Piekace usta!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-18, 12:57   #1
gosiaczek1985
Przyczajenie
 
Avatar gosiaczek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 14
Unhappy

Piekace usta!!


witam!
Mam pytanie zwiazane z dermatologia,jednak to forum jest zamkniete,wiec moze tutaj ktos mi doradzi.
Bardzo czesto wyskakuje mi podraznienie wokol ust,cos jak rumien Sa to male,czerwone babelki,ktore bardzo swedza i pieka Nie jest to opryszczka,bo akurat tez u mnie czasem wystepuje!Poradzcie mi skad to sie moze brac,jestem zlamana,bo to okropnie wyglada i trudno sie goi!
__________________
gosiaczek*
gosiaczek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 13:20   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Piekace usta!!

np. zapalenie okołoustne, uczulenie na fluor (z pasty do zębów) itd. dermatolog powie ci więcej.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 13:26   #3
gosiaczek1985
Przyczajenie
 
Avatar gosiaczek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 14
Dot.: Piekace usta!!

chodzilam do dermatologow i lekarzy jednak nikt nic nie wie Mam juz to od wrzesnia zeszlego roku Uzywam specjalnej pasty do zebow Ajony tak mi zalecila dermatolog, a rumien nadal sie utrzymuje!
__________________
gosiaczek*
gosiaczek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 18:09   #4
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Piekace usta!!

Spróbuj zażywać wit. B2. Wiem, że ona jest na pękające kąciki ust, to może na to też by pomogła. Tania jest, więc myślę, ze warto spróbować. Nic nie tracisz.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 14:59   #5
gosiaczek1985
Przyczajenie
 
Avatar gosiaczek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 14
Red face Dot.: Piekace usta!!

dzieki za rade jutro szybciutko popedze do apteki po ta witamine Moze cosik pomoze!
__________________
gosiaczek*
gosiaczek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 16:47   #6
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Piekace usta!!

Cytat:
Napisane przez gosiaczek1985
dzieki za rade jutro szybciutko popedze do apteki po ta witamine Moze cosik pomoze!
Mam nadzieje, że pomoże, ponieważ jednym z objawów niedobory wit. B2 jest zapalenie skóry i pękanie kącików ust. Jeśli po około tygodnia żażywania wit. B2 nie bedzie efektów, to znaczy, że nie tutaj leży przyczyna. Niestety w taki wypadku to nie mam pojęcia co jeszcze mozna z tym zrobić, dlatego trzymam kciuki by pomogło. Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 17:39   #7
gosiaczek1985
Przyczajenie
 
Avatar gosiaczek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 14
Dot.: Piekace usta!!

Alchemiczko trzymaj ,trzymaj kciuki bo wlasnie wyszlam z lazienki i doznalam szoku termicznego!!!To cos rozprzestrzenilo mi sie na cala brode i troche szyji!! Rowniez Cie POZDRAWIAM
__________________
gosiaczek*
gosiaczek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-19, 17:54   #8
makadamia
Raczkowanie
 
Avatar makadamia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 328
Dot.: Piekace usta!!

Nie chcę cię straszyć ale koniecznie idź do dermatologa jeszcze raz...mojęgo męża siostra miała coś podobnego, rozprzestrzenionego na całą brodę i zaczęło włazić na policzki, lekarz stwierdził jakieś zapalenie skóry od, 3 miesięcy bierze antybiotyk, ale buzię ma już gładziutką
__________________
jestem jaka jestem i taką mnie trzeba kochać

Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą.
Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:
może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem

Théophile Gauthie
makadamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 18:23   #9
emer
Rozeznanie
 
Avatar emer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 509
Dot.: Piekace usta!!

.
__________________
'Signora, please stop being so sad. If you continue like this, I will be forced to make love to you. And I've never been unfaithful to my wife.'
'Under the Tuscan Sun'

Edytowane przez emer
Czas edycji: 2011-02-21 o 10:19
emer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 18:51   #10
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Piekace usta!!

Cytat:
Napisane przez gosiaczek1985
Alchemiczko trzymaj ,trzymaj kciuki bo wlasnie wyszlam z lazienki i doznalam szoku termicznego!!!To cos rozprzestrzenilo mi sie na cala brode i troche szyji!! Rowniez Cie POZDRAWIAM
O jejku, jak to jest takie zaawansowane to sama witamina B2 na to nie pomoże. Posłuchaj Dziewczyn i faktycznie jak najszybciej idź do dermatologa, najlepiej od razu jutro. Nie chcę straszyć, ale lepiej rozprawić się z tym jak najszybciej. Nie jestem dermatologiem, ale z tego co Dziewczyny piszą, to bez antybiotyków się chyba nie obejdzie. Idź do lekarza, nie czekaj!

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 20:35   #11
gosiaczek1985
Przyczajenie
 
Avatar gosiaczek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 14
Dot.: Piekace usta!!

przepraszam ,ze tak dlugo nie pisalam,ale pochlonela mnie praca!!
Chcialam podziekowac za rady od was Bylam PRYWATNIE u kochanej pani dermatolog
Bralam wit.B,pilam wapno,smarowalam mascia hydrocortisonum i zazywalam antybiotyk i buzka .....................jak u niemowlaczka
Jestem happy!!!
__________________
gosiaczek*
gosiaczek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-29, 17:29   #12
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Piekace usta!!

Bardzo się cieszę , że już wszystko ok
Pozdrawiam serdecznie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 19:05   #13
gosiaczek1985
Przyczajenie
 
Avatar gosiaczek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 14
Dot.: Piekace usta!!

alchemiczko dziekuje za ta karme!! (chociaz w tych sprawach do konca nie jestem jeszcze uswiadomiona,tak to juz jest z tymi poczatkujacymi wizazankami ) Pozdrawiam
__________________
gosiaczek*
gosiaczek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 19:52   #14
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Piekace usta!!

To nagroda za to, że posłuchałaś rad moich i Dziewczyn i poszłaś szybko do dermatologa. Wiesz, my możemy tylko radzić, ale jeśli sprawa jest poważna to pomóc jest w stanie tylko lekarz

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 08:06   #15
pekalina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
Dot.: Piekace usta!!

UWAGA! Sposób na piękące usta!
Zebyście mogły rozeznać czy was dotyczy to samo co mnie opiszę swoje doswiadczenia a potem powiem jak sobie z nim poradziłam. Pamiętajcie, nie każde piekące usta to może być to samo!
obudziłam się z uczuciem gorąca i nabrzmiałymi dziwnie wydętymi ustami . Skóra była napięta, błyszcząca i czerwona. PO umyciu twarzy wodą zaczęły okropnie piec.
Posmarowałam maścią z antybiotykiem która miałam i opuchlizna lekko zeszła ale pieczenie i bolesna, sucha obwódka wokół ust została. Wzięłam jeszcze wapno i tabletkę na alergię. Jednak jak sie okazało przyczyną nie była alergia. Nic nie jadałam żeby wykluczyć pokarmowe alergeny ( niepotrzebnie) a wieczorem byłam tak zmeczona że posżłam spac o 19. piekło czasy czas i sie obudziłam, posmarowałam fenistilem brzegi ust i to złagodziło pieczenia .. na jakies 10 min...
Rano znowu piekły, były jeszcze bardzije spuchniete i czerwone. Zarejestrowałam sie do lekarza pierwszego kontaktu bo dermatologa nie było. przez cały dzien tez nic nie jadłam, tylko piłam wodę, niczym nie smarowąłm ust i patrzyłam jak pieką i puchną... wzięłam znowu tabletke na alergie i wapno, nic nie dały. Wieczorem lekarz zobaczył że pod broda tez mam jakies zaczerwienienie którego ja nawet nie zauważyłam, powiedział że to czyrak i infekuje skrę od siebie w górę dlatego usta reagują takim podrażnieniem.
dostałam antybiotyk do łykania i maść z antybiotykiem do smarowania ust i brody. po ok 1,5 h od wzięcia pierwszej tabletki antybiotyku pieczenie zmiejszyło się, dolna warga juz była duzo łagodniejsza. Miałam tez nie uzywac chwilowo kosmetyków zatykającyh pory a twarz myc tylko woda z mydłem szarym, więc zrobiłam sobie napar z kminku i tym przemyłam twarz. I pieczenie jak ręka odjął! nie scierałam tego z twarzy tylko zostawiłam taka morka i póki nie wyparowało to nic nie piekło. świetnie mi złagoddził ten napar z kminku polecam!
I lepiej się udać do lekarza, dermatologa lub porządnego internisty bo jest to bakteryjne i jeśli chce się mieć spokój to antybiotyk i już.
Napar z kminku rządzi
Jkaby ktos miał jakies pytania to chetnie odpowiem bo męczę sie z tymi ustami juz 2 raz ale dopiero teraz mam wdrożone skuteczne leczenie.
pekalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.