Naczynka- prosze o rade - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-09, 09:48   #61
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: naczynka...

Moja znajoma robiła sobie podobny zabieg- tez na nogach- "pajączki". Zabieg był przeprowadzony u lekarza "naczyniowca" - tzw. "ostrzykiwanie" czyli specjalny preparat wstrzykiwany w żyły - efekt natychmiastowy- tylko zabieg trochę przykry (wkłucia igłą)- śladów po zabiegu zero. Nie wiem jak to się ma do twarzy.
Aha zabieg robiła jak była przejazdem w Belgii, ale w PL też jest to wykonywane.
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 22:03   #62
wiolcia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Naczynka :/

Kilka dni temu kupiłam sobie termoaktywne serum wyszczuplające firmy eveline gdyż mam problem z cellulitem. Niestety zauważyłam, że na tylnej części ud pojawiły mi się fioletowe pajączki. I w związku z tym moje pytanie: Czy można się jakoś ich pozbyć, sprawić żeby stały się niewidoczne?
Nie chciałabym wyrzucać tego serum bo widzę, że działa na moją skórę także pozytywnie tylko mam problem z tymi naczynkami Proszę o pomoc.

wiolcia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 22:57   #63
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: Naczynka :/

na pewno można to usunąć laserowo, ale jest to kosztowne. co do leków to się nie znam, dermatolog powinien pomóc
__________________
onepart0fme.blogspot.com
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 06:55   #64
marta271
Zakorzenienie
 
Avatar marta271
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 3 953
Dot.: Naczynka :/

Cytat:
Napisane przez wiolcia1991 Pokaż wiadomość
Kilka dni temu kupiłam sobie termoaktywne serum wyszczuplające firmy eveline gdyż mam problem z cellulitem. Niestety zauważyłam, że na tylnej części ud pojawiły mi się fioletowe pajączki. I w związku z tym moje pytanie: Czy można się jakoś ich pozbyć, sprawić żeby stały się niewidoczne?
Nie chciałabym wyrzucać tego serum bo widzę, że działa na moją skórę także pozytywnie tylko mam problem z tymi naczynkami Proszę o pomoc.

W żadnym wypadku nie powinnaś stosowac prepartów termoaktywnych jeśli masz problemy z pękającymi naczynkami!!! Mozesz je usunac laserem, ale czesto wtedy i tak pojawiaja sie nowe. Zrezygnuj z tego serum, jest wiele innych dobrych preparatów na cellulit.
__________________
Ślub: 17.06.2017 !!!
marta271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 19:35   #65
wiolcia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Dot.: Naczynka :/

Tak, ale nie są one tak skuteczne jak ten. Gdybym znalazła inny tak dobry to bym bez wątpienia zrezygnowała z tego serum.
wiolcia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 12:19   #66
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Naczynka :/

łykaj rutinoscorbin. uszczelnia naczynka i jest mniejsza szansa, ze pojawia sie nowe. zaopatrz sie w krem z wyciagiem z kasztanowca. do kupienia w aptece. tez działa an wzmocnienie naczynek. msuisz działać od wewnatrz.
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 15:28   #67
wiolcia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Dot.: Naczynka :/

Bardzo dziękuję za rady a rutinoscorbin łykam codziennie żeby się nie dać grypsku Pozdrawiam
wiolcia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 11:45   #68
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Naczynka :/

ale jestem zła.
niewiadomo czemu powiększyło mi się naczynko na twarzy. tzn zrobiło nowe:-( poniżej starego:-( musze pilnie zaliczyc dermatologa i pzoamykac to świństwo:-(
im bardfziej o nie dbam tym jest gorzej:-(
wczesniej jak nie łykałam nic i niez wracałam na nie uwagi było lepiej:-(
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 10:34   #69
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Naczynka :/

Przy naczynkach nie można używać większości preparatów na cellulit.
Kofeina, teina, imbir - to je jeszcze bardziej osłabia.

Mam kilka swoich ulubionych preparatów antycellulitowych dla naczynkowców:

http://esentia.pl/FlosLek_SlimLine_K...nka_p28710.htm

http://www.domzdrowia.pl/55530,norel...ch-300-ml.html

Z Bielendy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...zuplajace.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ycellulit.html

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...rwionosne.html
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:22   #70
201607181007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 42
pomozcie!!:))

witam!, mam taki problemi gdyz nie mam pojecia jaka moge miec cere. wiem napewno ze mam popekane naczynka krwiopnosne i duzzzy rumien jednym slowem jestem czerwona na poloczkach jak buraczek jest to klopotliwe dla mnie bardzzzooo, po za tym uzywam tylko kremu nivea. a i jak uzywalam kremu tlustego to mi strasznie wysuszał twarz w szczegolnosci na nosie czole i brodzie czasem to wygladalam jakbym sie luszczyła. do tego ma duzy problem w doborze odpowiedniego podkladu zawsze mam efekt maski nie umie dobrac podkladu niestety jestem uczulona na punkcie mojej twarzy jest ona czerwona i sucha. prosze pomozcie poradzcie cos bo juz nie mam sil. pomocy!!!
201607181007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 20:28   #71
marzena22
Raczkowanie
 
Avatar marzena22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 215
GG do marzena22
Dot.: pomozcie!!:))

misiaczekk2005 moim zdaniem powinnaś iśc do kosmetyczki, tam dowiesz się jaką masz i co będzie dobre dla twojej cery.

Rozszerzone naczynka mogą wystapić przy prawie każdym typie cery. Jednak najbardziej narażona jest skóra cienka, delikatna i wrażliwa.
Czynniki sprzyjające rozszerzeniu naczyń krwionośnych

Czynniki zewnetrzne
  • woda chlorowana, twarda
  • kosmetyki zawierające w swym składzie kwasy AHA, alkohol, pieelingi ziarniste
  • słońce, solarium, sauna, suszarki do włosów
  • niekorzystne warunki atmosferyczne ( mróz, wiatr, wilgoć, słońce) lub wychodzenie z rozgrzanego mieszkania na mróz, lub odwrotnie
  • gorące, długie kąpiele
  • intensywny wysiłek fizyczny
  • gorące, ostre pokarmy i napoje, alkohol, mocna herbata i kawa, używk
  • niektóre owoce i warzywa ( ostre warzywa typu papryka, rzodkiewka, i owoce cytrusowe)
  • odmrożenia i odmroziny
  • antykoncepcja hormonalna
  • leki, maści
Czynniki wewnętrzne
  • menstruacja
  • choroby układu pokarmowego: zaburzenia trawienia i uszkodzenia wątroby
  • zaparcia
  • nadciśnienie
  • ciąża
  • stres, emocje
  • czynniki genetyczne

Profilaktyka

Cerę naczyniową traktujemy jako nadzwyczaj wrażliwą.

Oczyszczanie
Do codziennego dermakijażu stosujemy środki łagodne, przeznaczone do tego typu skóry. Unikamy natomiast preparatów silnie pieniące się, albowiem one wysuszają skórę. Stosujemy mleczko kosmetyczne i tonik. Unikamy mydeł zapachowych i barwionych. Dwa razy w miesiacu możemy wykonać peeling enzymatyczny, w żadnym wypadku nie mechaniczny!!! Wycierając buzie , robimy to delikatnie, przykładając ręcznik do twarzy.

Pielęgnacja
Unikamy kosmetyków silnie ściągających, preparatów zawierających w swym składzie alkohol, mentol, mięte pieprzową albo olejek eukaliptusowy. A maski przez nas stosowane nie powinny być trudno zmywające się ani być typu peel off. Ważną rzeczą jest ochrona skóry przed czynnikami atmosferycznymi. Stosowanie odpowiednich kremów, które chronią przed mrozem, nagłymi zmianami temperatury, promieniami UV jest niezwykle istotna.

Uważaj bo nieprawidlowa pielęgnacja i zle dobrane kosmetyki moga nasilć objawy.

Dieta
Istotne jest obserwowanie, po jakich produktach dochodzi do pojawienia sie rumienia na twarzy. Dieta powinna być bogata w owoce i warzywa. Dodatkowo mozna stosowac suplementacje: Wit.C,B2, PP, Rutinoscorbin, AscoRutical, skrzyp polny.

Co powinny zawierać kosmetyki do cery naczyniowej
  • wit.C, K,
  • związki krzemu
  • oczar wirginijski- Hamamelis viriniana- dziala kojaco na skóre naczyniową
  • algi morskie- zawierają witaminy, makro- i mikroelementy, wzmacniają, nawilżają, łagodzą podrażnienia, uspokajają
  • milorząłb japoński (Ginkgo biloba)- uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, zmniejsza kruchość naczynek, poprawia krażenie drobnych naczyń krwionośnych
  • krwawnik- zawiera witamine C, łagodzi stany zapalne
  • armika górska- wzmacnia ściany naczyń włosowatych, zmniejsza obrzęki i bolesność
  • kasztanowiec zwyczajny- uelastycznia, uszczelnia i wzmacnia naczynka
  • nagietek- zmniejsza kruchość naczyń włosowatych, działanie przeciwzapalne
Częstymi składnikami preparatów do cer naczyniowych są olejki eteryczne. Olejki wzmacniające naczynka, zapobiegające pękaniu, łagodzące i uspokajające, kojące - to olejek cyprysowy, neroli, sandałowy,różany,melisy lekarskiej oraz szałwi.

Często producenci dodają zielone pigmenty do preparatów dla cer naczyniowych, które wprawdzie nie należą do aktywnych składników, pomagają jednak uzyskać chwilową poprawę poprzez zatuszowanie zaczerwień.

Jakie preparaty?
Auriderm K2 Gel - zawiera 2% wit.K ktora zamknieta jest w nanosomach oraz wit.C i E. Profilaktycznie jako terapia wzmacniajaca scianki naczyn krwionosnych cery naczyniowej Dobrze sie wchlania, jest lekki, nie podraznia skory, choć czuć wyraznie alkohol.
Cena ok 63zł/30ml

Dax Cosmetics, Perfecta-Cera naczyniowa (cera tłusta i mieszana) - bez ograniczeń wieku, na dzień i na noc. Zawiera flawonoidy, rutyne oraz wit.C. Zawiera filtry UVA/UVB. Dobrze się rozprowadza, ma dość gęsta konsystencję ale szybko się wchłania, lekko matuje, dobrze nawilża. Zawiera filtry UVA/UVB.
Cena: ok 16zł/50ml

Avene, antirougeurs Creme Riche
- krem nawilżająco-ochronny do skóry z rozszerzonymi naczynkami. Zmniejsza zaczerwienienia i zapobiega występowaniu nowych. Dobrze się rozprowadza, ładnie pachnie i dobrze się wchłania. Jest gęsty, wydajny.
Cena: ok 62zł/40ml

Eris, Pharmaceris N, Krem na rozszerzone naczynka krwionosne z 1% wit.K - uszczelnia naczynka, zapobiega pojawianiu się nowych, dobrze się rozprowadza, przyjemna konsystencja, ładnie pachnie, dodatkowo dobrze nawilża.
Cena: ok 27zł/30ml

Iwostin, Krem na naczynka - przeznyczony jest dla skóry wrażliwej płytko unaczynionej. Łagodzi podrażnienia, nawilża i hamuje utrate wody z naskórka. Nie zawiera substancji zapachowych i barwników. Zawiera wit.C, olej winogronowy i panthenol.
Cena: ok 31zł/40ml

Dermika, żel na naczynka obkurczająco - wzmacniający.
Preparat nie zwaiera kompozycji zapachowych. Aktywne składniki to wit. P(bioflawonoidow) i algi zielone. Dobrze sie wchłania. Dobrze nawilża, łagodzi.
Cena: ok 43zł/30ml


Mam nadzieje ze coś pomogłam.

Edytowane przez marzena22
Czas edycji: 2009-03-05 o 20:29
marzena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-06, 08:14   #72
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: pomozcie!!:))

Moja mama i babcia używają tylko kremu Nivea. Nie jest on zły, ale na rynku można dostać dużo lepsze i dopasowane do cery Jeśli masz problem z suchą skórą, to musisz mieć krem nawilżający i dodatkowo łagodny do cery wrażliwej lub naczynkowej. Myslę, że będzie on dużo lepszy dla ciebie.

A dobierając puder, czy podkład, to staraj się dobrac kolor, kóry jak najbardziej przypomina kolor twojej skóry, albo o ton ciemniejszy (by wyglądać na opaloną). Efekt maski robi się właśnie jak ma sie podkład jaśniejszy od naszej karnacji, lub zbyt ciemny. No i niektóre kosmetyki maja też kolor taki nienaturalny, bo np bardzo pomarańczowy, a ładnie wyglądają takie, które przypominają skórę
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 15:37   #73
kiciunia100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26
naczynka,przebarwienia i inne- prosze o porady

Mój 1 post dla którego w końcu się tu zalogowałam ( przy okazji witam wszystkich)
Pytanie do p. Beaty ale i Każdego kto może coś doradzić.

Jak pielęgnować taką cerę, która jest:
-cienka z popękanymi naczynkami na nosie ( takimi których laser nie dał rady zamknąć 2 krotnie)- ale nie jakoś super wrażliwa ani nieskłonna do zaczerwieniania się.
- jednocześnie miewam różne przebarwienia
- dodatkowo pojawiła mi się obsesja na tle pierwszych zmarszczek tj- widzę je na zdjęciach a lustrze niekoniecznie, ale chyba się pojawiają jednak

Mam 26 lat, dużo pale i piję dużo kawy, co na pewno nie jest bez wpływu.

Pytanie moje bardziej szczegółowo brzmi:
- czy mogę ( powinnam ) używać pilingów? alg?
- jakich kremów jak idzie o skład ( albo od razu firmę) mogłabym używać jednocześnie na 1 zmarszczki, naczynka, przebarwienia( mam dość eksperymentów, wiem jedynie że na pewno dla mnie muszą być bezzapachowe ale co do składu głupieje)

Chciałabym żeby skóra wyglądała zdrowiej, świeżej- bo mimo iż nigdy nie miałam pryszczy zdecydowanie bez makijażu wyglądam na chorą, a ostatnio nawet i "z" nie jestem zadowolona

Z góry dziękuję za porady
kiciunia100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 09:17   #74
kuzynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Naczynka

Na policzkach mam popękane naczynka. Używam kremu z kasztanowcem, biorę cerutin ale tego co popękało już mi nie naprawi. Jedna kosmetyczka polecała zrobić ze trzy zabiegi laserem (po 500zł) inna powiedziała, że nic nie pomoże oprócz elektrokoagulacji. Macie jakieś doświadczenia z tymi zabiegami, jakie dają efekty? Widziałam, że jest dużo ofert na te zabiegi wśród zakupów grupowych ale czy to uczciwe oferty jeśli ceny spadają do 50zł? Jestem z Wawy, może polecicie mi konkretne gabinety?
kuzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.