faktycznie lekarz nie zlecił badań przed rozpoczęciem leczenia, a później okazuje się, że lek danej osobie nie powinien być w ogóle przepisany.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-08, 10:49   #4890
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Dołączam się do wątku dziś dostałam receptę na izo, mam brać 20mg na dzień. To już moja druga kuracja, pierwsza była prawie 10 lat temu i miałam po niej ładną cerę przez około rok, potem wróciło przetłuszczanie i trądzik, chociaż mniej nasilony. W tej chwili nie mam jakiegoś mega trądziku, ale męczę się z tym gównem już z 15 lat i nic nie pomaga na dłużej, nawet po ciąży mi nie przeszło. Miał ktoś z was więcej niż jedną kurację i rzeczywiście pomogło?
Ja miałam 3 w ciągu 6 lat. 1 kuracja 40, 2 ostatnie po 20. Generalnie już się pogodzilam z tym, że Izo będę brała zawsze, bo po każdej kuracji trądzik mi wraca. Oczywiście mniejszy i mniej nasilony, ale zawsze. A mnie denerwuje nawet 1 mały pryszcz na twarzy.
Wracam do izo jak tylko urodze i wykarmie. Generalnie życie bez izo jest bez sensu, bo się jest zapryszczonym i 10 lat starszym z wygladu xD
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.