"Aparat ściagany.. ehh" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-16, 16:33   #1
eyelash93
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Thumbs down

"Aparat ściagany.. ehh"


Mam nadzięję, że wybrałam dobrą kategorie... ale w srodę, zaczną nosić aparat ściagany... ile trwa noszenie takiego ?? I jeżeli któraś nosi tuz z dziewczynek dałaby mi może jakies rady i podniosła na duchu, bo jak koleżanka mi powiedziała pierwsze noce sie "wyje" ? Ile nosicie dziennie go itp PROSZĘ O POMOC
eyelash93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 16:38   #2
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: "Aparat ściagany.. ehh"

hmm chodzi Ci o aparat na zęby?
Jeśli tak to nie ten dział
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 17:22   #3
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: "Aparat ściagany.. ehh"

Hmmm.... ja nosiłam aparat na zęby ściągany.
Nie, coś Ty wcale nie było tak tragicznie.
Trzeba się po prostu przywyczaić.
Ja zakładałam go głównie na noc i praktycznie tylko na noc.
Czasami i w dzień. W sumie to nic nie przeszkadzało, nie bolało, a żeby się prostowały. Nawet nauczyłam się w nim doskonale mówić, bez różnicy praktycznie.
Pierwsze noce się wyje...hmhm, ja pamiętam, że gdy zdjęłam aparat to zęby tak dziwnie bolały... Ale...to nie jest straszny ból, coś takiego jak...nie wiem. To chyba nie ból, jakby szczypanie, łaskotanie. Nie było przyjemne aczkolwiek da się znieść.
Ale to tylko na początku.
A! Noś go systematycznie, tzn. co noc staraj się go mieć bo nawet jedna noc bez aparatu i potem juz bolą zęby przy zakłądaniu go kolejnym razem.

I efekt zadowalający... Widać różnice, mam ten "odlew" z gipsu i zęby są o wieeele prostsze. Nie łam się, to nic strasznego!
Pozdrawiam!
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 17:27   #4
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: "Aparat ściagany.. ehh"

nie ten dzial, jest juz watek zbiorczy w medycynie estetycznej...
aparat nosi sie hm jakies 2-3lata? zalezy od wady, a od otro zalezy czy beda dobre efekty i jak dlugo kaze Ci go nosic a im wiecej bedziesz go nosic, tym lepsze i szybsze efekty
polecam nasz watek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196459
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 17:30   #5
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: "Aparat ściagany.. ehh"

nie ten dzial, jest juz watek zbiorczy w medycynie estetycznej...
aparat nosi sie hm jakies 2-3lata? zalezy od wady, a od otro zalezy czy beda dobre efekty i jak dlugo kaze Ci go nosic a im wiecej bedziesz go nosic, tym lepsze i szybsze efekty
polecam nasz watek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196459

a co do noszenia do jak ja mialam to mowila orto ze 16g na dobe a najlepiej zdejmowac tylko do jedzenia... jesli nosisz mniej niz 10godzin na dobe to nie bedzie efektow... zadnych. nigdy ;]
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 18:25   #6
Roztańczona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 50
Dot.: "Aparat ściagany.. ehh"

Ja nosiłam aparat wyjmowany przez 6 lat.I to jeszcze nie koniec leczenia.
Ale to nieprawda ze jak bedzie sie nosic mniej niz 10 godzin dziennie to nic nie da-da i to duzo!
Ja co prawda tez powinnam go wyjmowac jedynie do jedzenia jednak jakos tak wychodzi.I zeby mam prawie idealne!
Roztańczona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 22:04   #7
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: "Aparat ściagany.. ehh"

no jesli uwazasz ponad szescioletnie leczenie za sukces to rzeczywiscie da
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-17, 07:29   #8
migotkapsotka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 11
Dot.: "Aparat ściagany.. ehh"

No wiec ja mam 22 lata i nosze aparat zdejmowany juz drugi raz. Pierwszy raz leczylam sie jak bylam mala. Trwalo to jakies 6 lat i zeby sie wyprostowaly bardzo ladnie. Niestety ponoc tak jest ze te zeby z czasem i tak sie pokrzywia. I tak sie stalo w moim przypadku. Od roku aparat nosze poraz drugi. Szczerze mowiac to obstawalam za aparatem stalym bo wiekszosc ortodontow go zaklada, ale moja doktorka jest stara i mowi ze te sa najlepsze. Nie wiem czy to prawda.. Jak chodzilam do niej gdy bylam mala to ta doktorka byla niesamowicie popularna wiec chyba wypada mi wierzyc.. No wiec nosze ten aparat od roku i szczerze mowiac nie widze za duzego efektu. Wady nie mam duzej. Jedynka jest ciofnieta a dwojka zachodzi troszeczke na nia. Mysle ze leczenie moje potrwa jeszcze z poltora roku. Poza tym gdy jkuz wyleczysz zeby to potem jeszcze nosisz aparat przez pol roku. Tak to bylo u mnie.

Ale ogolnie myskle ze efekt lepszy z aparatem stalym. No i przede wszytskim szybciej zeby sie prostuja!

Bol jest gdy orto podkreci ci taka srubke. To sie robi co miesiac-dwa. Wtedy przez pierwsze noce boli cala szczeka, policzki i czasem skronie. Ale ogolnie nie jest zle.
migotkapsotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 07:35   #9
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: "Aparat ściagany.. ehh"

Cytat:
Napisane przez eyelash93 Pokaż wiadomość
Mam nadzięję, że wybrałam dobrą kategorie... ale w srodę, zaczną nosić aparat ściagany... ile trwa noszenie takiego ?? I jeżeli któraś nosi tuz z dziewczynek dałaby mi może jakies rady i podniosła na duchu, bo jak koleżanka mi powiedziała pierwsze noce sie "wyje" ? Ile nosicie dziennie go itp PROSZĘ O POMOC
Nosiłam taki aparat przez około 1- 1,5 roku. Zęby się wyprostowały ni nie było potrzeby już dalej nosić

Generalnie noszenie aparatu zależy od systematyczności - jeżeli będziesz zakłądała codziennie (a raczej co noc), to efekty widać będzie dosyć szybko (wiadomo, zależy to też od wady zgryzu). Przy braku systematyczności - cóż, efekty będę mizerne.

Co do bólu - to nie jest typowy ból, a raczej uczucie drętwienia po wyjęciu aparatu z ust. Spokojnie, da sie preżyć Uczucie to powtarza się za każdym prawie razem po "skręceniu" aparatu przez ortodontę (przynajmniej u mnie tak było, ale tylko pierwsza lub dwie pierwsze noce)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 09:35   #10
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: "Aparat ściagany.. ehh"

migotko- tu widac dlaczego zeby Ci sie pokrzywily z powrotem- orto zrobila blad w retencji a ona jest najwazniejsza w leczeniu, bo co to za leczenie, jesli zeby wroca na swoje krzywe miejsce ;\
u aparatow stalych retencja trwa 4 lata, nosi sie na noc ap.sciagany i zostaje na pare lat przyklejony do przednich zabkow od tylu drucik tzw retainer, ktory tez zapobiega krzywieniu warto sie w takie cos zaopatrzyc, zeby efekty nie zniknely za szybko
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 18:19   #11
migotkapsotka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 11
Dot.: "Aparat ściagany.. ehh"

Zuziku wyobraz sobie ze moja orto nic mi o takim czyms nie wspomniala nawet. A wada jaka mam obecnie jest poonoc inna od poprzedniej. Ta orto jest ponoc dobra itd ale ja jakosnie mam do niej zaufania.. Boje sie ze zeby znowu sie pokrzywia za jakis czas..
migotkapsotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.